Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Womb válasza dik (#1900) üzenetére


Womb
senior tag

Figyelj ember,vedd meg!
Hagyd a pi**ába a vészmadár károgásokat.Legalább annyian dicsérik,mint szidják.
Három éve van a Samsungnak arra,hogy bebizonyítsa neked,hogy ő a te vincsesztered.

(#1902) dik válasza Womb (#1901) üzenetére


dik
őstag

Na ez már beszéd igazad van! Csak annyi az összes bajom ha elszál akkor rengeteg fontos dologom van azokat beszerezni meg hajjaj! De végül is enyi erővel akármelyikből kifoghatok egy roszat!

Kösz a gyors választ!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1903) audi100td válasza dik (#1900) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem ne vedd meg, főleg ez a széria nem valami megbízható, inkább WD5000AAKS érné meg és az sem drágább max 1000 ft-al.

(#1904) dik válasza audi100td (#1903) üzenetére


dik
őstag

Na igen ettől féltem! Már csak anyi a baj azt most nem tom beszerezni csak megrendelni valahonnan arra meg várni kell eleget! Nem tom mi tévő legyek!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1905) FefeeX válasza dik (#1904) üzenetére


FefeeX
veterán

BandiTnál épp van elfekvőben 500as AAKS, ja és Gianninál is... Szal szerintem is azt vidd, lehet benn lesz az is 24k-ban...

Én egyébként pont jól úsztam meg a vinyófüstöt, mert épp semmi fontos nem volt rajt csak egy tesztrendszer, meg pár játék. De ha 2 héttel előbb történt volna akkor elég nagy gázok lennének...
Szal a Samsungot inkább vegye az akinek mindegy, él-e hal-e.

[ Szerkesztve ]

(#1906) dik válasza FefeeX (#1905) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Épp Gianni bazárját nézegetem! Talán ő lesz az emberem postai utánvétellel is egy nap alatt megjön az mondja csak a postai küldeményel ha eljátszadoznak ide-oda dobálják nemhiszem jót tesz neki! De ha megkérem rá lehet becsomagolná jól és akkor már jó a helyzet! Igen erősen gondolkozok! Már csak azt nem tom menyi a postaköltség ha ezt még megtudom valahonnan már rendelem is!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1907) FefeeX válasza dik (#1906) üzenetére


FefeeX
veterán

800 forint kb a pk ha előre utalsz, meg 1200 ha átvételnél fizetsz.
Gianni asszem csak holnap lesz, mert ma jön haza sielésből. Szerintem jövő hét hétfőnél előbbre semmiképp ne várd a cuccot, mert a MPL nem az igazi, hiába van benn a nevében hogy LOGISZTIKA :)

(#1908) dik válasza FefeeX (#1907) üzenetére


dik
őstag

Ok thx mindent!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1909) Laslow


Laslow
senior tag

Néhány hete vettem Samsung 500GB 16MB SATA300 7200rpm 3év gar. / HD501LJ vinyót.

Egy 200GB-os Samsung SATA-t cseréltem le, és mindenképp 500-asat akartam, de féltem a Samsung márkától, mert a 200-as baromira rezonált (amúgy nem lett volna hangos). Végül győzött az ár (22200Ft), Samsung lett.

Na, az 500-as SOKKAL kevésbé rezonál! Mondhatni egyáltalán nem, míg a régit nem bírtam a szg.házban tartani, annyira berezonált tőle minden, akármit is csináltam. Ezen kívül hűvösebb is (HD Sentinel szerint 42 fok extra hűtés nélkül, házban; a másik 48 körül ment házon kívül, terheletlenül).

Szóval részemről maximálisan elégedett vagyok az 500-as Samsunggal.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1910) Egyfejű


Egyfejű
tag

PATA-ba melyik a legjobb kapható winyó?

(#1911) FefeeX válasza Egyfejű (#1910) üzenetére


FefeeX
veterán

minek neked PATA?
Vegyél átalakítót vagy SATA kártyát szerintem, mert gyorsabb a SATA.

(#1912) Egyfejű válasza FefeeX (#1911) üzenetére


Egyfejű
tag

Van átalakító! Hol lehet ilyet kapni és mennyiért?
Kártyából milyet érdemes venni, ami nem drága de ugyanazt tudja amit az alaplapi Sata és kezeli a Sata2-t?

[ Szerkesztve ]

(#1913) indianka


indianka
tag

sziasztok

kiselejteztem régi gépem, ezért paradox módon most fejleszteni akarom.
egy 200 gb-os samsung vinyó van (IDE) benne, amit két éve folyamatosan használom, és semmi panaszom rá, nagyon halk, elég gyors.
viszont eddig a gépem oldalfala le volt véve, hogy megfelelően szellőzön, most viszont a gépem megy haza az ősökhöz, ott pedig rá kell raknom az oldalfalat, ezért a jobb hűtés érdekében ki akarok találni valamit...
szóval a vinyónak sztem elég magas általában a hőmérsékelete. általában olyan 40-50 fok körüli EZ MAGASNAK SZÁMÍT EGYÁLTALÁN? és ha igen akkor vegyek rá egy vinyó hűtőt szerintetek? vagy hátulról egy 8 cm-es házhűtő elég lehet? (na jó ez utóbbi vicc volt... :D )
nem vágom hogy mi számít melegnek ebben a témában.... :U :U

(#1914) Laslow válasza indianka (#1913) üzenetére


Laslow
senior tag

Állítólag: 40 fok alatt teljesen jó, 40-50 között ventit rá, 50 fölött ne használd.
Szerintem: tök megbízhatatlan, hogy mikor mit is mutat a HDD hőmérője. Más-más HDD-kben máshol van a hőmérő, így összehasonlíthatatlanok. Ami megbízható: kézrátéttel hőmérés. :) Ha egy jó kis másolgatás után nem tudod a kezed hosszabb ideig rajta hagyni a HDD-n, mert felhólyagosodna a hőtől, akkor adj neki egy ventit, és kész.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1915) FefeeX válasza indianka (#1913) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem nem lesz baja a HDDnek, 60 fok alatt. Nem véletlen nem adnak hozzá gyárilag sem ventit, se mást. Persze érdemes hűteni, de nem feltétlen szükséges. Ha jó hűtőt szeretnél, 3k körül van Nexus Disktwin, vagy 6k körül Glacialtech DiscCrow vagy mi. Hangszigeteléses hűtő: Nexus Drive-A-Way, de az 11k. Nekem az jön be :)

(#1916) FefeeX válasza Egyfejű (#1912) üzenetére


FefeeX
veterán

Itt a PH-n van 3k-ért, rá kell keresni, és megtalálod az aprók közt. Van oda - és visszaalakító is. A SATA kártyák pedig elvileg legalább annyira jók mint az alaplapi SATA kontrollerek, bár nem értek hozzá, de tudom, hogy a PCI és a PCI-Ex1 sebessége is messze jobb mint a vinyók másolási sebessége.

(#1917) FefeeX


FefeeX
veterán

Na megvettem a WD3200AAKS-t, semmi hangja, pedig még nincs is meg a nexus keret. A Quantum 20 gigásom nagyon hangos volt, de ehhez képest a Maxtor 120as IDE is hangos volt.
Most épp formázás alatt van. Az egyetlen szomorúságom, hogy a vinyó nem fekete, pedig láttam szép fekete WD képeket neten... :) Tom hogy úgyse fogom nézegetni, de akkoris... :)

(#1918) Mathiask válasza FefeeX (#1917) üzenetére


Mathiask
senior tag

Drive-A-Way-ed lesz? Nem lesz melege?

(#1919) ent


ent
őstag

Sziasztok

Szerintetek:
2 db 80Gb SATAII 8mb kes raid0 ban mennyivel gyorsabb mint egy 16 mb os 250gb sataII vinyó? Érezhető?

thx, és bocsi ha lami

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1920) FefeeX válasza Mathiask (#1918) üzenetére


FefeeX
veterán

Mér lenne? Teszt alapján max járatás mellett Drive-A-Way 45 alatt tartotta a vinyókat.

(#1921) FefeeX válasza ent (#1919) üzenetére


FefeeX
veterán

Attól függ, milyen márkájúak a delikvensek, és hány tányér, milyen stb...

(#1922) ent válasza FefeeX (#1921) üzenetére


ent
őstag

Csakis seagate. Mindkét esetben. A tányért hogy érted? minden esetben csakis 7500rpm.

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1923) FefeeX válasza ent (#1922) üzenetére


FefeeX
veterán

7200, de nem mindegy, hány tányér van a vinyóban, adatsűrűség...
Nem tom melyik mennyi, de minél kevesebb tányéros egy vinyó annál gyorsabb, és minél sűrűbb az adat akkoris. Ami viszont 100%: a raid 80 az sokkal hangosabb :D

(#1924) ent válasza FefeeX (#1923) üzenetére


ent
őstag

Ezért lesz hozzá zaj/hő csökkentő set. De a kérdés még mindig adott. Érezhetőbben gyorsabb egy raid0 80gb SataII 8mb mint egy 250gb SataII 16mb? Tányérok egyformák! ;]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1925) audi100td válasza ent (#1924) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hogy érted hogy a tányérok egyformák? Egyáltalán milyen tipúsokról van szó? Így elég nehéz összehasonlítani 2 vinyót, inkább írj modellszámot mind2 HDD-ről.

(#1926) ent válasza audi100td (#1925) üzenetére


ent
őstag

2 x SEAGATE 80Gb 7200rpm SATA-II 8Mb NCQ Barracuda (ST380815AS) Raid 0 ban gyorsabb egy SEAGATE 250Gb 7200rpm SATA-II 16Mb NCQ 7200.10 (ST3250410AS) vinyónál? Érezhetőbben? Hang?

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1927) audi100td válasza ent (#1926) üzenetére


audi100td
nagyúr

Raid mód-hoz nem értek, de ez a 250-es vinyó az egyik leggyorsabb a kategóriában, meg hang szempontjából is jobban jársz, mintha 2-t raksz a gépbe.

(#1928) Pety válasza ent (#1926) üzenetére


Pety
senior tag

2 winyó biztosan hangosabb lesz mint egy,ráadásul mostanában 80GB nem sok mindenre elég.Nekem az utóbbi van Semmi hangja és gyors. :K

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1929) szacsee válasza ent (#1926) üzenetére


szacsee
nagyúr

Figy, az elérési idő ugyanannyi optimális esetben Raid esetén, mint egy vinyónál..
Nagyobb file másolásakor viszont jól jön, még köteten belül is, de szerintem nem éri meg, mivel nagyobb területet kapsz az utóbbival, ráadásul újabb technika, kevesebb fogyasztás a raid-hez képest, általános felhasználásra szerintem az utóbbi, spec esetben Raid.. :K

(#1930) gorgo


gorgo
őstag

Ahoj!

Tegnap végül vettem egy HD321KJ-t (kényszerhelyzetben). Ami azt illeti mocskossul félrevezető volt a PH! teszt (ez itt konkrétan: [link]) ugyanis a Samsungok árukódjából fejti vissza a fizikai felépítést. Pont ezt a modellt ragadja ki, és szomorúan konstatálja, hogy átverés történt,mert ez nem T166-os, hanem 3db 133Gb tányérral szerelt T133-as, és ezért egy sz@r.
Ez most vagy így volt régebben , vagy őket is félrevezették. Az enyémben 2 tányér van, ez tuti.
Igazság? Az nincs, nem is volt, nem is lesz.
Még valami: a vinyó tök hangtalan szekvenciális műveleteknél, de a random seek az kurvára nem halk :( Majd felfüggesztem a gépben, hogy ne hangosítsa fel a fémház...
HD Tune 2.54: max/avg/min speed: 83.8 / 63.3 / 37.2 Mb/sec; access:14.1

Még egy kérdés: Azt írja az interface-re hogy max UDMA mode7, aktuális mód: UDMA mode 6. Mondjuk nem katasztrófa, gyakorlatilag az átlag felhasználást nem befolyásolja, de azért jó lenne tudni, miért csak mode6 és nem 7. A lapom SATAII-es.
Valaki?

bye

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1931) ent válasza szacsee (#1929) üzenetére


ent
őstag

Van elméletileg egy 500Gb os seagate vionyom már. Előtte meg volt már raid0 rendszerem és gyorsabb volt szemmel láthatólag is. Sokat használom vinyót használat közben (feltöltés) és szeretném a rendszert (cskais azt) egy másik vinyóra átteni. Ezért gondolkozom egy kicsi vinyóban. Szentem egy rendszerhez elég 80 Gb, sok is. A hang nem lenne gond, veszek zaj/hő csökkentő set-et. De ezek után is úgy gondolod, gondoljátok, hogy ne vegyek raid0 rendszerhez két picit mint egy nagyot?

Ennyivel többet fogyaszt, hogy felhoztad negatívként?

Tehát only rendszerhez (vista) 2 db kis kapac. vinyó lassabb mint 1 nagy?
- hang kilőve
- sebesség?
- fogyasztás?

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1932) ent


ent
őstag

Még egy érdés: NCQ mit jelent (nem fogalomként!)?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1933) Intelligencs válasza ent (#1931) üzenetére

Tegnapelőtt vettem egy 750-es WD-t. Mivel korábban nekem is RAID0-n volt a rendszerem, már előre féltem, hogy mennyivel lassabb lesz. De aztán használat közben csak nem tűnt lassabbnak. HD Tach-hal megnéztem, és az is kb. egyforma gyorsnak mutatta a WD-t és a 2x250 GB Samsung SATA RAID0 tömböt. Szóval ezek az új vinyók nagyon hasítanak, én már többet nem szórakozom RAID0-val, mert nagyon zavar, hogy semmi infot nem kapok a tömbben lévő vinyók állapotáról.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1934) TeeJay válasza ent (#1931) üzenetére


TeeJay
félisten

ha jóltudom RAID 0 esetén igencsak megnő az elérési idő
márpedig a rendszernek gyors vinyó kell
szerintem vegyél egy darab 1tányéros 250gigás vinyót
azok veszettgyorsak hangjuk nulla nem melegszenek és az elérési idő jóvalkisebb mintha kettő 120gigás vinyót tennél RAID-be
szerintem :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1935) TeeJay válasza ent (#1924) üzenetére


TeeJay
félisten

legjobban egy 500gigás 2tányéros 7200.11-es Seagate-el jársz
32MB cache SATA2 csak alig kapható még (talán alienéknél van meg érdemes az aqua-t is kérdezgetni) :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1936) ent válasza TeeJay (#1934) üzenetére


ent
őstag

Miből fogom megtudni, hogy melyik 1 tányéros? :B

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1937) Maotun válasza TeeJay (#1934) üzenetére


Maotun
őstag

1tányéros 250gigás vinyót
Az nekem is kell ! én eddig csak a samsung hitachi 160-asát tudtam egytányérosnak
miről maradtam le ????????

(#1938) RAiN91


RAiN91
őstag

Hi
Van 2 winchesterem. Egy wd800 80gb ata, és egy sata-II-s maxtor diamondmax. A windows a maxtoron van. Ha pl a játékokat a westernre rakom, akkor lassabban futnának?

(#1939) TeeJay válasza ent (#1936) üzenetére


TeeJay
félisten

Maotun-nak is szól

1tányéros 250gigás Seagate vinyónak van egy szép kis kódja
mégpedig
ST3250410AS (16MB cache SATA2 1tányér 250GB)

bemégy Aqua-ba vagy Alien-be és mondod nekik hogy ilyen vinyót adjanak (vékony lesz szóval könnyű felismerni)
ha van nekik ilyen megveszed ha meg nincs akkor várni kell mikor lesz vagy rendelsz
én 3év garit kaptam rá Aqua-ban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1940) fagy53 válasza Maotun (#1937) üzenetére


fagy53
nagyúr

Erről.
Csendes, hűvös és elég gyors is.

(#1941) audi100td válasza TeeJay (#1939) üzenetére


audi100td
nagyúr

3 év gari és lehúzás :U , 5 év jár minden Seagate vinyóra, persze ez magyarországon nem meglepeő

(#1942) KMT válasza ent (#1931) üzenetére


KMT
addikt

"Ennyivel többet fogyaszt, hogy felhoztad negatívként?"

Kb 10 W-ról van szó. Mint egy energiatakarékos izzó. Persze sok kicsi sokra megy.

Ha gyors, és nem nagy vinyó kell rendszernek, miért nem veszel raptort? Vagy az már túl drága?

(#1934) TeeJay :
Nekem a raid0 csökkentette az elérési időt. Két db kb 13 ms-os vinyóból lett ~11ms.

[ Szerkesztve ]

(#1943) ent válasza KMT (#1942) üzenetére


ent
őstag

Erre gondolsz? HDD 74Gb SATA Western Digital 10000rpm WD740ADFD

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1944) KMT válasza ent (#1943) üzenetére


KMT
addikt

Igen. Vagy bármelyik más méretűre is. Azt mondják, hogy rendszervinyónak tökéletes.

(#1945) ent válasza KMT (#1944) üzenetére


ent
őstag

Hangja? Hő?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1946) audi100td válasza ent (#1945) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy hallottam hogy hangja van elég rendesen, egyébként milyen célra kell neked ilyen gyors vinyó?

(#1947) DroneZ^


DroneZ^
őstag

Most 2 330-as samsung sata2-es vinyóm van, pofátlan hangos, süvit.... A leghalkabb illetve nagyon halk vinyót szeretnék venni, 2x300 vagy nagyobbat és SATA2-eset. Melyiket ajánljátok ami biztos nagyon halk? (lehetőleg system vinyónak is alkalmas legyen, játékra is használnám) :R

[ Szerkesztve ]

(#1948) ent válasza audi100td (#1946) üzenetére


ent
őstag

Rendszer! De az 1 tányéros szígét lesz a befutó!

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#1949) TeeJay válasza audi100td (#1941) üzenetére


TeeJay
félisten

hát nézd én a 120gigás 7200.7-es Seagate vinyómat kemény 1 év garival kaptam meg itt egerben
adhattak volna rá 5 évet is de tökmindegy mert közeledik a hatodik évéhez és kutyabaja, hibátlanul megy mindig és ugyanolyan hangtalanul teszi a dolgát mint újkorában :D
addig fogom járatni amíg meg nem döglik (szerintem még 6évet lazán kihúzna)
úgyhogy ha manapság meg 3év garit kapsz a Seagate-re annak is örülni kell mert ha jó szériát választottál 2-3x túléli a gariidőt is :R :B

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1950) TeeJay válasza ent (#1948) üzenetére


TeeJay
félisten

van rendszerre egy mégtutibb befutó
500gigás 32MB cache-es 7200.11-es Seagate :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.