Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) lorant80 válasza gg72 (#497) üzenetére


lorant80
tag

Kösz a biztatást és az információt!

Ezek szerint jó irányba húz a szivem...! :DD
A linkelt oldalt megnéztem és tényleg jó kritikákat kapott!

S.L

(#502) lorant80 válasza pdoki64 (#499) üzenetére


lorant80
tag

Már alig várom...! :C

S.L

(#503) lorant80 válasza pdoki64 (#499) üzenetére


lorant80
tag

Már alig várom...! :C

S.L

(#504) Shev acm7


Shev acm7
tag

Egy 160GB-os, SATAII-es vinyót tervezek venni; megbízhatóság és gyorsaság szerint mit javasoltok: Hitachi, Samsung, Seagate, WD?

(#505) TeeJay válasza SpeedR (#496) üzenetére


TeeJay
félisten

na arra még várhatsz hogy a Seagate meghaljon
úgy jó 8-10évet minimum :D
az ilyen kijelentéseket meg hogy ''soha többé Seagate'' hanyagold mert attól hogy neked az ócsó házad berázza lehet nem a vinyó a hibás

amúgy köztudott hogy a Seagate vinyók elég jól ki vannak centírozva szal kevésbé rezonálnak
nálam az 5 éves vinyónak még ma sincs hangja és a jóminőségű házamba meg se lehet érezni hogy megy :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#506) TeeJay válasza Shev acm7 (#504) üzenetére


TeeJay
félisten

160gigásban olyat vegyél ami 1 tányéros már
az halk lesz gyors meg kevesebb az esély hogy hibája legyen ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#507) Kriza válasza SpeedR (#496) üzenetére


Kriza
őstag

Hát ez érdekes, mert nekem is 320-as Barracuda 10-em van és szinte semmi hangja nincs, meg nem rázza a házat. Az is igaz, hogy egy Casetek CK1018 házban lakik, szóval ha azt megrázná, akkor én is megráznám a kezét... ;]

Egyébként a 4db 3,5-ös vinyómból 3db Seagate, nem véletlenül... a negyedik is azért nem Seagate, mert anno nem lehetett kapni sulinetben. Ugyan nem a gyorsaságukról híresek, de szerintem annál megbízhatóbbak. Az szomorú, hogy neked nem jön be.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#508) baluka


baluka
tag

Sziasztok!

Egy téma foglalkoztat mostanában-viszont nem ismerem ki magam benne- :F , mégpedig a SAS interfészes vinchesterek használata, illetve alkalmazhatósága, mondjuk ezek a típusok: [link]

vagy éppen ezek: [link]

Kérdéseim:
Használhatóak-e ezek a vincsik normál csipszetes SATA-csatlakozós alaplapon, vagy csak a speciális szerverdeszkák számára készültek?
Amennyiben használhatók, van-e értelme, vagyis nyújtanak-e teljesítménytöbbletet, esetleg gyorsabbak-e a 7200-as, SATAII-es 16 MB-os diszkekhez, urambocsá a Raptorokhoz viszonyítva?
Hétköznapi alkalmazások során (konvertálás, adatmozgatás, tömörítés ) mutatkozik-e előnye ezen vinyóknak?

Nagyjából ennyi, előre is köszi mkinek!

(#509) TeeJay válasza baluka (#508) üzenetére


TeeJay
félisten

hát de ezek a vinyók még a Raptortól is 2-3-4x drágábbak és ezek nem a hűvösségről meg halkságról híresek.

ha sebesség kell vegyél Raptort és azt még viszonylag olcsón megúszod meg az ugye SATA csatlakozós :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#510) SpeedR válasza Kriza (#507) üzenetére


SpeedR
őstag

Valószínű, hogy kifogtam egy hibás példányt. Egyébként nekem sem gagyi házam van, a gond biztos hogy a vinyóval van. A Hitachival viszont semmi gondom nincs, ajánlom mindenkinek.

(#511) Füleske


Füleske
addikt

A mai Seagate - k még mindig kalibrálják magukat ? Anno a 7200.7 (120 GB) nagyon idegesítő volt. üresjáratban kb pár percenként rákezdett zizegni . Amúgy más gond nem volt , de ez nagyon idegesített.
Hitachi lett aztán helyette , ami nem zizeg és amúgy is halkabb .
Már három éves és ugyanolyan halk és jó (hdsentinel 100 %).
Lett közben egy Samsung is , ez rezonál rendesen , de egyéb hangja nem nagyon van. Nem szabad közvetlenül a házhoz csavarozni , akkor olyan mint a Hitachi. Kapott 1 cm szivacsot a vinyókeret alja így kussban van.

(#512) TeeJay válasza Füleske (#511) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is 7200.7-es Seagate vinyóm van és engem nem nagyon zavar ha üresjáratban tesztelé magát

örülj neki hogy csinál ilyet mert legalább megbízhatóbb :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#513) sebi77


sebi77
csendes tag

Egy egy tanyeros 250GB-os seagate vinyot akarok venni: ST3250410AS. Csak egy boltot talaltam ahol kaphato, ennek mi a magyarazata? Mar vagy meg nem lehet kapni? Nekem a 250GB boven eleg, szerintetek ekkora meretben jo valasztas a fonti?

(#514) Shev acm7 válasza TeeJay (#506) üzenetére


Shev acm7
tag

Tudnál mondani ilyen vinyókat? Nem sikerült találnom, de lehet hogy rossz irányba keresgetek.

(#515) Füleske válasza TeeJay (#512) üzenetére


Füleske
addikt

Mint írtam már eladtam szerencsére. ;) Különbözőek vagyunk , lehet neked nem túl halk a géped többi része. Vagy immunis vagy a zajra. De engem nagyon zavart. Ha a többi gyártó meg tudja oldani a megbízhatóságot e nélkül is akkor inkább azokat választom. (lásd a fenti Hitachim 100 % 3 évesen)
Még egyszer a kérdés : mai Seagate hdd - k is csinálják ezt ?

(#516) TeeJay válasza sebi77 (#513) üzenetére


TeeJay
félisten

még nagyon új cucc szóval szerintem karácsony lesz belőle mire mindenhol nagymennyiségben kapható lesz (sajnos) :O

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#517) TeeJay válasza Shev acm7 (#514) üzenetére


TeeJay
félisten

hát Seagate-nek van 160gigás 1tányéros vinyója régebbről is de olyat már kár venni mert jön helyette a 250gigás 1tányéros ami sokkalgyorsabb.

WD-nek is tuti van 1tányérosba mivel van 320gigás is 2tányérral nekik
Samsungot nem tudom de biztos ott is kapható 1tányéros vinyó
Hitachit meg ne kérdezd ahhoz nagyon nem értek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#518) Füleske válasza TeeJay (#516) üzenetére


Füleske
addikt

Akkorra már 320 Gigás 1 tányéros Samsung is lesz.
[link]

(#519) libus


libus
őstag

Mostanában gondolkodom egy nagyobb HDD vásárlásán, mert a jelenlegi 80GB-os SATA II Hitachi néha kevés kezd lenni. Bár nagyon meg vagyok elégedve ezzel a Hitachi- val. Szépen dolgozik és csendes!
Egy 160Gb vagy egy 250GB 16Mb cache -es Seagate-ban gondolkodtam.
Persze a jelenlegi 80Gb-os Hitachi-t eladtam volna.
És azt gondoltam, hogy úgy jobban járnék, ha megtartanám ezt a jó Hitachi-t, és vennék mellé rendszerwinyónak egy 74GB-os 10000rpm WD Raptor-t.
Végül is a legszűkebb keresztmetszet egy komolyabb gépben a HDD. Nem?
Szerintetek is jó választás?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#520) SpeedR válasza libus (#519) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerintem ne vegyél Raptort, nem hiszem, hogy azért a pár tizedmásodperccel gyorsabb windows indulásért megéri ilyen borsos árat fizetni. Az árából simán kijön egy 500gigás Hitachi, azzal egy ideig tuti el lennél.

(#521) Side_


Side_
aktív tag

Hello;

lenne egy összetettebb kérdésem:
van egy régebbi p4em, alaplap kb 120gigáig tudja a vinyot kezelni.
Van benne olcsó ide-raid kari, az 160asat tuti tudja (nemtudom hogy deríthetném ki, h meddig lehet elmenni vele).

A lényeg, h kéne nekem 2vinyo, raid1-be. (És nem lenne hátrány, ha gyors és halk lenne.)
400gigásnál nem kellene nagyobb - de ha nem tudja kezelni a szerkezet, akkor nyilván kisebb.

Egy másik kérdés, h ata-133 és sata között érezhető különbség lenne-e? Szintén raid1-be menne.

Ilyen esetekben, ha nem közvetlenül a lapról megy a vinyo, akkor csak a kártyától függ, h mekkorát tud lekezelni?

thnX

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#522) libus válasza SpeedR (#520) üzenetére


libus
őstag

Szerintem a különbség Windows induláskor nem tizedmásodpercben mérhető.
Bár nincs viszonyítási alapom, de akik raptorra cseréltek azok gyorsaságáról regélnek!
Igaz, 3x annyiba kerül mint egy ugyanakkora HDD, de általában az emberek ezt rendszerwinyónak veszik. Nem csak a Windows indulna gyorsabban, hanem a rá feltelepítettet programok, játékok stb...
Másodwinyónak pedig az ember használhat bármekkora méretű HDD-t Pl.: filmeknek, Mp3-nak stb.. tárolásához, amihez nem kell 10000-es rpm, hanem az ilyen dolgoknak elég a 7200-as is.
Nem?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#523) Herosz válasza Loretto (#1) üzenetére


Herosz
csendes tag

Szia

Én speciel a sigetet ajálom sata 16 mb cashel

(#524) Herosz válasza sebi77 (#513) üzenetére


Herosz
csendes tag

Szia segatet mindehol lehet kapni néz körül a kiskerarak.hu oldalon

(#525) Füleske válasza Herosz (#523) üzenetére


Füleske
addikt

siget : Seagate
ajálom : ajánlom
cash : cache

(#526) Füleske válasza Herosz (#524) üzenetére


Füleske
addikt

segat : Seagate
mindehol : mindenhol
néz : nézz

(#527) g@bo válasza Füleske (#526) üzenetére


g@bo
nagyúr

Regisztrált
2007-09-15 11:50, azaz 1 napja -- újonc :DDD

(#528) warrior28 válasza g@bo (#527) üzenetére


warrior28
aktív tag

Az 1. hsz-re miért is válaszolt? :DDD

(#529) Side_ válasza Side_ (#521) üzenetére


Side_
aktív tag

ha bárki tud vmi segítséget nyújtani, azt megköszönöm

röviden: UP (:

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#530) TeeJay válasza Side_ (#529) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ha RAID-be akarsz 2 gyors halk vinyót akkor a 320gigás 2tányéros Seagate jó lesz neked 16MB cache társaságában
illetve más márkákban is a 320gigásat nézegesd mivel most azok vannak jó árban és gyorsak
WD Samsung tuti gyárt 2tányéros 320gigásat úgyemlékszem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#531) Füleske válasza Side_ (#521) üzenetére


Füleske
addikt

Szerintem bármekkorát el tud kezelni az ide kártya.
Sebességben semmi különbség az ata100/133 és a sata/sata 2 között.
A kártya vezérli a hdd - t , tehát logikus hogy attól függ minden tulajdonság .

(#532) brainman válasza fagy53 (#475) üzenetére


brainman
tag

ennyi erővel a raptorok 10 ezres fordulata is a vinyó hajszolása, tény hogy a pozicionálás precizebb mechanikát igényel, mely a kevesebb pozicionálástól kevesebbet kopik tán?

(#533) sebi77 válasza Herosz (#524) üzenetére


sebi77
csendes tag

Sokféle Seagate vinyó van, még 250GB-osból is van vagy négy. Nekem a ST3250410AS kellene. De abban se vagyok biztos hogy tényleg az lenne-e a tuti, mert nem sok leírást találtam róla, a Seagate honlapja se írja hogy jobb-e mint a többi.

(#534) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok!

most akarok venni 1 160gb wincsit olvasgatam a fórumot de minden márkárol olvastam jot meg rosszat szerintetek melyik márkát vegyem? Wd,Seagate,Hitachi,Samsung?? köszi elöre is

(#535) Shev acm7 válasza zsoleer (#534) üzenetére


Shev acm7
tag

Üdv!
Ugyanebben a szituban vagyok én is, szal leírom hogy én mire jutottam, aztán maximum engem is jobb útra terelnek :)
Western Digital WD1600AAJS: 160Gigás, Sata2es, 1 tányéros. Elvileg gyors, halk, hűs és stabil. Túl szép :)

(#536) TeeJay válasza sebi77 (#533) üzenetére


TeeJay
félisten

senki se mondta hogy jobb mint a többi
a Seagate ST3250410AS azért nagyszám mert 250gigás tányérral van szerelve és vékonyabb mint az átlagos vinyók(samsung 334gigás tányérjait még nem kapni sehol)
mivel 1 tányéros és külföldi fórumokban a HDTach HDTune tesztek elég szép értékeket mértek róla így nyilván ezért szeretné pár ember kipróbálni(úgy is lehet mondani hogy egyenlőre az egyik leggyorsabb 7200-as vinyó)

halk hűvös és ha még gyors is akkor nyilvánvaló hogy már 2tányéros 250gigás vinyót nem vesz senki (én legalábbis már nem vennék)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#537) TeeJay válasza zsoleer (#534) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ha már 160gigásat akarsz venni olyat vegyél amiben 1 tányér van csak
az elég gyors lesz halk és hűvös is
WD Seagate Samsung tuti gyárt ilyet
egy 160gigás 1tányéros Seagate-et próbáltam már és hangtalan hűtés nélkül is hűvös és elég gyors :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#538) Pat


Pat
tag

barracuda *.11 esek, és a samu 334Gb-os tányérral szerelt vinyói mikor érkeznek kis hazánkba? már fáj a fogam egy jobbfajta 500-750 esre.. :)

(#539) Amazonas válasza TeeJay (#536) üzenetére


Amazonas
senior tag

Bevallom WD-fan vagyok, de ez a vékony, gyors, 1 tányéros 250 GB Seagate engem is érdekelne. Vennék egyet rendszervinyónak, ha baráti áron lesz.

Továbbra is fenntartom persze azon véleményemet :) , hogy az általad korábban linkelt teszt nem volt fair, mert a WD egyik régebbi modellével eresztették össze.

[Szerkesztve]

(#540) lazydog válasza Amazonas (#539) üzenetére


lazydog
addikt

Pont rendszervinyónak nem az igazi a nagy hozzáférési idő miatt. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#541) Amazonas válasza lazydog (#540) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hátha kijön majd egy új revízió...
Addigra talán egész kellemes ára is lesz.

(#542) fagy53 válasza brainman (#532) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, ott van az eb elhantolva, hogy bár a fejpozíciónálás precízebb, de a fejmozgás úthossza megrövidül és ez kevesebb kopással járhat. Én a gondot abban látom, hogy a precízebb pozíciónálás még annyi kopást sem tűr el, amit a kisebb inform.sűrűségű tányérokkal működő korábbi vinyok észre sem vettek.
Raptort pedig nem a megbízható, hosszúidejű működéséért, hanem a sebességéért veszik.

(#543) sebi77 válasza TeeJay (#536) üzenetére


sebi77
csendes tag

Amit írsz szintén arra utal, hogy mégiscsak jó. Az említett teszt szerint kb. 20%-kal gyorsabb mint a tarsai, egy ekkora különbség mondjuk prociknál külön súlycsoportot jelentene.

(#544) sebi77 válasza lazydog (#540) üzenetére


sebi77
csendes tag

Nekem olyan értelemben rendszervinyónak kéne, hogy csak az az egy vinyóm lenne. A magas hozzáférési idő mennyiben rontja le az összképet? (ennek mérésére is vannak ugyebár tesztek, olyat nem találtam). Szerintetek van értelme várni rá? Te hol vetted a tiédet?

(#545) lazydog válasza sebi77 (#544) üzenetére


lazydog
addikt

A rendszervinyo attól az ami, hogy erre telepíted az op.rendszert. Ezen nem változtat az, hogy csak egyetlen egy vinyód van.
Sok kisméretű fájlt kell egy rendszervinyónak minél rövidebb idő alatt megtalálnia.
Ott van az a tesztben, ez az ''Access Time''. :)
Olvasd tovább a Seagate barracuda 7200.10 topic-ot!

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#546) sebi77 válasza lazydog (#545) üzenetére


sebi77
csendes tag

Kösz a választ! Nekem azt hiszem hatványozottan rendszervinyónak kéne. Most azon gondolkodom, hogy raidba kotok ket kisebbet. Ez a savszelesseget megdobja, de mi a helyzet az acces timevel, azon is javit?

(Megj.: azt tudtam hogy az acces time a hozzaférési idő, olyan tesztre gondoltam, ami a valós használatot modellezi, amilyen a ph-s tesztekben is szokott lenni)

[Szerkesztve]

(#547) lazydog válasza sebi77 (#546) üzenetére


lazydog
addikt

A RAID nem javítja a hozzáférési időt, sőt inkább rontja.
Amit javít a RAID 0, mivel nyilván erre gondolsz, az az átviteli sebesség (sávszélesség). Ez is csak a nagyméretű, fizikailag (a lemezen) egybefüggő fájlokra igaz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#548) Füleske válasza Pat (#538) üzenetére


Füleske
addikt

Az 500 - as és a 750 - es hdd - kben 2 ill. 3 darab 250 - es tányér lesz. A 334 - es kapacitáshoz 650 - es érték kellene a 2 tányérhoz , de ilyen meg nem lesz... 1 lemezes 320 - as lesz , de az meg már kicsit kicsi. Pont erre a 650 - es 2 tányéros verzióra lenne szerintem is szükség...

(#549) Pat válasza Füleske (#548) üzenetére


Pat
tag

na igen, ez eddig ok, de mikor fognak ezek a vinyók kijönni? :)

(#550) Füleske válasza Pat (#549) üzenetére


Füleske
addikt

Az #518 - ban van egy link róla , a Samsung már júniustól szállítja ezeket , csak hazánkba valahogy mindig sokkal később érnek ide az újdonságok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.