Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) drizzt1666 válasza KMT (#1799) üzenetére


drizzt1666
tag

Köszi a kielégítő választ :)

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#1802) FefeeX válasza Mathiask (#1800) üzenetére


FefeeX
veterán

Minél több tányér, annál többet kell mosogatni...
Az általad linkelt vinyó egy nagyon jó példány, de csak az AAKS. Azt hiszem az 2 tányéros, halk és gyors.
Szal a lényeg hogy annál gyorsabb minél kevesebb tányérja van, és annál halkabb is mert nem kell pozíciókat váltani a tányérok közt.
Ha elég a 250es, a Seagate-nek van 1 tányéros vinyója oda...

(#1803) Bernyó84


Bernyó84
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék winchestert vásárolni. 500 Gb-os vinyókat néztem. Samsung, vagy WD vinyót ajánlanátok igazából? A WD olyan 3 ezressel drágább. Szerintetek melyiket érdemes +venni?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#1804) Mathiask válasza FefeeX (#1802) üzenetére


Mathiask
senior tag

Kiváló, nem tudod a seagete-nek mi a típusa?
Hol lehet utánanézni(pontos infó kéne) melyikben hány tányér van?

(#1805) breetai


breetai
aktív tag

HI!
Hiszitek vagy nem eppen HDD vasarlas elott allok! :D DE! Nem tudok donteni melyiket:

Samsung 500GB 7200RPM 16MB SpinpointT166 (HD501LJ)3év 23 220,-
Western Digital 500GB 7200RPM 16MB CaviarSE16 (WD5000AAKS)1év 24 120,-
Western Digital 500GB 7200RPM 16MBRE (WD5000ABYS)3év 27.990,-

Ez a 3fele a PH!-s teszt alapjan merult fel bennem, a Samsung fele tendalok viszont volt meg P80 vagy P120-as 160GB-om ami eleg durva rezgeseket produkalt.(Konkretan a Chieftech Dragon hazam teljesen berezonalt/rezgett tolle. Ez annyira eros volt, hogy a DVDiras minosegere is kihatott. Persze negativan!)
A WD-ket meg csak hirbol ismerem, semmilyen szemelyes tapasztalatom nincs veluk.
Itt a SE16 tunik jobbnak.
Persze nem igazan latom at, hogy konkretan miben tobb/jobb a RE! Ebben kerlek segitsetek ki!?

Ill. abban sem artana nemi jotanacs, hogy megis melyiket vegyem!? :F

Kerlek segitsetek THX!

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#1806) FefeeX válasza Mathiask (#1804) üzenetére


FefeeX
veterán

Asszem WD-nek nincs 1 tányéros 250ese. Samsungot nem ajánlom, sok belőle a gázos, és használtan is nehéz eladni, míg a WD meg a SG hamar elmegy.
Nem tom a tányéroknak hol tudsz utánanézni...

A pontos típusa azonban ST3250410AS Seagate, 250GB SATA 7200rpm 16MB.
BandiT-nál tudsz ilyet rendelni, ha minden igaz.

(#1807) FefeeX válasza Bernyó84 (#1803) üzenetére


FefeeX
veterán

Samut ne vegyél szerintem, csak ha sürgős, és épp nincs WD a boltokban :)
Szerintem csak vészhelyzet esetén lehet Samu, sok itt is a problémás belőle...

(#1808) FefeeX válasza breetai (#1805) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a Caviart :)

Amúgy a RE 5 év gyári garis, a sima meg csak 3. Hosszabb élettartama van gyári adatok alapján, hűvösebb, halkabb.
Samut a már leírtak alapján nem ajánlom. Azt meg te döntöd el, szánsz e RE-re +3 ezret.

(#1809) Bernyó84 válasza FefeeX (#1807) üzenetére


Bernyó84
aktív tag

Köszi a választ! Attól félek, hogy a WD-vel baj lesz, mert 2-3 éve elég megbízhatatlanok voltak.

Gigabyte P35C-DS3R (F12), INTEL C2Q Q8300, Sapphire HD 7790 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance (CMZ8GX3M2A1600C9R), Chieftech 550W, 500GB Samsung SataII 16MB, 2TB Seagate SATA2 7200RPM 32MB

(#1810) breetai válasza FefeeX (#1808) üzenetére


breetai
aktív tag

Szia!
Szerintem a 2ev/3ezer elmegy ...
DE a RE a PH! 500GB-os tesztjeben a SE16-nal melegebb es zajosabb is volt.
Ez lehet?
Ill. a Samsungot TE "szemelyesen ismered" mert itt a kollegaim kozul 2nek is van ilyen T166 es ok nem panaszkodtak ilysmire. Marmint, hogy raz ...
Persze teny, hogy en asszem a P120-at/80-at ismerem csak, de nem szivesen vasarolnek megint bele valami hasonloba.

A WD-kel mennyi ill. milyen tapasztalataid vannak? Azoknak mi a tipushibaja?
Mert a Maxtor melegszik es zajos, a Seagate nem tul gyors, nem tul meleg olyan igazi kozepmezony DE eleg zajos ha kerreg/keres.A Samsungok legalabbis az altalam is ismert regebbi szeria rezgest okozott.

Velemeny?

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#1811) FefeeX válasza Bernyó84 (#1809) üzenetére


FefeeX
veterán

Anno az 1,7Gb-s WD-m meghalt. Ez tény. De a jelenlegi mezőnyben biza a legtöbben a WD-re voksolnak, és használtan is veszik, mint a cukrot. Szerintem nem lesz vele gondod.
Itt PH-n bizonyosan sokkal több a hibás Samu mint a hibás WD... Pedig itt aztán öntenek jót is meg rosszat is...
Végülis ha kifogsz egy jól működő Samut, akkor azzal sem jársz rosszul, míg el nem akarod adni... :) Ha van rá 3 év gari akkor tulképp mindegy. Ami Samuval kapcsolatban mostanában előjött, az a sercegő hang.
WD ezzel szemben leálláskor csattan egyet.

(#1812) FefeeX válasza breetai (#1810) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem mindegy melyik RE, RE2, AAYS, ABYS ...
Amit linkeltél azt nem ismerem, kérdés mindenképp, hogy hány tányéros. A kevesebb tányéros vinyók gyorsabbak, halkabbak, hűvösebbek. Szal ha tf. AAKS 3 tányéros (ez tény:) ) ABYS meg 4 akkor AAKS a jobb.
Nem tom hol tudsz utánanézni, valahol már linkelték itt kb 2 hete...
Nekem volt már WD, Quantum, Maxtor.
Maxtor hangos, Quantum is relatíve az. WD halkabb volt. Most egy 320as AAKS-re fogok benevezni, ez fix. 2 tányéros, és a tesztek alapján a kategória egyik ha nem a legjobbja.
Havernak van Samuja, azután döglött be miután lejárt a 2 év gari.
Most a többi Samu cuccomról nem írok, de a véleményem vegyes. A hűtőjük például talán a legjobb a piacon...

(#1813) Crtd


Crtd
csendes tag

1 hete használom a wd 5001abys-t. Nagyon halk. Igazából nem is hallani a ventilátorzajtól.
De valaki hozzáértő megmonddhatná nekem hogy mi a különbség az 5000abys és az 5001abys között. Próbáltam utánnakeresni de sehol semmi infó.
Egyébként valami rácfelvarrásra tippelek.

(#1814) Mathiask válasza FefeeX (#1812) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Most egy 320as AAKS-re fogok benevezni, ez fix. 2 tányéros, és a tesztek alapján a kategória egyik ha nem a legjobbja."

Az előbb még bizonytalan voltál hány tányéros. Tuti 2? Mert akkor én is rástartolok 1re:)

(#1815) FefeeX válasza Mathiask (#1814) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha minden igaz, 166Gigás tányérok vannak az AAKS-ben. Így az 500as 3, a 320as 2 tányéros. De érdemes rákeresned guglin, mint mindenkinek, a bizonyos választottat megnézni, ki tesztelte, és mit hoztak ki rá... :)

(#1816) dik


dik
őstag

Hi!

Egyszerű kérdésem lenne a nagyérdeműhöz, vinyóvásárlás előtt álok és nem tom melyik lenne a jobb választás! Az a lényeg 500gb legyen és 25000 körül áldozok rá! Mit javasoltok? Eddig csak Maxtorjaim voltak (vannak) azok nagyon jók voltak de a mostani újak közül nem igazán vágom melyiket lenne érdemes megvenni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#1817) FefeeX válasza dik (#1816) üzenetére


FefeeX
veterán

Mondjuk úgy, hogy másod még nem volt, a maxtor sem rossz, mert működik... :)
Ha halk kell és gyors akkor minél kevesebb tányéros vinyót válassz.
Hitachi és WD ami az emberek szerint ebben a kategóriában a legjobb, elfogadható áron.
A Seagate kicsit drágább, de a .11 Barracuda sorozat eszméletlen jó lett. 250 gigás tányérokkal - így az 500 gigás 2 tányéros, nagyon gyors, hűvös és csendes. Viszont ahogy láttam 28 körül van.

Maxtor után bármelyiket választod, jobb lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#1818) audi100td válasza dik (#1816) üzenetére


audi100td
nagyúr

Seagate Barracuda 7200.11 vagy Wester Digital WD5000AAKS, a Seagate jóval gyorsabb, meg 5 év gari de a legtöbb helyen csak 3-at adnak.

(#1819) Mathiask válasza FefeeX (#1815) üzenetére


Mathiask
senior tag

Na kutakodtam és van olyan verzió ami egy tányéros.

(#1820) FefeeX válasza Mathiask (#1819) üzenetére


FefeeX
veterán

WD? mekkora, és mi a kódja? :)
Ez érdekel...

(#1821) Mathiask válasza FefeeX (#1820) üzenetére


Mathiask
senior tag

Hát hagy idézzek egy klassikust: "De érdemes rákeresned guglin, mint mindenkinek, a bizonyos választottat megnézni, ki tesztelte, és mit hoztak ki rá... :)"

De mivel ma jó napom van megosztom veled az infot.:)

Röviden és tömören: WD3200AAKS-00B3A0
A B3 a lényeg

(#1822) audi100td válasza Mathiask (#1821) üzenetére


audi100td
nagyúr

És ilyet hol lehet kapni?

(#1823) FefeeX válasza Mathiask (#1821) üzenetére


FefeeX
veterán

Az a baj hogy ez már olyan belső kód, hogy nincs az az eladó aki ezért végignézegeti a vinyóit, van e ilyene :Kösz az infot egyébként, próbálkozom pont ilyet találni, ha sikerül, szólok :)

(#1824) Mathiask válasza FefeeX (#1823) üzenetére


Mathiask
senior tag

Jól van. Szólj mindenképp, bár úgy láttam hogy nem régi(nincs egy hetes hír) az infó hogy lesz/van ilyen, így nem hiszem hogy lenne magyarországon még.:(

(#1825) misx


misx
senior tag

Hali. 250 gigás és SATA2 vinyó kellene. Samsung/Seagate/WD? 16MB cache jó lenne!
Viszonylag gyors és halk működéssel.
thx :)

[ Szerkesztve ]

(#1826) Mathiask


Mathiask
senior tag

WD3200AAKS-00SBA
Egyébként milyen kód ez? Nincs a vinyón rajta? Vagy progival lehet csak kiszedni?

[ Szerkesztve ]

(#1829) WiZARD


WiZARD
addikt

tudom, hogy picit off, de jobb topicot nem találtam.

vinyóhalkításra szeretnék valami 5letet, minél olcsóbbat, és jobbat. :)
nem akarom full bezárni a vinyókat, valami rugalmas rögzítés elég lehet. (ha nem találok mást, akkor felkötöm gumival)
3 db vinyóról lenne szó. (raid0-ban mennek)

nexus féle disktwin ér valamit?
esetleg nexus féle doubletwin-ről tudtok valamit?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1831) audi100td válasza misx (#1825) üzenetére


audi100td
nagyúr

Seagate Barracuda 7200.10 16Mb cache ST3250410AS, egyik leggyorsabb 250Gb-s vinyó (84 Gb/s av. read), meg halk és megbízható is, vásárlásnál figyelj a modellszámra, mert több féle 7200.10-es van, ez a legjobb.

(#1834) Pety válasza audi100td (#1831) üzenetére


Pety
senior tag

Én teljesen véletlenül vettem ilyen winyót!Illetve Seagate-t akartam mindenféleképp,de ennek tényleg egyáltalán semmi hangja nincs.Idáig ez a 3.-ik darab ettől a gyártótól volt egy IDE 60GB-os az jó volt,egy Sata 80GB(az eléggé kerregett adatolvasásnál)ez szinte hangtalan.Szólj a modiknak és kitakarítják a fölös hsz-kat. ;)

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1836) misx válasza audi100td (#1833) üzenetére


misx
senior tag

Szóval vegyek 4x seagatet. :D Na jó én is ezt nézegettem (a wd 16mb mellett), csak a bolt árlistáján az nincs rajta, hogy mien típus. Majd megkérdem.
De ha véletlenül nem számra pontosan ez a típus attól még jó lehet nem?

(#1837) bsh


bsh
őstag

üdv!

nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy...
megrögzött maxtor fan vagyok, lekopogom, semmi bajom nem volt velük, és emellett gyorsak, nincs hangjuk és egyáltalán nem melegszenek, még mobil rack-ben hűtés nélkül sem... a szerveremben is maxtor van és abszolút hideg!
viszont, legutóbb vettem pár maxtort, ide és sata felületűeket is, ezeket ugye már csak elfelkvő készletből tudta felhajtani a boltos.
viszont nem értek valamit: ezek a maxtorok tökre máshogy néznek ki, mint a többi maxtoraim, eleve vékonyabbak is. nagyon seagate-nek néznek ki! ami ugye érthető lenne, mivel megvették a maxtort.
viszont egyet nem értek: ezeken maxtor címke van és maxtor típusszám is (diamondmax plus, stb.), de a kinézetük seagate, és emellett kis betűvel seagate típusszám is van rajtuk (7200.10 meg hasonlók)
csak nem igazán értem, hogy akkor ez most maxtor vagy seagate?
mert annak látnám értelmét, h a seagate megveszi a maxtort és a raktáron lévő vinyókat átcímkézi saját nevére és úgy árulja. de hogy fordítva? seagate vinyót maxtornak átcímkézni?
vagy a seagate maxtor néven árulja a budget vinyókat?
tudja valaki?
már csak azért kérdem, mert most is vinyót akarok venni, és ezt a fajtát favorizálom, tényleg jók, csak épp nem tiszta, hogy végülis ez most milyen gyártmány? :)

(#1838) Adams15


Adams15
aktív tag

Hi all!
Szóval venni kéne egy winyot már.. és azt nem tudom h milyet érné meg venni.
Ezen gondolkoztam:
160.0 GB WD 7200 8MB SATA II 12 392 Ft
Szerintetek megéri? A western digital megbízható, és még annyi h a Seagate?? Az jó márka?
Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#1839) FefeeX


FefeeX
veterán

Hát, jelen esetben ami tuti maxtor az Seagate-Maxtor név alatt fut, és olcsóbb is jóval ,mint a komoly seagate vinyók.
Ha neked bejött, veheted azt, reméljük nem lesz vele problémád, vannak ilyen szerencsés emberek is, nekem meg pl a 13ezres Logitech egeremet is fél év után szervizeltetnem kellett anno... Ez pont a másik véglet :)

(#1840) FefeeX válasza Adams15 (#1838) üzenetére


FefeeX
veterán

Megbízható, de én akkor már inkább a 320ast venném meg 16900-ért, illetve meg is veszem :)

(#1841) Adams15 válasza FefeeX (#1840) üzenetére


Adams15
aktív tag

Aham, jólteszed ;) nekem remélhetőleg elég lesz ez :D és a Seagate? (250.0 GB Seagate 16MB SATA II)

(#1843) Egyfejű válasza Crtd (#1813) üzenetére


Egyfejű
tag

Készítenél egy tesztet a HD tune-val és megosztanád velünk a winyód teszteredményét?

(#1844) petike2014


petike2014
aktív tag

Üdv mindenkinek!
HDD-t szeretnék venni s szeretném kikérni az itteniek véleményét, mivel én nem vagyok otthon hdd témában...

Szóval igazából nem is tudom milyen feltételeket kell megadnom,hogy tudjatok segíteni...

Sata2-es kellene mindeképpen, 20e körül gondoltam, 320-500GB körül.
WD-ket szeretem amúgy, de 500-as WD-t néztem ki és többen mondták,hogy nem feltétlen a legjobb.

Szóval szeretném kikérni a véleményeteket :).

Előre is köszi!

(#1845) audi100td válasza petike2014 (#1844) üzenetére


audi100td
nagyúr

De jó az 500-as WD, mégpedig a WD5000AAKS modell, de ha valami gyorsabbat akarsz akkor vegyél Seagate 7200.11-et, de ez 2-3000Ft-al drágább.

(#1846) FefeeX válasza audi100td (#1845) üzenetére


FefeeX
veterán

eg a seagate már inkább a 30ezer ft körüli kategória... :) WD is 24...

(#1847) petike2014


petike2014
aktív tag

500Gb WD 16M WD5000AAKS 23 500
500Gb Seagate 16M ST3500630AS 25 500

Kettő közül inkább melyiket?

(#1848) audi100td válasza petike2014 (#1847) üzenetére


audi100td
nagyúr

a WD-t, mert Seagate-ből inkább a 32MB-set érdemes megvenni, ez még a régi modell

(#1849) audi100td válasza FefeeX (#1846) üzenetére


audi100td
nagyúr

Van Seagate 25,2-ért itt: Link

[ Szerkesztve ]

(#1850) audi100td válasza keszegduda (#1740) üzenetére


audi100td
nagyúr

Na csináltam gyorsan egy Hd tune tesztet az 500Gb-s Seagate 7200.11-ről, halk és még 2-3 fokkal hidegebb is mint a 400-as WD-m :D :Link

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.