Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) cyberkind válasza King Unique (#61200) üzenetére


cyberkind
félisten

Köszi, ez alapján a Blue-t választom, illetve 1TB-ban ha jól gondolom mehetne a Black Mobile változat?

Paranormal Cocktivity

(#61202) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Laptopba, dvd helyére, beépítő keretbe vennék 2TB-os HDD-t, adattárolásra. Elsősorban mp3, avi, mpg, illetve egyéb videó és audio állományt tárolnék rajta. Zenélek, úgyhogy elég sokat lenne használva is.

A következő típusok közül melyiket ajánljátok?

2TB Toshiba 2.5" SATA L200 (HDWL120EZSTA)
2TB Toshiba 2.5" SATA L200 (HDWL120UZSVA)
2TB Seagate 2.5" SATA III BarraCuda (ST2000LM015)
2TB WD 2.5" SATA (WD20SPZX)

Fontos, hogy megbízható legyen.

(#61203) King Unique válasza cyberkind (#61201) üzenetére


King Unique
titán

Ha 7200-as kell 5 év gyártói garanciával, akkor igen, jó választás lehet a 2,5"-os WD Black. De, ha 2 TB-os, akkor a Black sorozat eleve kiesik.

(#61202) Cingáriusz:
Nemrég egy hasonló kérdésnél pont kb. erről volt szó és ott a WD-t választotta a másik fórumtag. Az itteni téma-összefoglalóban egyébként a Toshiba L200 csak az 1 TB-osok között szerepel ajánlottként, de 2 TB-os kivitelben is elvileg jó lehet. Illetve mivel valószínűleg nem olyan régen jelent meg, lehet azért nem került be a listába. Amúgy meg a most felsoroltaknál mindegyikre 2 év gyártói garancia van, szóval olyan hatalmas különbségek valószínűleg nincsenek közöttük megbízhatóság terén. Amelyikre pl. 3-5 évet ad a gyártó, annál az hivatalosan magasabb minőséget és megbízhatóságot sejtet.

[ Szerkesztve ]

(#61204) cyberkind válasza King Unique (#61203) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem fontos a 7200-as de az, hogy minőségi legyen, az lenne, úgyhogy nem tudom, mindenesetre ha készhez kapom a lapost megtudom nézni mekkora HDD van benne, és akkor lehet több lesz a lehetőség, úgyhogy egyelőre ennyi, köszi, majd még jövök. :)

Paranormal Cocktivity

(#61205) TeeJay válasza King Unique (#61200) üzenetére


TeeJay
félisten

az komoly milyen drága egy 9,5mm magas 2TB 2,5" HDD...
WD10EZEX 1TB meg 12körül kijön én mondjuk hardveraprón vettem 4 vadi újat 26ezerért
és torrent alá nagyon frankó

azért az árért amibe a WD 2TB 2,5" kerül kap két 1TB-os 2,5"HGST HDD-t is lassan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61206) jim bcs válasza TeeJay (#61205) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kinek hogy, nálam csak 2,5"-esek vannak használatban, biztonsági adattárnak is.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61207) Mercutio_ válasza King Unique (#61200) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vagy ott a 2TB-s Seagate FireCuda (st2000lx001) az is 7mm-es.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61208) King Unique válasza TeeJay (#61205) üzenetére


King Unique
titán

Azért annyira nem drága és a WD-n kívül van más is, például a Seagate eleve olcsóbb. A WD20SPZX pedig amúgy is nem olyan régen jelent meg. Ráadásul még így is olcsóbb, mint a 15 mm magas WD20NPVZ. A 3,5"-os merevlemezeknél pedig nem meglepő, hogy általában olcsóbbak a 2,5"-os típusoknál, eddig is így volt.

(#61207) Mercutio_:
Az SSHD, nem hagyományos HDD. De igen, akár az is opció lehet, korábban már javasolva volt itt másoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#61209) TeeJay válasza jim bcs (#61206) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is van 3darab 9,5mm-es
HGST 5400 1TB külső rack adat mentés
WD Blue 1TB külső rack film hordozgatás
WD Black 1TB 7200 notebook-ban adat mentés meg mindenre

gépben meg van 2SSD mellett 4darab új WD10EZEX amiből 3 torrentre a 4. meg adat mentésre van ami a HGST külsőn is van tehát 2HDD-n tárolom a fontos cuccokat
ezen felül van még egy ADATA külső 750GB abban Toshiba HDD van szintén zene film ilyenek

viszont 3,5" jóval olcsóbban kijött most hogy hardveraprón vettem :K

torrent alá meg a 3,5" WD Blue jobb mint a 7200-as WD Black 2,5"

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61210) jim bcs válasza TeeJay (#61209) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szép park :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61211) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Asus B75M alap [link]lap amiben I5 2300 proci van 8gb ram melett. És egy 1TB hitachi 7200RPM es SATA 2 es vinyó. Hatással lenne e a rendszer sebességére ha SATA 3-as vinyóra cserélném.Köszi előre is a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#61212) King Unique válasza kromatika (#61211) üzenetére


King Unique
titán

Egy SATA3-as HDD ugyancsak 7200-as alapon max. akkor lehet hatással a rendszer működésére, ha újabb modell, nagyobb adatsűrűségű lemeztányérokkal szerelve, nagyobb méretű cache stb. De önmagában pusztán a SATA2/3 csatolófelület egy HDD-nél azért akkora sebességnövekedést általában nem eredményez, pláne hogy sok típus még a SATA2 határait sem nagyon feszegeti. Egyébként meg inkább SSHD, vagy eleve SSD, azokkal lehetne az operációs rendszer működését jelentősen gyorsítani, pláne az utóbbival.

[ Szerkesztve ]

(#61213) kromatika válasza King Unique (#61212) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm. :R

(#61214) Lauda válasza kromatika (#61211) üzenetére


Lauda
félisten

Ssd jót tenne neki!

(#61215) jim bcs válasza Lauda (#61214) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem kicsit, sőt, de ez meg már más téma.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#61216) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok. Egy egyszerű kérdésem lenne a WD RED 3 TB-ból a WDBMMA0030HNC és a WD30EFRX között mi a különbség? Az árán kívül. Köszi.

(#61217) Peter Kiss válasza thomasa (#61216) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

https://community.wd.com/t/what-is-the-difference-between-wd-red-3tb-drive-types/17387

"The WDBMMA0030HNC model is a retail model number which should be the same as a WD30EFRX. The drives should be the same [...]"

(#61218) thomasa válasza Peter Kiss (#61217) üzenetére


thomasa
senior tag

Tehát semmi :F Az egyik 10k-val több. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#61219) Lauda válasza thomasa (#61216) üzenetére


Lauda
félisten

Az egyik dobozos, a másik oem. A vinyó ugyan az mindkét esetben.

(#61220) Mercutio_ válasza thomasa (#61218) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hivatalosan a WD a NAS-ba pakolva forgalmazza (ha jól értelmezem), így a gariztatással lehetnek gondok. (Végfelhasználó csak ott gariztathatja, ahol a NAS-t veszi, ha nem NAS-sal veszed az eladón múlik lesz-e garid probléma esetén)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61221) thomasa válasza Mercutio_ (#61220) üzenetére


thomasa
senior tag

Á, értem, köszi. OEM-ként árulják pedig sok helyen mindkettőt.

(#61222) Met


Met
nagyúr

NAS-ba (Synology DS115j-be) még mindig ajánlott a 3TB WD Red WD30EFRX?

Csak média lejátszásra lesz használva. Adat backup, torrent nem lesz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61223) Lauda válasza Met (#61222) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#61224) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nas készülékembe nagy baj ha sima wstern digital red hdd veszek? és nem az ipow változatot?
Mennyivel fogyaszthat kevesebbet vajon.
De gondolom mind két verzió jó a nas ba.
köszönöm

(#61225) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Minimum egy 500Gb-os merevlemezre lenne szükségem.
Itt a Hardveraprón vennék egyet haszáltan.
Szeretnék róla játékokat futtatni, mert az SSD-ém kicsi, és nincs pénz nagyra.
Ha lényeg a sebesség, és hogy minimum 500Gb-os legyen (ha nagyobb nem baj) akkor ti melyik vinyót vennétek innen? Max 4-5K amit rászánok, mert tudom, hogy ezek már nem mai hardverek.
A lapom támogatja a SATA3-at.

(#61226) Dzsekó válasza tzsolesz (#61225) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD5000AAKX
WD10EZEX

De utóbbit nem fogod 4-5k-ért megkapni.

fulton: Jó a RED a NASba.

[ Szerkesztve ]

(#61227) tzsolesz válasza Dzsekó (#61226) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Köszi. Az AAKX hány tányéros?

(#61228) fulton válasza Dzsekó (#61226) üzenetére


fulton
addikt

:R

(#61229) TeeJay válasza Dzsekó (#61226) üzenetére


TeeJay
félisten

WD10EZEX van mindig hardveraprón 6-8ezer körül
aztán az az egyik legjobb vétel még :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#61230) Dzsekó válasza tzsolesz (#61227) üzenetére


Dzsekó
addikt

1 tányér egyik oldalát használja a vinyó 1 olvasó fejjel. 1TB-os a tányér adatsűrűsége. Ennek párja a WD10EZEX, ami a tányér mindkét oldalát használja 2 olvasó fejjel. Kb. egyforma gyorsak, de WD10EZEX-nek picit jobb az elérési ideje.

(#61231) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Androidos mediaplayerbe keresek 3TB-os vinyót.
A jelenleg benne lévő WD 3Tb purple PURX meghalt.

A két purple között mi a különbség?
3TB WD Purple WD30PURZ 64MB, 3év gari, AF
3TB WD Purple WD30PURX 64MB, 3év gari, AF

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61232) embe válasza embe (#61231) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Összefoglaló első mondata. Bocs! :B

De ismét kérdezek: Lehet tudni hogy a WD AV-GP sorozat mitől AV ?
Vagy mediaplayerbe mi ajánlott, 3TB-os változatban?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61233) tzsolesz válasza Dzsekó (#61230) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

és TeeJay: Köszi szépen. Az sem kizárt hogy EZEX lesz belőle. :R

(#61234) Dzsekó válasza embe (#61232) üzenetére


Dzsekó
addikt

AV=Audio/Video, azaz a Purple elődje, használható ugyanúgy videó és kamerarendszerekhez, de jó media playerbe is. Vehetsz RED-et, Purple-t vagy ezt az AV-t is, de Purple újabb, gyorsabb picit.
Illetve Seagate-ből Skyhawk a megfelelője, Red-nek meg az Ironwolf, mindkettő mehet media playerbe.

(#61235) embe válasza Dzsekó (#61234) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!
Akkor a tönkrement Purple helyett ismét azt veszek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#61236) davenport válasza cyberkind (#61199) üzenetére


davenport
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy te végül választottál? Ebben a cipőben járok én is 7mm-es kellene, a Seagate-en agyaltam, de ez a cikk egy kicsit megriasztott. Persze a kérdés az, hogy ez mennyire nagy merítés. A FireCuda az 5 év jótállás miatt lenne érdekes (az sshd jelleg a külön ssd miatt nem érdekes), vagy marad a WD20SPZX, ami meg új, és kevés róla az információ.

No money, no honey.

(#61237) junior11 válasza davenport (#61236) üzenetére


junior11
veterán

Nekem az említett 2TB Seagate van meg, igaz, még csak 2 éves lesz és külső HDD-ként szolgál, adattárolásra, de eddig nem volt gond vele.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#61238) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

USB-s Dokkolóba (később talán NAS-ba), adattárolás + videó streaming-re melyiket ajánlottabb 1TB-osban venni P300, vagy WD Purz?

Köszi!

(#61239) Dzsekó válasza SunMount3r (#61238) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább a WD Purple.

(#61240) darvinya


darvinya
titán

Irány mutatást kérnék, melyik vinyó lenne jó, méret 1TB.
Sok és gyors 100kB file-ok mennének napi 20h-ban, de közben befuthat max. 10GB file is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61241) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretném a segítségetek kérni. Vettem egy 4 Tb red lemezt, betettem a nas-ba de SHR kötet létrehozásánál, összeomlott a kötet hibaüzenet. Azóta nem látja a hdd-t a nas. Bettem asztali gépbe, a lemezkezelő látja, de sem MBR sem GPT - vel nem hajlandó inicializálni.

MBR : Adathiba (crc)
GPT : A megadott lemez nem konvertálható mert mérete kisebb mint a GPT lemez létrehozásához szükséges legkisebb méret.
Ezt kapom.

Nem tudom mi tévő legyek, most akkor tönkre ment a hdd?

[ Szerkesztve ]

(#61242) King Unique válasza fulton (#61241) üzenetére


King Unique
titán

Parancssorban próbáltad törölni a clean paranccsal, majd utána inicializálni? Amúgy meg SATA-nál a fizikai csatlakozás rendben van, azaz az adatkábel, másik portban próbáltad-e? Valamint a HDD állapota OK, a HDS mit mond rá?

[ Szerkesztve ]

(#61243) felora:)


felora:)
tag

Sziasztok! Raid 0 -ba 2x2 tb koruli winyot szeretnek majd. Ha jol olvastam vannak olyan winyok amik nem mindig dijjazzak ezt az osszeallitast. Uhd filmek lejatszasa lesz a lenyeg, halozaton minidlna -n keresztul max 3 lehetseges lejatszo eszkoznek. Termeszetesen torrent futni fog mellette. :)) ajanlat?

(#61244) fulton


fulton
addikt

Ah én oda nem mertem írni semmit, nehogy levágjam a jó hdd-imről az adatokat..
A hdd sentinel ezt írja, rámentem az ujratesztelésre de semmi:

[ Szerkesztve ]

(#61245) King Unique válasza fulton (#61244) üzenetére


King Unique
titán

Ha már fel sem ismeri HDS, valamint a Windows (eszközkezelő, lemezkezelő?), az nem éppen a legjobb. Ilyenkor célszerű az előző válaszban említettek mellett lehetőség szerint másik operációs rendszerrel (akár pendrive-ról bootolt Linux) és akár másik gépen is kipróbálni. Továbbá az sem tiszta, hogy most egy boltban vásárolt új HDD-ről, vagy egy másodkézből vett használt példányról van-e a szó. Ha az utóbbi, akkor pláne nem lenne meglepő, ha esetleg van valami hibája...

Egyébként van HDD probléma (nem adatmentés) topik is, legközelebb inkább ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

(#61246) fulton válasza King Unique (#61245) üzenetére


fulton
addikt

Semmi, origi uj. Boltból vettem
Bettem a nas-omba, látta is minden oké, érzékelte. Telepíteni akartam rá gyors telepítéssel SHR kötetet, majd ez fogadott hogy hiba, összeomlott a kötet, és onnantól semmi. Nem látja a nas mint HDD. És szenvedek vele.
Jó rendben, elnézést, csak már kész vagyok az egésztől. :R

[ Szerkesztve ]

(#61247) petszol


petszol
tag

Sziasztok.
PC-be keresnék 3,5"-es HDD-t.
Torrent futtatásra, adat tárolásra lenne.
Purple, Red vagy Blue.
Melyik ajánlott erre a célra?
Köszi előre is.

Üdv: Petszol

(#61248) ZseF1000


ZseF1000
csendes újonc

Sziasztok!

Én is csatlakoznék Petszol kérdéséhez :)) , hogy milyen HDD-t ajánlanátok csak fáljcserélésre a köv paraméterekkel:

Méret: 3,5" belső
Márka: vhogy a WD-t szoktam meg és nem volt vele még gondom
Kapacitás: 2TB
Csatolófelület: SATA3

Köszi előre is!

(#61249) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kérdésem lenne ami nem igazán tiszta számomra. Rendeltem 1 hdd-t 4TB az xy webáruházból mikor megkaptam, másnap szereltem be 5 perc után tönkre is ment. Bad disk, semmit nem tudtam vele kezdeni. totál agyhalott. Még kapacitást sem ír rá semmilyen progi. Visszavittem gariztatni. Majd bevizsgálják..kérdésem, én elállhatok a vásárlástól és kérhetem vissza a vételárat? Meg kell várnom a bevizsgálást?

(#61250) King Unique válasza fulton (#61249) üzenetére


King Unique
titán

Ha online rendelted egy webshopból, akkor eleve ott van a 14 napos, indoklás nélküli elállás joga. Azaz ilyenkor a termék visszavétele (megfelelő állapotban, összes tartozékkal stb.) mellett a vételárat is kötelesek visszatéríteni. Tehát lehetett volna egyből ezt csinálni a garanciális csere helyett. Pláne, hogy egyes helyeken érdekesen zajlik ilyenkor a bevizsgálás és próbálják mindenféle mondvacsinált indokra hivatkozva megúszni a cserét (példa)... De, ha már az utóbbit választottad és leadtad a boltnak, akkor ilyenkor elvileg meg kellene várni, amíg azt "leügyintézik". Aztán, hogy van-e lehetőség utólag ignorálni és egyből elállni az egésztől, azt már a vásárlás helyén kellene megérdeklődni.

Egyébként meg van garancia kérdés, fogyasztóvédelem topik is, ott javasolt feltenni az ilyen kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.