Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) Bici válasza etnies (#61500) üzenetére


Bici
félisten

Regebben eleg megbizhatatlanok voltak.
Manapsag allitolag mar valamivel jobbak.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61502) etnies válasza Bici (#61501) üzenetére


etnies
senior tag

Toshiba P300 vagy WD purple otthonra, főleg adattárolásra, 2-4 tv méretben? Egy árban vannak nálam.
Esetleg valami más, nem aranyáron?

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#61503) Bici válasza etnies (#61502) üzenetére


Bici
félisten

P300 gyorsabb, hangosabb, 2 ev gari
Purple lassabb, halkabb, 3 ev gari

Attol fugg, mi a fontosabb szamodra.
Mindketto jo cucc szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61504) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Úgy néz ki, hogy megszüntetem az asztali PC-t, és lesz egy noti only 512SSD-vel. Viszont itthoni gépben van
1 Tb Black meg 3 Tb Red 100/100 3.5".

Hogyan járok jobban, ha mondjuk eladom a blacket, és megpróbálok beköltözni a 3Tb-re + külsőház + táp
vagy pedig 1 tb eladás, 3 tb eladás, és egy 2,5" külső winyo? Az gondolom amiatt egyszerűbb, hogy nem kell külön táp és könnyebben elfér a laptop táskában, ha hurcibálni kell.

Viszont az összefoglalóban 2 Tb a legnagyobb ajánlott 2,5-ben.

Milyen lehetőségek vannak?

Szimpla adat tárolás 4K telefonos itthoni videók, mkv-k, dokumentumok, fényképek tárolására.

(#61505) King Unique válasza Atomgeszi (#61504) üzenetére


King Unique
titán

Azt neked kell eldöntened, hogy a laptop mellé most 3,5"-os, vagy 2,5"-os külső merevlemez kell-e. Ha nem nagyon lesz hordozva a gép, akkor otthon az asztalon nyilván elfér mellette a 3,5"-os is. A 2,5"-os használata ugyan kényelmesebb, de ez esetben akkor lenne igazán indokolt azt választani, ha a laptop és vele együtt a külső tárolóeszköz is gyakran hordozva lesz.

A 2,5"-os merevlemezekből amúgy is szűkebb a kínálat, 2 TB felett meg pláne. A Toshiba jelenleg csak 3 TB-ig gyárt, 3-5 TB között pedig jóformán csak a Seagate BarraCuda és Laptop HDD sorozata jöhet szóba. A WD-k eleve kiesnek, mert amik vannak 3-4 TB-os kivitelben, azokat kizárólag a külsőkbe pakolják bele. A Hitachi pedig sehol nincsen, ott leragadtak 1 TB-nál...

(#61506) Atomgeszi válasza King Unique (#61505) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm szépen!

Úgy néz ki, hogy akkor marad a 3,5" egyelőre külső tokban.

Ezt tudnátok ajánlani? Meg, hogy ezeket milyen tápegység hajt.

(#61507) King Unique válasza Atomgeszi (#61506) üzenetére


King Unique
titán

Megvannak az előnyei a 2,5"-os megoldásnak is, de a 3,5"-osnál magát a merevlemezt illetően nagyobb a mozgási lehetőség, bővebb a választék. Illetve jelen esetben egyszerűbb talán csak egy külső házat, vagy dokkolót venni a már meglévő 3,5"-os HDD-hez, ami ezáltal továbbra is használható lenne. Bár olyan előfordulhat, hogy a SATA-n / USB-n particionált 2 TB feletti HDD nem minden esetben használható oda-vissza újraparticionálás nélkül. De ez már egy másik téma, illetve az eszköztől, azon belül a firmware-től is függ.

Szívesen!

A külső házakkal már egy másik topik foglalkozik, ahol szintén van összefoglaló, amit érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#61508) KAMELOT


KAMELOT
titán

Szeretett WD 1TB Balck hdd-m megadta magát. Pontosan 4 évet futott. 5 év garis így visszavittem és abban az árban majd válaszhatok mást. M2 SSD-t fogok majd venni!
Szegény egyik napról a másikra elkezdett akadozni. Betettem másodiknak....ott emg láttam, hogy írás olvasásnál írja a hibákat. Biztos a fej ment el!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#61509) boozoo


boozoo
tag

Sziasztok!

Kifejezetten tárolásra szeretnék venni egy vinyót és a WD Purple xTB [3.5"/256MB/5400/SATA3] -ra gondoltam, mivel olcsóbb, mint a red.

Az, hogy purple és megfigyelőrendszerekhez alakították ki, érdemben befolyásolja azt, hogy simán fájlokat másolok rá, aztán kikerül a rendszerből? Időnként meg vissza frissítés miatt. Ilyen offline backup lenne, időnként betéve a rendszerbe, de az idő java részét nem áram alatt töltené.

Köszi a segítséget!

(#61510) Lauda válasza boozoo (#61509) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.

(#61511) boozoo válasza Lauda (#61510) üzenetére


boozoo
tag

Köszi!

(#61512) NdrewSunix


NdrewSunix
senior tag

Sziasztok!

A kettő közül inkább melyiket javasoljátok általános használatra. (Nem OS alá lesz, nem torrentre.)

- Seagate 1TB SATA3 64MB ST1000DM010

vagy

- Toshiba 3.5" 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100

(#61513) Bici válasza NdrewSunix (#61512) üzenetére


Bici
félisten

Csakbez a kettö játszik?
Feltétlenül kell a 7200rpm?
Ha nem, akkor egy WD Purple halkabb lenne.
Ha kell a 7200, akkor a Toshiba P300 játszik leginkább az olcsóbbak közül.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61514) boky01


boky01
csendes tag

Sziasztok!

Az elmúlt pár napban már elkopott a google annyit keresgélek, de nem jutottam dűlőre.
A probléma nagyon egyszerű, 1TB-os merevlemezt veszek, SSD mellé, adatoknak, nem játszok, nem csinálok semmi extrát. De ebbe a head parkingba teljesen belekavarodtam.
Érdemes tényleg izgulni rajta? Mivel egyszerű felhasználásra lesz a WD10EZEX-et néztem ki. Ez a típus is érintett? Ez nem volt egyértelmű a leírásokból.
Alapvetően WD lemezt akartam, de lehet inkább P300-at veszek, csak stresszelném magam a semmit.
Mi a tapasztalatotok, számít bármit is? Mit tudtok az EZEX sorozatról, ők is problémásak?
Ha már P300, kevés róla az infó a neten, mennyire megbízhatóak?

Zárójelbe: A WDIDLE úgy néz ki az újabb szériákban nem működik, legalábbis pár friss fórumbejegyzés erről panaszkodik.

(#61515) NdrewSunix válasza NdrewSunix (#61512) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Szóval ezeket inkább felejtsem el?

(#61516) Bici válasza NdrewSunix (#61515) üzenetére


Bici
félisten

Vannak jobbak nem sokkal dragabban.
A p300 az egyik legolcsobb 7200-as lemez, a Purple meg a leghalkabb winyo a megbizhatoak kozul.
En ezek kozul valasztanek.
Nem jarsz feltetlenul rosszul a masik kettovel sem, de a tapasztalatok szerint nagyobb a kockazat.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#61517) NdrewSunix válasza Bici (#61516) üzenetére


NdrewSunix
senior tag

Köszi az infót!!
:R

(#61518) Dzsekó válasza boky01 (#61514) üzenetére


Dzsekó
addikt

Adatoknak bőven elég a WD10PURZ, is, ami halk, 3 év garis és nem parkol gyárilag. ;)
Ha mindenképp 7200RPM-eset szeretnél, akkor P300 sem parkol, de picit hangosabb a WD10EZEX-nél.
WD10EZEX-ből a régebbiek nem parkoltak, de újabban bele lehetett már futni enyhén parkolósba.
WDidle3 szerintem az EZEX-nél kikapcsolja a parkolást, de elképzelhető, hogy nem.
WD Red 4TB felett volt probléma, hogy tojt a WDidle3-ra, 4TB-ig elvileg ott is működik a WDidle3 (hangsúlyozom, elvileg).

(#61519) BalaG


BalaG
aktív tag

hy all :R

Kifejezetten jatekra es torrentre keresek 2TB HDD-t.
Szerintetek melyiket vegyem inkabb? (par ezer ft a klunbseg)

Seagate Enterprise ST2000NM0008
Seagate Enterprise ST2000NM0055
Western Digital Gold WD2005FBYZ
Western Digita Black WD2003FZEX
:U

[ Szerkesztve ]

(#61520) Marci112233 válasza BalaG (#61519) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha játékra is kell akkor kell a 7200 fordulatú, úgyhogy én a listához odatenném még a 2 TB-os Toshiba P300-at is. Nekem van egy szintén torrentre elsősorban, de van rajta játék is és gond nélkül megy.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61521) BalaG válasza Marci112233 (#61520) üzenetére


BalaG
aktív tag

Ertem koszi :R
De az a baj hogy nagyon nem szeretem mint markat, ezért a fentiek kozul valasztanek! :U :DDD
... de akkor mind1 melyik, lenyeg hogy 7.2-es legyen?

[ Szerkesztve ]

(#61522) Marci112233 válasza BalaG (#61521) üzenetére


Marci112233
őstag

Játék alá mindenképp 7200-as kel mert az 5400-asnál előfordulhat, hogy nem tölti be időben a textúrákat játék közben.
Ha pedig nem bízol a Toshiba-ba akkor a felsoroltak közül én a WD Gold-ot venném. bár a P300 sem rossz mint írtam nekem van egy és hibátlan, igaz nincs még 1 éves em, de az ajánlóba is benn van, csak úgy mint a WD gold is. Egyikkel sem nyúlsz mellé szerintem, és mindkettő jó választás.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#61523) BalaG válasza Marci112233 (#61522) üzenetére


BalaG
aktív tag

okes kitalalom, koszi még1x! :R

[ Szerkesztve ]

(#61524) bot1978


bot1978
senior tag

6TB WD Purple WD60PURZ

Egy ilyen típushoz jutottam ma hozzá. Új, szóval a smart gondolom nem halmoz majd el információval. Ez parkolgatós? Vagy bámi miatt kell foglalkozni vele a vétel után megelőzendő a problémákat?

Egyáltalán létezik még ez az indokolatlan fejmozgatással járó dili? Vagy ez csak a green sorozatnál volt?

Elvileg ebben a PURZ-ben az van belül, ami a redben, csak az fw más valahol. Ezt olvastam...24/7-re ajánlják, szóval gondoltam olyan nagyon nagy baj csak nem lesz vele. Igazából évek óta nem vettem HDD-t :B

(#61525) Lauda válasza bot1978 (#61524) üzenetére


Lauda
félisten

Nem.
Nem.
Igen.
Nem.

(#61526) klambi


klambi
addikt

most néztem hhd árakat, NASomban akarok cserélni majd...2->4tb-re
[link]
A wd green hogy hogy drágább mint a red? :F

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#61527) rosejbli


rosejbli
senior tag

Sziasztok!
Raspberrys kodizáshoz szeretnék hdd-t venni. Elméletileg 0-24-ben menne. Leginkább 2,5 colos lenne jó és a használttól sem riadok vissza, viszont szeretném ha legalább pár évet elmuzsikálna. Tudtok erre valami olcsó alternatívát? Max 500 GB bőven elég lenne.

(#61528) Dzsekó válasza rosejbli (#61527) üzenetére


Dzsekó
addikt

HGST Z5K500 vagy ha kell a 7200RPM-es nagyobb sebesség, akkor HGST Z7K500.

(#61529) rosejbli válasza Dzsekó (#61528) üzenetére


rosejbli
senior tag

Köszi! Mivel a pi usb-je csak 2.0-t tud, így elég lesz az 5000-es.

(#61530) rosejbli válasza Dzsekó (#61528) üzenetére


rosejbli
senior tag

Elég neki egy y kábel, amit 2 db 2.0-ás usb-be dugok, vagy inkább egy külső táppal éri meg használni?

(#61531) kory24 válasza rosejbli (#61530) üzenetére


kory24
őstag

2,5-ös hdd-hez nem kell 2 usb kábel, se külső táp.

Legalábbis ha beteszed egy külső házba akkor az 1db us kábellel csatlakozik.

(#61532) rosejbli válasza kory24 (#61531) üzenetére


rosejbli
senior tag

Igen, de úgy tudom a 2.0 csak 500mA-t tud, a hdd specijében meg van olyan állapota, aminek az átlaga már majdnem megvan 2,5W. Gondolom akkor a max peak az tuti meghaladja ezeknek az értékeknek a 2,5W-t, oda meg jó lenne a plusz kakaó.
Vagy nem kell ezt ennyire túlgondolni?
Nem igazán vettem még magában hdd-t, azért van ám ez a nagy óvatoskodás. :)

(#61533) kory24 válasza rosejbli (#61532) üzenetére


kory24
őstag

Bocsi.

Igaz, erre nem gondoltam.
Nemtudom elég e az 500mv. Nekem csak usb3-as házam van, amit mindig 3as porton is használok.

[ Szerkesztve ]

(#61534) King Unique válasza rosejbli (#61532) üzenetére


King Unique
titán

Ha normális gazda hardveren (pl. asztali PC, laptop) használnád, akkor valóban nem különösebben kellene ezzel foglalkozni. Azoknál akár még az USB 2.0 port is OK lehet, pláne egy asztali PC-nél a hátlapon lévők. Illetve egyes hardvereknél a névleges 500 mA és 2,5 W értékeknél akár többel is terhelhető az USB 2.0 port. Na meg az USB 3.X sem akkor extra manapság az ilyen hardvereknél, ami már tuti biztos és kellően stabil tápellátást biztosít. Viszont ez előbb leírtak egy RPi-re már nem igazán érvényesek és itt egyértelműen az lesz majd a gyenge láncszem... Ráadásul az Y-kábeles megoldás is egy dolog, de ha alapból nem bírja az RPi, illetve a tápegysége a 2,5"-os HDD-t rendesen kiszolgálni, akkor akár még így is gond lehet... Nem véletlenül használnak emiatt többen inkább 3,5"-os, külső tápos megoldásokat egy ilyenhez. Vagy a 2,5"-osnál pl. egy aktív USB-elosztót (hub) iktatnak közbe és úgy biztosítják a mobil merevlemez stabil tápellátását.

[ Szerkesztve ]

(#61535) rosejbli válasza King Unique (#61534) üzenetére


rosejbli
senior tag

Köszi a segítséget mindenkinek, úgy néz ki akkor, hogy nem úszom meg külső táp nélkül.

(#61537) klambi válasza klambi (#61526) üzenetére


klambi
addikt

valakinek indok?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#61538) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

4TB méretben van ajánlott hdd? Csak adattárolásra lenne használva. Filmek mennének róla leginkább. Fontos a megbízhatóság. WD red-et néztem, elég megosztóak a vélemények róla....

(#61539) Atomgeszi válasza King Unique (#61507) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszönöm. Maradok a sajátoknál egy külső tokkal :)

(#61540) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Mi a véleményetek erről a merevlemezről? Illetve ha nem itt érdemes érdeklődni erről melyik topikban kérdezzem meg? Még garanciális kb. 2 évig.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61541) King Unique válasza freelanced (#61540) üzenetére


King Unique
titán

Ha szektorhibák vannak rajta, akkor az nyilván nem a legjobb. Ha csak gyenge szektorok, akkor egy lassú formázás, vagy a HDS egyes tesztjei stabilizálhatják a felületet, áthelyezésre kerülhetnek a problémás szektorok a tartalék területre. De mivel jelenleg rendszermeghajtóként van használva a merevlemez, ezért a formázás és a destruktív tesztek futtatása nem opció ilyen állapotban. Ha még garanciális és a WD gyári tesztprogramja hibát dob rá, akkor indokolt lehet a csere.

Legközelebb pedig inkább a HDD probléma (nem adatmentés) topikban kellene feltenni az ilyen kérdéseket.

(#61542) freelanced válasza King Unique (#61541) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! Utánanézek ennek a programnak a WD oldalán, hátha cserélnék garanciában a merevlemezt. Mert még garanciális egyébként.

Legközelebb akkor a HDD probléma topikot keresem fel, köszönöm! :R

A Quick Test is Data Destructive egyébként, vagy az mehet nyugodtan? Kicsit hülyén írja, és egyelőre nincs Backupom...

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61543) Lauda válasza freelanced (#61540) üzenetére


Lauda
félisten

Az, hogy gyorsan ments le mindent és reménykedj, hogy megdöglik két éven belül.

(#61544) King Unique válasza freelanced (#61542) üzenetére


King Unique
titán

Az "Erease" opció nyilván destruktív az adatokra nézve, viszont a gyors és részletes tesztek elvileg nem, hasonlóan mint a HDS-ben az öntesztek. Viszont a fontos adatokat biztos, ami biztos alapon le lehetne menteni előtte már csak a szektorhibák miatt is. Ugyanis ha később tovább szaporodnak a hibás szektorok, egyre kevésbé lesz majd olvasható a merevlemez felülete, ami nyilván a fájlok elérését is negatívan érinti. Sőt, rendszermeghajtóként használva a Windows működését is.

[ Szerkesztve ]

(#61545) Dzsekó válasza klambi (#61526) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD40EURX régi széria, valószínű beragadt raktárkészlet, emiatt drágább. Egyébként ez nem sima Green, hanem AV, ami a Purple elődje, és ugyanolyan jó széria.

[ Szerkesztve ]

(#61546) Dzsekó válasza Balázs1621 (#61538) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple és WD Red.
Seagate Skyhawk és Ironwolf.

(#61547) M107 válasza freelanced (#61540) üzenetére


M107
addikt

:R

Másold át a fontosabb dolgokat máshová, és gariztasd !

Személyem nem gondolkozna el ilyenen, 5 év gari black HDD, 2 hét alatt a kisker megmondja hogy cseréli e vagy max 1 hónap.

Ha WD-n keresztül intézed akkor ott kicsit több idő.

2011 noveberében egy 750 GB samu halt meg úgy fogy motor működött de fat tábla semmi bios sem ismerte fel.
1 hét 4 nap alatt jött az új átvettem, azóta is megy egy ismerősöm gépében torrent HDD-ként hiba mentesen.

A lényeg gariztasd !

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#61548) freelanced válasza M107 (#61547) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Rajta vagyok az ügyön, kicsit még szanaszét van de a napokban megoldom az áthelyezést. Jó lenne ha cserélnék, de mivel még működik meg minden nem tudom mi lesz belőle. De egy próbát megér az biztos.

_________________________________________________________________________________________

Egyébként Dzsekó ha választanod kéne egyet a felsoroltak közül melyiket tennéd szíved szerint NASba?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#61549) schumi


schumi
aktív tag

sziasztok !

megtelt a régi melós vinyom, így segítségeteket szeretném kérni milyet vegyek :

csakis és kizárólag grafikai fileok fognak mozogni rajta, nem nagyon nagy napi rendszerességgel (mondjuk kb napi 10-20 darab 5mb-150mb közötti file).
Fontos lenne a gyors írás tehát 7200rpm. Gondolom ajánlottabb egy nagyob cache is mellé

A wd blue jó választás lehet számomra ? Vagy inkább black (kérdés hogy megéri-e a dupla árát)? vagy : ? (általában sleepelem a gépem nem tudom ez bármit is számít-e)

ui.: nyilván nagyon fontos a megbizhatóság mivel melós, meghajtóról beszélünk (ez miatt a bluera nem tudom van-e panasz)

köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#61550) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok. Korábban már kérdeztem, hogy 1TB-os merevlemezek közül melyik ajánlott, olyan amiről még ha nehéz szívvel is, de akár 2-3 éves játékok futtathatók. Van SSD-ém, csak az kicsi, nagyra meg most nem nagyon van pénz. Így hát egy 5-7.000.- Ft-ért kéne használtan valami jó cucc.
Akkor a WD10EZEX-t mondtátok, csak sajnos elmaradt a vétel.
Most újra aktuális, DE:
A WD10EZEX-ek itt vagy drágák, vagy jegelve vannak. Mi az ami még van olyan jó mint az EZEX?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.