Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) dik


dik
őstag

Hi!

Eltelt egy kis idő miúta megvettem a WD5000AAKS-t gondoltam irok pár sort. Működik szépen még (nem akarom elkiabálni)! Annyi baja van talán legalább is én amit észrevettem, hogy meglehetősen lassú (lehet egy 500gb/16mb c. maxtor jobb lett volna melegszik de gyors is)! Hangja elfogadható. Melegedni szeret amin meglepődtem pedig felette van egy 8cm ventillátor, ha sokat megy 40 fok körüli HD tune szerint. Összeségében jó csak lehetne gyorsabb!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2702) Rocko66 válasza dik (#2701) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hali!
egy 200gb-os samsung vinyótól lassabb? vagy te milyen vinyóról váltottál? Nekem is elvileg holnap vagy holnap után jön ez a vinyó! Te hogy osztottad szét a vinyót? Én úgy gondoltam hogy a C:-nek egy 20gb elég D:250 Az E: meg ammennyi marad! Nekem mondjuk a melegedéssel nemlesz gond,előtte lesz egy 12cm-es venti az ezt a samsung vinyómat is 25 fokon tartja!

[ Szerkesztve ]

(#2703) audi100td válasza nova001 (#2696) üzenetére


audi100td
nagyúr

Neked is Caviar SE-d van :D
Ez a sorozatnak a neve :)

(#2704) dik válasza Rocko66 (#2702) üzenetére


dik
őstag

Hi!

Fogalmam sincs. Eddig mindíg maxtorjaim voltak, azok mind nagyon jók voltak. Az enyém úgy van osztva (nagyából mint majd neked lesz) c:20gb D,E pedig fenmaradó részt felesbe! 12 centis se lesz csodákra képes, bár legyen szerencséd! A samuk nem melegszenek enyire az tény! Mindegy a melegedés, mennyen szépen az a lényeg! :D
Bár nem gyilkos tempója sajnos! :(
Ja igen és én is Giannitól rendeltem! :DDD

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2705) nova001 válasza dik (#2704) üzenetére


nova001
senior tag

egy 160 samsung ata vinyohoz kb milyen a teljesitménye lehet tudni valahogy??

ha enyire melegszik a wd akkor tényleg nem a legjob ;) csak megbizható ;)

(#2706) tothbe válasza nova001 (#2705) üzenetére


tothbe
addikt

azért ne higgyetek el mindent a smart-nak. Köztudott, hogy Smart terén a WD fölfelé csal, a samsung pedig lefelé, azaz a wd inkább melegebbnek hazudja magát a ventikezelések miatt a samu pedig hidegebbnek az eladások javitása miatt. Ha egymás mellé teszed öket, akkor átlagot számolva nagyjából ki is fog jönni az ottani höfok, bár a Seagate meg a Hita közül egyet odatéve azok is nagyjából a valóságot fedik.

By(e) Tothbe

(#2707) luise178


luise178
tag

a samuk tényleg nem melegednek, az tény. nekem most megállt a winyó, belefagyott 1 viruskeresésbe. lehet az volt a baj, hogy kb fél éve max 5-10 percre volt kikapcsolva egyszer-kétszer. :P sok torrent... még megy, de megáll az XP alatta. fene tudja mi lehet a gáz. nálam úgy van osztva, hogy 40/300/maradék giga. azért 40, mert ha vistázni akarok majd 1x, akkor legyen elég hely. akarok venni 1 WD-t, valszeg azt, ami ti is mondtok. mert sok adatom van, és nincs arhiválva, és senkinek nincs ekkora vinyója a haverok közül :) :(
valami hütö nem ártana rá. mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#2708) shteer válasza luise178 (#2707) üzenetére


shteer
titán

egy sima venti megteszi ha nem akarsz sokat hűtésre áldozni - legjobb ami a ház elejébe/oldalába van építve és hűsölteti a vinyót

..szerintem jónak tűnik

(#2709) dik válasza nova001 (#2705) üzenetére


dik
őstag

Fogalmam sincs NEM ISMEREM A SAMUNGOKAT! Látam párat a tulajok szerint jó és kb. ennyi! Engem lebeszéltek róla lehet igazuk volt nem tudom! A melegedéssel kapcsolatba meg annyit az előző maxtor 320gb képest hűvösebb! Van most is mellette egy 160gb maxtor annál is hűvösebb! Tehát nem vészes egyáltalán, csak a tempójával nem vagyok kicsit megelégedve, de annyi baj legyen! Ha meg valaki annyira szívbajos a melegre, hogy mindenáron olyat akar varázsolni belőle mint egy samu el kell menni boltba venni kell valami vadálat hűtőventillátort és kész! Bár értelmetlen na mindegy!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2710) nova001 válasza dik (#2709) üzenetére


nova001
senior tag

:) engem a seagate érdekel most nagyon. csak ugye a gari nincs sok helyen ahol 3 év. de Banditnál fogom venni ugy döntöttem. Lehet megbizhatob a WD de az se minden, nem akarom h 5perc legyen mire bekapcsol a vista alat a gépem ;)

(#2711) FefeeX válasza nova001 (#2710) üzenetére


FefeeX
veterán

Nekem progikkal mindennel 1 perc alatt feláll a gépem, sőt. Majd lemérem... Objectdock meg csomó szemét, és nagyon hamar használható. Imádom a 3200AAKS-t meg a procimat is... :)

(#2712) Rocko66 válasza dik (#2704) üzenetére


Rocko66
aktív tag

Hy!
Majd kiderül hogy milyen lesz elvileg már holnap it lesz, majd írok róla hogy sztem milyen!

(#2713) nova001 válasza FefeeX (#2711) üzenetére


nova001
senior tag

most nekme is feláll kb 1 perc alat ;):D egy samsung 160 vinyoval ;)

(#2714) FefeeX


FefeeX
veterán

Azt néztem, az utolsó 4-5 hozzászólónak mind pio 212-je van... :)
Flesseljetek, emberek... És szerezzünk 212L kernelt...

Bocsi az OFF-ért...

(#2715) Blero2 válasza nova001 (#2710) üzenetére


Blero2
tag

Nekem ha minden igaz hétvégére vagy jövő hét elejére megjön az új Seagate BandiTtól 3év garral.
Kíváncsi leszek rá, mert itt beszéltek rá egy 7200.11-re, hogy az ma az egyik legjobb.

(#2716) nova001 válasza Blero2 (#2715) üzenetére


nova001
senior tag

hanem lesz jo akkor ne engem szindj nem én ajánlottam :D:D de jo lesz xtem is a legjob vinyo most.

mikor rendelted meg? kivi vagyok akkor mikora jönne meg neekm
meg h privi irtál neki??
köszi

(#2717) Blero2 válasza nova001 (#2716) üzenetére


Blero2
tag

Privi ment tegnap este. Fél konfigot rendeltem, nem ígérte százra, de lehet hétvégére meglesz az egész. :DD

(#2718) FefeeX válasza nova001 (#2716) üzenetére


FefeeX
veterán

[OFF]BandiTnál a rendelés szerdán van, és köv7 péntek este jön meg az anyag, de csak szombattól átvehető

mod: persze ha épp van neki raktáron, vagy az 1-3 napos átfutásos nagykerében akkor mehet hamarabb is... Mondjuk hogy abbol rendelj arra nem sok az esélyed :)[/OFF]

Hogy kicsit On is legyen:
Seagate 7200.11 a leggyorsabb, és az egyik leghalkabb 500 gigás... Szal tuti jó lesz, remélhetőleg nem fog ki senki egyet abból a tényleg nagyon kevés hibás %-ból...

[ Szerkesztve ]

(#2719) emre33


emre33
addikt

Idézet:
Parszor mar kuldtem be statisztikat arrol hogy melyik gyarto
merevlemezei romlanak el a leginkabb, itt az ujabb adag
(aprilis-szeptember kozotti eladasokrol van szo, tehat a szamok azt
jelentik hogy az adatszolgaltato nagyforgalmu kereskedonel eladott
lemezek hany szazalekat vittek vissza 6-12 honap mulva).

- Seagate : 1,5%
- Western: 1.7%
- Hitachi : 1.8%
- Samsung : 2.5%

Az 500 gigas lemezeknel:
- Western : 1,2%
- Seagate : 2%
- Samsung : 2.1%
- Hitachi : 2.5%

Ket tipusnak haladja meg a 4%ot a halandosaga: Samsung SpinPoint P 200
Go IDE es Samsung SpinPoint T 300 Go IDE.

Forras (hogy nehogy ramsusse valaki hogy ragalmazok):
http://www.hardware.fr/news/9510/taux-sav-disques-durs.html

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#2720) FefeeX válasza emre33 (#2719) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez végülis nem olyan rossz... Mármint a Samsung részéről, ugyanis úgy 4x rosszabbra számítottam a meghibásodásával kapcsolatban, mint mondjuk a Seagate/WD...

Szal levonható a következtetés, ha valaki Samut vesz, 2szer akkora esélye van majdnem, hogy hibásat vesz, mintha Seagate-et venne... Mindkettőből lehet amúgy kifogni hibásat... És sajna a legjobból is majdnem 2% hogy hibásat fog ki valaki...

Sajna a hivatkozott oldal csak tölt de nem jön, pedig kíváncsi vagyok, hogy a Seagate-en belül van-e már a Maxtor... Csak mert a Seamax tuti rontja az átlagot, ha benn van.

[ Szerkesztve ]

(#2721) dik


dik
őstag

Én is vettem volna seagate 500 vinyót ha lett volna rá annó annyi pénzem, de sajnos nem volt. Bár lehet amilyen szerencsém van kifogok egy rosszat! Jó ez a WD sokan akik drasztikusan vették amit irtam a lassúságról azok megérdemlik (nem fél órákkal lasabb a többinél csak kissé észrevehető de ez nem vészes). Na mindegy látom kis észrevételt, tapasztalatot, véleményt se lehet ide írni mert egyből elmegy az emberek életkedve. A kis észrevételeim számos okból alakulhattak így ahogy, ez nem azt jelenti másoknál is így fog alakulni. Nem magyarázkodok itt világnak mindenki vegyen olyan amilyet akar és majd látja mire megy vele. Ha beválik örülni fog ha nem meg sírni. Én hallgattam az emberek szavára sokan mondták a WD jó azt is vettem. "Ha páran mondják had mondják (nem érdekel) de ha sokan abba már lehet valami" elven vásárolok ez nekem eddig mindíg bevált!

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2722) FefeeX válasza dik (#2721) üzenetére


FefeeX
veterán

Még mindig jó a WD, csak a Seagate a 2 lemezes volta miatt jobb... Azért nem azt vetted mert az sokkal drágább volt, ez érthető, nekem sem ért volna meg +4ezret... :)

(#2723) dik válasza FefeeX (#2722) üzenetére


dik
őstag

Igy van, jó ez! Remélem hosszú évekig az is lesz......... :R

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2724) KMT válasza dik (#2701) üzenetére


KMT
addikt

Csak érzésre mondod, hogy lassú? Szerintem elfogadható a sebessége, és nálam a hőmérséklete is (szoba + 6-9 fok):

kép

Ha AAM-mel halkra állítom, akkor 19.1 ms lesz az elérsi idő, és hangtalan a vinyó. Átviteli sebességek ugyanazok.

És az az 1,2% meghibásodás a gyorsabb seagate 2%-val szemben...

[ Szerkesztve ]

(#2725) dik válasza KMT (#2724) üzenetére


dik
őstag

Nem különösebben vagyok ilyen méregetős annyi időm nincs csak egy kis röpke észrevételek voltak. Ha szerinted elfogadható a sebesség örülök neki, izlések és pofonok én kicsit furcsáltam de beláttam ennek ilyennek kell lenni-e. Nekem a leirtak szerintiek az észrevételeim. Hőmérsékletnek örülj ismét csak ha annyi. "Ha AAM-mel halkra állítom, akkor 19.1 ms lesz az elérsi idő, és hangtalan a vinyó. Átviteli sebességek ugyanazok." itt meg fogalmam sincs mit akartál mondani de nem is baj! Jobb ez így! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2726) Menotti


Menotti
aktív tag

Sziasztok

Kellene egy nagyon gyors partició....nem tudom eldönteni,hogy egy Sg Raptor(10.000 rpm)
vagy két vincsit raid-be kötve legyen. Melyik a gyorsabb?Találok erről valami adatot?

(#2727) audi100td válasza dik (#2725) üzenetére


audi100td
nagyúr

AAM = Akusztika Menedzsment, ezzel a funkcióval le lehet halkítani a merevlemezt, de ez megnöveli az elérési időt.

(#2728) dik válasza audi100td (#2727) üzenetére


dik
őstag

Jeeeeee mostmár tökéletes! :D Bár fogalmam sincs hol van de nem baj nem fogalakozok vele! Kösz azért, hogy elmondtad!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2729) audi100td válasza dik (#2728) üzenetére


audi100td
nagyúr

Pl. HD Tune vagy HD Sentinel, stb. progikkal lehet aktiválni, de nem támogatja minden vinyó.

(#2730) dik válasza audi100td (#2729) üzenetére


dik
őstag

Ok kösz a választ! Már lassan megörülök a két topik közti ugrálásban! :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#2731) thatsofemre


thatsofemre
tag

hi mindenkinek, azt akarom kérdezni hogy milyen winyót vegyek bnőmnek? 10000 forint a keret és egy 160 gb-os winyó bőven elég lenne (persze satas), várom a válaszokat. Üdv,Emre

A man's wife is his life, Mr. UPS man!

(#2732) Hold válasza thatsofemre (#2731) üzenetére


Hold
őstag

Én most samsungot vettem és megse szólal..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2733) nova001 válasza thatsofemre (#2731) üzenetére


nova001
senior tag

160 WD AAJS :)

11és fél ezer aszem most, satas és nagyon jo vinyo, én is most vettem :)

(#2734) Hold válasza nova001 (#2733) üzenetére


Hold
őstag

13680 ba kerűl Pesten Móriczon a 250Gb-os Samsung.. szerintem megéri a különbséget..

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2735) FefeeX válasza Hold (#2734) üzenetére


FefeeX
veterán

Najó, persze, szerintem 320Gb-ig megéri a különbséget felfelé az összes, de ha valakinek 10000 van akkor az valószíná nem lesz 11500 sem... :)

(#2736) FefeeX válasza Menotti (#2726) üzenetére


FefeeX
veterán

Attól függ, mire kell...
Szerintem sebesség nyerő a Gigabyte RamDisk.
Keress rá guglin, van több cikk.
DDR2 memókat fogad, 8gb-ig... Kiszámoltam, 8GB-s táhely Geil 800as ramokkal 50 alatt marad kb. És állítólag a win 15-20s alatt feláll - bekapcsolástól számítva, végleges állapotba.

(#2737) Hold válasza FefeeX (#2735) üzenetére


Hold
őstag

na látod igazad van én azért vettem 250est mert az nekem ideális méret meg kb árban a legjobban eladható ha valami mégis változna

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#2738) tothbe válasza nova001 (#2713) üzenetére


tothbe
addikt

Azért ezt ne próbáld meg megetetni velünk, hogy ugyanaz a windows konfig 5-ször gyorsabban áll fel egy 160-as samuról, mint a wd-röl.
A valós kül max. 5-10mp körül lehet fullban, de vszleg még annyi sem.
Ha ez nem egy fórum lenne, ahol azt mondasz amit akarsz, a wd helyében már rég beperelnélek hitelrontásért.
Nem gond, hogy samut használsz és életedben nem láttál még wd vinyót, csak legalább ne próbálj meg ekkorát lóditani, mert ez tényleg gagyi. :U

By(e) Tothbe

(#2739) tothbe válasza Menotti (#2726) üzenetére


tothbe
addikt

olvass vissza kicsit, és megtalálod.
De azért leirom még1x
1. SgRaptor nincs csak wd , de ez részletkérdés. ;)
2. ha két satás vinyót raid0-ba kötsz, az gyorsabb lesz általános használat mellett egy raptor-nál és több helyed is lesz, viszont sokal kevésbé biztonságos.

By(e) Tothbe

(#2740) Menotti válasza tothbe (#2739) üzenetére


Menotti
aktív tag

Köszi

bocs az elirásért már késö volt nekem...
Akkor veszek két gyors satást és raid0-ba kötöm.Csak játék lesz rajta,nem gond a biztonság.
Melyik a leggyorsabb satás?

(#2741) audi100td válasza Menotti (#2740) üzenetére


audi100td
nagyúr

Attól függ mekkora, pl. 200GB-sből talán a Samsung HD200HJ, most vettem egyet én is és jó gyors meg halk is, 10e ft darabja.

[ Szerkesztve ]

(#2742) audi100td válasza audi100td (#2741) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csináltam egy tesztet HD Tune-al: Average read: 76,7 MB/s, access time: 14,4 ms.

(#2743) Attila444


Attila444
aktív tag

Belinkelem ide a problémámat, hátha tud valaki segíteni: [link]
:R

(#2744) nova001 válasza tothbe (#2738) üzenetére


nova001
senior tag

kezdjük ott hogy nekem NEM sima vistám van szval csak jobban tom mit csinál a gépem :(((

és van wd is szval ez se jöt be

elöször érdeklödj h milyen vistám van aztán lehet beszélgetni rola :P :(

[ Szerkesztve ]

(#2745) KMT válasza nova001 (#2713) üzenetére


KMT
addikt

Haha, csak most veszem észre, hogy neki csak egy vinyó segítségével áll fel. :DDD Ennyire azért nem kell büszkének lenni rá. :P

(#2746) nova001 válasza KMT (#2745) üzenetére


nova001
senior tag

2 vinyo :C :C csak az nincs odairva, söött képzeld nyomtato is van rajta mik vannak mi :D :Y

nem tom nektek miért olyan lasu a bekapcsolás, no midn1

(#2747) mad1


mad1
veterán

hi
ismertek olyat hogy pci aljzatbol hogyan lehetne satara kotni a winyo(ka)t?

Ne szemetelj ! = Steam

(#2748) audi100td válasza mad1 (#2747) üzenetére


audi100td
nagyúr

Úgy hogy veszel egy pci-os Sata vezérlőt.

(#2749) audi100td válasza Attila444 (#2743) üzenetére


audi100td
nagyúr

Rakd fel az ingyenesen letölthető Hard Disk Sentinel nevű progit, ha szerencséd van az kiírja hogy mi okozza a problémát.

(#2750) audi100td válasza KMT (#2745) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez joo volt :DDD :DD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.