Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) Egon válasza cuko# (#2388) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem volt 7K160-as Hitachi-m. A seek zaja igen jó volt (gyak. nem lehetett hallani), viszont volt egy rezonanciából eredő, mély, búgó hangja, ami engem eléggé idegesített. Viszont a T7K szériát meg sokan dicsérték, én inkább olyant vennék (ha vagy 160-asban).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2402) Hequila


Hequila
őstag

Ellentmondásba ütköztem:

PH!-s teszt szerint a Samsung HD321KJ (T166) 3 tányéros, itt azt írják többen is, hogy 2. Melyik igaz?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2403) Egon válasza Hequila (#2402) üzenetére


Egon
nagyúr

Két tányér.
[link]
"Up to 167GB formatted capacity per disk"

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2404) Hequila válasza Egon (#2403) üzenetére


Hequila
őstag

Viszont állítólag a JJ széria a 2 tányéros, és fLeSs táblázata alapján a 'K' 5 fejre utal...
Valaki szedjen már szét egy ilyet, és nézze meg nekem! :D

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2405) Egon válasza Hequila (#2404) üzenetére


Egon
nagyúr

? Ott a link, szvsz egyértelműen le van írva.
HD321JJ szerintem nincs is: gugliban 6 db találatot hozott (HD321KJ meg majdnem ötszázezret).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2406) shteer válasza Hequila (#2404) üzenetére


shteer
titán

adj egyet, szétszedem :P

..szerintem jónak tűnik

(#2407) -AD4M-


-AD4M-
tag

Hali!
Olyan 20-22 kHUF-ért melyik vinyót ajánljátok?
A lényeg hogy gyors és megbízható legyen, a méret másodlagos!
Köszi!

Allons-y!

(#2408) shteer válasza -AD4M- (#2407) üzenetére


shteer
titán

WD 4000AAKS

..szerintem jónak tűnik

(#2409) aboriginal74 válasza shteer (#2408) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Seagate már nem is ?! :F

i don't know, but i need energy

(#2410) cuko#


cuko#
tag

Helló!
Ezekről vélemény:
- Barracuda 7200.7
- Barracuda 7200.9
Melyiket? (kell pontosabb széria? általánosságban vagyok rájuk kíváncsi főleg ^^) - továbbra is a csend a fő szempont, meg az, hogy ne nagyon melegedjen
Mindkettő 160Gb-os, és 9k-ért tudnék hozzájukjutni. :R

(#2411) anubisz0718


anubisz0718
csendes tag

Sziasztok.Segitséget kérnék, Laptopba tennék nagyobb lemezt 5400 Rpm helyett 7200 rpm est tehetek bele? tudom vele csatlakoztatni? SATA, SATAII között végülis van különbség? csatlakozás szempontjából? Köszi.

(#2412) KMT válasza anubisz0718 (#2411) üzenetére


KMT
addikt

Tehetsz bele, de értelemszerűen hangosabb és melegebb lesz. A csatlakozó ugyanaz.

(#2413) anubisz0718


anubisz0718
csendes tag

Viszont gyorsabb lessz valamivel,nem? mert hát cserélni szeretném nagyobbra de ha van rá lehetőség akkor 7200 teszek bele,ha gyorsabb tőle,csak mindenüt azt írja hogy az SATAII azt hittem ez nem lessz jó bele.Az nem baj ha kicsit szól,ingyen semmit nem adnak.Tehát akkor nyugodtan rendelhetek bele? mert ha csak ugyan azt a teljesitményt adja le mint egy 5400 as akkor nem dobok ki plussz lóvét az ablakon.

(#2414) csabika0001 válasza audi100td (#2399) üzenetére


csabika0001
senior tag

home edition 500GB

(#2415) TeeJay válasza cuko# (#2410) üzenetére


TeeJay
félisten

ha mindkettő 160gigás akkor valszeg a 7200.9-es szériát venném emrt ha minden igaz ott már van 160giga/tányér kapacitás
szóval az csak 1 tányéros lesz és gyorsabb is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2416) TeeJay


TeeJay
félisten

jó ez a teszt a sok új vinyóról
úgylátom az 1000gigás F1 elég gyors de utána kapásból a 3 7200.11-es Seagate jön
táblázat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2417) Ijk


Ijk
nagyúr

Szeretnék venni egy 500GB-os vinyót. Lehetőleg minél halkabb legyen. Melyik márkát és melyik típust javasoljátok. Ahogy láttam a seagate és a wd a népszerű.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2418) Anakin007 válasza Ijk (#2417) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Sztem Seagate 7200.11-et. :) Nekem is olyan van, nemrég perecelt egy szépet, olyan 1.5 méter magasról és nem lett bad sectoros ;]
Meg aztán elég szépeket írnak róla, az már csak hab a tortán, h a repülést is jól bírja. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#2419) FefeeX válasza Anakin007 (#2418) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha valakit Skywalker-nek hívnak, alap hogy megtanítja repülni a vinyóját... :)

IJK: milyen biossal megy a lapodban a proci 3ghz-t, mekkora feszkón?

[ Szerkesztve ]

(#2420) viktor82


viktor82
őstag

Csináltam egy tesztet,ha valakit érdekelne!
[link]
Lehet feltölteni összehasonlitás céljából!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2421) fanofmanu


fanofmanu
tag

hy! a WD 250GB KS vagy YS (raid edition) az egy tányéros?

(#2422) audi100td válasza fanofmanu (#2421) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyik sem egytányéros, ezek a vinyók 166GB-s tányérmérettel készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#2423) FefeeX válasza audi100td (#2422) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem a KS 133-assal...
(AAKS a 166-os)

[ Szerkesztve ]

(#2424) audi100td válasza FefeeX (#2423) üzenetére


audi100td
nagyúr

azt tudom, szerintem AAKS-re gondolt, de csak annyit írt hogy 250GB ks vagy ys...

(#2425) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Az alábbi 2 vinyóm van, melyiket javasoljátok rendszervinyónak? (Avagy melyik, gyorsabb, csendesebb, megbízhatóbb, hűvösebb?:) )
Samsung HD321KJ (320GB/16MB cache Spinpoint T166)
WD Caviar SE 1600AAJS (160GB/8MB cache)

Illetve fizikailag mi a jobb megoldás 1. vinyó rendszer + programok 1-1 partición, másik vinyón file-ok (zene, film, stb.) VAGY 1. vinyón rendszer + file-ok, 2. vinyón programok+ file-ok?
Vagy ezen a szinten nincs érezhető sebességkülönbség?
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2426) KMT válasza Mercutio_ (#2425) üzenetére


KMT
addikt

Én a samsung-ra, egy kb 20 GB-os partícióra tenném a rendszert, mivel elvileg gyorsabb, valamint nem a legmegbízhatóbb széria, ezért a fontos adatok mehetnének a WD-re.
Plusz a WD elején csinálnék egy 2-3 GB-os partíciót, amire menne egy fix méretű pagefile, így lenne a leggyorsabb a rendszer szerintem.

(#2427) Redplee


Redplee
senior tag

hello.
kéne 1 kis help:
mi a különbség a 2 között:

http://www.hw-sped.com/product_info.php/cP...products_id/254
http://www.hw-sped.com/product_info.php/cP...roducts_id/1964

köszi

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#2428) audi100td válasza Redplee (#2427) üzenetére


audi100td
nagyúr

szerintem nem jók a linkek amit küldtél, mert nem létező terméknek írja mind2-őt.

(#2429) Redplee válasza audi100td (#2428) üzenetére


Redplee
senior tag

http://www.hw-sped.com/product_info.php/cPath/25_26/products_id/254

http://www.hw-sped.com/product_info.php/cPath/25_26/products_id/1964

bocsi tényleg rossz a link, na ez már jó tess :)

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#2430) audi100td válasza Redplee (#2429) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annyi a különbség hogy a 3200AAYS = Raid Editon, ki van tesztelve nagyobb igénybevételre, meg talán jobb minőségű alkatrészek vannak benn, illetve 5 év garancia van rá.
De ennyiért nem venném meg, mert enyiért ugyanilyen 400GB-st lehet kapni, inkább nézz körül itt: Link vagy a PH-n apróknál, a bazárokan (pl. Bandit vagy Gianni,...).

[ Szerkesztve ]

(#2431) Mercutio_ válasza KMT (#2426) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor eszerint maradhat a jelenlegi helyén (samu) a 20gb-s system drive, és a programokat tartalmazó másik logikai kötet :C, valamint a letöltések, a másik vinyóra a fontosabb állományok, és a page-file :K

Mit értünk azon, hogy kevésbé meghízható :F , van valami korrekt megbízhatósági lista a neten?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2432) audi100td válasza Mercutio_ (#2431) üzenetére


audi100td
nagyúr

A T166-os szériába nagyon sok a selejtes vinyó, ezeknek nagy része a vásárlás után csak hetekkel meg hónapokkal később adta meg magát, tehát nem árt velük vigyázni, több külföldi fórumon is olvasni a problémáról.

(#2433) nyunyu válasza cuko# (#2410) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezekről vélemény:
- Barracuda 7200.7
- Barracuda 7200.9

7200.7+ erosen felejtos a regi kattogos Quantumokat megszegyenito seekhangja miatt, raadasul ha nagyon unatkozik, akkor 5 perc utan nekiall turaztatni a fejeit, es nem hagyja abba, mint a par masodpercig nyavogo Hitachik, hanem ugy marad, amig nincs adatforgalom rola.

Legalabbis en azert szabadultam meg a 200-astol, mert elegem lett a kereplesebol.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2434) audi100td válasza nyunyu (#2433) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mekkorát szeretnél venni? Szerintem inkább 7200.10-esek között nézelődj, ezek már elég elavult modellek.

(#2435) FireShadow


FireShadow
senior tag

Megvettem a WD 500as vinyomat és csak ajánlani tudom mindenkinek! Eddigi leghalkabb fajta ami kezem közé került. És kellemesen gyors is. MInimális hütéssel 35fok. Korrekt. Többszaz gigakat masolok at rola a hitachira (kiüritettem azt, deep format, aztan vissza minden = tör.mentesites) és siman elmegyek mellette aludni alig hallok belöle valamit. Hitachi kotyogos pedig, de ennek ilyen különleges pont nemzavaro frekvenciaja van. Ha sok kis filet nyomok at akkor hallani pici sistergés szerü hangot de nem rossz.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#2436) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Most tervezek új winyót venni. A meglévő 200GB-os Samsung Sata winyóm már 4éve szolgál és úgy döntöttem jöhet az utód.
A következő jelöltek vannak: (áruk szinte ugyan az)

Samsung 320Gb SATA-II 7200rpm 8Mb HD320KJ 3év gar
Western Digital 320Gb SATA-II 16Mb WD3200AAKS 3év gar

Mind teljesítmény, hang, melegedés, adatátviteli sebesség szempontjából melyiket ajánljátok inkább?

(#2437) shteer válasza Levin01 (#2436) üzenetére


shteer
titán

WD

..szerintem jónak tűnik

(#2438) audi100td válasza Levin01 (#2436) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hali,

Amit fent írtál tulajdonságokat kb. egyforma mind2, mondjuk a Samu a 8MB cache miatt valamivel lehet hogy picit lassab, de a lényeg hogy szerintem is válaszd a WD-t, mert a Samsungnak nem megbízható ez a szériája, sorra meghalnak a T166-osok.

(#2439) Mercutio_ válasza audi100td (#2432) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez olyan hiba, ami vagy van vagy nincs, és kiderül az első néhány hónapban, vagy teljesen véletlenszerűen jön elő?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2440) audi100td válasza Mercutio_ (#2439) üzenetére


audi100td
nagyúr

változó, van amikor pár óra, néhány nap vagy hét, de sokszor csak 4-5 hónap után, általában mindig ugyanúgy, elkezd kattogni, majd rövid időn belül megtelik hibás szektorokkal és vége. Persze nem mindegyik selejtes de ahoz képest elég sok.

[ Szerkesztve ]

(#2441) FefeeX válasza audi100td (#2440) üzenetére


FefeeX
veterán

és milyen fájdalmas mikor szállnak a fontos adatok... :(

(#2442) DjPremier válasza Levin01 (#2436) üzenetére


DjPremier
aktív tag

WD nagyon jo vinyo megbizhato és halk nekem is olyan van 3 éve. :R

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#2443) aboriginal74


aboriginal74
aktív tag

A T166-os Samuk tényleg sz@rok...sajna, nálunk is sorra halnak be :(....

i don't know, but i need energy

(#2444) audi100td válasza aboriginal74 (#2443) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos nagyon úgy néz ki hogy az F1-es szériánál is ugyanez a gond, pedig nagyon jó az ára: 750GB-st már 26.500 Ft-tól kapni.

(#2445) aboriginal74 válasza audi100td (#2444) üzenetére


aboriginal74
aktív tag

Remélem Wikto82 nem fog hasonló képpen járni...mert egy cégnél elmegy, hogy gázos, de ott van rendesen büdzsé :R

Rátérve az én winyómra tudod 7200.11 750GB csak ennyit tudok mondani :R :R :R

28 fok fölé még nem ment.... :C

[ Szerkesztve ]

i don't know, but i need energy

(#2446) Levin01


Levin01
őstag

Úgy látom eldölt a dolog a WD javára :R

(#2447) viktor82 válasza aboriginal74 (#2445) üzenetére


viktor82
őstag

Szerintem ez csak kamu F1-es szériáról még csak jót hallottam nem azért mert nekem az van!Sokat ismerek akinek 166-os szériája van és nincs gond velük! :C

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2448) FefeeX válasza viktor82 (#2447) üzenetére


FefeeX
veterán

Hallod, nem az a lényeg, hogy van jó is... Csak amikor 10% felett van a hibás arány, akkor lesz@rod magasrol hogy a szomszédé müködik a tied meg nem, főleg mikor mondjuk valami irtó fontos volt rajt amivel együtt füstölt... Persze, a gond már rég nem azt jelenti mint a kínai sz@rságoknál, hogy 10ből 1 jó van... Szóval nagyobb az esélyed hogy jót fogsz ki, mint rosszat, de kb 10-20szor több az esélyed hogy rosszat fogsz ki, mint mondjuk WD, Seagate esetében...

(#2449) viktor82 válasza FefeeX (#2448) üzenetére


viktor82
őstag

Remélem az enyém nem hagy cserben,mert kib@szom az egészet!

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#2450) audi100td válasza viktor82 (#2447) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem nem kamuból panaszkodnak azok, akik megjárták, főleg a 166-osnál.
Az F1-nél még eltart egy ideig mig olyan sokat adnak el és jönnek majd a hozzászólások, hogy: "4 hónap után meghalt a vinyóm...", de már most is hallani problémás példányokról.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.