Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11901) audi100td válasza westlake (#11891) üzenetére


audi100td
nagyúr

Örülök, hogy megosztod a tapasztalataidat, csak az a baj, hogy ez sem ad objektív képet a meghibásodási arányról. Gyakran visznek vissza gariztatni vinyókat "user error"-ból kifolyólag. Sőt bizonyára jóval többet mint amik valóban a hardver hibája miatt mondták fel a szolgálatot, ennek a legfőbb oka, hogy nagyon sokan használnak itthon rossz minőségű tápegységet, ezek rendkívül veszélyesek a vinyókra nézve. Többen már a 3-adik cserevinyójukat vitték gariztatni, mire kiderült hogy a táp nyírta ki az előző kettőt is, ez a leggyakoribb "hiba" eset a "HDD probléma" topikban is. Néhány hete meg olyat olvastam a samu topikban, hogy valaki véletlenül egy 12V-ra "moddolt" molex-et dugott a vinyóra, azt is kicserélték gariba. Előfordul, hogy szállításkor sérül egy merevlemez, én is jártam már így, azt is kicserélik ilyenkor és ezek a dolgok mind belekerülnek a nagykeres statisztikába, főleg itthon, nyugaton nem is lehet ilyen sz@r tápokat kapni, biztos kevesebb a user error-ból visszaküldött hibás vinyó.

Amúgy valaki kb. 1 évvel ezelőtt linkelt egy interneten közzétett hivatalos statisztikát: [link]

Alex91: Többek közt erre is alapoztam a Samsung-nak magasabb hibaarányát, ha megnézed voltak olyan típusok amik a 4%-ot is meghaladták, ez a 4-szerese a WD merevlemezek arányának, valamint a Seagate duplája. Nem a levegőbe beszélek én sem...

(#11902) Alex91 válasza audi100td (#11901) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, de itt van 2 fajta Samsung tipus megemlitve, ami korrekt, ha igy megnevezik. De csak ugy kijelenteni, hogy ez vagy az a gyarto megbizhatatlan HDD-ket gyart...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11903) audi100td válasza Alex91 (#11902) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen és általánosan az utolsó helyen áll az első listán, a másodikon az utolsó előttin, szóval valami alapja azért van.

Egyébként a 3. Samsung F1-emet használom teljes megelégedéssel, a mostani desktop modelljeik tényleg elég jók, de a korábbiak köztudottan nem voltak annyira megbízhatóak, mint a pl. a WD vagy Seagate merevlemezek és notivinyó téren sem ajánlanám a korábbi modelleket, mint pl. azt a 80-ast, de az újakat sem, annál a 250-esnél elég sokan panaszkodtak meghibásodásra, bár nem lehet készpénznek venni, de jobb félni mint megijedni.

(#11904) Zin


Zin
senior tag

Szevasztok!
1,5-2TB-os hdd-k mikor várhatoak?WD érdekel csak,és sata2-es legyen :B

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#11905) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok!

Winyót szeretnék venni. Először Samu 500gb-ban gondolkoztam, de a fórumot olvasgatva az új ötlet a 640-es lett. Illetve elgondolkoztam, hogy valszeg egy 320gb-os is elég lenne nekem a mostani 160-as helyett.
Kérdésem, hogy a 320-asok közül honnan tudom, hogy 1 tányéros-e vagy sem?
Illetve egy 1 tányéros 320-as jobb sebességet produkál-e mint egy 2 tányéros 640-es? Mert a fórumot olvasgatva én azt szűrtem le, hogy minél kevesebb tányér annál gyorsabb.
Milyen gyártmányt ajánlotok? Az első hsz.-ben a 320-as samu ajánlott a 640-es nem. Vajon azért mert a 320-as 1 tányéros a 640-esnél meg játszanak 2-3 között mint ahogy olvastam?
Amúgy WD és Samu között gondolkozom.
Válaszokat előre is köszi és szép napot.

(#11906) audi100td válasza Zin (#11904) üzenetére


audi100td
nagyúr

Üdv,

már lehet kapni, menj fel árgép.hu-ra.

(#11907) audi100td válasza Logic83 (#11905) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

640-es samuból van 3 tányéros is, azért nem ajánlott, a 320-as F1 tuti egy tányéros, WD-nél nem csak akkor derül ki ha már megvetted.

Amúgy az adatsűrűség a lényeg sebesség szempontjából, minél nagyobb, annál több adat fér egy lemezen, ezáltal azonos tárolókapacitást kevesebb tányérból ki lehet hozni.

(#11908) Logic83 válasza audi100td (#11907) üzenetére


Logic83
csendes tag

Szia!

Ezek szerint akkor a Samsung 320gb HD322HJ jó vásár.Tudod esetleg mi a különbség ez és a Samsung HD321KJ között? Árban hasonlóak és a leírásuk is kísértetien azonos.

Akkor az 1 tányéros 320gb-os gyorsabb mint a 2 tányéros 640-es? Vagy ezt azért nem lehet egyértelműen állítani?(Mindenesetre a mostani Samsung 160gb IDE winyómnál mindegyik jobb gondolom :) )
Mondjuk azért gondolkodom a nagyobban mert csak 3-4e-rel többért kétszer akkorát kapnék, de szerintem győzni fog az ésszerűség és a kisebbet veszem, hiszen nekem az is bőven elég. :)
Köszi

(#11909) westlake válasza audi100td (#11901) üzenetére


westlake
félisten

van a szerveremben egy regi fajta 80gb-os samsung hdd (amik ugye rendre haltak meg), es harom eve 0-24-ben tokeletesen uzemel.. en azt hittem, hogy ket hetig sem fogja birni :D

Play nice!

(#11910) audi100td válasza Logic83 (#11908) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mint ahogy írtam nem a tányérok száma, hanem az adatsűrűségből fakadó mérete a lényeg, tehát a 2 tányéros 640-es kb. ugyanolyan gyors mint az egy tányéros 320-as.

321KJ nem jó, kisebbb adatsűrűség miatt lassú és sok azzal a szériával a gond, ha Samut szeretnél, akkor csakis 322HJ, de a Hitachi 7K1000.B is nagyon jó.

(#11911) Logic83 válasza audi100td (#11910) üzenetére


Logic83
csendes tag

Ok, asszem értem és szerintem a HD322HJ mellett döntök.
Köszi a türelmet és a gyors válaszokat :)

(#11912) utolsolevel


utolsolevel
tag

Most készülök venni 640 es WD-Caviar Black-et. ezek szerint akkor zsákbamacska, hogy 2 vagy 3 tányérosat kapok? :((( :F :W

[ Szerkesztve ]

ß

(#11913) Obi-1 válasza Logic83 (#11911) üzenetére


Obi-1
őstag

Én is nemrégen vettem egy Samsung F1 HD322HJ merevlemezt. A 80GB-os Seagate Barracuda is elegendő volt tárhely szempontjából, csak adatbiztonság és sebesség miatt cseréltem le. A sebességnövekedés sajnos nem igazán érezhető.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11914) audi100td válasza utolsolevel (#11912) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ki mondta?????

(#11915) LGLuke válasza utolsolevel (#11912) üzenetére


LGLuke
őstag

Csak a Samsungnál volt ilyen probléma!!! WD-ből mind 2 tányéros!

(#11916) maxrad1580 válasza audi100td (#11886) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Hű jó kis vita lett ebből a vinyóból :Y
Akkor használtat ne és samsungot ne
fuji sem a legjobb gondolom

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#11917) audi100td válasza maxrad1580 (#11916) üzenetére


audi100td
nagyúr

Fuji-ról elég jókat hallottam eddig, de abból van 4200rpm-es is ami valószínűleg kissé lomha, erre nem árt odafigyelni.

(#11918) Dzsekó válasza maxrad1580 (#11916) üzenetére


Dzsekó
addikt

Fujitsu és Toshiba nagyon jó notivinyókba.
Sok IBM laptopba is pakolnak e két márkát, ha épp nem Hitachi vinyót raknak bele.

(#11919) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Szerintetek egy atom alapú gépbe inkább egy 5400-es eco 3,5"-os vinyót, vagy inkább egy 2,5-öset?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#11920) Skyhigh válasza maxrad1580 (#11916) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Én Samsungot használok, de a családban 2,5" tosibák is vannak mind a kettő megbízható.

sőt egy régi Maxtorom is van ami már 4 éve dolgozik, gond nélkül...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#11921) TeeCee


TeeCee
csendes tag

WD Caviar 2Tb, 1.5Tb és 1Tb-os Green (5400rpm-es) vinyót hol lehet Magyarországon kapni?

Valamint: RAID5-be utólag lehet vinyót beleépíteni? Tehát ha 5db 1Tb-os vinyót RAID5-ben használok 4Gb-osnak, és kezd tele lenni tudok még hozzácsapni ahhoz a RAIDtömbhöz még 2 vinyót?

Előre is köszi a válaszokat!

TeeCee - the One and Only

(#11922) audi100td válasza TeeCee (#11921) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az argep.hu-n rá meg lehet nézni a boltok listáját ahol kapható.

Az első hozzászólásban megtalálod a Raid-ről szóló írásokat.

(#11923) Dzsekó válasza Skyhigh (#11919) üzenetére


Dzsekó
addikt

Attól függ, hogy milyen házba teszed. Ha olyan HTPC-be, akkor nincs nagyon szellőzés és venti, akkor oda inkább 2,5"-osat tennék. Amúgy szellőzősebb házba mehet egy WD Green.

(#11924) utolsolevel válasza LGLuke (#11915) üzenetére


utolsolevel
tag

jolvan akkor nemtom honnan szedtem , megnyugodtam! köszi! :))

ß

(#11925) maxrad1580 válasza audi100td (#11917) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Toshiba van most még benne de ez sajna már kiszolgálta az idejét
Egy WD 80-as új vinyót szemeltem ki
szerintem ez lesz az utód

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#11926) Dzsekó válasza maxrad1580 (#11925) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD-k is jók, megveheted nyugodtan.

(#11927) Zebu


Zebu
addikt

Na megvettem a Hitachi 640-est, most GHOST-olom a régiről az anyagot! :)

Kiváncsi vagyok rá nagyon!

(#11928) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Én satások közül 7200.7 el indítotam, 120 gigás, volt hogy 2 hetente végigformáztuk meg ilyenek, meg gép hűtése nem volt megoldva, egész nyarat ment 54 fokon, jelenleg haverom nyüstöli, 1100 üzemnappal, sentinelbe 100% os, sose volt vele baj, aztán vettem egy 7200.10 es 320 gigásat, ez mostis megy, 825 nappal. Meg pl haveromnak volt ilyen fekete gumi kereket 20 gigás seagate je, multkor raktuk bele öccse gépébe, teljesen jó még mindig pedig mobil rack be volt dobálva meg minden... apám laptopjába seagate szintén hibátlan. Viszont ez a 7200.11 es... ez egy szemét lett... mint ahogy írtam pár hozzászólással feljebb...
Egyébként holnap érkezik a hitachi 7K1000.B 1terásom, kiváncsi leszek rá :D

(#11929) audi100td válasza ---Lasali--- (#11928) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, a Seagate vinyók nagyon jók, csak sajnos ez a .11 elég gyengére sikerült :( , remélem a .12 jobb lesz, elvileg még a héten tulajdonosa leszek egy 1TB-os 7200.12-nek.

(#11930) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Sorry, kicsit off, de sok itt a vinyós szaki. :)
Ez a beállítás ér-e valamit, érdemes-e bekapcsolni a vinyókon? :F


katt a képre a nagyításhoz!

Esetleg van valami hátránya?
Csak véletlenül fedeztem fel, de nem tudom, hogy ez pontosan mit állít. :F

[ Szerkesztve ]

(#11931) Skyhigh válasza ImI87 (#11930) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nem a clusterekkel játszik valamit? Elvileg ha azok méretét növeli akkor áramszünet esetén nagyobb az adatvesztés mértéke.

Elvileg

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#11932) LGLuke válasza Skyhigh (#11931) üzenetére


LGLuke
őstag

Cluster méretet csak formázáskor lehet beállítani, utólag már nem.
Nem igazán találkoztam még ezzel. Angol win ennyiből jobb, hogy ott beírod a gugliba és egyből kidob 300 fórumot, ahol már feltették ezt a kérdést. Így meg nehézkes fordítani. Egyébként ez az írási gyorsítótárazáshoz kapcsolódik, így a cache-el manipulál. És pont a cache-nél van az a probléma, hogy nem írjuk ki egyből a HDD-re az adatot, hanem a gyakran módosított fájlok a memóriában maradnak a gyors elérés végett, de ekkor az áramszünet tényleg adatvesztéssel jár. Csakhogy ez a sima írási gyorsítótárazás, ami ki is van pipálva neked, szóval nem tudom, hogy az a plusz bekezdés már mit csinál?!

[ Szerkesztve ]

(#11933) ImI87 válasza Skyhigh (#11931) üzenetére


ImI87
őstag

neked és LGLuke-nak: ettől sajna nem lettem okosabb, de azért köszi. :R
ha esetleg v.ki közben rájonne, hogy mi ez, akkor légyszi ossza meg a fórumon! THX :R

(#11934) maxrad1580 válasza Dzsekó (#11926) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Köszi
Megvettem a WD-t benne van a gépben és tetszik megtáltosodott a gép :Y

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#11935) LGLuke válasza ImI87 (#11933) üzenetére


LGLuke
őstag

Elvileg nem csak írási, hanem olvasási cache-elést is végez. Vagyis kiolvas valamit a diskről, ami a cahe-be kerül, majd ha megváltozik a tartalma, akkor cachbe íródik vissza, és csak később írja felül a HDD-n. Ha közben áramszünet lesz, akkor a régi adat marad meg a HDD-n, nem a frissített, mivel az a cache-ben volt.

SATA device policies

Itt olvashatsz róla mi a különbség a különböző opciók között.

(#11936) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Nah vááááá :(((
Meghozták a Lord tól a hitachi-t ma délután, de baj van... kibontottam, és valami szűrők vagymik, meg vannak sérülve, letörtek belőle darabok, zacskóból hullott ki, utána kerestem hogy ezek vajon honnan....
Lefényképeztem:
KÉP
"Ha nem töltené be akkor frissítsetek... extra..."
Ott látszik hogy a bal oldali kettő bigyóból letört egy kis rész... ez gáz? Befolyásolja a működését? Próbáljam meg cseréltetni?
Most bent van a gépbe, erről megy a rendszer, eddig semmi baj.

(#11937) audi100td válasza ---Lasali--- (#11936) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem azonnal cseréltesd, mert később lehet már nem lesz valami egyszerű.
És közöld velük, hogy legközelebb csomagolják be értelmesen. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11938) LGLuke válasza ---Lasali--- (#11936) üzenetére


LGLuke
őstag

Én is a Lortól rendeltem a Hitachi 7K1000.B 1TB-os HDD-m. Nekem be volt csomagolva rendesen. Bontatlan, fóliázott, légmentesen lezárt csomagolásban volt a HDD. Ezt belerakták egy Microsoftos szoftveres dobozba, és tele volt hungarocellel. Ha földhöz vágják, szerintem hamarabb mozdul ki az olvasófej a parkolópályáról és sérti fel a lemezt, vagy rongálódik meg a tengely, minthogy az elektronika törjön el. Szerintem a nagykernél törhették el. Ugyanis vmi élesre kellet, hogy ráessen ahhoz, hogy csak letörjön belőle egy darab, de olyan kis ütés legyen, hogy a fejek és a belső mechanika ne sérüljön. Ez nem vall a futárszolgálatos sérülésekre. Hungarocellbe csomagolva szinte kizárt!

(#11939) hankpoke


hankpoke
tag

Üdv mindenkinek!
Volna egy nagyon egyszerű kérdésem: 2,5" SATA-s vinyók táp és SATA csatija egyforma méretű a normál 3,5" SATA-s táp és SATA csatijával?
Köszönöm a választ!

(#11940) audi100td válasza hankpoke (#11939) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

igen, egyformák a csatlakozóik.

(#11941) Logic83 válasza audi100td (#11910) üzenetére


Logic83
csendes tag

Sziasztok!
Na tegnap megvettem a 320-as samsungot.
Majd ma megrakom oprendszerrel aztán meglátjuk mit mutat :)
Mégegyszer köszi a segítséget :R

(#11942) ladisz2


ladisz2
tag

Hello!
Nemsokára lecserélem a vinyóm (kevés hely meg már 6éves kora miatt) 640Gigásat szeretnék. Ezt a kettőt néztem ki:
1.Samsung SpinPoint F1 640GB (HD642JJ)
- kapacitás: 640 GB
- méret: 3,5"
- elérési idő: 8,9 ms
- sebesség 7200 fordulat/perc
- cache: 16 MB
- PC csatlakozó: S-ATA II (300 MB/s)

2.HDD 640 GB WD 7200 RPM SATA II 32 MB 5 ÉV GA
Western Digital Caviar Black, 3.5" HDD, 640GB, SATA II, 7200RPM, 300Mb/s, 32MB, dual processzor

Az 1. csak 16e állítólag nagyon gyors (de csak 3 év és 16MBchace van (tudom nem sok különbség a 16-32, de mégis több)
A 2. az egyik legmegbízhatóbb jelenleg. 5 év gari (ami szerintem alap kéne legyen minden vinyónál), de drágább is.20,5e
A gépet ArchiCADes rajzolásra, játszásra és kevés filmnézésre használnám. Új gépembe lesz:ASROCK A780GM-LE lap, AMD Athlon 64 X2 7750 AM2 procihoz.
Melyikkel járnék jobban? Vagy esetleg más? Mit takar a 2.-nál a dual proci?

(#11943) audi100td válasza ladisz2 (#11942) üzenetére


audi100td
nagyúr

A 2.-at válaszd, a samu "becsempészett" 3 tányéros változatokat is a 640-esből, azok meg jóval lassabbak. 640-es Hitachi is jó, csak kicsit zajos.

(#11944) Zebu


Zebu
addikt

Nah próbálgattam a Hitachit, brutál gyors, a Samu 400-zasom elbújhat mögötte....

Véleményem szerint halkabb ide, nagyon bevált (eddig).

Igaz a GHOST-tal megszenvedtem (szemét Vista :(( )....

Köszi a tippet!

(#11945) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok.

Tapasztalat esetleg a WD Blue 640 GB, 16 MB cache.
Mennyire hangos ez a vinyó?
Most egy Samsung F1, 500GB -os van bent.
Annál halkabb és gyorsabb ez a WD?
Köszönöm előre is.

(#11946) audi100td válasza wrox (#11945) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szia,

valószínűleg nem halkabb, viszont valamivel gyorsabb.

Zebu: nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#11947) hankpoke válasza audi100td (#11940) üzenetére


hankpoke
tag

Akkor már csak egy kérdés maradt:

Melyik notivinyó a jó választás? Fontos hogy gyors legyen, mert "asztali gépbe" fog kerülni.

(#11948) audi100td válasza hankpoke (#11947) üzenetére


audi100td
nagyúr

Seagate Momentus 7200.3-as szériát ajánlanám, átlag 70MB/s az olvasása, vagy ha tudsz szerezni 7200.4-et az még gyorsabb, mellesleg nagyon halkan is végzik a dolgukat, legalábbis a 7200.3 biztosan, fater notijában olyan van.

[ Szerkesztve ]

(#11949) wrox válasza audi100td (#11946) üzenetére


wrox
senior tag

Ha már nem hangosabb, akkor jó :))
Szóval? Hangosabbnak nem hangosabb? :)

(#11950) audi100td válasza wrox (#11949) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ilyen vinyóm még nem volt, de azt halottam róla, hogy viszonylag halk.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.