Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) audi100td válasza TopaMo (#11400) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nincs mit, akkor kifogtál egy gyengébbet, sajnos előfordul.

LGLuke: úgy tűnik a WD Black tényleg gyorsabb a Blue-nál rendszervinyóként: [link], úgy látszik a dualproc. nem csak marketing rizsa. :F

(#11402) LGLuke válasza audi100td (#11401) üzenetére


LGLuke
őstag

Akkor az is mehet az ajánlott kategóriába. Valószínű, hogy mégiscsak optimalizál valamit a fejmozgatáson az a dupla vezérlő chip.

(#11403) audi100td válasza LGLuke (#11402) üzenetére


audi100td
nagyúr

Bele is raktam tegnap :K , de igazából amiatt, mert már alig drágább a Blue-nál és 5év gari van rá.

(#11404) czanga


czanga
őstag

üdv!
gyors kérdés. :R :)
mien sata-s, 500 gigás, megbízható és halk vinyót tudtok nekem mondani? játszom is, ha ez számít a vinyó ehhez megfelelő teljesítményében.
előre is köszönöm! :R

(#11405) LGLuke válasza czanga (#11404) üzenetére


LGLuke
őstag

Ilyen nincs! Válassz 640-est. 1. hozzászólás aktuális!
WD Black, WD Blue és Hitachi 7K1000.B verziók ajánlottak!
Ha van még kérdés akkor nyugodtan tedd fel.

(#11406) sadii


sadii
csendes tag

[link]

ez jó winchester?

(#11407) audi100td válasza sadii (#11406) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen. :K

(#11408) chibo


chibo
csendes tag

Sziasztok,

A kereső nem dobott ki semmit.

M a véleményetek erről?

- WD2500AAJS 250/SATA2/8M

köszi elore is
Chibo

(#11409) audi100td válasza chibo (#11408) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lassú és nem valami halk, de megbízható.

(#11410) dave118


dave118
senior tag

Helló
erről a vinyóról kérnék véleméynezést :)
megéri szerintetek? sajna nem lenne tul sok pénzem rá, szal ha ebben az árkategóriában tudnátok esetleg ajánlani azt megköszönném.
Üdv :R

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#11411) audi100td válasza dave118 (#11410) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem ajánlom, nem valami megbízható széria, inkább ezeket: [link] [link]

(#11412) LGLuke válasza dave118 (#11410) üzenetére


LGLuke
őstag

Szerintem inkább ezt vedd meg.
Vadi új, 3 év garanciával. Sokkal gyorsabb, megbízhatóbb. Szerintem ha rá tudod szánni azt a plusz 4k-t akkor sokkal jobb vétel, mert halk, viszonylag hűvös és keveset fogyaszt, ugyanakkor gyors, megbízható.
Samu sajnos nem ajánlott kategória, de főleg nem a régebbiek.

Szerk.: most látom audi válaszolt! Újonnan talán a Hitachi az olcsóbb, ha mindenképpen használtan kell olcsó, akkor amit ő javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#11413) dave118


dave118
senior tag

Értem
Csak azért néztem a samut, mert régebben jókat hallottam a Spinpoint szériákról, bár lehet az csak az F1-eseke vonatkozott.
Kösz a válaszokat.

... Ami ami, az az.

(#11414) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Tervezek venni egy terrás külső winchestert, mert ezek a hd filmek nagyon zabálják a jelenlegi merevlemezemet. A kérdésem az lenne, hogy usb 2.0 -val tudok-e egy ilyen külső merevlemezről (természetesen megfelelő asztali hardverrel) szaggatásmentesen HD filmet nézni? :F

Esetleg ha ajánlanátok mostanság valami jó árban lévőt, azt is megköszönném! :R

Xbox GT: nozsolt

(#11415) LGLuke válasza nofi (#11414) üzenetére


LGLuke
őstag

A valódi blu-ray lemezek bit rate-je is 7MB/s alatt marad. A jobb USB2.0-ás driveok 25-30MB/s-ot tudnak kb.
De ha te nem is valódi blu-rayt néznél rajta, hanem x264-es codeccel tömörített *.mkv videókat, akkor meg mégkevesebb a bit rate. Szóval bármelyik rack elviszi.
Olyan racket vegyél, amin azért van eSATA is. Ha most nincs is a gépeden ilyen kimenet, később jól jöhet! Racket nem ajánlanék, arra van megfelelő topik. HDD-ből Western Digital Caviar Green 1TB (WD10EADS) lenne a nyerő.

(#11416) nofi válasza LGLuke (#11415) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm a gyors választ! :R

Xbox GT: nozsolt

(#11417) zenész88


zenész88
tag

Helló. Leakarom cserélni a 80Gb-os maxtor vinyómat egy nagyobbra, csak nem tudom hogy pontosan milyen kell bele.

Pl : milyen csatlakozós, illet 3,5 vagy 2,5 stb. valaki tudna segíteni? köszi.

(#11418) Dzsekó válasza zenész88 (#11417) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mivel nem írtál se alaplap típust se semmit, ezért jó eséllyel saccolni lehet, hogy PATA másnéven IDE vinyó kell neked, mégpedig 3,5"-os méretű hagyományos nevén asztali (desktop) vinyó.

Szerk: Arra figyelj, ha nagyon régi az alaplap (PIII), akkor gond lehet a 160GB és ennél nagyobb vinyóknál, mert nem ismeri fel rendesen az alaplap. Max 120GB-t visz, illetve bios frissítéssel vihet nagyobb vinyót, ha újabb PIII-as lap, P4 és felette nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#11419) zenész88 válasza Dzsekó (#11418) üzenetére


zenész88
tag

Alaplap: Asrock P4i65G

Mindjárt töltök fel pár képet.
Ami most van benne arra lenne egy vevő.

És még egy olyan kérdés hogy ami most van a vinyón azt egyszerűen csak töröljem le? vagy kell formázni vagy ilyesmi? köszi.

(#11421) LGLuke válasza zenész88 (#11419) üzenetére


LGLuke
őstag

2x formázás után biztosan nem lehet visszanyerni róla az adatokat! Tehát ha biztosra akarsz menni, akkor tedd azt. P4-es lap, tehát látja a nagy HDD-ket is.

(#11422) zenész88 válasza LGLuke (#11421) üzenetére


zenész88
tag

És akkor "IDE" csatlakozóst vegyek? "3,5" Méretben?

(#11423) audi100td válasza zenész88 (#11422) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, lehetőleg Hitachi P7K500-at.

(#11424) petiked


petiked
tag

Sziasztok! Sok fórumot és hozzászólást elolvastam, de h összeálljon a kép, a véleményeteket és hozzáértéseteket szeretném kérni. HDD-t vennék 640GB bőven elég nekem, de kisebbet azért nem vennék. A Western Digital Caviar Blue 640 SATA (mindenki jónak tartja), mellett döntenék, ha ti is jónak tartjátok h én kettéosztva, rendszerként és tárolásra használnám és 350-es tápom van, meg 1 db 160gb-os winyo (gépem: AMD 5000+, 4gb ram 800hz, GEFORCE 8600GT 512mb). Vagy esetleg másikat ajánlotok? Másik kérdésem h hogyan teszteljem az elején h minden rendben van e az új winyóval, esetleg programok? Köszönöm segítségeteket előre is. Peti

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#11425) zenész88


zenész88
tag

Köszi mindenkinek.

(#11426) zenész88


zenész88
tag

Köszi mindenkinek.

(#11427) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Venni kellene nekem egy terabájtos tárolót.

Most 4 db w. figyel bent a gépben, de egyet kivennék és azt átmásolnám az újra. Így újra 4 db lenne. Nem is ez a gond szerintem.

Hanem, hogy elég régi a gépem, a bios meg hű, még a gyári (4 éves is elmúlt szerintem). Bár a legutolsó pár hónapja vett 500-as WD-t gond nélkül felismerte, olvastam, hogy itt a terásokkal már lehet gond ilyen téren. Egyszer akartam bios-t frissíteni, akkor is majdnem tönkre vágtam a gépet, úgy hogy ha csak bios frissítés után menne a dolog, nem is kell a w.

Lehet azt előre tudni menni fog-e? Kilehet valahogy deríteni?

Ha menne, akkor mi lenne a legjobb?

WD 32MB 1TB?
Samsung?
Hitachit azt hiszem nem akarok.

WD-m, Samsungom is ment tönkre, a Samu jobban bírta, az kicsit később adta meg magát. :D

Tehát nem vagyok elfogult egyik irányban sem, mindegyikről jó véleménnyel vagyok most. A fő samu amin megy a rendszer, már 306 napja megy Sentinel szerint és pár hete lett 1 hibás szektor, de nem terjed tovább.
Bár ha lenne terás, akkor úgy particionálnám, hogy
-windows xp 80GB
-windows 7 50GB
-adat (a többi tárololóval együtt)

Nem vagyok sebesség mániás (ezzel a géppel már nem is lehet), de a jövőre gondolva, amikor majd újítok, melyik lenne akkor a jobb választás? S. vagy WD? Jó kérdés mi? Picit Samsung fele húzok, nem tudom miért.

Köszönöm. :R

(#11428) audi100td válasza nfsu17 (#11427) üzenetére


audi100td
nagyúr

Első hsz-ben le vannak írva az ajánlott vinyók, ha ment már sata2-es vinyó a gépedben és nem gigabyte lapod van, akkor nem hiszem hogy gond lesz a terrás vinyóval, de ezt ilyen régi lapoknál nem lehet biztosra tudni.

(#11429) drumfajzat


drumfajzat
csendes tag

nfsu17: ha már veszel akkor csak a WD (:
de függ attól is hogy hány bites az xp-d hogy felismerje a vinyót.

<3 Murdock & Hype (:

(#11430) audi100td válasza drumfajzat (#11429) üzenetére


audi100td
nagyúr

Vagy Hitachi! :K

Ezzel a bites dologgal nem értek egyet, úgy tudom SP1 vagy SP2 kell, hogy 130GB-nél nagyobb vinyót kezeljen, de olyat nem hallottam hogy 32 vagy 64bites Xp-vel nem mennek terrás vinyók.

(#11431) drumfajzat


drumfajzat
csendes tag

nekem 32bites zikszpém volt és nem ismerte fel a terrásat, felgyúrtam rá egy 64biteset azon már tökéletesen futott :)

<3 Murdock & Hype (:

(#11432) audi100td válasza drumfajzat (#11431) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gondolom hiányzott a megfelelő szervízcsomag, nekem megy rendesen 32bites Xp-vel a terrás Hitachi-m.

(#11433) drumfajzat


drumfajzat
csendes tag

oks lehet nálam volt a gebasz. :)

<3 Murdock & Hype (:

(#11434) LGLuke válasza drumfajzat (#11431) üzenetére


LGLuke
őstag

Semmi köze nincs az utasításkészletnek a HDD-hez! Azért mert a CPU 32 bites utasításkészlettel rendelkezik a HDD vezérlő nem tudja lekezelni a HDD-t?
32 bites OS alatt is működik az összes 1TB-os HDD.
Samsung nem ajánlott, WD és Hitachi pedig igen.

(#11435) zuhi_


zuhi_
senior tag

Mit szóltok ehhez a vinyóhoz?: "WD3200AAKS"

Érdemes ilyet vennem, vagy nem? :U

(#11436) elfelejtette válasza zuhi_ (#11435) üzenetére


elfelejtette
veterán

Érdemes.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11437) elfelejtette válasza zuhi_ (#11435) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igen.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#11438) petiked


petiked
tag

Sziasztok! Ilyet érdemes venni Western Digital Caviar Blue 640GB? És hogy teszteljem le h jó e, 3 napig?

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#11439) LGLuke válasza petiked (#11438) üzenetére


LGLuke
őstag

Szia!
Igen, ez ajánlott HDD! Megvetted, akkor HDSentinellel nézd meg, hogy nincs-e hibás szektor rajta. Használd nyugodtan napi teendőidre, de fontos adatokról legyen mentésed máshol. Naponta elég megnézni a HDSentinellel.
Egyébként szerintem legalább 1 hétig érdemes folyamatosan figyelni, valamint 1 hónap múlva. Ha addig nem jelentkezik hibás szektor, akkor nyugodt lehetsz.
Általában a gyenge szektorok 1 héten belül kiderülnek.

(#11440) old gray válasza petiked (#11438) üzenetére


old gray
addikt

1. hsz-t olvasd el, illetve ha néhány hsz-t visszaolvasol, megkapod a választ a kérdésedre.
Tesztelni a HDD Sentinel-el tudod.

A Samsung F1 szériája hogy-hogy nincs az ajánlott hdd-k között? :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#11441) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

24000 -ért tudnék most venni egy külső 1 terrás
Fujitsu-Sienemens: Storagebird 35EV821 -t. [link]
Elég jó ára van, ám kérdéses, hogy mennyire gyors. A linkről elvileg elérhető egy pdf az adatokkal és azt írják, hogy 5400 rpm-es, 30MB/s olvasási- és 25MB/s írási sebességgel rendelkezik. Elég alacsony értékeknek tűnnek így első blikkre a többi külső merevlemezhez képest, de ha ez szerintetek nem vészes és szaggatás nélkül lehetne futtatni róla 1080p-s HD filmeket (pár hozzászólással fentebb is írtam) akkor véleményem szerint most best buy. Kérném szépen a segítségeteket! :R

Xbox GT: nozsolt

(#11442) LGLuke válasza old gray (#11440) üzenetére


LGLuke
őstag

Egyre több a hibás belőle, így már nem tartozik a jó vételek közé.

(#11443) LGLuke válasza nofi (#11441) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem a HDD a lassú, hanem az USB! Egyébként nem tudom milyen HDD van benne, s attól függ, hogy mennyire megbízható. Az ár viszont jó.

(#11444) old gray válasza LGLuke (#11442) üzenetére


old gray
addikt

Hmmm én kb. 1 éve vettem és akkor még mindenki ajánlotta. Változnak az idők.... :U

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#11445) nfsu17 válasza audi100td (#11428) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi szépen.

A mostani WDC WD5000AACS ha jól tudom SATA-s. Ilyen kicsi kis piros a kábele.
ASUS lapom van.

32bites XP Prof-om van, eddig gond nélkül kezelte a SATA-s vinyókat.

Körbenéztem pár kül-i oldalon és több embernek van ilyen alaplappal terás lemeze, csak azt nem tudom milyen BIOS-al.

Ki kell próbálnom, nem tudok mit tenni.
:R

[ Szerkesztve ]

(#11446) LGLuke válasza old gray (#11444) üzenetére


LGLuke
őstag

Kijön 1 új HDD: gyors, halk, hűvös. Persze, hogy ajánlott! Aztán elteleik félév, eltelik 1 év és kiderül, hogy a szériából való HDD-k hullanak, mint a legyek. Nyílván PH-s tesztben és máshol is jól szerepelt a SP F1 sorozat, de sajnos megbízhatóságot nem tudnak tesztelni.

(#11447) zenész88


zenész88
tag

Sziasztok.

Van egy olyan problémám hogy a memóriakártyámat akartam patricionálni mivel 4 gb- ról 2Gb lett így vissza akartam csinálni 4Gb-ra-re.

Viszont a D/ meghajtóval kezdett valamit csinálni és most eltűnt.

a vinyó 2 volt osztva

C: meghajtó
D: meghajtó

De most már csak C. van.
ilyenkor mit tudok csinálni?

Ezzel a programmal csináltam.

Paragon Partition Manager™ 9.0 Express

(#11448) petiked válasza LGLuke (#11439) üzenetére


petiked
tag

[B]

Köszönöm szépen a segítségeteket. Peti

[/B]

˘°°°˘ Californication ˘°°°˘ The people vs. Hank Moody ˛˛Creator: Tom Kapinos¸¸

(#11449) zenész88 válasza zenész88 (#11447) üzenetére


zenész88
tag

Újraindítással vissza jött a D:. meghajtó.
Most viszont lett egy 8 Gb-os E. meghajtó is. az ki lehet törölni?

most így néz ki

Helyilemez (C:)
Adat (D:)
Helyilemez (E:)

(#11450) zenész88


zenész88
tag

Megoldottam

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.