Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) audi100td válasza ttpityu (#11299) üzenetére


audi100td
nagyúr

A WD-t vedd, mert megbízhatóbb.

(#11302) faresz5 válasza ttpityu (#11299) üzenetére


faresz5
senior tag

én is a wd raid -t venném, ha hosszú távra tervezel.

(#11303) ttpityu


ttpityu
csendes tag

Valószínűleg a WD lesz, igaz, kisebb, de nem akaródzik néhány napon-héten belül másikat venni.

Köszönöm a segítséget!

(#11304) TeeJay válasza audi100td (#11295) üzenetére


TeeJay
félisten

várj mondok jobbat
nyáron amit unokaöcsémnek összeraktam játszásra gépet
egy 640-es WD került bele és múlthéten kiporoltam a gépét és hát a WD már bizony nem olyan halk mint újkorában. meg is lepődtem hogy elkezdett hangosabb lenni
amúgy HD Sentinelbe minden 100% szóval amúgy nincs baja
csak szerintem rezonál meg hangosabb mint új korában :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11305) TeeJay válasza LGLuke (#11290) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem a 32MB cache is hasznos
csak próbálj meg egyik partícióról másikra másolni vagy tömöríteni vagy hasonlók
ott bizony egyik partícióról olvas, majd "gyorsan" átugrik a másikra és ott átírja az adatot

nos ez a "gyorsan" sajnos nem elég gyors így gondolom olyankor a cache-ben tárolja az éppen átmásolt adatmennyiséget...
minél többet tud tárolni benne annál gyorsabban tud másolni szerintem egyik partícióról másikra. szóval azt azért nem mondanám hogy tök felesleges a 32MB cache...
nemsokára meg tuti lesznek majd 64MB cache-es vinyók aztán ott is hasznos lesz szerintem :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11306) t3v3h


t3v3h
csendes tag

hi,

új vinyókat szeretnék venni. Adattárolásra már megvan a számomra ideális: WD Green 1TB. A rendszer vinyó még kérdéses, de ragaszkodnék a WD-hez.
Melyiket érdemes venni szerintetek?

köszi,
t

(#11307) audi100td válasza TeeJay (#11305) üzenetére


audi100td
nagyúr

Sajnos ezt nem mutatja a gyakorlat... a 32MB tényleg inkább marketing, 2MB-ről 8ra hozott jelentős gyorsulást, meg 8 és 16 között is van azért észrevehető különbség, de 16 és 32 közt tényleg nem.

Ha ez az elméleted működne a partícióról partícióra való másolásnál, akkor miért másolt az 500GB Seagate 7200.11 32MB vinyóm mindössze 15-25MB/s-el, míg a 16MB cache-el ellátott F1 illetve Hitachi 7K1000.B 35-50MB/s-el?

(#11308) TeeJay válasza audi100td (#11307) üzenetére


TeeJay
félisten

persze ott az elérési idő is sokat számít
de ha egyik partícióról másikra sok kis fájlt másolsz ott szerintem jól jön a nagyobb cache

nekem a 320gigás Seagate 16MB cache esetén 30-40 megabájtokkal másol partícióról partícióra nagy fájlokat

a régi 2megás meg csoda ha 10MB-ot elért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11309) zsiga667 válasza TeeJay (#11308) üzenetére


zsiga667
addikt

LOL
A réginek mekkora tányérjai vannak? És az újnak? Nyilván a cache miatt másol gyorsabban, még véletlenül se a legalább dupla adatsűrűség az ok. :C

(#11310) Rayyy


Rayyy
senior tag

Melyik a jelenlegi dimenziónk leghalkabb 3,5-ös 7200rpm-es 160 (vagy 250 vagy 320) gigás HDD-je? ... mert abból vennék egyet. Torrentezés nem lesz rajta, csak dokumentumok tárolására használnám.

Minden a legnagyobb render!

(#11311) audi100td válasza TeeJay (#11308) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez nem a cache miatt annyival gyorsabb, hanem ahogy előttem is írták a nagyobb tányérok miatt, kár ezen vitázni, a 32MB cache marketing szöveg, több haszna nincs és abban is biztos vagyok hogy nem lesznek 64MB puffer-el ellátott merevlemezek.

Rayyy: 250-es Hitachi P7K500

[ Szerkesztve ]

(#11312) zsiga667 válasza audi100td (#11311) üzenetére


zsiga667
addikt

Ó dehogynem lesz 64MB-os, még 128-as is, meg akár 1GB-s is. Egyrészt látod te is, működik a parasztvakítás; másrészt lassan nem lesz 64MB-nál kisebb ramchip a piacon, félbe meg csak nem vághatják. :D

(#11313) LGLuke válasza TeeJay (#11308) üzenetére


LGLuke
őstag

A másolás úgy történik, hogy a HDD a központi memóriába küldi ki az adatokat az egyik partícióról, és onnan jön vissz a másik partícióra. Szóval nem a cache mérete dönti el, hogy mennyi adatot tudsz egy lökettel kimásolni.

A másik, hogy a cachbe vegyesen vannak olvasott adatok, és írt adatok, amiket még nem írt ki a HDD-re. Ez az írási gyorsítótárazás.

A másik dolog, hogy csak megtippeli a HDD vezérlője az előzőleg bekért szektorok alapján, hogy melyik lesz a következő, és így átlapolja a cachet, azaz feltölti az általa megtippelttel. De korántsem biztos, hogy a megtippelt adatot fogja kérni a CPU.

(#11314) LGLuke válasza t3v3h (#11306) üzenetére


LGLuke
őstag

320-as vagy 640-es WD. 1. hozzászólásból választhatsz.

(#11315) t3v3h válasza LGLuke (#11314) üzenetére


t3v3h
csendes tag

ok, köszi.
nem tudtam mikor lett frissítve a lista

(#11316) LGLuke válasza t3v3h (#11315) üzenetére


LGLuke
őstag

Az 1. hsz mindig aktualizálva van!

(#11317) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!

Megnéztem a Sentinel szerint 15%-os kondícióban lévő WD vinyómat a HD Tune-al és futtattam egy Error scan-t. A HD Tune szerint semmi baja sincs a vinyónak és nincs rajta egy rossz blokk sem. Na ez, akkor, hogy is van? :F

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#11318) amo0001


amo0001
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék notebook SATA-s vinyót venni.
Ezt ismeritek:

http://www.aqua.hu/160gb-25-fujitsu-5400rpm-8mb-sata-notebook-winchester-mhz2160bh-61778.html

Jó ez a vinyó, mert az ára a többi alatt van? Vagy ilyesmi méretben mit ajánlanátok?
A Samsung noti vinyók sem jók?

Köszi,
amo

[ Szerkesztve ]

amo

(#11319) LGLuke válasza C@rbon (#11317) üzenetére


LGLuke
őstag

A hibás szektorokat megjegyzi a HDD és kizárja őket, többet nem használja. Amíg van tartalék tárterület, addig reallokálja, ha elfogy, akkor csak egyszerűen csökkenti a felhasználható tárterületet. Ezért helyes a HDSentinel értéke is, és helyes a HDTune is.

HDSentinel persze S.M.A.R.T. -ból veszi az adatokat, azért tudja, hogy van hibás szektor.

[ Szerkesztve ]

(#11320) C@rbon válasza LGLuke (#11319) üzenetére


C@rbon
senior tag

Értem.
Köszi :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#11321) Rayyy


Rayyy
senior tag

A WD oldalán is keresgéltem (elképzelhető, hogy nem megfelelő alapossággal), de nem jöttem rá ezen típusok közötti különbségre:

2500 AAKS
2500 AAJS

Van esetleg valami oldal, ahol ezek a dolgok le vannak írva? (hogy egyáltalán miért vannak így megkülönböztetve a Caviar Blue sorozat lemezei?)

Minden a legnagyobb render!

(#11322) zolynet


zolynet
addikt

320gigás sata2 vinyóból melyiket: wd VS samu? :F
samu felé hajlok, abból volt több a kezem alatt .... természetesen 1hsz-t is olvastam ;]

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#11323) Rayyy válasza Rayyy (#11321) üzenetére


Rayyy
senior tag

Aha, megtaláltam egy lehetséges választ:
"The WD5000AAJS has 8MB of Cache available to it. While the WD5000AAKS has 16 MB of Cache available. Per the Western Digital Website for the AAKS the 16 MB Cache provides "faster performance. A massive 16 MB cache combined with advanced acoustic and power-reducing technologies make these ultra-fast drives the perfect solution for the fully loaded PC." There will be very minor differences between the two drives. The only time you may notice a increases in performance from the AAKS would be when openning very large files. frequently."

Ezek szerint a kess mérete változik... de akkor miért a kisebb kessel szerelt hdd drágább pl. az akvakompjúternél?

Minden a legnagyobb render!

(#11324) Rayyy válasza Rayyy (#11321) üzenetére


Rayyy
senior tag

És megtaláltam a típus-táblázatot is: :C
http://support.wdc.com/product/kb.asp?groupid=606&lang=en

Minden a legnagyobb render!

(#11325) Coolmat


Coolmat
őstag

Üdv!

Notebookvinyót szeretnék venni, a mostani 250 gigás 5400rpm-es Toshibát szeretném lecserélni benne egy 320-as 7200 rpm-re. Kinézett darabok:
- Seagate 16 mega cachel
- WD Black 8 mega cachel
- WD Black 16 mega cachel

Ez utóbbinak már kicsit húzós ára van... Rendelkezik valaki a linkelt vinyók valamelyikével? Ha igen szívesen vennék tapasztalatot róla (HD Tune eredmény, zajszint). A terv szerint a Toshiba menne egy külső Esata rackbe.
Mégvmi: Mekkora különbség lehet sebességben a 8 és 16 mega caches verziók között?

(#11326) LGLuke válasza zolynet (#11322) üzenetére


LGLuke
őstag

WD-t válaszd. Samukkal mostanában sok a probléma. 320-as Samu még elfogadható, de ha biztosra akarsz menni, akkor inkább WD.

(#11327) LGLuke válasza Rayyy (#11324) üzenetére


LGLuke
őstag

Az ajánlott HDD-k 320GB/640GB/1TB. 320-asból WD3200AAKS a megfelelő, 640-eből is a WD6400AAKS-t ajánlanám, 1TB-osból viszont olcsóbb egy picit és nagyon jó a Hitachi 7K1000.B változat. A WD-ból csak Caviar Black van és az kissé drágább, de az is jó választás.

(#11328) Rayyy válasza LGLuke (#11327) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ok, viszont most jövök a boltból és vettem egy 2500AAKS-t... :B az miért van, hogy a 320 GB-os ajánlott, a 250-es meg nem?

Minden a legnagyobb render!

(#11329) LGLuke válasza Rayyy (#11328) üzenetére


LGLuke
őstag

idézet tőlem

"A másik fontos tényező a tányérok kapacitása. Minél nagyobb egy tányér kapacitása, annál kevesebb tányérral elérhetjük ugyanazon HDD kapacitást, és ráadásul növekszik az adatsűrűség, így gyorsul a drive. Ez azért van mert pl. a 250GB-os tányérokból 4 db kell, hogy elérjük az 1TB-os kapacitást, míg a 334GB-os tányérokból elég csupán 3 db. Ekkor a kevesebb tányér miatt kevésbé terheljük a forgató motort, a kisebb tömeg miatt, ráadásul növekszik az élettartam is. Alacsonyabb a zajszint, alacsonyabb a fogyasztás, kevésbé melegszik a winchester. Ráadásul a nagyobb adatsűrűség miatt gyorsulnak a drive-ok, hiszen egy 250GB-os tányéron 1 db sávon kevesebb adat fér el, mint a 334GB-os tányéron ugyanazon a sávon, ezért tehát folytonosan olvasva a fejnek sokkal kevesebbet kell ugrálnia 1GB beolvasása esetén, mint a kisebb adatsűrűségű tányérral szerelt HDD-n."

(#11330) zolynet válasza LGLuke (#11326) üzenetére


zolynet
addikt

hallgatok a jó szóra, wd lesz, kösz neked is ;)

Life is too short to stay stock!

(#11331) Gyorkosz


Gyorkosz
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy milyen IDE vinyót ajánlanátok? A régi néha úgy gondolja kattan egy hatalmasat és lefagy :F, megelőzendő a teljes leépülést inkább veszek 1 újat.

Abban kérném a segítségeteket, hogy mekkora és milyen (gyártó) a manapság kaphat legjobb ár/kapacitású a piacon?

Előre is köszönöm! :)

(#11332) Dzsekó válasza audi100td (#11311) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ennyit arról, hogy nem lesz 64MB-os cache: [link]

Innen már csak 1 lépés, hogy vinyókba is beletegyék. :)

(#11333) amo0001 válasza amo0001 (#11318) üzenetére


amo0001
csendes tag

Sziasztok!

Maradtak kérdéseim:

- milyen ez a vinyó: [link]

- A Samsung noti vinyók sem jók?

- mit ajánlanátok?

Köszi

amo

(#11334) LGLuke válasza amo0001 (#11333) üzenetére


LGLuke
őstag

A Samsungot nem ajánlotta audi100td!
Nem vagyok otthon a noti winyókban, de WD és talán Seagate az ajánlott, ha jól emléxem, de majd jön audi és javít.
A Fujitsukat sem ismerem. Szerevreknél elmennek SCSI-ben, de nem tudom, hogy a notiknál mennyire megbízhatóak.

(#11335) Coolmat


Coolmat
őstag

#11325 -re vki? Egyre jobban hajlok a 8 mega caches WD felé de szeretnék egy megerősítést, hogy nem szar szériáról van szó :)

(#11336) Dzsekó válasza amo0001 (#11333) üzenetére


Dzsekó
addikt

Notivinyóban Hitachi, WD, Fujitsu, Toshiba, és még a Seagate is jónak számít.
Samsung notivinyóban sem az igazi.

A linken látható vinyó szerintem jobb vétel, mint bármelyik Samsung notivinyó.

Egyébként én személyszerint WD-t ajánlanék, nekem is az van, és még olcsóbb is.
Pl:
WD1600BEVS - árak
WD1600BEVT

WD2500BJKT
WD2500BEVT
WD2500BEVS

[ Szerkesztve ]

(#11337) Dzsekó válasza Coolmat (#11325) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD mellett döntenék.
A két WD-ről sebesség grafikont ne várj, mert sztem 16MB cache-es nem sok embernek van. De google a barátod, ott talán találsz grafikonokat.

Egy kis javítás az aqua elírt pár dolgot.
1. Mindkét WD SATA2-es

2. tipusok:
WD3200BEVT - 5400RPM, 8MB cache, SATA2 (Blue)
WD3200BEKT - 7200RPM, 16MB cache, SATA2 (Black)
WD3200BJKT - 7200RPM, 16MB cache, SATA2, Free-fall szenzoros, ezért drágább (szintén Black)

Free-fall szenzor: ha a winyó megbillen, vagy gyorsulásba kezd (leesik a laptop), akkor ezt a vinyó érzi és parkolóállásba teszi a fejeket, asszem le is kapcsol, ha megint vízszintesbe kerül, akkor újra elindul magától.

Mindhárom vinyó ajánlott, a 7200RPM-es vinyók gyosabbak, jobb az elérésük, a szenzor már csak minőségi többlet, valakinek megéri az árát valakinek nem.
Az általad linkelt 8MB cache-es vinyó csak 5400RPM-es, ezért én a 16MB-osat ajánlanám (BJKT) vagy a free-fall szenzor nélkülit (BEKT), amit olcsóbban is megkapsz, de a BJKT-ért sem kell kiadnod annyit: [link]

(#11338) Coolmat válasza Dzsekó (#11337) üzenetére


Coolmat
őstag

Köszi szépen, így már világos minden.
Elég nagy elírás ez az Aqua-tól, nem is veszek náluk semmit mostantól (eddig se vettem :) ).
Free-fall szenzor nekem nem ér meg 4 rugót, így is asztali gépnek használom a notit (gamer noti - MSI GX600), ritkán beviszem egyetemre, meg hétvégenként szoktam főleg cipelni. Ami marad pénz abból veszek egy jóféle Esata racket és megy bele a mostani (Toshiba MK2546GSX - 250 GB, 5400 rpm) ami megbízható - kopp kopp, csak hangos és lassú is az igényeimnek (max 55 MB/s olvasás, 40 körüli átlag, ennél a 2 db 4 éves Samsung 80 GB Sata1-es vinyóim RAID0-ba kötve is majdnem kétszer gyorsabbak). Találtam egy jó tesztet a Tom's hardwaren a témában: [link], eszerint a WD és a Seagate közel egyformán szerepelnek.
Szóval úgy néz ki WD3200BEKT lesz belőle, még1szer köszönöm a felvilágosítást.

(#11339) Dzsekó válasza Coolmat (#11338) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szívesen.

(#11340) audi100td válasza Dzsekó (#11332) üzenetére


audi100td
nagyúr

Akkor valószínűleg raknak majd a HDD-kbe is, de gyorsulást nem fog hozni, gondolom inkább arról van szó amit előttem is írtak, hogy nem gyártanak majd kisebb chip-eket.

(#11341) amo0001 válasza Dzsekó (#11336) üzenetére


amo0001
csendes tag

Köszi a választ. Megfogadom :)

amo

(#11342) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Korábban már ajánlottatok nekem egy WD AAKS 640es winyót, amit ma meg is rendeltem. Érdekelne, hogy ő biztosan az e???
WD

(#11343) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Korábban már ajánlottatok nekem egy WD AAKS 640es winyót, amit ma meg is rendeltem. Érdekelne, hogy ő biztosan az e???
WD

(#11344) Windex


Windex
tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy új vinyó, mert a korábbi samuk meghaltak. Ahogy olvasgattam a WD jó választásnak bizonyul. Jó választás lenne nekem egy WD 640GB black vinyó 32MB cachel?

Ezen lenne az oprendszer, a játékok. Letöltések nagyrészt egy másik vinyóra mennének.

[ Szerkesztve ]

(#11345) LGLuke válasza 8nemesis8 (#11343) üzenetére


LGLuke
őstag

Igen ez wd6400aaks.

(#11346) LGLuke válasza Windex (#11344) üzenetére


LGLuke
őstag

Nem gyorsabb a black semmivel a blue-tól, így Neked is a wd6400aaks-t ajánlanám. Ha mindenképpen fontos az 5 év garancia, és ahol veszed adják is rá, akkor érdemes csak a blacket venni, de ez nyílván feláras a blue-hoz képest.

(#11347) 8nemesis8 válasza LGLuke (#11345) üzenetére


8nemesis8
veterán

:R
Szombaton már tesztelem is:) Igaz egyenlőre csak külső rack-ben.Köszi a segítséget.

(#11348) mg105


mg105
senior tag

sziasztok!

van most két SAMSUNG HD501LJ vinyóm, 500 gigás mindkettő.
szerintetek érdemes lenne lecserélni egy Samsung F1 1000Gb HD103UJ 32Mb -os vinyóra? 1-2 ezret kéne rádobnom. gyorsabb az a vinyó? állítólag nem a legjobban sikerült széria az a két vinyó, ami nekem van, emiatt gondolkodtam el rajta

előre köszi

(#11349) Dzsekó válasza mg105 (#11348) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Samsung F1-el sem nyernél sokat megbízhatóság szempontjából, De tény, hogy megbízhatóbb a két 500-asodnál.
Szerintem ha lehetőséged van rá, akkor vegyél Hitachi 7K1000.B-t.

(#11350) mg105 válasza Dzsekó (#11349) üzenetére


mg105
senior tag

és az van olyan gyors és csendes, mint a hasonló WD-k és Samsungok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.