Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90401) droti25 válasza Jefedrin (#90400) üzenetére


droti25
őstag

Annyira rossz a tapasztalatod, hogy 3 TCL tv-d is van 😆
Én ha nem vagyok megelégedve egy adott márkával akkor nem veszek belőle még 2 db-ot.
Sokan azért megelégedve és nagy örömmel használjuk!

(#90402) Stealth válasza Jefedrin (#90400) üzenetére


Stealth
aktív tag

Mondjuk a hibák nagy része kb 3-4 embertől jön, a maradék 2000 meg nem tapasztal semmit.

Ezt így ömlesztve leírva szerintem nem igaz. Nekem is 2 TCL van (C645, C805), mindkettő tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#90403) Jefedrin válasza droti25 (#90401) üzenetére


Jefedrin
junior tag

Tudod miért van 3 TCL tévém?
Mert amikor vettem őket még semmit nem tudtam erről a sok sz@rságról ami velük kapcsolatos. Azóta gyarapodik a TCL topikban a panaszok száma és én is szembesültem velük.

Használd boldogan és nagy örömmel.

Nekem csak az a fura, hogy a rengeteg problémát figyelembe véve velük kapcsolatban, egyáltalán van olyan aki nyugodt szívvel ajánlja másnak.
Egyetlen egy pozitív dolog van bennük. Szép a képe. Slusz.
Azért a tévék nem csak kijelzőből állnak és a legszebb képű tévét is tönkre tud tenni egy rossz szoftver vagy hardver. A TCL ennek jó példája. Szép szép, csak hát a körítést az ellenségemnek sem kívánnám.

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#90404) Jefedrin válasza Stealth (#90402) üzenetére


Jefedrin
junior tag

“Ezt így ömlesztve leírva szerintem nem igaz.”

Hogy hogy nem igaz? Összeszedtem a TCL topikban olvasottakat.

Vagy mindenki hazudik és unalomból írja le a tapasztalatait? Ne vicceljünk már.
“Nekem is 2 TCL van (C645, C805), mindkettő tökéletesen működik.”

Na látod itt a probléma, hogy ekkora a szórás ugyan azon modellek közt is. Az egyik így működik a másik úgy holott ugyan az a modell típus.
Nekem pl a C645-ön mindig úgy működött a baloldalról előugró csatornalistában a váltás, ha rámentem a csatornára csak akkor váltott át, ha leokéztam, ha nem nyomtam OK-ot akkor simán csak kilépett a listából egy kis idő után.. Pont egyik nap írt egy srác a topikba, hogy a mostani V620-as frissítéssel le kell okéznia, ha váltani akar nem vált OK nélkül. Mondom what? Hiszen mindig is úgy működött, hogy le kell okézni, ha váltani akarsz. Azt mondta, hogy neki nem. Csak ráment a csatornára és átváltott.

C805 úgy be tud lassulni, hogy félperces laggok vannak.
Hetente teljesen áramtalanítani kell a készülékeket, hogy normálisan működjenek.
Mindegy off.

Mindenkinek a lelkiismeretére van bízva mit ajánl vagy nem ajánl.
Csak azért elvakultan nem kéne ajánlani egy olyan topikban ahol megfordulnak teljesen laikusok is és egy ajánlás miatt problémát vesznek a hátukra és mondjuk nem teheti meg, hogy csak úgy lecseréli. Aztán ül otthon keserű szájízzel, hogy teszem azt inkább vett volna más vagy be se kérdezett volna ide.

[ Szerkesztve ]

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#90405) Vhiktor válasza Jefedrin (#90403) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nálunk 1.5 éve megy napi legalább 10 órát egy C835 minden tartalommal: streaming, youtube, set top box, konzol. Semmi probléma nincs vele.

Viszont én is látom, hogy sokan szenvednek vele és az utóbbi időben összeszereleséi gondok is vannak, bár, hogy mennyi a %-os megoszlás az jó kérdés.

Egy valamit tudok ígérni, ha tesztre olyan tv-t kapok ami problémás azt nem fogom eltitkolni, kőkeményen benne lesz a tesztben.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90406) tigribigri válasza Jefedrin (#90404) üzenetére


tigribigri
junior tag

Nagyon nehéz kérdést feszegetsz. Akik ide írunk mindannyian korlátozott információkkal rendelkezünk, jobb esetben némi saját tapasztalattal egy-egy adott készülék birtokában. A TCL darabszámban a világ 2. legnagyobb TV gyártója. Azok között nagyon sok lesz a hibás. Ha Te akár 3 rossz készüléket is kifogtál, akkor sem tudsz semmit mondani a hibaarányokról. Ráadásul a felhasználasi módok is nagyon különbözőek. Ha Neked valami egy szempont miatt használhatatlan, másnak lehet tökéletes.
Persze mindenki a saját tapasztalata és szubjektív véleménye alapján ajánl. Minél többen tesszük ezt annál jobb és a végén az olvasó eldönti melyik készülékkel tesz próbát.
Nyilván vannak relevánsabb vélemények mint Vhiktoré is például, akinek értékes tesztjei miatt nagyobb rálátása van a témára.
Egyébként bármelyik márka topic-jába benézek kb. ugyanolyan horrortörténeteket lehet olvasni minőségről szervízről stb.
Én nem mernék igazságot tenni...

[ Szerkesztve ]

(#90407) opr


opr
veterán

Na, vegre megrendelve a Philips OLED808. \o/
Holnap meg is jon.
Valami tanacs beallitassal kapcsolatban? Azon tul, hogy filmmaker mode legyen es kesz? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90408) Vhiktor válasza opr (#90407) üzenetére


Vhiktor
veterán

818 videóm :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90409) torogyuri


torogyuri
aktív tag

Sziasztok!

Ha a TV-s oprendszereket osztályozni kellene gyorsaság/stabilitás alapján mi lenne a sorrend, melyik a legjobb és legrosszabb?

(#90410) opr válasza Vhiktor (#90408) üzenetére


opr
veterán

Oh, hogy az konkretan te vagy?! :Y
Hallod, le a kalappal, nagyon fasza video! Olyan szinten volt informativ, hogy kb egymagaban dontotte el, hogy vegul ezt a TV-t vegyuk, ne a C3-at. :R

Viszont ha mar itt vagy:
Kalibralas mennyire panelfuggo ezeknel? Mekkora a szoras?
Ha siman megveszem a beallitasokat, amiket csinaltal a videodban, mennyire kerulok kozel ahhoz, mintha bekalibralnad ezt a konkret keszuleket? Leginkabb szakbarbas erdeklodes van a kerdes mogott, eloszor ugyis az lesz, hogy beallitom a videodnak megfeleloen, aztan eldontom, hogy eleg szep-e az ugy, vagy eleg kivancsi vagyok-e hozza, hogy mekkora a kulonbseg, hogy koltsek is meg ra. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90411) Vhiktor válasza opr (#90410) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagy szórás van a panelek között, ezért nem lesz oylan mintha műszerrel egyedileg kalibrálnám.
De gyárilééag annyira el vannak csúszva, hogy a beálltás átmásolása is fog rajta segíteni, de nem lesz olyan mintha egyedileg csinálnám.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90412) Jakesz válasza Jefedrin (#90403) üzenetére


Jakesz
őstag

Csakhogy az emberek 99%-ának a képminőség az, ami egyedül számít. Benyomják a tévécsatornákat, pendrive-ról vagy Plexen keresztül néznek filmeket, illetve játszanak. Amíg ezekre egy tévé tökéletes, addig egy geek hiába erősködik, hogy bugos a szoftver, a kutyát nem érdekli, észre sem vesznek belőle semmit, hiszen a szoftverből annyit látnak, hogy 2-3 csempe között váltogatnak. És ez így teljesen rendben is van ezen az áron.

(#90413) Vhiktor válasza Vhiktor (#90411) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szóval javítani fog rajta, csak nem garantálható, hogy mennyit.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90414) Jefedrin válasza Jakesz (#90412) üzenetére


Jefedrin
junior tag

Akinek csak a képminőség számít egy tévénél az eléggé korlátolt fazon lehet. Az akasszon egy Picasso koppintást a falra aztán nézegesse azt.

Nem tudom, hogy te most ezt azért írtad, hogy védjed a márkát vagy azért, mert te is az a korlátolt fazon vagy.
Az a 99% meg egy kicsit nevetséges ugye te is tudod.

[ Szerkesztve ]

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#90415) szkutyi válasza Jakesz (#90412) üzenetére


szkutyi
őstag

Csak ezek a bugok pont a.kepminosegre mennek rá...mint pl amikor nálam világított a fekete csík alul felül, mikor a hdr tone mapping szét lett baszva, beragadt gamma és stb...:/

(#90416) szkutyi válasza opr (#90410) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha szabad kérdezni mi miatt vetted ezt inkább mint a c3-at?

(#90417) opr válasza Vhiktor (#90413) üzenetére


opr
veterán

Köszi! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90418) opr válasza szkutyi (#90416) üzenetére


opr
veterán

Szoval, amik kepben voltak az utolso korokben:
Samsung S90C: Dolby Vision es DTS tamogatas hianya miatt kiesett. Szerintem ebben az arkategoriaban ilyen alap formatumok nem tamogatasa az nevetseges.
Panasonic MZ800B: Mint kiderult, ez egy atmatricazott Vestel, pocsek CPU-val. Nem olcsobb annyival, hogy megerje. Plusz Vestel TV-kkel az a sajnalatos tapasztalat, hogy artol fuggetlenul 2-3 evente elhullanak.
SONY: Legolcsobb OLED-juk is 30%-al volt dragabb, mint az LG C3/B4 vagy a Philips 808. Biztos fasza, de biztos vagyok benne, hogy annyira azert nem jobb, hogy 30% felara legyen neki.

Maradt: LG C3, B4, Philips 808. 55"-ban mind a harom TV fillerre ugyan annyiba kerult, gari, stb minden stimmelt.

Ervek az LG mellett: Jobb OS, jobb taviranyito, mind a negy hdmi 2.1.

Ervek a Philips mellett: Ambilight, android TV.
Utobbi akkor is pozitivum, ha picit lassabb/bugosabb, mint az LG OS. A csaladban mind a harom telo androidos, szeretjuk, ahogy egyuttmukodnek a TV-vel.
Az Ambilight pedig valami zsenialis, imadjuk. Elozo TV is Philips volt, es nagyon megszoktuk/megszerettuk.
Amiert huzom a szamat a Philips eseten az az, hogy csak ket port hdmi2.1, es a vadbarmok az egyikre raraktak az eARC-ot. Nem is ertem, ez akkor faszsag, hogy arra szo nincs. De mivel ugyis csak az erosito meg egy PS5 lesz radugva, esetleg laptop vagy ilyesmi netezni ha ugy van, annyira nem faj a dolog. Laposnak vagy mediaboxnak vagy hasonlonak eleg a 4k@60hz. Esetleg ha kesobb lesz olyan TV elofizetesunk valami baleset folytan, hogy ugy erzem, ertelme is van bekotni a cuccot, nem csak megy a doboz a fiok melyere mint most, akkor... Nos, annak is boven eleg a 4k@60hz. :DDD

tl;dr: Nalunk Amibilight > webOS.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90419) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
Nagy dilemmában vagyok. Barátom megkért, hogy keressek neki egy Samsung 85 colos tv-t 500ezerig bezárólag.
Találtam egyet használtan, kifogástalan állapotút. 2021 októberi vásárlás. 490 az ára most de nagyon erősen alkuképes lehet. Szerintetek érdemes megvenni?

(#90420) AxBattler válasza Rengete (#90419) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha ennyire behatárolt a keresés, akkor rakjon még hozzá 10%-ot, és vigye ezt:
Samsung QE85Q60CAU

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90421) szkutyi válasza opr (#90418) üzenetére


szkutyi
őstag

:R :R :R

(#90422) Skarpea


Skarpea
tag

Tudom megint jövök belépős láma tvkel, de esetleg ez xbozhoz? Jó sok csatlakozó van rajta és csak 43 ezer Ft.
Tesla 32E325BH
3xHDMI2xUSB csatlakozó, Optikai hang kimenet, Koaxiális hang kimenet, Fejhallgató csatlakozó, CI+ interfész
[link]

(#90423) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!
Nagy dilemmában vagyok. Barátom megkért, hogy keressek neki egy Samsung 85 colos tv-t 500ezerig bezárólag.
Találtam egyet használtan, kifogástalan állapotút. 2021 októberi vásárlás. 490 az ára most de nagyon erősen alkuképes lehet. Szerintetek érdemes megvenni?
Samsung QE85QN85AAT

(#90424) Swenk válasza Jefedrin (#90414) üzenetére


Swenk
tag

"Akinek csak a képminőség számít egy tévénél az eléggé korlátolt fazon lehet. Az akasszon egy Picasso koppintást a falra aztán nézegesse azt."
Szerintem most nagy marhaságot írtál :C

(#90425) Jefedrin válasza Swenk (#90424) üzenetére


Jefedrin
junior tag

Szerintem meg nem. Akinek csak a képminőség számít annak monitorra van szüksége.

Hogy lenne csak a kép a fontos egy tv-nél? Persze azt nézed a két szép szemeddel, de van egy pár füled is, meg egy idegrendszered ami hamar feladja, ha sok apró bug miatt már le is sz@rod milyen a kép.
Attól meg, hogy itt tapsikolsz nem lesz jobb senkinek. Te nevettél magadban egy jót, hogy na most jól lemarháztál valakit.
Én meg használom tovább ezek a készülékeket és nyelek nagyokat.
Ez van.
Az igazságérzetem megkívánta, hogy legyen ellenvélemény is a TCL-ekkel kapcsolatban, mert az olcsó húsnak híg a leve mondás ennél a márkánál nagyon is helytálló.

De befejeztem.
Nincs itt semmi látnivaló.
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#90426) Mr.Iksz válasza Jefedrin (#90425) üzenetére


Mr.Iksz
junior tag

Lwgyen ellenvelemenyed, de mar a 2. Embernek szolsz be a forumon, mert mas a velemenye mint Neked :U :F :W Mi a fontos a tv-nel? Mindenki eldonti,de ha kepe nem prioritas, akkor inkabb vegyel radiot... :C :DDD
Pisz :R

(#90427) Jefedrin válasza Mr.Iksz (#90426) üzenetére


Jefedrin
junior tag

Az igen. Forditva ülsz a bilin, ha már a beszólogatást említed. Nekem volt más a véleményem amiért meg is kaptam a magamét egyesektől. Miszteriksz. 👍

Utolsó hsz.
De hsz-t sem érdemeltél volna.

[ Szerkesztve ]

Margit, ne hízelegj, ne hízelegj. Még a végén nem verlek meg!

(#90428) Mr.Iksz válasza Jefedrin (#90427) üzenetére


Mr.Iksz
junior tag

Errol ez jut eszembe, vagy erted vagy nem:
-Figyelem, figyelem! - szólal meg az autórádió. - Felhívjuk az M7-esen autózók figyelmét, legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben robog.
Egy autós hallgatja a közleményt, majd felcsattan:-Hogyhogy egy? Mind! :C :C :C

(#90429) ejoy


ejoy
csendes tag

Sziasztok! Akcióban a TCL 65T8B bement 290ezer alá, jelenleg a TCL 65C805 320ezer. Tudom, hogy a 805 mini LED-es és utána néztem mindkettő specifikációjának is.
Mi a véleményetek, a kettő közül összességében melyik a jobb ajánlat?
Köszi!

(#90430) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Van egy 11 eves Sony KDL-40R470A tevem. Ehelyett szeretnek egy masikat, 75 collos meretben. A kepminosege ennek tokeletes szamomra, nem kell tobb. Torrentrol leszedett anyagokat, tv musort lat maximum. Inkabb disz a nappali falan, nem vagyunk moziorultek. Igy a legkedvezobb aru, markas opciot keresnem ebben a meretben, ami hozza a regi Sonym kepminoseget. Appek kozul egyedul a YouTube erdekel. Mit ajanlanatok? Alap LG/Samsung 3-400k kozott jo lesz?

(#90431) Swenk válasza Jefedrin (#90425) üzenetére


Swenk
tag

Bocs, de eszembe sem jutott lemarházni sem Téged, sem mást. Az idézett szövegre írtam, hogy SZERINTEM marhaság.

(#90432) deliceN


deliceN
csendes tag

Sziasztok!

Ti egy régi LG32LB5700-t mire váltanátok le?
En 200K körüli összegre gondoltam, főleg hálószobában lenne a tv, egy VISA mounton, legfőképpen estenként néznem.

Előre is koszi!

(#90433) Bogyi007 válasza Jefedrin (#90425) üzenetére


Bogyi007
veterán

Azért a teljesség igénye végett: Te mennyire cserelgetted a firmware verziókat a három tévén?

Egyáltalán nem és innen a rossz tapasztalatok vagy épp ellenkezőleg? Amint jött új verzió raktad is fel őket?

Nekem 55C645 van amikor megvettem akkor a tévé lefrissített a V576-ra, na az nálam is okozott problémákat az igaz, ezután átolvastam több fórumot és amikor kijött és jókat is írtak a V599-ről akkor azt img képből felraktam. Ezzel minden szoftveres probléma megoldódott nálam. Azóta még a V619 került fel Zip fileos telepítéssel és azzal sincs problémám.

Én maximálisan meg vagyok elégedve a készülékkel.

És hogy ellenpélda is legyen, én például Samsungot nem fogok SOHA a lakásba hozni. Az MU6122 után egy életre elegem lett a márkát illetően a szervízt is beleértve. (konkrétan a hazai márkaképviselet az ami végett pipa vagyok rájuk)

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#90434) Gaba#10


Gaba#10
csendes tag

Sziasztok.

55" TV-t szeretnék vásárolni a nappaliba. Film és sorozatnézés, későbbiekben PS5 lennének a főbb felhasználási területek.
Két konkrét modell között vacilálok (mini LED vs QLED), nem igazán értek mélyebben a témához. Emiatt bármilyen tanácsot, infót megköszönök. Pro/kontra.

Samsung 55 QLED Q80C 4K
[link]

vagy

Philips The Xtra 55PML9008/12 4K UHD Mini LED
[link]

Köszönöm szépen a válaszokat.

(#90435) rainman72 válasza Gaba#10 (#90434) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A Philips mini led ára jó 225ért :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Lg 65UR73003 Fire tv 4K MAX

(#90436) tigribigri válasza Gaba#10 (#90434) üzenetére


tigribigri
junior tag

Philips itt most jobb ár/érték aránynak tűnik(mini-led, ambilight...), csak az új saját fejlesztésű op. rendszer tűnik kicsit kockázatosnak. Viszont nagyon jó ára van, talán megkockáztatnám kivételesen a Philipset...

(#90437) Tomi13


Tomi13
senior tag

Sziasztok!
Belépő szintű 75"-os tv-t szeretnék venni, a keret max 300.000ft.-
A következő modellek maradtak a rostán:
- Hisense 75E7KQ (QLED)
- Samsung QE75Q60 (QLED)
- LG 75UR8100 (LED)

Netflix, Disney, Plex futna rajta, néha "normális" tv adások is, másra nem igazán használjuk. Eddig egy 55"-os LG 55UJ670-et használtunk lassan hetedik éve és ezt nagyon szerettük, ezért is került a listára egy "sima" LED Lg is.
Melyiket javasolnátok a 3 közül? Vagy ha van alternatív ötletetek ebben az árkategóriában azt is örömmel fogadnám!
Köszönöm!

(#90438) AxBattler válasza Tomi13 (#90437) üzenetére


AxBattler
félisten

Hisense-t nem venném az oprendszer miatt.
LG IPS paneles, nem venném a felhősödés és az alacsony kontraszt miatt.
Samsung jó lehet, ha Tizen OS nektek megfelel, de itt nincs Dolby Vision (Netflix!), csak HDR10+.

TCL 75C645 ajánlott még, GoogleTV, Dolby Vision van, belépő QLED VA panel, 4db HDMI, 1440p@120Hz game mode.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#90439) Tomi13 válasza AxBattler (#90438) üzenetére


Tomi13
senior tag

Köszönöm, ezek nem jó hírek :(
A TCL-t azért zártam ki, mert itt olvasva a fórumot sok rosszat mondtak róla , főleg ami a minőséget illeti. De akkor elgondolkozom rajta és utánanézek általánosságban erről a C645-ről mik a tapasztalatok.

(#90440) Skarpea válasza Gaba#10 (#90434) üzenetére


Skarpea
tag

Mini led is QLed, csak jobb a háttér világitása.

(#90441) tigribigri válasza Tomi13 (#90437) üzenetére


tigribigri
junior tag

A Hisense 75E7KQ-nak nem az op-rendszer a baja, hanem, hogy IPS paneles, és nem local-dimming-es és a max fényerő is csak 350 nit.
Úgyhogy ezek közül marad a Samu, ami egész elfogadható...
300k-ért, ekkora méretben, ami nem TCL olyat nem tudok ajánlani (még a Hisense 75U7KQ ami jó lenne 400k felett van)

(#90442) mc.g válasza opr (#90418) üzenetére


mc.g
aktív tag

A Panasonic OLED MZ900-tól felfele, illetve a teljes korábbi LZ széria az eredeti Panasonic...

(nemrég volt Alza-n 65LZ800 482e-ért, vagy "+" tagság esetén 433e-ért, de már elfogyott, egy "újracsomagolt" volt még pár napja)

Az LZ-től (2022-2023) már OLED.Ex panel van...

[ Szerkesztve ]

(#90443) opr válasza mc.g (#90442) üzenetére


opr
veterán

Yapp. Es a legolcsobb meretazonos (55") belole 40%-al dragabb, mint az LG C3/B4 meg a Philips 808, es 55%-al, mint a Samsung S90C, illetve 7%-al dragabb, mint a 65"-os Samu S90C.
Biztos vagyok benne, hogy fasza cucc, de valahogy abban is, hogy ekkora kulonbseg azert nincs.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#90444) Quadgame94 válasza AxBattler (#90438) üzenetére


Quadgame94
őstag

Eleve nem tud a Samsung HDR-t, csak a logó van rajta. Szóval a DV hiánya nem releváns. Sőt egyik tv sem tudja a HDR-t, amit felsorolt, meg a TCL sem.

[ Szerkesztve ]

(#90445) Quadgame94 válasza opr (#90443) üzenetére


Quadgame94
őstag

Persze hogy nincs. Túl van árazva.

(#90446) tigribigri válasza Quadgame94 (#90444) üzenetére


tigribigri
junior tag

Nekem van Q60C-m és valóban finoman szólva nem igazán HDR forrásra van kitalálva a maga 450 nit-es max fényerejével, de minimálisan azért látszik különbség a normál és a HDR film között. A HDR megjelenítés is nyilván nem olyan, hogy mondjuk 600 nit-et tudó készüléken nem látszik semmi, 601 nit-esen meg már igen. Nyilván fokozatok vannak. Már ilyen HDR-ben gyenge készülékek esetén is "látszik már valami", nem mondanám teljesen haszontalannak, de tény, hogy az igazi élményél ennél sokkal több kell...

(#90447) Öcsielvtárs válasza tigribigri (#90446) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Elvileg 300 nit fényerő a minimum - ha jól emlékszem - ami felett már látható a HDR megjelenítés. A C645 (amit fél éve nyúzok) 450 nit fényerőt tud, simán látom a különbséget (Prime és HBO), ami nyilván még látványosabb lenne egy komolyabb tv-n, de hogy ezeken az olcsóbb tv-ken csak marketing/matrica lenne a DV/HDR azzal nem értek egyet.

Samsung A54

(#90448) Vhiktor válasza Öcsielvtárs (#90447) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR esetében a diffuse white 208 nit körül van(addig lényegében SDR a tartalom) szóval felette kezdődnek a HDR hatások.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90449) Tyson5


Tyson5
tag

Elromlott a régi (LCD, nem okos) TV készülékünk (TV okosítóval használtuk, Mibox 4s). 103cm volt, arra gondoltunk, hogy méretben kb. megfelelő volt, sokkal nagyobbat nem szeretnénk (helyhiány). Nyilván a pénz bekorlátoz, sokat nem akarok rászánni.

Összefoglalót elolvasva árukeresőn beálítottam a peremfeltételeket:
- 101-139cm,
- OLED kizárva az ára miatt,
-Marad a QLED (kérdés: LED TV jobb lehet?)
- ár: 100-170 ezer Ft

Számomra ismeretlen márkák jöttek velem szembe: TCL, Hisense...
Két tévét néztem:
-TCL 50C644
- TCL 43C635A

Kérdés, az adott paraméterekkel csak ennyi a kiválasztás folyamata, vagy másra is figyeljek? Leveszem az egyiket a polcról és hazaviszem, vagy pl: felejtős a QLED, LEDet kell venni, stb...

(#90450) Skarpea válasza Tyson5 (#90449) üzenetére


Skarpea
tag

TCL 43C645 az nem? C635 az már tavaly előtti modell. QLED is LCD, ugyanúgy mint a LED, csak a QLED Quantum LED. Én a C645 ajánlom. Esetleg C745 ha belefér. Egyébként a TCL már a világ második legnagyobb TV gyártója. Nagyon nem ismeretlen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.