Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#72351) phoenix64 válasza alaves (#72350) üzenetére


phoenix64
őstag

Koszi. Akkor C1/C2 az árában mondhatni best buy?

(#72352) Tizedes1 válasza bluyoo (#72349) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Szia. Ezen a tv-n én is elmorfondíroztam, mert 3,5méterről nézném és a 65c835-t lehet, hogy kicsinek találnám. ( Tudom, nem egy kategória)
A fekete szint, a sötét jelenetek, s amikor a 2.39:1 arányú filmnél a sötét jeleneteknél az alsó/felső sávban gyárilag benne vannak, milyen, mennyire üt el a a két fekete?
Olyan jó lenne ezt megtudni. :R :R

(#72353) Vhiktor válasza bluyoo (#72346) üzenetére


Vhiktor
veterán

Erre a tvre én is nagyon kíváncsi vagyok :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72354) bluyoo válasza Tizedes1 (#72352) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Hát lehet egy gyakorlottabb Tv guru többet lát de szinte semmi különbséget nem látok a fekete sáv és a film feketéje között.
De lehet rossz forrást nézek. Ha küldesz/linkelsz mintát megnézem ha gondolod.

(#72353) Vhiktor
Szívesen megmutatnám nektek, hogy próbáljátok ki.
Én nem igazán értek a témához. Ami nekem szép az meglehet nektek hú mi ez ... :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#72355) rainman72 válasza bluyoo (#72354) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mennyire vagytok messze egymáshoz?
Am nem nehéz megbuktatni egy tv-t csak tudni kell hova nyulni :R
Tök sötét meg legyen sok csillag az égen!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72356) Saccco válasza Sike (#72317) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hisense 55A8G (OLED)
TCL 55C635
TCL 55C735 (felette)
TCL 55C825 (felette, miniLED)
Samsung 55Q70B (felette és edge LED, "nagy márka", a feljebb említetteket előbb venném)

Optika to Jack pl.: [link]

Egy normális VA TV-nek nagyon jók a betekintési szögei.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72357) Saccco válasza phoenix64 (#72347) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szoftver oldalon nagyon elmarad.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72358) Saccco válasza caracarn (#72334) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rossz beidegződés, hogy a GoogleTV nem jó. Teljesen jól működik. Ráadásul simán lehet alkalmazásokkal bővíteni például a lejátszási képességeket. Semmivel sem marad el a többi rendszertől. Szerintem.

Monitornak veszed, de akkor sem venném meg a Hisense-t. Függetlenül attól, hogy egy IPS monitort bámulok, amikor ezt a kommentet írom. :D
A C728-cal való tapasztalatot tudok adni, meglepődtem, hogy milyen pengén skálázza 4K-ra a PC-ről kapott 1440p képet.
A módokat szabadon lehet váltogatni, nem zár le a TV.
A QLED egy megvilágítási technológia, nem konkrét panel. Kék háttérvilágítást törnek meg egy Quantum rétegen keresztül (gyakorlatilag apró pontok), ami így széles spektrumú fényé alakul.
VA hajlamos a black smearing-re, mondjuk ez nem mindenkit zavar, sokan észre sem veszik.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72359) bartos96 válasza peternac (#72345) üzenetére


bartos96
tag

Ezt néztem én is, de mikor bekapcsolom a tevet akkor 1920×1080p 60 hz et ir ki es az nv kontroll panelba is azt irja nativnak. Ilyenkor melyik lehet igaz?

(#72360) Saccco válasza z.csaba (#72333) üzenetére


Saccco
nagyúr

Akkor már inkább egy:
Samsung QE65Q95TDT (ADS)
TCL 65C735
Samsung QE65Q70BAT (edge LED)
TCL 65C635

Ha 55 is elég akkor:
Hisense 55A8G (egy Chromecast-ot azért akasztanék még rá)
Hisense 55A9G (egy Chromecast-ot azért akasztanék még rá)
Philips 55OLED856
LG OLED55C12LA
Sony Bravia XR-55X93J
TCL 55C825
TCL 55C735

Az említett LG TV fasorban sincs ezekhez képest.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72361) alaves válasza phoenix64 (#72351) üzenetére


alaves
addikt

Igen, C1/C2, vagy ha nagyon kell a DTS és HDR10+, akkor Philips OLED806 v. 706.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#72362) bnorci71 válasza vidra1221 (#72340) üzenetére


bnorci71
addikt

ha előtte már ment 10 12-órát egyben.
ezért mondják, hogy háttér tévézésre nem alkalmas.
Nálunk szombat vasárnap így megy, de a nejem már megtanulta, hogy ha tartósan nincs a nappali-konyha részen kikapcsolja így talán 2-3x volt olyan eset hogy kiírta ki kellene kapcsolni.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#72363) bnorci71 válasza Yodamest (#72342) üzenetére


bnorci71
addikt

Pedig, de Talán 2x jön üzenet, hogy karbantartani szeretne a harmadiknál tetszik nem tetszik kikapcsol. De mondom ilyenkor azért már 12-14órája megy egyhuzamban
Oled706

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#72364) caracarn válasza Saccco (#72358) üzenetére


caracarn
csendes tag

Köszönöm a választ, én is a TCL-re hajlok. :)

(#72365) zebema


zebema
friss újonc

1. Tévére szánt összeg, forintban?

kb.200.000 Ft
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
filmnézés, TV nézés
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
43 coll
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
nappal is, este is
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
enyhén oldalról ketten nézzük
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
nincs különleges igényem
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
nincs különleges igényem
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
közömbös
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
egyszerű legyen az op. rendszer
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
csak új

(#72366) AMD Power válasza zebema (#72365) üzenetére


AMD Power
titán

Samsung 43Q60BA

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#72367) bluyoo válasza rainman72 (#72355) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Békéscsabai vagyok minden és mindenki messze van! :D
De természetesen, ha valaki ránézne nyugodtan írjon rám. :)
Igen azért azzal tisztában vagyok, hogy vannak ennék jóval komolyabb készülékek.

(#72352) Tizedes1
Én 55" -ról váltottam és 3méterről nézem
Még szokni kell a méretét (ba..ott nagy :D ), de szerintem jól döntöttünk amikor kihagytuk a 65"-t.
Remélem később sem bánjuk meg.

Bazinga!

(#72368) pekob válasza Beles1967 (#41181) üzenetére


pekob
csendes tag

Szia!
Elnezest kerek a zavarasert.
Egy Zotya felhaszanalot keresek aki kommentelt az arukereson:
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/panasonic/tx-58jx800e-p658339707/#velemenyek
Elkepzelheto, hogy Te vagy az?
Segitsegedet elore is megkoszonve.

Udv.: Pekob

(#72369) z.csaba válasza Saccco (#72360) üzenetére


z.csaba
újonc

Köszönöm a válaszod, igen közben láttam interneten a két 65” Samsungot amit ajánlottál, a QE65Q95TDT készüléket láttam élőben is az tényleg minőségibb, de csak kiállított darab volt azt inkább kihagyom, interneten emagrol nem tudom mennyire érkezik meg sérülés nélkül illetve hogy tudom érvényesíteni a garanciát.

A QE65Q70-et hétvégén nézzük meg. Valószínű a kettő közül lesz valamelyik.

(#72370) kolosszus87 válasza z.csaba (#72369) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Ha egy mód van rá én a Q95T-t választanám, 2020as csúcsmodell. A Q70 igencsak elmarad tőle képességekben, képminőségben.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#72371) Saccco válasza kolosszus87 (#72370) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ez nem T, hanem TD.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72372) Kaba válasza Saccco (#72371) üzenetére


Kaba
veterán

Így van.
A 95T az egy 2020-as csúcsmodell,
A 95TD az egy 2021-es lightos verzió( nem rossz, de nem olyan jó, mint az elődje volt).

(#72373) kolosszus87 válasza Kaba (#72372) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Mivel rosszabb a TD, mint a T?

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#72374) Kaba válasza kolosszus87 (#72373) üzenetére


Kaba
veterán

Kisebb kontraszt, VA panel helyett ADS/IPS panel van.
A kijelző felülete már nem tükröződésmentes az újnál.
Két hangszóróval kevesebb van, így a hangereje is alacsonyabb,
ezek a lényegesebb eltérések.

[ Szerkesztve ]

(#72375) z.csaba válasza Kaba (#72374) üzenetére


z.csaba
újonc

Végül melyik lehet a jobb választás a 95TDT vagy a Q70BAT?
Mert ahogy ki veszem a szavakból mind a kettő lightosabb verzió.

(#72376) Saccco válasza z.csaba (#72375) üzenetére


Saccco
nagyúr

A TCL 65C825. ;] :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72377) Kaba válasza z.csaba (#72375) üzenetére


Kaba
veterán

Megrendeled a 95TD-t, amennyiben megfelel, akkor megtartod.(elvileg még így is jobb, mint a Q70B.

(#72378) kolosszus87 válasza Kaba (#72374) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Értem, ennek ellenére még mindig komolyabb képességű tv mint a Q70b, ami egy szimpla edge lit-es tv, a Q95 mögött meg van azért egy komoly local dimming rendszer ha ahhoz nem nyúltak akkor az még mindig nagy fegyvertény, a lényegesen magasabb HDR fényerőről nem beszélve,mert ezek alapján a Q95TD a mostani Q90B-vel lehet egy szinten kb. ami szintén ADS panelos és az még mindig kettővel magasabb kategória mint a Q70B.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#72379) AMD Power válasza kolosszus87 (#72378) üzenetére


AMD Power
titán

A külső one connect box-ról nem is beszélve...

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#72380) pekob


pekob
csendes tag


Sziasztok!
Ket Panasonic teve kozott vacillalok.
Panasonic TX-65LX600E vs. Panasonic TX-65JX800E.
Az LX idei modell. A JX tavalyi.
A kerdesem, hogy a JX800E meger-e 50 ezer forinttal tobbet.
Segitsegeteket elore is megkoszonve.

Udv.: Pekob

(#72381) gyuribácsi88

Mivel ez az első hdr tv-m, (q95T) így egy valamit nem értek, van róla teszt itt az oldalon, ahol van egy nagyon jó beállítás megadva, amit film-módnál használok, remek is, viszont ez a beállítás értelem szerűen nem jó hdr filmekhez (túl sötét) a filmmaker mód meg bizonyos filmeknél jó, bizonyos filmeknél meg mindent felcsavar maxra és kiégeti a szemem. Van a neten valahol beállítás a hdr filmekhez is? (bocs ha hülyeséget kérdezek) :B

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#72382) FERA88


FERA88
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ezek közül melyik ajánlott 100-150eFt-s kategóriában, pár ezer forintal több az nem probléma? :))
Megbízhatóság fő szempont, ne keljen pár év múlva újat venni.
Hang nem fő szempont, a kép jobban.
Mivel hosszú távra tervezünk vele, ezért remek lenne a jó támogatottság, esetleges app telepítás a késöbbiekben.
Philips 43PUS7506/12
Xiaomi Mi TV P1 43
Samsung UE43AU8002
LG NanoCell 43NANO753PR
Samsung UE43AU9002
Samsung QE43Q60AAU
Esetleg valamelyik TCL?Abból elég sok van ebben az ársávban ahogy néztem :)
Ha esetleg más tipp van azt is szívesen veszem

(#72383) SteelCowboy


SteelCowboy
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Az utóbbi hetekben kezdtem kutatómunkába tévécsere kapcsán, de ahogy az lenni szokott, egyedül nem jutok dűlőre. Nagyjából letisztult a kép, de megkérdezném itt a nálam tapasztaltabbakat.

Szóval adott egy 2013-as Sony KDL-42W650A típusú tévé, amit jelenleg is megelégedéssel használunk. Elég rég megvan, de problémánk nem volt vele sosem (így csak áttennénk a hálóba). Nem rég elköltöztünk és 3,5 méterről nézve elég kicsinek tűnik a 42” képátló. A csere kapcsán hosszú távra terveznék és 65”-nál nem mennék feljebb. Nem szeretnék abba a hibába esni, hogy csak a minél nagyobb átlóra fókuszálok és a képminőséget figyelmen kívül hagyom.
A két esélyes:
- LG OLED 65C12
- TCL 65C835
Egyelőre felmértem az árakat a nagyobb forgalmazóknál, de mivel nem sürgős a csere, megvárnám a ~1 hónap múlva esedékes Black Friday-t, hátha valahol tetten érhető lesz IGAZI árcsökkenés. Jó lenne, ha félmillió alá beférne (a TCL most sincs messze tőle).
A kérdésem az lenne: szerintetek melyik lenne jobb választás?
Valószínűleg mindkét tévé nagyságrendekkel lesz szebb/jobb/gyorsabb a mostaninál, az egyedüli, amitől félek, hogy a JBL soundbar AV-online-os tesztjének a végén, a negatívumoknál szerepel a következő: „DTS kezelés hiánya”. Ez csak a streaming szolgáltatásoknál akadály? Ilyenkor nem szólna a soundbar?

Kitöltöttem a szokásos formulát is:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
Nagyságrendileg 500.000 forint
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
- tévénézés Telekom boxról (főleg sport)
- filmek (DVD/BluRay) BluRay lejátszóról
- nekifutnék a stream világának is (Netflix, HBO)
- játékra SOHA nem használnám (nincs konzol otthon)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
durván 3,5 méter a kanapé és a tévé távolsága, 65”-osra gondoltam.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
nappal és este is szoktunk tévét nézni, a nappalink elég világos, de van redőnyünk
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Többnyire szemből, vagy kicsit oldalról (attól függ, hol ülök), és többen szoktuk nézni
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Külön kikötéseim nincsenek, a Netflix, HBO lenne jó, ha menne, az új tévéhez regelnék fiókokat.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
A soundbarom (JBL SB450) egy optikai kábellel csatlakozik a tv-hez, de lehet, hogy cserére szorul a bar is, mert az AV-online szerint nem támogatja a DTS hangot ☹
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
A talp nem releváns, a mostani állványon van, az új tévét szeretném a falra tenni konzollal.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Nincs típusismeretem, a Sony-val soha nem volt bajom, csak eljárt felette az idő.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
---
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ha van jó ajánlat, nem riaszt a használt sem, de inkább újban gondolkoztam.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

We buy things we don't want with money we don't have to impress people we don't like.

(#72384) kolosszus87 válasza pekob (#72380) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Megéri a felárat a JX800 ha találsz még belőle, LX600 egy teljesen belépő alap modell, JZ800 már egy fejlettebb készülék. A legnagyobb különbség ami több mindenre is kihatással van, hogy a JZ800-ban már benne van a Pana HCX processzora ami a képalkotásért felel, ennek köszönhetőek jobb a felskálázása tv-nek, jobb és pontosabb színeket tud megjeleníteni és a mozgásmegjelenítése is jobb. Igazából nem sok tesztet lehet felleni a Panasonic lcd-iről, mert csak az oled tv-i vannak a Panának előtérben, de amit találtam, az alapján annak ellénére, hogy a JX800 sem egy csúcs lcd, ennek ellénre nagyon szép, pontos és jó minőségű képe van, kifejezetten jó filmezésre. Ismeri és támogatja az összes HDR formátumot, ellentétben az LX600-al ami nem támogatja a HDR10+ formátumot és magasabb a fényereje is ami miatt jobban is jeleníti meg a hdr filmeket. Ha a filmezés a fő szempont nálad akkor a JX800-at vedd, ha csak arra kell a tv, hogy tv csatornák menjenek rajta, meg a háttérben szóljon valami akkor mindegy. Egyébként a JX800 elődjéről a HX800-ról találtam egy rövidke magyar tesztet: [link]

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#72385) loslobos


loslobos
kezdő

Sziasztok.
Voltam ma Soroksáron az Euronicsban.
Nagyon jó áron vannak a prémium illetve a nagy TCL tévék és volt készlet. TCL 8K tapasztalata van valakinek milyen tv adásnál? Esélyes hogy családi projekt lesz.Vagy elég a 75c728 :F

Köszi előre is

(#72386) Kaba válasza loslobos (#72385) üzenetére


Kaba
veterán

Felesleges a 8K, még 4K tv adás is alig van.

[ Szerkesztve ]

(#72387) erahurka válasza loslobos (#72385) üzenetére


erahurka
félisten

8K-s tévé az ilyen milliós nagyságrend nem? :Y

(#72388) lazara007


lazara007
csendes tag

TCL 65C835 hol van a legjobb áron?
Lesz még rá akció, vagy inkább vegyem meg most.

(#72389) Kaba válasza lazara007 (#72388) üzenetére


Kaba
veterán

Vélhetően lesz még rá akció, a TCL árpolitikából következtetve.
Jelenleg 500K körül megy.

[ Szerkesztve ]

(#72390) hunaqua válasza lazara007 (#72388) üzenetére


hunaqua
addikt

Jönnek az ünnepek,biztosan lesznek akciók.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72391) Szotyi222 válasza Kaba (#72389) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Lesem én is .
Az újra csomagolt lehet pixel hibás ??

(#72392) Kaba válasza Szotyi222 (#72391) üzenetére


Kaba
veterán

Az emagtól rendelheted, teljes garanciát kapsz, elállhatsz 14 napig és ha nem tetszik ingyen visszaviszik. (pixelhibás lehet egy vadonatúj tv is).

[ Szerkesztve ]

(#72393) Szotyi222 válasza Kaba (#72392) üzenetére


Szotyi222
aktív tag

Még annyi a tisztán látás végett .
A C825 Olcsóbb ajánloták is ☝️ mivel tud kevesebbet mint a C835 .
Úgy érzem amit írtatok megéri így is a C835 .
De mi a különbség ? 🤔

(#72394) Kaba válasza Szotyi222 (#72393) üzenetére


Kaba
veterán

Nagyobb kontraszt, nagyobb fényerő, jobb panel(igazi 10bit), tükröződés elleni bevonat a kijelzőn, több dimming zóna.
A legegyszerűbb, ha a youtubon megnézed mindkét videót(tökéletes kép), így vizuálisan is össze tudod őket hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#72395) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

Adott 1 LG 55B7 Oled tv. 3 éves múlt, pixelhiba, beégés,karc, és javítás mentes a tulaj elmondása szerint. Napi 3-4 óra használattal főleg 4k tartalmat nézett rajta,háttértévézésre nem használta, hagyományos tv adásokat sem nagyon nézett rajta, kivéve néhány sporteseményt.
Fényerőt 65-ön használta, 3 év használat után még semmit nem romlott a képminőség- állítása szerint...

65 colos LG Oled tvt vett helyette, ezért árulja, adja el, 165.000 Ft-ért.

Megérhet ennyit a tv? Érdemes lenne megvennem, vagy inkább felejtsem el?!
Mennyire kell tartani ennél a típusnál a beégés veszélyétől?

Válaszokat indoklással együtt várom, és Előre is Köszönöm!!

(#72396) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

2 TV között hezitálok:
Samsung QE65Q80AATXXH vagy LG OLED65A1

Mindkettőhöz azonos áron tudnék hozzájutni, de nem tudom melyik lehet jobb választás. Jelenleg főként gyerekek nézik, én a szép éles képet szeretem. A fekete tónusa kevésbé hoz lázba. 1080p-ben nézünk első sorban tartalmakat, appleTV-nk van. Egyelőre fullHD-s.
A nappali nagyon világos, most matt felületű VA paneles TV-t nézünk, pontosan 3,4 m távolságból (nekem nagy a 70”, így váltunk 65”-ra)

Szóval azonos áron mi lehet a pro/kontra?

Amennyire tudtam, visszaolvastam, de nem kaptam egyöntetű képet (ha érted… :DDD )

Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#72397) pekob válasza kolosszus87 (#72384) üzenetére


pekob
csendes tag

Koszonom szepen a meggyozo erveket es a linket is.
Az ALZA-ban meg kaphato a JX800 tobb meretben is.

Udv.: Pekob

(#72398) loslobos válasza erahurka (#72387) üzenetére


loslobos
kezdő

900k igen (hitelre menne)

De marad a 75c728 . Én is így gondolom ahogy Kaba is!

Köszönöm!

(#72399) AMD_ok válasza Saccco (#72292) üzenetére


AMD_ok
őstag

Na meglett a választás, a Hisense OLED lett a vége, két okbol: az egyik, hogy a TCL elfogott, mire odaertem :DD, a másik ok pedig maga az oled panel volt.

Hat eléggé beszaras képe van, mit ne mondjak..... :)) köszönöm uraim a segítséget, remélem sokáig fog jól és szépen szolgálni :C

(#72400) Saccco válasza AMD_ok (#72399) üzenetére


Saccco
nagyúr

:DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.