Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) Kaba válasza rainman72 (#71198) üzenetére


Kaba
veterán

Így volt egy ideig. Kb. két hónapja meg lett újítva a weboldal, azóta lehet.

(#71202) rainman72 válasza Kaba (#71201) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71203) parijani válasza AMD Power (#71140) üzenetére


parijani
tag

Megnéztem a kínálatot, elég lehangoló. A régi f6500-ason is látszott a felhősödés, de úgy látom ezek az újak sem lettek jobbak. Az említett 7102-nek a sarkain látszott, hogy sokkal fényesebb, bevilágít. A hangot meg egyenesen hanyagolni lehet. Sosem értettem mire jó ez a minden legyen jó vékony, aztán nyeklik-nyaklik, lassan a csatlakozók sem férnek már rá, nem baj külön doboz a hangnak, a kábelnek.... A legtöbb készülék képe eltúlzott, teljesen természetellenes, de legalább jó drága. Megnéztem a tcl 43c635-öt is, annak és valami direct LED-es LG-nek elfogadható volt a képe, de a tcl hangja hiába onkyo, elég gyatra. Egy ajánlás alapján a 43c735-re voltam kíváncsi, de hivatalosan nincs forgalomban Magyarországon (TCL-es figura mondta illetve azt, hogy nem ér annyival többet), csak alza árulja. Gondolom a hangja annak is ugyanaz, mint a 635-é. Van erősítőm, de nem akarom mindig azt használni és soundbart sem .
Tehát kezd szűkülni a kör, mert valami meg kell (csak sajnos a 43" miatt mindenhol a legalja van, mert hát miért nem veszek 55"-öst, hát mert nem kell, nem fér be). Így LG vagy TCL max 200eFt-ig. Kérdés. hogy van-e itt valami ajánlott típus az LG-ből, vagy el kell fogadni, hogy örüljek, hogy még van ilyen kisméretű tv? 200-tól többet nem ér meg nekem...

(#71204) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali!

Pro-kontra alapon melyiket ajánlanátok?(Úgy olvastam egyikben sincs DTS vagy esetleg valahogy megoldható azóta?) Így gondolom saját preferencia hogy új 3év garis vs használt 1év garis TV:

LG OLED55 CX3LA ~280-300k
vs.
LG OLED C12LA ~380k

PC-re kötném Forza és társai, néha haver áthozná PS4-5, de persze töménytelen sorozatok, filmekre is használnám. :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#71205) Vhiktor válasza AsakuraDave (#71204) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyjából kepminosegre ugyanaz a 2 tv. C1 fenyereje egy picit magasabb, de szemmel nem biztos hogy észre veszed. A cx 2020-as a c1 2021-es model , a cx utódja, de nem igazán történt semmi elorelepes.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#71206) madpapa


madpapa
senior tag

Philips OLED 706, 806 és 856 között milyen különbségek vannak?

(#71207) rainman72 válasza AsakuraDave (#71204) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Oled topik :D :R
Kapsz választ sztem :DD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71208) rainman72 válasza madpapa (#71206) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Oled8 talpban más.
Am meg oled vagy Philips topik.
Illetve a kereső használata nem tiltott mielőtt kérdeznénk :R
Vagy gugli "képek"

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71209) Gabor970 válasza madpapa (#71206) üzenetére


Gabor970
addikt

alig valami. A 706 az háromoldalas ambiligt, míg a nyolcszázasok négyoldalasok. A hétszázasnak egyszerűbb a távirányítója, a nyolcszázasoké hangvezérlésre alkalmas és nyomásra világítanak a billentyűk. A két nyolcszázas csak talpkialakításban különbözik. Mi másfél hete használunk 65oled806-ot, nagyon szeretjük és tetszik.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71210) mohitook


mohitook
tag

Az imént láttam egy Samsung UE55AU7022 -t kitéve egy üzletben és meglepően szép színe volt.
Eddig LG Nanocell és Oled -en gondolkodtam (pont a nagy árrés miatt / mennyit ér meg nekem az Oled) - de ez a Samu meglepett.
Mit érdemes róla tudni, miért ennyire olcsó? Vagy csak veszett jól kalibrálták be rajta a színeket az üzletben?

(#71211) dj79 válasza mohitook (#71210) üzenetére


dj79
senior tag

Bolti üzemmódban volt :D
HDR anyagnál, otthoni módban meg jönnek a zöldarcú emberek. Hidd el, nanocell sem jobb sajnos, ha HBO max/netflix jellegű dolgokat is akarsz rajta használni.

(#71212) mohitook válasza dj79 (#71211) üzenetére


mohitook
tag

Köszönöm a gyors választ!
Ha már itt porgok Samu QLED-ek közül valami / esetleg mit érdemes róluk tudni? Ahogy láttam Nanocell-el szemben sok dicséretet kaptak

(#71213) dj79 válasza mohitook (#71212) üzenetére


dj79
senior tag

Qledeknek már van értemezhető fényereje, nem világmegváltás, de használható. Cserébe a slim design miatt a hangjuk olyan, mint éjjeliedényben a fémcsavar csörömpölése :D

(#71214) mohitook válasza dj79 (#71213) üzenetére


mohitook
tag

Magyarul vagy LG Oled vagy erős kompromisszumok?
55-ös A1 is le lett szidva már itt pedig / pedig az a max amit kiadnék most TV-re (több is. Most 320 körül lehet venni)

(#71215) dj79 válasza mohitook (#71214) üzenetére


dj79
senior tag

Sony 55x85j vagy felette is lehet opció.

(#71216) mohitook válasza dj79 (#71215) üzenetére


mohitook
tag

Köszönöm ezt is. Ennek jobban utána nézve elő elő bukkan a Hisense 55U8G amivel összevetik. Elméletben ebben a kategóriában nincs sok versenytársa (nekem csak a márka és esetleg a rajta lévő oprendszer riasztó/ elvileg hiába Android TV lassan jönnek rá updatek / streaming szolgáltatók)

(#71217) AMD Power válasza mohitook (#71210) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen demó ment rajta? MM vagy a Samsung saját demója?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#71218) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Az mitől van, hogy fater Philips 4k, hdr tévéjén a 60-70 gigás, jó minőségű filmek is tök bénán mutatnak? Mintha valami gagyi szappanoperát néznék, semmi mozis érzése nincsen. Az összes létező mozgásjavítást, képjavítást kikapcsoltam rajta, valamivel jobb lett, de nem jó. Kolléganőm a vadi új, 600 ezres Samsungjára ugyanezért panaszkodik.
Miközben a full hd, 34 colos ultrawide monitoromon minden rendben van, soha nem tapasztaltam még ilyet.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#71219) mohitook válasza AMD Power (#71217) üzenetére


mohitook
tag

Samsung saját. Utána még visszamentem megkértem eladót hadd nézzek meg vele mást is... Röhögött és mondta hogy sejti miért ... 🤣

(#71220) cdl válasza AMD Power (#71217) üzenetére


cdl
senior tag

Múltkor voltam az MM-ben. Q60 fölött a saját demo ment, alatta az MM reklámja.
Volt különbség :)

(#71221) mohitook


mohitook
tag

Miután beleástam magam a Sonyk után a Hisense mezőnybe 2 TV ugrott még elém váratlan:
Hisense U8G és A8G (oled)
Árban kb azonos vonalon fut a kettő. Van aki használ? Tud megosztani véleményt? A8g-rol alig olvasni valami review -t sajnos.

(#71222) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Sziasztok,
Nem tudok jobb topicot ugyhogy itt kerdeznek.
Bp XIX kerben elunk egy tarsashazban es egy 50” NU7022-hoz (samsung) vettem egy mascom da 6350
( [link] ) antennat. Ingyenes adasokat szeretnem befogni de sehogy sem sikerul. Van valakinek valami tippje, hogy mit ronthatunk el?
Esetleg egyeb modja annak, hogy RTL-t es TV2-t ingyen lehessen nezni? :D

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#71223) cdl válasza Pfiucska (#71222) üzenetére


cdl
senior tag

Érdekes. Megesküdtem volna, hogy leálltak az igy fogható adások.
Csak a mindigtv a megoldás ilyesmire.
Rosszul tudom?

(#71224) erahurka válasza cdl (#71223) üzenetére


erahurka
félisten

Digitális földfelszíni sugárzás, miért állt volna le?

(#71225) Pfiucska válasza cdl (#71223) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Igen a mindigtv-t szeretnenk beuzemelni.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#71226) oroszLajos


oroszLajos
aktív tag

Sziasztok. Úgy alakúlt, hogy venni akartam egy tv-t, TCL 55P615-öt. De nagy kapkodásban a TCL 55P610-et sikerült rendelnem... Ezt is csak beüzemeléskor vettem észre, mert nem volt Android :(
Kérdésem az lenne, hogy van-e lényegi különbség a 2 Tv között, érdemes vissza vinni, és kicserélni?

Pixel 7 Pro Hazel

(#71227) Roxbury


Roxbury
őstag

Sziasztok. Az elkövetkezendő fél évben szeretnék venni 4K TV-t. LG vagy SAMSUNG lesz 110 és 118 cm teljes szélesség között, ahogy nézem általában ennek az 50"-os TV-k felelnek meg. 150 és 300 ezer forint között gondoltam.

A kérdésem az lenne, hogy ha csak a műszaki meghibásodást nézzük (nem a képminőséget, hanem alaplapcsere, meg ilyen konkrét meghibásodásokat), akkor melyik márka vizsgázik jobban hosszútávon a két márka közül nagy általánosságban?

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is! :)

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#71228) rainman72 válasza oroszLajos (#71226) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha elég a Netflix,youtube akkor azzal is el lehet lenni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71229) rainman72 válasza Roxbury (#71227) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Alaplap nem jelemző.
2018s Lg UK6950 seriából már volt több kijelző hibás például,aminek a cseréje kb a tv eredeti ára.
Mikor megveszed akkor érdemes jól átnézni 14nap elállásban.
Az új tvk-el is van gond.Pixel hiba ritka.
Viszont a szerelésből adódó bevilágítás jellemző.Meg úgy álltalában lehet több problema sávosodás,DSE,clouding.
Ezeket mind lehet látni,ha tudod mit kell nézni :D
Samsung ügyfélszolgálat elégéé elutasító garis ügyintézésnél,mindent a technológia velejárójának titulálnak :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71230) Roxbury válasza rainman72 (#71229) üzenetére


Roxbury
őstag

Nagyon köszönöm! :R

| Galaxy S23 256 GB | Watch5 Pro |

(#71231) oroszLajos válasza rainman72 (#71228) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Az "Azzal is el lehet lenni" az mit takar? :DD

Pixel 7 Pro Hazel

(#71232) rainman72 válasza Roxbury (#71230) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha veszel egy új tv-t és ide beírod ha vmi nagyon eltérőt látsz a megszokottól,mégha a pontos nevét nem is tudod,vki próbál segíteni.Mégha nem is pont az a topik.
Néha belefér :N
Az Lg-n meg Samsungon túl is van élet :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71233) rainman72 válasza oroszLajos (#71231) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hogy kb ugyanaz a tv,képminőség csak az op.rendszer a más,én úgy gondolom. :F
Rugalmatlanabb app.szempontjából.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71234) oroszLajos válasza rainman72 (#71233) üzenetére


oroszLajos
aktív tag

Amit találtam róla, abból nekem is ez jött le. De gondoltam ésha valaki jobban tudja, tapasztalat vagy valami :D

Pixel 7 Pro Hazel

(#71235) rainman72 válasza oroszLajos (#71234) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Minden tv-t lehetetlen élőben kipróbálni.
Próbálkozz a TCL topikban.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71236) dj79 válasza Roxbury (#71227) üzenetére


dj79
senior tag

Nem tudom, az Lg nano753 2 hónaposan lett alaplapcserés nálam, de legalább pár napon belül cserélték. A Hisense helyett meg csereutalványt kaptam, élt 4 hetet. A samsungok garis ügyintézése meg a saját topikjában olvasható, azzal mondjuk nem volt gondom.

(#71237) luciferk


luciferk
senior tag

32" full hd tévén hdr 10 lehetséges vagy ez csak parasztvakitas?

(#71238) rainman72 válasza luciferk (#71237) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Lehetséges.
Látni kéne hogy milyen :F
Lehet nem lesz elég fényes az a tv hozzá,sőt biztos.
De sztem ez a hdr dolog is full hd-vel indult,javítsatok ha nem :F
Vannak pár gigás 1080p HDR remux filmek is,azzal ki lehetne próbálni

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71239) mohitook válasza mohitook (#71221) üzenetére


mohitook
tag

Hisense-kről U8G és A8G (oled) tud valaki nyilatkozni ? :/

(#71240) rainman72 válasza mohitook (#71239) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hisense A9G van.
Ami hiányzik az az app.-ok HBO MAX,apple tv+ nincs
Nehézkes mozgás beállítás,lehetnek hibák pedig 120hz.Ez inkább a 4k tartalmakra igaz.Nálam Netflix teljesen jó,disney+ nem annyira.SDR-el nincs gond.
Frissítések hiánya,egy éves fw van rajta,jó lenne látni mit javítottak :F
Kb ezek meg vannak az általad kérdezett modeleknél is
Ami plus hogy itthon az U8G ips panel ha ez számít
Viszont az oled jó áron van inkább azt próbáld ki,a képminőség azért ott van :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71241) mohitook válasza rainman72 (#71240) üzenetére


mohitook
tag

Szia,

Köszönöm a választ.
Ahogy nézem akkor az A9G lenne talán minőségben megfelelő, de 320-ért inkább veszek egy LG A1-et (mivel nem tervezek rajta játszani, és az LG-t megbízhatóbbnak vélem).
A8G-t néztem még, de ott több helyről jött vissza, hogy a mozgás beállítás gyengécske, ráadásul nincs rajta HBO Max?! :F Nem értem miért nem tudnak megugrani egy ilyen frissítést gyorsabban/egyszerűbben.

Röviden akkor:
- U8G-ről hiába olvasok külföldi áradozásokat, itthon másként árulják.( biztos ez? LINK )
- A8G jó áron van, A9G drágább de többet tud papíron
- DE! LG A1 ezzel a kettővel szemben nekem még viszi a prímet (bár ez is drága.. nyilván)
Ha nem kap elég gyorsan frissítéseket, és ahogy olvastam a Hisense bár specben jó - támogatottságban nem, akkor nem költenék 320-at az A9G-re, maximum az A8G-re 250-et.

(nyerni kéne a lottón és nem ezeken agyalni :W )

(#71242) luciferk válasza rainman72 (#71238) üzenetére


luciferk
senior tag

Erről link a tvről lenne szó 2021-es kiadású

(#71243) rainman72 válasza luciferk (#71242) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Azt hittem hogy az Lg 32LQ63.
Még ott is kérdéses ez a hdr dolog,amit meg linkeltél annál biztos vagyok benne hogy semmi haszna.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71244) rainman72 válasza mohitook (#71241) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Külföld,inkább USA VA panellel jött az U8G ami így egy nagyon jó tv lett.
Itthonra csak egy butított ips-re jutott :DDD
Első olednek sztem az A8G is jó nem túl drága.Meg kell nézni 14nap elállásba milyen,mást nem tudok tanácsolni.
Nem igazán van értelmes 55"-os tv ami jó áru is lenne.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71245) stellaz


stellaz
addikt

Ha veszek egy tv-t és rákötöm számítógépre, vagy média lejátszóra, akkor tök mindegy, hogy milyen elektronika van a tévébe, mert a külső eszköz csinál mindent? Vagy azért ez nem így van?

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#71246) rainman72 válasza stellaz (#71245) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez jó kérdés,ki akarom próbálni a Hisense oledet egy Fire/Xiaomi stick-el utána tudok nyilatkozni

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#71247) erahurka válasza stellaz (#71245) üzenetére


erahurka
félisten

Már hogy lenne mindegy! Ugyanúgy átmegy a bejövő jel a tévé elektronikáján. A játék mód amivel a legközelebb tudsz jutni a panel sallang mentes képéhez de még ott is ezer opciód marad. Illetve nem tudom van-e a mai tévéken olyan mód ami tényleg egy full buta monitort csinál belőle adott porton.

De ha arra irányul a kérdés hogy egy pendrive-ról lejátszott film ha a tévé rendszerén szaggat az külső lejátszóról is szaggatna-e, arra a válasz nem, illetve más problémák miatt akadhat de azok valszeg megoldhatóbbak mint hogy a tévé kevés hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#71248) FireShadow


FireShadow
senior tag

A futárral kihozott TV-t vajon állítva szállítják? Gondolom (remélem) nem nagyon indokolt vízszintesen pakolniuk. Kocsiba állítva nem fér, max ferdén dönthetném a kocsi oldalának belülről (lehajtott ülésekkel). Ha számomra amúgyis életszerűtlen a boltban kipróbáltatni bedugatni (és emag 30 napos elállós-visszaküldős) akkor kérjek szállítást, az a tuti?

Nagyon hasznos volt az összefoglaló, fel se merült bennem, hogy ne lehetne vízszintesen szállítani. Megmentett egy tv-t az, aki írta! :R

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#71249) stellaz válasza erahurka (#71247) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, arra gondoltam, hogy mennyire működik monitorként. Ez a megszűntethetetlen szappanopera hatás a tévéknél nagyon kiábrándító.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#71250) FireShadow válasza stellaz (#71249) üzenetére


FireShadow
senior tag

Biztos megszüntethetetlen? Engem a frame interpolation nagyon zavar (én is csak gépre kötve használnám). Ha 24 fps filmet nézek akkor azt várom el, hogy 24 fps-es legyen ne kamu 60/120. Ezt a fajta feljavítást azért csak ki lehet kapcsolni nem?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.