Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#72051) hunaqua válasza erahurka (#72050) üzenetére


hunaqua
addikt

Panelt szerintem biztosan nem gyárt.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72052) Ashooka


Ashooka
tag

Sziasztok .
Szeretnék új tv-t venni

1. Tévére szánt összeg, forintban?
170k
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Alap tv nézés+ Disney+ lesz
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3m 55öst néztem
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világos
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Disney+
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
optika
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mind1 falra kerül
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsung volt az előző de lényegében mind1
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
új

Előre is köszönöm

(#72053) alaves válasza rainman72 (#72044) üzenetére


alaves
addikt

Boldog szülinapot! Kicsit irigykedem... mármint azért a -6 évért :B

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#72054) kakaska21 válasza Dark_Spirit (#72046) üzenetére


kakaska21
újonc

A Philips nem Qled.

Illetve az Androidnál jobb a Google (szerintem) A Sony használ még Google rendszert.

(#72055) hunaqua válasza alaves (#72053) üzenetére


hunaqua
addikt

Ő sem marad mindig ilyen tini :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72056) erahurka válasza hunaqua (#72051) üzenetére


erahurka
félisten

Azt tuti nem de azzal eleve kevesen foglalkoznak.

(#72057) Saccco válasza rainman72 (#72044) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nah jöhet egy új 50-es TV! ;] Grat

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72058) Dark_Spirit válasza kakaska21 (#72054) üzenetére


Dark_Spirit
csendes tag

Igen-igen, közben meglestem élőben is őket (a TCL-ből mondjuk az 55-ös verzió volt kint, de gondolom ugyan az a panel) és azert látszik a különbség.
Mondjuk a TCLn csak statikus képek váltogatták egymást.

Amin nehéz elmenni, hogy volt kint Samsung QE50Q60BA is kiállítva - 4k-s demoval elég jól festett :U

Meglehetőssen nehéz úgy dönteni, hogy teljesen más megy mindegyiken 😅

Illetve ami úgy jól festett kiállítva az a TCL 50C725 és az LG50uq70003lb - ezekről esetleg van valami tapasztalat/info?

[ Szerkesztve ]

Come to the dark side, we have cookies !

(#72059) Ashooka válasza Ashooka (#72052) üzenetére


Ashooka
tag

Elsődlegesen ezt néztem esetleg erről vélemény?

Hisense 55A7GQ QLED Smart LED Televízió, 139 cm, 4K Ultra HD

(#72060) parts válasza rainman72 (#72044) üzenetére


parts
tag

Isten éltessen!

Xiaomi 13T Pro

(#72061) erahurka válasza parts (#72060) üzenetére


erahurka
félisten

Azt hittem 50"-os tévét vett :B

(#72062) parts válasza erahurka (#72061) üzenetére


parts
tag

Nem ismerem személyesen, de a hozzászólásokból ez jött le. Remélem nem tévedtem :F

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T Pro

(#72063) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Egy Samsung H6400 készüléket szeretnék leváltani.
150000Ft-ot szántam a célra. (Rugalmas vagyok egyébként.)
Legfőképp egy idős személy kezelné rajta a YouTube-ot. (Családi előfizetés) A jelenlegi tévével kiválóan elboldogul az illető, bár a smart távirányító évek óta tönkre ment. Azt szerette használni. (Kínából beszereztem egy légegeret, de azt nem sikerült megszokni.)
Nappaliban gyakorlatilag éjjel-nappal kell, hogy működjön a szerkezet.
Az igények közt előkelő helyen szerepel a nagy hangerő, folyamatosan nyaggatva vagyok, hogy keressek megoldást a halk Samsungra, amely szerintem nem halk, hanem rosszul optimalizált. A beszédhangokat a környezeti zajok elnyomják, ezzel nem tudtam mit kezdeni, külön hangszórókat sem tudok hová telepíteni, mivel a szerkezet a falon lóg.
Egyébként is utálom ezt a tévét, bánom a napot, amikor megvettem évekkel ezelőtt. Kétszer volt cserélve a kijelző garanciában, de rövid időn belül ismét befoltosodott, egyébként is baromi lassan dolgoznak az okos funkciók. Földig ér a szakállam, mire elindul rajta a tartalom. (Én külön tv okosítóval használom, de le tudok mondani róla.)
Egy hdmi-vel csatlakozik a vodás beltéri és egy hdmi-vel a Mi Box. A router nincs egy méterre sem a készüléktől a stabilitás miatt mégis kellett a vezetékes kapcsolat.
Nem vagyok semmilyen márka mellett sem ellen, egy barátom androidos TCL-t ajánlotta, pár éve vásárolta és elégedett a minőséggel.
A lehető legnagyobb képátlóval ellátott masinát keresem, ami még értelmesen belefér az árba.
A gyöngyösi MM vagy a jászberényi euronics esik hozzám közel, de netről is rendelhetek, ha ott létezik jobb ajánlat. Voda és telekom előfizetésem is van, onnan viszont tudok rendelni részletre is.
Asszem ennyi.

(#72064) kakaska21 válasza Dark_Spirit (#72058) üzenetére


kakaska21
újonc

Nézd.Nekem 43c725 tévém van. Brutál jó. De annak aki Opel kadetthez szokott és kap egy Insigniát annak az egy Veyron . Amiket én kaptam 5 csillag. Apámnak 55 colos LG UHD tévéje van,sehol sincs képbe mint az én TCL Qledem. Nekem Vodafone tévém van,neki Digi. Nálam a tv adás :R király .Focit nézek

(#72065) diablo666


diablo666
tag

Sziasztok,

A kiszemeltem: samsung 43TU8072
Ebben a meretben es arkategoriaban (160k HUF korul) lenne jelenleg jobb ajanlat...?

(#72066) Kaba válasza diablo666 (#72065) üzenetére


Kaba
veterán

Egyet visszaolvasol. Az is 160K.

(#72067) diablo666 válasza Kaba (#72066) üzenetére


diablo666
tag

Az 227k HUF itt Romaniaban...
En legalabb 80%-ban youtube-ra hasznalnam.
Az lenne a lenyeg,hogy minel jobb legyen a yt app es konnyen lehessen vezerelni...

A samsung h6400 tv-men nagyan kenyelmes a yt a smart controllal...

(#72068) Dark_Spirit válasza kakaska21 (#72064) üzenetére


Dark_Spirit
csendes tag

Tiszta sor, csak ugye én abból tudok kiindulni, amit olvasok és élőben látok a boltban - és a kettő többnyire nincs pariban sajnos, mert ugye más tartalom fut, ki tudja milyen beállításon a kiállított TV-ken ami nem feltételen néz ki jól 😅 (néha olyan, mintha nem akarnáknak “olcsó” tv-t eladni)

Plusz rengeteg opció van a 200 körüli ársávbán, így baromi nehéz laikusként kiválasztani a lehető legjobbat :F
Itt van pl most a 50c725 vs 50C635 - spec alapján az utóbbi a jobb, a boltban még is az előbbi nézett ki jobban - de azon “normális” 4K-s demo ment, az utóbbin meg statikus képek 🤷‍♂️

Come to the dark side, we have cookies !

(#72069) rainman72


rainman72
Topikgazda

Köszi aki köszöntött :R :R
Sok ez alaves már így is :U
Saccco nem veszek monitort :P

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72070) AMD Power válasza Gatho87 (#72023) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig az egyik legjobb tv. Nagyon jó lett ez a QD-OLED.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#72071) bajbal


bajbal
tag

Sziasztok TV vásárláson gondolkozom. Ehhez kérnék pici segítséget. Olvasgattam a fórumon de azert jól jönne pár személyes vélemény! Köszönöm!

1. Tévére szánt összeg, forintban? 170.000
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) Netflix/Prime/HBO, foci, pici játék (Xbox series S)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 2 méterről 43'col
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Többnyire este
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? Szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) Mindegyik
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) HDMI
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?oldalt inkabb

Két típusra szűkítettem a kört:

https://www.telekom.hu/webshop/termek/LG-43NANO753PR-UHD-HDR-webOS-Smart-NanoCell-TV?skuId=jsku1754642079&processType=listPrice


https://www.telekom.hu/webshop/termek/TCL-43C725-4K-QLED-TV

(#72072) AMD Power válasza bajbal (#72071) üzenetére


AMD Power
titán

Samsung QE43Q60BA ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#72073) Rafter75 válasza bajbal (#72071) üzenetére


Rafter75
junior tag

LG csak UHD ès IPS panel, nem egy liga a Samsung és TCL modellel.
Samsung edge LED és nincs dolby, TCL direkt ledes, dolby atmos, Onkyo hangrendszer.
Remélem, hogy tudtam segíteni

(#72074) kesztió


kesztió
aktív tag

Végül elcsíptem az utolsó 58PUS8536-os Philips-ek egyikét, kb. 530€-ért. Az 50/60 Hz-et leszámítva az ég kerek világán semmi hátrányt nem érzek bármilyen más modellel szemben, ezt a tévét nekem találták ki.
Van viszont egy gond.
A TV-vel szemben panorámaablak van, ami hiába északi, függöny nélkül esélytelen nappal a tévézés, de függönnyel sem az igazi. Azt hittem, hogy túl tükröző a képernyő, de kipróbáltam, még a kifejezetten anti glare-ként árult prémium HP laptopom is csillog, tehát nem a TV hibája az erős visszaverődés.
Ajánl valaki 4K-s képernyőre matt fóliát? 4K-s laptopra felejtős, a legjobb is jól láthatóan rontja a felbontást, de egy 58"-os tévé azért mégis csak majdnem 4× nagyobb pixelekkel dolgozik, mindkét irányba. Tehát pl. egy Celicious fólia 15"-es 4K-ban még kompromisszumos, de ekkora méretben már tökéletes lenne.

Meg szabad venni például egy ilyesmit?
47-58 Zoll Tv Entspiegelungsfolie Blendschutz, LCD-Displayschutz Anti-Blaulicht TV-Schutzfolie Helfen Sie Besser Zu Schlafen,Matte-58in(1269X721) mm : Amazon.de: Electronics & Photo
Vagy van valakinek konkrét tippje, ami esetleg bevált, akár drágább, márkásabb kategóriában is?

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#72075) Ashooka


Ashooka
tag

Sziasztok .
Szeretnék új tv-t venni
1. Tévére szánt összeg, forintban?
170k
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
Alap tv nézés+ Disney+ lesz
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
3m 55öst néztem
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világos
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
Szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Disney+
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
optika
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
mind1 falra kerül
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
Samsung volt az előző de lényegében mind1
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
új

Előre is köszönöm

(#72076) rainman72 válasza kesztió (#72074) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Lehet én vagyok a maradi de itt nem igazán volt még erre példa hogy vki tv-t fóliázon.
Szóval te leszel az első fecske itt.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72077) rainman72 válasza Rafter75 (#72073) üzenetére


rainman72
Topikgazda

"Csak UHD" mit takar nálad? :F
Mert az több pixel mint a 4K 3840X1920.
A hosszabbik oldal min. 4000-nek kell lennie.(4096x2160)

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72078) Saccco válasza kesztió (#72074) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem tennék fóliát, hazavágja a képminőséget. Telefonon is ocsmány. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72079) rainman72 válasza Ashooka (#72075) üzenetére


rainman72
Topikgazda

55" tv van 400-ért is és még nem is oled.
A megadott árba egy nagyon alap IPS Lg vagy egy Samsung fér bele csak az is visítva.
Nem néztem árakat de lehet csak 50".
Szóval menj be egy MM-ba aztán nézd meg őket mit tudnak.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72080) rainman72 válasza bajbal (#72071) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A 3 model közül szinte mind jó lesz.
Az Lg vegyesen jött ide IPS/VA mind2-nek van előnye-hátrány.Fenti összefoglaló segít.Magic remote táv.
A TCL hasonlóan qled mint a Samu Q60 de olcsóbban,és nem képvisel rosszabb képminőséget.A direct led miatt még az is lehet hogy jobb feketéd lesz.
Ha nézzel streameket,Nflix stb..akkor is jobb választás mert a Samsung nem támogatja a 4K dolby vision szabványt.
A Q60 hátrányait már írtam de van előnye is.Egész jó HDR megjeleníté,jó színkezelés,gyors op.rendszer,jó táv.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72081) Ashooka válasza rainman72 (#72079) üzenetére


Ashooka
tag

Szia!

Én ezt néztem
https://www.emag.hu/hisense-qled-smart-led-televizio-139-cm-4k-ultra-hd-55a7gq/pd/DFKC9FMBM/?utm_source=price_comparer&utm_medium=cpc_emag&utm_campaign=arukereso_new_2018&utm_content=arukereso_hu&cmpid=72648#specification-section

(#72082) rainman72 válasza Ashooka (#72081) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Annyiért jó vétel.
IPS panel,van itt tulaj aki szerint jó tv,így nagyon nem lősz mellé.
Nappal nagyon jó képe lesz este meg nem kell full sötétben nézni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72083) HF77 válasza rainman72 (#72082) üzenetére


HF77
őstag

osztom a véleményt! :K

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#72084) kesztió válasza Saccco (#72078) üzenetére


kesztió
aktív tag

Csakhogy a TV-n 2× annyi pixel van tengelyenként, míg a mérete kb. 9× nagyobb. Ez 4 és félszer nagyobb pixeleket jelent.
Tehát a legszerényebb minőségű telefon mattfólia is prímán elegendő lenne, ha 58" méretre vágnák ugynazt az anyagot.

Bug és debug fia vagyok én

(#72085) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Sziasztok!

Egy régi Sony LCD-t szeretnék lecserélni, ami amúgy istenien szolgált.


1. Tévére szánt összeg, forintban?
max 400k nagyon jó indokkal mennék csak fölé
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
TV nézés, Netflix, Torrent, Youtube
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
75" kell, nagy a nappali
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
világos
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
szemből
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
Netflix, vagy más online, Youtube, iszonyat gyors és sokáig updatelhető rendszere legyen, értelmesen használható smart funkciókkal!
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
semmi exklúzív
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
falra kerül, vagy lábon marad
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
mindenem Samsung, de nem ragaszkodom hozzá
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
nincs
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
új

+1: fekete képet akarok, mármint homogén feketét, felhősödés nélkül! :))

Várom a javaslatokat, köszi! :))

[ Szerkesztve ]

(#72086) rainman72 válasza Sandormaster (#72085) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Jó feketéhez min. FALD Lcd kéne hogy ne legyen clouding.
75"-ban a Sony 600e.
Normál ledeken nem tudod megkerülni.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72087) Sandormaster válasza rainman72 (#72086) üzenetére


Sandormaster
aktív tag

Lélekben túlléptem már a 400 ezren, de az 5-öt nem fogom meglépni az biztos, így a 600 már periférián kívül van. Így ebben keresem a legjobb választást.
Egyébként a Sonyról nagyon jó véleményem van.
Mi a sorrend most a gyártók között, ha van ilyen?
Samsung ebben az ár és méret szegmensben gyalázat? (75" - 400-500 ezer forint)

(#72088) sgx


sgx
tag

Sziasztok,
nagyon furcsa igényem lesz, lehet én megyek szembe az autópályán, de nem tudok mit tenni...
Szóval jelenleg egy Panasonic TX-P42X20 plazmát használok, ami nagy szerencsémre a 12-13 év alatt nem hibásodott meg. MI BOX -al a smart funkciókról sem kell lemaradnom.
Felmerült, hogy 2.tv-nek vennénk egy a mai fejlettségi szintnek megfelelő modellt, de nem sok olyan tv-t találtam, amelyiknek középen van a lába, így elfér 80cm-en. Ebből jött az az ötlet, hogy első számú TV-nek kéne találni valamit, de MM-ben, Euronicsban több mint 50 TV közül egyedül a TCL 65C835-re tudtam azt mondani, hogy szebb a képe, - igaz ezt a tv-t lehet, hogy jobb minőségű anyag hajtotta meg, mint a többi tv-t - mint a panának. Viszont az ára jelenleg több, mint amit erre a témára szeretnék költeni.
Ami a problémát okozza az az, ami másnál a jó érzetet kelti. Fáj a szemem attól a fényerőtől és kontraszttól, amit ezek a tv-k/kijelzők magukból árasztanak. A világos képnél kisüti a szemem. Az iphone 13 képernyője pl csodaszép, de a fényerő már 10%-on is kellemetlen, miközben ismerősők majdnem maximumom használják nagy megelégedettséggel.
Azon TV-k, melyeknek a képét hosszabb ideig is tudnám nézni a tapasztalatok alapján a következők:
-TCL 55P615
-Philips 55PUS7956/12
-TCL 55C635
Ha az ajánlásokat nézem ezek közül egyértelműen a TCL 55C635 a leginkább ajánlott, de pl. az árszintemnek megfelelően általam legjobbnak várt TLC 43C635 képe kifejezetten alulmúlta a várakozásaimat.
A 65C835 menüjében láttam egy "Led motion clear" beállítást, aminek bekapcsolása után "lebutított" képet kapunk, ami az én szememnek sokkal kellemesebb.
Kérdésem az, hogy ez a menü minden TCL qLED-es TV-ben benne van?
Leginkább sötétben használnám egyébként a TV-t, sporteseményeket néznék rajta illetve HBO Max, Disney+, Apple TV, Prime Video és youtube menne rajta, de néha letöltött tartalmat is néznék NAS-ról.

(#72089) rainman72 válasza Sandormaster (#72087) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Samu-Lg-TCL-Sony-Hisense.
Samsungból csak a belépő qled van,fekete kérdéses,panellotó.VA edge led miatt.
75Q60A vagy B tavalyi és idei model.
Meg kell venni 14nap elállásba,mást nem nagyon tudsz tenni.
Van még VA panellel TCL 75C725.
Meg pár Lg IPS panellel,én azt kihagynám.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72090) rainman72 válasza sgx (#72088) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A 3 TCL nagyon alap 300-400nit csúcsfénnyel.
A C835 meg az idei egyik majdnem csúcs tv-jük itthon 1000 felüli fénnyel.
Szóval azért bántja a szemed,de a jó HDR-hez meg kell mert am nem sokat ér.
Szóval vmi kompromisszumot kell kötnöd.
Nem muszáj max fényen nézned de akkor csökken a minőség,pont az amire tervezték.
Ha jó képet akarsz akkor inkább egy olcsobb oled:
Hisense 55A8G-A9G vagy Philips 55Oled706.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72091) Saccco válasza sgx (#72088) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az benne van a többi TCL-ben is. A C835-tel nem mennél mellé. A többi felsorolt készülék sötétben otthon megmutatja neked a plazma előnyét.

A láb kérdést meg lehet oldani egy talpas VESA felfogatással. Úgy közepén lenne.

Szerk.: az OLED lesz a legközelebb a plazmához.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#72092) diablo666


diablo666
tag

Hi,

Samsung 43Q60A

Jelenleg ebben a meretben es arkategoriaban (180k huf korul) lenne esetleg jobb valasztas?

(#72093) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Egy 58P635 TCL-hez jó választás lenne ez a falikonzol? [link]

Köszönöm előre is!

(#72094) rainman72 válasza Slyer (#72093) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Igen,jó hozzá.
Jó az értékekése is
Én is néztem nem rég ezt.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72095) Vhiktor válasza sgx (#72088) üzenetére


Vhiktor
veterán

Plazma után vigyázni kell a váltással (ha nem OLED-et veszel), mert könnynen csalódás lehet a vége, ha sima LCD-t válsztasz.

Egyérlteműen a C835-re szavazok, az előrelépés lesz minden téren, a féynerőtől meg nem kell félni, SDR esetében kell megfelelően beállítani, HDR és Dolby Vision esetében csak a csúcs fények rendelkeznek nagy fényerővel, a jelenetek nagy része SDR fényerő mellett szerepel ott is.

Ha meg még így is nagy a fényerő, akkor vissza kell venni belőle.

A Clear LED Motion a BFI-t takajra, amikor a tv rendkívűl gyorsan szúr be fekete képet a képkockáék közé aminek a mellékhatása a fényerő csökkenés és ez mellett vibrálhat a kép is, de a C835 ebben nagyon jó.

C835 teszt

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#72096) kareszka1959 válasza rainman72 (#72013) üzenetére


kareszka1959
újonc

Nagyon jó :)) 55c735 (55c739)

Netflix,HBO Max lenyűgöző. Tévé műsorok Mozi+,Sport 1 HD hibátlan
Egyelőre ennyi .Ma jött reggel
Ajánlom

(#72097) hunaqua válasza kareszka1959 (#72096) üzenetére


hunaqua
addikt

Használd egészséggel! :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#72098) rainman72 válasza kareszka1959 (#72096) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Örülök :C :C
Azért a többségnek bejön amit itt ajánlunk.
A 400nit körüli fény is jó már HDR-hez,kivéve a fanyalgókat.
Én a TCL C825-en se láttam akkor difit mint amennyivel drágább például egy Philips VA/IPS jobb modelhez,vagy egy Samu Q60-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#72099) Rafter75 válasza diablo666 (#72092) üzenetére


Rafter75
junior tag

Szia,

'43-as QLED modellek:

Hisense 43E7HQ 169.990, Dolby Atmos, IPS panel
TCL 43C635 159.990, Dolby Atmos, VA panel
Samsung 43Q60A 179.990, nincs Atmos, VA panel

Remélem tudtam segiteni

(#72100) Ashooka válasza rainman72 (#72082) üzenetére


Ashooka
tag

Köszönöm

Meg is rendeltem

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.