Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) mályva


mályva
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem.

Most érkezett meg a PS4 PRO.

Sony 4k TV-m van, betettem az odyssey-t de indításnál ezt írja ki

"Ez az alkalmazás támogatja a 4K HDR-t, de 2K HDR-ben fog megjelenni a tv beállításai miatt.
Ha a TV támogatja a 4k HDR-t, próbáld megváltoztatni a tv beállításait.

A PS4 által a TV-re küldött videojelek színformátumának és HDR-típusának megtekintéséhez jelöld ki (Beállítások)- videokimeneti beállítások menüpontot"

Na most nekem ez a videokimeneti beállítások menüpont el van szürkülve...Szóval nem értem akkor mit és hol kellene beállítani?

4K tv-m van szóval ezért nem értem.

Valaki tud vmit tanácsolni?

Megbízhatóságom: 210 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#27802) #97950976


#97950976
törölt tag

Sziasztok!

180 ezer forintig milyen tv-t tudtok ajánlani nekem? A képminőség az elsődleges cél, filmnézésre használnám, tv-t nem néznék, és a 4k HDR-es anyagok a lehető legjobban nézzenek ki rajta.

Köszönöm.

(#27803) Partizan182 válasza mályva (#27801) üzenetére


Partizan182
senior tag

Pontos típust nem írtál de ez lesz a gond:

Before connecting any HDR devices via an HDMI input (be sure to use either HDMI ports 2 or 3), you need to set the HDMI signal format to 'Enhanced format' from the External inputs menu. This will allow the HDMI port to accept the full bandwidth of HDMI 2.0. Note that only HDMI ports 2 & 3 support full bandwidth HDM

(#27804) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Pénteken a Sony Cityben lesz akció.
Ezt a TV-t néztem ki: KD-49XF9005B
Jól gondolom, hogy 299e forintért jó vétel lesz? :U
Az oprendszer nem érdekel, mivel egy médiabox lesz rákötve, azon keresztül nézünk mindenféle tartalmat.
Az IPTV nem játszik, csak a NAS-on tárolt filmek és sorozatok. :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#27805) fairi válasza manager2220 (#27798) üzenetére


fairi
addikt

oled elvileg tökéletes technika, csak egy két bajt szoktak felhozni.
kijelző 50% elég nagy fényerőt tud, de ha 100% kell nagy világosság azt nem bírja a TV vagyis ABL hirtelen lecsavarja a fényerőt.
persze ha Tv alapvetően alacsony fényerőn használod, akkor ezzel nem lesz nagy baj.

másik beégés lehet, igaz ehhez extrém dolog kell. Napi 20 órán át csak CNN live-ot nézel heteken át, akkor garantáltan megkapod a jelet örökre.
egyedi variancia is van, valamelyik érzékenyebb, van aki gyárilag sötétszürke bandingre panaszkodott. (vagyis gyors teszt és ha valami nem ok azonnal vissza)

Harmadik probléma, de nem is baj inkább ficsőr, hogy elképesztő jó a válaszidő. Ez jó hír alapvetően. Csak ha 24p anyagot nézel akkor 1 kép kb 40 ms látszik. Szóval lassú svenkélesnél nem lesz folyamatos a mozgás.
LCD-nél ritkábban jön elő mivel egy nagyságrenddel lassabb a válaszidejük. Igaz xf90 is jó válaszideje miatt hajlamos egy kis "hepegésre", de 720hz PWM,és mozgásjavító áramkör jól kezeli ezt.
Igaz 60p anyagoknál nem probléma és ha jövőben lesz 100p filmek azok szeretni fogják az oled válaszidejét.
lg-nek mily precíz a mozgásjavítás nem tudom, talán tulajoktól kell kérdezni ki lát bajt mikor bd-t, 24p anyagot néz.

(#27806) kopi72 válasza manager2220 (#27798) üzenetére


kopi72
aktív tag

hat... hajra ha megakarod venni, nem foglak lebeszelni, de en nem vettem meg.

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#27807) Zoló1981


Zoló1981
tag

Üdv!

Úgy érzem többen nézelődünk hasonló feltételekkel.
150 ezer környékén 4k UHD TV 49-55" - előny az USB 3 csatlakozó (bár nem tudom az USB 2 hogy viszi a 4k-t).
LG párti vagyok.
Jártam Mediában és Euronban, hogy lássak TV-ket.
Természetesen a csúcsmodelleken UHD felvétel fut tökéletes beállítások mellett, de nincs pénzem erre a kategóriára.
A kommersz kategóriákban kiállított TV-k képe csapnivalóan néz ki, egyedül a SONY TV-jei tűnnek szépnek.

Szívesen vennék ötleteket, ajánlásokat!

(U.I.: Phillips Ambilight TV-k milyenek?)

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

Zoló, a segédM. - Samsung Galaxy S7 | acer aspire E15 | LG 32LA620S | LG 55UH850V | LG G2 mini (D620r)

(#27808) manager2220 válasza fairi (#27805) üzenetére


manager2220
tag

Köszi a részletes véleményt!
Gyorsteszt alatt mit értesz.?

(#27809) manager2220 válasza kopi72 (#27806) üzenetére


manager2220
tag

Miért nem vetted meg?

(#27810) fairi válasza manager2220 (#27808) üzenetére


fairi
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=Vs84_xCJPbc&t
https://www.youtube.com/watch?v=ZgzUCR6nQQw

ez meg spéci oled banding test, 5% szürke
https://www.youtube.com/watch?v=Qi4Wy7vE8-o&t

utóbbi színeket végigmutogatva mutatja van-e valami baj
https://www.youtube.com/watch?v=aEsCprsVJaQ

videókat tölsd le, pendrive rakod és mehet a dolog.

(#27811) schleier


schleier
tag

Kinéztem ezt a két tévét
Samsung 55NU7102 SMART UHD 4K LED TV
SONY KD49XF7596 SMART 4K UHD HDR

Melyik lenne a jobb vétel?
Előre is köszönöm a válaszokat

(#27812) Partizan182 válasza fairi (#27810) üzenetére


Partizan182
senior tag

Azzal számolni kell hogy az összes oled bandingel 5% tesztábrán, persze vannak jobb meg roszabb panelek, de megúszni nem lehet. Nincs tökéletes tv, ez sem az.

(#27813) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!

nézési távolság 3m
tv méret 32"
filmézésre
Nem túl világos a nappali
Keret: 60.000
Jó lenne, ha smart lenne. (hbo go, stb miatt)

Fateréknak akarom lecserélni a régi, kisebb lcd tévéjüket. Vannak esetleg itthon kapható, "nem azonnal elromlós" kínai/egyéb olcsó tv-k ilyesmi áron? Emagon, vannak ilyen navon star light, meg számomra teljesen ismeretlen dolgok. Ma már vannak nagyon jó kínai termékek, de nem tudom, hogy tv-k terén mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#27814) sakal83 válasza Dolphine (#27804) üzenetére


sakal83
addikt

Az 55os eri meg

(#27815) manager2220 válasza fairi (#27810) üzenetére


manager2220
tag

Király vagy! Köszönöm!

(#27816) Dolphine válasza sakal83 (#27814) üzenetére


Dolphine
addikt

Az túl nagy lenne nálunk :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#27817) ventor


ventor
lelkes újonc

Urak, a Samsung 55 colos Q6 280-ért érdemes lehet...???
Előre is köszönöm!

(#27818) motorhead


motorhead
aktív tag

Jelenleg ezen a két modellen dilemmázok. Áruk hasonló, de a pénteket megvárom vele.

Panasonic 55FX700E IPS Edge LED
SONY 55XF7596 IPS Direct LED

Van valaki aki látta mindkét modellt működés közben? Ki melyiket venné meg inkább?
Esetleg ebben az ársávban 200 ezer környéke 55" méretben mit érdemes még bevenni a fenti csoportba?

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#27819) Remiel


Remiel
őstag

350k környékén van olyan tv ami ennél az LG 55SK9500PLA -nál jobb? Játék, filmek és úgy minden tekintetben.

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#27820) mokus18


mokus18
tag

Sziasztok!

Samsung 43NU7022 99.990 Ft-ért Black Friday keretében érdemes beruházni?

Köszönöm
Mókus

(#27821) manager2220 válasza Remiel (#27819) üzenetére


manager2220
tag

55b8 LG most 400k a Euronicsban

(#27822) Remiel válasza manager2220 (#27821) üzenetére


Remiel
őstag

akkor úgy kérdezem, ha nem akarok oled, akkor van e ami ennél jobb kb azonos áron? vagy persze olcsóbban :DD

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#27823) Gauguin válasza Remiel (#27819) üzenetére


Gauguin
tag

Én szintén ezt és a Q8 qledet versenyeztetem még, kupon napokon volt az 55-ös 400k,- huf alatt.

(#27824) coppola válasza ventor (#27817) üzenetére


coppola
tag

Mindenképp jó vétel ennyiért is,de ez a kategória 220k környékéig le szokott csúszni első félév végére,ha el nem fogy...

(#27825) mályva válasza Partizan182 (#27803) üzenetére


mályva
aktív tag

igen és az 1 portba dugtam a 2-3 helyett..
köszi

Megbízhatóságom: 210 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#27826) Remiel válasza Gauguin (#27823) üzenetére


Remiel
őstag

pontos típust vagy linket kérhetek?

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#27827) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Édesanyámnak vennénk tévét.
Csak tévénézés, 2-3 méterről, semmi más. Emiatt FullHD bőven elég, UHD-t elkerülném, mert tök fölösleges.
IPS-t kerülném.
Minimum 40" méret, nagyobb is jó lehet, de a 72 cm CRT után a 40" is elég lehet neki.
Nem feltétlenül kell vadonatúj, mert lehet, hogy jobban járnánk egy korábbi jó képminőségű típussal, ha el lehet csípni itt az aprón.

Előre is kösz a segítséget! :R

20+ éve a Prohardveren

(#27828) coppola válasza Remiel (#27826) üzenetére


coppola
tag

(#27829) Remiel válasza coppola (#27828) üzenetére


Remiel
őstag

köszi, ez vagy 100k - val drágább mint az LG.

mondjuk most elgondolkoztam, mert ha megelégszem 49" - al és kicsit visszafogottabb tulajdonságokkal, akkor ez az LG 49SK8100PLA nagyon jó áron van és még maradna pénzem erre arra :D

de mivel totál nem értek a tévékhez így nem tudom milyen mértékű visszalépés ez a 9500 - hoz képest, ha az átmérőt nem nézem

[ Szerkesztve ]

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#27830) Gauguin válasza Remiel (#27826) üzenetére


Gauguin
tag

Közben coppola válaszolt.

Samsung 55" Q8FN

MM kupon akcióval 380k,- huf volt, most az edigital adná ennyiért (ha lenne nekik).

BF eldönti a kérdést részemről.

LG SK9500 vs Samsung Q8FN Side-by-Side Comparison

[ Szerkesztve ]

(#27831) coppola válasza Remiel (#27829) üzenetére


coppola
tag

Szvsz 60fps-ig kb. ua.

(#27832) LML


LML
tag

Érdemes lehet várni, a pénteki BF-re, vagy ennél nem lesz jobb ajánlat?
[Philips 65PUS8303/12]

Alapvetően is ennyibe kerül a TV máshol is, ahogy néztem, tehát tényleg ajándék hozzá amit adnak....

[ Szerkesztve ]

(#27833) Dumm-dumm


Dumm-dumm
csendes tag

Sziasztok
Szeretnék segítséget kérni tőletek mivel tv-s részen nem nagyon mozgok otthonosan.Szeretnék vásárolni 2 darab eszközt.Az egyik szüleimnek lenne olyan 3-4 méterről néznék a tv-t.Az elvárás az,hogy a 720p tv adások szépek legyenek.Mivel első sorban sima tv csatornákat néznek.De szeretném őket át vezetni a fullhd és 4k részre filmezés és sorozatozás világába.

Második tv nekem lenne játék illetve filmezés,sorozatozásra.Ps 4 pro-t szereznék venni de elképzelésem sincs mi az ami egy konzolnál fontos szempont a tv-vel kapcsolatban.
Az elképzelés mind a két eszközre olyan 50 coll és fölötti képátló lenne.A keret 150-170 ezer forint lenne/készülék.De ha pár ezer forinttal többe kerülne nem gond.
Mivel tényleg nem tudom melyik gyártó melyik extrája éri meg igazán.Egyszerűen nekem túl sok dolog van egy tv-hez odaírva és nincs szinte semmi leírás,hogy igazából mi az.Elmegy a kedvem,hogy mindenről próbáljak információt keresni főleg úgy,hogy a legtöbbnél teljesen szubjektív véleményeket kell olvasnom.Mivel esetek többségében csak marketing duma szerepel semmi más az eszköznél.

Ez a készülék van az egyik ismerősömnél.Ennek a képi világa tetszett abban a 2-3 órában amikor nála voltam és ment a tv.
Ismerő tv-je:[link]
Előre is köszönöm a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#27834) AL válasza b4lukapitany (#27813) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nézd végig az akciós ajánlatokat ( Auchan, Tesco, és a nagyobb áruházak ). Nagyobb méreteket is reklámoznak hasonló áron. Az a lényeg, hogy minél több garancia legyen hozzá. Színvonaluk hasonló. Pl. Auchan Gogen 109 cm és mától 70 ezer 40 hónap garancia. Tapasztalatom nincs vele, de sajnos minőségi terméket nem nagyon lehet sokszor még drágábban sem kapni. Üdv.

(#27835) AL válasza cd930 (#27827) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nem írtad az összeget. Ha olcsóbb kell nézd meg az előző levelem, ha egy kicsit komolyabb, akkor a Sony akciós árait megtalálod a 27804 es levélben Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#27836) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

hol lehet megnézni, hogy az egyes tv-kben milyen panel van?
van erre valami weboldal, de nem találom, tudna valaki dobni egy linket?

(#27837) Geza26 válasza Zlcsi (#27836) üzenetére


Geza26
senior tag

[link]

Géza

(#27838) Zlcsi válasza Zlcsi (#27836) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszi

(#27839) ventor válasza coppola (#27824) üzenetére


ventor
lelkes újonc

Köszönöm!

(#27840) cd930 válasza AL (#27835) üzenetére


cd930
aktív tag

Olcsón, de jót keresek. :))
Nem a 70 ezres kategóriát vizslatom, mert nem ipari hulladékot szeretnék.
Legyen mondjuk 100-120 ezer a keret, ami egy kisebb (40-43) tévére elég lehet.
Ebbe belefér a Sony KDL-43WF660 vagy a Panasonic 40FS400
Ezekhez hasonló új vagy használt példány érdekel akár más márkákból is.

20+ éve a Prohardveren

(#27841) palfitom


palfitom
félisten

Sziasztok!

Egy barátom hozzám fordult TV-vásárlás ügyben, de én nem igazán vagyok képben a jelenlegi TV-kel, ezért hozzátok fordulok ajánlásért.

- jellemzően FHD filmek és TV-műsorok nézése
- 130 cm körüli, Smart TV, stabil Wifi-kapcsolattal lenne a fő igény
- Samsung preferált (neki eddig bevált) lenne, de hallgatunk az okos szóra!
- gyors, átlátható menü jó lenne

+1: Mennyire "gáz" 4K tv-n HD / FHD műsorokat, filmeket nézni?

:R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#27842) fairi válasza palfitom (#27841) üzenetére


fairi
addikt

"+1: Mennyire "gáz" 4K tv-n HD / FHD műsorokat, filmeket nézni?"
adott Tv áramköreitől függ.
Családban van egy olcsó (100k kategória) samsung tv sima fullHD, az még az sd adáskat se tudja igazán szépen kezelni.
háromszor drágább 4k-s Tv-m még sd*-ről 4k-ra is elfogadhatóan és nézhetően (2-3 m) interpolál, 1080p meg szinte tökéletesen élvezhető.
* persze rosszabb sd adások amik tömörítési hibáktól szenvednek, az interpolálás eléggé felnagyítja ezeket, így a blokkosodás jól látható, igaz 3 méterről 2(+4) kupica ( extra nagy) pálinkával elmegy
Tv adás 1080i-je legtöbbször problémamentes (minek mértéke szintén az a csatornától függ).

drágább TV-kben sokszor nem a panel a jobb hanem az jobb képkezelő áramkörök vannak mellé csomagolva meg jobb háttérvilágítás.

(#27843) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, Digi tv-s műsorok nézéséhez mennyire ajánlatos egy 65-70"-os tv-t vásárolni, függetlenül attól, hogy IPS, vagy VA panelről beszélünk? Ugyanis első sorban emiatt vásárolnánk a tv-t. szóval az a kérdés, hogy nem fog homályos/kockás vagy pixeles lenni a kép, ha ekkora tv-n nézzük az adást?

kb 4,5 méterről fogjuk nézni.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#27844) AL válasza cd930 (#27840) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Lehet, hogy jó az Általad jelzett Sony is, de akciósan hasonló áron lesznek a 4K alapgépek is. Pl. a Panasonic fx600 as sorozata, vagy a Sony xf7005 ( nem androidos) és a kicsit jobb xf7595 ( androidos ). Üdv.

(#27845) coccolino


coccolino
aktív tag

Sziasztok,

Kicsit kaotikus a topic, lehet olvasni végtelenségig, így az alábbiakban kérném a segítségetek
egy nagyobb szobába szeretnék tv-t venni, filmnézésre (inkább Full HD)
kb 3-3,5m-re lenne a tv és az üléspozíció, de az ajánlott 75-85' megugorja az ingerküszöbömet árban, így 55', max 65' között gondolkozom, de inkább a minőség érdekel
árban max 300e-ig megyek el, de jobban örülnék a 200-250e kategóriának, mert annyira sokat nem filmezem
véleményetek érdekelne az előzőek fényében, köszönöm :R

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#27846) Hold


Hold
őstag

Sziasztok !
Számítógépekhez Philips monitorokat használok, TV-ben mennyire jó gyártó ?
Pl erre gondolok: [Philips 49PUS8303/12]

[ Szerkesztve ]

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#27847) Baxxu93


Baxxu93
újonc

Üdv!

Véleményeket szeretnék kérni erről a három modellről,

PHILIPS 50PUS6703/12 LED-TV (50 ", UHD 4K) ( 130 ezer forint)
SAMSUNG UE65NU7170 LED-TV (65 ", UHD 4K) (200 ezer forint )
SAMSUNG QE55Q6FN QLED-TV (55 ", UHD 4K) (256 ezer forint)

esetleg jobb alternatíva a zárójeles árakhoz képest?

ps4 pro is menne a tv-n, ha ez számít valamit

[ Szerkesztve ]

(#27848) FefeX


FefeX
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek, tanácstalan vagyok! :) Jelenleg egy 3 éves alsókategóriás 50"os LG tévével rendelkezem, ezt szeretném leváltani. Nagyjából 400 ezer forint rá a keret, ezért a pénzért a mostani akciókban lehetne venni 65"os 100Hz-es televíziót is akár (360-ért van most sonyéknál x850f, csak sajnos ez ips paneles amit itt is és a neten is szidnak). 400 ezerért van most ugye euronics-ban lg 55b8, csak hát ugye ez 55"os! Nyilván a holnapot azért megvárom hátha lesz még valahol valamilyen megőrülés.... Viszont a kérdésem Hozzátok, hogy Ti lemondanátok a +10"-ról és jöhet az LG oled, vagy keressek egy 65"os VA paneles szépséget hasonló áron!

Felhasználási szokások: világos nappali kb 3 méterről nézve, tv adás nagyon nagyon ritkán, inkább ps4pro, pc-n twtich, esténként pedig sorozatok/filmek

Köszi a válaszokat, szép napot!

(#27849) ventor válasza Baxxu93 (#27847) üzenetére


ventor
lelkes újonc

Hol láttál ennyiért Q6-ot???

(#27850) sakal83 válasza coccolino (#27845) üzenetére


sakal83
addikt

A soncitynel a sony 55xf9005 320k. Szerintem az a legjobb vetel. Vagy ha 250k 279k kornyeken lenne pana 55fx789 5 ev garival. A mediaban a het elejen ennyi volt akcioban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.