Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#28351) nFlex válasza KubanitoS (#28347) üzenetére


nFlex
tag

Hát ez így van. Feltűnően túl tolta az LG Oledet. Jah és szerinte nem ég be. Szerintem meg igen. Rtings oldalán tesztelték... Idővel be fog égni. Főleg ahogy nekem megy a Tv. Reggeltől estig.

(#28352) kiszi07


kiszi07
senior tag

Sziasztok!
Vélemény a Sony KD-49XE7005 TV-ről? Mennyit érhet használtan ?

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#28353) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!

Édesanyámék lecserélnék a képcsöves tv-t. Valami jobb LCD-re.
-120-130cm között.
-Max. 170e van rászánva.
-UPC, + külső merevlemezről filmek (1080p, később valószínűleg 4K).
-LG, esetleg Samsung. Nekem az LG-k okos tv rendszere jobbnak tűnik.
-Nem baj, ha van vezetékes, vagy WIFI csatlakozója ha később PC-ről, Hálózati meghajtóról néznének filmet.

A háttérvilágítás és a paneltípusok tekintetében kicsit elvesztettem a fonalat. Monitorból egy Dell IPS paneleset használok (LG panel), nem tudom ez TV-ben is létezik-e, vagy jobb-e...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#28354) ventor


ventor
lelkes újonc

Üdv mindenkinek!

Meg tudná mondani valaki, Samsung Q6 FA és az idei FN között van-e olyan lényegi különbség, ami befolyásolhatja a választást?

Köszönöm!

(#28355) hitman,


hitman,
őstag

Sziasztok

Két tv között vacillálok:

SAMSUNG UE40NU7122KXXH 4K UHD
LG 43UK6200PLA

50% konzolozásra (PS4) 40% filmezésre 10% tv-nézésre
Ti melyiket tudnátok ajánlani?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#28356) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok!
100+ cm-es tévét szeretnék venni 150-200.000 környékén, főleg a samsung márkához vonzódok. Nem vagyok tisztában vele, hogy most milyen szempontokat érdemes figyelembe venni a vásárláshoz. A lényeg, hogy DLNA képes legyen, illetve az asztali gépemről is meg lesz hajtva HDMI-n keresztül két képernyős formációhoz.
Ez pl. most jó vételnek minősül 177-ért?
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_samsung-ue49nu7502uxxh-%C3%ADvelt-4k-uhd-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-1263844.html
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#28357) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok,

XBOX ONE X-hez keresnék műszaki paramétereiben minden szempontból megfelelő televíziót.

Keret:250K környéke.

Méret:49" v. 50". nagyobb nem fér el.

Kompromisszum mentes lehetőleg a legjobbat,az sem baj ha kicsit drágább.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#28358) AL válasza Rataxes (#28356) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ez egy ívelt képernyős VA paneles edge ledes Tv . Ez csak szemből történő nézéskor jó. Ha oldalról is nézitek, akkor IPS kijelzős kell. Ips kijelzősök között érdemes a Panasonicot ( FX600, 633 ) és a Sonyt ( XF7596 ) nézegetni. Ha Telekomos vagy, akkor ott a Panasonic FX600 100 ezer körül kapható. Üdv.

(#28359) AL válasza commanDOS (#28353) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha IPS kijelzőst szeretnél, akkor a Panasonic 49FX633, vagy Sony 49XF7596 - ot érdemes nézegetni 170 - 180 ezres áron vannak. A Panasonicra regisztálás után 5 év a garancia. Az IPS akkor jó, ha nem csak szemből nézitek, mert nagyobb a betekintési szöge. A VA panel szemből jó oldalról kissé torzulnak a színek, de jobb a kontrasztja és a fekete szín megjelenítése. Az Euronicsban 55 ös méretben van a kicsit alapabb, de nem Androidos Sony 55xe7005 VA és az 55xf7005 IPS panellel, érdemes ezeket is megnézni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28360) commanDOS válasza AL (#28359) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szia!

Köszönöm a válaszod. Meg kéne néznem élőben, hogy ad-e annyi pluszt az IPS. Nem gondoltam volna, hogy rosszabbak a színei, ez segítség, mert nekem tök új info. Én azt mondom, inkább szemből nézzük, mert a kanapé viszonylag távol van a TV-től és oldalra sincs igazán eltolva. Lehet így nem érdemes erőltetni az IPS-t.

Gyors keresgélés után egyelőre ezt a kettőt szúrtam ki: https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/50uk6950plb-p406913641/?gclid=Cj0KCQiAoo7gBRDuARIsANeJKUZFHq1ky2AQ_Y-XEGWOgYSxSF_xxXGS5OFN3yJk3HzPbj78l4KCDHUaArNVEALw_wcB

https://euronics.hu/termekek/lg-50uk6500mla-4k-ultra-hd-smart-led-tv/p/221124

Ezekről mi a vélemény, ha nem kel IPS paneles? Nem nagyon tlaáltam még a topicban semmit róluk.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#28361) AL válasza SZKEBE75 (#28357) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Szerintem 49 es méretben VA panellel a legjobb vétel ezen az áron a Sony 49xf8505, IPS panelnél pedig a Panasonic 49fx780. Ezek 100 Hz - es paneles készülékek. Nézegrsd meg őket. Üdv.

(#28362) AL válasza commanDOS (#28360) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Talán az LG topickban jobban ismerik ezeket. A kettő között lényeges különbség, hogy a 6950 es direct ledes, a 6500 as, pedig edge ledes. Mindkettő VA paneles. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28363) nagy.geri199


nagy.geri199
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
Szeretnék venni egy tv-t. És a legjobb ár érték arányra törekszem. Mit tudnátok ajánlani? a legfontosabb hogy megbízható legyen és tartós.
- 4-5 méter távolságból néznénk én a 140 cm es képátmérőjűeket nézegettem de más méret is érdekel
-rengeteget filmezünk, de csakis letöltött filmeket esetleg netflix hbo go-t nézük rajta. ezen kívül a youtube amire használni szoktuk.
- hosszú távra gondolkozok vele szóval inkább egy jobbat mint egy épp megfelelőt vennék.
-led, oled vagy qled is érdekel ha valakinek jó tapasztalati vannak, főleg 1080p-s filmeket néznénk rajta

Mint a leírtakból is látszik egyáltalán nem értek a témához. Remélem helyre tudtok rakni és adtok valami támpontot esetleg tudtok ajánlani valami bestbuyt!

Köszönettel Geri

(#28364) AL válasza nagy.geri199 (#28363) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha a legjobbat szeretnéd, akkor az Oled jelenleg a képminőség csúcsa. Az 55 ös méretűek ára 400 ezertől kezdődik. A Samsung Qled készülékei VA kijelzővel készülnek. A normál Led tévék közül jelenleg a legjobb VA paneles a Sony XF9005 ös. IPS paneles tévék közül 55 - ös méretben 300 körül kapható a Panasonic FX780 és a Sony XF8505 . Ezek natív 100 Hz es panellel szerelt készülékek, a jobbak közé tartoznak. 65 - ös méretben természetesen mindegyik drágább, de a 4 - 5 métetes nézési távolsághoz, ha az anyagiak engedik már szinte ez is " kicsi ". Ha szemből nézitek, akkor jobb a VA, ha oldalról is, akkor az IPS panel ( mert ennek jobb a betekintési szöge ). Az Olednél mindegy, az minden szögből tökéletes képet mutat. Bármilyen TV - t veszel érdemes hozzá + garanciát venni. Ha Panasonic FX sorozatát választod, akkor ezévben 5 év garancia jár hozzá. Üdv.

(#28365) nagy.geri199 válasza AL (#28364) üzenetére


nagy.geri199
újonc

Köszönöm a segítséget!
És ha 200.000 jó magyar forintot szeretnék rászánni? Az kevés? ha mondjuk egy sima led-es tvt veszek? Az extreme digitalon 150-200 E között lehet 4k-s 5" ös samsungokat venni? Érdemes 130k val többet fizetni a panasonicért vagy az általad ajánlott sonyért? Ebből a keretből nem lehet normális tv-t venni? A garanciára vonatkozó tanácsodat megfogadom köszönöm.

(#28366) AL válasza nagy.geri199 (#28365) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Minden attól függ, hogy milyen igényeid vannak. Sok embernek tökéletesen megfelelnek az olcsóbb tévék is, másoknak, pedig a legdrágább sem jó. Az Általad kinézett Samsungokon kívül érdemes megnézni a Sony xf7005 ( ez nem androidos és 200 alatt van az ára ), vagy a kicsit komolyabb és drágább xf7596 ost ( ez androidos ). A Panasonic 55fx633 as ára is 200 körül van. Érdemes mindegyiket egy MM áruházban ( ott ki lehet próbálni ) megnézni, esetleg adathordozón vitt mintafilmekkel próbálgatni, hogy lásd a különbségeket ( mindegyiknél más a kép színezése, élessége, stb. ). Ismeretlen üzletekben nem szabad vásárolni, mert baj lehet a garanciális javíttatással, inkább érdemes a nagyobb áruházak akcióit figyelni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28367) nagy.geri199 válasza AL (#28366) üzenetére


nagy.geri199
újonc

Igazából egy 102 cm-es Samsung hd tvt vált szóval minden 4k-s 140 cm-es 4k-s tv számomra meggyőző. igazából az az amit nem értek hogy egy hasonló tulajdonságú sanmsung illetve az utolsó két ajánlott panasonic illetve sony között mi a különség? A sony 160 ezres árához képest a panasonic 205.000ft-os ára nekem mint átlag felhasználónak miben éri meg hiszen mindkettő 4k-s tv. Mi az a legolcsóbb tv ami megfelelhet a feltételeknek és megbízható?
Köszi

(#28368) Luciferi33


Luciferi33
lelkes újonc

Üdv. TV szeretnék venni már sokat olvastam a témában de egyre több a kérdés.

kb 160-200 között szánok rá. de csak komoly eladótól vennék, internetes áfa semleges külföldi online sza.. nem jöhet szóba.

https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/fn:termekek-osszehasonlitasa:samsung-qe49q6fn-p411099269,lg-49sk8100pla-p408879915,lg-50uk6950plb-p406913641,lg-49uk7550mla-p406561587,sony-bravia-kd-49xf8505b-p402635901/

Segítene valaki?

Ezt választanám magamól:https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/50uk6950plb-p406913641/

fontos hogy egy LG SJ2 terveztem hozzá.

Nem szeretnék sokat költeni, de azért legyen jó. Filmnézés, tv, sorozat, fontos, hogy A USB letudja játszani a mkv fájlt.

De persze ha van jobb tanács örömmel fogadom. Tudom, hogy az LG 7550 MLA ÉS A LG 49SK8100 jobb a nano cella miatt, de annyit szerintem nem ér mint ami az ár különbözet, abból inkább LG SJ2.
Kis szobába lenne 2,5 3 méteres távolság.

(#28369) AL válasza nagy.geri199 (#28367) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ahogy előzőleg is írtam mindenkinek más az igénye. Azért, hogy lássad a különbségeket meg kell több tévét nézned, próbálgatnod, mert mindegyik más. Többen is mondták már, hogy a 3 - 4 éve vásárolt FHD tévé jobb volt, mint a mostani 4K, ezért is érdemes nézelődni, nehogy csalódás érjen. Lehet, hogy Te az olcsóbb és a drágább tévék között nem érzel olyan nagy eltérést, ami indokolná a drágább megvásárlását. A tartósság sajnos egyik gyártónál sincs biztosítva, ezért kell a + garancia. Üdv.

(#28370) Luciferi33 válasza AL (#28369) üzenetére


Luciferi33
lelkes újonc

Üdv. Igény az van de pénzem sajnos nincs rá. Ezért is gondolkozom, részletben kamatmentes részlet. A MM szétnéztem kétszer, az Aucha--1 szer. Sajnos most erre van keretem, normális állami alkalmazott vagyok, aki albérletben lakik, de néha merni kell álmodni, de azért a takarót nem lépném túl:)

Tanács ennyiért jó az LG 50UK4950? 180.e néztem a t mobilon ott 163 lenne.

(#28371) AL válasza Luciferi33 (#28370) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Ha jól értem a Telekomnál is tudsz venni. Néhány napja ott reklámozták a Panasonic fx600 ast 100 ezer körüli áron az is jó és 5 év a garancia rá. A másik Panára (fx550 ) tudtommal nincs 5 év garancia. Nem mindegyik készülék olcsóbb náluk, de néha nagyon jó akciót lehet kifogni. Az Általad írt LG tévét nem ismerem talán az LG topickban tudnak véleményt mondani róla. Jó áron van a Sony xf7596 os is 160 ezer, ez androidos IPS paneles készülék. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28372) goku888


goku888
tag

Sziasztok

100-120 ezer forint között tudnátok ajánlani nekem tv-t ? semmi extrára nem kell csak simán tv-t nézésre és Youtube meg Hbo gora lenne használva

Méret :40-43col

én ezt a kettőt néztem

SAMSUNG UE43NU7022KXXH 4K UHD Smart LED televízió
Samsung UE40MU6102KXXH 4K Ultra HD Smart LED Tv

Köszi

(#28373) -Ferenc- válasza univerzita (#28341) üzenetére


-Ferenc-
csendes tag

Esetleg tudnál pontos típust mondani? Eléggé széles a paletta, van olyan amelyik bevált?

(#28374) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Tudtok ajánlani valakit TV kalibrálásra? janos666 lehet már nem dolgozik.
Sony 43XF8596-on nagyon vörös feje van az embereknek. Azért többnyire nem ennyire, de sokszor pirospozsgásak az emberek. Megcsináltam alul a 11 pontos beállítást, jobb is lett valamivel, mondjuk egyből -6 vörös erősítéssel nyitottak, meg később is sokszor mínuszoltak, de lehet azért jobb lenne direkt a TV-hez. Sonynál mondták, hogy a Triluminos-os TV-k régebben túl intenzíven jelenítették meg a színeket, lehet azért erre manapság is van példa.
Nem tudjátok 17°° előtt, az M1-en milyen műsorban szerepelt a Nagy Feró? Megnézném újra a mostani beállításokkal. Mintha az Életkort láttam volna valahol, de az valahogy nem ilyen témájú műsor. Nem tudom hol lehet a korábbi műsorrendet megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#28375) Luciferi33 válasza AL (#28371) üzenetére


Luciferi33
lelkes újonc

Köszönöm Szépen a válaszodat! még alszok rá :) Az általad javasolt Panasonic tv. megfogom nézni!

(#28376) g4b3n


g4b3n
tag

Sziasztok!

Tönkre ment a síkképcsöves TV-nk, szeretnénk egyet venni most 80e ft körül, mi a legjobb vétel, IPS panellel szerelt van már ennyi-rt, ha nem akkor mennyitől keződik?
Most T-mobilos STB-on jött az adás, SCART csatlakozón keresztül, de van a STB-on HDMI kimenet is.

Köszönöm a segítséget.

(#28377) DTQ


DTQ
csendes tag

Sziasztok!
Idősebb generációnak csak sima tv nézésre 108cm-128cm képátmérő vagy afölött max.100-120k-ért ezeket néztem.
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/43uk6200pla-p423417000/#
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/43uk6400plf-p408224943/#
https://www.arukereso.hu/led-tv-lcd-tv-plazma-tv-c3164/lg/43lk6100plb-p408167867/#termek-leiras
+1(
Samsung UE50MU6102 (ez most le van árazva )109k VA nem tudom mennyivel szarabb mint az ips.(lg párti vagyok tv téren)

Melyiket ajánlanátok vagy esetleg lenne e más alternatíva.

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28378) Csótó László


Csótó László
újonc

Sziasztok!

A következő 5-7 évre keresek tv-t.

A keret max 350K

Amihez kell Ps4(majd Ps5), Tv sportközvetítések, és persze filmek(full hd vagy akár 4k)

Igényeim ezért: 4K, jobb HDR támogatás, 55", UPC mediacard támogatás, alacsony input lag, smart, szép kép

A távolság 2.7m és csak szemből nézném.

Amit kinéztem: Samsung QE55Q7FN

Kérdésem hogy a termék jó választás-e, ill. milyen egyéb alternatíva jöhet még szóba?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#28379) univerzita válasza Csótó László (#28378) üzenetére


univerzita
addikt

Én is eszt venném. A Qantum Dot -on a fekete már,, majdnem " fekete. A többi paraméter nagyon jó.

(#28380) csemberlen


csemberlen
őstag

Sziasztok TV nézésre melyik a jobb? [link]
vagy [link]
Telefonról, Ipadrol az internezetés, melyikkel jobb?
Vagy inkább Panasonic?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#28381) sakal83 válasza Csótó László (#28378) üzenetére


sakal83
addikt

Sony 55fx9005 lehet meg alternativa

[ Szerkesztve ]

(#28382) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!
TV -t szeretnénk venni, amit kizárólag UPC kábel tv analóg adásra használnánk. Legyetek szívesek ajánlani egy 100e Ft, és egy 150e Ft árig tv készüléket, ami jó ár/érték aránnyal rendelkezik.
Előre is köszönöm.

(#28383) lezuvius válasza Csótó László (#28378) üzenetére


lezuvius
őstag

LCD-ből inkább a Sony 55XF9005-t venném, edge-ledes tévét ennyiért már nem szabad venni. Az utóbbi időben többször is volt OLED tv 400e alatt, én inkább gyűjtenék még egy picit és OLED 55B8-t vennék, képminőségben az egy másik liga.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#28384) LML


LML
tag

Pénteken megérkezett a Philips 65 PUS 8303 Nanoled, végül is erre esett a választásom.
Vannak pozitív és kevésbé pozitív élmények.

60fps 4K HDR ben brutálisan szép kép, telt színek, tökéletes mozgás, semmi után-húzás, semmi akadás, állítgatás nélkül is szép.
Viszont mire 1080-ban és SD-ben számomra megfelelő beállítást találtam, az nagyjából 4 óra volt.
Nincsenek globálisan alkalmazható egyénileg konfigolható paraméterek, minden jelforráshoz külön kell beállítani a TV-t, és ez nagyjából 25 állítandó paraméter mellett annyira nem vidám dolog. Mire PC-hez, USB hez, Youtube hoz, Hd hez és SDhez is beállítod, egy nap elmegy vele, és még a házimozihoz hozzá se állítottam.

PUS8303:
Pozitív:
4K HDR Tökéletes
1080 Sport (nfl nba nhl amit néztem eddig, hibátlan, után-húzás nélkül)
Szép külalak
hibamentesen érkezett (se pixelhiba, se nyomódás, se karc)
Kiváló hangminőség
Ambilight tökéletes, és lehet használni a TV bekapcsolásától függetlenül is
Az androidtól sokkal sokkal rosszabbat vártam, teljesen használható a szoftver.
A távirányító minősége
IPS, oldalról nézve is szép marad a kép.
Brutális fényerő (15-30ig használjuk formátumfüggően, a gyári beállítás 65, azzal konkrétan kisüti a szemet)
Jelforrásonként testre szabható kép és hang.
Hozza az "aztakva" faktort mikor először látod.

Ami lehetne jobb:
Teljes képernyős dolgoknál tökéletes a fekete, viszont ha fekete sávos filmet nézek, akkor az alsó felső 10 centin látszik némi bevilágítás, nem vészes, de ott van, plusz az alsó részeken nem teljesen fekete a fekete.
Ugyan oldalra rendben van a panel, de függőlegesen azért van némi kívánnivaló, tehát jól be kell lőni a TV helyét mondjuk falra helyezésnél.
A távirányító kaphatott volna egy érintős részt, és a középső OK gombot megcsinálhatták volna úgy, hogy csak középen menjen, ne a 4 irányú panel 90% áig OK legyen, a felette lévő 5 milliméteren meg az az irány amit valóban nyomni akarsz.
Két talpa van a TV-nek (előre és hátra lóg be), mégsem áll rajta túl stabilan, számomra ez nem negatív, mert pár hónap múlva úgyis a falra kerül, de mondjuk akinek gyermeke van és a TV közelébe kerül az ne ilyet válasszon, mert gond nélkül magára borítja.

Negatív:
A műsorújság és a csatorna infók betöltése botrányosan lassú, nem tudod úgy végigpörgetni, hogy ne kelljen megállni az adott csatornán hogy láthasd mi van műsoron.
Nincs globális egyedi képbeállítás, minden jelforrást kézzel egyedileg kell konfigolni a nulláról.
Nehéz, 38 kiló, előre hátra van talpa, egyedül esélytelen vagy
A 230v csatlakozó a TV középvonalán van, és adnak hozzá egy 1m20 centis kábelt. Ha nincs otthon hosszabb, akkor beszoptad.
USB portok a TV bal oldalán, mocsok szar helyen.

Volt egy kb 1x1 cmes üvegszilánk a dobozban, ami nem tudom hogy került oda, de azért annyira nem kellemes érzés mikor bontod ki a TV-t amit átvettél törés mentesnek, és kiesik a dobozból. Szerencsére nem a tv-hez tartozott, de konkréten majd összeszartam magam tőle...

Egyéb: A Futár aki hozta maximálisan korrekt volt.

(#28385) AL válasza DTQ (#28377) üzenetére


AL
addikt

Szia ! A Samsung egy jó 2017 es TV direkt ledes VA panellel. Sokat eladtak és sok véleményt olvashatsz róla az árukeresőn. Üzletben már ritkán van. Arra figyelj, hogy nem e újracsomagolt és rendes garancia van e rá. Ismeretlen helyen vigyázni kell a vásárlással. A választásnál lényeges, hogy csak szemből, vagy oldalról is nézitek, mert a VA panelnek jobb a kontrasztja és a fekete megjelenítése, de rosszabb a betekintési szöge, mint az IPS nek. Egyik panel sem kifejezetten rossz, de mindegyiknek vannak korlátai, hibái. A felhasználáshoz ( és az ízléshez ) igazítva kell választani. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28386) StLui válasza LML (#28384) üzenetére


StLui
veterán

"hogy ne kelljen megállni az adott csatornán hogy láthasd mi van műsoron."

komolyan kérdezem, van olyan ahol egyből bejön? Nekünk IPTV van, így ez a set top boxon múlik, de a kép miatt is meg kel állni :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28387) DTQ válasza AL (#28385) üzenetére


DTQ
csendes tag

Köszi ,de már nincs is olyan árba a samsung:)

LG 43UK6400PLF vs LG 43LK6100PLB 4k vs Full hd ,érdemesebb a 4k-t venni? Van a 6200 és a 6300 is ,de ezek a közép talpasok lennének a jobbak a hely miatt.

(#28388) AL válasza g4b3n (#28376) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Nézd meg a 28330 as levelet. Ha Telekomos ügyfél vagy, akkor ott is tudsz jó készülékeket venni. Némelyik több tízezerrel olcsóbb, mint üzletben. Érdemes érdeklődni és az akciós kínàlatot megnézni. Üdv.

(#28389) AL válasza DTQ (#28387) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Vásárlás előtt mindenképpen nézd meg őket, mert ezek az LG tévék ( ez jellemző több márkára is ) már nem olyan színvonalat képviselnek, mint a régebbi készülékek. A képminőséget figyeljed inkább, mert hiába szép kívülről a technika a lényeg. Ha esetleg a FHD mellett döntesz érdemes még a Sonykat megnézni. Az adás és a TV minőségél is függ a látvány. Most Karácsony előtt még biztosan lesz sok akció. Érdemes az áruházak kínálatát lapozgatni. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#28391) DTQ válasza AL (#28389) üzenetére


DTQ
csendes tag

Köszönöm a válaszodat.Asszonnyal 100-120 környékét beszéltünk és ott ennyi az opció amit írtam kb. ezen ár alatt már nonamek vannak ha jól láttam.A Sony Bravia KDL-49WE660B erre még ránézünk a media marktban :)

(#28392) wolf033 válasza LML (#28384) üzenetére


wolf033
senior tag

Ez kb. mind igaz az LG65UK6300-ra is és 200K-val olcsóbb. :)

(#28393) Csótó László


Csótó László
újonc

Köszi hogy írtatok univerzita, sakal83, lezuvius.

Ha még van valakinek konstruktív tapasztalata, kérem ne tartsa magában.
Köszi

(#28394) Medocsabi válasza Medocsabi (#28255) üzenetére


Medocsabi
addikt

Esetleg erre valaki?

(#28395) Geza26 válasza wolf033 (#28392) üzenetére


Geza26
senior tag

Te elolvastad amit LML írt? :U

LG65UK6300 és a fekete, nem is folytatom!

[ Szerkesztve ]

Géza

(#28396) wolf033 válasza Geza26 (#28395) üzenetére


wolf033
senior tag

+200-ért kapsz plusz feketét. :)
Nyilván csak általánosságban írtam.

Azért azon meglepődtem, hogy a 400 ezres tévének is van bevilágítása.
A 65UK6300-án is bevilágít az alsó és felső fekete sávon ahol éppen nincs tartalom.

(#28398) Geza26 válasza #46372352 (#28397) üzenetére


Geza26
senior tag

Végülis tv mindkettő! A Suzuki is jó autó meg a Mercedesz is! :)

Géza

(#28399) Franz51


Franz51
tag

Üdv!
S.O.S. véleményeket szeretnék kérni az LG 60UJ634 tv-ről, esetleg van-e valakinek közvetlen tapasztalat.
Ez egy kifutó széria, most kb. féláron - 150EFt kínálják.
A fő gondom az 60Hz képfrissítés, mivel rengeteg sportműsort nézünk. Most egy Sony KDL 55 EX 720 tv-ét nézünk ami 100Hz, de nem okos tv, ezért szeretnénk váltani.
Bármilyen vélemény érdekel!
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#28400) andrisms válasza Franz51 (#28399) üzenetére


andrisms
aktív tag

Nekünk épp ma érkezett meg, +rokonomnak is egy, este tudok róla mondani már valamit.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.