Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) Mr President válasza V.T. (#21399) üzenetére


Mr President
senior tag

Köszönöm a gyors választ. Ettől tartottam hogy az os nem az igazi rajta. Köszönöm mégegyszer a beszámolót, nem kapkodom el a vásárlást :)

AL: Köszönöm

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#21402) sakal83 válasza Mr President (#21398) üzenetére


sakal83
addikt

Lassu a rendszer. Kepmunoseg rendben van csak a fenyereje nem az igazi igy a nappaki tvzes problemas napsutes eseten. 260ert ami a mai napig tart 5 ev garival teljesen ok.

(#21403) Fifaisshit


Fifaisshit
őstag

Sziasztok .

Látom záporoznak a tv ajánlások :)
A kérdésem a következő .
Olyan tv-t szeretnek venni amit többen is bátran ajánlatok tehát várom több embertől a kommentre a megerősítést :)

Ar 160.000ft....125cm....Samsung......gyönyörű kép és játékra is alkalmas legyen :)

Nagyon szépen köszönöm előre is :)

Nagyon gondolkodom és látom is itt sok embernél a Samsung50MU6102-t
Ot mennyire ajánlja tok ?

[ Szerkesztve ]

(#21404) Lackooo84 válasza Fifaisshit (#21403) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ajánljuk. Nem mintha a megadott paraméterekkel lenne más.... :U

The Truth is out there...

(#21405) Janusz001


Janusz001
őstag

Nyugdíjasoknak kellene valami nagyobbacska tv, 3-3.5m a nézési távolság, én valami 55 colosat gondoltam, nem kell semmi smart hyper szupi technológia, csak tv fog menni, első körben erre gondoltam:

[link]

(#21406) stilo18 válasza Fifaisshit (#21403) üzenetére


stilo18
addikt

Mehet nyugodtan, ebben az árban nagyon nincs jobb tv.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#21407) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

max 43-as méretig keresek második tv-t hálóba (igazából a főnök csak 40-ig engedélyezte, de ott nagyon kevés szereplő játszik). Keret max 200-e. A képminőség a legfontosabb. Mivel jellemzően este nézzük, inkább alacsony fényerő mellett legyen kitűnő.

Tetszik a Philips ambilight technológiája, bár használat közben még nem láttam. Arra tippelek, hogy este kevésbé bántaná a szórt fény miatt a szemet, de remélem kiigazít aki ismeri. A PHILIPS 43 PUS 7363 most az MM-ben 185k. (nem ragaszkodok a Philipshez, csak említettem).

Következő hetekben lenne a vásárlás.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21408) kerti008


kerti008
aktív tag

Sziasztok
Szerintetek az LG SJ95 75" milyen minosegu? Ugy tudom 10 bites panellal van szerelve, tudja a Dolby Vision-t is. Az ara a Samsung NU7100 75"szintje gondolom annal joval korszerubb.
Mekkora elorelepest jelent kepminosegben egy Panasonic 55cs610 utan?

(#21409) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Korábban már kaptam tanácsokat, hogy mi lenne a nekem megfelelő tévé (nincs nagy keret rá, és maximum 40-43 col fér el nálam), és ragaszkodva a Panasonichoz a TX40-EX600, a TX-40EX633 és a TX-EX700-at kaptam ajánlottnak.
A napokban viszont valaki hasonló paraméterekhez keresett tévét, és a Sharp UE55MU6102-t ajánlottátok, ami ugye létezik 40 colban is, UE40MU6102 néven, kicsivel jobb áron, mint a Panasonicok.
Ha az árakat nem nézzük, a négyből melyik lenne a legjobb?
(Viszonylag sötétben menne a tévé, főleg FHD filmek, néha tévéadások (Forma-1 :) ), játék soha, leginkább egy Oppo 105D hajtaná.)

Köszi előre is!

(#21410) junior11 válasza Downsampling (#21409) üzenetére


junior11
veterán

Az nem Sharp, hanem Samsung MU6102. Én a Panasonic ex700at választanám.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21411) Downsampling válasza junior11 (#21410) üzenetére


Downsampling
senior tag

Bocsánat, valóban Samsung, fogalmam sincs, miért írtam baromságot... :)
Köszönöm! Én is erre hajlok, ráadásul az MM-ben most egy picit olcsóbb is...

(#21412) marciart11


marciart11
aktív tag

Sziasztok!

Keresek TV-t 40" és 49" közötti méretben, legjobb méret a 43" lenne, Okos tv nem érdekes, 3D nem igény, film nézésre használnám.
Ami igény legalább 100hz es kép frissités, 4K, tudja kezelni a HDR10 es szabványt. S-RGB szinteret fedje le 100%, 6500k +-10% ban térjen el. Max keret 300000Ft Sony XF90 es szériát néztem láttam élőben is, de az már kilóg keretből. Esetleg valakinek ötlet?

(#21413) Downsampling válasza Downsampling (#21411) üzenetére


Downsampling
senior tag

Na, az egy kicsit off:
Próbálom az MM webáruházából megrendelni a Panasonic TX-40EX700E-t, ahol azt írja ki, hogy raktáron van, és a várható kiszállítási idő 1-3 nap. Amikor már kosárban van, ez az idő 6-10 napra nő. Felhívtam őket, de kétszer is megszakadt a vonalas ügyfélszolgálati telefonukon a vonal, ezért elnézést kértek. A harmadik alkalommal a lényeg elmondása után olyan mértékben kezdett el szakadozni a vonal, hogy én nyomtam ki a telefont, de előtte még az ügyintéző elmondta, hogy a hiba náluk van, és sajnos nem tudja jelenleg megmondani, hogy valóban vane készleten náluk ez a tévé. Ez nonszensz! Egy MM nem tudja, mi van a készletükön, az ügyfélszolgálat elérhetetlen (gyakorlatilag) és azt ajánlja, hogy tegyem kosárba, válasszam a kiszállítást a menüben, fizessem ki, majd a visszaigazoló emailben látni a fogom a valós kiszállítási időt. Hát ez szuper! Előbb fizessek, aztán megtudom, hogy mikor kapom meg! Nane!

A következő lenne a kérdésem: a Panasonic TX-40EX700E és TX-40EX633E között mekkora lényegi különbség? Csak azért, mert utóbbit valóban meg lehet rendelni...

(#21414) Lackooo84 válasza Downsampling (#21413) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Utánvét? :U

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#21415) Downsampling válasza Lackooo84 (#21414) üzenetére


Downsampling
senior tag

Arra gondolsz, hogy ott meggondolhatom magam, s nem veszem át?
Hm, nekem (mivel nem magyar a bankkártyám) előnyösebb - sokkal - a bankkártyás fizetés, mint kivenni durván 150 ezer forintot az automatából. sőt, szerintem ez magyar bankkártyánál is így van... Durván 10 ezer forintot bukok rajta...

De nem is értem? Miért nekem kell még ezen agyalni? Miért én bírjam rá magam rosszabb lehetőségekre, mint amit a bolt kínál, csak éppen egy vonalas számon nem lehet beszélni az ügyintézővel mert "elmegy a térerő", illetve fogalmuk sincs a saját raktárkészletükről...

A következő lenne a kérdésem: a Panasonic TX-40EX700E és TX-40EX633E között mekkora lényegi különbség? Csak azért, mert utóbbit valóban meg lehet rendelni...

[ Szerkesztve ]

(#21416) Lackooo84 válasza Downsampling (#21415) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem, hanem meg lehet utánvéttel is rendelni, tehát csak akkor kell kifizetned, amikor viszi a futár, akár kártyával is...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#21417) Downsampling válasza Lackooo84 (#21416) üzenetére


Downsampling
senior tag

Legutóbb olyan helyről rendeltem tévét (anyámnak), ahol nem lehetett bankkártyával fizetni, csak utánvéttel. Aztán jött a futár, s érdekes módon nála sem lehetett bankkártyával fizetni... csodás. Nem vagyok híve az utánvétnek, általában drágább, aztán ha még ha a vételárat ki kell venni kp-ban, akkor végképp oltárian drága...

A kérdésem viszont továbbra is ez:
a Panasonic TX-40EX700E és TX-40EX633E között mekkora lényegi különbség? Csak azért, mert utóbbit valóban meg lehet rendelni...

[ Szerkesztve ]

(#21418) Lackooo84 válasza Downsampling (#21417) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én még olyanról nem hallottam, hogy az utánvéttel valami drágább lett volna. Esetleg ilyen kis sufni boltoknál előfordulhat, de nagy webáruhazáknál ez kizárt. MM cuccait a posta viszi ki szóval 100%, hogy tudsz kártyával fizetni.

The Truth is out there...

(#21419) bartucz911


bartucz911
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a következő két tv közül melyiket lenne érdemesebb megvenni?
Samsung UE65MU6100 (999 euró)
Samsung UE65MU7000 (1400 euró)

A leírás alapján csak annyi különbséget látok, hogy a 7000-resnek led-es a háttérvilágítása (az is lehet h a mediamarkt a másiknál nem töltötte ki nem tudom, ez sokat számít?).
Illetve hogy mindkettő 4k UHD felbontású viszont a 7000-resben "van" Ultra HD Premium. Ez mit takar?

Többnyire jó minűségű filmek nézésére, valamint netflix, youtube és PS 4 Pro-ra használnám.

Megér a 7000-res 400 extra eurót? Tud annyival többet? Vagy esetleg én nézek be valami fontos adatot?

(#21420) Downsampling válasza Lackooo84 (#21418) üzenetére


Downsampling
senior tag

Háromszor kérdeztem rá, egyszer sem érdekelt a kérdésem lényege. Egyszer sem reagáltál arra. Azzal, hogy valamit utánvéttel rendelek meg kártyás fizetés helyett, még nem kapom meg a választ arra, hogy van-e nekik éppen raktáron, illetve, hogy
A TX-40EX633íE és a TX-40EX700E között van-e érdemi, minőséget érintő különbség?

(#21421) AL válasza Downsampling (#21417) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt 6 - 10 napot írnak, szerintem megéri várni rá . Ilyen kisebb készülékeknél tudomásom szerint átvételkor lehet kártyával fizetni, de ez a megrendelés során kiderül . A 700 - as jobb, mint a 633 - as . http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_panasonic-tx-40ex700e-4k-ultrahd-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-5-%C3%A9v-garancia-1233106.html Most 5 év garancia . Itt látható az összehasonlításuk . https://www.displayspecifications.com/en/comparison/2e50328c5 Szerződést kell kötni a bankkal és akkor havonta 150000 Forintot ingyen kivehetsz . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#21422) Downsampling válasza AL (#21421) üzenetére


Downsampling
senior tag

A szakmai tanácsot köszönöm! Erre vártam. :R
(Mondjuk én a megadott linken egetverő különbséget nem látok köztük -de én nem is értek ehhez)
A banki dolgokban viszont szeretnék én dönteni, nekem mi a jó, pláne, mivel nem magyar a bankszámlám és így a kártyám sem. Nálam nincs ilyen, hogy 150 ezer ingyen kivehető... Az életmódom miatt szinte mindent a netről veszek, így tudom, nálam az utánvét miért nem játszik...

[ Szerkesztve ]

(#21423) salapp válasza Downsampling (#21417) üzenetére


salapp
addikt

Szia, az EX6XX szériából csak a 40-es MVA paneles, a nagyobbak IPS.
A 700-as úgy emlékszem, mind MVA paneles, 4.500-5.000:1 natív kontraszttal

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#21424) AL válasza marciart11 (#21412) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Kicsivel nagyobb, de ez most a legjobb vétel 300 körül . 5 év garancia nagyon szép kép, masszív talppal . https://edigital.hu/led-televizio/panasonic-tx-50ex780e-uhd-smart-led-televizio-p489889 Ilyen jó tévé ennyiért ritkán kapható. https://www.displayspecifications.com/en/model/30b5a2b Üdv.

(#21425) Downsampling válasza salapp (#21423) üzenetére


Downsampling
senior tag

Mivel mindkettő 40-es lenne (nem fér el nagyobb, max még a 43as, de az a Panánál nincs), így ezek szerint mindkettő biztosan MVA paneles. Köszi. :R

(#21426) salapp válasza Downsampling (#21425) üzenetére


salapp
addikt

Nekünk a hálóban két hete kb. a 40EX600 van, tök jó tévé.
A fekete szintje meglepő, a színei szépek, arcszínek alapból jók, de mindent részletesen testre lehet szabni.
Mozgasmegjelenites is jó nekem (G30-as plazma után) 'minimum' beállítással.
Nagyon homogén a világítás, de elvileg direct led, lehet, azért.
A megépítése általam családban, ismeretségi körben látott Samsung 4/5/szerinem 6- os szériák fölé emeli.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#21427) AL válasza kerti008 (#21408) üzenetére


AL
addikt

Szia ! Itt látható egy összehasonlítás : https://www.displayspecifications.com/en/comparison/3dcb5a1a0
Van jobb TV szerintem, de kisebb méretben, a Samsungnál biztos jobbak (Az LG - t nem ismerem) 5 év gari van. http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_panasonic-tx-65ex780e-4k-ultrahd-3d-smart-led-telev%C3%ADzi%C3%B3-5-%C3%A9v-garancia-1233100.html és ez is nagyon jó, mindkettő olcsóbb is http://www.soncity.hu/termekek/televizio/4k-ultra-hd-televizio/sony-kd-65xe9005b#termekek Ha jól tudom az LG is most 5 év garit ad. Üdv.

(#21428) Downsampling válasza salapp (#21426) üzenetére


Downsampling
senior tag

Igazából igen, a TX-40EX600-ról is kérdeztem, hogy ő miben lehet gyengébb? Aztán közben rájöttem, hogy egyrészt árban alig van különbség a 633-hoz képest, másrészt a 600-as talpa nekem sajnos nem jó. Mindenképpen olyan kell, ami a képernyővel párhuzamosan, szélesen támaszt alá.
Amúgy a 700-zal meg az a bajom, hogy összesen két helyen kapható: az MM-ben lévő ár nagyon jó, de ők maguk sem tudják megmondani, van-e nekik raktáron? A másik üzletben viszont eleve csakis 24 hónap garival adják (már innen kezdve bűzlik), kb egy húszassal drágább, plusz a kiszállítás 3000 forint... 143 ezerért gondolkodás nélkül rendelném az MM-ből, a 700-at, ha tudnám, pár napon beül meg is kapom.
(Ritkán vagyok itthon, Magyarországon. Most pont úgy jött ki, hogy még 3-4 hétig itthon leszek. Pont ebben az időben ne legyen tévém? Mire megjön, megint elutazom egy-két hónapra... Ezért lenne jó, ha nem kéne hetekig várni rá)

(#21429) Lackooo84 válasza Downsampling (#21420) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az első hozzászólásodban az volt a felháborodásod csúcspontja, hogy ELŐRE ki kell valamit fizetned stb stb, erre reagáltam, hogy NEM, nem kell, meg tudod venni UTÁNVÉTTEL is. Kész, pont, case closed.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#21430) Downsampling válasza Lackooo84 (#21429) üzenetére


Downsampling
senior tag

Hát te valamit nagyon nem értesz: több dolog is felháborított az MM-mel kapcsolatban:
1. Szakadozó telefonos ügyfélszolgálat, három telefonhívásból zéró problémamegoldás
2. Fogamuk sem volt a saját raktárkészletükről.
3. Beismerték, hogy a rendszerük miatt szakadozik (és szakadt meg kétszer is a vonal).
4. Azt ajánlották vegyem a készüléket, mert a visszaigazolásban úgyis látom majd a szállítási időpontot.

Tökmindegy, milyen fizetési módot választok, előtte ki kell pipálnom az ÁFSZ-ükről szóló nyilatkozatot, hogy amennyiben a rányomok a végén a "Vásárlás" gomba, akkor kutyakötelességem a készüléket kifizetni, átvenni. Nem is értem, nekem milyen módon adott volna megoldást az "utánvét"? Ezt az egész utánvétes dolgot te keverted ide. A felháborodásom szándékosan off-topik módban írtam, de a lényeget, a kérdésemet nem. Ebből azért csak átjön egy értelmesebb embernek, hogy mi is a lényeg, nem?

(#21431) Lackooo84 válasza Downsampling (#21430) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egyáltalán nem kötelességed átvenni semmit sem, ez BS. Már a termék kiszállítását követően még az átvétel előtt is élhetsz elállási jogoddal. Ők írhatnak ilyen hülyeségeket az ÁSZF-jükbe, attól az még nem lesz igaz. :) De szerintem kicsit túlspilázod a dolgot, megrendelted volna utánvéttel, és már régen kiderült volna mikor kapod meg. A gyenge vonal viszont tényleg gáz, bár én anno nem tapasztaltam ilyet.

The Truth is out there...

(#21432) Downsampling válasza Lackooo84 (#21431) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nem hiszem, hogy túlspilázom, már vagy három órája megrendeltem...
Csak a logikát nem értem: ha azt írják, hogy 6-10 nap, akkor vajon várok hat napig, s ha addig nem jön meg, rendelek egy másikat (mondjuk egy 633-ast), várok arra is 2-3 napot, majd kb egyszerre megjön a kettő, és majd eldöntöm, melyiket vegyem át? Oké, csak így is eltelik kb 10 nap, mire tévém lesz... Mindegy... én már döntöttem, hogy mit teszek, meg is léptem... amúgy nem stílusom ez a "nem veszem át" dolog. Nyilván, ha sérült, vagy egyéb súlyok ok indokolja, de nem megyek le pitiánerbe, még akkor sem, ha az MM ma több ponton bebizonyította, hogy hiába van 34 áruháza az országban, mégis apró, pitiáner hibákkal tántorítja el a vevőket... nyilván megtehetik...

(#21433) Lackooo84 válasza Downsampling (#21432) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Igen pontosan, te eldöntheted melyiket veszed át... :K

The Truth is out there...

(#21434) xcsaba1975 válasza Downsampling (#21430) üzenetére


xcsaba1975
tag

Nekem átjött! 😁 Van gond! Nem is kicsi!😁

(#21435) ZavaBalazs válasza ZavaBalazs (#21193) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na, elszántam magam a vásárlásra, érdemes hozzá kiterjesztett garit venni? a gyári 2 év mellé további +2 év, illetve az egész időtartam alatt baleseti biztosítás 16 ezerért lenne.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#21436) Jack@l válasza Downsampling (#21432) üzenetére


Jack@l
veterán

6-10 munkanap az annyi, mert ők is még most rendelik meg. Legyél türelmes, vagy válassz másik boltot/árut.
UI: ha meg másikat rendelsz, mond vissza az előzőt, so simple...

Egyébként nem értem mért hívogatod őket, ha hallod hogy szar a vonaluk. Emailre is válaszolnak ám pár órán belül.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#21437) marotigaborr


marotigaborr
újonc

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt vagyok és kinéztem egyet ami nagyon megtetszett főleg az ár-tudás miatt!
Philips 50PUS6162/12 UHD SMART LED Televízió!
Ezt a tv-t néztem ki most, viszont elég vegyes az értékelése!

Ti mit gondoltok róla? A Philips jó minőségű tv-t gyárt? Esetleg valakinek van otthon ilyen tv-je és ha igen leírná a tapasztalatát!

[ Szerkesztve ]

(#21438) Downsampling válasza Jack@l (#21436) üzenetére


Downsampling
senior tag

Köszönöm a sok segítséget, igazán jól esik...
Lassan fél napja túl vagyok az egészen. :U

(#21439) #20221952 válasza marotigaborr (#21437) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ha hinni lehet a specifikációnak, akkor VA panel, aminek kisebb a betekintési szöge, de ismeri legalább a fekete szint, Direct LED-es, ami fórumos szerelő véleménye alapján jobb, mint az Edge LED, viszont a 60Hz nekem kevés a mozgásmegjelenítés szempontjából.
Szóval jó is, meg nem is.

(#21440) Fifaisshit válasza stilo18 (#21406) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Köszi a válaszokat :)
Meg Neked is Lacko :)

De amúgy akkor meg azt kérdezem meg hogy jó tv-e vagy csak ennyiért nincs más és futottak meg kategória amúgy meg :)

(#21441) salapp válasza Downsampling (#21438) üzenetére


salapp
addikt

Végül a 40EX600E lett? Esetleg ha lesz időd (időnk), feltehetnénk ide a használt beállításokat. Tőlem is kérte egy fórumtárs, de még nem volt időm/lehetőségem leirogatni.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#21442) Lackooo84 válasza Fifaisshit (#21440) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Teljesen jó tv, főleg ennyiért, nekem is ilyen van és meg vagyok vele elégedve. Én amúgysem öltenék 4-500ezreket tévére.

The Truth is out there...

(#21443) Fifaisshit válasza Lackooo84 (#21442) üzenetére


Fifaisshit
őstag

Köszi akkor o lesz a befutó :)

(#21444) Pro Koryak válasza Downsampling (#21430) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Tök mindegy mit írnak várható szállítási időre, nekem is 6-10napot írtak, igaz jóval olcsóbb cikkre, de 3 nap múlva már nálam volt. :Y :F

(#21445) marciart11 válasza AL (#21424) üzenetére


marciart11
aktív tag

Köszi ránézek.

(#21446) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Bár a 4 hónapos hozzászólásom óta szó sem volt a típusról találtam egy részletes tesztet az M5502 Samsungról, nekünk is ilyen van.
Ha nem kell a 4k valakinek megfelelő lehet, VA paneles.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#21447) MCGaiwer válasza MCGaiwer (#21407) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Esetleg erre valaki?

Olvasom a 40-es, X700-as Panat is feljebb.

Vélemény a Philipsről? esetleg más ajánlat erre a célra?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#21448) bohóc21


bohóc21
csendes tag

Sziasztok!

Telekomnál előfizetés megújításával szeretnék egy 139 cm-es TV-t kihozni, melyik lenne a legjobb vétel? Ha esetleg ezeken kívül inkább mást ajánlanátok máshonnan, azt is szívesen fogadom! Főként mezei tévézésre, filmezésre lenne használva. (Ívelt nem pálya) Kb. 250.000 Ft-ig.

[link]

[link]

[link]

[link]

Valószínű, hogy csak a középső talpas megoldás a nyerő, mivel TV állványon lenne, annak a szélessége meg korlátozza a dolgot. De majd megmérem, ha esetleg elférne, akkor ők is szóba jöhetnek:

[link]

[link]

(#21449) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Sziasztok!
Van egy 2 éve vásárolt 49 colos 49LF63 TV a családban...
ugye ez egy FulHD-s cumó... a következőkre használjuk: TV nézés azért a különféle átlag csatornák mennek. néha pendrive-on rá tolunk valami családi filmet, igaz sok esetben csak 720P-ig, mert az még nem foglal sok helyet :DDD és van hogy PC van rákötve, és megy egy kis játék szemre vételezve korrekt az input lag.

Feleségem szeretné lecserélni egy új TV-re... s mindig hozza ezeket a T-home-s reklámokat, hogy 120-150ezer Ft-ért már van 4k-s TV, és hogy milyen jó lenne..
Nem nézünk 4k-s filmeket, és ha lenne 4k-s TV-nk akkor sem menne (napi szinten) a PC meg nem bírja a 4k-s játékokat...
Ettől függetlenül van bármilyen észérv a csere mellett? a jelenlegi használatnál jönne ki bármilyen előny? teszem azt jobb panel, élénkebb színek, vagy ilyesmi. Vagy ezek az olcsó 4k-s TV-k inkább vissza lépés lennének? (tudom, hogy nem egy High tech TV ez ami most van, de azért nem is a legalja kategória)
Hálás lennék, ha részletesen kifejtenétek, ha kicsit részletesebben kifejtenétek, hogy miért nincs értelme váltani :)
Válaszotokat köszönöm előre is!

(#21450) Alex91 válasza bacsis (#21449) üzenetére


Alex91
félisten

2 eves TV-t en biztos nem cserelnek... Kiveve, ha meret valtas is kell, akkor meg mar 4K-s TV.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.