Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78901) isti732712 válasza Graphics (#78895) üzenetére


isti732712
aktív tag

Tapasztalat, jelenleg is használok x1 es slotba bővítőkártyával nvme ssd-t, és onnan bootol a második rendszer! Megoldható!!

A valós sebesség pedig 830 MB/sec

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#78902) Pyttawrx válasza isti732712 (#78901) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak így akkor felesleges. Főleg arra amire a kérdező használja az ssd-t. Inkább akkor egy normális sata ssd kell

(#78903) Graphics válasza isti732712 (#78901) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen gépben? :)

Mert 6. generációtól felfelé mindenféle mókolás nélkül megy, de 4. Generációs Intel gépeknél, mint ami neki van, ott nem.
És neki az van..

A tapasztalatok jók, csak írd oda hol hasznalod, és hogy a kérdező szemszögéből ez releváns tud-e lenni.

( Én a kérdező gépére adtam választ, azt visszaolvastad?)

[ Szerkesztve ]

-

(#78904) student


student
őstag

512GB toshiba ocz vx500-ról tudtok valamit? megbízható ?
MLC 5év gari 18e körül adják

[ Szerkesztve ]

(#78905) varmi2 válasza student (#78904) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem mlc!!! El kell már ezt felejteni, hogy mlc.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#78906) student válasza varmi2 (#78905) üzenetére


student
őstag

(#78907) Graphics válasza varmi2 (#78905) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nagyon beragadt készletek és azóta nem változott, akkor még lehet MLC, de ez csak vásárlás után derül ki, mivel ez inkább OEM jellegű cucc.

Főleg hogy se Toshiba se OCZ néven már egy ideje nem érkezett SSD a piacra, mivel Kioxia néven futnak, így ez egy beragadt készlet lesz.

Így ez egy 2019 előtti termék lehet, mivel a névváltás akkor volt.

2017-ben még érkezett OCZ fejlesztéssel 19nm-es Toshiba NANDos SSD tőlük.

@student: Túl régi teszt, így nem biztos hogy naprakész, ha mégis az, akkor jó vétel lehet.

Le lehet rendelni és ha nem az visszaküldeni, főleg ha az üzlet termék oldalán is így szerepel.

Én Silicon Powert rendeltem, MLC-nek hirdették, tudtam hogy nem az, fel is ajánlottak hogy küldjem vissza.

[ Szerkesztve ]

-

(#78908) abdulka1 válasza student (#78906) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Az egy 2016-os cikk!
Az eltelt időben a többi gyártóhoz hasonlóan, biztos hogy többször is módosították a termék specifikációit.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78909) Graphics válasza abdulka1 (#78908) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Viszont Toshiba néven 2019 óta/után nem kapni SSD-t. :)

Szóval ez még az előtti. ( Azóta ugye Kioxia)

[ Szerkesztve ]

-

(#78910) student válasza Graphics (#78909) üzenetére


student
őstag

Már megrendeltem, 1db volt készleten :)
az problémát jelent ha 2019 előtti?

(#78911) Graphics válasza student (#78910) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem jelent problémát, viszont ha megérkezett mindenképp kérünk visszajelzést, hogy mi is volt a dobozban. :R

-

(#78912) geckowize válasza Pyttawrx (#78900) üzenetére


geckowize
őstag

Áh értem, köszi! :R

Még egy kérdés:
Ha már úgyis win reinstall lesz, inkább az új 990 PRO-ra rakjam a rendszert, vagy maradhat a 7 éves 2.5" 256GB Samsung 850 PRO (MZ-7KE256BW) SSD-n? :R

(#78913) Graphics válasza geckowize (#78912) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értelemszerűen én az újra tennem.

-

(#78914) abdulka1 válasza Graphics (#78909) üzenetére


abdulka1
őstag

Az összes boltban lenne beragadt készlet? Gondolom azért nem minden boltnak ugyanaz a nagyker szállít, vagy mégis?
link

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78915) Graphics válasza abdulka1 (#78914) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Nagykerek helyzetét én nem ismerem, de igen lehetséges, hogy ugyanaz a disztributor a beszerzési forrás.

De kiderül, amint megérkezik a forumtarshoz a rendelt termék, hogy mit is kap.

[ Szerkesztve ]

-

(#78916) ontheground


ontheground
tag

Sziasztok, M2-es SSD-ből mit érdemes venni 256 Gb környékén? Illetve egy másik vétel, a Crucial MX500-asa ajánlott típus-e még Sata-sból szintén 256GB körüli méretben? Két külön gépbe lenne. Az M2-es komáméba, a SATA-s az enyémbe a pár éves WD 3D NAND helyett.

Haveromnak ez a lapja van:
[https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/prime/prime-a320m-k/techspec/]

[ Szerkesztve ]

(#78917) Pyttawrx válasza ontheground (#78916) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kérlek a Téma összefoglaló-t töltsd ki.
Köszi.

(#78918) isti732712 válasza Graphics (#78903) üzenetére


isti732712
aktív tag

Akkor nem szóltam, bocsi gen11 sorry , nem figyeltem eléggé!!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#78919) ubyegon2 válasza ontheground (#78916) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

A komád gépe esetén nem is elegendő az alaplapot ismerni, kifejezetten lényeges, milyen CPU van benne!

Emiatt:

3rd/2nd/1st Gen AMD Ryzen™/ 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics :
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)
AMD Athlon™ with Radeon™ Vega Graphics/ 7th Generation A-Series/ Athlon™ X4 Processors :
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA mode)

Az MX500 ajánlott még most is, ha cserélned kell a WD 3D-t, de amúgy miért szükséges cserélned?

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#78920) geckowize válasza Graphics (#78913) üzenetére


geckowize
őstag

(#78921) Graphics válasza geckowize (#78920) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A két SSD között ( A2000 / 990 Pro) azért markáns már az eltérés, ámbár mindennapok során lehet érezhető eltérés nem lesz.
De ha már úgyis ujratelepites lesz, én az új cuccra tenném.

[ Szerkesztve ]

-

(#78922) Pyttawrx válasza geckowize (#78920) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazából nem is ide tartozik, hanem amit linkeltél, de ezt igazából neked el döntened. Ahogy Graphics írta:"mindennapok során lehet érezhető eltérés nem lesz." Ha mindenképp telepítés, akkor talán az újra tenném én is, de nem azért mert lesz közte óriási különbség. Nyilvá picit érezheted, mivel egy szűz rendszer talán az elején mindig kicsit "pörgősebb" lesz. Sőt akár klónozhatod is, de erről ha kell a másik topikban beszéljünk :)

(#78923) ontheground válasza Pyttawrx (#78917) üzenetére


ontheground
tag

Rendben, és elnézést.
Tehát akkor, olcsó, de finom M2-es SSD kerestetik:
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 15-20 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség? 256GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali, M2 NVMe
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? Asus A320M-K [link] , Ryzen 3 3200G proci
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? 3-5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Átlagos, Windows 10 rendszernek.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Új kellene.

A Crucial P3 vagy P3 plust néztem ki elsősorban. Érdemes ezekben gondolkodni? Mi köztük a különbség?

(#78924) ontheground válasza ubyegon2 (#78919) üzenetére


ontheground
tag

Köszi az infókat. Ryzen 3 3200g a proci, ami benne van.

A saját gépemben semmi baja a 250-es WD-nek, de már vagy 4 éves, a TBW-je is még olyan harmadán van. Maradna adattárolásra. Mivel az újabb Sata-s kék WD-kben már nincs ram cache, ezért gondoltam egy 500 gigás MX500-asra, mert abban még van. Egy másik haverom gépébe is ilyet raktam win10 alá, de csak 256-ost, pont a dram miatt.

(#78925) ubyegon2 válasza ontheground (#78924) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

3rd/2nd/1st Gen AMD Ryzen™/ 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics :
1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)

Akkor az a Ryzen 3 belefér az első sorba, így mehet bele a PCIe 3.0, viszont amit kinéztél, a Crucial P3 az jó lenne, de én 500GB-tól felfelé látok, nincs 250/256GB belőle, a P3 Plus meg PCIe 4.0, de abból sincs kis méret.

Samsung 980 250GB M.2 PCIe (MZ-V8V250BW) tökéletes lenne home user profilra, de ez HMB-vel oldja meg a cache-elést(amúgy nagyon jól), ha DRAM cache-es kell mindenképpen, akkor a Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 PCIe (MZ-V7S250BW) lenne, amit beleraknék.

Illetve a HA-n nagyon olcsón vannak már ezek a kis méretű OEM NVMe SSD-k, ha ez is opció lenne... 7eft egy Samsung 256GB M.2 NVMe SSD 2280 / PM981 csak a példa kedvéért, ezek az OEM NVVe SSD-k a legjobb vételek kb a boltinak harmadáért!

Neked meg tökéletes választás az MX500, sajna az új WD Blue-k nem olyanok, mint az eredeti verziók(bár ott is volt menet közben kis változtatás).

4 éves, a TBW-je is még olyan harmadán van

Ez meg tárolásra még sokáig jó lenne, bár ha méretre nem kicsi, tuti nem cserélném még egy darabig, a 4 év az nem sok, a TBW meg egy marketing érték. ;)

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#78928) student válasza Graphics (#78915) üzenetére


student
őstag

Hali megérkezett, tök ugyanaz még elő és hátlapja is mint ami a cikkben van,
toshiba corporation, made in philippines
toshiba ocz vx500
512GB MLC
2016.július
60hó gari

(#78929) Svidii válasza Svidii (#78419) üzenetére


Svidii
csendes tag

Ha jól látom, végül nem kaptam választ a kérdésemre. Remélem nem kérdeztem/mondtam semmi rosszat.

A teljesség igénye miatt: az SN580 500GB lett a kiválasztott, mindkét gépben tökéletesen működik.

Az Aqua-nál a villámár azt is jelenti, hogy azon az áron csak egy db termék vásárolható. Ha valakinek inge, GVH-nál megérhet egy kört.

(#78930) Graphics válasza student (#78928) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mázlista vagy, köszi az infót és megerősítést
Akkor jól tippeltem, még ha biztos én sem voltam a dolgomban, de a meglévő infók alapján erős volt a gyanú az MLC-re.

Beragadt készlet, de kiváló termék.

Ez egy ritka jó vétel a mai piacon

[ Szerkesztve ]

-

(#78931) Satra74 válasza ubyegon2 (#78763) üzenetére


Satra74
tag

Szia!

Néztem a 2TB-os Crucial BX500-ast. Még futná rá. Sokkal gyengébb, mint az MX széria?

50K IPON utalványt kaptam ajándékba, erre szánnám.

Néztem még a Samsungokat is (SAMSUNG 2TB 870 QVO SATA 3 2.5" MZ-77Q2T0BW) ez most 54K.

Válaszod előre is köszönöm!

Üdv:
Satra

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#78932) ubyegon2 válasza Satra74 (#78931) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Bizony gyengébb a BX500 az MX-nél, de főleg azért nem javasolt, mert a 2TB az már tuti QLC NAND-os!

Ugyanígy QLC-s a SAMSUNG 870 QVO is! Abból a boltból amit 2TB méretben még vállalhatónak látok, az a WD 2TB Blue SA510 SATA 3 2.5" WDS200T3B0A . NAND-ról nem sok helyen van infó, viszont a Newegg 3D TLC-t ír.

Mi ennél is fontos, a firmware check-kel érdemes kezdeni és ha szükséges, frissíteni kell a fw-t! Western Digital Dashboard a célprogram, remélem ismered, én még nem láttam, de ez a használt OS miatt van. Gyaníthatóan, aki problémákat tapasztalt a SA510-zel, az nem frissítette a fw-t, az amúgy nem ennek a modellnek a sajátja, Samsung SSD-inél is előfordul sok tipusnál.

Egyszóval vagy ezt venném, ha csak onnan tudnék vásárolni vagy az MX500-at, de akkor csak 1TB férne bele. :K

[ Szerkesztve ]

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#78933) student válasza Graphics (#78930) üzenetére


student
őstag

árukereső alapján egy csomó boltban van [link]
én best byte-nál vettem
durva hogy 1éve még 50e volt :F

(#78934) Satra74 válasza ubyegon2 (#78932) üzenetére


Satra74
tag

Köszi a gyors választ! Akkor marad az MX és 1TB.

A maradékot elköltöm másra. :)

Üdv:
Satra

i5-4670K, GA-Z87-HD3, Asus 1060 6GB, COOLERMASTER Silencio 550, CM Elite Power 500W, CORSAIR 16GB Vengeance DDR3 1600MHz CL8 KIT, THERMALRIGHT Macho 120, Samsung 840 120GB SSD, Seagate 2TB 7200RPM SATA-III 64MB

(#78935) Rowon válasza student (#78933) üzenetére


Rowon
veterán

Valami industrial grade cucc lehet, 2023.03-ban még 70k fölött volt az ára lol.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#78936) ubyegon2 válasza Satra74 (#78934) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! :)

Ez a jobb választás, azért is említettem, mert alapból is 1TB-os volt a célod!

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#78937) ontheground válasza ubyegon2 (#78925) üzenetére


ontheground
tag

Köszi az infót. Megrendeltem a 980-as Samsungot. :)

(#78938) ubyegon2 válasza ontheground (#78937) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Jó döntés, használd egészséggel! :K (és Windowsmentesen)

eladó Samsung PM883 1,92TB SSD 50eft

(#78939) vegyszer


vegyszer
addikt

Szervusztok!

Adott egy lapot, a mit lassan két éve vettem. (link lent)
Benne egy 256-os SSD, ami mára igen szűkös lett egy új hobi kapcsán.
Elkezdtem csillagos eget fotózni, és a rendszer 10s-onként termel egy 4MB-os nyers képet.
A feldolgozás során viszont akár 2000-nél is több fájlot szeretnék vele stack-elni. Amihez egy 1T belső SSD-re gondoltam. Mivel a feldolgozás egy része az adatok beolvasása, és a munka során a bemenő adatok 4-5xösét foglalja el az átmenti tárhely, a sebesség nem lenne rossz, ha magas lenne, de mivel csak ekkor van kihajtva, nem is szeretnék "túl gyors" eszközt venni, ha a feladatok 99,9%-ában a teljesítményére nics szükség. Ha nem ez megy rajta, akkor irodai appok, netes stream a 95%-ában a munkája.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
max 40000Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Ha jól tippelek, M.2 csatis, de javítsatok ki, ha tévednék. Ott a leírása a poszt elején.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 (82LN0023HV)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
max 5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Szerintem ez átlagos, ritkán kell, hogy süvítsen, de akkor jól esne :DDD
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új.

+1 A meglévő SSD-t egy tokba rakva "nagy pendive" szerü külső SSD háttértár gyanánt szeretném használni.

A fenit két célra, egy SSD-t, illetve házat tudtok javallanni?
Illetve ki milyen appot javasol leginkább ma a klónozás elvégzéséhez? Mi a trendi? Van erről valami jó kis leírás a kiszemelt apphoz?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#78941) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Adatok (zenék) tárolására szeretnék akár 2.5" SATA, akár M.2 SSD-t vásárolni, 512 GB méretben. Az SSD USB rackben lenne, és csak akkor lenne csatlakoztatva ha éppen szükség van rá. Szeretném, ha nem lassulna be attól, hogyha tele van! TLC legyen.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
kb 15-20.000 Ft.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
512 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
SATA3 2.5"es formátumot vagy M.2 formátum is lehet, az ár függvényében döntök, mindkettőre szeretnék ajánlatot.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
USB rackben lesz (Type C, USB 3.1, Trim)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 év, de lehet kevesebb is.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, fentebb írtam hogy USB tár lenne zenékhez.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#78942) johncutter


johncutter
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a témában, az alábbi paraméterekkel.
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? : 20-40 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség? : 1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? : SATA3, talán M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) https://www.asrock.com/mb/Intel/H81M-HDS/
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) 3év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Játék, néha rendelés, de ez elhanyagolható. Rendszer SSD lenne.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Új

Jelenleg a mostani gépemben egy (Kingston) HyperX Savage 240 GB teljesít immáron 9 éve, ennek a teljesítményével elégedett vagyok. Mivel az alaplap nem támogat, legalábbis nem sok értelme volna a PCIE X1 slotba tenni bármit is (amúgy is használatban van, egy TV tuner kártyának) így az alábbi típust néztem ki: https://www.silicon-power.com/web/product-ace_a55 ebből 1 TB-ost néztem, teljesítményben ahogy nézem hasonló, és mivel mostanában már nem akarok gépet újítani ( i5-4440, 16 GB 1600 Mhz RAM, RX6600 VGA), ez nekem most bőven elég HD játékra, csak kevés a gyors tárhely.
Ha esetleg valaki tudna jobb alternatívát adni, inkább a 20 ezres tartományhoz közel, vagy tapasztalatot megosztani ezzel az SSD-vel, azt szívesen venném.
Köszönettel: johncutter

(#78944) oszkarfincs válasza Pyttawrx (#78219) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Ez a 3 SSD most közel egyárban van:
- Samsung 980 1TB M.2 PCIe (MZ-V8V1T0BW): 33k
- Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 PCIe (MZ-V7S1T0BW): 37k
- Samsung 980 PRO 1TB M.2 (MZ-V8P1T0BW): 39k

Tesztek alapján úgy látom, hogy a sima 980 és a 970 EVO Plus kb ugyanolyan, tehát a kettő közül a 980-at venném. A tervezett alaplapon viszont van PCI-e 4, tehát elméletileg a 980 PRO előnyeit ki tudnám használni, de a gyakorlatban mennyit számítana?

Normál felhasználásra keresek valamit: böngészés, medium játék, photoshop/lightroom, nagyon hosszú távra. Azt gondolom, hogy ezekből egyedül a lightroom katalógus indexelés az, ami erőforrásigényes, bár itt a képek HDD-n vannak és csak a katalógus lenne SSD-n.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#78946) blp85


blp85
aktív tag

Sziasztok!

Esetleges tapasztalatokat szeretnék kérni a [Seagate BarraCuda 2.5 960GB SATA3 (ZA960CV1A002)] kapcsolatban, mivel egész jó áron van (és nekem jó tapasztalatom van eddig a Seagate merevlemezekkel, viszont erről a típusról csak külföldi tesztet találtam, ami egész jónak hozta ki). A másik kiszemelt a [Crucial MX500 2.5 1TB SATA3 (CT1000MX500SSD1)].
Lényegében játékok mennének rá, mivel a rendszer M2.0-ás SSD-n van, a HDD pedig csak képek és egyéb dokumentumok tárolásának szerepét venné át.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 30 vagy 35 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB körüli
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- asztali gép, Sata3
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[ASUS ROG STRIX B450-F GAMING II]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
- minimum 3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
- általános
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
- új

A segítséget, véleményt és ajánlást előre is köszönöm!

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#78947) Pyttawrx válasza blp85 (#78946) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Játékra majdhogynem mindegy. MX500-at elég sokat tettem gépekbe, meg NAS-ban is az van nekem, így én amellett döntenék. Eddig nem volt velük bajom. A Seagate SSD-vel nincs is tapasztalatom.

(#78948) pluto1969 válasza blp85 (#78946) üzenetére


pluto1969
tag

Egyértelműen jobb a MX500 TLC és Dram-mal, mint a Dram nélküli QLC Seagate. :K

[ Szerkesztve ]

(#78949) blp85 válasza pluto1969 (#78948) üzenetére


blp85
aktív tag

Pyttawrx és pluto1969 köszöm a segítséget!

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#78950) Rowon


Rowon
veterán

Nekem is 1 terás MX500 van otthon a HTPC-ben. Hibátlan és nem melegszik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.