Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78601) SeF007


SeF007
csendes tag

Szervusztok,

Tudnátok segíteni, hogy 2240-es formátumú, egyoldalas, NVMe csatolós, min 500GB-os SSD beszerzésére van remény vagy keressek más megoldást? T490-esbe kellene másodlagos meghajtónak.

Köszönöm előre is!
SeF

(#78602) Graphics válasza SeF007 (#78601) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2242-es , de ha van adapter akkor a 2230-as is jó.
Hardverapron akad pár, de fentebb valami a Yogaba keresett ilyen méretűt épp.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78603) Khaosz55 válasza PROTRON (#78582) üzenetére


Khaosz55
addikt

990Prot 1TB-t vettem 4K120 FPS videó szekesztéshez. Idáig nincs bajom vele, vinyóról már nem lehetett szerkeszteni mert akadt a davinci.

(#78604) PROTRON válasza Khaosz55 (#78603) üzenetére


PROTRON
addikt

Válljék egészségedre, viszont a beszélgetés amihez hozzászóltál nem a PRO, hanem az évekkel később, gazdasági "fejlesztések" után kiadott EVO típusról folyt.

Visszakerestem a kérdésedet, abba a gépbe nem is raktam volna 990 PRO-nál gyengébbet, már csak a mihez tartás végett sem, pláne a feladathoz amire használod, jó választás.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78605) Lokii válasza bajaki (#78590) üzenetére


Lokii
tag

Tavaly lehetett még ennyiért kapni egészen december végéig , én is 56kba vettem 2 TBost szóval eléggé drágábban , január közepén

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78606) Lokii válasza TechN7ne (#78598) üzenetére


Lokii
tag

A2000res nincs is NV1-2 óta , azóta Kc3000 és Fury Renegade az "utód" úgymond. Meg ugye 1900 MB/sec , M2B slotban van nekem hűtő nélkül így 24-33 fok(idle), KC3000 meg 110mmes hűtővel VGA alatt 22-25 gen3ban. De ez lehet már bőven off szóval lehet ezt inkább SSD kibeszélőben írom le

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78607) Graphics válasza Lokii (#78606) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kc2500 kimaradt. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78608) Lokii válasza Graphics (#78607) üzenetére


Lokii
tag

Köszi :DD , nem is tudtam hogy létezik, másik választáson sn850x lett volna de az csak január 5-11 között volt 55ert, eddigi legolcsóbb ára , a drágulás kezdete után :B csak túl sokat vacilaltam(hát fáradt voltam) :(

Kc2500 se lett volna rossz tekintve hogy ott már van 2 TBos modell

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78609) berke89


berke89
junior tag

Sziasztok, wd850x el sokat szívtam az Intel configon, redditen sok panasz van ra bsod stb. Most rakok össze egy AMD configot, Asus rog strix b650e- f , ryzen 7800x3d, Corsair veng, 6000mhz, cl30, a felkonfig, 2 db m2 kellene egy oprendszernek egy pedig gamingnek. Warzonera főleg, érzékeny el mindenre is. Van
olyan ssd ami stabil sebességen megy több orra játék warzone alatt? Vagy a gyorsító tarat időnként üríteni kell? Ezt s részét nem
vagom a dolognak. Köszi a válaszokat :R

(#78610) SunMount3r válasza SunMount3r (#78566) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még annyi kérdésem lenne ehhez, hogy ez a WD Green mennyire melegedős? Mondjuk egy BX500-ashoz képest? BX500-as van a gépemben és hát néha eléggé felkúszik. A laposban meg, amibe a Green lesz majd, nem tudom, hogy hosszútávon és állandóan hogyan lehet figyelni a hőfokát, mert lehet, hogy Linux lesz rajta.

(#78611) pluto1969 válasza SunMount3r (#78610) üzenetére


pluto1969
tag

Egyáltalán nem melegedős a WD green. Szerintem a Sata ssd-k egyike sem melegszik annyira, hogy gondot okozzon, már csak a lassú szabvány miatt sem.

(#78612) SunMount3r válasza pluto1969 (#78611) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, köszi, de pl. a BX500-asom, most is, hogy egy kb. 1 óráig tartó videó enkódolást csináltam rajta, hát közben fel-fel menegetett 56 fokig is.

Amúgy a Linux-os hőfok mérésre van valakinek ötlete? Olyasmi megoldás kellene, mint a Sentinel Windows-on.

(#78613) pluto1969 válasza SunMount3r (#78612) üzenetére


pluto1969
tag

Ez elég extrém terhelés az ssd-nek, de még az 56 c sem okoz semmilyen problémát sem. 70 c-ig semmi gond, de ezt meg igen nehéz elérni egy sata ssd-vel.

(#78614) kesztió


kesztió
aktív tag

Helló, rendeltem egy HŰTŐBORDÁS Crucial T500-at (1TB) a HP Spectre x360 15-eb1004nn laptopomba (magyarán utolsó szériás 15"-es Spectre x360).
Hogy ne tűnjek túl hülyének, még a Copilot-ot is megkérdeztem: biztos, hogy a hűtőbordás T500-at is be lehet gyömöszölni ebbe a laptopba? Vagy inkább vegyek borda nélkülit, olcsóbban? A válasz: igenperszehogyne, rendeljem csak nyugodtan.
Nos, az SSD 10 mm vastag bordástól, míg a laptop maximális(!) vastagsága 13 mm. Kell rakétatudomány ahhoz, hogy ezt azonnal vissza kell küldeni, vagy a ChatGPT-nek volt igaza és van itt valami trükk, ami elkerüli a figyelmem?
Szervizben cseréltetném, mert amúgy is van egy csomó probléma még, amivel nem szeretnék bíbelődni (pl. tisztítás, processzorpaszta stb.), tehát nem megoldás, hogy majd szétszedjük és elválik. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bug és debug fia vagyok én

(#78615) ricsip válasza kesztió (#78614) üzenetére


ricsip
addikt

Szerintem ma még nem tart ott a copilot h. ilyesmiben adhass a véleményére. Én inkább a gép manual-jának hinnék, ill az SSD datasheet "fizikai méretek" részét tanulmányoznám át először.

[ Szerkesztve ]

-

(#78616) shadow1901 válasza SunMount3r (#78612) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Mi számít olyasminak? Psensor. Program futása alatt: min, max, aktuális. Akár grafikonnal. Riasztással. Lehet van ettől jobb megoldás, nekem nem erre kellett, de láttam ilyen lehetőséget benne.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#78617) PROTRON válasza berke89 (#78609) üzenetére


PROTRON
addikt

Szia,

Viszonylag kevés tényleges visszajelzést látok, de tény hogy van 1-2, ami kifejezetten win 11 rendszereket érint.
Valóban a WD kiadott firmware updatet a problémákra válaszul.

Én sajnos nem értek a lovakhoz, így a reddithez sem. Amiket én találtam, az nem volt túl sok. Megtennéd hogy ide is belinkeled hogy milyen keresést írtál be, amire sok-sok bejegyzést kaptál válaszul?
Tény hogy ez főként másik topikhoz tartozik, de azért itt is jó ha van 1-2 sor róla.

A játékok annyira nem érzékenyek, szal akár Samsung 970 EVO Plus-al is lehet szerelni, de lehet akár Kingston Fury renegade, Samsung 990 PRO ha a pénztárca engedi.

De azt is látni kell, hogy minden gyártmányban előfordulhatnak hibák, ahogy nincs lehetőség minden kombinációt lepróbálni, simán lehet hogy adott intel csipszet, vagy adott gyártóval még is összeakad valami, annak ellenére hogy papíron nem szabadna.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78618) kesztió válasza ricsip (#78615) üzenetére


kesztió
aktív tag

Hát ez túl könnyű nem lesz, mikor láttál utoljára olyan laptop kezelési könyvet, ahol ilyen mélységig találhatók információk?

Bug és debug fia vagyok én

(#78619) PROTRON válasza kesztió (#78618) üzenetére


PROTRON
addikt

Számomra az a furcsa, hogy mikor láttál olyan Copilot chatbotot, amilben ilyen mélységig tényleg be vannak táplálva a világ 2 milliárd laptop típusának összes nüansznyi paramétere...
Ezért szoktunk mindig a pontos típus jel alapján Youtube "disassembly" videókat nézni, igen, az alapján nehéz a pontos milimétereket megszámolni, de legalább annyi kiderül hogy van-e egyáltalán hely gyárilag bordával szerelt SSD-nek, vagy egyáltalán nincs.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78620) ubyegon2 válasza SunMount3r (#78612) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

(#78621) t72killer válasza ricsip (#78615) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerintem meg csavarhúzó és subler, de biztos én vagyok régimódi, hogy nem egy AI álmaiban kereskedek...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78622) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a Corsair példány vajon biztosan TLC vagy félrecímkézett QLC? Gyanúsan jó árúnak tűnik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78623) ubyegon2 válasza t72killer (#78622) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha itt ránézel a price history fülre, láthatod, hogy ennyi az ára, csak brit Amazon most akcióban adja. Nem QLC, ezt is látod a skinflint oldalán.

(#78624) t72killer válasza ubyegon2 (#78623) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78625) koxx


koxx
MODERÁTOR

Lexar NM790 1TB - 30.990 HUF
Mostani árak mellett sztem egész jó vétel. Sajnos én még a 710-est vettem ennyiért.

(#78626) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdvözlet ismét!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
több típus is érdekelne, az ár mellékes, az még változhat
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
asztali, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD?
Gigabyte Z790 UD [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
5 év jó lenne (minél több annál jobb)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Kifejezetten játékok futtatására
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
csak új

Borda nélküli vehető?

szerk: ilyenekre gondoltam, mint pl: Samsung 1TB NVMe 970 Evo Plus például! Ez borda nélküli

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#78627) Sys85 válasza tibaimp (#78626) üzenetére


Sys85
veterán

Saját vélemény/tapasztalat:
Az előző asztalimban ilyen 970 Evo Plus 1TB ssd volt, rendesen melegedett nálam.Én raktam rá bordát [link] , ezzel már normális volt.
Hűtő nélkül üresjáratban 55-60fok volt, max terhelésen felment 80-85fokra is, átlagos használattal 70-72fok.
Hűtővel 35-40fok, fullon terhelve 53-55fok, átlagos terhelésen 45-47fok.
Jól szellőző házban (3db 12cm be, 2db 12cm ki).

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#78628) PROTRON válasza tibaimp (#78626) üzenetére


PROTRON
addikt

A játékok mostanság eléggé terebélyesednek, így ha elfogadsz egy jó tanácsot, inkább 2TB méretet válassz.

Amit kinéztél az pl teljesen jó játékokhoz.
Árban mérettől függően, de alig 5-10k huffal drágább a felső kategória, pl Samu 990 PRO, vag WD SN850x.

Jelenleg nem éreznél semmi de semmi különbséget, de ki tudja 5-10 év távlatban lehet lesz fejlődés. Persze a 970 EVO Plus is teljesen jó most.

Szerk.:
Ahogy előttem a kollega írja, a melegedés az minden ilyen sebességű példánynál fellép, amikor az első 200-300 GB játékot telepíted STEAM-ről, akkor majd HWinfoval csekkold a hőfokot, hogy tartósan 65 fok fölé melegszik-e.
Ha igen, akkor sajna az alaplapi hőelvezető lap kevés, kell rá venni külön 2-4k huf közötti összegért rendesen bordázott bordát.

A tartósan 65 fok feletti tartományban jöhetnek a röccenések a felhasználói élményben, ez ilyen ökölszabály.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78629) Sys85 válasza PROTRON (#78628) üzenetére


Sys85
veterán

Az a furcsa, hogy a laptopban (ahol azért a szellőzés nem olyan mint egy jól szellőztetett ATX házban) a WD SN570 1TB 60fok főlé alig megy full terhelésen.
Alapjárat 36fok, átlag 50-53fok, max 63.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#78630) tibaimp válasza PROTRON (#78628) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sys85, PROTRON: Köszi :R :R
Nem saját részre lesz, és most, mikorra végeztem a konfiggal, derült ki, hogy kb. ki is futottam a keretből....Szóval marad ez, majd a srác fejleszti, ha akarja! Ez a ház, remélem ebben kibírja, de ha kell neki külön borda, majd teszünk rá: [link]

Amúgy jogos, a kapacitás javaslat, én magamnak bordás, 4TB-os nvme-t vettem, még az áremelések előtt :P .

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#78631) PROTRON válasza tibaimp (#78630) üzenetére


PROTRON
addikt

Szerintem ebben a házban az alaplapi heatsink elég kéne legyen, még alacsony fordulatszámon is.

#78629 Sys85
Az SN570 kevésbé melegedős fajta mint az EVO Plus, én nekem megcsappant a bizalmam korábban a WD blue széria iránt és a mostani 580-as értékei sem tettszenek.
De elismerem, hogy ahol az ember oda tud figyelni az SSD-jére, ott a hűvössége okán az is választási lehetőség.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78632) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.
Két SSD között vacilálok:
Apacer AS2280Q4 2TB
WD Black SN770 NVMe 2TB

Melyiket érdemes venni szerintetek? A garancia a WD mellett szól,elméleti élettartam meg az Apacer mellett.
Nekem az a lényeg hogy hosszú ideig bírja(jó 3-5 év max)
Csak játékok lesznek rátelepítve,semmi más. Azon fog futni Steam,Uplay,stb... és a telepített játékok.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#78634) Pyttawrx válasza Potyka03 (#78632) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. WD Black SN770 szerintem.

(#78635) Dapro


Dapro
senior tag

hi, ssd-t keresek , lenne kis fajl iras is, masik fele meg gaming ami ha jol tudom annyira nem szamit mert csak olvasás.
2tb nvme m2 gen4 amire szükség lenne.
egy Kingston NV2 1TB és egy samsung 970 evo plus 1tb amit kiváltana.

(#78636) Pyttawrx válasza Dapro (#78635) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Összefoglalót töltsd ki kérlek. Könnyebb lesz segítenünk. Köszi.

(#78637) Dapro válasza Pyttawrx (#78636) üzenetére


Dapro
senior tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? - ahogy néztem 50-70k körül vannak szóval ennyi, kb 60k körül jó lenne.
2. Mekkora SSD-re van szükség? - 2tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? - nvme m2 asztali
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) - gigabyte b650i ax lap, am5 rendszer. 
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) mindegy, lehet 3 is
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? - kis fájlokkal is dolgozok (txt) iras olvasas ,
sokat sokszor (generáltak) , azon kivul gaming, kb 50/50 aranyban.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? új jó

egy Kingston NV2 1TB és egy samsung 970 evo plus 1tb amit kiváltana,
mivel csak 1 slot van ezen a lapon.
amúgy nem tudom van e olyan ami hűvösebben működik mint a többi,
de a mostani mindig 60fok+ és ez nem annyira tetszik

[ Szerkesztve ]

(#78638) koxx válasza Dapro (#78637) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Crucial P5 Plus 2TB Heatsink 54e ft, 5 év garival
Corsair MP600 PRO LPX 2TB 63k, 5 év gari

[ Szerkesztve ]

(#78639) PROTRON válasza Dapro (#78637) üzenetére


PROTRON
addikt

Nu az alaplapoddal az a helyzet, hogy azért meleg az SSD mert az alaplapi csipset pont alatta van és fűti.
Mekkora házikóban lesz?
Van már most is bordázott borda az SSD-n? Mert elsőre nem írtad így feltételezem hogy nincs.
Csak mert ha tudsz kereszthuzatot csinálni akkor nem kéne gondot okozzon egy rendesen bordázott bordával, 2-5k huf.

Mindegyik melegszik ma már.
Én inkább a 970 EVO Plus-ból vennék 2TB-t, vagy WD SN770.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78640) Lmh


Lmh
őstag

Sziasztok!
Mi ez a sok eladó KIOXIA EXCERIA 960GB? Bezsákolt a nép valami black friday-en vagy mifene?
Játékoknak keresek valami SSD-t. Vehetem vagy van valami ellenjavallat?
:R

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#78641) Graphics válasza Lmh (#78640) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fapados olcsó SSD.

Inkább vegyél szerver SSD-t, az is van hasonló árban.

Amúgy valaki árult pár hónapja ilyen Kioxiát, szerintem megvette valaki és most csepegteti elfelé őket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78642) pluto1969 válasza Lmh (#78640) üzenetére


pluto1969
tag

Én 4 db látok összesen, különböző emberektől. Hol látsz sok eladót, csak kíváncsiságból?
Én nem szeretem őket, mert bár TLC-ek, de Phison S11 vezérlősek a legutóbbi információm alapján.

(#78643) Dapro válasza PROTRON (#78639) üzenetére


Dapro
senior tag

Igen sajnos ilyen az itx :( amugy van rajta borda, most raktam ossze az am5 rendzsert es 70fok az ssd gaming alatt. De alapbol is 50-60, van ertelmesebb jeyi passziv hutes meg van amugy a sarga tuskes fajta de nem is hasznal kb.

nr200p lett , elotte egy formd t1 volt , es lehet amugy formdba visszamennek de nemtudom ssdre mit kene, esetleg vmi aktiv huto…

most epp aio hutes van a procin de valszeg valtok air coolerre ryzen 7700on es akkor mar eselytelen h barmi magasabb hutot rakjak ssdre

[ Szerkesztve ]

(#78644) PROTRON válasza Dapro (#78643) üzenetére


PROTRON
addikt

Az a gond hogy a bordázott bordának is feltétele hogy rendes átszellőzés van, nem pedig "holttérben" van a borda. Ennél a háznál nincs lehetőséged elülről-hátrafele kereszthuzatot csinálni, ami vel az a gond hogy alulról a VGA blokkolja a rendes légáramot az alaplap tövében. Ezért bármilyen hosszanti bordát is raksz fel, az alatt ugyanúgy forrófejű lesz a bármelyik SSD, mert mindegyik ami 3000 mb/s-nél gyorsabb, azok mind melegeszenek.

De egyik kollega talált olyan hűtőt, ami magasabbra lóg felfele, így a VGA és a léghűtő között jobban kiemelkedve, jobban beleér a légáramlásba, ráadásul állítható szögű.

Ilyenkor azért vannak vékonyabb torony hűtők is, nem tudom hogy milyen procid van, de ha az SSD is 65 fokon tetőzik meg a CPU is, akkor azzal semmi gond nincs. Nem kell lenyomni mindent 50 fok alá...szal nem kell mindenre Dark Rock Pro 4, vagy NH D15, van amikor keskenyebb megoldás is elég, aminek a ventije lentről szívhat...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78645) Dapro válasza PROTRON (#78644) üzenetére


Dapro
senior tag

sztem miota itx en van azota idegesit az ssd temp, viszont! Teljesen veletlenul az elobb talaltam egy videot amibe a csavo azt javasolta hogy a heating padot (a jeyi bordahoz kaptam alá-fölé ) vagjuk felbe az ssd-n. Na en most felbevagtam az egyik 980pro ssdn levo cimket is (am attol asszem elszall a garancia de nem erdekel nem emlekszem mikori )kis hezagot hagyva es a heating padot is. A sima temp kb 5 fokot csokkent (65-68) viszont az ssd 2 temp ami asszem a controller az 75-80+rol 65 re ment… ja es joval tobb fps em van gamekbe szoval valszeg throttlingolt csak nem tudtam . (Ryzen 7700 lett most i7-9700k helyett) amugy azt az allithato ssd hutot is lattam mar de nem fert volna be, meglatjuk egyenlore most jobb lett

[ Szerkesztve ]

(#78647) PROTRON válasza Dapro (#78645) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát a thermal pad vastagságát csökkentetted igaz? Az persze, jó hatással van...

7700-hoz elég egy Notcout NH-12 is nem? És akkor alulról felfele szívó ventivel elvileg elfér az állítható borda...vagy eleve felülre is kerülhet a venti...és ráadásul akkor a venti tutira folyton keresztül szívja a levegőt rajta...
szerk.:
Ryzen 7950x-et használtak NH-12A val, igaz 2 ventivel, de ott gaming alatt 65 fokos maradt a proci.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78649) Dapro válasza PROTRON (#78647) üzenetére


Dapro
senior tag

Nem, siman csak elfeleztem a padot , hogy ne erjen ossze. Ja air cooler lesz aztan megnezem a nagyobb ssd huto kinalatot, ty

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.