Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegyszer

    addikt

    Szervusztok!

    Adott egy lapot, a mit lassan két éve vettem. (link lent)
    Benne egy 256-os SSD, ami mára igen szűkös lett egy új hobi kapcsán.
    Elkezdtem csillagos eget fotózni, és a rendszer 10s-onként termel egy 4MB-os nyers képet.
    A feldolgozás során viszont akár 2000-nél is több fájlot szeretnék vele stack-elni. Amihez egy 1T belső SSD-re gondoltam. Mivel a feldolgozás egy része az adatok beolvasása, és a munka során a bemenő adatok 4-5xösét foglalja el az átmenti tárhely, a sebesség nem lenne rossz, ha magas lenne, de mivel csak ekkor van kihajtva, nem is szeretnék "túl gyors" eszközt venni, ha a feladatok 99,9%-ában a teljesítményére nics szükség. Ha nem ez megy rajta, akkor irodai appok, netes stream a 95%-ában a munkája.

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    max 40000Ft
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    1TB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Ha jól tippelek, M.2 csatis, de javítsatok ki, ha tévednék. Ott a leírása a poszt elején.
    4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    Lenovo IdeaPad 5 15ALC05 (82LN0023HV)
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    max 5 év
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    Szerintem ez átlagos, ritkán kell, hogy süvítsen, de akkor jól esne :DDD
    7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
    Csak új.

    +1 A meglévő SSD-t egy tokba rakva "nagy pendive" szerü külső SSD háttértár gyanánt szeretném használni.

    A fenit két célra, egy SSD-t, illetve házat tudtok javallanni?
    Illetve ki milyen appot javasol leginkább ma a klónozás elvégzéséhez? Mi a trendi? Van erről valami jó kis leírás a kiszemelt apphoz?

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés