Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78101) PROTRON válasza Askformore (#78100) üzenetére


PROTRON
addikt

Ami az Apaceren van az sem megfelelő teljesítményű "borda" hanem csak a hőelvezető lap, valamennyit rásegít a hőelvezetésre, de még korántsem elegendő, így arra is kellene külön aftermarket 3-5k hufba kerülő bordát venni. Csak akkor elegendőek ezek a vékony lapok, hogy ha szó szerint erős légcsatornában van közvetlenül...egy normális gépházban még ha 4-6 venti van benne, akkor sem oda fúj hogy elegendő lenne.

Csak eddig nem jutott el a beszélgetésed fentebb. :D

Minden amiben PCIe gen 4-es vezérlő van, vagy olyan PCIe gen 3 ami olvasásban és / vagy írásban eléri a 2500 MB/sec-es tempót, az melegszik...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78102) pluto1969 válasza PROTRON (#78101) üzenetére


pluto1969
tag

De ha a Apacer AS2280Q4 verziót választja, azon nem csak hűtőlap van, hanem rendes hűtőborda (tapasztalat), amely több ezerbe kerülne külön megvenni, viszont ez az ssd verzió nem drágább. 15 000 az alzán 500gb, bár úgy látom alig lehet már kapni máshol.

[ Szerkesztve ]

(#78103) PROTRON válasza pluto1969 (#78102) üzenetére


PROTRON
addikt

De Ő 1 TB keresett.
másrészről itt van nálam a serverben az az apacer és az a borda kialakítás azért nem vetekszik egy 3,6k hufba kerülő ID-Cooling Zero M15-től...mármint szó szerint az összeillesztése nagyon gáz, még a saját SSD gyártmányra felszereléshez is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78105) bal8080


bal8080
csendes tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-40 ezer Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség? 1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
LENOVO LEGION 5 17
82K0000WHV
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

[link] Ez hasonló, de nem teljesen az
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3... év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagosnál kicsit erősebb, de nem professzionális. (időnként akarok futtatni rajta egy két virtuális gépet, routert, ... tanuláshoz)
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új

Elméletileg 2 db nvme ssd-nek van hely, ezért még van egy szabad hely.

[link] Ez mintha az enyémhez hasonló modell lenne.

(#78106) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Lassan kell egy Win reinstall. Mivel most egy Hynix 256GB-os van használatban, gondoltam bővíteném a rendelkezésre álló tárhelyet is egyúttal.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20k felé nem nagyon mennék.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Mondanám, hogy minél nagyobbra, de maradva a földön, ennyiért bízok benne, hogy lesz értelmes ajánlat 1TB-re.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop és ha jól értem M2-es. (Dell 7577-es laptopról van szó.)
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Dell 7577
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Ha már egy hónapot is jól muzsikál, bízok benne, hogy évekig bírni fogja.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos. Minimális fájlcsere, böngészés és kis WoW.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Használtra is nyitott vagyok.

Köszi

Mess with the best / Die like the rest

(#78107) Pyttawrx válasza Louro (#78106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez is 22-23 Crucial P3 1TB M.2 (CT1000P3SSD8). Erre a használatra jó. Többet építettem be már én is. Nem volt gond velük. Nyilván alap belépő ssd.

(#78108) Louro válasza Pyttawrx (#78107) üzenetére


Louro
őstag

Nekem jó az alap is, csak ne menjen tönkre 2-3 év után sem lehetőleg. Úgysem fogom az átviteli sebességet sem kihajtani 0-24-ben.

Köszi!

Mess with the best / Die like the rest

(#78109) Kezai


Kezai
csendes tag

Sziasztok! Az alábbiak alapján keresnék valamit, az előzmények alapján samsung 970/980 pro-kat nézegettem.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40k a teteje, igazából azon belül a legjobbat szeretném (gyorsaság/megbízhatóság)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop: Legion 5-15ACH6H, PCIe NVMe, PCIe 3.0 x4 slot van benne.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Document (lenovo.com)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
min 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Pro és gaming, rendszer futna rajta, ide raknám a játékokat is (a mostani 512 pedig másodlagos lesz passzív adattárolásra)
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új

köszönöm előre is!

(#78110) PROTRON válasza Kezai (#78109) üzenetére


PROTRON
addikt

Igazából a 970 EVO plus az nagyjából a sebesség teteje amit a Laposod ki tud hajtani.
A 980 pro 1-2 hajszállal többet tudhat apró fájlos műveletek terén, tehát a professzionális felhasználás során lehet hogy még gyorsabb, cserébe mégjobban melegszik.

A laposodban szerencsére gondoltak az SSD-k hőelvezetésére, de ezzel kapcsolatban jó lenne ha megírnád hogy HWInfo milyen típus azonosítót ír ki a mostani 512-eshez és hogy nagyobb fájlok ráírásakor mennyire melegszik fel.

Mert a 990 pro-t valóban nem tudnád már kihajtani, tehát nem éri meg a +5k hufos felárat papíron a 980 pro-hoz képest.

De akkor lehet hogy a Kingston Fury renegade 1TB ami épp a 970 evo plus és a 980 pro között van árban, még lehet hogy ki tudja hajtani és ez is eléggé megbízhatónak tartjuk a visszajelzések alapján, a fontos dolgok terén picivel gyorsabb a 970 evo plusnál és kb pont annyival drágább is.
Tehát jobban megérheti mint a 980 PRO.

De ehhez kellene a "felmérés" a jelenlegi SSD-d melegedéséről...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78111) Claptonic


Claptonic
csendes tag

Sziasztok!

Kinőttem a 250GB-os samsung 850EVO-t, bővíteni szeretnék.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30.000Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI PRO-B660M-A-DDR4
[link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Jó elgondolás, hogy a rendszer maradna a 2,5SATA-son, az újat játékok tárolására használnám. (szóval átlag)
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Újat.

Köszi előre is.

(#78112) PROTRON válasza Claptonic (#78111) üzenetére


PROTRON
addikt

Jobb lenne az új 1TB M.2-esre átklónozni a rendszeredet, azon esetleg csinálni a rendszernek egy saját partíciót, aztán ha úgy érzed hogy 1-2 program nem úgy működik ahogy szokott, akkor 1-2 hét múlva a nulláról újra telepíteni...elvileg a klónozás közel 100%-os, 2 éve használom így átklónozva a rendszerem, de azért folyton mondom magamnak hogy ideje lenne újra telepíteni. Macrium Reflect ingyenes programmal szoktuk elvégezni.

Samsung 980 (sima) verzió is már elegendő a felhasználásodra.

Ha később még is profibb felhasználásra is használnád, esetleg jobb lenne már most 970 EVO plus...bár már ez is 31,5k körül van.
vagy annál is erősebbet szerezni, pl Kingston Fury Renegade 1TB még alig több mint 30k, 32,5-35 között meg lehet most még szerezni.

Meg kell nézni hogy hátha elég a gyárilag az alaplaphoz adott hőelterítő lap, mert van hogy adott felhasználáshoz elég.
Tehát ki kell próbálni hogy rendszer átklónozás után valami ingyenes nagy 200GB játékot feltelepítesz rá STEAM-ről és közben nézed HWInfoval a hőmérsékletet hogy ne legyen tartósan 65 fok fölött.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78113) Louro válasza Pyttawrx (#78107) üzenetére


Louro
őstag

Még annyi, hogy erre érdemes Win-t feltenni? Vagy arra már inkább 30k-ig kellene zsebbe nyúlni?
Vagy erre nem érdemes OS-t tenni? Azt inkább a SATA-s SSD-re tegyem?

Mess with the best / Die like the rest

(#78114) Claptonic válasza PROTRON (#78112) üzenetére


Claptonic
csendes tag

Köszi a választ! Szerintem akkor csinálok egy reinstallt. És akkor lehet eladom a régi ssd-t.
Tényleg csak játékra lesz. Ezek közül melyik melegszik legkevésbé, hogy elég legyen a gyári hőterelő?

(#78115) Askformore válasza PROTRON (#78112) üzenetére


Askformore
senior tag

Kitörlődtek a hsz-eim. Kingston Fury Renegade-et vettem végül, van rajta egy hővédő lapka, 58 fok volt a max, amit láttam HW infoban játék alatt, illetve egy nagyobb letöltés során is. WD Blackre kellett volna még hűtőborda, így árban ugyanott vagyok.

Hátha segít valakinek ez az infó aki vásárlás előtt áll.

(#78116) PROTRON válasza Claptonic (#78114) üzenetére


PROTRON
addikt

Én azért szeretek klónozással indítani, mert a windows kulcsodat az egész gépre jegyezte meg a Mikrosoft központ, jelenleg pedig 1 bizonyos SSD-n van a rendszer.
Paranoiám hogy ha szűz meghajtót teszek be, akkor majd nekiáll kötözködni, hogy lehet nem akarja magától aktiválni majd a win-t, mert cserélve lett a meghajtó.

Aztán persze 1-2 hét és már biztosan nem fog problémázni a központ hogy haujrarakom. Ez az én paranoiám, nem tudom mennyi az alapja, de jobb félni mint megijedni.

Elvileg a 970 EVO plus-al is elegendő szokott lenni az alaplapi hőelvezető.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78117) Claptonic válasza PROTRON (#78116) üzenetére


Claptonic
csendes tag

Igen, bennem is van para a kulcs miatt, akkor megpróbálom a klónozast.
És akkor veszem az EVO plust, köszi az ajánlást.

(#78118) Pyttawrx válasza Louro (#78113) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért ne lehetne?

(#78119) Pyttawrx válasza Askformore (#78115) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak nem sikerült megérteni.
utoljára és nem csak neked szól ez!

SSD kibeszélő topikba írj és ne ide, ha:

- már túl is vagy a vásárláson, és szeretnéd a tapasztalatodat, akár tesztedet megosztani,
- még csak gondolkozol a vásárláson, és mások tapasztalatai érdekelnek valamilyen SSD-vel kapcsolatban,
- bármi kérdésed, észrevételed lenne egy SSD-vel kapcsolatban.

(#78120) Askformore válasza Pyttawrx (#78119) üzenetére


Askformore
senior tag

Én értem, de ha itt kérdezik pont fölöttem, hogy melyik nem melegszik, hiába Írom a választ egy totál másik topicba. Ez a rendszer, hogy két topic van egy témáról, és egyik kérdést ide írom, a másikat meg oda, egy totál baromság szvsz. Nem segíti a felhasználókat a döntésben, hanem pont megnehezíti.. A topic címe, hogy "milyen ssd-t vegyek", ebben a témában írok folyamatosan. Befejeztem a kommentelést, töröld ki ezt is nyugodtan.

(#78121) Pyttawrx válasza Askformore (#78120) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt úgy szoktuk, hogy oda leírjuk és linkeljük. ez ezután is legyen így.

(#78122) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Első körben nézzük meg, mi az az összeg, amiből kijön, úgyis akciós ajánlatot fogok vadászni rá.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
Minimum 2TB.
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Desktop PC, m2 csatlakozó.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI MPG B550 Gaming Plus
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Nem szempont, de úgysem a kínálat alját nézem.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Teljesen normál othoni konfig, játákok futnának róla.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új érdekel.

Kicsit bővebben: A rendszer Win11, egy gyári hűtőbordás, m2, 1TB, Samsung 980 Pro-n van, de mivel manapság egy játék már nem is annyira 100 GB, hanem inkább a 200-hoz közelít, némelyik annál is több, így kinőttem. Most kényszerből átpakoltam a telepített játékokat egy 1TB, SATA, Samsung 860 Evo-ra, ami a célnak megfelel, de már sokéves, és gondolom nem egy versenyló, ráadásul inkább előbb, mint utóbb ez is kicsi lesz. Van rajta két Forza Horizon (4-5), egy Forza Motorsport, egy Baldur's Gate, egy Starfield, egy CP77, meg némi apró a steam könyvtárból, és igen gyorsan telik... A terv az, hogy a rendszer marad, és bepakolok egy második m2 SSD-t a második slotba, ami ha jól látom, még csak nem is PCIE 4.0 - nem tudom, hogy ez számít-e. Amit néztem, az a WD Black, vagy valamelyik Samsung, de kicsit elvesztem a jelölések között, az SSD-hez meg nem értek, szóval a teszteket sem könnyű így értékelni. A kérdés az, hogy melyik modelleket érdemes figyelni az adott gyártóktól: azt olvastam, hogy a Samsungból vannak gyengébb sorozatok, de nekik annyi modelljük van, hogy nekem ez teljes káosz... WD Black vonalon 770, vagy 850, ami alapból néztem, ezeket ebben a méretben olyan 120-150 eur között meg lehet csípni. Megéri nekem a 850 felára? Vagy eleve nem érdemes ennél kisebb modellt venni? Esetleg fölösleges a 850, mert a lapom úgysem tudja kihasználni? :F

A segítséget, észrevételeket előre is köszönöm.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#78123) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

NVR-be keresek 5db 8mp kamerához 0-24-ben történő rögzítéshez 2,5"-os 1-2Tb SSD-t. Mi lenne ajánlott erre a feladatra? Eddig egy WD Purple HDD teljesítette ezt a szolgálatot, ami tökéletes is lenne ha nem lenne hangja.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#78124) ANOka válasza Tothgera30 (#78123) üzenetére


ANOka
őstag

Használt szerver SSD (pl. PM883) az Hardverapróról.
Esetleg WD Red SA500 SSD széria.

(#78125) Kezai válasza PROTRON (#78110) üzenetére


Kezai
csendes tag

Nagyon koszi a kimerito valaszt, a hwinfo ezt irja:

Drive: WDC PC SN530 SDBPMPZ-512G-1101 (21064S806679)

Egy 70 gigas cumo sajat particiok kozotti masolasakor avg: 47 fok, max 60 (legvegere erte el)

(#78126) Richard!


Richard!
addikt

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15 ezer forint alatt. Alzához van 5000 forintos kuponom, ha ez számít :)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali és SATA3 csatlakozó
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Gigabyte GA-970A-DS3P (rev.2.x) [link]

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Újként legalább 3 év. Használtként mindegy.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos felhasználásra, Win10 rendszer alá.

7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új és használt is egyaránt szóba jöhet.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#78127) kefe13 válasza Richard! (#78126) üzenetére


kefe13
tag

MX500, 870 EVO, KC600, ezek vannak kb, az MX500 olcsóbb most alzában :)

(#78128) PROTRON válasza Kezai (#78125) üzenetére


PROTRON
addikt

Hát ez nem biztos hogy optimális, mivel az egy kifejezetten hűvös típus...
Azt nézem a szétszedős videóban, hogy az SSD-kel van egy termal pad, de ami rajta van az csak egy vékonyabb alu hőelterítő lemez, úgy gondolhatták a tervezők hogy a majd átjárja a hűtő ventilátorok légárama, ami a laposon belüli légréseken keresztül szívja össze a levegőt.

Azt kellene megpróbálni, hogy rendelni kéne olyan termal padot ami ilyen "kockázott" és 1-2 mm vastag, Pyttawrx tudsz ebben segíteni?
Mert a múltkor is amikor próbáltam keresni csak a réz alapút találtam meg bestmarkt-on, az meg a jelenlegi ratyi heatsink alá nem fog neki beférni, mert minimum 3mm vastag és merev.

De azt is lehet hogy erre kicserélni az egész jelenlegi "ratyi hűtést": [link]
Mert ennél az egyes kockákat körbejárja a levegő, csak ugye gyárilag az eredeti kialakítás kicsit alátámasztja a műanyag hátlapot is.
Szerencsére az M.2-es SSD rögzítési pontja külön csavart kapott, tehát nyugodtan leszerelhető a jelenlegi hőelterítő lap.

De lehet hogy jobb eredményt lehet elérni azzal a fajta termal paddal ami hasonló kockázott mint a linkelt réz, de termal padként alig 1-2 mm vastag, így át is járja a levegő, meg a ratyi heatsinknek is átad hőt, így lehet hogy nagyobb a felület.

És akkor a konkrét SSD típus:
Először kipróbálnám a Kingston Fury Renegade-t, 1TB méretben kb 33-35k huf, és a fenti 2 megoldást kipróbálnám vele, egy rendesebb, 100GB-os fájl másolással.
De feltétlen kell turbózás a jelenlegi hűtésre.

Sajnos a 980 PRO és a 990 PRO egyaránt túl meleg ebbe a környezetbe.
A WD SN850X még kellően gyors lenne, csak nem tudni mennyire melegszik ebben az adott környezetben.
Ha ez tartósan 65 fok fölött marad a 100GB másolása során (vagy 200GB ingyenes játék STEAM telepítés során), akkor elálással visszaküldeni és akkor marad a 970 EVO PLUS.

Ugye a mindennapokban(pl game, tervező programok használata, videóvágás...etc) egyébként csak 1-2 percre terheled le így, ami idő alatt nem fog belassulni, de azért lesz olyan a professzionális használat során, amikor fél-1 órára éppen belendül és emiatt kell erre a szélsőségre méretezni.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78129) Pyttawrx válasza Tothgera30 (#78123) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
WD RED pl.

(#78130) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
50.000Ft gondolom elég a tárhelyet leszámítva nem túl acélos igényeimnek.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
2+ TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép. SATA vagy M.2. Nem tudom melyik lenne jobb.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD?
ASRock B450M-HDV
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
5+ évig tervezem használni, gondolom akkor gari is kellene annyi.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Minimális használat: néha pici torrent, és kész. (A rendszer másik drive-on van és lesz. Játék nincs. Videovágás évente egyszer. Programozás másik drive-ról.)
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#78131) Kezai válasza PROTRON (#78128) üzenetére


Kezai
csendes tag

Koszi ujfent a kimerito valaszt, Kingston megrendelve (meglepo h a MM milyen jo aron arulja). Eloszor default letesztelem, jol ertem, hogy azert nagy fajlnal/terhelesnel a 55-60 fok meg oke?

(#78132) Lokii


Lokii
tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Nem szempont de 50-60

2. Mekkora SSD-re van szükség?

2 TB (nem vagyok Samsung van jöhet bármilyen)

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

M.2 vagy SATA

4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

Aorus B450 PRO [link] X2es az gondolom max 1750 MB/S de ez is háromszor gyorsabb mint a Sata 3 ssd

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)

mindegy (mivel játék tárolásra lesz , ha kép tárolásra lenne akkor vennék kettőt is de arra inkább HDD)

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

átlagos, játék és ha megbízható valamennyi kép tárolás 100-200 gb

7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?

Bármelyik

+És ez lehet off de mivel ezen gondolkodom Seagate barracuda 2/1.92 TB? [link]

(PL TLC e még, Dram van e még benne, controller ugyanaz e)

Elvileg laptopba is jó mert max 1.4 wattot fogyaszt , szóval ezt átvihetem SDD kitárgyaló topikba

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78133) Pyttawrx válasza Lokii (#78132) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Én erre bőven elégnek tartom a crucial mx500-at, ha viszont m.2 nvme, akkor crucial p3 vagy a samsung 980 basic verzió.

(#78134) Lokii válasza Pyttawrx (#78133) üzenetére


Lokii
tag

Köszi szépen , 970 evo is érdekesnek tűnik DRAM miatt , de 980 is jó HBM miatt van 32 GB RAM (HBMről rákérdezek majd SSD kibeszélő topikban így nem offolok)

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78135) ricsip válasza Lokii (#78134) üzenetére


ricsip
addikt

(#78136) PROTRON válasza Lokii (#78134) üzenetére


PROTRON
addikt

Annyit azert meg hozzátennék, hogy a 980asbol 1TB a max, igy ha az elso hsz alapjan tovabbra is 2TBset keresel, akkor ahogx irod a 970 evo plus jobb.
A sima evo-t mar nem nagyon gyartjak, igy annak feleelegesen felment az ára.

Meg a WD sn770 is erdekes lehet. Az uj kek szerias wd sn580rol azt irjak tesztek hogy melegedős, de kevés itteni visszajelzés érkezik.

#78131 Kezai

Igen, az 55-60 fok tartomany uzeminek tekinthető.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78137) Lokii válasza PROTRON (#78136) üzenetére


Lokii
tag

Hát 1 TB se rossz csak 2 slotom van így veszek majd kártyát később láttam 8000rert(van rajta venti szóval PL [link] vagy bármi hasonló), esetleg Satara lenne érdekes 1 TB méret de ha 2 NVMEt használok majd akkor ott is csak 2 TB mert -3 slot , személy szerint azt se bánnám ha lenne 3 TB méret

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78138) PROTRON válasza Lokii (#78137) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez az adapter egyszerre csak 1 db nvme és 1 db sata vezérlőjű SSD-t tud fogadni, a 2. slotban az M.2 csatlakozón belül máshol van az elválasztó pöcök--->M.2-es csatlakozójú, SATA SSD-khez való.
Ezért is elég hozzá csak x4 db PCIe sáv...
Amelyiken 2 db NVME SSD-hez van hely, azokhoz legalább x8 PCIe sáv kell.
M.2 SATA SSD-t nem szerencsés használni, csak akkor javaslunk olyat, ha nincs más mód...árban ugyanannyi, csak ugye sebességben felesleges.

Ezért javaslok inkább olyan típust használni amiből van 2TB méretű, árban is jobban jössz ki mint 2 db 1TB-ssel + adapter ára...
A kövi méret a 4TB kategória, 3-as nincs, hiszen "2-es számrendszer"...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78139) millk


millk
csendes tag

Sziasztok! Alábbi paraméterekkel keresek SSD-t. Köszi előre is!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- lehető legolcsóbb ami még ajánlott kategória oprendszerre és játékokhoz
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- asztali, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
- Gigabyte Aorus B450M [link] van a deszkához gyári hűtőborda és szerintem ez a max magasság fér rá mert fölötte van a GPU
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
- elég 3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
- oprendszerre és játékra
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
- elsősorban új

(#78140) Pyttawrx válasza millk (#78139) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
crucial p3 vagy a samsung 980 basic verzió.

(#78141) millk válasza Pyttawrx (#78140) üzenetére


millk
csendes tag

Samsung nagyon drága, nem fér bele az kiesett. Biztos hogy jó nekem hogy QLC-s a Crucial P3? Amire én gondoltam WD SN570 vagy Lexar NM620, mindkettő TLC legjobb tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

(#78142) Pyttawrx válasza millk (#78141) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen jó persze.

(#78143) millk


millk
csendes tag

Köszi amit még találtam a korábban linkelt SSD exelből:
- Seagate BarraCuda 1TB
- GIGABYTE M30 1TB
- ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Apacer AS2280P4 1TB
- Apacer AS2280P4UPRO 1TB
Gigabyte és Adata 5 év garis, többi 3. Igen, olvastam/láttam az Adata XPG féle lehetséges "problémát".
Ez az 5 + fent említett 2 közül (SN570, NM620) melyik lehet a leginkább ajánlott számomra? :R

(#78144) Pyttawrx válasza millk (#78143) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tehát utoljára. Oprendszer alá, és játékra szinte bármi, viszont ha nem fogadod meg amiket kapsz ajánlást, akkor játszhatjuk ezt sokáig.
pl WD SN570, amit írtál, vagy amit írtam crucial p3 vagy a samsung 980 basic verzió. bármelyiket bátran veheted. De vehetsz Samsung 970 EVO Plus ssd-t is, de ez kiesik a keretedből.

(#78145) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

2TB-os M.2 2280 SSD-t keresek Thinkpad X1 carbon laptopba. A benne lévő 256gb-ot váltaná. Plex kiszolgálás, némi torrent (10től több torrent sosem futna egy időben) és adatok tárolása lenne a cél. Jó lenne olcsón megúszni, tudnátok ajánlani kérlek megvehető típusokat.

Ez a Seagate BarraCuda Q5 2TB néztem ki, de lebeszéltek róla. Pedig 35ezerért csalogató. Használt is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#78146) Pyttawrx válasza tibbike01 (#78145) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Jó lenne tudni, hogy mennyi a kereted rá. Az hogy olcsón, az semmit nem mond. :)

(#78147) tibbike01 válasza Pyttawrx (#78146) üzenetére


tibbike01
őstag

Szia, 40ezertől nem szívesen adnék érte többet, de mondom, használt is szóba jöhet. :R

[ Szerkesztve ]

(#78148) Pyttawrx válasza tibbike01 (#78147) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor HA nézz szerver ssd-t volt itt nemrég ajánlva is típus. Keress vissza.

(#78149) tibbike01 válasza Pyttawrx (#78148) üzenetére


tibbike01
őstag

Na pont most rajtak fel apróra egy 2tb-os 980 pro-t, ez jó lesz nekem ugye? Nem fog túlmelegedni...stb?

(#78150) Pyttawrx válasza tibbike01 (#78149) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem is ez van, de tettem rá thermal pad-et ami befért.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.