Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#78701) Lokii válasza Lmh (#78685) üzenetére


Lokii
aktív tag

Tavaly december végéig meg lehetett volna , sajnos én is vártam , január 16an vettem . És újabb drágulást lehetett be a WD azóta , merevlemez téren is. :F

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78705) Devilstudio válasza PROTRON (#78684) üzenetére


Devilstudio
tag

Először is köszönöm a segítséget. :R

Eldöntöttem hogy 5db 4tb Curcial MX500 lesz vásárolva és egy 1tb a rendszernek, igaz 500gb a javasolt.
Felelesleges szerinted az 1tb a rendszernek vagy hízhat a rendszer, jobb ha van tartalék?
A családi cuccokról 3 bizti mentés is van így a tuti :K

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#78706) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.
Újra itt vagyok, még egy SSD vásárlása előtt.
Ismét 2TB-tal bővítenék.
A korábban ajánlott Samsung 970 EVO Pro-val eddig meg vagyok elégedve, de eléggé elszálltak az árak.
Kinéztem egyet, ami szimpatikus, sebességben és árban is.
MSI SPATIUM M482 M.2 lenne a kiszemelt. [link]

Vélemény, ellenvélemény, tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#78707) laychi válasza laychi (#78706) üzenetére


laychi
veterán

970 Evo Plus lett volna, elírtam, az off-ért bocs

(#78708) Graphics válasza PROTRON (#78684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 4TB az 3,63
A 3,84 még ennél kevesebb ( 3,49 )

De javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78709) tutis válasza tutis (#78698) üzenetére


tutis
őstag

végülis egy kc3000 1tb lett, ugyanolyan árban van most mint az sn770 vagy a 980, remelem jól választottam. apacerek olcsóbbak, de láttam alzán pár érdekes visszajelzést róluk (szétesnek, melegdnek stb)

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#78710) Lokii válasza Devilstudio (#78705) üzenetére


Lokii
aktív tag

Én 2 Tbot vettem rendszernek hogy kevesebb slot keljen + 3 %appdata% mappa és documents miatt, de 1 TB se rossz. Igazság szerint csak játék szempontból fontos , mert space engineers meg Minecraft eléggé tele tudja pakolni rendszer lemezt

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78711) PROTRON válasza Graphics (#78708) üzenetére


PROTRON
addikt

Igazad van.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78712) PROTRON válasza Devilstudio (#78705) üzenetére


PROTRON
addikt

Jobb az 1TB rendszer alá az én véleményem szerint, nagyobb a dram cache általában, meg alapvetően gyorsabbnak érződik az SSD technológia sajátossága miatt.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78713) t72killer válasza tutis (#78698) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A WD_BLACK SN770 2TB modellt én is nézegetem, nálunk pont akciós, 110 font :R 1200TBW-t ír megbízhatóságra a cég (A csamcsung másfélx ennyibe fáj, ugyanennyi írhatósággal)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78714) pilu85 válasza berke89 (#78609) üzenetére


pilu85
őstag

Op rendszerre nem pazarolnék m2-t. Sata3 elég neki. M2-t a sebességre étzékeny dolgokra használnám inkább.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#78715) Graphics válasza pilu85 (#78714) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Huhh, hogy találtál rá arra a 2 hetes kérdésre? :DDD

Amúgy már jó pár játéknak bizony nem árt az m.2 NVMe

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78716) pilu85 válasza Graphics (#78715) üzenetére


pilu85
őstag

Jaaa, most tértem vissza a topikba. Igen betöltési időnél számít, vagy másnál is?

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#78717) sambenez


sambenez
addikt

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40e
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus G531GU [link] gyártói link sajnos nincs.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 vagy 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos, játék, a rendszer is ezen lesz
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
elsősorban új, de figyelembe veszem a használtat is végső esetben

(#78718) Honda567


Honda567
junior tag

Sziasztok
Nvme PCI 500gb Ssd-ből
20ezerig melyik márka ami megbízható minőségű?
Ottholi használatra kell op rendszernek.

(#78719) Pyttawrx válasza Honda567 (#78718) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Összefoglalót töltsd ki kérlek. Könnyebb lesz segítenünk. Köszi.

(#78720) Honda567


Honda567
junior tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20.000.-
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500Gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali Gép ; M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asrock B550M Pro4 [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

Átlagos

7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új

(#78721) Pyttawrx válasza Honda567 (#78720) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi, hogy tkitöltötted.
Samsung 980 500GB M.2 PCIe (MZ-V8V500BW) tökéletes lesz szerintem

[ Szerkesztve ]

(#78722) ubyegon2 válasza sambenez (#78717) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Jó lenne tudni abban a gamer notebookban milyen SSD volt, mennyire melegedett és a sebességével elégedett voltál-e, csak a tárhely mérete miatt kéne másik?

Kb melegedési hajlam alapján ezeket venném: (fentről a legmelegebb)

Samsung 980 Pro 1TB
Samsung 970 EVO Plus 1TB
Samsung 980 1TB

Minap másik SSD topikban szó esett a Solidigm-ről is, akár ezt is bepróbálnám:

Intel Solidigm P41 Plus 1TB M.2 (SSDPFKNU010TZX1) *

SK hynix Platinum P41 sajna nem kapható itthon, ez volt a másik téma a SSD kibeszélő topikban, nagyon jó ez is!

*Ezt inkább mellőzzük, mivel QLC NAND van benne, csak azért maradt meg bennem, mert QLC létére kifejezetten jó szekvenciális eredményeket mutatott review tesztelésen, de rendszer alá QLC-t mégse javasolt. :N

[ Szerkesztve ]

(#78723) sambenez válasza ubyegon2 (#78722) üzenetére


sambenez
addikt

Nem én használom, asszony játszik rajta.
Egy 512-es Micron_2200V van most benne.
Visszanéztem HD Sentinelben, a napi max hőmérséklete 63-64 fokos.
Igen, leginkább a mérete miatt kellene másik.

(#78724) ubyegon2 válasza sambenez (#78723) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Atyaég...sejtettem, hogy abban a szörnyűségben még egy tök jó OEM is ennyire felmelegszik! Kilőném az űrbe, aki ezeket a gamer notikat tervezi. :N Akkor oda kifejezetten a Samsung 980 1TB PCIe SSD lenne megfelelő, ez melegszik legkevésbé, de egyébként meg kifejezetten jó és egyedi tulajdonságokkal bír. Csak egy példa erre: SLC-Cache (dynamic up to 160GB)

Inkább linkelem az ÁK-t, mert így nem kevered össze a 980 Pro-val! ;]

SK Hynix PC801 vagy SK Hynix Platinum P41 javasolt még, ha valahol találsz ilyet, akár Amazon forrás vagy a PC801 használtan....

[ Szerkesztve ]

(#78725) sambenez válasza ubyegon2 (#78724) üzenetére


sambenez
addikt

Köszönöm, akkor ez lesz.

(#78726) Graphics válasza ubyegon2 (#78724) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 2200V alapból melegedős.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78727) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! PS5be szeretnék költséghatékony, 1tb-os ssd-t venni. Melyiket ajánljátok?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#78728) ubyegon2 válasza Graphics (#78726) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Azt mondod? Akkor nem amiatt az agyatlan gamer noti miatt melegedett annyira? Akkor ebben tévedtem, de tuti jobban melegszik abban még a Samsung 980 is, ami nálam desktopban 42/45 celsius volt. Ettől még mindig a 980-ra esne a választásom, tökéletes a leírt gépbe és felhasználási módra. szerintem

Amúgy köszi a kiegészítő infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#78729) ubyegon2 válasza sambenez (#78725) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Ha egyszer a gép közelébe férkőzöl, amikor már benne van az új SSD, megnézhetnéd a 980 max hőfokát is és berakhatnád a SSD kibeszélőbe! :R

(#78730) Lokii válasza ubyegon2 (#78724) üzenetére


Lokii
aktív tag

970 Evo sem melegszik, nem?persze 980 is jó vagy még jobb csak 970 egy alternatíva

Vagy Kc2500(ezt én 9 hónapja alig látom kifutott sajnos), 3000/FR gen 3 módban , Hynixnek is vannak jó notis darabjaik

Team group mp34 lehet érdekes még, bár az egy youtubernek véletlenszerűen tönkrement remélem ez nem off topic(én is írtam ajánlást 1-2 napja de maradt vagolapon nem bírtam befejezni :( )

Szerk1: most olvasom utólag hogy Hynic említve volt , Solidigmet kifejtettem komoly HBMes darabokat hoznak ki :R

[ Szerkesztve ]

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78731) ubyegon2 válasza Lokii (#78730) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

970 Evo sem melegszik, nem?persze 980 is jó vagy még jobb csak 970 egy alternatíva

Első hsz-ben volt 970 EVO Plus is, az újabb vezérlős változat kevésbé melegszik, jó eséllyel az is megfelelne, de aki nem ismeri ezeket, megzavarja, ha olvassa, hogy vezérlőcsere volt, nem jobb-e mégis a DRAM cache-sel szerelt, mint a HMB-s...és mégiscsak a Samsung 980 a legkevésbé melegedő a könnyen kapható konzumerek közül, elég régóta kinn van, sok user véleménye olvasható erről. Különben biztosan van még jó pár, ami megfelelne, de egy ilyen galád szerkezetben, mint ez a gamer noti, jobb olyat választani, ami legjobb eséllyel tuti lesz. A 980-nál tényleg nagyon elkapta a Samsung a hőmérséklet kezelését, kivételesen tényleg igaz a honlapjukon lévő marketing. :K

A legnagyobb baj egyébként az, hogy a hazai nagykerek nem szereznek be SK Hynix és Solidigm konzumer SSD-ket, mert azok is valóban jók.

(#78732) ricsip válasza ubyegon2 (#78731) üzenetére


ricsip
addikt

A sima-980 új(abb) kiadásról van már tapasztalat?

*The 980 model will be manufactured with a revised V6 process starting December 2023.

Itt vajon csak a NAND csippet variálták, v. suttyomban "optimalizáltak" a kontrolleren is?

-

(#78733) Lokii válasza ubyegon2 (#78731) üzenetére


Lokii
aktív tag

Tényleg ha már Solidigm, ilyen U.2 kinézetű gen.3 sebességű, 1 boltnál elérhető újonnan [link] . Nemez ebayt ajánlotta csak sajnos elhagyta az AMD discordot 1 hónapja, de ezt 4-5 hónapja mondta akkor kb használtan is ennyi volt 1 TB azthiszem vagy hasonló

Akkor laptopba ha majd lesz én is 980ast veszem fontolóra egy pár másikkal egyetemben, 2 TBosat

Offba raktam mert kapcsolódik a milyen SSD témakörhoz(fenti hivatkozás Pl)de kibeszélő topik határán van de át rakhatom :B

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78734) ubyegon2 válasza Lokii (#78733) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Akkor laptopba ha majd lesz én is 980ast veszem fontolóra egy pár másikkal egyetemben, 2 TBosat

Samsung 980 egyetlen hátránya, hogy 1TB a legnagyobb méret. ;)

Intel Solidigm DC P4510 meg tényleg U.2 interface-es, nagyon sokat nem tudnál vele kezdeni! :) Ez enterprise/industrial használatra készül.

(#78732) ricsip

Azzal nem lehet gond, hogy új NAND verzióval szerelik, de szerintem a Pablo vezérlőhöz nem nyúltak, nekem egy még polcon pihen, de az is 2023 dec előtti. Amúgy a 970 EVO Plus-nak is jót tett, hogy egy újabb modell vezérlőjét kezdték el belerakni.

(de ezt itt tényleg ne offoljuk tovább...)

[ Szerkesztve ]

(#78735) Lokii válasza ubyegon2 (#78734) üzenetére


Lokii
aktív tag

Ah értem , mindenesetre SAS-SATA vagy ATA SCSIhoz képest nincs kontraszt nagy árban U.2 és M.2 között.

Akkor lehet 970 2 TB vagy kc3000 , mp24 stbbb gen3 módban nem rossz ötlet. :K

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78736) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
20-22.000 Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500-512GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
m.2 pcie 4
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus TUF B550M PLUS
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
1-3 is elég :)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos (Win11)
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új

Játékokra egy 2tb gen3 ssd van az alsó slotban, a felsőben lévő 250-es A2000-et cserélném egy nagyobb kapacitásúra. Nem tudom, kell-e nekem a gen4, látom van Samsung 980 500gb 20.000-ért, de az gen3... Egyébként bármi szóba jöhet természetesen. Azt sem tudom, elmegy a gen4-es 4080 mellett még egy gen4-es eszköz (R7 5700X a CPU)

:R

[ Szerkesztve ]

F1

(#78737) ubyegon2 válasza Lokii (#78735) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

nincs kontraszt nagy árban U.2 és M.2 között

Van az amúgy, ez egy érdekes dolog ennél a fura üzletnél, bár volt már erre is példa. A 200eft-s PM883 server SSD-t is adták már webshopban negyedannyiért.

Team group MP34-ről amúgy egész jókat írnak tesztek alapján, de megint az van, hogy jó komponensekből összeraknak egy SSD-t, az sose lesz olyan megbízható, mint amit a gyártó maga fejleszt és gyárt és tesztel, nyilván ezek többnyire az árban is jelentkeznek.

(#78738) ubyegon2 válasza szabeska (#78736) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Windowst nem ismerem, de a W11 vagy bármely OS futtatásához kéne PCIe 4.0 SSD? Ha igen, akkor rohadt nagy baj van. :Y

(#78739) PROTRON válasza szabeska (#78736) üzenetére


PROTRON
addikt

Amúgy milyen az a másik gen 3 2TB SSD?

BTW játékok és átlagos használat mellett szinte semmi különbséget nem érzel hogy a rendszer gen 3, vagy gen4-es SSD-n van, a DRAM cache és a max kapacitás, meg az elérhető szabad kapacitás amik döntőek.

Ezért inkább Samsung 970 EVO Plus-t szoktam javasolni, azzal már kicsit smooth-abbnak érezheted a rendszert mint a korábbi A2000-el.
A 980-as is jó alapvételnek ha nem akarsz költeni, az is hozza azt a szintet ami Neked kell, mert valamivel gyorsabb mint az A2000, de nem sokkal.
Vagy ott van a WD Black típusok közül az SN770, ami már gen4-es, nincs benne Dram chache, tehát erőből oldja meg hogy a rendszernek fontos dolgok terén utol érje az Evo plus-t.

#78738 ubyegon2
Ironizál a tizedes, mint ha nem tudná hogy a kolléga csak érdeklődött, de valójában nem meri a mikrofos meglépni hogy csak gen 4.-eseken induljon....még. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#78740) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok, ez az SSD mennyire megbízható vagy ajánlott?
KINGSTON 1TB M.2 2280 NVME NV2
Lenovo IdeaPad 5 gépben bővíteném a háttértárat 1TB-ra.
Az alaplap ilyen háttértárat támogat:
M.2 2280 SSD up to 1TB
M.2 2280 PCIe® 3.0 x4 slot
És még egy 2.5" SATA HDD slot is van benne.

[ Szerkesztve ]

(#78741) Graphics válasza tpeter77 (#78740) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi nem derül ki róla ez alapján.

Se típus, semmi.. ( az titok?)
Nehéz így válaszolni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78742) tpeter77 válasza tpeter77 (#78740) üzenetére


tpeter77
addikt

Samsung 980 1TB M.2 SSD meghajtó (MZ-V8V1T0BW)
Ez is jó árban van most, a kettő közül melyiket válasszam?
Ha jól néztem mindkettő támogatott de ha más is ránéz az adatokra, megköszönöm neki.
Üdv!

(#78743) tpeter77 válasza Graphics (#78741) üzenetére


tpeter77
addikt

Bocs, szerkesztettem közben.
Lenovo IdeaPad 5 82FG00MQHV Grey NOS

[ Szerkesztve ]

(#78744) Graphics válasza tpeter77 (#78743) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

KINGSTON 1TB M.2 2280 NVME NV2

Ja bocsi, most látom , ott az NV2 a végén :D :R

980 inkább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78745) szabeska válasza PROTRON (#78739) üzenetére


szabeska
addikt

Egy Apacer AS2280P4U a másik. Végül 980 lesz, jókat olvastam róla, nekem elég lesz a rendszer alá, és árban is megfelelő :R

F1

(#78746) Lokii válasza ubyegon2 (#78737) üzenetére


Lokii
aktív tag

Mp34 is nagyon foglalkoztatott tavaly , sn580 , 970 Evo , van egy pár érdekes dolog amit tesztelhetek. A2000ben szintén nem volt 2 TB , 2019ben jött ki akkor még nem voltak tökjó árak szóval érthető , kc2500 viszont már rendelkezett evvel a "megfelelő" mérettel

Webshopok meg nem semmi hogy ilyen jó áron adják a drága árut , bár "villám akció" mondjuk eléggé sok ideje tart :) nyilván örülök, 1 TB 32.000 drágulások után ideális

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#78747) szkutyi


szkutyi
őstag

Sziasztok!
Ebbe a foglalat a szeretnék egy mocskos gyors 256gbos ssd-t.
10-12 000ft értékben. :)
Köszönöm a segítséget.

(#78748) Pyttawrx válasza szkutyi (#78747) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Összefoglalóban lévő kérdésekre töltsd ki a válaszokat kérlek. Könnyebb lesz segítenünk. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#78749) szkutyi válasza Pyttawrx (#78748) üzenetére


szkutyi
őstag

Sziasztok :)
Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
10-12 000
2. Mekkora SSD-re van szükség?
256gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Ti lehet jobban tudjátok: [kép]
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Nincs előttem :(
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Elég a 2 is :)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Álltalános játék tanulas
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új.

(#78750) Pyttawrx válasza szkutyi (#78749) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi. Szóval ebben az árban inkább a belépő ssd-ket tudod megvenni. A te felhasználásodra mondjuk elég is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.