Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#72102) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok,

Asus ROG Strix b365g gaming alaplapban van most egy Samsung 970 evo plus 500gb. Elég forrófejű, pedig van légáramlás illetve hűtőborda sem segített.

Ehelyett szeretnék egy ajánlott, hűvösebb nvme ssd-t, szintén 500 gb.

A lapom ilyet támogat: 1 x M.2 Socket 3, with M key, type 2242/2260/2280 storage devices support (SATA & PCIE 3.0 x 4 mode)

Előre is köszönöm

Galaxy S23 256GB Cream

(#72103) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!
Nem találtam megfelelő topikot, de hátha ez elbírja. :B Továbbá előre is elnézést, ha hülyeséget vagy evidenciát kérdezek, de elég tapasztalatan vagyok e téren.
Új asztali gépet építek, melybe egy 1TB-os SSD-t is tervezek beszerezni. Eddig is használtam SSD-t (egy kis 240GB-os Samsungot), amin csak az OS és a programok futottak, mellette pedig volt egy HDD adattárolásra, torrentre. Ez a felállás az új gépen is megamaradna.
A kérdésem, hogy az SSD-t van-e értelme/jelentősége partícionálni? Arra gondoltam, hogy 2 külön logikai meghatót hoznék létre: az egyiken csak az OS lenne, a másikon pedig a programok (játékok, Office, multimédia lejátszók, kép- és videószerkesztők etc.).
Paranoiás vagyok, és arra gondoltam, hogy ha esetleg a rendszer összeomlana, egyszerűbb lenne csak annak a partícióját leformázni és oda újratelepíteni a Win-t. Vagy ez esetben a többi programot is újra kéne telepíteni az újra felrakott oprendszer alatt?
Arra is gondoltam, hogy a régi 240-es SSD-re is telepítenék egy Windowst, pluszba hogy ha a főrendszerrel (vagy az azt tartalmazó SSD-vel) valami baj lenne, akkor is be tudjak bootolni egy rendszert, hogy legalább elérjem a HDD-n tárolt munkafájljaimat késedelem nélkül.
Fentiekkel kapcsolatban vélemény/tanács?

Hogy on is legyen: a Crucial MX500 és a Western Digital WD Blue 1 TB SSD-ket néztem ki. Az éppen kedvezőbb árút venném majd. Ezek megfelelők, megbízhatónak számítanak?

[ Szerkesztve ]

(#72104) Graphics válasza zolee3000 (#72103) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nemrég volt téma, az SSD szempontjából a partíció lényegtelen. Egynek látja.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72105) zolee3000 válasza Graphics (#72104) üzenetére


zolee3000
tag

Ez gyors volt. Nagyon köszönöm. Akkor ezen a vonalon nem is tervezgetek tovább.

(#72106) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy H97 pro alaplap, amihez vettem egy
Intenso Interne M.2 SSD SATA III High, 240 GB, 520MB/Sekunde ssd-t

Az egy dolog hogy nem tudom ràvenni a windows hogy oda települjön,de még nem is làtja... Valakinek valami varázstrük?

Vagy esetleg info hogy milyen M.2 vegyek hogy jó is legyen...
Köszönöm

(#72107) Pyttawrx válasza SwissAirplan (#72106) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.Kérlek tedd át a kérdésed a megfelelő helyre az alaplapod pontos linkjével.
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!
És pontosan leírni a hibát. A telepítő nem látja, a BIOS nem látja? Egy másik rendszer alatt az OS nem látja?
A varázstrükk pedig a pontos leírás

(#72109) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Kb 15000
2. Mekkora SSD-re van szükség?
240
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop,sata
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Fujitsu lifebook ah552, hdd lenne cserélve
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos, win10
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Új
Wd green vagy blue jó lenne?

(#72110) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Melyik m.2 SSD lenne alkalmas számítógépben gyorsítótár szerepének betöltésére?
Ha jól tudom Intel Optane-t szoktak ilyesmi feladatra alkalmazni, az alacsony elérési sebesség és a nagy írástűrő képessége miatt.
Milyen alternatíva létezik erre? Milyen tulajdonságot kell néznem a webshopokban, hogy erre a célra alkalmas SSD-t találjak?

(#72111) Csandi


Csandi
őstag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
40 000 (használt, apróról)
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 terra
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali, M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI B550I Gaming Edge Max Wifi
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Mindegy
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Videójáték, Microsoft Office (PPT, Excel), nagyon nagyon ritkán videóvágás, az is cask hobbiból
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Inkább használt, azok olcsóbbak, árat is eszerint írtam.

Samsung 980 Pro-t néztem, vehetem is vagy fölös és egy Crucial is elég 10-el olcsóbban, vagy van ami jobb annál a Samsungnál? Aprón most elég gyér a felhozatal, újat nem szeretnék venni, haszánlt jobban megéri.

Mini-itx gépbe lesz, egy Lian-Li Q58 házba, ami sandwich layoutos, és ráadásul az alaplap hátoldalán van az M.2 slot, szóval az SSD a vidikari és az alaplap között lesz.

Kérdés: Kell-e nekem egyáltalán Pci-e 4.0 vagy elég a 3.0, jobban melegszik-e a 4.0 főleg ha be lesz szorítva oda és azért inkább ne, vagy szóba jöhet a 980 Pro OEM változata amin nincs heatsink?

Ha elég a 3.0 akkor 970 Evo Plus mehet? Eddig mindig azom volt, de most meghallgatom szívesen a tippeket :)



Szerk: Hülyeséget írtam, az alaplapon elölv van az M.2 slot, és ventije is van :D csak van a hátoldalán is 1 slot, de akkor nem az lesz használva

[ Szerkesztve ]

(#72112) Csandi válasza Csandi (#72111) üzenetére


Csandi
őstag

Bocsi a dupláért.

Közben olvasgattam, rádobtam egy 10-est és rendeltem egy új KC3000-ret, remélem azzal nem lőttem mellé :)

(#72114) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 30-40k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 500GB-1TB (Amennyiben sokkal fürgébb OS alatt, kisebb a latency, akkor az 500-as is elég)
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- Asztali gép, m.2 (PCIe Gen3 x4)
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
- Asrock Z370 Extreme4
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
- ~5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
- OS alá (W11), otthoni felhasználás
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
- új

Jelenleg egy Samsung 940 Pro van, de már alig férek el rajta. Ő ezt tudja. :B

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72115) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#72114) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

*840 Pro a jelenlegi*

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#72116) rasotamas válasza Pyttawrx (#72057) üzenetére


rasotamas
veterán

Szia,

Még nem vettünk semmit.
Mivel tavaly előrendeltem egy Steam Deck-et felmerült, hogy lehet a PC-t totál feladnám, ha bejön a Deck dokkolóval mindenre, de ez még hónapok.
Eleve míg megjön, belakom, megismerem, eldöntöm, aztán a karácsonyi szünetet még végignyomom a pc-vel és majd utána adnám csak el.
Ezesetben tényleg érdemes lenne a 480-as Sata ssd-met a gyereknek lepasszolni, arra gondoltam addig vennék egy olyan 2230 méretű NVME ssd-t (sztem 1TB kéne, de lehet 512 sokkal megfizethetőbb), amivel később bővíthetem a Steam Deck-et (256-os Decket rendeltem).
Sajnos nem nagyon látok mondjuk árukeresőn 2230-as ssd-ket, azok is kicsi 128-256-osak, de lehet csak én vagyok béna. 512 van elég sok hardveraprón, de nem új.
Tudnál légy szíves konkrét típust, vagy legalább boltot ajánlani ahol vannak?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72117) Graphics válasza rasotamas (#72116) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hardver aprós pedig teljesen jó lenne neked a célra.

Újan nehezen fogsz találni, akár többszörös áron.

A hardveraprosok kozott aksd vadiúj is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72118) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
- 50-60k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
- 1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
- iMac 2019 27", talán Sata3, de találtam egy videót, amiben nem azt raknak bele.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
- https://support.apple.com/kb/SP790?locale=hu_HU
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
- 5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
- Programozni kellene és képszerkesztésre, sok kicsi fájllal dolgozok.
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
- új

Szeretném a lehető leggyorsabb ssd-t rakatni a gépbe, amit még ki tud használni ez a config. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#72119) Graphics válasza jaanoo89 (#72118) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te tervezed szétszedni?

[link]

Crucial MX500
WD Blue 3D
Samsung 860/870 Evo

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72120) jaanoo89


jaanoo89
aktív tag

Ahh, en a szereleshez ugyetlen vagyok. Almarium rakna be, csak azt beszeltuk, en viszek mindent. Koszi, ahogy latom, ezek sata3-ak. Tehat, mivel Fusion drive van, ez mehetne a HDD helyere. No de mi a helyzet a benne levo pci-s ssd-vel? Az maradjon benne? Nem lenne jobb abba venni nagyobbat, gyorsabbat, a sata csatit meg uresen hagyni? Nem tudom, hogy ez megvalosothato-e, azert vagyok itt. :)

(#72121) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Szükség lenne notebookba egy SSD-re:

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? kb 20 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség? Min 240 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Laptop
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) Fotón
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) Elég 3 is.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Csak új.

A legjobb lenne ha a HDD megmaradhatna mellette a notiban.

Köszönöm szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

(#72122) baro32 válasza abw6291 (#72121) üzenetére


baro32
aktív tag

Szia
Régebben nekem volt egy ilyen dell n5010-es laptopom i3-380m és egy hd5650 volt benne.
Ebben a típusban a billentyűzetet kell kipattintani és ott található a HDD ami helyére természetesen 2,5" sata ssd-t tudsz beletenni tudtommal más hely nincs benne esetleg a dvd író helyére átteszed a HDD-t és úgy tudod megtartani azt is :)
Az SSD-re meg majd jönnek és ajánlanak neked valamit de szerintem mindegy csak ne az A400-as Kingstone-t választ esetleg WD , SAMSUNG ezekkel biztosan nem lősz mellé.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#72123) rasotamas válasza Graphics (#72117) üzenetére


rasotamas
veterán

Megnézegettem milyen 512 2230 SSD-k vannak aprón:

Toshiba Kioxia állítólag új, közvetett 6 hó gari 17000
Hynix BC511 100% 11000
Samsung, Lenovo ismeretlen típusú 13500
SK Hynix BC511 100/100% (2300/1000 MB/s): 13500
SK Hynix BC711 100/100% (3400/2200 MB/s): 15500
Toshiba BG4 100/100% (2200/1400 MB/s): 14000
WD SN530 100/100% (2400/1750 MB/s): 14500

Nem tudom, hogy ezt mind belerakhatom most az MSI Z590 asztali lapomba, és később egy Steam Deckbe is? Érdemes méretbővítőt használni, vagy közvetlen 30mm-esen kéne az alaplapba csavarozni? Van hátránya a 80mm-esekkel szemben? Kell/lehet ezekre hűtőbordát csavarozni? 80mm hűtőbordát lehet 30mm-es SSD-re tenni?
Melyik típus lenne a legjobb? Az elsőnél az állítólagos újság, garisság felülírja gondolom a másolási sebességet. Ha ez nem lenne szempont, nyilván a gyorsat venném, de csak általános felhasználásra kell. Most hogy egy játék 8 vagy 12 másodperc alatt tölt-e be olyan mindegy.
Melyiket vegyem?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72124) Raymond válasza rasotamas (#72123) üzenetére


Raymond
félisten

Szerintem a WD SN530, az nem OEM termek igy a tamogatasa jobb. Az XBox Series S/X-ben is ennek a a valtozata van (gondolom ugyanaz csak firmware branding elteres). Sebessegre pedig boven eleg lesz az is. Hutes nem kell ra. Ha a lapodon van a 30mm-hez fogatas akkor oda csavarozd.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#72125) tomp válasza Raymond (#72124) üzenetére


tomp
félisten

Az SN530 valóban nem OEM! A hivatalos WD Dashborad program felismeri!
[kép]

(#72126) Graphics válasza tomp (#72125) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

És valóban, amúgy Sandisk :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72127) ANOka válasza rasotamas (#72123) üzenetére


ANOka
őstag

Véleményem szerint csak akkor vegyél 2230-ast, ha az általánosabban elterjedt 2280-as méret fizikailag nem fér oda, ahova raknád!

(#72128) Raymond válasza ANOka (#72127) üzenetére


Raymond
félisten

A lenyeget itt olvashatod [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#72132) salieven


salieven
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi alaplaphoz keresnék M.2-es ssd-t (Asus Z170A)

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? max 35 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség? 480-500 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? asztali gép
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) Asus Z170A (pontos linket már nem találok asus oldalán hozzá) [link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) Elég 3 is.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? átlagos (játékok futtatására venném)
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Csak új.

Segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

PSN: salieven

(#72133) rasotamas válasza ANOka (#72127) üzenetére


rasotamas
veterán

Van valamilyen hátránya azoknak a 2230-as SSD-knek?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72134) Chabee


Chabee
tag

A lányom az alábbi laptopban kinőtte a 256GB-os SSD-jét és szeretnék egy dupla akkorát beletenni. Bár mérnöknek tanul és használ CAD-CAM alkalmazást (ez tűrhetően fut, nem akad, nem fagy le ), de ezen túlmenően átlag a felhasználási kör. Egyetlen egy fő szempont azért lenne: ne melegedjen!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? Az árakkal nem vagyok tisztában, a jó ár/érték érdekel, nem a csúcs modell.
2. Mekkora SSD-re van szükség? 500-512GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán) HP 15 15-DA0034NH 4TU52EA#AKC
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!) min 3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Általános
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet? Csak új.

A segítséget előre is köszönöm!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#72135) Graphics válasza rasotamas (#72133) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs, max FW frissítés csak gyári gépben menne.

Én most is használok egy SN szériás WD-t, meg egy Samsung 9A1-est.

Ennél olcsóbban nem fogsz jobbat kapni, vagy inkább úgy írom, hogy annyiért megéri. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72136) Graphics válasza Chabee (#72134) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WD SN570
Kingston A2000, ha kapható még valahol.
Samsung 980

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72137) Chabee válasza Graphics (#72136) üzenetére


Chabee
tag

Köszönöm a gyors választ!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#72138) ANOka válasza rasotamas (#72133) üzenetére


ANOka
őstag

Mivel kevésbé elterjed, így fajlagosan drágább.
De ha vmibe csak ez fér el, akkor ez van.

(#72139) rasotamas válasza ANOka (#72138) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi. De melegedés, sebesség, tartósság szempontjából nincs különbség?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#72140) ANOka válasza rasotamas (#72139) üzenetére


ANOka
őstag

Erre nem igazán tudok válaszolni, mert leginkább az adott termék specifikációitól függ.

(#72141) Graphics válasza rasotamas (#72139) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs más választásod.

Ezek OEM cuccok. Ezt tudod megvenni, ha kell megveszed. :D

Javaslatot adtam en is. Megveszed, használod.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72142) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Milyen 1TB ssd-k vannak amik nem lassúlnak be nagyon nagyobb fájlok masolásánál sem (80-100 MB/s alá) és nem a felső méreagdrága kategóriában van ? Már csak használtan kapható típusok is érdekelnek!

(#72143) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Egy ilyen gépbe milyen 500 GB-os m.2 SSD-t ajánlanátok?
Intel NUC 11 Performance Kit
Illetve milyen paraméterekre kell figyelni?
A gép rendelkezik Thunderbolt 3 csatlakozóval is, ennek kiaknázása is cél.
Amire kellene:
A gép szinte állandóan menne torrent miatt,
Böngészés,
Otthoni médiatartalmak lejátszása max 4K 6 fps, de jó lenne 8K is.
Otthoni hálózat kezelése.
Különféle fájlok mozgatása, másolása. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#72144) Pyttawrx válasza makoss (#72143) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Samsung 980 PRO 500GB M.2 PCIe (MZ-V8P500BW), plusz borda rá, ami befér, bár erre szerintem 1-2TB tár kellhet minimum. Az 500 az semmi ide.

(#72145) makoss válasza Pyttawrx (#72144) üzenetére


makoss
addikt

Ebben a mini PC-ben ki lehet használni Maximális SSD olvasási 7000 MB/s Maximális SSD írási 5000 MB/s sebességet? :Y

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#72146) Pyttawrx válasza makoss (#72145) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A te általad linkelt oldal alapján igen.
PCIe 4.0 x4 M.2 foglalat
M.2 22x80 méret támogatás

(#72147) makoss válasza Pyttawrx (#72146) üzenetére


makoss
addikt

Rendben, köszönöm! :R
Kicsit drága, de ez van.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#72148) Graphics válasza makoss (#72143) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hardverapron is akad gen4-es használt, vagy közel új termek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72149) Hoffer


Hoffer
őstag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
nincs max
2. Mekkora SSD-re van szükség?
512 vagy 1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
laptop M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Dell G15 5515
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Lényegtelen
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Játék
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
új

(#72150) Graphics válasza Hoffer (#72149) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

WD SN570
Kingston A2000, ha kapható még valahol.
Samsung 980
Samsung 970 Evo Plus

Ha kezeli a gen4-et, akkor már érdekesebb a dolog.

Én szoktam javasolni a hardveraprót is, pl WD SN810-esek vannak fent.

Hűtőborda nem tudom van-e gyárilag ebben a masinában, esetleg egy Thermalpad vagy egy nagyon vékony alulapka nem árthat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.