Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#71151) Graphics válasza hibavissza (#71150) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Rakd össze a kettőt. Van külső házas topic, itt meg megkapja az ember az SSD-s tanácsot.

Téma zárható. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71152) hibavissza válasza King Unique (#71149) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem kimondottan külső házat kerestem.

Látom más is keresgélt a témában előttem. Nem ártana beletenni amit összegyűjtöttem. Persze nekem tökmind1. :B

(#71153) hibavissza válasza Graphics (#71151) üzenetére


hibavissza
veterán

itt meg megkapja az ember az SSD-s tanácsot

:)) Ez jó, ez tetszett :DDD

(#71154) King Unique válasza hibavissza (#71152) üzenetére


King Unique
titán

Itt külső házat nyilván ne is, mert nem ennek a topiknak a témája. De amúgy a kezdő hozzászólásban pont arról volt szó, mármint külső házról + abba való belső SSD-ről.

Ha már keresés, akkor adott a topik keresőjének használata is.

(#71155) ACE-


ACE-
addikt

Üdv!
Melyiket ajánlanátok inkább?
1TB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S1T0BW)
SSD meghajtó WD Blue SN570 1TB

A WD-re 5 év gar van, a Samsung-ra érdekes módon sok helyen csak 3 év, ez hogy lehet?

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71156) ACE- válasza ACE- (#71155) üzenetére


ACE-
addikt

Bocs, a WD termékkódja (mert az összefoglaló alapján az is számít) WDS100T3B0C

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71157) malor válasza ACE- (#71155) üzenetére


malor
aktív tag

"A WD-re 5 év gar van, a Samsung-ra érdekes módon sok helyen csak 3 év, ez hogy lehet?"

Ezt a kérdést már én is feltettem, nem csak itt, de boltnál is. A válasz az, hogy "beszerzési helytől/forrástól" függ a gari. A WD-re sem mindenhol adják meg az 5 évet, ahogy a Samsungra sem. A gari idő mögött (mindegy hány év) nem is feltétlenül mindig gyártói gari van, hanem sima bolti. Ez az igazi hab a tortán, amit nem kötnek az orródra vásárlás előtt.

Samsungról mondták, hogy a magyar szerviz nem is foglalkozik gariztatással, ha nem a Samsung Magyarország a beszerzési forrás. Nekem is azt ajánlották itt, hogy a Samsung oldalán, az SSD-re rákeresve (a pontos méretét is beleértve, mert még olyan is van, hogy az egyik méretű SSD-t hivatalosan árulja a bolt, a másik méretűt meg nem), a "Hol vásárolhatom meg" fülnél tudod megnézni a hivatalos viszonteladók listáját. De én már találtam olyan itt is, hogy ennek ellenére 3 év garit ad a bolt és nem 5-öt. Szóval csak óvatosan és körültekintően, ha fontos a gari.

[ Szerkesztve ]

(#71158) Pyttawrx válasza malor (#71157) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Összefoglaló! :)

(#71159) ACE- válasza malor (#71157) üzenetére


ACE-
addikt

Nyilván fontos, de ha a Samsung jobb vétel, akkor megveszem azt ott, ahol 5 évet írnak, pl. Bluechip. De ha tökéletesen jó a WD is, akkor azt.
De egyébként jobban végigolvastam az összefoglalót, és szerintem én nem használnám ki az NVMe-s SSD-t, viszont az alaplapomban van gyárilag hűtő (jól látom?) és pár ezer lenne csak a különbség a SATA3-ashoz képest, szóval lehet akkor már megtartom azt.
Ebben az alaplapban jól látom hogy van NVMe-s hűtő?
ASUS PRIME B660-PLUS D4

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71160) Pyttawrx válasza ACE- (#71159) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen a CPU melettin van, akkor ha találsz, akkor az A2000 is jó vétel

(#71161) malor válasza ACE- (#71159) üzenetére


malor
aktív tag

Erre nincs tökéletes válasz. Az árak annyira közel vannak egymáshoz, hogy ember legyen a talpán, aki normálisan ki tud igazodni. SSD fronton is megy a tudatlanságra építő értékesítési stratégia. Ár/értékben, szerintem és hangsúlyozom szerintem, az NVMe SSD-k között vannak ma érdekesebb ajánlatok. Méret szerint is más és más lehet a jobb vétel. Úgy értem, hogy amelyik márka+típus érdekes lehet 1TB méretben, az nem biztos, hogy 500GB-osban is versenyképes ajánlat (és ez igaz fordítva is). Persze a szerencsén is sok múlik, hogy éppen mi mennyi.

[ Szerkesztve ]

(#71162) ACE- válasza Pyttawrx (#71160) üzenetére


ACE-
addikt

Azt már nem nagyon kapni, ezért gondolkodtam a WD-ben.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71163) Pyttawrx válasza ACE- (#71162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

250gb és 1tb azért van még, ha lehet hinni az árukeresőnek. De mivel van hűtő a lapodon, így vehető a 970 vagy a 980 is.

(#71164) ACE- válasza Pyttawrx (#71163) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, de lehet inkább a 1TB 870 EVO lesz, mert az ugyanannyiba kerül de 5 év garival. És a szekvenciális írási sebességet úgysem használnám ki. Az meg hogy egy telepítés 3 percig vagy 10 percig tart leszarom. Amúgy sem SSD-ről SSD-re telepítenék, így a merevlemez sebessége számít az meg amúgy is az SSD sebességének a töredéke. Szóval elvetettem az NVMe-t.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71165) malor válasza ACE- (#71164) üzenetére


malor
aktív tag

Ha Samsung és 1TB, akkor miért nem a 980 (NVMe)? Olcsóbb még 5 év garival is, mint 870 EVO SATA SSD.

A WD NVMe SSD-i meg pont 1TB-tól érdekesek és izgalmasak 5 év garival. SN570 például. De Alzánál a heatsinkes SN750 azért elég jó árban van, hamár mindenképpen "szórni" akarod a pénzt . Te tudod :)

[ Szerkesztve ]

(#71166) ACE- válasza malor (#71165) üzenetére


ACE-
addikt

Hol látsz olyat olcsóbban 5 év garival? Azok mind 3 év garisak ahogy nézem, a 870EVO-ra meg 5 év van. Épp az előbb írtam hogy nem szórom a pénzt néhány mp töltési idő miatt, ezért a SATA3 bőven elég, amire legalább 5 év gari van.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71167) malor válasza ACE- (#71166) üzenetére


malor
aktív tag

Ennél olcsóbban vennéd az 1TB-os 870 EVO SATA-t 5 év garival?

(#71168) ACE- válasza malor (#71167) üzenetére


ACE-
addikt

A melegedés szempontjából nem lenne a legjobb választás, mert az alaplapomon bár van hűtő, de közvetlen a proci és videókártya mellett lehet hogy túlzottan melegedne, vagy nem?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71169) malor válasza ACE- (#71168) üzenetére


malor
aktív tag

Tudtommal ez nem nagyon melegszik. DRAM-less NVMe-k nem nagyon melegszenek. De ott van a szintén DRAM-less WD SN570 is ennyiért szintén 5 év garival.

Amúgy árakat néztél, vagy csak úgy eldöntötted árösszehasonlítás nélkül a kérdést? :D

[ Szerkesztve ]

(#71170) ACE- válasza malor (#71169) üzenetére


ACE-
addikt

Akkor azt mondod inkább NVMe, mint a SATA3? Én azt gondoltam hogy az plusz lóvé, hiszen összefoglalóban is az van, hogy csak annak "érdemes" venni aki szekvenciálisan mozgat sok adatot.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71171) ACE- válasza malor (#71169) üzenetére


ACE-
addikt

Néztem árakat, csak sok helyen írják az NVMe-re a melegedést. és bár én nem hajtanám túl félek hogy a VGA meg a proci nagyon melegítené és ez kihatna az élettartamára. 1 TB bőven elég lesz jó ideig bármire.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71172) malor válasza ACE- (#71170) üzenetére


malor
aktív tag

Ha mindenképpen jó a SATA 2,5 SSD, és spórolni akarsz rajta, akkor 5 év garival még a Crucial MX500 van jó árban. A Samsung 870 Evo helyett a Crucial "logikusabb" választás jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#71173) ACE- válasza malor (#71172) üzenetére


ACE-
addikt

Ekkora összegben nem spórolnék, most költöttem nem kis összeget gépre, szóval 3-4ezret le**arom, ha jobb az NVMe és azt mondod nem fog melegedni, akkor veszek Samsung-ot, eddig is az volt mindig (igaz SATA3-asok) és semmi gondom nem volt velük.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71174) varmi2 válasza ACE- (#71173) üzenetére


varmi2
nagyúr

De , természetesen az nvme ssd melegedni fog. Ezért kell rá borda. Kivéve az A2000.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71175) ACE- válasza varmi2 (#71174) üzenetére


ACE-
addikt

de az elég ami az alaplapon van a processzor meg a videókártya között?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71176) Graphics válasza ACE- (#71175) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem a húzott 3600 es a vga kozott van a Samsung 980 Pro.

Gyári bordával, ITX konfigban.

Elég igen. Van hűtőd, ne aggódj ennyire

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71177) malor válasza Graphics (#71176) üzenetére


malor
aktív tag

De a sima 980 az nem egy 980 Pro. A 980 elvan hűtőborda nélkül még egy laptopban is. Nem érdemes ijesztgetni az embereket :)

[ Szerkesztve ]

(#71178) Graphics válasza malor (#71177) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben mi volt az ijesztés?

Van bordája, ráteszi bármit is vesz, és kész.

Ez inkabb megerősítés volt, hogy ha nekem a 980 Pro vígan elvan, akkor az alatt bármi jo lesz

Igaz nekem sem megy 55 fok fölé

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71179) malor válasza Graphics (#71178) üzenetére


malor
aktív tag

De még most sem írtad le, hogy nem melegszik a 980. Rajtam kívül ma délután ezt más nem írta le itt. Ez "ijesztő" sumákolás :)

(#71180) Pyttawrx válasza malor (#71179) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Graphics is téged erősített meg. Írta elva 55 fokkal max. Viszont én személy szerint nem szeretem a DRAM-less ssd-ket. Viszont crucial helyett jobb a wd blue 3d.
És az hogy nem írjuk le, ha már elhangzott, azzal is megerősítettünk.
Picit félre értetted ezt szerintem.

(#71181) Graphics válasza malor (#71179) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha az ellenkezőjét leírom, akkor what a SSD? :U :DDD

Van SSD hűtője a gépben, innen már egyenes út vezet ahhoz, hogy minden very hűvös lesz...

A macska fel van mászva a fára...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71182) malor válasza Graphics (#71181) üzenetére


malor
aktív tag

5 év garival szeretne vásárolni 1TB-s SSD.-t - ezt vedd figyelembe. Bármilyen WD-t 5 év garival venni legalább olyan nehéz, mint Samsungot.

A WD Blue 3d (M.2 és 2,5" is) 1TB 5 év garival nehezen beszerezhető, ha igen az ára nem versenyképes. Én, jó szívvel ma, senkinek nem ajánlanám. Az ajánlott "volt" kategória szerintem. Tessék megnézni az aktuális árakat, Minden változik, még "a lényeg" is :)

Egy kérdés, ami érdekel ettől függetlenül:

A DRAM-less NVMe ssd-k meg mitől lennének már kevésbé ajánlottak az M.2 SATA és a 2,5" SATA SSD-nél? Most kimondottan a Samsung 980 és a WD SN570 ár-garancia-tudás szempontjából kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#71183) Graphics válasza malor (#71182) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem értem, én ezzel kapcsolatban nem is írtam semmit

Olyan mintha teljesen másra reagálnal :DDD, vagy nem nekem akartál reagálni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71184) malor válasza Graphics (#71183) üzenetére


malor
aktív tag

Eggyel elnéztem. Pyttawrx-nek címeztem :D

(#71185) csebice válasza malor (#71172) üzenetére


csebice
csendes tag

azt szeretném kérdezni, hogy ez az SSD jó választás lenne az asus f2a85 alaplaphoz is?

(#71186) malor válasza csebice (#71185) üzenetére


malor
aktív tag

Gyakorlatilag bármilyen 2,5" hdd helyére berakható.

(#71187) bal8080


bal8080
csendes tag

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
15-20 E Ft
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Sata3 (4. generációs I5 Brand gép )
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Ezt még nem tudom.
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
általános

Öcsém szerzett egy régi Brand gépet a munkahelyéről, amihez nem adtak háttértárat.
Van mobil hdd-je, ezért egy 500 GB-os SSD elég lenne neki belső HDD nélkül.

Van most valami BestBuy?

Üdv.
bal8080

(#71188) csebice válasza malor (#71186) üzenetére


csebice
csendes tag

köszi szépen!

(#71189) Pyttawrx válasza bal8080 (#71187) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pl WD BLUE 3D, Crucial MX-500, ezeket bátran veheted, vagy ha olcsóbb, Akkor WD GREEN is elég lehet

(#71190) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

120as SSD kamera ala valami ajanlat? 2 hetente torli ami rajta van, kb 20 giga amit rair ez ido alatt, igy tobb ev mire meghal. Hikvision olcso es elv intel meg micron chipes es SMI a vezerlo. HDD hamarabb hal meg a folyamatos porgestol, egy egy lila WD netto folosleges. Eddig 2 ev alatt 2 hasznalt HDD mar elfogyott. Sajnos kartyaolvaso nincs a rendszeren igy lila SD is kilove

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71191) Graphics válasza tasiadam (#71190) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármi. Erre a célra lőnek vmit a használtpiacrol.

PNY CS900 újan.

Vagy bármi...
( Notebook HDD amúgy, nekem evekig az volt benne, eszembe nem jutna erre SSD-t pazarolni)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71192) tasiadam válasza Graphics (#71191) üzenetére


tasiadam
veterán

Intel 80gb, 5e ft, persze hasznalt, a celnak megfelel. De ha nem jo a kondija, (persze kerek kepet) akkor vagy hik, vagy pny lesz ujonnan. Mas ertelmes hasznaltat nem talaltam

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71193) Raymond válasza tasiadam (#71192) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a regi X25-M akkor inkabb mast/ujabbat. Ezeknel meg nincs firmware-ben ilyen funkcio igy az OS-bol kell neki TRIM maskepp lehal az egyebkent is lassu 70MB/s iras.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#71194) tasiadam válasza Raymond (#71193) üzenetére


tasiadam
veterán

s3500 asszem, de megnezem mit tud.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71195) Raymond válasza tasiadam (#71194) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor az OK, abban mar van beepitett garbage collection de csak 45TBW ezert nezd meg mennyi volt mar rairva nehogy par het utan read only modba valtson.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#71196) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok.

Összeraktam egy konfigot a minap., a tisztán látás kedvéért leírom.

TUF GAMING B560M-PLUS
i5 11600
ACFRE00075A
KF432C16RBAK2/16
ERF750EWT
ROG-STRIX-RX6600XT-O8G-GAMING

Viszont szeretnék bele ssd-t és ebben kérném a segítségeteket.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30.000 Ft, és az apróról szeretnék venni, de 0 km-est. :) Ha a keretösszeg nem éri el a 30-at, az sem baj, ez a maximum.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1Tb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, M.2 vagy SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Tuf Gaming B560M Plus
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 évvel is megelégszem.
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Szerintem átlagos, 90% játékra. A windowsnak külön ssd-je van. ( Ez egy Samsung 860 Evo 250gb )

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#71197) Pyttawrx válasza Teasers (#71196) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Leírtak függvényébe, pl WD BLUE 3D is elég lehet bele bőven. Vagy ha találsz aprón (ahogy írod, hogy onnan vennél) akkor Kingston A2000 1TB pl.

(#71198) Teasers válasza Pyttawrx (#71197) üzenetére


Teasers
tag

Köszi, igen néztem, de nem értek hozzá sajnos, így nem tudtam, hogy melyik jó az alaplaphoz. Köszi!

(#71199) Pyttawrx válasza Teasers (#71198) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amiket írtam bármelyik.
Erre kell figyelni

2 db M.2 bővítőhely és 6 db SATA 6 Gb/s csatlakozó támogatása
Intel®11th Gen Processors
M.2_1 slot (Key M), type 2242/2260/2280
- Only Intel® 11th Gen processors support PCIe 4.0 x4 mode, this slot will be disabled for other CPUs
Intel® B560 Chipset (Neked erre kellet volna, de ez is teljesül, így erre sem kell figyelned.)

M.2_2 slot (Key M), type 2242/2260/2280 (supports PCIe 3.0 x4 & SATA modes)*
6 x SATA 6Gb/s ports
To enable Intel® Optane™ Memory (Hybrid Storage device), it must be installed in PCH-attached slots with Intel® Rapid Storage Technology.
* M.2_2 slot shares bandwidth with SATA_2.When M.2_2 slot is operating in SATA mode, SATA_2 will be disabled. (Ez most neked nem lesz mérvadó az NVME miatt)

(#71200) Teasers válasza Pyttawrx (#71199) üzenetére


Teasers
tag

Köszönöm! :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.