Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#71651) MaxxDamage válasza Graphics (#71650) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71652) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Egy 850 Pro 256GB-ot szeretnék lecserélni 1TB-os M.2 eszközre. 30% játék, 70% egyéb (gyors háttértárat nem igénylő) tevékenység. Az új ssd is inkább csak arra kellene, hogy a játékokat áttegyem rá. A Samsung 970 EVO PLUS-al szemeztem (45e még belefér), de itt is említették és keresgélés után is látni, hogy többen szóvá teszik a melegedést. Ha van ajánlat egy ehhez hasonló vagy alacsonyabb árú, hűvösebb ssd-re (régi ATX házam van, nem tudom, mennyire megfelelő a szellőzése, de nem volt vele gond az elmúlt 20 ( :D ) évben. Asrock Taichi X99 alaplap, E5-2640 V4 cpu, 32GB ECC DDR4, RX580, Corsair VX450 táp (ő is 15 éves lesz lassan). Köszönök minden tippet!
Apropó, a Newegg értékelései mennyire megbízhatóak?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71653) Graphics válasza looser (#71652) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hűtőborda rá és semmi gondod nem lesz vele.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71654) looser válasza Graphics (#71653) üzenetére


looser
addikt

Bízom a Samsungban, egy 10 éves 2TB-os 100%-os HDD is ketyeg a gépben, de melegedéssel eddig nem volt gond, hűtőt sem kellett applikálni rájuk. Ezt egyébként a Samsung is ajánlja?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71655) Graphics válasza looser (#71654) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi ajánljuk :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71656) looser válasza Graphics (#71655) üzenetére


looser
addikt

Jogos :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71657) ubyegon2 válasza looser (#71654) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a Samsung tudná, hogy a 970 Pro Plus-t játékok tárolására akarod használni, default minimál egy ilyent javasolna:

Azért jobb ha biztosra mész, próbálj egy ilyet rácuppantani:

:D

(#71658) looser válasza ubyegon2 (#71657) üzenetére


looser
addikt

Ez elég lehet? Meglehetősen karcsúnak tűnik egy ilyen bitang 11 grammos eszközhöz... Nem kell játék közben mozgatnom a házat, hogy az ellenszél is hűtse?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71659) Raymond válasza looser (#71658) üzenetére


Raymond
félisten

3+ eve megy igy a grafikus kartya alatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#71660) ubyegon2 válasza looser (#71658) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Nagyon óvatos használat/tárolás mellett max 21 fokos helyiségben talán elegendő! De a kapacitás 50% +-10giga legyen a max az eszközön, mert a nyomásterhelés is növelheti a hőt!:DD

(#71661) Graphics válasza ubyegon2 (#71657) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

970 Pro Plus?

Feleslegesen ne szivasd már a másikat ilyen hűtési dolgokkal ... :(((

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71662) MaxxDamage válasza Graphics (#71650) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ahogy elnéztem, ez az SP a P34A80 útani új széria (4.0-s)
P34A80 amiből van 2 db (2TB) ezért lehet, hogy nem olyan "most" mint az elején volt (tartósság) - más anyag felhasználás, stb.. ezért változtatták a TBW értéket. :B
Amúgy írtam mailt az (SP) Amerikai (Support) címükre és jön válasz, vagy nem. :D
Elgondolkodtam egy ilyen US70 2TB-n is, de feleslegesnek érzem, mert a 4.0-t nem használnám ki...a 3.0-s is bőven megfelelő!

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#71663) ubyegon2 válasza Graphics (#71661) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Feleslegesen ne szivasd már a másikat ilyen hűtési dolgokkal ..

Jaj ne már, ezt senki nem venné komolyan. :N Pro Plus....végülis mindegy, mivel tárolási célról volt szó, teljesen mindegy, Wolt futár se 3t teherautóval viszi ki a hambidat!

Valahogy fel kéne hívni ilyenkor a kérdező figyelmét a túltolásra, nem? Teljesen barátságos módot választottam erre, ha már más nem tette meg. :P

(#71664) looser


looser
addikt

Én sem vettem komolyan :-) Dehát ubyegon egy igazi, hamisítatlan LÁTÓASSZONY!!44!! ezért adni kell a szavára. 22 év péházás után már azon sem lepődök meg, ha valaki freonhűtést javasol a hajlékonylemez meghajtóhoz.

Graphics, neked viszont a köszönöm a tanácsot és a kiállásod, szerintem mindkét hozzáállás remek, nyilván, aki most kezd itt kalandozni, annak esetleg félrevezető lehet, de nincs semmi baj.

Maradt még 8 remek sárgaréz kockám a Radeon 4850 memóriahűtéséből, azt megpróbálom ráapplikálni. Bár azok elsőre úgy potyogtak le a hitech dk-ázsiai kétrétegű ragasztótól, mint kövér esőcseppek egy kiadós tavaszi zápor után a rosszul illesztett hódfarkú cserép hézagjából a frissen lerakott padlócsempére, szóval be kellett szerezni egy kicsit tökösebb megoldást (Accelero S1, ha valaki emlékszik még reá...). Szóval ha ez az ára az adatbiztonságnak és az épen maradó Dyna Blaster és Elasto Mania állományoknak, hát bizisten beruházok egy ilyen izére.
Csak jót :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71665) Graphics válasza looser (#71664) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2500-3000 Ft körül indul az Axagon alap bordája, már az is kellő hűtést biztosít, de persze mindig van feljebb.

Nekem Jonsbo van itthon, meg a gyári, meg persze én is szeretek faragni, így egy Inno 3D kártyáról ( mert azért nem kár) faragtam le a bordából még. :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71666) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
~40k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500Gb
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Sata3, M2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
[link]
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ?
3-5
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Általános
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új, hazai vásárlás.

70%-os 240gb SATA III Kingston ssd-t cserélném nagyobbra. Pontos típusát perpill nem tudom.
Megnéztém néhány videót + összefoglalót, nagy magömlés nem várható, ha m2-re váltanék, de nem zárkózom el előle.
Általános felhasználás, win11, időnként 3-500 ~20Mb fotók másolása. Játékok sata3 HDD-n, egy kettőt szívesen átpakolnék Windows mellé, gyorsabb elérés miatt.

(#71667) Pyttawrx válasza t.imi (#71666) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.

Ezzel még túl is lősz: Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 PCIe (MZ-V7S500BW), meg vegyél rá valami bordát, axagon, jonsbo.. stb 2-6k közt és nem lesz gond.
Vagy ha találsz, bár mostanság ritka: Kingston A2000 500GB, erre még borda sem kell, csak épp nem kaphatható, ha igen, akkor meg túl van már árazva.

(#71668) t.imi válasza Pyttawrx (#71667) üzenetére


t.imi
addikt

Szia!

Köszönöm a gyors választ :R
Az egyes m2 helyen van egy "fém lap",az lenne a hűtőborda (?) így is szükséges hozzá, vagy elég a gyári megoldás?
[kép]

(#71669) Pyttawrx válasza t.imi (#71668) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elég az is persze.

Bocsi azt nem is figyeltem. :)

(#71670) t.imi válasza Pyttawrx (#71669) üzenetére


t.imi
addikt

Semmi gond, köszönöm még egyszer! :R

(#71671) t.imi válasza t.imi (#71668) üzenetére


t.imi
addikt

Csöpp kavarás. 500-as 980 pro tizessel drágább, van értelme hétköznapi használatra megvásárolni, vagy bőven elegendő a 970 EVO?

(#71672) Pyttawrx válasza t.imi (#71671) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs értelme, írtam is, hogy a 970 is sok

(#71673) t.imi válasza Pyttawrx (#71672) üzenetére


t.imi
addikt

Marad a 970. Nagy számok elvakítottak :B

(#71674) Pyttawrx válasza t.imi (#71673) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:)

(#71675) nzsolti


nzsolti
csendes tag

Sziasztok!

Talán bugyuta vagy már csontig lerágott kérdés, de szerintetek:
- Van-e észrevehető különbség a játékok/egyéb szoftverek sebességében, ha az operációs rendszer és a játék/alkalmazás külön SSD-meghajtóra van teleptve?
- Mondjuk operációs rendszer m.2-es SSD-n, a játék SATA-n?
-Vagy külön m.2-es meghajtón mind a kettő, ha tudja az alaplap?

Nagyon köszönöm,
tisztelettel,
Zsolt

(#71676) Graphics válasza nzsolti (#71675) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán fogsz eltérést tapasztalni, az m.2-esnél nem lett tisztázva milyen tempóról beszélünk ( SATA avagy PCIe3-4.)

Ami kirívó eset lehetne, az nagy fájlokkal való művelet, tegyük fel nagyon nagy PSD állományok, esetleg filmvágás, de ott inkább a procierő dönti el a dolgokat.

Ami még célspeckó lehet, én pl. nagyméretű videófájlokat szoktam összefűzni, itt lehetne az írási - olvasási tempónak jelentősége.

De hogy melyik meghajtón helyezkedik el, nem sokat variál.

Ergo, sima usernél nem sok vizet zavar.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71677) looser válasza Raymond (#71659) üzenetére


looser
addikt

Neked elfelejtettem megköszönni; még nem vettem meg (fizu 7-én...) de kerül rá egy borda hogy tuti kiküszöböljem a throttlingot :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#71680) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy Asrock x399 taichi tudja kezelni a 4. Generacios m.2 ssd-ket? Illetve érdemes olyat nézni, vagy nem jelentős? Köszi

Üdv, Gabesz

(#71681) varmi2 válasza Gaaabeeesz (#71680) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tehetsz bele gen. 4 ssd-t, de csak gen. 3 sebességgel fog menni. De normál használatban lényegtelen a különbség.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71682) Gaaabeeesz válasza varmi2 (#71681) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Köszi

Üdv, Gabesz

(#71683) Pyttawrx válasza Gaaabeeesz (#71680) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez így azért hiányos. De ahogy írja is varmi2 menni fog vele.
Igazából sata és nvme közt sincs érezhető különbség ha nincs kihasználva.

(#71684) hangya7


hangya7
tag

A Samsung 980 M.2 1000 GB PCI Express 3.0 V-NAND NVMe nem Plus-oshoz kell hűtőborda?

(#71685) Graphics válasza hangya7 (#71684) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

980-ból nincs Plus.

Ártani nem árt. De alapvetően ez már hűvösebb

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71686) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Egy Samsung Galaxy Book Pro-ban jelenleg egy 512-es Samsung PM991a SSD van. Cserélném nagyobbra (1T) és gyorsabbra, a 991-es pedig átkerülne a második slotba. Egyoldalas, 2280-as NVMe mehet bele. Egy Samsung 970 EVO-val nem lőhetek nagyon mellé, ugye? i7 1165G7, 4x PCIe van a gépben, és ha jól látom, a PM991a egy nem túl acélos OEM cucc, tehát van esély ennél gyorsabbat találni. Köszi.

[ Szerkesztve ]

uff

(#71687) Pyttawrx válasza meri (#71686) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nagyban függ a felhasználástól is. Az mi is lenne?

Amid van az:
Maximális SSD olvasási sebesség 3100 MB/s
Maximális SSD írási sebesség 1800 MB/s
Amit kinéztél:
Maximális SSD olvasási sebesség 3400 MB/s
Maximális SSD írási sebesség 2500 MB/s

(#71688) PapG.


PapG.
tag

Sziasztok! Nem tudom jó helyre írok-e. Akarok venni egy M.2 PCIe SSD-t. Egy ilyen már van a gépemben, egy erre dedikált slotban, ezért most kénytelen vagyok venni egy ilyen adaptert: PCIE NVME M.2 SSD, hogy ebbe tehessem bele. Amit nem tudok, hogy ez nem-e lassítja be a másik slotban a videó kártyám, illetve hogy magának az SSD-nek ez nem korlátozza-e a sebességét. Az alaplapom: Asus Z170M Plus, a videó kártyám egy PCI-E 3.0 x16 @ x16 -slotban van, amiből csak egy van, amibe az adapter menne az pedig ez a slot: PCI-E 3.0 x16 @ x4. Ebből is csak egy van. Ez utóbbi slotnak mi a max sebessége (?), illetve használat alatt kihatással van a többi PCI kártyára? Köszönöm!

(#71689) meri válasza Pyttawrx (#71687) üzenetére


meri
aktív tag

Igaz, nem írtam erről. Általános otthoni használat, böngészés, tartalomfogyasztás. Komolyabb összetevőként néha egy kis hobbiprogramozás (Java, JS, webes UI). És igaz, paramétereit tekintve nem igazán jobb a 970. Ellenben egy egy WD SN850 már jelentős különbséget mutatna ( [link] - alul a PM, legfelül a WD) - bár ebben gen 3 PCIE van, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

uff

(#71690) meri válasza meri (#71689) üzenetére


meri
aktív tag

Helyesbítek - a HWiNFO64 "PCIe v4.0"-t érzékel (Tiger Lake)

[ Szerkesztve ]

uff

(#71691) Pyttawrx válasza meri (#71689) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Papíron gyorsabb igen. Az adott használat mellett, ne várj egetrengető csodát. :)

(#71692) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Fastro MS200 2TB SSD-ről van vélemény / tapasztalat?

Gyártó: MEGA Electronics (Japan) [link]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.