Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#72301) Low Noise válasza Graphics (#72300) üzenetére


Low Noise
senior tag

Azért ajánlhatsz, a 20 még meggondolandó lenne, egy USB 3.0 tok is 11 ezer forint.

Update: közbe látom írtál, igen az már sok, ok azért köszönöm a segítséget.

Az USB 3.0 án tényleg átmegy 5000 MB/s? [link]

[ Szerkesztve ]

(#72302) Low Noise válasza Graphics (#72300) üzenetére


Low Noise
senior tag

Ha hozza ezt a bő 400 MB/s sebességet mint ami a videóban van azzal el leszek egy darabig. [link] Aztán előbb utóbb csak lesz új gép, talán jövő nyáron.

(#72303) Graphics válasza Low Noise (#72301) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az 5000Mbit/s az nem MB/s.

Elvileg olyan 400-500MB/s lesz a vége :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72304) Low Noise válasza Graphics (#72303) üzenetére


Low Noise
senior tag

Köszönöm még egyszer az vállalható ideiglenesen, az már kb egy sata ssd, mégsem hdd szint.

(#72305) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! Erről mit lehet tudni: SK Hynix PC611? 711-ről van pár infó, de erről nem sok. :U

(#72306) SzaboZ


SzaboZ
csendes tag

Üdv!
Tegnap egy Asrock B560M-ITX/ac- be próbáltam beszerelni egy Crucial P2-őt. A BIOS nem ismerte fel. Mivel az, hogy mi-mibe megy bele számomra szürke zóna megnéztem a Crucial oldalán és elvileg kompatibilisnek írja őket. Az sem példa nélküli, sőt elég sűrű panasz a neten ennél az SSD-nél, hogy nem látja a BIOS. Új a BIOS, CMOS reset megvolt és kábé az összes praktikát kipróbáltam, amit csak olvasni lehetett, de semmi életjel. Sajnos nincs lehetőségem másik alaplapba beledugni, hogy ott mit csinál.
Mielőtt totál hülyét csinálok magamból, ha az alaplap leírásában ez van:

- 1 x Hyper M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen4 x4 (64 Gb/s) (with 11th Gen Intel® Core™ Processors) or Gen3 x4 (32 Gb/s) (with 10th Gen Intel® Core™ Processors)**

*If M2_1 is occupied by a SATA-type M.2 device, SATA3_0 will be disabled.

**Supports NVMe SSD as boot disks
Supports ASRock U.2 Kit

Az NVME SSD-knek az én olvasatomban mennie kellene benne. Tévedek? :F

[ Szerkesztve ]

(#72307) Graphics válasza SzaboZ (#72306) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik foglalatba tetted? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72308) SzaboZ válasza Graphics (#72307) üzenetére


SzaboZ
csendes tag

Hacsak az alján nincs, akkor nem látok rajta kettőt... :)

(#72309) Graphics válasza SzaboZ (#72308) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos, itx deszka.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72310) wingman83


wingman83
csendes tag

Sziasztok!
Játékra és általános felhasználásra szánt gépbe érdemes MVMe-t venni vagy elég lehet a SATA-s is? Érezhető a kettő között különbség?
Köszönöm!

(#72311) Pitterix


Pitterix
őstag

Sziasztok!
Öcsém szeretne magának SSD-t, de külsőt nézett, mert olcsón talált.
Érdekelne a véleményetek.
Ahogy utánaolvastam, lassabbak, meg ugye, kinn kell helyet találni nekik. De mi lehet még a hátulütője?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72312) Graphics válasza Pitterix (#72311) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem derült ki igazán semmi.

Kéne tudni milyen gép, milyen csatlakozás, milyen termék?

Addig tippelgetni tudunk csak... :U :N

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72313) Pitterix válasza Graphics (#72312) üzenetére


Pitterix
őstag

ő Xiaomi SSD-t linkelt nekem telefonra. Van neki gépben, csak szeretne még egyet..
A gép:
-GIGABYTE - GP-P550B
-DDR4 Patriot Viper 4 3000MHz 8GB
-AMD Ryzen 3 - 3100
-SAM4 Gigabyte B450M S2H
-Sapphire radeon rx 580 4gb
-2 db HDD
-SSD nem emlékszem, milyen van neki

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72314) Graphics válasza Pitterix (#72313) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs Xiaomi SSD, de még csak márkázott cuccuk sem.

Szóval vagy valami wishes/alis gagyit nézett, vagy passz. Ezeket felejtse is el gyorsan.

Segíteni konkrétumok mellett könnyebb, de ha nem használja ki felesleges a külső SSD.

VAgy vegyen egy normális belsős SATA-s SSD-t, vagy egy normális SSD-t külső házban, téged meg ne fárasszon hülyeségekkel, mondd meg neki. :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72315) Pyttawrx válasza Pitterix (#72311) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kérlek töltsd ki az összefoglaló kérdéseket, mert így nem tudunk segíteni. sőt előtte olvasd is el. :)

(#72316) Pitterix válasza Graphics (#72314) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem egy Crucial - MX500 500GB van, neki is valami hasonló kellene.
Vagy nagyobb, persze ócsóé. :D
Mindenképpen új kell neki, játék alá, asztali gép, amit fentebb írtam.

Graphics. köszi!

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72317) Graphics válasza Pitterix (#72316) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vegyen még egy MX500-ast annak az ár-értéke most jó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72318) ekkold


ekkold
őstag

Egy hirdetésben néztem:
Micron 1.92TB 5300 PRO 53 nap és 2,16 GB használat : 50.000 Ft
Ár érték arányban ez megéri ennyiért? Megbízható típus?
Szerverbe szeretném beépíteni.

(#72319) Graphics válasza ekkold (#72318) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mivel ez egy Datacenter SSD, így ahova szánod, pont oda is való.

Micron termék, megbízhatónak mondható ,hisz a NAND-ot magának gyártja, és az a szegmens sok hibát nem tűr meg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72320) Pyttawrx válasza ekkold (#72318) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bátran veheted.

(#72321) Sonja


Sonja
veterán

A WD Black SN850 1TB Heatsink vehető rendszer SSD-nek is, ugye?! :B :))

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#72322) Sonja válasza Sonja (#72321) üzenetére


Sonja
veterán

Vagy Corsair MP600 PRO 1TB van még ilyen jó áron. Hmm.. Ez a Corsair még jobbnak is tűnik?! :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#72323) Graphics válasza Sonja (#72321) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindkettő vehető.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72324) SzabolcsL


SzabolcsL
csendes tag

Sziasztok!

SSD (M.2) vásárlás előtt állok, amihez tanácsot kérnék tőletek, hogy ár/érték arányban a megfelelőt tudjam választani. Korábban még nem volt dolgom M.2 SSD-vel, így nincs tapasztalatom ezen a téren.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
25-30.000 Ft.
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500 GB vagy 1 TB (ez utóbbi valószínűleg nem férne bele a keretbe).
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, M.2 csatlakozó.
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
MSI B450 Gaming Plus
https://www.msi.com/Motherboard/B450-GAMING-PLUS/Specification
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Átlagos felhasználás (operációs rendszer és játékok, valamint mindennapos programok futtatása (pl. MS Office).
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
Csak új.

Köszönöm szépen előre is! :)

(#72325) Sonja válasza Graphics (#72323) üzenetére


Sonja
veterán

Végül maradtam a WD Black SN850 1TB Heatsink SSD-nél. Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#72326) Rebbel


Rebbel
csendes tag

Szeretném egy 1TB-os SSD-vel bővíteni az AsRock B660 Pro RS lapomat az M2_3 foglalatban. Erre felé fúj a Nitro RX 6700XT-m meg errefelé fúj a házban [Zalman S5] egyetlen elülső, alsó venti is. Nem tudom ennek a melegedés szempontjából van-e jelentősége, de leírom biztos ami biztos :))

Csak játékokat telepítenék és futtatnék erről az új tárhelyről [SW Jedi: Fallen Order, Assassin's Creed sorozat, RDR2, etc] nem tudom, hogy ehhez milyen sebesség kell, érezhetőek-e egyáltalán különbségek ilyen pár ezer MB/s-nál. A keretem az max 50k. De nem tudom, hogy érdemes-e csak játékok miatt eddig elmenni, mert egy Samsung 980-at már 38k-ért utánam vágnak és szimpatikusnak tűnik. Érdemes berendelni, vagy tudtok ajánlani mást erre a célra? Köszi :R

(#72327) Graphics válasza Rebbel (#72326) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyiért elvileg jó választás, amit meg kell említeni, hogy nincs rajta DRAM cache.

Ha még szóba jöhet esetleg a 970 Evo Plus is jó.

Sebességben nem fogsz érezni semmit, a játékokra nincs akkora hatással a dolog.

De annyi pénzért én is 980-ast vennék, messze a legjobb ajánlat most.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72328) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Notiba szeretnék 2. ssd-t, tehát inkább csak tárolásra, torrent,stb,rendszernem nem erről menne.
Itt a ph-n ezeket találtam jónak.
Samsung PM981a 1TB vagy Samsung Samsung PM9A1 1TB ? 30k mindkettő, melyik lenne a jobb?

If a second or you are the first to lose.

(#72329) bzs73 válasza bzs73 (#72328) üzenetére


bzs73
őstag

Na utána olvasgattam itt, és hát erre a célra, tárolásra,torrentre úgylátom jobb lessz a KINGSTON SSD M.2 2280 NVMe 1000GB A2000, bőven elég erre ez a sebesség, cserébe nem melegszik ahogy látom, és ez is főszempont.

If a second or you are the first to lose.

(#72330) Pyttawrx válasza bzs73 (#72329) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra még a Sima 2,5" Sata is, ha van helyed. a2000-et lehet már nehéz lesz találnod.

(#72331) Graphics válasza bzs73 (#72328) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindkettő jó.

A2000 már nem elérhető.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72332) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Véleményt szeretnék kérni. A Samsung 980 NVMe m.2 500 gigás SSD-je mennyire felel meg operációs rendszer alá? A tárhely nyilván rendben van, a kérdésem inkább a DRAM hiányára vonatkozik? Keletkezhet ebből bármilyen hátrányom ? 300 terrányi írásra ad garanciát a gyártó, hát ez elég sok.

Lényegében róla van szó: https://belso-ssd-meghajto.arukereso.hu/samsung/980-500gb-m-2-pcie-mz-v8v500bw-p648801021/

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72333) ubyegon2 válasza Rowon (#72332) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Abszolút semmi hátrányod nem származik OS alatt(de amúgy sem nagyon), egész jól megoldották a 980-nál a DRAM-less helyzetet!

pár mondatban kifejtve:
[link]
[link]

(#72334) Rowon válasza ubyegon2 (#72333) üzenetére


Rowon
veterán

Köszönöm szépen! :DD Akkor maradok a sima 980-as Samunál.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72335) Rowon válasza ubyegon2 (#72333) üzenetére


Rowon
veterán

Apropó. A TLC-től kell-e félni? 5 évet és/vagy 300 TBW garanciát adnak rá, ami azért nem kevés.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72336) ubyegon2 válasza Rowon (#72335) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

INM! ;)

A TLC-től kell-e félni?

Hááát...engem még nem harapott meg! :D De ha a NAND-ra gondolsz, akkor nem, mostani SSD-kben jórészt ilyen NAND-ok vannak, félni a PLC-től kéne, de sokan még csak a QLC-től félnek, pedig az informálatlanság veszélyesebb*, megvan a maga helye a QLC-nek is, csak fajlagosan drága, az a baj vele!

*akkor érvényes, ha így dönt valaki, ha valaki inkább kérdez vásárlás előtt, az értelmes...

5 évet és/vagy 300 TBW garanciát adnak rá, ami azért nem kevés.

Azzal a TBW-vel se foglalkozz, valamiből a marketingeseknek is meg kell élniük! :) Nyilván ha többet írsz rá a TBW értéknél, akkor annyival rövidebb az 5 év.

Szerintem ez a Samsung 980 abszolút tökéletes rendszer alá, a másik is az, a 970 EVO plus, de esetedben értelmetlen többet adni érte, ill optimálisabb neked a 980!

[ Szerkesztve ]

(#72337) Rowon válasza ubyegon2 (#72336) üzenetére


Rowon
veterán

Köszi! :C Akkor maradok ennél.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72338) LK


LK
addikt

Sziasztok! ASROCK B365M Pro4-F alaplapom van és 1TB WD Blue SN570 M.2 SSD-t szeretnék venni hozzá. A kompatibilitási listában csak az SN750 van benne. A lap és az ssd is PCI 3.0. Lehet-e kompatibilitási probléma? Vehetem-e nyugodtan? Ha valami probléma lenne vele véletlenül, netes vásárlás esetén vissza lehet vinni-küldeni? Mert ez nem igazán garanciális ok.
(Ha nem szabad bekérdezni ide, töröltetem a hsz-t ha akarjátok)

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#72339) Graphics válasza LK (#72338) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mennie kell, az alaplapgyártók nem tesztelik mindennel, a szabvány meg adott , tehát nincs ok a hibára.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72340) bzs73


bzs73
őstag

hát sajna kingston a2000 nincsen, tehát a 2 közül melyiket? Inkább az a fontosabb, melyik fogyaszt kevesebbet, melyik hűvösebb. Notiba lenne másodlagos tárolónak: Samsung PM981a 1TB vagy Samsung PM9A1 1TB ? 30k mindkettő. Köszi.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#72341) Rowon válasza bzs73 (#72340) üzenetére


Rowon
veterán

A PM9A1 emlékeim szerint a 980 Pro OEM verziója, azaz az a típus, amit a laptopgyártók kapnak meg tálcákban, nagy tételben.

Mintha valamit olvastam volna róla, hogy ennél problémás a garancia érvényesítése, illetve nem is nagyon van rá? Valaki kérem erősítsen, vagy cáfoljon meg.

Szerk.: egyébként én pont most vettem egy sima 980-at. Nem melegszik annyira és fele a sebessége, mint a 980 Proé. Arra is figyelj, hogy a 980 Pro-nak PCIe 4.0 kell, hogy a sebességét ki tudja használni (ha egyáltalán ekkora sebességre szükséged van).

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72342) Graphics válasza Rowon (#72341) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem teljesen.

A 9A1-ből kétféle verzió van. ( meg hát ugye kérésre ez is változhat picit)

a Gen3-as a 980-as OEM verziója.
a Gen4-es a 980 Pro OEM verziója.

A 981a pedig a 970 Evo

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72343) 3L1T3


3L1T3
addikt

Játékhoz melyik a most leggyorsabb SSD amit érdemes megvenni? 1TB méretben gondolkozom. Plusz kérdés, hogy az alaplapon található heatsink elég rá? Vagy érdemesebb gyárilag heatsinkkel ellátottat vásárolni?

Egy SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe használok, ezen maximum a rendszert hagynám de ezzel nem vagyok sebesség ügyileg megelégedve.

Köszi! :R

alaplap: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#72344) Graphics válasza 3L1T3 (#72343) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sebességügyileg nem nagyon fogsz előrelépni, mert nem tudjuk mire is szeretnéd használni.

Gen4 sebességének plafonjánál járunk.

A szekvenciális fájlműveleteket kihasználod?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72345) Rowon válasza 3L1T3 (#72343) üzenetére


Rowon
veterán

Milyen játékban tudod kihasználni ezt a sebességet? FPS kb. 1-2-vel lesz több, max a játék 2-3 másodperccel hamarabb fog betölteni.

Ezt nem én találom ki, van a YouTubeon pár összehasonlító videó. A HDD-nél bármi jobb játékra, ami SSD.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72346) 3L1T3 válasza Rowon (#72345) üzenetére


3L1T3
addikt

Marvel's Spider-Man esetében például a minimális mikrolaggokat egy megfelelő SSD-vel lehet orvosolni, ha gyors lengéssel mész a városban.

Azt gondoltam, hogy van jobb alternatíva is a 980 Pro-nál.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#72347) Rowon válasza 3L1T3 (#72346) üzenetére


Rowon
veterán

Hát, nem tudom, hogy mennyire valós ez, egy másik fórumon eléggé leszólták a Samsungot, mert egy válaszoló szerint csaltak a 980 pro sebességtesztje során. Hogy ez mennyire igaz, nem tudom.

Egyébként van még jópár másik PCIe 4.0 SSD is, amit érdemes lehet megnézned. Itt egy pár cikk:

https://www.tomshardware.com/reviews/best-ssds,3891.html
https://www.pcgamer.com/best-pcie-4-ssd-for-gaming/
https://www.pcworld.com/article/394512/the-best-pcie-40-ssd.html

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72348) Pyttawrx válasza Rowon (#72347) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt a flash ssd topikba tegyétek át, utána törlöm. Köszi

(#72349) hr2


hr2
őstag

Üdv.

[link] ilyen laptopban szeretném bővíteni az SSD-t.
Mit ajánlatok? 512es kellene.

(#72350) Rowon válasza hr2 (#72349) üzenetére


Rowon
veterán

Leginkább olyat, ami nem melegszik, de majd kijavítanak a többiek. Játékos laptopban úgy tudom, hogy ez probléma szokott lenni.
Szerk.: bár ezt a hűtőbordára rakott minőségi thermal padokkal elvileg orvosolni lehet, valamelyest.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.