Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#71406) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Két SSD között kéne választanom, ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.

Az egyik :
- Samsung 970 EVO Plus 1TB M.2 SSD (MZ-V7S1T0BW)
- Ez kb 45.000 Ft

A másik :
- Samsung 980 Pro 1TB M.2 SSD (MZ-V8P1T0BW)
- Ez kb 58.000 Ft

Elképzelhető, hogy rögtön kettőt is vennék a kiszemeltből, az egyiket rendszer meghajtónak használnám, a másikról pedig virtuális gépet futtatnék.

Az egyik kérdésem :
- Érdemes a 980 Pro-t választani (+13.000 Ft), vagy annak előnyei csak extrém felhasználás mellett lesznek a gyakorlatban is érezhetőek ?
- A számokat látom (3500 MB/s vs 5000 MB/s), de nem tiszta számomra, hogy ez csak extrém mennyiségű adat rendszeres mozgatása mellett érezhető, vagy mezei felhasználás mellett is megérzi az ember.
- Videót vágni pl nem tervezek, de játszani sokat játszok. Ott pl megérződik ez a sebességbeli különbség ?

A másik kérdésem :
- Kifejezetten virtuális gép alá venném a második SSD-t.
- Van itt még értelme 2.5"-ban (pl: Samsung 870 EVO 1TB SATA3 - MZ-77E1T0B, ~45.000 Ft) gondolkodni, vagy egyértelműen egy második M.2-es SSD-t érdemes választani ?
- Az alaplapomon (ASUS TUF B660M-PLUS D4) van két M.2 slot, bár a második ha jól látom kicsit más (nincs elrejtve, csak úgy szabadon van).
- A 2.5" SATA3, és az M.2 közötti különbség 1.000 Ft, sebességben viszont elég jelentős (530 MB/s vs 3500 MB/s).
- Van bármi hátránya az "M.2 (rendszer) + M.2 (virtuális gép)" megoldásnak az "M.2 (rendszer) + 2.5" SATA3 (virtuális gép)"-el szemben, vagy gondolkodás nélkül a két M.2-es megoldást válasszam ? Gondolok itt elsősorban a stabilitásra, kompatibilitásra.

Köszi előre is ! :R

(#71407) Zsiráfnyál válasza Zsiráfnyál (#71406) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

A másodikhoz kapcsolódik még :
- Kell a 2.5" vs M.2 kérdésen a hőleadáson gondolkodni, vagy ez teljesen elhanyagolható ?
- Az alaplapon a második M.2 kialakítása olyan, hogy az pont a VGA mellett van, és saját hűtőbordája sincs (míg az első M.2-es slotnak van).
- Jelenti ez azt, hogy az a második M.2 ott és ebben a formában nem szerencsés, vagy semmit se számít ez ?

(#71408) Vasti74 válasza Zsiráfnyál (#71406) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Az, virtuális gép(ek) alá keresel háttértárat, kevés infó a segítséghez.
Egy szem felhasználó egy Windows alatt is generálhat piszok nagy háttértár forgalmat, és futhat 20 láblógató virtuális géped egy vason, amik alig írnak-olvasnak valamit ;-)

Igazából meg kellene saccolni, hogy kb. milyen terhelés várható, aztán ahhoz választani valamit (SATA, olcsóbb nvme, csúcs nvme, stb.) Aztán ha lassúnak bizonyul, akkor lehet gondolkodni azon (a szűk keresztmetszet ismeretében) , hogy milyen fejlesztéssel (technológiával) lehet gyorsítani.

Pl.: a gépemben a rendszer egy nvme-s ssd-ről fut, de van benne egy SATA-s, 500GB-os Samsung EVO 860, azon vannak a virtuális gépek. Néha több is fut párhuzamosan (Win10 irodai progikkal, meg ilyen-olyan linux próbálgatni) , de nekem bőven elég az a sebesség, amit az EVO tud :-)

[ Szerkesztve ]

(#71409) wwhy


wwhy
veterán

Srácok,, teljesen irodai környezetbe (sok-sok Word, Excel), + Firefox, asztali gépbe (ryzen5+16GB RAM), melyiket: (512GB)

Samu 981a
Samu 991a (MZVLQ512HBLU-00BH1)
Hynix PC711
?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#71410) Graphics válasza wwhy (#71409) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 981a azt hiszem a 970-es oem verziója
A 991a QLC-s (980 QVO , de ilyen hivatalosan nem jelent meg)
A SK Hynix TLC.

Vagy 981a vagy SKHynixet venném, tudásban hasonlóak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71411) Pyttawrx válasza wwhy (#71409) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

981a is tökéletes. Itt vigyázni kell, hogy nem lesz könnyű a frissítés az oem miatt. Wd blue 3d nem lenne jobb választás :F

(#71412) wwhy válasza Pyttawrx (#71411) üzenetére


wwhy
veterán

és Graphics: köszönöm.

nem lesz könnyű a frissítés az oem miatt
--> ezt nem értem: a Windows frissítése :F Most is oem ssd-t használok (MZVLB256HAHQ-000L70L2QEXD7), és nincs semmi gond, a W10 tökéletesen frissül.

Egyelőre csak ezek vannak képben, kollégák gépéből kerültek ki pár hét használat után, kedvezményesen meg tudok vennie egyet ;)

Ami még esetleg képbe kerülhet: GIGABYTE 512GB M.2 PCIe GP-GSM2NE3512GNTD vagy Adata Swordfish 500GB PCI Express 3.0 x4 M.2 2280 aswordfish-500g-c

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#71413) Graphics válasza wwhy (#71412) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amelyik Szimpatikus, ha meg jó az ár, szólj ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71414) Pyttawrx válasza wwhy (#71412) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az SSD fw frissítés, bocsi nem fogalmaztam jól ezek szerint. :)

(#71415) wwhy válasza Graphics (#71413) üzenetére


wwhy
veterán

Hááááát möglátom ;]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#71416) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Kinek mi a véleménye a Kingston NV1 1Tb-os ssd-ről annak fényében, hogy fontos az ár-érték arány, fontos, hogy kevésbé melegedjen (notebookba kerül), fontos, hogy adattárolásra lenne használva (nem lennének naponta terabájtok másolva, írva rá), a sebesség sem fontos, abból a szempontból, hogy ugye imént írtam, hogy adattárolásra lenne használva, amit tud sebességben, bőven elég lenne.
Mennyire "okés" választás? Véleményeket kérnék.
Köszi előre is!

(#71417) Graphics válasza rothfb (#71416) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Fapad kategória, 33 ezerért nem lenne ez rossz.

De QLC is.

Ha valahol van jó árbna még mindig a A2000 a nyerő, de azt itt annyira felhájpoltuk, hogy mindenhol árat emeltek...

A kettő között félúton : Crucial P2 még esetleg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71419) dkpisti


dkpisti
tag

Sziasztok! Laptopba kellene ssd virtuális gép futna róla illetve böngészésre lenne használva m2 foglalat (2280) samsung 980,illetve 970 evo plus közt vacilállok fontos szempont lenne hogy ne melegedjen illetve stabil legyen.40ezret szánnék rá lehetőleg uj kellene .Egyéb javaslat?

(#71420) Pyttawrx válasza dkpisti (#71419) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A2000 1tb, az még kapható és nem melegszik. :)

(#71421) dkpisti válasza Pyttawrx (#71420) üzenetére


dkpisti
tag

Köszi a samsung nagyon melegedne laptopba vagy csak,ha kivan használva a sebesség?
(5év gari miatt vonzó)

[ Szerkesztve ]

(#71422) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

Gigabyte Z590 Vision-D alaplapba (11700k mellé) szeretnék valami megbízható 1TB-s M.2 SSD-t. Tudna valaki segíteni, melyiket érdemes venni? A rendszernek már vettem egy Samsung 970 Evo Plus 500GB típust, de szeretnék mellé egy nagyobbat is.

A tudomány a valóság költészete!

(#71423) Graphics válasza dkpisti (#71421) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felhasználói szokásoktól függ.

Ha van rá lehetőség egy vékony thermal pad, vagy fémlapkát kell rátenni, és nem fog az sem vészesen melegedni.

De zárt házban erre nagyobb az esély persze.

@Vesa: Gen3-at vagy Gen4-et szeretnél? :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71424) Pyttawrx válasza Vesa (#71422) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem még egy ilyet vegyél mellé, kis borda rá, ha nincs. Ez egy jól bevált modell már. :)

(#71425) Pyttawrx válasza Graphics (#71423) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez még nem tudja a gen 4-et. Vagy benéztem?

(#71426) ubyegon2 válasza dkpisti (#71421) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

:N Nem-nem, a Samsung nem az 5 év gari miatt vonzó, hanem egyrészt azért, mert nem egy liga az A2000 meg a Samsung két említett példánya, de ebbe nem mennék bele. Szóval a jelenlegi árazás annyira közel van egymáshoz, hogy nincs értelme gondolkodni, hogy Kingston vagy Samsung. Graphics kolléga már írta is, amire számítottam, eléggé hardverfüggő, hogy alaphasználat mellett mennyire melegszik egy Samsung 980, a 970 EVO esélyesebb, A2000 egyáltalán nem melegszik, ugye simán a teljesítmény adja ki a hőtermelési értékeket.

Már egy ideje nem okoskodom bele a hozzáértők dolgába, de nemrég épp ismerőstől jött kérdés és pici összehasonlítást összedobtam neki a 980 és 970 EVO között, ha gondolod megnézheted, de amilyen paramétereket megadtál, az a 980-ra mutat egyértelműen, bár a linkelt hsz-ek alapján én nyilván a 970 EVO-t venném. Pár hétig volt nálam egy pici testű Thinkbook, nem nagyon volt hűtésre jó megoldása, de a benne lévő OEM 970 EVO egyáltalán nem melegedett, home user használat mellett természetesen.

bocs most látom, hogy főleg az utolsóelőtti két hsz releváns, előtti van egy picit poenosabb, azt tesómnak írtam és az utolsóban van egy téves megjegyzés (#69831) (#69828)

Szóval 980 vagy ha tudsz rátenni hőelvezető lapkát, akkor 970 EVO. A2000 túlhypeolt és már drága is! :D (Graphics szaki írta pár napja, azért merem leírni most már én is)

Amúgy sziasztok szakik! :) Látom túléltétek a locsolást, így nem kell idén se besegítenem a szakértésbe. Poen volt, nehogy megint morogjatok velem.

[ Szerkesztve ]

(#71427) Vesa válasza Graphics (#71423) üzenetére


Vesa
veterán

Nem tudom mi a különbség. :DDD A lap leírása szerint az egyik foglalat tudja: "1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280/22110 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2A_CPU)** Supported by 11th Generation processors only."

Gondolom ez azt jelenti, hogy tudja a gen 4-et 11 genes CPU-val, ami ugye adott. Ha jól értelmezem, akkor lehet Gen 4-es, feltéve, hogy van értelme és árban nem a duplája. :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71428) Graphics válasza Pyttawrx (#71425) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1 x M.2 connector (Socket 3, M key, type 2280/22110 PCIe 4.0 x4/x2 SSD support) (M2A_CPU)*
* Supported by 11th Generation processors only.

Procija megvan hozzá, lap meg tudja.

@Vesa: [link]

Kiegészítés, hogy Kingston A2000, KC2500 és KC3000 is vehető.

A Gen4 akkor jó, ha ki is használod, én szerintem most a 980-ast venném a Gen3-asok közül.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71429) Pyttawrx válasza dkpisti (#71421) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem csak thermal pad van rajta (csak ez fér el), és teljesen jó értékek vannak. Ha ki van használva akkor melegszik igen, de ha nem mész tartósan 60°C fok főlé, akkor jó vagy. A samsung azért vonzó, mert az egyik legjobb darab, stabil megbízható. Az A2000 az egy belépőszint, megbízható, nem melegszik viszont mára már elég drága lett, régebben a sata modellekhez volt közel az ára, plusz már alig kapható az 500GB változata. Szóval ez az ára a megbízhatósága és hogy nem melegedős tulajdonságai miatt volt vonzó. :)

(#71430) dkpisti válasza ubyegon2 (#71426) üzenetére


dkpisti
tag

Köszönöm a kimeritő választ akkor a samu lesz thermalpoadot vagy fémlapkát nézek rá hűtésnek. :R

(#71431) Vesa válasza Graphics (#71428) üzenetére


Vesa
veterán

Thanks! :R

Egyébként találtam aprón egy olyat, hogy "Sk Hynix PE8110 2TB M.2 NVMe".
Elég iparinak tűnik, mint általában az Sk Hynix-ek. Tudni erről valamit? Megérheti?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#71432) Pyttawrx válasza Graphics (#71428) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah a CPU:.... nem láttam, csak a chipset:... alatti írásokat :D :W

(#71433) ubyegon2 válasza dkpisti (#71430) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) Igazán nincs mit! Jól mondod, tényleg kimerítő volt leírni.... ;] Ha vásárolsz, nem tudom mennyire vagy rutinos ebben, a 5 év garin kívül arra is figyelj, hogy megbízható webshopból vedd, mert mindig van az ÁK-n pár kevésbé ismert bolt, ami gyanúsan olcsón adja ugyanazt, aztán várhatod, mire a nagykertől beérkezik hozzájuk...

példa bár ez annyira nem vészes lista

A2000-et meg már ismert bolt nem is árul [link]

[ Szerkesztve ]

(#71434) Graphics válasza Vesa (#71431) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor futottam vele pár kört, hogy kiderítsem mi is, nagyon új cucc, és szerverszintű, tehát szerintem amúgy jónak kell lennie, SK Hynix-szel még nem volt bajom amúgy.

OEM, de ettől függetlenül neked megfelelő lehet. Ár-értékben sem rossz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71435) Pyttawrx válasza dkpisti (#71430) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De a fémlapka magában nem lesz jó… :)

(#71436) Vesa válasza Graphics (#71434) üzenetére


Vesa
veterán

Köszi szépen a segítséget! :R

A tudomány a valóság költészete!

(#71437) Graphics válasza dkpisti (#71430) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A kettő együtt jár :)

Fémlapkát csak Thermalpaddal tudsz felhelyezni jól.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71438) dkpisti válasza Graphics (#71437) üzenetére


dkpisti
tag

Pakkba van mindenhol ahogy nézem :DD majd látjuk kell-e köszönöm a segitséget :R

#ubyegon2: Pár éve fenntvagyok hardveraproról lesz valszeg.

[ Szerkesztve ]

(#71439) robertka


robertka
tag

Sziasztok, segítsetek kérlek SSD-t választani nekem.
Egy Thinkpad x280 laptopba szeretnék SSD-t cserélni a gép I5-8250U processzorral van szerelve.
A foglalatnál ezt írják " M.2 SSD / PCIe NVMe, PCIe 3.0 x 4, 32Gb/s (e.g. xxxGB SSD M.2 PCIe NVMe)"
Még nem döntöttem el hogy 500GB vagy 1TB tárhelyre váltanék a mostani 128GB-ról.
Ha 1TB akkor olyan 50-65 körül szénnék rá de ha picit több és az jobb ár/érték arányban az sem baj.
Főleg Autocad (3D) és Photoshop-ra használom a gépet.
Köszönöm.

(#71440) Pyttawrx válasza robertka (#71439) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Samsung 970 EVO vennék, és vmi bordát rá, ami elfér.

(#71441) robertka válasza Pyttawrx (#71440) üzenetére


robertka
tag

Köszi, akkor mondjuk konkrétan erre gondolsz? Itt a Plusz jelzés nem lényeges ugy látom nincs olyan amihez nem írták volna oda. Érdemes ezeket kibővített garanciával venni vagy nem szokott gondjuk lenni?

(#71442) ubyegon2 válasza robertka (#71441) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Lényeges amúgy a Plus, de egyébként már csak azt árulják és jobb is, mint a majd egy évvel hamarabb kiadott 970 EVO. Én is mindig elfelejtem kiírni a Plus-t, ha érdekel itt az összehasonlítása a két tipusnak. ÁK listán van jobb áron is, mint az Ipon-nál.

Emag App-on belül vásárolva 10% engedményt kapsz a EMAG2022 kódra, ha még él ez a promó, BB topikban láttam reggel, lehet talán a szállítás is ingyenes.....

[ Szerkesztve ]

(#71443) robertka válasza ubyegon2 (#71442) üzenetére


robertka
tag

Köszi, szépen ez elég jól hangzik! :)

(#71444) PROTRON válasza ubyegon2 (#71442) üzenetére


PROTRON
addikt

És épp azért mert lényeges a "plus" jelzés, ezért nem írta oda a kolléga, tehát az eredeti ajánlás a NEM plus változatra szólt.
Mivel a plus nélküli változat kevésbé melegszik( mert egy hangyányit lassabb, de az jelölt felhasználás esetén nem észrevehető), notebookokba jobban ajánlott.
Persze ha nem kapni akkor nehéz ügy, kénytelen az ember kockáztatni a melegedősebb változattal, amire így gyakorlatilag kötelező valamilyen méretű borda ami épp belefér és segít elvezetni a hőt a lapos hátlapjára. Persze lehet az adott lapos tervezésekor gondoltak erre és meg van oldva, erről youtubeon kell meggyőződni, az adott típus+disassembly kereséssel.

Egyébként elvileg az utód, a sima 980-as jelű is a hűvösebbek közé tartozik a "plus"-hoz képest, hasonló teljesítményű, tehát ajánlható alternatíva.
Azért olcsóbb, mert új termékként frissen van sorozatgyártásban, kevés tapasztalati idő áll vele rendelkezésre, továbbá mert az apró fájlok kezelése szempontjából lényeges dedikált "DRAM" cache-t "lehagyták" róla, más elven működik--->picit lassabb lehet a régi sima 970 EVO-nál bizonyos területeken.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71445) ubyegon2 válasza robertka (#71443) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) Igazán nincs mit! De olvasd el a tegnapi hsz-t is akkor, ha már kolléga megemlítette, hogy marhaságot írtam. Nyilván a 970 EVO is jó, de én úgy látom, nem nagyon kapható már, jó a 980 is, de mivel nálad nem kifejezetten csak home user feladatokra kell és az ársáv is magasabb, emiatt írtam a 970 EVO Plus-t. Amúgy mindhárom megfelelne tökéletesen, a teljesítmény és a melegedés is így növekszik kb... 980, 970 EVO, 970 EVO Plus....ééééés 980 Pro természetesen, de ez már PCIe 4-es.

(#71444) PROTRON

Igazad lehet, sorry, így csak a magam nevében beszélek, én néha le szoktam hagyni a Plus-t, de próbáltam is körbeírni, miért, innentől robertka fórumtárs is tökéletesen képbe került. De a kiegészítésed megállja a helyét. Főleg azt emelném ki, ha valamit nem árulnak már, azt csak ajánlani lehet, megvenni viszont nem. ;) Innentől a kolléga dönti el, mit tesz, nem akartam belerondítani senki ajánlásába.

(#71446) robertka válasza ubyegon2 (#71445) üzenetére


robertka
tag

Köszönöm mind kettőtöknek. Akkor lehet maradok a sima 980, nál mert eleve egy 12" os laptopba kerülne és ha lehet bár nem hiszem, hogy elfér akkor teszek rá valami lapha hűtőt.

(#71447) picur10


picur10
aktív tag

Az emag-on akció van, 12 ezer vásárlás felett 3e kupon felhasználható. Gondoltam az öregecske gépemben lévő 128GB+64GB SSD-kből a 64-est 256-osra cserélném. Melyik a legolcsóbb már vállalható 240-256GB-os?
Sima otthoni felhasználás, minimális játék, Sata3 csatlakozó, semmi extra.
Köszi!

(#71448) ubyegon2 válasza robertka (#71446) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ohó szóval csak ilyen zsebgépről van szó.... :D Tényleg jó lenne neked a 980, egyébként sem biztos, hogy komolyabb műveletekhez mindig nagy szekvenciális sebességű meghajtó kell, épp előttem van most egy igazi monstrum teljesítményű 6 gépből álló összekötött munkaállomás, ami durva renderelést végez és normál Sata3-as SSD is bővel elég bele. Ja és még 1x bocs, tényleg keverem a 970 EVO és EVO Plus-okat, de jelenlegi thread-ben ez nem okozhatott hátrányt semmiképpen. :B

(#71449) Pyttawrx válasza robertka (#71441) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen bocsi, erre gondoltam

(#71450) robertka válasza ubyegon2 (#71448) üzenetére


robertka
tag

Biztos jó lesz, főleg, hogy azzal is elégedett vagyok sebességre ami benne van gyári 128GB os akármilyen SSD.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.