Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#71251) ubyegon2 válasza KaiotEch (#71245) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja értelek, no de a kolléga gondolom nem tudja, mi is kéne neki így ha az alap DRAM cache nélküli belépő szint is jó neki, az valóban olcsóbb, ha nem is sokkal.....mindig nyűgösek az ilyen másnak segítő vásárlások, mondjuk én mindig kikötöm ilyenkor, hogy csak olyat veszek, amit magamnak is vennék, ha nem jó....intézze magának! ;] Főleg használt üzleti notikat szoktam családi/ismerősi körben venni és már az elején kijelentem, hogy Win nevű oprendszert nem vagyok hajlandó feltenni a gépükre. :D Ezeket mindig új SSD-vel adom át, arra meg azt rakok, amit ismerek.

Nekem egy 70L-es tank elég 2 hónapig

Az akkor pont már az elengedett benzinár után fog kifogyni! Remélem van e-rollered! ;]

[ Szerkesztve ]

(#71252) Pyttawrx válasza ubyegon2 (#71251) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K
Májusi tankolási fejem :Y :Y :Y
Nah de ez már offnál is offabb (jahj)

(#71253) g@bo válasza ubyegon2 (#71241) üzenetére


g@bo
nagyúr

Leszóltad a wd blue-t? Màthogy a samsung a kiràly….

(#71254) ubyegon2 válasza g@bo (#71253) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Dehogyis szóltam le, pár nappal ezelőttig nekem is volt, két notebookban is használtam. Viszont ugyanazon áron mindenképpen érdemesebb Samsung EVO-t venni, ez nem kérdés. EVO 860-am most is van és össze tudtam hasonlítani a WD Blue 3D-vel, szóval nem csak úgy rámondom, mert jobban hangzik. EVO 870-em még nem volt, de kétlem, hogy gyengébb lenne a 860-nál.

(#71255) Busterftw


Busterftw
veterán

Sziasztok,
A2000-el mi lett, hogy alig van? En meg 90euroert vettem az 1TB-osat kb 1 eve, most gondoltam vennek megegyet, de 130-160eurokert talalni.
Ki lett vezetve? Vagy jott valami a helyere?

(#71256) tasiadam válasza Busterftw (#71255) üzenetére


tasiadam
veterán

NV1 asszem az utódja, ami QLC. Fogyóban van, kellendő cucc.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71257) Busterftw válasza tasiadam (#71256) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami meg ha jol olvastam nem ajanlott. :N

(#71258) tasiadam válasza Busterftw (#71257) üzenetére


tasiadam
veterán

olcsó TLC/MLC már nemigen lesz, max más márkában, ami nem feltétlen jó. Elvégre pont ebbe az ársávba jönnek a QLC-k.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71259) Graphics válasza tasiadam (#71256) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem az utódja :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71260) v450


v450
tag

Sziasztok!
Laptophoz szeretnék bővítenni 1Tb SSD-t, ha lehet.
Általános felhasználásra+játékokra.
Laptop: Acer Nitro 5 an517-52-74h8

Samsung 970 Evo jó lesz?

(#71261) Graphics válasza v450 (#71260) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, de hűtőlapka javasolt, ha elfér, vagy ha van gyárilag is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71262) xrvman válasza Graphics (#71261) üzenetére


xrvman
őstag

Ha nem egy bazi gyors Samsungot, hanem egy fele akkora olvasási, írási sebességű M.2 SSD-t vesz az ember, akkor nem forrósodik annyira?
Vagy mindenképpen érdemesebb Samsungot venni a magas TBW értékük miatt?
Samsung 980 1TB M.2 PCIe -alaplapra, mely a VGA előtt lenne, nem alatta.
Samsung 2.5 870 EVO 1TB SATA3 -2.5"
Nem rendszernek lenne, arra már van egy 970 EVO Plus 250 GB
NVMe™ M.2 SSD. Ez van a VGA alatt.
Alaplap: TUF GAMING B550M-PLUS

(#71263) tasiadam válasza xrvman (#71262) üzenetére


tasiadam
veterán

Pl az a2000 lassu es huvos is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71264) Graphics válasza xrvman (#71262) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Asztali gepbe nyugodtan mehet a 980.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71265) tasiadam válasza Graphics (#71259) üzenetére


tasiadam
veterán

amúgy ha az ember akar magának egy játékos disket, legyen ez 500 vagy 1TB, akkor a QLC megléte miért hátrány, ha nettó csak az olvasás pörög rajta? Ritkán kap írás intenzív terhelést, az SLC cache meg ritkán fogy el egy session alatt. PErsze ha kap egy warzone frissítést, el tud tűnni, de ha csak a betöltési sebesség a lényeg, akkor miért rossz ha nincs DRAM és relatíve kicsi a TWB. Esetleg azért mondjátok, hogy nem jó/nem ajánlott, mert ugyan azon áron kapnak jobbat?

Ja bocs flash SSD kérdés.

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#71266) Graphics válasza tasiadam (#71265) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan. Azért az árért van jobb is.

Illetve én nem mondtam, azt, hogy hátrány lenne, alapvetően a QLC bármennyire is próbált az utóbbi években "előretörni", egyelőre a vásárlóréteg nem igazán fogadja el.

Én ezzel úgy vagyok, hogy inkább veszek használtan MLC-s SSD-ket, mint újan QLC-eket pl.
(aztán lehet 1 év múlva szemen köpöm magam, mert már nem lesz más opció, de amíg lehet kapni TLC-ket szerintem értelmesebb dolog azt venni)

A játékoknál nem vagyok képben mennyi az írás és olvasás aránya, ezért erről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71267) ACE-


ACE-
addikt

Srácok, az NVMe M.2-es SSD-men van egy matrica a széria számmal meg egyebekkel, direkt ilyen leszedhetetlen. Namármost ezt hogyan rakjam be egy hűthető bordás slot-ba? Tegyem a tetejére? De ha esetleg garis lenne tuti letépődik róla a címke...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#71268) Graphics válasza ACE- (#71267) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tépődik le. :)

Tedd be úgy. A thermal pad nem szedi le.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71269) PROTRON válasza Graphics (#71268) üzenetére


PROTRON
addikt

Óvatosan!
Van amikor 1-1 gyengébb minőségű bordán olyan kétoldalú hővezető ragasztó van, hogy az simán leszed mindent is.
Nekem pl Adata SSD-hez kapott hővezető "lap"-on olyan erős volt a ragasztó, hogy amikor másik Transcend SSD-re raktam majd le akartam szedni, attól tartottam hogy az SMD-ket is letépi. :D

De sima thermal pad, amit külön lehet kapni annak nem kéne ennyire túlerősnek lennie.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71270) Pyttawrx válasza ACE- (#71267) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

tedd rá nyugodtan, nekem is a cimkén van csak thermal pad, borda nélkül.
De lérlek legközelebb ezt a flash topikba beírni.

Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!

(#71271) csibe1 válasza ACE- (#71267) üzenetére


csibe1
addikt

Esetleg egy fénykép vagy netán kettő a cuccról mielőtt beleteszed?
Amúgy számla nincs róla a seriallal együtt? :F

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#71272) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
max 50k HUF

2. Mekkora SSD-re van szükség?
1 TB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Asztali gép, M.2

4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asrock B450M PRO4, manual A 13. oldalon van az alaplap elrendezése. Az M2_1-be raknám, ez ez a gyorsabb ha jól értelmezem. Közvetlenül a videókártya felett, CPU alatt van, nekem kicsit rálóg a CPU hűtő. Be Quiet Silent Base 601 ablak nélküli házban lesz, ez inkább csendes, mint jól szellőző típus szerintem. A CPU AMD Ryzen 5 1600AF. A slot részletei:
1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Matisse, Picasso, Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with Athlon series APU)**
** Supports NVMe SSD as boot disks
** Supports ASRock U.2 Kit

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
Tökmindegy mennyi van rá, a lényeg, hogy ne romoljon el 10 éven belül :D 5 év

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
Szofterfejlesztői munka, otthoni felhasználásra, Linux oprendszeren. A stabilitás, tartósság a fontos elsősorban. Erre telepíteném az oprendszert is. Nem szeretnék extra hűtéssel szenvedni, lehetőleg gyárilag legyen rajta, aminek rajta kell lennie vagy ne kelljen rá.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#71273) ricsip


ricsip
addikt

Arról mit tudtok hogy 870 EVO a gyári firmware-el: SVT01B6Q hajlamos badsectorosodni (1TB-os darabokra volt sok példa)? Sokan írták reddit-en, a javított firmware-től: SVT02B6Q állítólag megállt a badsector szaporulat (látszólag).
Fél év lájtos használat után (1TB-os van) nekem is lett pár hibás szektor, firmware update után pedig megugrott (gondolom lefuttatott 1 teljes felület tesztet). Most várom h. romlik-e tovább.

-

(#71274) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá? 40 ezer, de ha csak 45-ért van javaslat, jöhet az is
2. Mekkora SSD-re van szükség? 1 TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó? Asztali gép, SATA3
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asus B550-E Gaming
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? Minimum 5 év
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD? Játékok, programok, tárolás és torent lesz rajta, a rendszer másikról megy.

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#71275) Graphics válasza Hegyirabló (#71274) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Crucial MX500 pl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71276) Hegyirabló válasza Graphics (#71275) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia itt is!

Az lett most hibás! :) És csak növekszik rajta a retired block, percről-percre.

Aquila non captat muscas.

(#71277) Graphics válasza Hegyirabló (#71276) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha asztali gépbe van akkor kábel rendben van?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71278) Hegyirabló válasza Graphics (#71277) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igazából nem biztos, mert annyira "jó" minőségű ez a Crucial, amit használok, hogy nem megy bele rendesen a kábel. Egyszerűen annyira megvetemedett a műanyag, hogy nem pattan bele, könnyedén ki tudna csúszni. Nyilván nem csúszik ki, mert nem tapizom naponta, de megnézem ezt a lehetőséget is.

Aquila non captat muscas.

(#71279) Hegyirabló válasza Graphics (#71277) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jó a kábel.

Aquila non captat muscas.

(#71280) Graphics válasza Hegyirabló (#71279) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Másik kábelt próbáltál?

HD Sentinel mit ír? :) ( De ezt majd amoda válaszold meg, mert oda való téma )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71281) Hegyirabló válasza Graphics (#71280) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen.

Aquila non captat muscas.

(#71282) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen gépbe kellene SSD-t raknom HDD helyett. 12.000 Ft max a keret, SATA csati, tárhely nem baj ha a keretbe csak 120-as fér bele. Melyiket tudnátok ajánlani?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71283) Graphics válasza Kube (#71282) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebbe bármi megváltást fog hozni.

PNY CS900: [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71284) Kube válasza Graphics (#71283) üzenetére


Kube
senior tag

Az biztos :D

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#71285) Vebber


Vebber
tag

Sziasztok!
Ez egy rövidebb, de nem 2242-es M.2?
A NYÁK aljzat 1 helyen bevágott.
Lenovo Thinkpad L15 Gen 20X4

(#71286) Vebber válasza Vebber (#71285) üzenetére


Vebber
tag

A csavar közép a csatlakozó felső (lábak felőli) oldaláig 45mm.
Nem az csatlakozó, ami aben gyárilag van SSD, hanem plusz üres port.

[ Szerkesztve ]

(#71287) Pyttawrx válasza Vebber (#71285) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem a wwan, de rá is kell lennie írva. Jobb kép, úgy hogy felhúzod a takaró műanyagit.

(#71288) Vebber válasza Pyttawrx (#71287) üzenetére


Vebber
tag

Ráírva nem látok semmit. Fotózni ma már nem megy jobbat, sötét van.
A gyári SSD mellé szeretnék még egyet, ha lehet. Ha nem, akkor a gyári helyett.

[ Szerkesztve ]

(#71289) Pyttawrx válasza Vebber (#71288) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez alapján gondolom: [link]

[ Szerkesztve ]

(#71290) Vebber válasza Pyttawrx (#71289) üzenetére


Vebber
tag

Melyik oldalra gondolsz?
Ennek a belseje, az 50. oldalon lévő rajzra hasonlít.

[ Szerkesztve ]

(#71291) Pyttawrx válasza Vebber (#71290) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

46-47

(#71292) Raymond válasza Vebber (#71290) üzenetére


Raymond
félisten

A 46-47 PDF szamozas vagy a belso dokumentum szamozas szerint a 40-es aljan es 41-es tetejen lathatod hogy az a WWAN slot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#71293) Vebber válasza Pyttawrx (#71291) üzenetére


Vebber
tag

Igen, igazad van úgy tűnik. Ezek a prtok nem kompatibilesek? Csak WWAN-ra használható?

Iskolai gép, amit majd vissza kell adni évek múlva. Nem akarom semmilyen saját előbányászható adattal visszaadni majd.
Régen használtam már Ghost Image progit. Le tudom szedni a full -még szűz- rendszert, és feltenni egy másik SSD-re, úgy is, hogy az új nagyobb tárheéy méretű?

(#71294) Pyttawrx válasza Vebber (#71293) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom, hogy iskolai. Még nem próbáltam ki, hogy használható, de szerintem ez lesz 2242-es, vagy 2230-as. :F Majd megnézem, ha kerül a héten kezeim közé.

[ Szerkesztve ]

(#71295) Raymond válasza Vebber (#71293) üzenetére


Raymond
félisten

"Nem akarom semmilyen saját előbányászható adattal visszaadni majd."

Visszaadas elott secure erase es nem hoz vissza senki semmit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#71296) Vebber válasza Pyttawrx (#71294) üzenetére


Vebber
tag

Honnan tudod? Típus alapján, semmit nem találtam a neten.
A 2242-es az nem SATA csatlakozós szokott lenni?
Örülnék, ha a kezedbe akadna egy héten :)

Ez a gyári SSD, van esetleg tpasztalatod róla, hogy ez mennyire jó, megbízható?

(#71297) Vebber válasza Raymond (#71295) üzenetére


Vebber
tag

Még előbb is lehet, hogy előjön rajta valami, és esetleg szervízbe kell küldeni. Jó ez így.

(#71298) Pyttawrx válasza Vebber (#71296) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van pcie 2242 is, a kioxia az toshiba azt hiszem. Gondolom ez nem lesz kapható kiskerbe újonnan. Biztos fogja bírni.

Legyen mentésed, és nem lesz baj

[ Szerkesztve ]

(#71299) Vebber válasza Pyttawrx (#71298) üzenetére


Vebber
tag

Írhatok privit? Ghost-ban tudnál segíteni?
Igen gugli szerint kioxia = toshiba

[ Szerkesztve ]

(#71300) Raymond válasza Vebber (#71297) üzenetére


Raymond
félisten

A legjobb ugy hogy veszel egy normalis 2280-as SSD-t, atklonozod ra a gyarit, kicsereled es a gyarit a fiokban hagyod amig vissza nem kell adni. Ha parazol adatok miatt.

A WWAN port--ban SSD hasznalat sok eves tema es vagy mukodik vagy nem plusz az se mindegy milyet fogad az adott gep. Az interneten kell utannajarni mit probaltak mar ki az emberek, hivatalosan nem mukodik ott semmilyen SSD.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.