Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#71851) Pyttawrx válasza M0RGI (#71850) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

2-4k a hűtés kb
szerintem nem jeletős ár különbség, de keress rá neten a típusok alaplján az árra. Pl WD BLUE 3D 2,5" sata3 500gb ssd, meg amiket korábban írtam. :)

[ Szerkesztve ]

(#71852) ezpz válasza M0RGI (#71850) üzenetére


ezpz
csendes tag

Nem drágább. Ár érték arányban inkább M2. :) WD és Samsung egész jó árban van. 3000MB/s körüliek már jók.

(#71853) Graphics válasza ezpz (#71852) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Általános felhasználás mellett a 2000 és a 3000 között nem fogsz erezni semmi különbséget, ugyanis nem ez a lenyeges a rendszer szempontjából.

Ez a marketing, ami csak nagy fajlokkal valo muvelet soran jon elo .

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71854) ezpz válasza Graphics (#71853) üzenetére


ezpz
csendes tag

Oké, én ezt Pyttawrx nek írtam. Nekem 8/8 ezres van és kb 0 a különbség. Szóval ár érték arányban a wd és a samsung ami megéri, az előző kérdésère feleltem csak.

(#71855) Graphics válasza ezpz (#71854) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik a 8/8-as :) ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71856) Pyttawrx válasza ezpz (#71854) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez sosem volt 8/8-as, ah erre gondolsz: [link]

(#71857) Pyttawrx válasza ezpz (#71854) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszönöm tisztában vagyok az árakkal, csak jobb ha megkeresi a kérdező, mert ő látja hogy neki mi felel meg. Van akinek 10e sem tétel és van aki annyira árérzéken,y hogy már 1-2e ft is számít, ezt nem tudhatom. Plusz hiába a 3500 felett sebesség, ha nincs kihasználva, még a "belépő" SSD 2k körüli értéke sem. :)
És nem sebesség az a tulajdonság amire alapozunk ajánláskor. Ahogy írták az csak marketing.

(#71858) M0RGI


M0RGI
őstag

Köszönöm mindenkinek!

Azt hiszem a 500GB Samsung 970 EVO Plus választom 5 év garival és valami alap hűtéssel.
De lehet, hogy az 1TB-ost és akkor kiszedhetem az 500-as WD blue hdd-met. Bár nem tudom érdemes-e. Ezen a hdd-n csak zenék és filmek.
(Ezen kívül van még egy 1TB-os WD black hdd.)

[ Szerkesztve ]

(#71859) ezpz válasza M0RGI (#71848) üzenetére


ezpz
csendes tag

Pontosabban erre válaszoltam. Eszembe sem jutott kioktatni a nonsztop kommentelő fő hardverapròsokat.:) Látom zokon vette mindkettő. Morginak szerettem volna segíteni,( csak elírtam hogy kinek válaszoltam) Én abszolút nem hajtom a rangot, és nem kommentelek mindent IS még ha nem is értek hozzá, csak hogy menjen felfelé az elo. Épp csak néha 2 évben egyszer ide nézek. Rögtön az elején rá jöttem hogy felesleges jót akarni, mert a fejét veszik az elo hajhászok, ám azóta se változott semmi itt jólvan:) Ez pedig azért 8k mert le mértem 7.6 pontosabban, event timer tiltás es policy állítása után. Gyárilag valahol 6 ezer körül mozog. Morgi ez egy jó választás ár érték arányban! :) Mármint amit írtál utólag.

(#71860) Pyttawrx válasza ezpz (#71859) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Senki nem hajhász itt, és nem haraptuk le a fejed, de pontos infókat próbálunk írni, ugye a Sequential Read (Max*)
Up to 7400MB/s
Sequential Write (Max*)
Up to 6800MB/s
Ez nem 8/8k.
Próbálunk a tapasztalatunk és tudásunk szerint a legpontosabban segíteni. A rang nem tudom hogy jött ide, ennek ahhoz semmi köze sincs! Nem is értem honnan jött, de ez mindegy is.
A segítő építő szándékot fogadjuk és kedveljük is a támadót viszont nem, főleg ha nincs miért.

Kérlek ha valamit még szerenél elmondani, akkor tedd privátban ne offoljuk szét a topikot.

[ Szerkesztve ]

(#71861) ezpz válasza Pyttawrx (#71860) üzenetére


ezpz
csendes tag

Értem értem, tehát gyárilag 7.4k amit fel húztam 8k (nemtudom ezen mi a hihetetlen?!) És ezt kiemelve lettem betámadva. Hát.. Ez aztán hard. Legyen 7.4k. wao. Attól még célirányos a segítség és a jó indulat. Ami nyilván téged ia vezérelt:)

(#71862) Graphics válasza ezpz (#71861) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Félrevezető info picit, hisz nem annyi a mennyi. :) (7,6-ot írtál az előbb, az nem 8. És pont.

De zárjuk is le . Nem kell a handabanda :DDD.

Megvan az SSD-d, használd. Ha segíteni szeretnél , ok. De úgy, hogy a kérdező se menjen félre....

Megveszi és mondjuk nem tud 8-at, tartod a hátad? Nem...

Mérési eredményeket várjuk a Flash SSD topicban. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71863) Graphics válasza ezpz (#71859) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez nem szól a rangról, nagyon félrementél ezzel a vonallal ...
A legrosszabb, amikor valaki ezzel kezd "érvelni" ..

Felesleges is volt idekeverni. Senki nem is vett zokon semmit. Te akarsz valamiféle sértettséget kihozni ebből.

Értelmetlen.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71864) M0RGI válasza M0RGI (#71858) üzenetére


M0RGI
őstag

Azért lehet megnézem a SATA3/M2-es ssd-ket is. Az összefoglaló szerint nem professzionális célra elég lehet ez is.
Ajánlottak most is azok amik az összefoglalóban vannak?

Ez tényleg igaz? "Sebességben nem nyerünk semmit, mert oprendszer alatt nem észrevehető a sima SATA3-ashoz képest a tesztprogramokban mérhető sebességkülönbség. Játékbetöltések esetén 1-2 másodpercet nyerhetünk csak."

Mert akkor NVMe + hűtés helyett inkább SATA3 lenne csak inkább nagyobb kapacitással.

(Bár ahogy nézem tök egy árban vannak, így csak a hűtés ami plusz költség. Jól látom? Mert nem igazán találok sima SATA3-asokat, vagy nem jól keresem)

[ Szerkesztve ]

(#71865) varmi2 válasza M0RGI (#71864) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, ez igaz. Nézz youtube videokat sok ilyen van, és utána dönts magad.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#71866) Graphics válasza M0RGI (#71864) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem sokkal olcsóbb a SATA vonal, sőt ahogy írtad nem olcsóbb.

Én maradnék az NVME megoldásnál , főleg ha egy árban van. Nem fogsz nagyobb kapacitást kapni ugyanazért a pénzért.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71867) M0RGI válasza Graphics (#71866) üzenetére


M0RGI
őstag

Most alaposan megnéztem, valóban így van, jogos. ;)
Akkor esetleg abban tudnátok segíteni, hogy hogyan logikázzak, hogy ne vegyek feleslegesen nagyobb tárhelyet és ne cseréljem feleslegesen se le a hdd-t?

Ami van:
1. Samsung 850 EVO SSD meghajtó (MZ-75E250B/EU), 7 éves, kondíció 97%
Rajta rendszer, telepített programok, pár játék. Szabad terület 30 GB.

2. Western Digital WD Black 3.5 1TB 7200rpm 64MB SATA3, 6 éves, kondíció 100%
Szabad terület 60%

3. Western Digital WD Blue 500GB 7200rpm SATA-300 16MB, 12 éves, kondíció 100%
Szabad terület 60%

A HDD-ken csak filmek, képek, zenék vannak!
Viszont az új SSD-n (vagy a régin?) lennének újabb képek, Lightroom katalógusok.

A opció: Új 500 SSD nvme + régi 250 SSD + 500 HDD + 1 TB HDD
B opció: Új 500 SSD nvme + régi 250 SSD + 500 HDD + 1 TB HDD
C opció: Új 1000 SSD nvme + régi 250 SSD + 500 HDD + 1 TB HDD

Köszönöm és bocsánat a hülye kérdésért!

[ Szerkesztve ]

(#71868) Graphics válasza M0RGI (#71867) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utolsó opciót preferálnám.

Új SSD-ből van pár ajánlás

Kingston A2000
WD SN570

Fentebb Samsung 970 Evo Plus

Ha nem zárkózol el, akkor ki lehet fogni hardveraprón is kevés futással szinten új cuccokat.

Samsung 9A1, 981
WD SN730, SN810

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71869) M0RGI


M0RGI
őstag

Szerintem marad a 970 Evo Plus.
3 vagy 5 év garival érdemes? Az 500-as egy árban van, a terásnál ötezer a különbség.

Hűtés jó az olcsóbb pár ezer forintos is rá, vagy inkább ezek közül valamelyik? Vagy más?

Be quiet MC1 M.2 SSD hűtőborda fekete (BZ002)
4 970 Ft

Be quiet MC1 PRO M.2 SSD hűtőborda fekete (BZ003)
6 330 Ft

Silverstone TP02-M2 M.2 SSD hűtőborda fekete (SST-TP02-M2)
4 050 Ft

[ Szerkesztve ]

(#71870) Pyttawrx válasza M0RGI (#71869) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bármelyik hűtés jó lesz. :)
A gyártói gar az 5 év, én azt venném, ahol bolt is vállalja ennek az intézését 5 évig

(#71871) M0RGI válasza Pyttawrx (#71870) üzenetére


M0RGI
őstag

Hát ugyanazokon a helyeken van 5 év és 3 év garival is. Nem tudom ha gyári, akkor miért van kétféle? Vagy ezek akkor nem gyári garik?

Hűtés esetleg ezeken kívül valami olcsóbb és bevált a 970 evo plusra? Tudtok ajánlani?

(#71872) Pyttawrx válasza M0RGI (#71871) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Benne van a Téma összefoglaló-ban

(#71873) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok,

érdeklődni szeretnék, hogy egy laptopban landolt KINGSTON KC2500 1GB adatai megfelelőek-e az alábbi teszt szerint.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#71874) Pyttawrx válasza ChRiS_RS (#71873) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Gyártó szerint: 1TB – up to 3,500/2,900MB/s. Tehát a válasz igen. Gyártói oldal.

Legközelebb pedig ezt vedd figyelembe kérlek:
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik!
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#71875) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Értem és köszönöm, hogy ettől függetlenül válaszoltál is.

Bár figyelmetlenség miatt nem írtam le, de engem a két alsó sor eredménye érdekelt volna, a felső két sorral képben vagyok, hogy hozza a gyári értéket.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#71878) Pyttawrx válasza andromedae (#71877) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Kérlek az összefoglaló szerint tedd be a kérdésed. Olvasd át mielőtt írsz. Ezeket töröltem, mivel tesztet tettél be, meg leírásokat. Ez így nem jó ide.
köszönöm megértésed.

(#71879) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

Melyiket vegyem?

mindegyik a top listában van sebesség terén:

Samsung 980 PRO
Kingston KC3000
Kingston Fury Renegade

Szerintetek melyik jobb és miért? IOPS vagy az olvasás/írás számít jobban? Úgy látom olvasás/írásban és TWB-ben a Kingston a jobb. Hűtőborda mennyire számít? Csak a Samsungon van. 1 vagy 2TB-osban gondolkodok.

(#71880) Pyttawrx válasza andromedae (#71879) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csak nem jött össze. Segítek

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
2. Mekkora SSD-re van szükség?
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?

Ezekre válaszolj, utána tudunk segíteni, hogy melyiket vedd a 3 közül. Az is lehet egyik sem lesz jó neked, vagy mind a 3 jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#71881) andromedae válasza Pyttawrx (#71880) üzenetére


andromedae
tag

Elnézést, de nem tudtam a szabályokat.

Mindenképpen, gyors, NVM, tesztekben ezek vezetnek
1TB vagy 2TB, de lehet 1 elég, leírom miért

Samsung 980 PRO (7000olvasás/5000írás)
Kingston KC3000 (7000/7000)
Kingston Fury Renegade (7300/7000)

TBW méret szerint változik úgy látom

Úgy látom az árak között nem volt nagy különbség a három között. Inkább az ár/értékét nézném, mint a konkrét árát. Amit látok árat ezekre, belefér a keretbe. Garancia 3-5 szerintem oké. Újat szeretnék, mivel elhasználódás van itt.

Most rakom össze a munka gépemet. Ami már megvan: i9-12900KF + ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI + ROG STRIX RTX 3070TI OC
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-e-gaming-wifi-model/spec

Azért választottam ezt az alaplapot mert ez volt az egyetlen Z690-es Asus lap "jobb áron" amiben volt PCI5 SSD M2 csatlakozó. Mert ha kijönnek a PCI5-ös SSD-k, ez így egy könnyű fejlesztés lenne.

Munkára használnám főleg, 3d grafika, ZBrush, Maya, Photoshop, Substance Painter, render időnként, Unreal Engine, a rendszer menne róla, (de játszhatok is időnként). Az összes fontos adatot, nagy fájlokat WD Goldon tárolok. Időnként több GB-os munkafájlok is vannak. Elgondolkodtam, hogy míg dolgozok lehet SSD-n hagyom őket és ha végeztem akkor rakom a Goldra. Vagy esetleg most veszek egy 1TB SSD-t, és ha kijön a PCI5, akkor veszek egy 1TBos PCI5 SSD-t, ami a rendszer lenne, a mostani PCI4 SSD-n aktuális munkafájlok mennének, de a végső tárolás a Goldon lenne, természetesen van WD Red backupom időnként dokkolóval, ami a szekrényben pihen.

Köszönöm!

(#71882) Graphics válasza andromedae (#71881) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Még mindig nem az igazi.
Ne regényt írj, hanem amit s kolléga bemásolt azt töltsd ki!

Csak egyszerűen, az lenne az átlátható. :K

De igazából mindegy melyiket veszed szerintem. Esetleg WD SN850.

Hűtés kell.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71883) Hokunda válasza Hokunda (#71839) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Erre valaki?

(#71884) Pyttawrx válasza andromedae (#71881) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem tudom többször leírni mit csinálj. 😂

(#71885) andromedae válasza Pyttawrx (#71884) üzenetére


andromedae
tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
150 ezer
2. Mekkora SSD-re van szükség?
1TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
NVM M2 PCI4
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-e-gaming-wifi-model/spec
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3-5 bármelyik jó
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
professzionális
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
új

(#71886) Pyttawrx válasza andromedae (#71885) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszönöm.
1. 980 pro
2. kc3000
3. Fury

Én samsungot venném

(#71887) Graphics válasza Hokunda (#71839) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Crucial MX500
WD Blue 3D
Samsung 860/870 Evo

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71888) andromedae válasza Pyttawrx (#71886) üzenetére


andromedae
tag

Köszönöm a választ! Konkrétan meg tudnád indokolni hogy miért a Samsungot vennéd előbb mint a Kingstont?

(Amúgy Samsung 840 Pro-t használok a régi gépemben már 7 éve, és rendben van)
Azlrt kérdem, mert a sebesség és TWB több a Kingstonnnál mint a Samsungnál. A Samsungnál meg van hűtőborda.

(#71889) Graphics válasza andromedae (#71888) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

2 ezer forinttol kapsz bordát. Nem tétel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71890) andromedae válasza Graphics (#71889) üzenetére


andromedae
tag

Ehhez a laphoz van hűtőborda ugye?
https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/rog-strix-z690-e-gaming-wifi-model/spec
3 ilyen tétel is látok:
Hyper M.2_1 slot (Key M) via Hyper M.2 card, type 2242/2260/2280/22110***

ez hűtőbordát jelent? pl erre rá tudnám rakni a Kingstont?

[ Szerkesztve ]

(#71891) Graphics válasza andromedae (#71890) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Kingstonra a bordát, nem a bordára az SSD-t :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71892) andromedae válasza Graphics (#71891) üzenetére


andromedae
tag

Pont azert kerdezek, mert nem tudom. Akkor ez az Asus Hyper M.2 amit adnak az alaplaphoz, megis micsoda, mire jo?

(#71893) Graphics válasza andromedae (#71892) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Arra jó, hogy rátedd

Ne bonyolítsd ennyire túl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#71894) Interceptor


Interceptor
addikt

Hello,

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?

Még nem tudom biztosra, 35+

2. Mekkora SSD-re van szükség?

1TB

3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?

M.2 NVMe

4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)

Link

5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)

Elég a 3 is.

6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?

Szerintem átlagos, munka(frontend), játék.

7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?

Csak új.

Saját kérdés:

PCIe 4.0-val rendelkező lapom van, szerintetek érdemes 980 PRO-ban gondolkodni vagy igazából elég a sima 980, és pénzpazarlás a PRO számomra? Vagy esetleg valami más márka jobb lehetne? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#71895) grigo


grigo
őstag

Próbáltam már korábban segítésget kérni, de valamit elronthattam vagy csak nem votl szerencsém így próbáltam magamnak leszűkíteni a lehetőségeket nonstop youtube tesztekkel :DDD
Kingston KC3000 WD Black SN850 Samsung 980 PRO közül ti mit vennétek. Rendszer alá kellene. Tervezek mellé még egy 6TB hdd-t adatnak esetleg majd később egy másik ssd-t amire már csak a munkás adat menne például nyers képek, photoshop fájlok, katalógus fájlok, videók.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#71896) ANOka válasza grigo (#71895) üzenetére


ANOka
őstag

Én Samsung hívő vagyok, főleg, ha ott a Pro sorozatról van szó és rendszer alá kell.

[ Szerkesztve ]

(#71897) Pyttawrx válasza grigo (#71895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Valóban elkerülte az én figyelmem is.
Szóval Én is Samsung párti vagyok, szerinte az egy jó választás lesz

(#71898) Kobe


Kobe
veterán

Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
30-40K/db
2. Mekkora SSD-re van szükség?
2x1 TB vagy 1x2TB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
M.2
4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
Asus ROG Strix B550-F Gaming Wifi
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3 is megfelel
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
átlagos
7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
új

alapvetően a gépházban hely / kábelspórolás végett keresek a mostani Sata SSD helyett utódot. Nem kell a legdrágább / leghiperszuperebbnek lennie, hanem tényleg ár/érték bajnok legyen (vagyis ha mondjuk csak 5-10%al gyorsabb írás-olvasáshoz 2x akkora árcímke társul akkor az nekem annyira nem éri meg)
Az egyiken a win + szokásos programok, a másikon meg nagyobb game installok lennének, ennyi.

(#71899) grigo válasza Pyttawrx (#71897) üzenetére


grigo
őstag

Szia. Nem gond. Köszönöm a választ neked is és ANOka-nak is. Kicsusszantam radar alatt, nem is akartam hülyegyerek módra újra és újra betolni a kérdést, úgy voltam várok, majd csak jön egy megerősítés vagy helyrerakás, addig megvettem a monitort és nézegettem tovább a teszteket. Valószínű hogy Samsung lesz, bár a KC3000-nél rezgett a léc egy kicsit. Csak érdekesség képpen kérdezem, hogy van ilyen trend, hogy TBW speces ssd-ket ajánlanak. Legalább is vagy 2-3 videót láttam most hirtelen ahol erre mentek rá a sebesség helyett. Ez is elgondolkodtató volt, hogy a rendszer mellé esetleg egy másik ssd amire azok a fájlok mennének amikkel dolgozok és majd backup jelleggek egy 6TB HDD.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#71900) Pyttawrx válasza Interceptor (#71894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Igazából elég lehet a 3 is bőven. Pl Samsung EVO Plus 970 1TB M.2 PCIe (MZ-V7S1T0BW) ez kb 42-43-tól indul, vagy ha még kapható, akkor a Kingston A2000, bár szerintem már nem fogsz kapni, vagy ha igen akkor közel a samu árához, akkor meg már inkább az, vagy WD SN850 pl.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.