Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92593) Highground


Highground
aktív tag

Sziasztok!

■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

2-3 téglafal, 1 szinten, és kb 6-8m maximum távolság beltérben, szomszéd 2 oldalról közvetlenül (felülről, és oldalról) De nem panel! Hanem rendes tégla és beton társasház.

■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az ax (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

Maximum 1 vezetékes kapcsolat PC-hez, 2 átlagos mobil, és egy Oculus Quest 2 headset

■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Digi 1000-es (FTTH)

■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

30 körül max.

■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?

A leglényegesebb, hogy az Oculus Quest 2 WiFi adatátvitelét bírja lazán. Erre az Oculus 5Ghz-es routert ajánl minimumon.
A "gyári alap" 5-6 éve telepített Digis Huawei routerem van, eddig nagyjából kiszolgált. De most vettem egy Oculus Quest 2 VR headsetet és ez már mutatja, hogy a WiFi nagyon gyengusz. Amúgy is szerettem volna már az ezer (kb. 10-12) éves CAT 5e UTP kábelt ami a gépemhez jön kicserélni, hát most ki kell mindent :)
Egy olyan kérdésem lenne még, hogy milyen jobb kábelt érdemes venni manapság ami már a gigabites sebességet is megbízhatóan tudja? Olvastam, hogy már ilyen 8-nál tart a CAT szabvány :D No persze az nekem nem kell meg annak rövidebb a hatótávja állítólag. Szóval CAT 6-al nem lövök túl a célon? Tudom, hogy a jelenlegi CAT 5e is gigabites, csak ez már ami nálam több mint 10 éve van bekötve kicsit viseltes :D Biztosra mennék mint router, mint kábel ügyben.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.