Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Freiherr válasza Spec (#600) üzenetére


Freiherr
őstag

Mondanám hogy megizzad a kezed az óra alatt, és azért, de ha máshol jól működik, akkor passz.

XXX

(#602) Spec válasza Freiherr (#601) üzenetére


Spec
őstag

Én is gondoltam erre, de pl. az nem használ ha megigazgatom, hátha a kézszőr zavar be, az se ha leveszem, megtörlöm az óra hátlapját, és a kezemet, hogy száraz legyen, majd visszateszem. Ugyanúgy 40-50 körüli pulzust mutat. Egyedül az újraindítástól áll helyre. És egyedül a beltéri kerékpáros edzésnél jelentkezik. Ha kimegyek futni/sétálni pl. akkor semmi gond, akár órákon keresztül is jól méri a pulzust. Beltérben, ha futópados edzést indítok, annál is jók az értékek végig.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#603) Freiherr válasza Spec (#602) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet bugos az az edzésmód, ki kellene próbálni másik órával is, ha tudod.

XXX

(#604) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Bocsánat, hogy előzetes tájékozódás nélkül inkább csak kérdezek, de arra lennék kíváncsi, hogy az óránknak van-e valamilyen stratégiája az elvesztés vagy netán ellopás esetére? Ez sosem jutott eszembe még, bár éppen azok után vettem a GT 2-t, hogy egy kis Xiaomi aktivitásmérőt sikerült "jól" elveszíteni és miután felfedeztem a hiányát már semmi nem segített és az óra sem lett meg.
Úgy is feltehetném a kérdést, hogy ha valaki megtalálná az elveszett GT 2 Pro órámat, vissza tudná egyáltalán juttatni nekem?

(#605) Spec válasza Soká (#604) üzenetére


Spec
őstag

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen funkciója az órának, de még a Huawei Health appnak se. Talán annyit lehet tenni szerintem, hogy bemész a Huawei Health alkalmazásba, és a párosított órát kiválasztod, és az Eszközök -> Készülékinformációk menüből kiszeded az óra adatait. Azt hiszem ez még akkor is elérhető, ha nincs hatókörben az óra.
Aztán az itt lévő sorozatszám alapján megpróbálod megkeresni, valami elveszett-megtaláltam csoportban. mondjuk a facen. Hátha van egy becsületes megtaláló, aki ez alapján ráismer és visszaadja. Bár ennek kevés esélyét látom.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#606) Soká válasza Spec (#605) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, igen, nem éppen erre gondoltam.
Csak ma belefutottam abba, hogy az Apple órái mennyire védettek ilyen téren.
Szerintem az egyetlen értelmes megoldás az, ha az ember mondjuk lézerrel belegravíroztatja a hátlapba vagy a szíjba az email címét vagy telefonszámát.
De az elég butaság, hogy a képernyőn nem lehet megjeleníteni valahogy ugyanezt.
Mondjuk, van egy névjegyzék, tehát legalább abból kinyerhető egy kontakt telefonszáma. De ha netán be van állítva a képernyő zárolás, akkor végképp semmi.

(#607) Usgyi válasza Soká (#606) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Jogos a felvetés, valóban jó lenne egy ilyen funkció. A szíjra ne írj semmit, kb 15 másodperc a cseréje, ennek csak becsületes megtaláló esetén van értelme...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#608) Spec válasza Soká (#606) üzenetére


Spec
őstag

Kérdés, hogy miért érzed ezt olyan kritikus problémának? Szerintem kicsi az esélye, ill. a lehetősége, hogy egy karon hordott okos órát elveszítsen az ember. Én pl. egész nap le se veszem, csak fürdéshez szoktam levenni, meg estére. De van aki még ekkor se veti le, mert elvileg vízálló, és aki az alvásfigyelő funkciókat is folyamatosan használja, az 7/24-ben a karon tartja az órát. Én csak néha hagyom fenn, mondjuk hetente 1-2x, ha kíváncsi vagyok mit mutat alvás alatt. Amúgy otthon le szoktam venni.

A gravírozás nem hülyeség amúgy, de nem a hátlapba, mert az egy üvegkerámia hátlap egyrészt, másrészt szerintem nem sok hely van ott, ami nem tenne kárt a szenzorokban. Inkább az óraház fém részét tartom erre alkalmasnak, amelyik felén nincsenek gombok. Oda, pl. egy nevet, és egy telószámot simán bele lehet gravíroztatni. Ezzel azt is eléri az ember, hogy egy "viszonteladónak" már ne legyen olyan értékes. :U

Egyébként azt olvastam anno a neten, hogy a Huawei-nek van valami cloud szolgáltatása, amibe ha csinálsz egy fiókot, és beregisztrálod az okos eszközödet, akkor azon keresztül nyomon követheted, hogy hol az eszközöd, és távolról akár le is zárhatod. Ez hasonló, mint az iCloud, vagy a Xiaomi Cloud. De nekem nincs ilyen fiókom, és nem is vagyok benne biztos, hogy ez okos órával is működik, lehet csak okos telóval, mert ugye valamilyen netkapcsolat kell hozzá. Ha működik is, akkor is maximum azt tudom elképzelni, hogy az óra helyzetét talán meg lehet nézni benne, a GPS jel alapján.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#609) Soká válasza Usgyi (#607) üzenetére


Soká
senior tag

Én nem is gondoltam másra, csak becsületes megtalálóra. Sokszor megesik, hogy az ember talál valamit és tulajdonképpen szívesen visszaadná, ha tudná kié. Ma reggel például találtam egy pórázt. Felakasztottam jól látható helyre, talán megtalálja a tulajdonosa...
Mindig megfogadom, hogy az esernyőmre, kesztyűre, ráírom az elérhetőségemet... :) aztán ez ritkán realizálódik... És csak akkor bánom, amikor már elhagytam...

(#610) Soká válasza Spec (#608) üzenetére


Soká
senior tag

Valamelyest kritikus kérdés lehet. Legalábbis, ha onnan nézem, hogy én például azért vettem az óránkat, mert előtte egy Xiaomi aktivitásmérőt elvesztettem (valószínűleg lesodródott a kezemről) és persze nem lett meg. :((
Tegnap meg találtam egy apple órát, azt is sikerült elvesztenie a gazdájának, ma - ha minden igaz - sikerül majd feltölteni és meglátjuk, sikerül-e a gazdáját megtalálni.

A kerámia részbe szerintem lézerrel lehet "gravírozni", ahogy van is rajta szöveg.
Az is igaz, hogy ezt az órámat kevésbé fenyegeti az elvesztés, mert ennek a szíja nem tud kioldódni úgy, ahogy a Xiaomi tette vagy akár az apple. Többet nem veszek patentos óradzíjat, mert hiába kényelmes, könnyebb elhagyni.

(#611) Spec válasza Soká (#610) üzenetére


Spec
őstag

Még egy dolog eszembe jutott a témakörben. Ugyan nem akadályozza meg az óra elvesztését, vagy ellopását, de esetleg segíti azt, hogy időben észre vegye az ember, és még legyen lehetőség visszaszerezni.
Van egy olyan beállítása az órának a Huawei Health appon belül, hogy bluetooth-leválás figyelmeztető. Ehhez a telón be lehet állítani értesítést hanggal. Vagyis ha aktív a bluetooth kapcsolat a teló és az óra között, és nálad van a telód, akkor ha az óra hatókörön kívülre kerül (ez kb. max. 8-10 m nagyjából), akkor értesítést ad az óra is, és a telefon is.
Nyilván az óra értesítését nem fogod észlelni, ha elhagyod, de ha a teló nálad van, akkor annak a jelzését észreveheted, hogy leszakadt az óráról, és ha ez még pár 10 m-en belül történik meg, akkor jó eséllyel még megtalálhatod.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#612) Soká válasza Spec (#611) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi!
Ez a megoldás az én esetemben (vagyis jelenlegi helyzetemben) éppen nem működne jól, mert most olyan helyen dolgozom, hogy vagy állandóan magamnál tartom a telefont vagy óránként fog jelezgetni, hogy "elhagytam". :)
De a mi óránknál ez nem is igazán szempont mert az én szilikon szíjam a tüskéjével és a két bújtatójával kizárt, hogy le tudjon oldódni a csuklómról.

Kicsit más. Nem értek én eme kütyük lelkivilágához, de gyakran előfordul (Redmi teló), hogy ha az órával kerestetem a telefonomat, az óra azt jelzi, hogy csörög a telefonom, valójában viszont a telefonom néma. Nem tudom, mi az oka ennek? Mert ha nincs kontaktus a két eszköz között, azt megértem, de ha az óra tévesen jelzi a telefon csörgését, az nagyon megtévesztő.

(#613) Usgyi válasza Soká (#612) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Ez a telefoncsörgés hiba valóban zavaró lehet, Én eddig nem tapasztaltam ilyet Samsung telefonon.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#614) Alteran-IT válasza Usgyi (#613) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Samsung telefon esetében nekem sincs ilyen hiba, mindig csörög a telefon. Az órával viszont már történt olyan, hogy több napig működött az ébresztő hiba nélkül (csak rezgés van beállítva, de az elég is), aztán egyszer csak nem működött és nem keltett fel, még szerencse hogy a telefonomat is beállítottam, különben rábasztam volna. Másnál is történt ilyen? Miután felkeltem, tesztelgettem időátállításokkal, tényleg nem működött, egy újraindítás viszont megoldotta a problémát, de azért kicsit gáz a dolog szerintem.

(#615) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok! Ma váltottam S20 Ultráról iPhone 12 Pro Max-ra. Van valami beállítás iOS-en amire oda kell figyelni az órával kapcsolatban?

https://tinyurl.com/phnas

(#616) pajorgergo válasza N_A_S (#615) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Ha bezárod a Health appot akkor nem fogja a gyűjtött adatokat visszaküldeni a telefonnak, valamint az időjárás se fog frissülni.
Értesítéseknél nincs ez a hiba.

(#617) N_A_S válasza pajorgergo (#616) üzenetére


N_A_S
veterán

be lehet állítani hogy állandóan fusson a hattérben?

https://tinyurl.com/phnas

(#618) Zsolt7981 válasza pajorgergo (#616) üzenetére


Zsolt7981
tag

Ez androiddal is így van, legalábbis nekem (Xiaomi Mi 12X) ugyanúgy lockolni kell a Healthet az alkalmazasvaltoban, hogy legyen időjárás, átküldje az alvasi adatokat,stb

[ Szerkesztve ]

(#619) Zsolt7981 válasza N_A_S (#617) üzenetére


Zsolt7981
tag

Rég volt iphoneom,gondolom hasonló mint androidon: elinditod az alkalmazasvaltot, a Health appon hosszan nyomsz, es a megjelenő menün ranyomsz a lakatra.

(#620) zmtTom


zmtTom
tag

Üdv mindenki. Samsung S21 telefonhoz használom. A legszebb és szerintem a legjobb óra a piacon. Mindent tökéletesen kijelez, visszajelez, egy kivételével. A Telegram értesítéseket nem. Mi lehet az oka? Másnál sem jelzi azt?
Köszönettel :R

(#621) szabosasito


szabosasito
aktív tag

Szép napot kívánok mindenkinek. A Health áruházban magyar óralapok találhatóak? Előre is köszönöm. NDAN részéről egy magyar számlapot találtam. De bárhogyan írom a keresőbe másikat nem találok.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#622) Grisly73


Grisly73
csendes tag

Sziasztok! Nekem olyan problémám lett az órával, hogy eltűnt az eddig használt óraszámlap. Próbáltam visszarakni, de hiba üzenetet ír: "A telepítés sikertelen volt, próbálja újra". Törölni tudok a meglevő óraszámlapok közül, de egy újat sem tudok telepíteni (7 db számlap van az órán, gondolom lenne hely újabbaknak). Minden más funkció működik. Tud-e valaki nekem ebben segíteni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#623) SsPL711 válasza Grisly73 (#622) üzenetére


SsPL711
őstag

Gyári visszaállítás?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#624) Füleske válasza szabosasito (#621) üzenetére


Füleske
addikt

Vannak magyar számlapok, de nem a health áruházban.
Telegram magyar csoport: [link]
Ezek felrakásához moddolt health áruházat kell telepíteni, ezt is megtalálod ott. Ezt nem fogod tudni megtenni Huawei, Honor és Iphone telefonokra.

(#625) Energie X válasza Grisly73 (#622) üzenetére


Energie X
őstag

Tedd be kedvencekbe a számlapokat először a huawei helath-be. Ha ez megvolt reseteld az órát és utána telepitsdnvissza a számlapokat a kedvencekből. :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#626) Grisly73 válasza SsPL711 (#623) üzenetére


Grisly73
csendes tag

Gyári visszaállítást megcsináltam, de semmi nem változott. Azért köszi. :R

(#627) ystuc


ystuc
tag

Budapesten hol érdemes javíttatni az órát?
Történt, hogy nem először voltam vele vízben. Most viszont azt vettem észre, hogy a kijelző teljesen elsötétült, nem reagált semmire. Az applikáció kommunikált az órával, de 72%-ról pár óra alatt teljesen lemerült. Töltőre raktam és nagyon felforrósodott. Jelenleg használhatatlan. Megjavíttatnám, ha megéri anyagilag.

Ajándék csónak ne nézd a lapát!

(#628) Zsolt7981


Zsolt7981
tag

Hétvégén elhalálozott a telefonom, amihez az órám volt kapcsolva. Azon gondolkozok, hogy helyette iphonet veszek. Milyen hátránnyal fog ez járni nekem? Vagy minden szolgáltatás ugyanúgy működik, mint androidos telefonnal?

(#629) pajorgergo válasza Zsolt7981 (#628) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Az óra csak akkor kap időjárás adatok ha belépsz az appba és ráfrissítesz, valamint csak ilyenkor küld az óra adatokata telefonnak.
Értesítésekre nincs kihatással ez, azok szépen megjönnek hívásnál is kicseng.
A zenelejátszó kezelése nem működik óráról nekem (Spotify).
Apple Watch cserén gondolkozom meg ezt meghirdetem hátha ér még valamit.

(#630) Zsolt7981 válasza pajorgergo (#629) üzenetére


Zsolt7981
tag

Köszönöm, ez vállalható kompromisszum nekem.

(#631) pajorgergo válasza Zsolt7981 (#630) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Apple telefon esetén 13 Pro szerintem a bestbuy, de már a 14 Pro is jó áron van. Pro Max-om van, teljesen feleslegesen nagy.

(#632) Zsolt7981 válasza pajorgergo (#631) üzenetére


Zsolt7981
tag

Sajnos ezek nem az én pénztárcámhoz vannak szabva, pontosabban ennyit sose költenék telefonra. Kb 100 a lélektani határ nálam, és mivel ragaszkodok az egykezes használathoz, így a 70 mm max szélesség a másik kritérium, 2 befutó van: vagy iphone 12/13 mini vagy samsung s20/21 (amúgy Xiaomi Mi 9SE-t törtem össze)

[ Szerkesztve ]

(#633) ttt1


ttt1
őstag

Az eredeti gyári szilikon szíjat hol lehet megvenni? Nekem másfél évig bírta, így ilyesmit szeretnék ismét.

(#634) Energie X válasza ttt1 (#633) üzenetére


Energie X
őstag

Szinte sehol. Én folyamatosan keresek eredeti szíjakat, de esélytelen. Beszéltem huawei-esekkel régebben, ők is mondták, hogy nem hozott be anno az országba a gyártó. Érdemes valamilyen utángyártottat venni ami tetszik.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#635) ttt1 válasza Energie X (#634) üzenetére


ttt1
őstag

Kintről sem megoldható?

(#636) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!

Napok óta, ha megszakad az óra ès a telefonom között a kapcsolat, nem csatlakoznak egymáshoz újra automatikusan, ha újra közel vannak egymáshoz.

Eddig- több mint egy èvig- semmi ilyesmit nem tapasztaltam.
Viszont, utóbbi pár napban nem rezeg már az óra a kezemen, ha egyszer túl nagy volt a távolság az óra ès a telefonom között, hiába van a zsebemben vagy mellettem a telefon.

Konkrétan fontos- anyagilag is fontos - üzenetkről, hívásokról maradtam le, mert nem jelzett az óra.

Más is tapasztalta, hogy nem csatlakozik vissza az óra, a telefonra?

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#637) SsPL711 válasza pècsimunkás (#636) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem tapasztaltam.
Mindig vissza csatlakozik.
Szerintem nem az óra hibája, hanem a BT beállításod a telefonon.
Nem árt néha a telefont is újraindítani, hetente 1x.

Nagyon sok féle telefonnal próbáltam, mind Androidos volt, egyikkel sem volt ilyen probléma, de van ismerősöm aki iPhone-al használja neki sincs ilyen problémája.

Be van kapcsolva az órán a kapcsolat leválasztás esetén az értesítés, amikor újra megfelelő hatótávolságba kerül az óra és a telefon, mindig újra kapcsolódnak.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#638) pècsimunkás válasza SsPL711 (#637) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ahogy írtam is, az utóbbi pár napig nem volt gond, ezèrt nem èrtem ezt a mostani szituációt.

A telefonomat kb hetente újraindítom. Ha lefrissítem az alkalmazásokat akkor is, nèha csak úgy, simán újraindítom.
Vagy hètvègèn 1-1 èjszakára kikapcsolom.
Szóval, nèhèz ügy....

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#639) kp78


kp78
addikt

Nekem GPS jelet nem akart találni és útvonalat rögzíteni BT-s kapcsolat nélkül.
Nyomtam egy gyári visszaállítást az órán, azóta újra minden rendben, pár mp után óra nélkül is megtalálja a pozíciót.

Szerintem egy próbát megér.
Egy órán annyi minden nincs beállítva, mint egy telefonon, aminél azért nehezen veszi rá magát az ember, h hard resetet nyomjon.
Óraszámlapok egészség app-ban meglesznek.
Nekem 15 perc alatt minden újra be volt állítva az órán.

(#640) pècsimunkás válasza kp78 (#639) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Megcsináltam az órán a gyári visszaállítást. úÚjainditottam a telefont is, de, ha lecsatlakozik a telefonról az óra, nem csatlakozik vissza, ha újra a közelben van egymáshoz a két eszköz.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#641) Freiherr válasza pècsimunkás (#640) üzenetére


Freiherr
őstag

Töröld a párosítást Bluetooth - ban a telefonodon, így próbáld.

XXX

(#642) pècsimunkás válasza Freiherr (#641) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi, ez jó ötlet volt :) !
Ez lett a megoldás :K !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#643) Freiherr válasza pècsimunkás (#642) üzenetére


Freiherr
őstag

👍

XXX

(#644) DomToretto


DomToretto
tag

Sziasztok,

Tapasztalta már valaki azt a jelenséget, hogy az óra érezhetően gyorsabban merül mint új korában? (2 éves az órám)

Cseréltek már valakinek akksit?

(#645) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

A napokban váltottam 12 Pro Max-ról sima iPhone 12-re és kicsit mintha máshogy jelennének meg a dolgok a Huawei alkalmazásban. Nektek is ilyen?

Illetve az órán nem látom bármikor az időjárást, mert mindig azt írja hogy szinkronizáljak Huawei appon keresztül, ezt nem lehet valahogy automatikusra állítani? Illetve ez a Push üzenetek kapcsoló mire való?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/phnas

(#646) Energie X


Energie X
őstag

Sziaszok!

Van valakinek óraszámlap szerkesztője? Szívesen megcsinálnám vagy megvenném az új Duna Taktus óraszámlapot:)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#647) Soká válasza Energie X (#646) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, ezt talán beszéld meg a Duna Taktus jogtulajdonosával... ha már ennyire tiszteled a munkáját.

(#648) kp78


kp78
addikt

Biciklizés közben az órára nézve többször is 0-t mutat sebességnek, majd felugrik a "rendes" értékre.
Csináltam teljes visszaállítást az órán, akkor egy ideig jó volt, de most újra ezt produkálta.
Tapasztalt esetleg más is ilyet?
Garancia már nincs az órára sajnos, így nem küldeném szervizbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.