Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85818) dkess válasza Veron (#85817) üzenetére


dkess
őstag

Bizony, ez olyannyira igaz, hogy eddig is nem az volt a gond, hogy nem ment a AiMesh az utóbbi topológiával (az ment), hanem az, hogy nem akart kábeles backhaul -al menni (hanem csak WiFi -ssel).

Igen, jó volt Alex91 által küldött link. Itt ebből is kiolvasható, amit a korábbi hozzászólásomban írtam. Amire még figyelni kell, hogy a kábeles backhaul -t két helyen kell állítani - egyfelől általánosságban min alapuljon a backhaul (Ethernet) és a konkrét node -oknál mi legyen a prioritás (Ethernet First).

A másik amit megnéznék, hogy egészen biztosan frissítettük a firmware -t? Az alig másfélhónapos utolsó verzióban (Version 3.0.0.4.386.40611 - [link] ) ui. egész véletlenül pont ezt javították ("Fixed AiMesh connection issue." és "Fixed UI related issues.").

@adam3,

A FTTH -s Sagnecom ONT az egy teljesen más állatfaj, mint a Kaon HGW :) Pont volt nem is oly rég itt a topikban aki Kaon HGW -t használ T -nél - esetleg Őt meg lehetne keresni egy élménybeszámoló erejéig ...

Ez egyébként egészen biztos: "HGW-ben IPTV miatt nincs bridge mód"? Minden T -s HGW -re igaz? Mondjuk mintha olvastam volna valami olyasmit, hogy egy régebbi Sagencom HGW -vel voltak fennforgások. Azonban ott voltak user error -ok is szép számmal (rossz router típus - vagy rossz router beállítás, avagy voltak akik a TP-Link menedzselhető switch -en sikerült valamit elállítani stb.). Meg olyan is, ha rossz fw -re frissítették a HGW -t, akkor elment az IPTV (T térítésmentesen cserélt Kaon -ra). Ennek érdemes lenne alaposabban utánanézni ...

Egyébként az elképzelésed nem rossz az elrendezésről (pláne mivel az ötletemen alapul :) ) ugyanakkor lenne egy kérdésem, amivel kapcsolatban előző hozzászólásomban érdeklődtem. Van esetleg kéznél elfekvőben jelenleg egy olyan router, mely kicsit is "épkézláb" (mondjuk egy 10K HUF -os TP-Link akár), mely megbírkozna egy gigabit -es nettel meg egy IPTV -vel? Ugye akkor kikapcsolt rádióval használhatnánk továbbra is, amennyiben Neked jelentene előnyt, ha saját router eszközt használnál. Amennyiben a lehetséges HGW -nek elöljáróban komoly bizalmat szavazol, akkor persze lehet arra is támaszkodni router -ként is (illetve csak e miatt egy újat venni nem feltétlenül érdemes).

@kiir,

Egész jó találat. Azonban, ha máshol nem, akkor a kábeles/WiFi -n csatlakozó eszközök listáján ezeket külön-külön is kellene látnia. Azonban azt mondja, hogy nem láét semmit ...

Azt sem feltételeztem, hogy kábelen és WiFi -n is csatlakozik egyszerre ugyanarra a PC -re és nem is gondol erre.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.