Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84770) dkess válasza Joezyka (#84765) üzenetére


dkess
őstag

Szerintem gondold át azt a router -en USB-ről lejátszást (pontosabban a másolgatós részét) ... :) Tesztelgettem e tekintetben a TP-Link AX50 (AX3000) -et ...

Mindenekelőtt USB funkciók. Úgy látom az 'FTP Server' funkcióban van különbség az egyes AX modelleknél. Az alábbiakat nem specifikációk alapján gyűjtöttem, hanem minden esetben konkrétan firmware -be belépve néztem ki (csak az alábbiakat néztem - ahol nem írtam azok USB3 -as modellek):

- AX10 - nincs USB
- AX20 (csak USB 2.0), AX73 és AX11000 - tud SFTP -t
- AX50 és AX6000 - nem tud SFTP

Egyéb tekintetben (Samba, FTP, Médialejátszás, Apple Time Machine) ugyanaz. Nem tudom SFTP érdekel-e router -en ( :) ), de én speciel minden ilyen SFTP/FTPS/"egyéb hókuszpók" NAS -on vagy PC -n intézek ...

Térjünk rá USB másolásra. "Ezeréves" 2,5" -os HDD - USB 2.0 -ás sebességekkel. NTFS -re formázva. Sebessége PC -re kötve: 39 (le)/37 (fel) MB/s - de ezek már a nagyon csücskös maximumok ...

Namost ezt raktam a AX50 USB portjára (az USB3-->USB2 butítást nem kapcsoltam ki). Ilyen sebességeket kaptam (AX50 AP módban):


22-30 MB/s ... Namost, szerintem ezt nem akarod. Viszonyításképpen:

- gigabit LAN: 110 MB/s -nek ez az egynegyede (!!) ...
- 2.5 Gbit/s LAN: 280 MB/s -nek ez az egytizede (!!) ...

Miért pont gigabit/2.5 Gbps -hez hasonlítom? Azért, mert itthon van mindkettő (falban, fali csatlakozókkal, PC -n és NAS -on mindkettő bekötve). A régi (korábbi generációs) alsókategóriás Synology NAS -omról másolva nemcsak külön-külön tudja a 110 MB/s -et és 280 MB/s -et - hanem a két LAN csatin akár egyszerre is (ez kumulált 390 MB/s). Ilyen téren jobban jársz NAS -al ...

Rákerestem net -en az AX -es router -ek USB -s másolási sebességére (kábeles LAN csatlakozón keresztül):

Ezek ennyit tudnak ... Vegyük észre, hogy az AX58U (50K HUF) kb. a dupláját tudja sebességben (az AX50 - 30K HUF). Gigabit -et (110 MB/s) az AX6000 és a AX92U -t leszámítva már a 100K és 200K HUF körüli router -ek tudják ...

Médialejátszás (DLNA):

Zenelejátszás (asztali zenelejátszóval, aminek van LCD kijelzője):

Hat DLNA könyvtár:

- Album
- All Music
- Artist
- Folders
- Genre
- Playlists

- MP3: mindenféle bitrátát lejátszik rendben. A számok/albumok adataival kapcsolatban az mp3 ID -k az elsődlegesek. Amennyiben különálló mp3 file -t másolsz fel kitöltött mp3 id -val, akkor az bekerül az albumok közé is (egy számmal). Képet is az mp3 id -ból szedi, ha van benne. Amennyiben nincs az mp3 id -ban kép - akkor a könyvtárban található cover.jpg -t teszi be a számokhoz képnek - viszont a szám adatait nem gyűjti be internetről (ha nincs töltve az mp3 id),
- FLAC: Rendben lejátssza. Itt ugye nincsenek kitöltött metaadatok. Viszont minden esetben a szám előadót, szám címet és albumot és képet is rendben mutatja. A képet a tartalmazó könyvtár cover.jpg -je lesz (lehet más névvel is működne). A szám adatait nem tudom honnan szedi - vagy az m3u -ból vagy a könyvtár/file -ok file konvenciójából, de működik. A számok sorrendje is jó ...
- DSD: Nem ismeri fel a router médiaszervere ... (Paff :( )

Egyébként rendben működik - a számokba bele lehet tekerni stb. Gapless playback is működik - azaz pl. ha két különböző flac file -nál, ha azok "átcsúsznak" egymásra, akkor abszolút nem veszed észre, hogy már a következő számot hallgatod ...

Videolejátszás (TV -n):

Két DLNA könyvtár:

- All Video
- Folders

Egy random filmet felmásolva rendben működik (csak győzd kivárni amíg felmásolja :) ). Hangsávváltás és feliratváltás is működik rendben.

Samba -n keresztül persze mindent lejátszik - ott maga a lejátszó eszköz tulajdonságai szabnak határt ...

Amennyiben kérdésed lenne, akkor megnézem szívesen ...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.