Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65161) Vhiktor válasza Vhiktor (#65160) üzenetére


Vhiktor
veterán

*Szóval a mások által korábban linkelt ADL mérésekkel sem haonlítható össze vagyis következtetést nem igazán lehet levonni belőle.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65162) mandju válasza Vhiktor (#65160) üzenetére


mandju
senior tag

Értem amit mondassz, ennek ellenére talán eddig ez a leghivatalisabb on/off mérés, ami elhangzott a szánkból, vagy tőlünk.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#65163) BIGi75 válasza Vhiktor (#65158) üzenetére


BIGi75
senior tag

Tök jó, hogy megosztottad, jó lenne ilyet mérést látni többet is:R. Az én on/off-om most ott van, mint az xw5000nek 2%nál abban a szobában. Meglepően sokat csökkent a kontraszt már 1%nál is, pedig a leírás alapján nem egy átlagos nappaliról van szó. Mennyezet milyen volt?

(#65164) Vhiktor válasza BIGi75 (#65163) üzenetére


Vhiktor
veterán

Sötét szürke volt minden.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65165) BIGi75 válasza Vhiktor (#65164) üzenetére


BIGi75
senior tag

Black velvet projekted hogy áll?

(#65166) Khaosz55 válasza Vhiktor (#65160) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó eredmények véleményem szerint. A mérésből kiolvasva a natív fekete szint 0.0062. x5000 nem kapcsolja ki fekete képnél a fényforrást? Vagy csak akkor ha be van kapcsolva a laser dimming? Ha nem kapcsolja ki akkor nagyon jó érték a 0,0062.

(#65167) Cseneles válasza Vhiktor (#65158) üzenetére


Cseneles
őstag

Végre egy pozitív mért eredmény Sony lézer projektorral kapcsolatban az ország egyik legjobb és hitelesebb kalibrátorától! :K

Az ANSI kontraszt mérés nagyban befolyásolja a szoba, mérési környezet illetve még a műszer pozíció és távolság is a vászontól. Viszont alacsony ADL esetén egyre kevésbé szól bele a szoba főleg 1%, 2% esetén. így az ott kapott összeg full fekete terem esetén is nagyon keveset változna főként úgy, h dedikált moziszobában mért értékek ezek is.

20000:1 ON/OFF kontrasztú gépek is beesnek 1% adl esetén 5-6-8000:1 értékre az alacsony ANSI kontraszt végett. Viszont egy magas ansi kontrasztú gép (700-1000:1) sokkal kevesebbet veszít 1% ADL esetén. Még az on/off kontraszt érték felét sem!

Köszönjük a közzétételt! :R

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65168) Vhiktor válasza Khaosz55 (#65166) üzenetére


Vhiktor
veterán

Direkt kikapcsoltam a dinamikus lézer vezrélést. 3 állása van: Off, Limited, Full.
Limited mellett még mérhető marad egyszerűbb műszerrel is a fekete, Full-nál viszont már nem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65169) Vhiktor válasza BIGi75 (#65165) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az anyag megvan, erőt kell gyűjtenem, hogy valahogy feltegyem a falra és a mennyezetre. Függöny síneket nem szeretnék, szóval a falra akarom felszerelni, csak még nem tudom mi lenne rá a legjobb megoldás (esetleg fa keret és arra tűzdelni, a fa keretet meg a falra fúrni).

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65170) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ha érdekes ilyen formábn az ADL kontraszt, akkor más típusú gépeknál is meg fogom mérni és meg fogom osztani, ha arra alkamasnak találom a szobát.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65171) Khaosz55 válasza Vhiktor (#65169) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én simán fellőném pneomatikus kárpitos U kapocs belövővel. Az még a vakolatba is belövi. Nekem van ha kell oda adom. Illetve kicsi kompresszort is tudok adni.

(#65172) mandju


mandju
senior tag

Én meg itthagyom a JVC Z1 legutóbbi mérését.

Profilozott i1display pro + calman
- 315 cm széles, gain 0.9 vászon.
- ~ 100 nit csúcsfényesség
- 3DLUT, DCI-P3 és Gamma 2.2 kalibrálva (displaycal 2000 minta)
- dinamikus lézer kikapcsolva, írisz teljesen nyitva, filter nélkül

a gépben 6300 óra van és 2017 a gyártási év.



A szobámban végzett ADL mérési sorozat eredménye:



És mindez filterrel, 3DLut nélkül, autocal lefuttatása után. Elég pontosnak mondható a CMS. Kár, hogy a filter ~ 50% fényerőt nyel el ennél a típusnál.



* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#65173) Khaosz55 válasza mandju (#65172) üzenetére


Khaosz55
addikt

Frankó és még ráadásul 0,003-as fekete szint. Viszont a két gép nincs egy ligában árát tekintve, főleg ha az új árát nézzük..... Használtba meg fehér holló a Z1.

(#65174) mandju válasza Khaosz55 (#65173) üzenetére


mandju
senior tag

Nem ezért raktam ide.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#65175) Joshi válasza Vhiktor (#65158) üzenetére


Joshi
titán

Laikusként lenne egy kérdésem. Ha a szoba falai fehérek és mondjuk a projektor feketénél nem kapcsolja ki teljesen a háttérvilágítását, akkor is lehet érdemi feketét mérni? Gondolom a helyiségbe semmilyen külső fény nem juthat be.

ui.: mivel nekem nincs a szobában redőny, ezért ha megvárom a teljes sötétet, akkor egy függönnyel már jó lesz? Az a baj, hogy a függönyöm sötét bordó nem fekete. Mindenképpen lecserélem.

[ Szerkesztve ]

(#65176) BBéci válasza Khaosz55 (#65173) üzenetére


BBéci
titán

Az Pioneer KURO, Panasonic VT/ZT60 plazma feketeszint.

#65175Joshi
Szerintem jó a sötétbordó, nem cserélném le feketére.
Miért nincs redőny? Az szerintem alapfelszerelése egy lakásnak/háznak. Nem csak a sötétítés miatt, hanem a hideg/meleg/zaj ellen is kiváló.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65177) Cseneles válasza mandju (#65172) üzenetére


Cseneles
őstag

Itt meg egy 3chip dlp, Sony házimoziba szánt csúcs gépe illetve a JVC aktuális felsőkategóriás hazimozi projektora látható.

összevetett ANSI kontraszt mérési táblázat. Árazást tekintve :
christie 350.000$, Sony GTZ380 90000€, JVC NZ9 23900€


Ez elég beszédes :

Here is an illustrative example; where this particular image measures 5.9% ADL:

Circa 73% of video content resides within the range 0-10% ADL; 82%
within the range 0%-15% ADL; 91%
within the range 0%-20% ADL; and 99.5% resides
within the range 0%-50% ADL (ANSI), with only 0.5% residing

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65178) Cseneles válasza Cseneles (#65177) üzenetére


Cseneles
őstag

Christie eclipse 6chip dlp, rosszul irtam :))

Viszont itt a Christie 4k 3chip dlp gep csak h ne legyen annyira elrugaszkodott a keplet. Dlp az Dlp :)
hiába a magas on/off kontraszt. Egy 6-7000:1 dlp a magas ansinak koszonhetoen csuklobol hozza egy csucs lcd kontrasztjat 1% adl-ig boven felette is teljseit. Egyedul az abszolut fekete szint ami az lcd mellett szol.

[ Szerkesztve ]

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65179) Joshi válasza BBéci (#65176) üzenetére


Joshi
titán

Mert a nagyszoba (nappali) keleti fekvésű, ott délután vagy esténként ténykedünk amikor már elég a sötétítő is. Ráadásul erkélyfal, anno nem akartam annyit költeni rá.

(#65178) Cseneles ehhez a projektorhoz Paks2 kellene, nem utolsó sorban pedig Mészáros haveri körébe tartozni. :DD ;]

[ Szerkesztve ]

(#65180) BBéci válasza Joshi (#65179) üzenetére


BBéci
titán

Kihagytam a felsorolásból: viharkár, jégeső és betörés ellen is hasznos a jó minőségű, fémléces redőny. Számomra alapértelmezett, mert redőnyös lakásban nőttem fel, mostani házamhoz úgy kerestem kivitelezőt, hogy beköltözés előtt elkészüljön, mert egy napot/éjszakát sem szerettem volna eltölteni redőny nélkül. Elkövettem egy hibát, fehéret rendeltem, pedig a sötétbarna sokkal jobb lenne.
Ízlések és pofonok...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.