Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) c4 válasza lkksioskdl3 (#30050) üzenetére


c4
őstag

Hát hozd létre azt a topikot, de mindjárt mellécsaphatsz egy prezentációs vetítőkkel foglakozót is. :D

(#30052) Rick4 válasza #95590400 (#30049) üzenetére


Rick4
félisten

Nem én választottam a színt, hanem a párom, aki ráadásul nő, és 15 éve a párom, szóval ilyen osztrigás dolgok ki vannak zárva. :D

Írtam már, készül a vászon a fix kerettel, csak idő hiányában nem ma, meg nem holnap lesz kész. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#30053) DoItYourself válasza #95590400 (#30047) üzenetére


DoItYourself
addikt

"az lg-n kívül sok azért nem rohangál"

Mi ez a lézeres projektor? Olyan tudományosan hangzik, mint anno a plazmatévé. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30054) c4 válasza DoItYourself (#30053) üzenetére


c4
őstag

(#30055) DoItYourself válasza c4 (#30054) üzenetére


DoItYourself
addikt

Semmit nem fejlődött 6 éve ez a technika?

Bocs, amit linkeltem az vmi DLP-s cucc, amit te idefröccsentettél az egy pásztázó MEMS-es akármi. Ugyanaz a kettő?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30056) s7evcsenko válasza devil-k (#30046) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Még az a szerencse, hogy vannak itt türelmes, jóakaratú és segítőkész emberek is. :R
Mindeh topikban van 1-2 hasonló magas lovon ülő okostojás, aki már az anyatejből magába szívta a tudást, de szerencsére nem miattuk pörög a ph. ;)
Kb ugyan ennyi energiával írhattál/írhattatok volna valami ajánlást is, vagy javaslatot, ahogy a többiek tették, de hát ez volt az egyszerűbb gondolom.
Ezúton kérek elnézést a butaságomért.

(#30047) avman :
Köszönöm. :R
Megpróbálom átvilágítani ezt az LG-t.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30057) lkksioskdl3 válasza c4 (#30051) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Abból szerintem igen kevés van, ha meg professzionális megoldás kell, már nem is olcsó.

(#30058) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Szepen beszelgessetek itt nekem! :)

s7evcsenko: amugy ha van lehetoseged fix vaszonra, akkor inkabb vegyel vaszon anyagot, az ugy nem annyira draga. Illetve tenyleg erdemes a tvzest atgondolni, a led-es lenne alkalmas arra, de azoknak meg alacsonyabb a fenyerejuk.

Janaboy

(#30059) #95590400 válasza DoItYourself (#30053) üzenetére


#95590400
törölt tag

egy ilyet
[link]
majdnem megvettem anno, mert akkora zsákutca volt, hogy 250k környékére leárazták. de mikor megrendeltem, kiderült, nincs már több az országban.
nekem szerintem jó lett volna, igénytelen állat vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30060) c4 válasza lkksioskdl3 (#30057) üzenetére


c4
őstag

Nem kevesebb, mint az ocó kínai vetítők kérdskörében. Na meg a prezentációs gépek a legolcsóbb kategóriában is ott vannak. 80-90 ezres árkategória sem ritka szerintem.

(#30061) lkksioskdl3 válasza c4 (#30060) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Szerintem simán elbírná az új topic is. A másik lelőhelye az ebayes topic, de az olyan gyorsan pörög, hogy átláthatatlan. És bőven vannak olyanok, akik 50k kifizetnek egy kínai projektorét, de 100at már semmilyen másért sem.

Tényleg csak az órás topic tudom felhozni példaként, mert ott is erről van szó kb.
Valaki az életben nem költene többet 10k-nál egy órára, de azért kiszeretné tárgyalni, hogy ebben kategóriában mi a "legjobb".

(#30062) #95590400


#95590400
törölt tag

ez a topik sem sokat pörög:
[link]
szóval értelme lehet nem sok lenne ennyi projektoros topiknak.

[ Szerkesztve ]

(#30063) lkksioskdl3 válasza #95590400 (#30062) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Valószínűleg azért, mert ehhez már szükséges "szaktudás". Az ár szerinti szűrés már könnyebben vonz új tagokat, amivel lehet növelni a projektoros közösséget. Legrosszabb esetben törlik az új topicot.

Szóljanak a topic lakók, ha kezd sok lenni az ötletelésem.

[ Szerkesztve ]

(#30064) DoItYourself válasza lkksioskdl3 (#30063) üzenetére


DoItYourself
addikt

Korábban is volt már róla szó, majdnem nyitottam is egyet, csak akkor nem volt időm egy értelmes első hsz-t összedobni róla. Támogatom!

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30065) DoItYourself válasza #95590400 (#30059) üzenetére


DoItYourself
addikt

Aha, így már érthető, mi is ez, kösz a cikket.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30066) AVhelper válasza s7evcsenko (#30032) üzenetére


AVhelper
senior tag

- Először el kell dönteni, hogy hol lenne a legjobb helye a vetített képnek, aminek minimális hüvelykben mért átlójának a centiméterben mért nézési távolság negyedének illik lennie (400 cm távolságból minimum 100 hüvelyk (254 cm) átlójú 16:9-es kép dukál). Nem biztos, hogy a 3 x 5 méteres szoba valamelyik 3 m széles falán lenne a legjobb a kép, gondolni kell a hangsugárzók elhelyezésére is. Lehetőleg ne mászkáljanak a vetített kép előt még véletlenül se, vagyis nem jó, ha olyan falon van a vetítőfelület ami mellett közvetlenül ajtó nyílik. Nem butaság, ha a vetítővászon a szoba ablakát takarja el, mert akkor mindjárt a besötétítést is megoldhatod.

- Nem feltétlenül a plafon a legjobb helye a projektornak. Lehet, hogy elvinnéd néha a barátokhoz játszani, meccset nézni vagy csak ki a kertbe este kint mozizni. A kis távolságból is viszonylag nagy képet vetítő projektorokat (ezek vetítési, azaz képtávolság/képszélesség arány 1,6:1 alatt van) célszerűbb a nézési pozíció előtt egy kis asztalon elhelyezni, mert ideálisabb magasságban lesz a kép és kevéssé zavaró a vetítő zaja, mint a fej felett vagy mögött elhelyezve.

- Ha megvan a vetített kép helye, mérete és a projektor lehetséges helye(i), akkor kell a megfelelőt keresni.

- A szokványos falfesték nem jó fényvisszaverő, s így csak pocsékba megy a projektor fényárama. Vannak ugyan vetítőfelület céljára szolgáló speciális festékek, de tökéletesen sík falfelületet kell kialakítása és a festéshez is érteni kell.

- Használj fix kertre feszített vagy motoros vetítővásznat! Erre azért érdemes költeni, mert hosszú távú befektetés (egy jó vetítővászon több projektort is kiszolgál). Inkább költs kevesebbet a projektorra, ha már spórolni kell.

A 300 eFt-os keretbe beleférnek:

LG PF1500G LED a fényforrása
Acer V7500
EPSON EH-TW5350 beépített WLAN kapcsolaton át Miracast technológiával képernyőtükrözés okostelefonról, táblagépről

(#30067) AVhelper válasza s7evcsenko (#30056) üzenetére


AVhelper
senior tag

Azért az ugye nem baj, ha valaki ért ahhoz, amiről itt a PH-n tanácsokat oszt?!

(#30068) hm15 válasza AVhelper (#30066) üzenetére


hm15
senior tag

Élőben nem tudom megnézni ezt az LG-t, a számokhoz nem értek, nagyon elmarad fekete szintet tekintve a Benq 1070-hez képest? Amivel teljesen elégedett vagyok amúgy, de ha képminőségben nem visszalépés, meggondolnék egy cserét. Nekem sem rossz ötlet végleg száműzni a TV-t, a LED-es LG igy két legyet egy csapásra.

(#30069) AVhelper válasza hm15 (#30068) üzenetére


AVhelper
senior tag

Nem láttam a kettőt együtt, tehát csak becsülni tudom, hogy az LG PF1500G-nek kb. ugyanolyan a fekete szintje, mint a BenQ W1070-é, vagyis a sötét jelenetekben szürke az a fekete és mosottak a sötét árnyalati részletek, de ebben az árkategóriában ne várj csodát. Ezen némileg javít az energiatakarékosabb LED meghajtási módokat használata, de akkor meg csökken a csúcs fényáram, vagyis korlátozódik a megvetíthető kép mérete, bár egy 100-100 hüvelykes kép simán vetíthető vele így is egy gain 1-es vászonra, jól sötétített szobában. Ez itt egy elég jó teszt a PF1500G-ről.

(#30070) hm15 válasza AVhelper (#30069) üzenetére


hm15
senior tag

Köszönöm. 280 centiméterről nézünk 90 inch képet, fix 1.2 gain vászon, denevér barlanggá sötétíthető szobában. 0-255 szürke skála szépen elkülönítve megjeleníthető, persze a legsötétebb árnyalat ebben a kategóriában még messze a feketétől, de ennél rosszabbat már nem tolerálnék. Nehéz ügy ha nincs lehetőség egymás mellett megnézni.

(#30071) devil-k válasza s7evcsenko (#30056) üzenetére


devil-k
nagyúr

Csak egy minimális tájékozódás, utánaolvasás kellene a témában... semmi más.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#30072) s7evcsenko válasza AVhelper (#30066) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm szépen ezt a kimerítő választ.
Kb pont ez a 100 hüvelyk a maximum, amit vetíteni tudok, nagyobb nem fér már el a falon ideálisan.
Első körben, maradok akkor a fix vászonnál, ahogy (#30058) Janaboy is javasolta, aztán ha tudok fejlődni, akkor lépek motorosra.
Igen, írták korábban is, hogy necces a festék, ezért ezt az 5letet már elvetettem.
Nem tervezem hordozni a vetítőt, és a kábelezés miatt is, meg a helykihasználás miatt is a legjobb az lenne nekem, ha a plafonon lenne. Nem tudom mennyire hangos egy ilyen masina, de kétlem, hogy túlzajongana egy házimozi rendszert, ami nagyon ritkán szól halkan.
Mindezek mellett elgondolkodom a felszereléskor, hogy hogy tudnám azt a leg mobilisabban megoldani, de egyelőre ez nem szempont.
Hallgatok a jó szóra, így a LED-es LG tűnik eddig a befutónak, előtte azért megnézem majd haver benq-ját.

(#30067) AVhelper:
Ezzel nem tudom mire célzol, de én épp arra utaltam abban a hsz-ben, hogy nem lenne baj, hogy ha lehurrogás helyett vagy mellett tanácsokat osztanának, ha már annyira értenek hozzá, de mindegy, ezt kár tovább ragozni.

Köszönöm mindenkinek, aki időt szánt rám, egyelőre megvagyok, ha esetleg valami felmerül még, akkor bátorkodom írni azért.
További szép napot! :R :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30073) Q válasza s7evcsenko (#30072) üzenetére


Q
senior tag

Szerintem ha tudsz fix vásznat használni, ne akard motorosra cserélni.

(#30074) szepi0808 válasza s7evcsenko (#30072) üzenetére


szepi0808
senior tag

aztán ha tudok fejlődni, akkor lépek motorosra.

Az nem fejlődés lenne, csak nagyon zsebbe nyúlás, ha ugyanolyan feszített felületet szeretnél, mint a keretesnél. :)

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#30075) s7evcsenko válasza szepi0808 (#30074) üzenetére


s7evcsenko
addikt

és (#30073) Q :
Akkor még egy dolog kipipálva. :B :R
Hacsak asszony keresztbe nem húzza majd a számításaimat. ;]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30076) Q válasza s7evcsenko (#30075) üzenetére


Q
senior tag

Akkor el kell vinni egy házimozi/vetítő demózásra. Ha szeret filmezni, akkor nem akar többé tv-n mozizni. :K

(#30077) s7evcsenko válasza Q (#30076) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem azt a részt, hanem, hogy egy fix vásznat kell néznie éjjel nappal .
Ebben az esetben motorosra kell váltsak majd. :)

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#30078) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Jó ideje gondolkozom már új tévé vásárlásán, aztán eszembe jutott, hogy lehet egy projektorral jobban járnék. Teljesen kezdő vagyok a témában (illetve 10 éve volt egy projektorunk, de akkor kitartott 2 évig a csoda, hogy „hatalmas” vászonra tudtunk vetíteni, igazából a minőségre már nem is emlékszem, csak hogy 1024*768 volt a felbontás).
Elolvastam az összefoglalót, visszaolvastam cca. 150 hsz-t is, de sok volt az infó a kapcsolódó oldalakon, és lett sok kérdésem is. Kicsit sok infót fogok rátok zúdítani, ha valaki tud segíteni, megköszönöm. Lehet lesznek hülye kérdéseim, nem célom a bosszantás, de lehet értetlenkedni fogok majd másoknak egyértelműnek tűnő dolgokon.

A keret egyelőre 300e Ft lenne rá (projektor + vászon, ne nevessetek nagyon hangosan :) ), nem azonnal kell, a pénzre is kell még pár hónap, hogy összegyűljön. Ahogy nézegettem az eszközöket úgy tűnik, hogy a vászon már elérhető 30-50e Ft-ból, a projektor meg 200-250e Ft-tól. De ezt majd megcáfoljátok, vagy nem.

1, FHD megjelenítésre kellene. Főleg filmeket és sorozatokat néznék rajta, kevés tévé, az is inkább természetcsatornák vagy ismeretterjesztő műsorok lennének. Vetített képnél mennyire probléma a gyors mozgás illetve mekkora képfrissítéssel dolgoznak a projektorok? Mennyiben hasonlíthatom a mozikhoz? Tudom, ott profi gépek vannak, de a technika elvileg hasonló elven működik? Napi átlag 2-3 óra működést jelentene. Hétköznap mondjuk 2 órát, de hétvégén menne akár 6-8 órát is. Ez jelenthet problémát?

2, Félve mondom, hogy egy 10 éves 42” plazmát váltana. Biztosan elmegyek majd megnézni projektorokat, mert nem tudom mire számítsak jelenleg, de nem hiszem, hogy problémám lenne a váltással. Viszont nem tudom, hogy kontraszt és fényerő értékekben mi a jó? A minél magasabb szám? Mire kell itt figyelni, hogy szép legyen a kép és ne süssék ki a világos részek a szemem?

3, A lakás újépítésű, másfél szobás. A szoba 3,5m széles. A nézési távolság kb. 3m lenne. Itt el is akadtam a vászon méretével kapcsolatban. A kalkulátor szerint a 3m nézési távolsághoz 195 centi széles vásznat ajánl (a THX minősítés), ennél nem is nagyon szeretnék többet (max 220), baj lenne az elhelyezéssel. Ha jól sejtem, matt fehér kell, de olvastam már olyat is, hogy kicsit szürkés/ezüstös vászon a jó.

4, A vászon méretek összezavarnak, 16:9-es arányban ezeket a méreteket találtam: 200*113/135/142/152. Miért van ennyi variáns? Melyik a megfelelő a vetített FHD képnek? Ez nem tudom colban/inchben mit jelent? Valószínűleg 2x nagyobb lenne így is, mint a jelenlegi képfelületem a tévén. Az én arányosító számolásom szerint a 200*113 a megfelelő és ez kb. 90"? Ez hatalmas kép, ekkora méretben is éles az FHD tartalom? A media player képes auto jel kiadására, vannak 720p tartalmaim is. Mennyiben változik a minőség ebben a méretben?

5, A falakon csak polcok vannak, lehet az egyik még jó is lesz a vászon megtartására. Mivel úgyis fúrni kell valószínűleg, nem probléma néhány plusz lyuk. Gondolom projektornak kellene egy konzol a plafonra és a vászon is inkább a falra legyen rögzítve? A falak tejes kávé és csokibarna színűek. A lakás déli fekvésű, elvileg világos, gyakorlatilag ezekkel a sötétebb falakkal már nem annyira. Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület. Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva.

6, Az erősítő, media player, set top box a vászon felőli oldalon van/lenne. Ez azt jelentené, hogy legjobb esetben is 6m HDMI kábel kell. Ez okozhat problémát? 3,5m széles a szoba és 2,5m a belmagasság, ezt kell valahogy kábellel áthidalni.

7, Eléggé porosodik a lakás egy építkezés miatt még csukott ablakoknál is (bár már csak pár hónapig) és a felső szomszéd sem kímél. Hogyan tudnám megelőzni a rossz működést? Elég rendszeresen leporolnom/takarítanom?

Válaszokat előre is köszi, remélem nem okozok majd sok fejtörést és bosszúságot. :R

[ Szerkesztve ]

(#30079) jracz válasza lkksioskdl3 (#30050) üzenetére


jracz
tag

Nem arról van szó, hogy gondolja át az életét, de azért mégis...
Világosan látszik, hogy a legtöbben sem nem olvasnak vissza, sem a kereső funkciót nem használják.
Újra és újra mennek ugyanazok a körök. fal-vászon , kínai ledes-ha nem akkor mi, 720p-1080p ,stb-stb
Azért ezek ki lettek tárgyalva már egy párszor.
Kicsit nézzetek már utána, hogy miről szól ez a történet.
Ha már van elképzelés akkor a segítőkész emberkék is jobban tudnak valami hasznos tanácsot adni.

(#30080) jracz válasza s7evcsenko (#30056) üzenetére


jracz
tag

Nem vagyunk okostojások, sőt még segíteni is szoktunk.
Csak mi vettük a fáradságot és átrágtuk nem csak ezt a fórumot, hanem még egy néhányat.
Meg kipróbáltunk ezt azt.
Olvasni nem szégyen szerintem, meg hasznos is.
Amúgy ha hiszed ha nem, örülök minden érdeklődőnek aki nyit a vetítés felé.
És ezzel vagyunk így egy páran.

(#30081) Janaboy válasza #54715584 (#30078) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Csak mobilrol tudok most irni, ezert roviden irok.

Eleg karcsu a keret sajnos, ha visszaolvasol akkor latod hogyha megy tvre is a projektor a hagyomanyos fenyforrasuak nem tul gazdasagosak.
A ledesek gyengebb fenyerejuek, folyamatos sosetites kell, tovabba az ajanlott draga.

A vaszonbol a minosegi nem 50e :(, abbol max a fix keretes jon ki, de azt nem tudod felhuzni.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#30082) #54715584 válasza Janaboy (#30081) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm. Közben más is jelezte, hogy a lelkesedésem nagyobb volt, mint a pénztárcám és minimum dupla/tripla árban gondolkozzak. Úgy tűnik mégiscsak jobb megoldás jelenleg az olcsóbb tévé kisebb méretben.

[ Szerkesztve ]

(#30083) .DLL válasza #54715584 (#30078) üzenetére


.DLL
veterán

Csak próbálom előre lendíteni a projektet, hátha nem kell teljesen feladnod, eszerint:

"Nem feltétlen igénylem a motoros vászont, mert napi szinten lenne használva."

tehát pl. fix keretes vászon nem gond?

"A falak tejes kávé és csokibarna színűek. [...] Teljesen besötétíthető ha ez szempont, közvetlen látószögben nincsen fényvisszaverő felület."

Ez szerintem egészen jó alap, jobb, mintha világos falak lennének, moziszobák falai is mind sötétek, tehát továbbra sem reménytelen a helyzet.

A gyakori használat miatt LED fényforrású projektorból fentebb ajánlották az LG PF 1500G-t ez 300e alatt van, a teljes projekt keretösszegét nem kéne sokkal megemelni. Kérdés mennyire szoktál hozzá a plazma TV képéhez.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30084) cinemazealot válasza s7evcsenko (#30077) üzenetére


cinemazealot
addikt

s7evcsenko, monstre!

Fix keretes vásznat is meg lehet csinálni úgy, hogy az ne legyen állandóan szem előtt. Még ősszel készítettem egy ilyet, ami plafonra felhajtható. Sajnos máig nem volt időm befejezni, ezért még nem túl szép (sem leengedve, sem felhajtva), de legalább nincs útban. Úgy tervezem, hogy motoros leeresztést fog kapni, és végleges formájában valahogy így nézne majd ki, csak spot-ok nélkül:

[link]
[link]
[link]

Jelenleg ez most nálam egy Hérával festett gipszkarton, ami se nem túl jó, se nem túl szép, de olcsó és legalább most már tudom, hogy az 1.0-ás verziónál tovább kell lépni. Tervezem is, hogy lecserélem valami igazi mozivászonra, de annál gondolni kell arra, hogy legyen mögötte valamilyen légáteresztő hátlap, ami megtámasztja felhajtott állapotban. E nélkül félő, hogy a keret mentén szép kis gyűrődések alakulnak ki a vászon anyagon. Ráadásul, ha egy picit is párás a levegő, nem árt ha a hátlap és a vászon között tud mozogni a levegő, ellenkező esetben bepenészedhet, oszt jóccakát.

[ Szerkesztve ]

(#30085) péjé válasza #54715584 (#30078) üzenetére


péjé
őstag

szia,
sztem szedd össze itt az infót hogy milyen kaliberű gép/vászon lenne jó neked és irány a használt piac, nagyon jókat ki lehet fogni. Ebay, stb olcsó forrása a lámpának (kb. bolti fele), nem ritkán 3-4-5000 órát is mennek, van amelyik többet...ez napi pár óra használattal is több mint 3 év. Egy közepes fullhd gépet 130-180k ft között ki lehet fogni, szintén nem profi vásznat is találsz normális áron, kutakodni kell meg kivárni. Én fél éve keresgélek, a hétvégén vettem egy optoma hd25e projektort 130k-ért 200 órával, totál újszerű állapotban, még gari van a lámpán.
300k ft-ba nem új cuccal beférsz némi kompromisszummal, esetleg érdemes megnézni hogy a dlp szivárványt látod vagy sem...
Jegyezd meg: a te gépednél mindig lesz jobb és valszeg egyikünk sem tudja megvenni azt amelyiket szeretné... :)

(#30086) Atomgeszi válasza péjé (#30085) üzenetére


Atomgeszi
veterán

300k-ba még újan is belefér, ha BenQ W1070-et vesz, plusz hozzá egy kurblis vásznat, esetleg vászonanyagot és ő csinálja meg a fix vásznat.

(#30087) #54715584 válasza .DLL (#30083) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hujuj, akkor megint ott fogok toporogni, hogy tévé vagy projektor? :)
Fix vászon egyáltalán nem gond. Csak ne állványos legyen.
A szoba most valóban sötétebb, de a sötétítés sem gond. Mivel déli fekvésű a lakás, a tévénél is gond a 10-15 óra közötti időszak ebből a szempontból.
10 évig néztem plazmát, nem tudom mire számítsak a projektornál.

1400-as fényerő nem kicsi? Ahogy nézegettem, a DLP projektorok vannak többégben. LED-et érdemesebb venni? Arányaiban mennyivel drágább/jobb?

(#30084) cinemazealot Fix vászon lenne, így nem hiszem, hogy ez problémát okozna. A falakon néhány polc van csak, így lényegében nincs rajta semmi. Vagyis most még a tévé. :)

(#30085) péjé A tévével is ez a gondom, hogy annál is mindig lesz jobb. Amit most kinéztem tévében és megérné, az 400 körüli vagy afelett van. De ott is 300 alól indultunk picivel, de pár ezerért már a másik jobb/többet tud, az annál pár ezerrel drágább megint többet tud és jobb és így tovább. Viszont nem tudom, hogy ha 300 helyett 400-at költenék vetítőre és vászonra mennyivel lennék előbb?
De biztosan futok majd pár kört és megnézek néhány vetítőt. Aztán valószínűleg a képminőség/ár aránynál lehet el is fog dőlni a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#30088) devil-k válasza #54715584 (#30087) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Hujuj, akkor megint ott fogok toporogni, hogy tévé vagy projektor? :)
Fix vászon egyáltalán nem gond."

Akkor mi a gond? :)
Mindenre megvan a válasz. Egyértelmű a vetítő és a fix vászon is hozzá így.

- mozi bolondéria -

(#30089) #54715584 válasza devil-k (#30088) üzenetére


#54715584
törölt tag

Például az egyik gond, hogy úgy tűnik ekkora keretből nem lehet olyan minőséget kihozni, amilyet szeretnék. Bár nem tudom még pontosan milyen is az a minőség, mert előtte meg kell néznem. :)

A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen.

És hogy ez mennyiben lenne jobb / másabb minőség, mint mondjuk egy LED tévé ugyanebben az árban, főleg, hogy plazmáról jövök.

Persze látnom kellene néhány vetítőt és a képét, de próbálok minden infót beszerezni, hogy tudjak kicsit célirányosabban mozogni ha mégis úgy döntök, hogy projektor lesz. :)

(#30090) devil-k válasza #54715584 (#30089) üzenetére


devil-k
nagyúr

"A vászon mérete sem egyértelmű számomra. Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3m távolságról nézném, most úgy tűnik, hogy akár egy 65" méretű megjelenítő is elég lenne, hogy minden a látómezőmben legyen kényelmesen"

Ezt el sem olvastam inkább. :) Mindenki csak nagyobb vásznat szeretne, mint amilyen most van neki, közöttük én is. Ha elfér kényelmesen mondjuk egy 110"-es vászon, akkor ne merészelj mondjuk 90"-es méretet berakni. :)

A plazmát és a vetítőt összehasonlítani nem érdemes, nem egy liga. Azért vannak jó belépő gépek, mint a BenqW1070-es, az azért kárpótolni fog egy LED tvhez képest, a méret is. Fix vásznak pedig nagyon emberi áron vannak. Szepi fórumtárs segít abban.

Ebben az árszegmensben max. még Epsont tudsz nézni és akkor vége is.

- mozi bolondéria -

(#30091) Márton válasza #54715584 (#30089) üzenetére


Márton
nagyúr

"Egy 2 méteresnek van hely, de kell nekem akkora? 3 m távolságról nézném"

"Mindenki csak nagyobb vásznat szeretne"

Kivittem szüleimhez egyik projim a foci EB miatt.
Ikeas "vászon"-ra vetítünk 1.9 vagy 2m széles.
Mondom nem rossz, nem rossz, de nekem kicsinek tűnik mivel itthon min. 2.5m-hez vagyok szokva.
Pár nap után látom apám eltekerte a zoomot, szinte a legkisebb állásba, merthogy a nagy kép zavaró. Sokkal kellemesebb így neki.
Mondjuk ez lehet csak a 23 ember futkározása esetére igaz :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30092) Beni2360


Beni2360
félisten

Egy asztalról vetített filmnél kell a felső 40 cm-s kifutó egy 90" vászonnál? A mennyezet az kb 70 cm-re van a vetített film felső részénél.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30093) menpee válasza #54715584 (#30089) üzenetére


menpee
aktív tag

Jaja, vászon ökölszabály: faltól falig :DD

A következő véleményem előtt mentségemre legyen mondva, hogy nem láttam még sok projektort, így az öszehasonlítási alapom véges, viszont a PF1500G-nek nem érződik kevésnek az 1400 lumen. Full pincében (fekete falak, nincs ablak) még a gyengécske 200-as P1M zseblámpám is számomra élvezhető képet tud nyújtani. Valószínűleg a topiclakók elsírnák magukat rajta, de még így sem mennék vissza fHD 32"-ra, ahonnan jöttem. Az LG-s tapasztalataim pedig a szomszéd szobából jönnek, szerencsére lakótársam bevállalta a vételt, én pedig már magabiztosan fogom ugyanezt meglépni.
Ha egyszer megjön az RX480 végre...

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#30094) Beni2360 válasza Beni2360 (#30092) üzenetére


Beni2360
félisten

Pontosítva erről lenne szó de itt nincs felső kifutó jelezve. Nem tudom milyen magasra szereljem a tokot.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30095) Atomgeszi válasza Beni2360 (#30094) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A 40cm-es kifutó a tok aljától értendő. Nem kaptál méret leírást a vászonhoz? Nálam minden egyes peceknek megadták a méretét, gyerekjáték volt számolni.

(#30096) Beni2360 válasza Atomgeszi (#30095) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi válaszodat ezek mind megvannak de a fő kérdés, hogy szükség van-e a 40 cm kifutóra vagy esetleg elég lenne 20 cm? Mert a képen csak a vetített méret szerepel. A szekrény elé lenne leengedve és nem tudom, hogy a szekrényre építsek fenyőfából egy magasítót és ebbe rejtsem el a házat vagy a szekrény felé egy tartó konzolt szereljek. A szekrény 180 cm magas, felette a plafonnál egy klíma.Hát ha a 0.88 m-ből még leveszem a 40 cm kifutót és a tokot. :F Már bezavar a klímának.
FUNSCREEN FALI VÁSZON ROLLO 154X203 CM SOFTLIFT 16:9 - ez a vászon.
Rollo 154x203 cm vetítővászon, 7,5kg, felső kifutó 40cm, látható méret: 111x197 cm Soft Retraction mechanikával, Kivitel - Rolós, Szélesség (cm) - 203, Magasság (cm) - 154, Képarány - 16:9,

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30097) Atomgeszi válasza Beni2360 (#30096) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Lap alján a műszaki adatlap. 6,8cm a tokozat. Magyarán a projektorodban nincs Lens Shift, ha jól látom, tehát pontosan kell belőni, és a fal ahova rakni(esetleg a faltól távolabb egy szekrény tetejére?) akarod ott pont van egy klíma?

Magyarán, ha jól értem, teljesen kiengedett kifutóval számolva a plafontól számolva 41,2 cm-rel kell lejjebb rakd a vászont.

[ Szerkesztve ]

(#30098) #54715584 válasza devil-k (#30090) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, azt sejtettem, hogy nem szabad összehasonlítani a kettőt, de próbálom behelyezni magam a támpontok közé. A vége úgyis az lesz, hogy megnézem élőben milyenek a projektorok.
BenqW1070 jobb, mint egy LED tévé? Mert ez így jól hangzik. Mert akkor máris megemelem a keretet 400-ra. :) Ez akkor is igaz lenne, 60-65" méretű 4K LED lenne az ellenfél? Nem kötözködöm, csak próbálok infóhoz jutni.

(#30091) Márton Ez pont ellent mondott devilnek, itt viszont érdekes dolgot vetettél fel. Szemüvegem van, amiről tudom, hogy túl nagy lett a dioptria (így közelebbiek a dolgok), viszont valószínűleg lesz másik szemüvegem is + lencse (távolabb lesznek a dolgok) és néha anélkül is nézek majd filmeket. Szóval lehet majd ez is befolyásol.

(#30093) menpee Úgy tűnik nálad is +1 a méretre. Köszi az infót. :)

Köszönöm az infókat és a privátokat is. :R

(#30097) Atomgeszi Ez a lense shift nem egyenlő azzal, mint amikor felteszem a projektort a plafonra fejjel lefelé és próbálom a trapéz oldalakat kiegyenlíteni, ugye? Ez csak ugyanolyan arányban mozgatja a képet mind a 4 irányba?

[ Szerkesztve ]

(#30099) .DLL válasza #54715584 (#30098) üzenetére


.DLL
veterán

Akkora TV-t nem kapni 400k-ért sem. ;]

A méret moziszerű élménye fenomenális szvsz és ebben jobb mint bármilyen hasonló árú TV. Egy "LED" tévének csak a háttérvilágítása led (a korábbi fénycsöves megoldások után terjedt el ez a hangzatos kifejezés, de nem OLED!) szóval a panel az továbbra is valamilyen tachnológiájú TFT, tehát a képminőség elég változatos lehet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30100) #54715584 válasza .DLL (#30099) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban elírtam, 55-60"-ra gondoltam. Nem tudom miért szaladt meg a kezem. :B

Szerencsére nem keverem a LED és OLED technológiákat. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.