Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30201) Q válasza thomasrc (#30200) üzenetére


Q
senior tag

Arcsoft Total Media Theatre

(#30202) Márton válasza Q (#30201) üzenetére


Márton
nagyúr

az free?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30203) cinemazealot válasza Márton (#30202) üzenetére


cinemazealot
addikt

15 napig ;)

(#30204) Márton válasza cinemazealot (#30203) üzenetére


Márton
nagyúr

tehát nem válasz az eredeti kérdésre..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30205) c4 válasza thomasrc (#30200) üzenetére


c4
őstag

Na meg a liszenszdíjakról se feledkezz meg. Egy free lejátszó azért lehet free, mert nem fizet ilyesmikért. :)

(#30206) Q válasza Márton (#30204) üzenetére


Q
senior tag

Elsiklottam a "free" felett.

(#30207) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Sziasztok ! Tervezem hogy beruházok egy Optoma 141x típúsu projektorra.Jelenleg egy 5 éves 82-es FHD Lg lcd tvt használok (5 éve a legolcsóbb lcd volt akció nélkül tehát úgymond belépőszint). Láttam itt irták többen , hogy számit a butorok szine. A szőnyegem sötétkék, a fal 2 árnyalatú kék, a bútorok kékek viszont lehúzott redőnnyel olyan sötét van mint egy moziba, még délbe is. A vetítési falrész teljesen üres saroktol sarokig nem töri meg butor. A kérdésem az lenne hogy képminőségben ehhez a tvhez lényegi különbség lenne e kb 1,5-2 méteres képtálóban. Tehát nem a méretből adódó élmény, mert az gondolom hatalmas előrelépés lenne hanem a képminőség ami számitana ahoz a tvhez viszonyítva.

(#30208) #95590400 válasza Vitatigris (#30207) üzenetére


#95590400
törölt tag

szerintem lehet, segítség lenne a pontos típusa is az lcd-nek :DDD
én a belépő lcd-k képénél sokkal szebbnek látom a belépő projim képét.
http://prohardver.hu/tema/projektor_vs_lcd_plazma_otthonra_1_hsz/hsz_1-50.html

(#30209) m3ss válasza Vitatigris (#30207) üzenetére


m3ss
veterán

141x szivarvanyozik azert erosen. ezt leszamitva jo kepe van annyi penzert. probald ki valami feliratos filmmel ha tudod..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#30210) menpee válasza Vitatigris (#30207) üzenetére


menpee
aktív tag

Első nap sírni fogsz, hogy sohasem fogod tudni megszokni a nagy képet és forgatni kell a fejed, akkora.
Második nap pedig bekapcsolod a 32"-os tv-t megint és olyan kicsinek látod, hogy amiatt sírod el magad.
Ezek után megtérsz és boldog projektorhasználóként éled le a hátralévő napjaidat. Ámen.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#30211) Vitatigris


Vitatigris
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :) Esetleg valami másik projektor típus nem lényegesen drágábban?

(#30212) Vitatigris válasza Vitatigris (#30211) üzenetére


Vitatigris
csendes tag

Nem szempont a 3d- sőt jobb lenne nélküle ha van . A fullhd a fontos és hogy kevésbé rainbowzon :)) :))

[ Szerkesztve ]

(#30213) dota1 válasza Vitatigris (#30212) üzenetére


dota1
aktív tag

Tudom már a csapból is ez folyik (w1070) :) , de ha visszaolvasol egy kicsit láthatod, hogy itt a fórum felének benq w1070-e van (tisztelet a kivételnek). A 141x-et is veszegetik, de a benq már bevált és sokat bizonyított többünknél. Az elhelyezést a benq saját kalkulátorán vagy a projectorcentralon tudod ellenőrizni,hogy jó lesz-e neked. Egyébként van most az apróban egy w1400-as, ár-érték arányban verhetetlen szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#30214) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Úgy tűnik meghalt a projektorom egyetlen HDMI bemenete. Scart-on működik szépen, de HDMI-t hiába próbálom több kábellel is, nem megy.
Elég régi darab már, Panasonic PT-AE 900-as, fél éve vettem használtan, eddig nem is volt vele gond.
Szerintetek érdemes ezt még javíttatni (elvileg a lámpában 400 óra van)?
Budapesten van olyan szerviz ahová elvihetném?
Köszönöm a segítségeteket!

Csak egy maradhat!!

(#30215) cinemazealot válasza Mcleod (#30214) üzenetére


cinemazealot
addikt

Biztos, hogy a projektor bemenete halt meg és nem a videojelet szolgáltató eszköz kimenete? Próbáltad más (garantáltan működő) HDMI forrással is?

(#30216) Mcleod válasza cinemazealot (#30215) üzenetére


Mcleod
tag

Sajnos igen valószínű. Kipróbáltam médialejátszóval és digi-box-szal is...

Csak egy maradhat!!

(#30217) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Sziasztok szeretnék venni egy ledes projektort elsőre Lg PF1500G típust néztem ki szerintetek jó fajta ez vagy van más márkában jobb?Aki jártasabb az ossza már meg véleményét.

(#30218) #95590400 válasza ZsoZso78 (#30217) üzenetére


#95590400
törölt tag

ebben a kategóriában ár/érték bajnok.
vagy egyáltalán versenytársa? :DDD

(#30219) thomasrc


thomasrc
tag

Gyerekek, én ezt a frame packed 3D-t nem értem. Meg van az Avatar bluray lemezen 3D-ben. PowerDVD-t megnyitom, elindítom vele a lejátszást, bejön a menü és rámegyek arra, hogy "Play 3D". Erre ugyanúgy 2D-ben játssza le, pedig figyelmeztet is, hogy rakjam fel a 3D szemüveget és kapcsoljam is be! Annyi változás történik, hogy a projektoron (BenQ W1070) megjelenik a frame packed mód, mint választható lehetőség, de egyébként nem vált át automatikusan 3D-be. Próbáltam, hogy manuálisan átlépek frame packed módba, de akkor ilyen furán mutatja a képet, hogy a bal szememmel a kép bal->középső részét látom, a jobb szememmel pedig a középső->jobb oldalát.

Mit csinálok rosszul? :F

Egyébként az oké, hogy 3D módban 1080p 60Hz-et (ill. frame packedben már csak 24Hz-et) ír a projektor? Nem 144Hz-en kéne működnie?

[ Szerkesztve ]

(#30220) menpee válasza #95590400 (#30218) üzenetére


menpee
aktív tag

Sajnos nincs. Az LG újabb modelljei mind 1280-as felbontással jöttek, amit azóta sem értek. A többi gyártó meg még ennyire sem kapkodja el a dolgot.

(#30217) ZsoZso78
Egyedül a 70ms körüli input lag a "zavaró" és kikerülhetetlen. Az összes többi problémáját orvosolja egy jó vászon és besötétítés. Lakótársamnak vettünk, nagyon meg van elégedve vele. PC-s használat mellé szerintem jobb, mint egy lámpás, ha számít a hőtermelés (kis szobánál számít), akkor szintén ez. Viszont biztos vagyok benne, hogy egy minőségibb lámpásnak szebb a képe.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#30221) AVhelper válasza #95590400 (#30218) üzenetére


AVhelper
senior tag

Az Acer K650i lesz a versenytársa, ami augusztustól kapható - ha igaz.

Itt egy promóciós videó is róla.

(#30222) Márton válasza thomasrc (#30219) üzenetére


Márton
nagyúr

Valamiért nem küldi jól a powerdvd-d a frame packed 3D-t.
Eleve a projinak automatikusan kéne váltania és 1080/24-et kéne kiírnia.
Videokártya, driver, kábelhossz? Valahol van egy gyenge láncszem.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30223) eumano válasza thomasrc (#30219) üzenetére


eumano
tag

Próbáld meg hogy a megjelenítő eszköz csak a projektor legyen! A monitor ha nem tud 3D-t akkor összezavarja a Power DVD-t!

(#30224) Janaboy válasza thomasrc (#30219) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez mar nem egeszen ennek a topiknak a fo temaja.
Inkabb itt kellene kerdezned:
HTPC topik

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#30225) #75912448 válasza thomasrc (#30200) üzenetére


#75912448
törölt tag

Rengeteg fals információ kering FP MVC 3D lejátszással kapcsolatban, legyen az ingyenes vagy fizetős, de ugye esetedben ingyenes alternatívát keresvén. Jó ezt picit tisztába tenni, egyébként az említett szak-topicokban bővebb leírásokat találsz.

MPC-HC és a BE változat is képes rá, utóbbi közvetlen .iso formátumból is, előbbi csak meghajtóként csatolva azt, ahogy 3D MVC MKV sem okoz gondot egyiknek sem. Tehát ebben az értelemben nem igaz, hogy nem foglalkoznak vele.

Alap MPC-HC-hez képest egyetlen csavar, hogy a legújabb LAV Filters telepítésére szükség van, külön telepítve az MVC 3D decoding fájlokat, ahogy a MadVR legújabb verzióinak egyikére. Ez a felállás megfelelő beállítás mellett nemcsak a ma messze elérhető legjobb képminőséget nyújtja, hanem kvázi video processzorként 3DLUT támogatást nyújt, zoom funkciói révén igazodni képes anamorf vetítéshez, illetve egyéb kép elmozgatásos 21:9 maszkolt formákhoz, melyek szinte elengedhetetlen funkciók valódi moziélményhez.

Ha az igényeid megállnának a nyers MPC maximumáig, azaz minden egyéb hozzányúlás és konfigurálás nélkül háromdéznél, akkor sincs veszve minden, ami az ingyenes FP 3D megtekintést érinti. Intel alapú hardverekhez létezik egy frissen tartott, úgynevezett Kodi Windows MVC (test) build , amit bevethetsz 3D vetítéskor.

Mindkét megoldás természetesen menü nélküli, de messze gyorsabb és kényelmesebb lejátszást tesz lehetővé a PDVD-nél. Megjegyzem a menük nemléte sokunk számára inkább előny, mint hátrány. PDVD-nél maradva, érdemes teljes képernyőn Cinema módba rakni, pontosabban 3D-hez kötelező, ezzel számos megjelenítési bugot kizársz, automatikus frekvencia váltás szintén jobban működik.

Végül a megfelelő eredmény érdekében, tekintettel a különböző 3D verziókra akár lejátszó, akár projektor szintjén figyelni kell a "left-eye first" vagy "right-eye first" opciókra (ki tudja, hogy hívják eltérő hardvereken), minden bizonnyal a 1070 3D menüjében is állíthatod az igazodó megjelenést.

(#30226) Márton válasza #75912448 (#30225) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekem is csak előny a menü nélküliség, persze csak ha ki tudom választani MPC-vel a hangsávot, feliratot..
De akkor azt mondod egy alap MPC a legújabb LAV filterekkel nemcsak hogy dekódolja a 3D bluray formátumot, hanem ki is teszi frampacked hdmi 1.4 formátumban? Ez engem is érdekelne, főleg egy bevált link :)
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30227) #75912448 válasza Márton (#30226) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, magam is ebben a formában használom. HTPC topicban leírtam anno néhány hozzászólásban a mikénteket. Nyilván alaptudáson felül némi rutin szükségeltetik,de ha ismered a szoftvereket, nem lesz vele gond.

(#30228) #75912448 válasza menpee (#30220) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem értem Magyarországon miért nincs Pf1500 LARGO, ami valós alternatíva lenne a G verzió mellett. Szvsz sokkal jobb specifikációkkal bír, mint a "G".

(#30229) Haart válasza dota1 (#30213) üzenetére


Haart
addikt

Valóban ár/érték bajnok, sajna nekem hiányzik a vízszintes trapézkorrekció is. :W

(#30230) menpee válasza AVhelper (#30221) üzenetére


menpee
aktív tag

Érdekesnek néz ki, várom az összehasonlító teszteket. Nem ártana már ide is valami versenyszerű, kereslet lenne rá.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#30231) ithomas válasza Haart (#30229) üzenetére


ithomas
őstag

Miért?
Képtelen vagy egyenesen elhelyezni a projectort? :N
Tisztában vagy vele milyen szintű minőségromlással jár?

Real eyes realize real lies!

(#30232) jracz válasza AVhelper (#30221) üzenetére


jracz
tag

A HLD-LED-es típusokról hallottatok valamit mikor jönnek ki?
Meg egyáltalán lesz-e az alsó árszegmensben?

(#30233) dota1 válasza ithomas (#30231) üzenetére


dota1
aktív tag

+1 :K

[ Szerkesztve ]

(#30234) Haart válasza ithomas (#30231) üzenetére


Haart
addikt

Tisztában vagyok vele ettől még van az a helyzet hidd el ;)

(#30235) Beni2360 válasza ithomas (#30231) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs.
Képtelen vagy egyenesen elhelyezni a projectort?
Nekem van egy négykerekű asztalom és bizony a vászon elé tolva két kerék lelóg a szőnyegről és ez már 3.5 m-ről látszik a ferdesége. Na most hiába tekerem hátul a talpát, mivel 3 db van az sosem lesz tökéletes.
Milyen szintű minőség romlásom lesz? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30236) ithomas válasza Beni2360 (#30235) üzenetére


ithomas
őstag

Nem értem az összefüggést a lefelé billenő asztal meg a 3 db talp között, de ha annyira megoldhatatlan akkor használj alátétet vagy ragassz alá rágógumit :D
De azt ne mondd hogy megoldhatatlan...
Amúgy számításaim szerint 34,75% lesz a minőség romlás. Ja nem... :U

Real eyes realize real lies!

(#30237) AVhelper válasza jracz (#30232) üzenetére


AVhelper
senior tag

A februári ISE-n már bemutatták az üzleti és oktatási célú Hitachi LP-WX3500/LP-WU3500 vetítőket és egy Optoma (Coretronic) prototípus valamint a BenQ X12000 típusjelű 4K házimozi csúcsvetítőket. Az utóbbiak valószínűleg az év végére már kaphatóak lesznek.

Az "alsó árszegmensben" egyelőre nincs szükség tényleges 2.500 lumen fényáramra, de ha beválik a HLD-LED és beindul gazdaságos tömeggyártása, akkor nyilván kedvezőbb lesz majd az ára is.

[ Szerkesztve ]

(#30238) Beni2360 válasza ithomas (#30236) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem értem az összefüggést a lefelé billenő asztal - hát nem is nagyon értheted ha nem olvasol pontosan. Itt nem függőleges, hanem vízszintes korrekcióról volt szó. Tehát az asztal két lába oldalt van lejjebb és mivel elöl egy , hátul meg kettő állítható tappancs van nem kell rágó gumi. De közben rájöttem, hogy mivel az asztal függőlegesen állítható elforgatom 90 fokkal és párhuzamosan tudom billenteni a megfelelő állásba. Függőlegesen meg marad az első láb vagy párban a két hátsó.
Számításaid meg nagyon hibásak. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30239) Falc0nWing válasza Márton (#29991) üzenetére


Falc0nWing
csendes tag

kicsit összesűrűsödtek a dolgok, de tegnap sikerült foglalkoznom egy témával :)

Az Avatarral próbálkozom, Half-OU .mkv formátumú(?). Ha a PowerDVD-ben kiválasztom a 3d módot manuálisan, akkor a projektor automatikusan átvált 3d módba, tehát akkor nincs gond a hdmi 1.4-gyel? Lehet, hogy csak beképzelem, de így nyugodtabb volt a kép, mint amikor a PowerDVD-ben nincs bekapcsolva a 3D (kép alul-felül félbevágva) és a projektort rakom át manuálisan 3D-be.

Ha jól feltételezem, akkor ezeknél a formátumoknál elvész a felbontás fele? Mivelhogy egy képkockában van benne kettő.

Van még egy ilyenem is: Avatar.2009.3D.Blu-ray.1080p.CEE.AVC.DTS-HD.MA-Mont.iso
Itt nincs félbevágva a kép, hanem eleve olyan "3d-sen" elmosva jelenik meg a kép (jáájjj, bocs, minden szakértőtől!! :B) de ezt nem veszi a szemüveg... ezt hogy lehetne lejátszani jól?

(#30240) Beni2360 válasza Falc0nWing (#30239) üzenetére


Beni2360
félisten

Nála ez a verzió lett letőltve: Avatar.2009.3D.BD25.MVC.DD.5.1.HUN-Mont és az LG tv-nek is beletört a foga kodiból. nem találtam megfelelő bestialitás kép módot hozzá. Half-OU mutat választáskor a film szerint. projiban még nem próbéltam még nincs szemüvegem. :U
Na majd kiírom és beteszem a B.R. lejátszóba

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30241) devil-k válasza Beni2360 (#30240) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nincs azzal különösebb gond, ha letöltesz filmeket, de ne ilyen arcpirító módon reklámozd itt.

- mozi bolondéria -

(#30242) mrterminator


mrterminator
aktív tag

HALI!
Vettem egy Acer M90-W01MG 90colos kézi rollós vetítővásznat pár napja, de ez az első vásznam. (Adták a projetor melllé akcióba)
Az első gondom az, hogy mikor kíhúzóm iszonyatosan festék/hígító szaga van, de annyira hogy 10perc után marja a torkom, 30percnél többet szellőztetés mellettt se bírtam.

Ez normális? :F Szelőztessem pár napot? mert péneken vettem és holnapig kihúzva hagynám, aztán még benne vagyok a 3napban hogy visszavigyem az üzeltbe (ha van még ilyen)

A másik, de ez már ehhez képest fel se veszem, hogy hullámos nem feszes...Vagy ezzel is lehten valamit kezdeni gariba?

Köszi előre is aki segít :R

[ Szerkesztve ]

(#30243) cinemazealot válasza mrterminator (#30242) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Adták a projetor melllé akcióba" - Ez azt jelenti, hogy egy csomagban volt a projektorral, vagy plusz tételként Te választottad hozzá, mert akciós volt?

Előbbi esetben egy ronda üzleti cselnek lettél az áldozata, mert elhitették Veled, hogy a projektor a vászonnal egy csomagban jobb lesz, mint ha csak a projektort veszed meg. Ez a szagokat és a hullámosodás miatti idegeskedést látva rögtön meg is cáfolódott.

Utóbbi esetben egyértelműen nem volt jó ötlet megvenni ezt a vásznat, ezért kérd az eladót, hogy visszaadhasd, vagy rosszabb esetben levásárolhasd az árát, mert kritikán aluli a minősége. Ezen a garancia sem fog segíteni.

Egyébként ha csak kicsit is visszaolvasol, láthatod, hogy a vászon téma nagyon is pörög mostanában és a tapasztaltabbja pont azt hangsúlyozza, hogy a vászonra sokszor érdemes annyit költeni, mint magára a projektorra (esetenként még többet is). De ezt majd a nálam tapasztaltabbak kifejtik. :)

(#30244) ZsoZso78


ZsoZso78
tag

Üdv!LG PF 1500 tudja a 3D-t?Vagy van ebből több típus?Az LG hivatalos oldalán nem támogatja ,de vannak olyan oldalak amik azt írják,hogy támogatja.Hogy is van ez?Szeretnék a napokban venni egy ledes projektort és ezzel a típussal szemezgetek.Ismertek esetleg más márkában létező 1080p ledes projektort ami üti a szintjét és árban se brutális?A szoba ahová lesz 5*4-es és tudom biztosítani a vak sötétséget.Vetítés egyenlőre a falra lesz.

(#30245) mrterminator válasza cinemazealot (#30243) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Kicsit pontosabban foglmazok akkor :)

Extreme Digitálban volt/van egy deel, hogy Acer X133PWH mellé ingyen fixen hozzádobják az alább említett vásznat. Azzal tisztában voltam, hogy vászon egy elég kritikus tényező lehet, de filmezés mellett az elsődleges célja prezentáció tartás egyéb helyen vászon nélkül falra vetítve.
De itthon a filmezés a célja, ezért is esett erre projetorra a válsztásom ebben az árkategóriában (ennyi pénzem volt rá max) Így jó vétlenek tűnt főleg, hogy ingyen hozzádoban egy vásznat. (emiatt is esett erre a projetorra válsztás végül)

Köszi a felvilágosítást eddig :R , akkor ha jól értem ez tényleg nem normélis jelenség a átütő festékszag :F

[ Szerkesztve ]

(#30246) .DLL válasza mrterminator (#30245) üzenetére


.DLL
veterán

Szellőztetsd, mi iskolába vettünk 10db projektort hasonló "akciós" szettben 10db ajándék állványos vászonnal, mindegyik elég szagos volt eleinte, bár maró erejűnek nem mondanám, de elmúlt szép lassan.

Aztán a vásznat szedd ki a rolóból, és készíts neki fix keretet aluprofilból, akkor feszesebb lehet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30247) Haart


Haart
addikt

Ez jó lehet nekem?
Vagy ez gagyi nagyon?
Nekem kell a 120"-130"-os képátló. Szóval 240 széles minima legyen. :K

(#30248) mrterminator válasza .DLL (#30246) üzenetére


mrterminator
aktív tag

Áhhá, Mert akkor nem szaladgánél vele cserére stb, ha elmúlna, mert szerncsére van egy külön szoba használaton kívül és zárható, mert annyira durva szag lesz tőle, hogy azt érzem, mikor leszek rosszul tőle :) pedig festgegettem jópárszor már.

A rollós megoldás sajna marad mert mennyeztről húznám le faltól távolabb a fali bútorok elé, helyhiány miatt.(de köszi az ötletet észben tartom szeretem az ilyen megoldásokat is, amit ajánlottál) Csak akkor hullámok mindegyiknél lesznek ilyen kategóriában, ha ezt is jól érem.

(#30249) .DLL válasza mrterminator (#30248) üzenetére


.DLL
veterán

Nálam úgy van, hogy használaton kívül kiviszem a szoba melletti folyosóra és felakasztom a falra, nem zavar senkit. :) Ha van egy üres fal a lakásban ahol nem zavaró, akkor azon lehet tárolni a fix vásznat, vetítéskor pedig a helyére akasztani.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#30250) cinemazealot válasza mrterminator (#30245) üzenetére


cinemazealot
addikt

Tökéletesen átérzem a helyzeted, anno én is egy ilyen konstrukcióval kezdtem+szerettem bele a projektorozásba, csak az még egy XGA vetítő volt 4:3-as vászonnal. :) Illetve azt is figyelembe kell venni, hogy "hullámos" és "hullámos" között is van különbség. Van, aki finnyásabb rá, van aki, észre sem veszi. Ha ki tudod szellőztetni és egy kis lógatás (vagy a .DLL által javasolt módon történő keretre feszítés) után örömöd leled a használatában, akkor mindenképpen megérte így a csomag.

(#30247) Haart
Az nem kerülte el a figyelmed, hogy ez 4:3-as vászon, és hogy a viszonylag nagy mérete és alacsony ára miatt előbb-utóbb hullámosodni fog, ugye?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.