Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16003) szaszlaci válasza szabolcs.sz (#16001) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia,
ha köszönsz, szívesebben segítünk.

Ami engem illet, sose próbálkoztam ilyesmivel, csak pár észrevétel, hátha segít. A tejüveg az anyagában színezett, nem? Elképzelhető, hogy elég homályos lesz az eredmény, hiszen relatíve vastag. Míg a savmaratott üveg a mattüveghez hasonlítható, nem? Az pedig éles képet ad, legalábbis fényképezőben.
Minden esetre ha fotókat vetítesz és látszódnak a vetítő négyzetes pixelei, szvsz nagyobb baj, mintha nem éles (homályos), fogjuk rá, hogy filmszerűbb.
Egyébként miért akarsz hátulról vetíteni, hogy közelebb tudjanak menni anélkül, hogy árnyékolnának? Egy fentről vetítős (tehát nem középről) projektornál azért nem kell olyan távol maradni. Meg aztán a vászon/fal nem törik el és nem vág senkit szeletekre. Az üveg meg gondolom nem biztonsági, hogy apró szilánkokra essen szét.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.