Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) cigam válasza pigatt (#7550) üzenetére


cigam
félisten

Nincs tapasztalatom, de én inkább egy ingyenes alternatívát ajánlanék: gparted

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7552) Bari válasza kételkedem (#7549) üzenetére


Bari
Modder

Úgy látszik figyelmetlenül olvastam, az O&O ról alapból a defragra asszociáltam, sajnos hibásan, a particionáló progijával sajnos nekem sincs tapasztalatom, a defrag viszont tényleg jól működik :)

Üdv: Bari

(#7553) pigatt válasza cigam (#7551) üzenetére


pigatt
őstag

Erről tudnál valamit mondani? Egyszerű ezt is kezelni, mint a PM 8-at?

i9 / 4080 / 32"

(#7554) pigatt válasza Bari (#7552) üzenetére


pigatt
őstag

Azt tudom én is az O&O Defragot használom.

i9 / 4080 / 32"

(#7555) cigam válasza pigatt (#7553) üzenetére


cigam
félisten

Igen. Ennek is hasonló grafikus felülete van, a lemezek partícióit ugyanolyan szalagsávokkal jelöli, és kb a tudása is akkora. Tud törölni, létrehozni, átméretezni, másolni. Ismeri a legelterjedtebb fájlformátumokat amit a windows linux, ill. osx használ (fat16,fat32,ntfs,ext2,ext3,reiserfs,hfs,hfs+).A leg1xübb, ha ISO-image-ként letöltöd, kiírod, és erről indítod a gépet. Gyakorlatilag azt csinálsz a winyóval amit akarsz. Sokszor ,sokféle gépen használtam, eddig 1x sem volt adatvesztés.

Van még 1 hasonló program, de ez már csak otthoni felhasználók számára ingyenes. Az EASEUS partition manager personal edition jómagam még nem használtam, de itt a fórumon is szokták ajánlani, mint ingyenes alternatívát.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7556) Antigabo


Antigabo
tag

Tök röhej hogy sok ész és mega hardvertesztek között nincs senki aki egy kis szar programot tudna mondani amivel dróthuzogatás helyett szoftveresen vált a hangcsatorna konfigurációk között...!
Mi a .asznak tanúl az a sok programozó ? :o
ez szerintem egy gagyi alap pár soros prg lenne nem ?

kérdés:7400 as hsz-ban
és aki nem értené : 7409

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7557) leviske


leviske
veterán

Helló!

Tudna nekem ajánlani valaki egy progit, amivel egy adott kép méretét meg tudom változtatni? Olyan kéne, amiben elég, az egyik oldal méretét megadnom és méretarányosan a másikat hozzá csökkenti... És jó lenne, ha a kép minőségét nem amortizálná le.

A Google-t próbáltam természetesen, de ebben az esetben úgy tűnik, hogy nem a barátom. :(

Előre is kösz a segítséget! :R

(#7558) pigatt válasza leviske (#7557) üzenetére


pigatt
őstag

Irfan View

i9 / 4080 / 32"

(#7559) leviske válasza pigatt (#7558) üzenetére


leviske
veterán

:R

(#7560) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Ha leütöm az Enter melletti " . " gombot pont helyett vesszőt írjon. Meg lehet ezt oldani valahogyan? Előre is köszi :R

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#7561) sbazsi


sbazsi
veterán

továbbra is keresek olyan progit, ami a következőt teszi:
belép egy megadott postafiókba, és ha az új levelek között talál olyat ami megfelel bizonyos kritériumoknak, akkor azt kinyomtatja.
ja, és freeware kellene
:F

(#7562) ollie válasza RoyalFlush (#7560) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Regional & Language Options -> Customize -> és átállítod a decimal karaktert

***

(#7563) ollie válasza Antigabo (#7556) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom jobb dolguk is van, mint a te egyéni igényeidet kielégíteni. Tanulj meg te programozni! :(((

***

(#7564) t_ferenc válasza ollie (#7544) üzenetére


t_ferenc
őstag

és konkrétan milyen szerkesztőre gondolsz?

if you fall seven times, stand up eight

(#7565) Antigabo válasza ollie (#7563) üzenetére


Antigabo
tag

Hát neked is lehetne jobb dolgod mint beszólni ! Nem ?
Unatkozol ?
Ez nem csak az én egyedi igényem lenne
de nem fogok aláírást gyűjteni hogy magadfajták orra alá dugjam bizonyítéknak.
Gondolkozni kéne és megoldást keresni.
Én segítséget kértem - nem kell az okosság
látjuk te vagy itt a nagy úr :C Bravó !

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7566) lúzer válasza Antigabo (#7565) üzenetére


lúzer
veterán

esetleg a hangkártya drájverében nem lehet beállítani?
nekem régebben volt olyan kártyám hogy lehetett variálni a kimeneteket

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7567) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tudtok-e olyan MAC OSX-es programról, amellyel a weben hallható webrádiók zenéit, riportjait rögzíthetni lehet? (PC-re a StationRipper az, de nekem kimondottan MAC-re kellene) Ja, és nem kerül sokba..... :C :C :K :K

(#7568) cigam válasza mimi_bacsi (#7567) üzenetére


cigam
félisten

Én QT-al csináltam ilyent. De vannak célprogramok is, pl. a StreamRipperX

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7569) cigam válasza Antigabo (#7565) üzenetére


cigam
félisten

Ollie olyan amilyen,te meg várod a sültgalambot.
Írták már hogy a foobar tud ilyent. Winamp is tudja. Ha te görcsösen ragaszkodsdz a médiapalyeredhez akkor egy régebbi kiadásával (wmp6.4)működhet a matrix mixer is. Nomeg ha "egy gagyi alap pár soros prg lenne" miért nem írod meg azt a pár sort?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7570) mimi_bacsi válasza cigam (#7568) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszi a választ, de mi az a QT? ;)

(#7571) sekli válasza mimi_bacsi (#7570) üzenetére


sekli
addikt

quicktime, gondolom... ;)

(#7572) tag.IV


tag.IV
csendes tag

Helló!

Nem tudjátok, hogy milyen programmal lehet (ingyenes program, ha lehet) zenei alapokat készíteni?

(#7573) zsolt1129 válasza tag.IV (#7572) üzenetére


zsolt1129
addikt

Reason. Innen letöltheted a Demó verziót.

(#7574) cigam válasza sekli (#7571) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan. Nekem a regisztrált pro verzió van. Kíváncsiságból néztem rajta a magyar tvt. Éppen egy régi egymilio fontos hangjegy ment, amiben egy LGT összeálítás volt. Nos meglepődtem picit, mert meg tudtam állítani, vissza tudtam tekerni. Mint ahogy mostanában reklámozzák 1-2 kábeltvt. Nos kijelöltem a műsor elejét, végét, és lementettem. Természetesen a stream paraméterei korlátozták a minőséget, de jó volt kicsit nosztalgiázni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7575) cigam válasza tag.IV (#7572) üzenetére


cigam
félisten

A Sony gondozásában megjelent Acid Express is ilyesmi program, és ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7576) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Melyik az a Firefox kiegészítő, amelyik az oldalakat 3D-ben forgatja, váltáskor?

(#7577) ollie válasza Antigabo (#7565) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te voltál az, aki erősen megkérdőjelezhető stílusban írt a programozókról, és még tőlük várnál segítséget. Röhej.

***

(#7578) DragonR+ válasza Psych0 (#7088) üzenetére


DragonR+
aktív tag

Storno

[ Szerkesztve ]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#7579) kételkedem válasza mimi_bacsi (#7576) üzenetére


kételkedem
addikt

Tab Effect 1.1

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7580) Antigabo válasza cigam (#7569) üzenetére


Antigabo
tag

Köszi a válaszokat srácok !
Megpróbátam teljeskörűen leírni hogy mit és miért keresek.
Értetleneknek és kötözködőknek külön-külön.
Megoldást senki se tud - okoskodni igen.(Bár nem is érti a kérdést)
:) A tanúlság -
és ez lehetne akár az egész Milyen program, ami .......? topik zárszava :
ÍRJAD TE MEG MAGADNAK BAKKER !!!
...és evvel minden el van intézve. :N
- I am the Best - Ye
... and so good
... and clever
Ye Ó Ye ! - Thank You ! :K

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7581) Antigabo válasza ollie (#7577) üzenetére


Antigabo
tag

Már a második kérdésemnél leszögeztem hogy csak attól várok segítséget - csak az írjon aki tud vmi megoldást egyébként nem kell reagálni.
mert az ÉSZOSZTÓ IMITÁTOROKTÓL HÁNYOK
Ha neked az sültgalambra várás hogy egy fórumon felteszek egy kérdést akkor
gondolom azon se lepődnél meg hogy ha bemész egy étterembe és egy óráig senki nem megy oda hozzád csak jól kiröhögnek hogy még nem mentél be magadnak kaját sütni...

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7582) mimi_bacsi válasza kételkedem (#7579) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm a segítséget, erre gondoltam!

(#7583) mimi_bacsi válasza kételkedem (#7579) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Hogy lehet 3.0.5 FF kompatibilissá tenni?

(#7584) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!
Egy 6mb-os MP3as számot kellene nekem valahogyan kisebb méretűvé alakítani max 2-3mbra. Lehetséges ez valahogy?
Vagy nekem az is jó hogy ha a szám fele van csak meg és fele akkora méretű lesz.
Kb 4 perces a szám, nekem elég lenne az első 2 perc is.
SZóval milyen program,ami...? :D :R

(#7585) lúzer válasza dave93 (#7584) üzenetére


lúzer
veterán

kisebb bitráta pl. EASY-Cd-da
vágás pl. mp3trim

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7586) cigam válasza Antigabo (#7580) üzenetére


cigam
félisten

Te nem látod a fától az erdőt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7587) ArchElf válasza Antigabo (#7581) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem többen javasoltak olyan programot, amely képes ezt elvégezni.
Foobar2000, MediaPlayerClassic, stb. Mind tudja aminek saját hangkeverője van.
Amelyiknek meg nincs; hát ott nem lehet 30 soros programocskákkal magoldani az amit szeretnél. Ennyire egyszerű a képlet.
És igen a topic címe az , hogy Milyen az a program, ami ...? (vagy inkább az használati tapasztalatból mi/melyik az a program, ami ...?)
Ha kipróbálnád azokat a dolgokat amiket egy két ember javasolt, lehet hogy már rég nem azon sírnál, hogy csak két hangszórón megy négy helyett.

Ám álljon itt egy screenshot, hogy kell ezt megcsinálni media player classicban (Edit>Options).

Valamint egy egysoros szkript, hogyan tudod ezt megcsinálni mplayer-rel:

mplayer −af channels=4:4:0:0:1:1:0:2:1:3 zene.mp3

Vagy pedig beteszed a ./mplayer/config file-ba a következőt:

af=channels=4:4:0:0:1:1:0:2:1:3
#af=channels=4:4:0:0:1:1:2:2:3:3

Ha egy négy csatornás hangod van akkor kiveszed a # a második sor elől és berakod az első elé. A ha nagyon szeretnél, csinálsz két fájlt (config.1, config.2), az egyikben az egyik sor van, a másikban a másik és csinálsz hozzá két batch fájlt ami csak felülírja a config file-t azzal, amit szeretnél használni.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7588) kételkedem válasza mimi_bacsi (#7583) üzenetére


kételkedem
addikt

A letöltött tab_effect-1.1-fx.zip fájlt kicsomagolod pl Winrarral. Kapsz egy tab_effect-1.1-fx.xpi fájlt. Ezt megnyitod a Total Commanderrel. Találsz benne egy install.rdf fájlt. A fájlt megnyitod a nézőkével.
Ezt a sort : <em:maxVersion>2.0.0.*</em:maxVersion>
kicseréled erre: <em:maxVersion>3.0.*.*</em:maxVersion>
Elmented a változtatásokat, majd a tab_effect-1.1-fx.xpi fájlt egérrel ráhúzod a FF ablakára. Ekkor felajánlja a telepítést. Telepítés után panaszkodni fog a FF, hogy parancsfájl fut a háttérben. Tiltsd le a futását.
Sajnos néha működik, néha nem, a böngészőt is belassíthatja.
Inkább várd meg, míg a 3-as ra is megírja valaki. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7589) ArchElf válasza mimi_bacsi (#7583) üzenetére


ArchElf
addikt

Vagy tedd fel a Nightly Tester Tool-t és akkor kapsz majd egy Override gombot az Eszközök ablakban (Meg egy Override all compatibility gombot alul) és tudod működtetni a nem támogfatott tool-jaidat (persze rendesen működni nem biztos, hogy fog).

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7590) whitezo88


whitezo88
nagyúr

hi,
mitől lehet az, hoy CCCP codec pack + haali media splitter + Coreavc + vobsub + vsfilter mellett se játszik le feliratot a media player classic (meg más sem), pedig a tálcán (media splitter ikonnál) beállítom h mit játsszon le? korábban ugyanezzel a filmmel ment, nem tudom mit hagyhattam ki.

(#7591) tag.IV


tag.IV
csendes tag

Milyen programmal lehet leválasztani a szöveget egy zenei fájlról?

(#7592) ollie válasza Antigabo (#7581) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagy arccal beírtál valamit a topikba, ne csodálkozz a válaszon. Nem muszáj idejönni.

***

(#7593) ollie válasza tag.IV (#7591) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha az énekre gondolsz, nem lehet, legalábbis normál stereo esetében nem. Bár találkoztam már (és ki is próbáltam) ilyen programmal, de az eredmény olyan siralmas, hogy említást sem érdemel. Technikailag nem lehet megoldani.

***

(#7594) tag.IV válasza ollie (#7593) üzenetére


tag.IV
csendes tag

Csak úgy, hogy a sima alapzene maradjon meg.

(#7595) FireShadow


FireShadow
senior tag

live streamet képes küldeni a képernyö egy részéröl? mint a hypercam csak nem statikus aviba hanem live feedbe pl asx

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#7596) ArchElf válasza FireShadow (#7595) üzenetére


ArchElf
addikt

Látni még nem láttam ilyet (élőben - bár már gondolkodtam rajta, hogy csinálok egyet), de egy néhány "biztonsági termék" tud ilyet. Nomeg ha belegondolok az összes remote destop management eszköz ezen az elven működik.
Na akkor mégis csak láttam ilyet :)

Ha tudnék rendes streaming API-t nem volna nagy cucc megírni egy ilyet. Az egyetlen gond azzal van, amikor a képernyőn overlay mozi van. Ilyenkor ugyanis a screenshot (ami a video streaming alapját adja) csak az overlay üres (valamilyen színre szinezett) ablakát küldi át.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7597) FireShadow válasza ArchElf (#7596) üzenetére


FireShadow
senior tag

megvan vííí :D

egyik megoldas a Windows Media Encoder nevü progi, ez beépitve tud screen captiont live streammé alakitani, es némi pötyögés és lehet is nézni böngészöben
ennek az a baja hogy az egy fos formatum

most a sokkal szofisztikaltabb Flash Media Server: Flash Video Streaming Service
dolgot nézem
mert flashe mindenkinek van ;)
ebben nincs alapból screen caption felveteli lehetöseg, csak device-röl enged képet inputolni
de van ez a kis csoda free progi VH screen capture ez azt tudja hogy a képernyö x részét átadja egy virtualis devicenak, méghozzá gyorsan, es ezt mar latja is a Flasg Media Live Encoder :))

innen mar csak par lepes es pc-re is erkezik a webcam ficsőre az iphone-nak és ha minden rendben lesz akkor gyorsabb is lehet mint IM programokon (a telefonra telepitett VNC atviteletöl függ elsö szinten..) ja es ezt a virtualis devicet elvileg msn-re is rá lehet allitani és nem is kell a flashes hacacáré, habar ugy gyorsabb, sejtéseim szerint

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#7598) Win-T


Win-T
senior tag

Sziasztok!

Feladatul kaptam én a melóhelyen, egy pályázathoz egyszerű információs honlap készítését. Namármost én ehhez kb. annyit értek mint az atomfizikához, szóval elkezdtem keresni valami egyszerű, könnyen használható weblap szerkesztő programot, sajnos kevés sikerrel.
Ami igényem lenne: Egyszerű HTML honlap, semmi csicsa, egy fejrészt szeretnék készíteni pár logóval, balra egy párgombos menűt, egy-két képet beszúrni és ennyi.
Tud-e valaki olyan programot ajánlani amivel ezt egy tök amatőr el tudná készíteni?

Köszönöm előre is!

(#7599) FireShadow válasza Win-T (#7598) üzenetére


FireShadow
senior tag

hát a dreamweaver segit mindig csak kattingatni kell és még a végeredmény is szép lesz.. de ha alapbol egyszerü program kell hát nemtom... arra nem gondoltal hogy valakinek egy melóként odadod? egy ilyen nem sok pénz és lehet h te egy napot szenvednél vele mig mas megcsinalja par ora alatt

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#7600) kételkedem válasza Win-T (#7598) üzenetére


kételkedem
addikt

CoffeeCup Free HTML Editor 9 Ingyenes, egyszerü kattintgatós HTML szerkesztő.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.