Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) Biriboyka válasza cigam (#7217) üzenetére


Biriboyka
senior tag

igen, nem dvd volt a forrás hanem divx. Viszont az avanti nekem egy kicsit komplikált. Az istenek sem bírtam rávenni, hogy mp4 legyen a vége. Ráadásul az sem tudtam, hol lehetne hozzátenni a .srt kiterjesztésű feliratot.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#7252) Mijági


Mijági
csendes tag

Hello.

Nekem az lenne a problémám ,hogy készítettem egy fotóalbumot photoshoppal ,amit ki szeretnék írni cd-re. De lehetőleg jó felbontásban. Csináltam VCD-t ,ami nagyon rossz volt. Most elmentettem az albumot a gépen 1024*768-ban (ez volt a max) ,de nem tudom ezt hogyan tudnám úgy kiírni hogy ne veszítsen a minőségből és még le is játssza a lejátszó.
valami konverter progi van ,ami jó?

(#7253) ngabor2


ngabor2
nagyúr

adott egy működő win xp, rajta pár telepített és eltávolított cuccal, valamint egyéb, törölt dolgokkal. ezeket szeretném visszahozhatatlanul eltüntetni. valami progit tudtok ajánlani? természetesen a rendszernek utána is működnie kell, csak a törölt dolgokat nem kellene tudni visszaszedni. ha pendrive-ról futtatható, telepítést nem igénylő cucc, az külön előny lenne.

(linux alatt többször csináltam már ilyet, ott a dd volt a barátom, meg a /dev/zero, vagy /dev/urandom. winhez nem értek ennyire, de azt tudom, hogy ott ilyen okosságok sajnos nincsenek :()

(#7254) ollie válasza Mijági (#7252) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha menüvel akarod megcsinálni, akkor csak VCD és SVCD jöhet szóba. AZ SVCD egy picivel jobb minőségű, de még mindig pocsék. Vagy esetleg lehet DivX, ezzel is tudsz menüt csinálni, de nem tudom, hogy ez mennyire támogatott a lejátszóknál. Vagy csinálhatsz DVD-t inkább, az jobb minőségű.

***

(#7255) ollie válasza ngabor2 (#7253) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És esetleg egy linux livecd segítségével?

***

(#7256) ngabor2 válasza ollie (#7255) üzenetére


ngabor2
nagyúr

amennyiben anélkül megoldható, úgy csinálnám. ez is a tarsolyomban van ("véletlenül" mindig van nálam egy linux live pendrive :D).

(#7257) kraftxld válasza ngabor2 (#7256) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7258) Mijági válasza ollie (#7254) üzenetére


Mijági
csendes tag

Megpróbálom dvd-re írni. A menü annyira nem fontos. Kösz a gyors reakciót.

(#7259) ollie válasza kraftxld (#7257) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is gondoltam ilyenekre, csak ezekkel az a gond, hogy még meglévő fájlokat tudsz csak velük törölni, üres helyet nem tudsz mondjuk nullákkal feltölteni.

Mijági: ha nem kell menü, akkor sima mpegben is mentheted, és megadod, hogy a lehető legnagyobb minőség legyen (de a DVD a biztos)..

[ Szerkesztve ]

***

(#7261) ollie válasza molngab (#7260) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem némely vírusírtókkal tudsz blokkolni exe-ket.

kraftxld: na erre nem is gondoltam, pedig a legkézenfekvőbb megoldás

[ Szerkesztve ]

***

(#7262) kraftxld válasza molngab (#7260) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Odaát válaszoltam: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7263) Dilikutya válasza akaido (#7187) üzenetére


Dilikutya
félisten

Örülök, hogy ilyen segítőkész vagy, de hányszor kell még elmondanom, hogy a gépem nem elég erős ahhoz, hogy kapásból xvid-be vagy bármilyen mpeg4 formátumba mentsek. Sőt, a wmv és a quicktime sem kimondottan ajánlott.
A második linkeddel is az a gondom, hogy először aviba ment. Félreértés ne essék, nekem a végén semmi szükségem mpeg2-re, amennyiben nem akarom DVD-re írni, a végeredmény xvid lesz, de úgy nem tudom felvenni. Egy másfél órás filmet kb. 3-4 óra alatt konvertálok xvid-be, szerinted mi lenne abból, ha én ebbe kezdenék fölvenni? 10fps, meg minden második képkocka kihagyva. Az mpeg2 nem terheli ennyire a gépemet, tudom, kipróbáltam, nincs vele gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7264) cigam válasza Dilikutya (#7263) üzenetére


cigam
félisten

Akkor miért ragaszkodsz az mpeg2-höz, ha később úgyis ujrakódolod divx-be?! N+1 progit ajánlottunk, ami kicsit tömörít az anyagon (vagy még annyit se) így csak elég gyors winyó kell, hogy le tudd menteni. Aztán ezt 1-2 éjszaka alatt betömöríted olyan formátumba amibe tetszik.

wmv-be is tudsz tömörítetlen videót menteni, meg qt-ba is. (Mindekettő konténerformátum, nem határozza meg mi van benne, és mennyire tömörítve)

Arra ne is gondolj, hogy ha annyira kell az mpeg2-es enkóder, akkor megvásárolod.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7265) #65675776 válasza cigam (#7264) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Egy másfél órás filmet kb. 3-4 óra alatt konvertálok xvid-be, szerinted mi lenne abból, ha én ebbe kezdenék fölvenni? 10fps, meg minden második képkocka kihagyva. Az mpeg2 nem terheli ennyire a gépemet, tudom, kipróbáltam, nincs vele gond."

Ennyire nehéz megérteni? A jelek szerint is a többség sosem próbálkozott még videocapture-rel, ez látszik abból is, ahogy hozzáállnak.

MPEG4 sw encoderrel realtime a mai gépeken normális minőségben lehetetlen!

Dilikutya: Szívesen segítenék neked, de sajnos nem ismerek ilyen programot.

(#7266) cigam válasza #65675776 (#7265) üzenetére


cigam
félisten

Mé nem lehet értelmezni amit írok? mondom lossless gyk veszteségmentes, vagyis tömörítés nélküli. Nem tömörít semmit, csak bepakolja a konténerbe oszt jónapot.

MediaEncoder-ben kiválaszthatod hogy tömörítés nélküli (vagy olyant amit a géped is elbír) stream-et mentse
In Screen Capture 7:
Lossless desktop video capture
Low frame rate
Optimized for moderate speed processors with moderate bus throughput.

http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/howto/articles/screencap.aspx

Vagy pl.
http://www.compression.ru/video/ls-codec/screen_capture_codec_en.html
is lehet 1 megoldás

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7267) cigam válasza cigam (#7266) üzenetére


cigam
félisten

lejárt a modidő.
A veszteségmentes lehet tömörített is, de kb 50% körüli teljesítménnyel, szóval azt meg még bőven bírnia kell a gépnek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7268) #65675776 válasza cigam (#7266) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tömörítetlenre is írta, hogy az meg elfogadhatatlanul sok helyet foglal. Innen indult az egész. Leírta, hogy miért MPEG2 és miért nem tömörítetlen avi, vagy MPEG4. Már a legelején kizárta ezt a lehetőséget is.

(#7269) cigam válasza #65675776 (#7268) üzenetére


cigam
félisten

rendben, pénteken kerülök egy 2,4GHz-es cerka közelében, és beszámolok a tapasztalatokról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7270) broaff


broaff
tag

A Frapsen a wincam 2000 en kívül ismer még valaki valami jó képernyő felvevő progit? Lehet erre a célra külön venni valamilyen kártyát a gépbe? Mert hd4850 el dosos játékot se tudok felvenni úgy akad közben.

(#7271) villamos


villamos
őstag

Van egy ebook, amelyet el szeretnék olvasni. Az a probléma, hogy prc formátumban van. Milyen programmal tudom valamilyen emészthető formátumba konvertálni? Mondjuk rtf, vagy doc lenne a jó, vagy esetleg pdf...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#7272) cigam válasza broaff (#7270) üzenetére


cigam
félisten

Esetleg megoldás lehet, hogy egy vivo-s VGA vagy digitalizálókártya segítségével visszahurkolod, vagy egy másik gépen felveszed.
DosBox-ot készítő csapat elméletileg dolgozik hasonló megoldáson.
Aztán itt van a régi favoritom a media encoder...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7273) broaff válasza cigam (#7272) üzenetére


broaff
tag

Köszönöm! Ezt a digitalizálókártyás dolgot elmagyarázod? Vagy adsz egy linket ahol van leírás? (nem baj ha inglis)

(#7274) szandro


szandro
aktív tag

Hello mindenkinek!

Ma telepítettem a vista-t és szükségem lenne antivirus szoftverre!
Melyiket ajánljátok és miérT?

Köszi

szandro

(#7275) kraftxld válasza villamos (#7271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7276) cigam válasza broaff (#7273) üzenetére


cigam
félisten

Hát arra gondoltam, hogy ha VGA-n van (s)videó kimenet, akkor azon kb ugyanaz jelenik meg mint a monitoron. Vagyis ha DOS-os játékkal játszol, akkor a teljesképernyős DOS-os játék. Namost ha ezt a videójelet beviszed egy TVTuner/digitalizáló kártya videóbemenetére, már készen is vagy. Első körben elindítod a felvevő programot, aztán jöhet a játék, majd a játék végeztével leállítod a felvételt. Ha túl megterhelő, akkor el lehet játszani 2 géppel is. Az 1ikkel játszól, a másikkal felveszel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7277) copin


copin
őstag

Hi!

Melyik progival lehet egyszerre sok képet jpg-ből png-re konvertálni? :Y

(#7278) Winner_hun válasza copin (#7277) üzenetére


Winner_hun
félisten

IrfanView

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7279) #65675776 válasza copin (#7277) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pl IrfanView.

(#7280) copin


copin
őstag

Működik. Köszi!

(#7281) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hali
olyan program kellene nekem, amivel tudok videóból gif-es animációt csinálni!
régen volt valami ilyen programom azt hiszem, de már nem tudom, h mi is volt az:F

Boldog karácsonyt minden Ph!-s kollégának!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7282) ZCoyote válasza szandro (#7274) üzenetére


ZCoyote
őstag

(#7283) szandro válasza ZCoyote (#7282) üzenetére


szandro
aktív tag

Köszi!

Ismét kérdéssel fordulok hozzátok!

Ingyenes cd/dvd borító készítő program kéne nekem =/

Köszi

(#7284) z0d1AK válasza szandro (#7283) üzenetére


z0d1AK
veterán

Neronak van beépített borító tervezője!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7285) copin válasza z0d1AK (#7281) üzenetére


copin
őstag

[link] 123 avi to gif converter

(#7286) cigam válasza szandro (#7283) üzenetére


cigam
félisten

cd&dvd lavel maker

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7287) cigam válasza z0d1AK (#7284) üzenetére


cigam
félisten

A Nero mióta ingyenes?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7288) z0d1AK válasza cigam (#7287) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem szoktam az árát nézni :DD
am, adják általában a dvd íróhoz, bár az oemhez nem

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7289) cigam válasza z0d1AK (#7288) üzenetére


cigam
félisten

Ez téged minősít, nem engem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7290) z0d1AK válasza cigam (#7289) üzenetére


z0d1AK
veterán

attól függ, h mi?
mert pl azt nem mondtam, h miért is nem nézem: [link]

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7291) Dilikutya válasza #65675776 (#7265) üzenetére


Dilikutya
félisten

Köszi, hogy legalább te megérted:). Amúgy sikerült megoldanom a problémát, az újabb verzió trialjához tartozó encoder jó a korábbi teljes verzióhoz.

cigam: Igen, tudnék venni mpeg2 encoder-t, ingyeneset is föltettem, de azokat a WM Capture nem tudja kezelni, csak azt ami vele együtt települ, ellenben ez a legjobb ilyen jellegű program, amit találtam, a többség nem is tud mpeg2-be menteni. Ami továbbra is azért jó, mert nem terheli a gépet, és a felvételhez mindössze 4-8Gb helyre lehet szükségem, magasabb bitráta és hosszabb játékidő mellett is, szemben mondjuk a tömörítetlen avi-val, ami ami meg akár 100Gb is lehet.
Komolyan érdekelne, hogy egy 2,4GHz-es Celeronon te miként fogsz mpeg4-be rögzíteni szoftveresen. Egymagos, ráadásul ilyen órajelen szerintem csak Nortwood volt, 128kb L2-vel...
Egyébként ne beszélj nekem elég gyors vinyóról, otthonra kell ez a program, az van, amit az adataimnál látsz, nem videófeldolgozó munkaállomás, csak sima home PC.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7292) z0d1AK válasza copin (#7285) üzenetére


z0d1AK
veterán

az sajna nem igazán jó, mert azt írja, h nem támogatott formátum, pedig sima avi:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7293) Dilikutya válasza z0d1AK (#7290) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Nero Express-ben nincsen semmi, csak a buta író, semmi sallang:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7294) z0d1AK válasza Dilikutya (#7293) üzenetére


z0d1AK
veterán

nekem nero 7 premium van, de abban van egy rakás minden, a felét nem is telepítettem:D

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7295) Dilikutya válasza z0d1AK (#7294) üzenetére


Dilikutya
félisten

De az eredeti telepítő CD-ken csak Express-t látni:).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7296) b3er


b3er
aktív tag

Hello mindenkinek és Boldog Karácsony!
Lenne 1 kérdésem, Milyen programmal csináljam azt a konvertálást, hogy az eredeti file az MKV BLURAY minőségű, és a kimeneti file pedig AVI legyen. Fontos lenne, előre is köszi
ÜDV.b3er

dieselpower! | Ha privit küldesz, kérlek vedd a fáradtságot és írd már oda melyik hardverem szeretnéd!!

(#7297) #65675776 válasza Dilikutya (#7293) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ahhoz képest mocsok sok helyet és erőforrást zabál. Az ImgBurn ellenben elfér <2MiB-on, és most már abban is van varázslószerűség (értelme mondjuk semmi...). És mindez tökingyen.

[ Szerkesztve ]

(#7298) cigam válasza b3er (#7296) üzenetére


cigam
félisten

Mi értelme 1ik konténerből átpakolni a másik konténerbe?
Virtualdub tudtommal megeszi az mkv-t, de itt van 1 steb by step leírás virtualdubmod-ra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7299) cigam válasza #65675776 (#7297) üzenetére


cigam
félisten

De az imgburn-ben sincs borítószerkesztő. Akkor inkább CDburnerXP. Ez is ingyenes író, és borítószerkesztő is van benne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7300) #65675776 válasza cigam (#7299) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kb ennyi az összes hátránya...

Borítót meg Paint-ben is pillanatok alatt össze lehet rámolni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.