Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) ollie válasza petersonal (#7150) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem windowsra készült (mert hiába platformfüggetlen a java, azért még lehet egy csomó platformfüggése).
Egyébként sokkal többet tudhatnánk, ha legalább megadnád a file elérhetőségét. Még az is lehet, hogy J2ME-re írt programról van szó.

[ Szerkesztve ]

***

(#7152) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Keresek olyan programot, amivel tudok a képernyőről videót felvenni. Ami fontos: a kijelölhető terület méretét szabadon állíthassam, és tudjon MPEG2-be menteni. Tömörítetlen avi-hoz nincs elég helyem, divx/xvid meg realtime nem megy.
Van egy, a WM Capture, ami jó lenne, de az meg azt a szar elecard mpeg2 encodert használja, gyanítom hogy a regisztrálatlan változatát, mert a jobb felső sarokban ott a köcsög jele. Ráadásul ha ez fent van, még az mpeg2 videók lejátszásakor is megjelenik.
A codec-jeit tudom ugyan ki-be kapcsolni, de szerintem helyettük mást nem használhat a program.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7153) cigam válasza Dilikutya (#7152) üzenetére


cigam
félisten

A MediaEncoder-el is tehetsz egy próbát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7154) R


R
aktív tag

honlapról szeretném a képeket letölteni/lementeni (gif-ek, stb..)

[ Szerkesztve ]

(#7155) akaido válasza R (#7154) üzenetére


akaido
addikt

Jobb klikk /kép mentése más néven.... nem műxik?
Komplett oldalakat pl. a 0WinHTTrack progival tölthetsz le.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7156) ollie válasza R (#7154) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

köszi, hogy ezt megosztottad velünk

***

(#7157) R válasza akaido (#7155) üzenetére


R
aktív tag

köszi, akkor érthető volt :)

(#7158) GD


GD
őstag

hali!

olyan progit keresek ami egyből vágólapra dobja a kijelölt szöveget és kattintásra be is illeszti
köszi

(#7159) akaido válasza R (#7157) üzenetére


akaido
addikt

Majdnem... :)
[Ezeket is próbáltad?]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7160) GD válasza Dilikutya (#7152) üzenetére


GD
őstag

camstudio

(#7161) Dilikutya válasza cigam (#7153) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az MPEG2-ből nem engedek. Az MS meg örökké a saját szutyok formátumát erőlteti.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7162) GD válasza Dilikutya (#7161) üzenetére


GD
őstag

camstudio bármelyik gépre telepített codec-et tudja használni, divx, xvid, stb

(#7163) #65675776 válasza GD (#7162) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kiemelte az eredeti hsz-ban, hogy nem kell neki MPEG4...

(#7164) cigam válasza Dilikutya (#7161) üzenetére


cigam
félisten

Viszont utánna akármivé konvertálhatod, nem érdekes mennyire "kevés" a procid hozzá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7165) Dilikutya válasza cigam (#7164) üzenetére


Dilikutya
félisten

Direkt kihangsúlyoztam, miért akarom MPEG2-ben a felvételt. A realtime wmv/xvid felvételhez nem elegendő a procim.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7166) ollie válasza Dilikutya (#7165) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És ha valami veszteségmentes formátumba mentesz? Ez pl. egész gyors és egész jól tömörít.

***

(#7167) cigam válasza Dilikutya (#7165) üzenetére


cigam
félisten

Miből gondolod, hogy az mpeg2 kódolás nem terheli meg annyira? Erősen függ a felbontástól, bitrátától.
http://www.videohelp.com/oldguides/comparison

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7168) Jadro


Jadro
veterán

Olyan programot keresnék, amivel ki tudom rakni a desktopra a hálózati aktivitásomat. Tehát az aktuális le és feltöltési sebességet. A google desktop nem játszik, mert ha nem nyúlok a géphez, elkezdi tekerni a procit egy percen belül. Meguntam. Csak egy egyszerű kis program érdekelne ami a desktopra kiírja az infót mint a vistanal, csak XP-re.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7169) cigam válasza Jadro (#7168) üzenetére


cigam
félisten

pl.http://www.emdem.com/html/niscscr.html

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7170) GD válasza Jadro (#7168) üzenetére


GD
őstag

yahoo widgets, ezer féle ilyen cucc van hozzá

(#7171) RexpecT válasza Jadro (#7168) üzenetére


RexpecT
addikt

Ha Vistát használsz akkor le lehet szedni gadgetet ami mutatja a le/feltöltést!

(#7172) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Olyan progit szeretnék - pontosabban konvertálót - amivel az angol filmek mellé be tudom rakni a feliratot, amit aztán be tudok konvertélni .avi-ból mondjuk .mp4-be.
Tudtok valami megoldást?

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#7173) Soja


Soja
aktív tag

Olyan programot szeretnék, amivel meg lehet oldani több bootolható cd pendrive-ra való felmásolását úgy, hogy pendriveról bootolva akármelyik cd-t kiválasztva az induljon el.
Pl van egy Hiren's boot cd, meg egy windows telepítő. Ezt úgy kellene felrakni penre, hogy onnan bootolva felkínáljon egy menüt, és onnan ki tudjam választani, hogy melyiket akarom elindítani. :N

Vagy akár egy dvd-re több cd-nyi anyagot ugyanilyen formában.

[ Szerkesztve ]

(#7174) ArchElf válasza Dilikutya (#7165) üzenetére


ArchElf
addikt

Tömöríts először Huffyuv-be (ez veszteségmentes és ~7x tömörítést biztosít a raw-hoz képest - persze ezzel jócskán alulmúlja az MPEG2-t). Mivel veszteségmentes, utána bármibe át tudod rakni és csak a második tömörítésnél kell veszteséggel számolnod. Persze a felvett filmnek a veszteséges tömörítés elött kell rendesen hely.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7175) akaido válasza Dilikutya (#7165) üzenetére


akaido
addikt

A regisztrált FRAPS igaz avi-ba ment de a tmpgenc-vel mpeg2-be lehet convertálni. OK-Ok nem éppen a legjobb megoldás, hiszen kétszer kell mahinálni a fájllal...

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7176) #65675776 válasza cigam (#7167) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azonos minőség mellett az MPEG4 3-4x-esen terheli a gépet MPEG2-höz viszonyítva. A sw-es MPEG4 codec-ek egyébként is gyakorlatilag használhatatlanok realtime felvételre.

(#7177) Dilikutya válasza cigam (#7167) üzenetére


Dilikutya
félisten

Abból gondolom, hogy kipróbáltam. Tudok realtime mpeg2-be felvenni, csak a program elecard codecet használ, és odateszi a logót, az meg nekem nem kell. Nem teljesképernyős HD-ról van szó:).
Akkor mégegyszer, miért ragaszkodom az MPEG2-höz: Mindenki jól ismeri, ebben van kódolva a DVD is, vagyis egy film ilyen felbontásban 4-5-6Gb. Ennél nagyobb felbontású dolgokat én sem akarok rögzíteni, sőt még ekkorát sem. A tömörítetlen viszont nagyon sok helyet foglal (már 1-2 perc is 1Gb fölött, és ha én online tv-adást rögzítek másfél-két órában akár, akkor az picit nagy lesz). Még a veszteségmenteset megnézem, mindenképpen átkonvertálom a videókat xvid-be, szóval ez nem probléma, amennyiben valami barátságosabb méretű a felvett anyag.
A realtime MPEG4 felvételt pedig felejtse már el mindenki, egymagos 2.4GHz-es P4-en ez nem igazán működik, még kétmagos rendszeren is előfordulhat, hogy megakad.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7178) Jadro válasza RexpecT (#7171) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm a válaszokat! Közben feltettem a Yahoo widgets-et és találtam hozzá egy igen szép kis rendszerfigyelő widgetet. Úgy néz ki ez a procit sem pörgeti úgyhogy talán megfelelő lesz.

Xp-t használok, épp ez volt a lényeg. :)

Köszönöm mégegyszer!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7179) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Milyen ingyenes szövegszerkesztő és táblázatkezelő progik léteznek, amik tudják olvasni az excel, és word file-okat?
Jelenleg az IBM Lotus Symphony van fent, de új win megy fel, és ha már úgyis újra fel kell rakni, akkor kipróbálok egy újat. :D Az OOo már megvolt. :DDD
Komplett csomag is jó, meg különálló táblázatkezelő, és szövegszerkesztő is. Nem kell csodaprogi, nagyon egyszerű dolgokra használom csak. A táblázatkezelőt főleg diagrammok készítésére használom, a szövegszerkesztőnél inkább a .doc file olvasás a fontos.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7180) dr_strange válasza Bici (#7179) üzenetére


dr_strange
senior tag

pl. AbiWord

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7181) Bici válasza dr_strange (#7180) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Ez mennyival gyorsabb / lassabb, mint egy OOo, vagy Symphony?

Már csak táblázatkezelő kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7182) dr_strange válasza Bici (#7181) üzenetére


dr_strange
senior tag

Symphonyt nem hasznaltam, Ooo-nal kisebb, karcsubb, gyorsabb.

Tablazatkezelot nem ismerek (win ala), de pl. sok geppel egyutt telepitve jar az MS Works csomag, egyszerubb tablazatokhoz, dokumentumokhoz az is boven eleg lehet.

Vagy valamelyik online irodai alkalmazacsomag, ZOHO, GoogleDocs

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7183) Bici válasza dr_strange (#7182) üzenetére


Bici
félisten

Hát, én nem úgy vettem a gépem, így nem jár nekem ilyesmi.
Az online cuccokat meg nem csípem.
Majd keresek tovább a neten.
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#7184) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni a sandisk sansa mp3 lejátszó teljesen lefagyott ment a zene lejátszás gyorsan ki lett véve az elem sajnos nem lett kikapcsolva :O.Igy most nem teljesen kifagyott most nem lehet seki-sebekapcsolni,ha elem van benne akor a világit de nem reagáll a nyomógombokra a vista nem látja.Szeretném az egész flas legyalulni és talán sikerülne újra rá tenni egy új firmwarét igy erre keresek progit ha létezik egyáltalán :F

(#7185) dokee78


dokee78
félisten

Hy!
Mivel lehet XP alatt összevonni 2 partíciót?

(#7186) Biriboyka válasza dokee78 (#7185) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Partition Magic 8.0-val nekem egyszer sikerült. Ha megpróbálod azért mentsél előtte!!

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#7187) akaido válasza Dilikutya (#7177) üzenetére


akaido
addikt

Ha már Xvid:[River Past Screen Recorder Pro 7.7.2]
[I]"River Past Screen Recorder is an easy-to-use, fast, and powerful screen video recording software.

Record full screen, window (even if you drag it around the screen), fixed region, or cursor area. Output to AVI, DivX, XviD, MKV, OGM, WMV or MOV (optional) files, with choices of video codec with quality setting.

It will load the video compressors dynamically on your system for the best power and flexibility. Common codecs include Cinepak, Indeo 3, 4, 5, Microsoft Video 1, Motion JPEG, DivX and XviD. Use the latter two for the best speed and quality."[/I]

[ScreenVirtuoso Professional 3.13]

"ScreenVirtuoso enables you to record desktop activity and save the clip as AVI file, which can also be converted to MPEG 1/2 VCD/SVCD/DVD,SWF compatible formats. The program can limit recording to a selected window or a rectangle area on the screen. The program also captures DirectX output properly, which can often result in black screens during regular screen captures. You can choose to record audio and optionally annotate a scene with various shapes or speech bubbles. The program is easy to use, you can pause/resume recording via keyboard hotkeys, and also adjust the frame rate to achieve higher or lower quality videos."

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7188) akaido válasza akaido (#7187) üzenetére


akaido
addikt

[Free Screen Video Capture by Topviewsoft] Most futottam bele ebbe a progiba- semmit nem tudok róla-, mert én meg net tv felvevőt keresek.

[WM Capture 3.0 - esetleg még ez]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#7189) Jadro válasza Bici (#7179) üzenetére


Jadro
veterán

Ha csak olvasni kell akkor a Microsoft oldalán ott van a word, excel és power point viewer. Legális és gyors. De ezek csak olvasni tudnak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#7190) #65675776 válasza akaido (#7187) üzenetére


#65675776
törölt tag

Meddig ajánlgatsz neki olyan programokat, amiket alapból kizár a kimeneti formátum miatt?

(#7191) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Enyémre senkinek ötlete?

Olyan progit szeretnék - pontosabban konvertálót - amivel az angol filmek mellé be tudom rakni a feliratot, amit aztán be tudok konvertélni .avi-ból mondjuk .mp4-be.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#7192) blueMerle


blueMerle
veterán

Sziasztok

tudtok ajánlani olyan ingyenes programot, amivel le tudom jelszavazi az usb kulcsom? Tehát ha bárhol használom egy jelszó megadásával lehessen csak hozzáférni az adatokhoz.

Koszonom elore is :R

(#7193) ZCoyote válasza blueMerle (#7192) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez?

Romani ite domum.

(#7194) blueMerle válasza ZCoyote (#7193) üzenetére


blueMerle
veterán

Hálás köszönet :R

(#7195) GD válasza GD (#7158) üzenetére


GD
őstag

hátha valakinek kell hasonló, találtam: dragking a neve

(#7196) cigam válasza Biriboyka (#7191) üzenetére


cigam
félisten

A Handbrake rátudja égetni a fílmre a feliratot, és tud mp4-be konvertálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7197) dokee78


dokee78
félisten

Van egy gondom!
A C: van a rendszer
A D:-n a progik
Telepítettem és az E,F megcserélődött.
Telepítés előtt az E: az HDD partíció volt az F pedig a DVD meghajtó,valahogy vissza lehet cserélni?

(#7198) kraftxld válasza dokee78 (#7197) üzenetére


kraftxld
nagyúr

start, futtatás, diskmgmt.msc

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7199) Biriboyka válasza cigam (#7196) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Megpróbálom, köszönöm! :R

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#7200) akaido válasza #65675776 (#7190) üzenetére


akaido
addikt

Még egy hétig elég lesz? :U
ill. amíg valakinek nem "báncsa a szemejét" a segítő szándék.
Peace.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.