Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) liszi70


liszi70
nagyúr

SunMount3r -nak erre a problémájára nem lett volna megoldás a torrent? Bocsánat, hogy egy 11 napos, már lezárt ügyet bolygatok, de néhány hétig nem olvastam a topikot, és lemaradtam. :B Többen írtatok többféle megoldást, bonyolultat és egyszerűt is, de a torrent nem szerepelt köztük. Egy tök egyszerű és ingyenes torrent klienst kell telepíteni mindkét gépen, legyártani a fájlokhoz a torrentet ami pár kattintás, átküldeni, aztán mehet bármilyen nagyságú fájl a másik gépre. Vagy nem jól gondolom, hogy ez is megoldás lehet?

(#53002) woodworm válasza liszi70 (#53001) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy emlékszem a torrentes topikban is érdeklődött, de az esetleges mindkét oldal szolgáltatói natolás esetén nem alkalmazható.

(#53003) BitRider válasza liszi70 (#53001) üzenetére


BitRider
aktív tag

De, és ajánlva is volt kétszer a Resilio Sync.

(#53004) liszi70 válasza woodworm (#53002) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az esetleges mindkét oldal szolgáltatói natolás esetén nem alkalmazható"

Ez milyen esetben fordulhat elő?

(#53005) liszi70 válasza BitRider (#53003) üzenetére


liszi70
nagyúr

"De, és ajánlva is volt kétszer a Resilio Sync"

Jaaa, hogy ez is egy torrent progi? Nem ismertem, ezért nem tűnt föl. :) De ez sem kell, ha valamilyen torrent-kliens már van a gépen, mindegy melyik.

(#53006) BitRider válasza liszi70 (#53005) üzenetére


BitRider
aktív tag

Igen, eredetileg BitTorrent Sync néven futott és a μTorrent-et is felvásárló (majd elkúró) cég hozta létre. Majd a progi fejlesztői kiváltak és azóta külön nyomják a Resilio Sync-ket.

(#53007) totron válasza SunMount3r (#52975) üzenetére


totron
addikt

--

[ Szerkesztve ]

(#53008) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

A C meghajtóm, ahol a Windows van, ott folyamatosan csökken a lemezterület.
Létezik olyan program, ami kimutatja pl. hogy melyik mappában lévő fájl vagy fájlok növekszenek?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#53009) racskobalazs válasza neo81 (#53008) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Szia,

WinDirstat egy tök jó progi, emellett van ugye a beépített clearner windows-ban (adminként futtasd). Ez a kettő külön-külön vagy együtt is meg fogja tudni mondani mik azok a fileok amik sok helyet visznek.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#53010) BitRider válasza neo81 (#53008) üzenetére


BitRider
aktív tag

Ott van az összefoglalóban: TreeSize Free

Ez az előbbi ajánlatnál átláthatóbb és kezelhetőbb progi. Nyilván olyat egyik se fog neked mutatni, hogy mi változott. De ha nem pár GB-ról van szó, hanek valódi problémáról, akkor segíthet felderíteni.

Ami a takarításhoz jól jöhet (nem rendszeres használatra), az a BleachBit.

[ Szerkesztve ]

(#53011) BiP válasza neo81 (#53008) üzenetére


BiP
nagyúr

Korábban én is a Treesize-t használtam, de a múltkor próbáltam a Windirstatot, az jobban bejött.
Az eredeti problémához: bármi lehet (windows update, temp, Outlook mailbox, stb), de a fenti programokkal nyomon tudod követni, hogy hol van gyanús méret, de amit esetleg érdemes megnézni kézzel is, az a Windows Search indexe. Ez meg tud duzzadni. C:\ProgramData\Microsoft\Search\Data\Applications\Windows\Windows.edb

Nálunk ez okozott mostanában komolyabb gondot, bezabált 300gigát. De egy sima rebuild megoldotta a dolgot.

#53010 BitRider : Takarításhoz, orphan file-ok pucolásához még a PatchCleaner is nagyon jó, igaz, ezt már jó sok éve nem fejlesztik.

(#53012) ollie válasza neo81 (#53008) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Először is, jobb katt a meghajtón, majd tulajdonságok és Lemeztisztítás (Disk cleanup). Van ott egy gomb a rendszerfájlok tisztításához is (pl az update-ekhez használt fájlokat leszedi, meg a visszaállítási lehetőséget előző windows verzióra).

Aztán: windows beállítások -> rendszer -> háttértár(?) storage (még itt is lehetnek fájlok, amit az előző nem távolított el)

***

(#53013) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

A duplicate cleaner programmal kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a megtalált azonos fájlok listáját lehet-e méret szerint listázni? Nem jövök rá hogy lehetne megoldani.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#53014) BitRider válasza ollie (#53012) üzenetére


BitRider
aktív tag

* Lemezkarbantartó

(#53015) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,
Macrium Reflect program használatával kapcsolatban kérnék segítséget.
Kipróbáltam a v8.0.7783 Macriumot, de nem működik rendesen, nem bootol be a pendrive. A 7.3 verzióval soha semmilyen boot probléma nem volt.
Készítettem képernyőfotót, vajon mi lehet a gond? Én rontanék el valamit?
A gép egy Dell Optiplex 3050 Micro i5-7500T 8GB RAM

Csináltam 2 képet a hibákról, hátha nektek többet elmond.

[ Szerkesztve ]

(#53016) BitRider válasza tpeter77 (#53015) üzenetére


BitRider
aktív tag

Esetleg próbáld ki az újabb Rescue Media-t!

(#53017) cigam válasza tpeter77 (#53015) üzenetére


cigam
félisten

USB2(másik) pontban, másik pendrive-al is próbáltad?
Miköze ennek a "milyen program ami..." témához?

Mondjuk kérdés, hogy miért ragaszkodsz hozzá, ha ennyire nem működik?! 12 egy tucat ezekből a programokból. Clonezilla, Aomei Backupper, ...

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#53018) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Milyen programmal tudok ingyen faxot küldeni számítógépről?

15 éve nem küldtem faxot, most kellene egyet küldenem, de nem találok olcsó lehetőséget.

A PDF24 csak 5 oldalt enged ingyen küldeni, az én faxom 7 oldal lenne. A következő lépés egy 8 dezső/hó előfizetés :(

Google bővítményből próbáltam a Fax.Plus-t, ez se enged ennyit küldeni, illetve a CoCoFax-ot, ez csak az USA-n belül enged ingyen küldeni :(

Az is jó lenne, ha mondjuk kérne egy alkalomra 1-2 dolcsit a küldésért, de nem találtam köztes lehetőséget, ingyen enged 4-6 oldalt, aztán a következő lépés egy 8 dolcsis havi előfizetés :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#53019) Met válasza Donki Hóte (#53018) üzenetére


Met
nagyúr

Szétszeded 4 és 3 oldalra és két faxot küldesz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53020) Donki Hóte válasza Met (#53019) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem rossz ötlet, de sajnos összesen enged havonta 5 oldalt küldeni, tehát ez a két részre bontás úgy működhetne, hogy március 31-én 23 óra 59 perckor küldöm el az egyik faxot, a másikat pedig 2 perccel később :K

(Persze tudni kellene azt is, hogy milyen időzóna szerint kell nézni a 23 óra 59 percet :O )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#53021) Met válasza Donki Hóte (#53020) üzenetére


Met
nagyúr

A3-as oldalra összeraksz 2 A4-est?:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53022) bacus válasza Donki Hóte (#53020) üzenetére


bacus
őstag

Erre nem megoldás több regisztráció?

De most akkor ez egy egyszeri alkalom vagy rendszeres fax küldés lesz? A grandstream telefonközpontok (olcsó kisvállalati/otthoni központja is van pl ucm6102) is mind tud faxot fogadni/küldeni. Lehet a munkahelyed rendszergazdája meg tudja oldani, csak kérned kellene.

Faxmodemet meg évekkel ezelőtt vettem használtan kb 1000 ft-os áron, sok embernél ott lehet a fiókban, kölcsönkéred elküldöd amit akarsz, visszaadod, megveszed, stb.

Sok multifunkciós gép is tud faxolni, hp másolók, amik ugye szkenner, hálózati nyomtató, fax, másoló funkciókat látnak el, persze nem csak hp tudja, de ilyennel naponta találkozom még otthoni háztartásokban is.

vehetsz faxot is fillérekért.

Meg újat, nem annyira fillérekért :D

[ Szerkesztve ]

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#53023) Donki Hóte válasza bacus (#53022) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi az ötleteket.

Mint írtam, 15 éve nem küldtem faxot, nagy valószínűséggel 20 évig megint nem fogok :K

Vezetékes telefonvonal nincs a közelemben, szóval fizikai fax készülék használata nem opció.

Igazából azért akartam faxolni, hogy ne kelljen elballagni a postára és ajánlott levélben feladni az aláírással ellátott papírokat.

Beszkennelve már elküldtem a másik félnek, de úgy nem jó nekik, postán, vagy faxon fogadják csak be. Gondolom, hogy ez csak az időhúzás miatt van, nehogy már jól érezzem magamat :(

Reméltem, hogy van valami ingyenes/olcsó faxküldési lehetőség, de ha nincs, akkor marad a posta.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#53024) BiP válasza Donki Hóte (#53023) üzenetére


BiP
nagyúr

Még mindig nem értem, hogy a kettédarabolás miért nem opció?
Akkor is,ha csak havonta enged pár oldalt.
Az egyikkel elküldöd az egyik felét, a másik programmal meg a másik felét.
Esetleg az említett 2 regisztráció.

(#53025) bacus válasza Donki Hóte (#53023) üzenetére


bacus
őstag

Beszkennelve nem jó, de azt tudod, hogy a tarhelyedre belépve tudod hitelesítetten aláírni a pdf-t, az sztem erősebb a faxnál, (ami nem is tudom miért jobb mint az elektronikusan elküldött..)

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#53026) Met válasza Donki Hóte (#53023) üzenetére


Met
nagyúr

A scannelt pdf pont annyira hiteles mint a faxon küldött papír :W
Azt lehet tudni hogy kik ezek az észlények? Azon csodálkozok hogy egyáltalán van mivel fogadni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53027) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Böngésző kiegészítőt keresek, amivel a lehető legtöbb weboldal...
1.) a weboldal megnyitásakor automatikusan átvált sötét módba,

2.) azon oldalak, melyeknek nincs előkészített sötét mód/szemkímélő mód verziója, azokat a plugin/kiegészítő konvertálja át sötétbe, DE úgy, hogy a lehet legtöbb tartalom használható és olvasató maradjon (ne legyen gagyi hatású és torz).

3.) No1. Chrome, No2. Firefox, No3. Edge használatához keresem ezt.

Köszöenttel várom visszajelzésetek, tapasztalatotok.

(#53028) Cs1csó válasza zsoltip (#53027) üzenetére


Cs1csó
félisten

Dark Reader: automatikusan sötét módban nyitja meg az oldalakat, de felismeri ha egy oldal már alapban sötét módban van - pl. itt a PH-n alul át lehet állni sötét módra görgesd le jobb oldalt alul ott lesz - és akkor nem kapcsol be hiszen nem kell.

Ha nem vagy elégedett a színképpel pl. nem látod a szöveget vagy hasonló akkor van 4 fajta mód is ahogy megjelenítheti a sötét módot. pl. static, dynamic stb.ű

A felkeresett oldalakat menti és ezért előbb utóbb még gördülékenyebb lesz azok betöltése

(#53029) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű alkalmazást (apk-t) szeretnék készíteni amibe lenne 2-3 kép és hozzá vagy 2 gomb
Tudtok javasolni valami free windows-os progit? (ami full egyszerű)

:R

(#53030) racskobalazs válasza detroitrw (#53029) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Android studio?

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#53031) Donki Hóte válasza Met (#53026) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy biztosítóról van szó.

Ott nehezítik az ügyfelek életét, ahol csak tudják :W

De még örülhetek, hogy levélben vagy faxon fogadják a bejelentéseket és nem kell személyesen az ügyfélszolgálatnál egy kőtáblára felvésni a bejelentést :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#53032) detroitrw válasza racskobalazs (#53030) üzenetére


detroitrw
addikt

Megnezem koszi

(#53033) BiP válasza Donki Hóte (#53031) üzenetére


BiP
nagyúr

Köbe, vagy milyen kőkorszaki biztosító ez ?

(#53034) Dluinet válasza BiP (#53033) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minden biztosító élvezi a FAX-ot.
Azzal lehet azonnal (legalábbis a datálás a fax megérkezése lesz) lemondani vagy megkötni egy terméket.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#53035) dqdb válasza Cs1csó (#53028) üzenetére


dqdb
nagyúr

Használj Vivaldit, éppen a legfrissebb verzióban jött ki ilyen feature.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#53036) BiP válasza Dluinet (#53034) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálunk az autónál lehetett online bejelenteni, másiknál meg lemondani. Mindkettő modern, egyik se kért faxot.
El is küldgem volna az anyjukba, hogy 2024-ben itt tartanak.

(#53037) Met válasza Donki Hóte (#53031) üzenetére


Met
nagyúr

Tudom a postára mászkálást akarod kikerülni de ott tudnak faxolni is. Legalábbis régen lehetett. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#53038) Donki Hóte válasza BiP (#53036) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem mondom meg, hogy melyik biztosítótól van szó, de régen Hungária Biztosító volt a neve.

Egyszerűen túlzásba viszik a bürokráciát :W

Amikor megkötöttem a biztosítást, akkor elektronikus kapcsolattartást jelöltem meg, ami akkor azt jelentette, hogy emailban küldik meg a dokumentumokat.

Aztán egy év múlva "fejlesztettek", az elektronikus dokumentumokat védett PDF formájában küldték meg, amihez a kódot ők adták (nem én választottam a jelszót), szerencsére viszonylag egyszerű volt a kód, mert a jelszókezelők nem tudták automatikusan beilleszteni, mindig nekem kellett beírni.

Aztán valószínűleg ezt nem találták eléggé biztosnak (ja, valaki ellopja a kódot és elolvassa, hogy elmaradásban vagyok a befizetéssel :U ), megint fejlesztettek. létrehoztak egy "portált".

Ez kb. olyan, mint az Ügyfélkapu Tárhely, te csak egy értesítést kapsz, hogy üzeneted érkezett, de a hozzáférés sokkal bonylultabb, mint az Ügyfélkapunál. Ha be akarsz jelentkezni, akkor kell a felhasználóneved és a jelszavad, valamint egy létező biztosításod szerződésszáma. Ha ezen túljutottál, akkor sem enged be, hanem a regisztrációkor megadott mobilszámra küld egy kódot, amit még be kell írni.

Ha ezt megtetted, akkor jutsz be, akkor tudod elolvasni, hogy hátralékban vagy :W

Viszont ha én akarok nekik bármilyen bejelentést tenni, akkor rendelkezésre áll a posta és a fax :O

Sajnos nem tudem felmondani a biztosítást, én barom hűségidővel kötöttem :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#53039) BiP válasza Donki Hóte (#53038) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha az Allianzra gondolsz, nekünk autó van ott (kötelező + casco). A portáljuktól falnak megyek. De legalább online.
Kijött februárban az éves díj, hogy mennyi lesz, emeltek 40ezret.(akkor minek nő a bonusz besorolás, ha semmit se ér? Ráadásul volt rajta 10% hűségbónusz is :W ) Anyátok. Felmondtam, online, mert közelgett a 30napos határidő.
Aztán újrakötöttem. Náluk, ugyanazt, de olcsóbban, mint a tavalyi. Ha nektek ez kell...
(Gondolom az alkuszt is fizetni kell, persze az én pénzemből. Vagy nemtommi. 1 óta utánajárás 80e ftot jelentett)

Nem tudom, mihez kell fax, de ez 2024-ben a szopatás csimborasszója.

(#53040) bacus válasza BiP (#53039) üzenetére


bacus
őstag

Nem tudom nálad hogy volt, de a kötésnél rákérdez a km óra állásra, illetve, hogy mennyit mész vele várhatóan. Ez nagy mértékben befolyásolja a díjat. A helyzet az, hogy ha ezt nem frissíted a felületükön, akkor a régi biztosítás drágább lesz, hiszen feltételezi, hogy többet mentél vele, és még az előző biztosítási kedvezményt (amit ugye a te általad megadott válható km-bőlkalkulált is visszavonja)

A km óra állást frissítve, és persze megfelelve annak, hogy mennyi volt a várható km, a régi biztosításod is lecsökken annyira mint az új. Tehát ezt újra kötni - legalábbis az én esetemben - csak akkor érte volna meg, ha sokkal többet megyek, mint a kalkulációnál megadott.

Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

(#53041) BiP válasza bacus (#53040) üzenetére


BiP
nagyúr

Sose próbáltam más adatokat megadni, így nem tudom, mennyi hatása lenne annak, ha más futárt írok be.
1 éve vettük a kocsit, az eladó minket kérdezett, úgy töltötte ki az alkuszos oldalon a biztosítást, abból választottuk ezt.
Idén jött az éves levél 40rel többről. Pedig nem mentünk többet, de nagyságrendekkel kevesebbet sem, mint a megadott sáv.
Ha én kitöltöttem az alkusznál ugyanazt, azzal is olcsóbb lett, mint az automatikus, de a cég saját portálja meg még kevesebbet hozott ki. Ezért költöttem tök újat.
Ám lehet, hogy a km. ennyit számítana, de akkor se akarjanak már default átvágni.

[ Szerkesztve ]

(#53042) Lauda válasza Lauda (#53013) üzenetére


Lauda
félisten

Ha esetleg másnak is könnyítene a dolgán:

A méret szerinti listázás lehetőségét nem találtam meg, azonban arra van mód, hogy a duplikált fájlokon jobb klikket nyomunk és a fájlméretet be tudjuk állítani például 100 mb - nál nagyobbra, így csak azokat listázza.

[ Szerkesztve ]

(#53043) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Sziasztok!

OBS-ben nem kéne automatikusan ingame is felvenni a képet, ha elindítok egy teljes képernyős módot? Van valami beállítás, amit nem találhattam meg?
Játék helyett csak fekete képernyőt vesz, asztalon tökéletes.

(#53044) racskobalazs válasza Grave_444 (#53043) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Felvételi mód esetleg? 2 féle van, lehet automatikusan rosszat állít be, nekem volt már vele gondom.

Esetleg teljes képernyő felvétel helyett van olyan is, hogy játékfelvétel, vagy adott ablak felvétele, ezeket is kipróbálhatod.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#53045) tpeter77 válasza Grave_444 (#53043) üzenetére


tpeter77
addikt

Esetleg próbáld ki az oCam programot, nálam bevált igaz nem játékot rözgítek vele hanem Skype előadást.

(#53046) BitRider válasza Grave_444 (#53043) üzenetére


BitRider
aktív tag

vokoscreenNG a másik ajánlott felvevőprogram, nem az oCam. Open source, jobb a felülete, több funkciója van, rendszeresen frissített, magyar nyelvű stb.

Egyik program sem automata vesz fel, hanem billentyűparancsra. Az OBS-nél előbb ki kell választani, hogy mit vegyen fel (source). Most nincs előttem, nem tudom megnézni a módokat, de van játékra is alkalmas is.

Ha egyszerűbb kell, akkor próbáld azt, amit linkeltem. Ott nem kell forrást választani, azt fogja rögzíteni, amit látsz a képernyőn (játékhoz is jó).

[ Szerkesztve ]

(#53047) Grave_444 válasza racskobalazs (#53044) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Próbáltam, fekete képernyőt veszi úgy is.

BitRider
Ez jó lenne, ha 2 másodperc után nem az álló képet rögzítené. :D

tpeter77
165Hz-es a monitorom, laggol az egész, mintha csak 60FPS-t tudna.

(#53048) BitRider válasza Grave_444 (#53047) üzenetére


BitRider
aktív tag

Látom, régóta szenvedsz ezzel a felvétel kérdéssel... Írtam jó progit és kifejezetten ellenjavaslatot az oCam-re.

A voko-ban fel lehet húzni a képkockák számát az alábbi fülön (nekem is 165-ös a monitorom). Ha ezt nem tudja megfelelő sebességgel rögzíteni, akkor kevés a hardware alatta, esetleg a driver / VGA / win is hibás, ha fekete az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#53049) Grave_444 válasza BitRider (#53048) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Megtaláltam ezt a beállítást, utána írtam.

oCam jónak tűnik, legalábbis ha a kész anyagot feltöltöm YT-ra.

(#53050) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Keresek secure bootal bootolható winPE ISO-t. Csak filekezelő legyen benne, fileokat kell átmozgatni egyik könyvtárból a másikba, más tudás nem kell bele. Win10 vagy 11 alapú legyen korszerű gépekhez egerészve gui-n.
A mérete pici legyen <200MB.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.