Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) imolnar855 válasza SunMount3r (#50000) üzenetére


imolnar855
újonc

Ez felettébb gyors volt, köszönöm szépen!

(#50002) tonyrulez válasza imolnar855 (#50001) üzenetére


tonyrulez
őstag

Vagy ha egyszerre szeretnél sokból könnyen kinyerni feliratot (pl. sorozat), akkor Inviska MKV Extract (szintén MKVToolnix-ot használ)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#50003) gyulank válasza cigam (#49987) üzenetére


gyulank
addikt

Nem attól van, PNG-ben szoktam. Ez a kép lenne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50004) SpaceJam válasza gyulank (#50003) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

De, attól van, amit a képformátum után leírt.

Ugyanazt az élességet 90 fokos forgatásokkal lehet megtartani, hiszen ott megoldható, hogy a koordinátákat "címkézzük" csak át, így a vonalak nem változnak. Bármely más esetben újra kell kódolni az elforgatott képet, ami egy ilyesmi, párhuzamos vonalakkal teli képen különösen látható lesz.

Ha jó minőségben szeretnél szerkeszteni, akkor a megoldás az, ha szerkesztéskor (lényegesen) nagyobb felbontást használsz, mint ami az export lesz. Az átméretezés/exportálás esetén pedig tesztelgetheted a különféle kódolási eljárásokat (a Photoshop-ban erre pl. biztosan van lehetőséged). Én sokszor szerkesztek logókat, így rendszeresen váltogatok automata és bicubic mód között attól függően, hogy milyen a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50005) cigam válasza gyulank (#50003) üzenetére


cigam
félisten

A preview, de még a letölthető verzió is elég kis felbontású. És de. Sajnos az interpoláció miatt homályosodik. Különféle algoritmusokkal átszámolják az összes képpont helyzetét és színét.
Próbáld ki Gimp-ben vagy a neked tetsző képmanipulátorral, amelyik lehetőséged ad rá, hogy kipróbálod a különböző algoritmusokat, és azok beállításait.

PNG esetén is lehet tömörített(külböző fokozatokban) és tömörítetlen. Mentés előtt, de a forgatás után még nem homályos?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50006) gyulank válasza cigam (#50005) üzenetére


gyulank
addikt

Alapból Gimpben próbáltam. Másban nem is lehet. És nincs semmi beállítási lehetőség, hiába van a leírásban. Ha tömörített, ha nem, elvileg veszteségmentes. De homályos forgatás után is.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50007) SpaceJam válasza gyulank (#50006) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A PNG formátum lehet veszteségmentes, az elforgatás, mint művelet viszont nem az. Nagyobb kép kell kiiindulópontként, ha minőséget produkálnál. A Deviantart-on ez a legnagyobb elérhető képméret. [kép]

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50008) cigam válasza gyulank (#50006) üzenetére


cigam
félisten

Valamit rosszul tetszik csinálni: [link]
Más programokban is van rá lehetőség.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50009) gyulank válasza cigam (#50008) üzenetére


gyulank
addikt

Valóban. A naggyal, meg a NoHaloval jónak néz ki. Köszönöm! XNview-el próbáltam, de az 1fokig nem mozdult, utána meg nagyot ugrott, a többi amit ismertem meg max. derékszögeket bírt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50010) poirot válasza gyulank (#50009) üzenetére


poirot
senior tag

XNview-nél egyéni forgatást választva 0.1 fokonként lehet léptetni, de persze lehet többet is.

(#50011) gyulank válasza poirot (#50010) üzenetére


gyulank
addikt

De mikor léptettem semmit nem csinált 1-ig, következő lépésnél meg megugrott, vissza léptem egyet ugyanoda ugrott.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#50012) woodworm válasza SpaceJam (#49998) üzenetére


woodworm
veterán

Valami problémád van a kétablakos fájlkezelőkkel?

(#49997) SunMount3r
Double Commander, kezeli a TC kiegészítéseit. Ha az sshfs drivert telepíted a windowsra, akkor csatolni tudod a távoli meghajtót és a winscp-hez hasonlóan tudod kezelni TC és DC panelen is.

(#50013) SpaceJam válasza woodworm (#50012) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A Windows handicap funkcióival sincs gondom; használja, akinek szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50014) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Notepad++-hoz hasonló programot keresek. Termékfeedekhez (xml, csv) használtam eddig a Notepad++-t, de a shoprenteres feedeket már valamiért nem nyitja meg, hibát dob. Tudnátok esetleg ajánlani valami ehhez hasonlót? Előre is köszi!

(#50015) SpaceJam válasza Ronam (#50014) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Miért, mekkora a kérdéses fájl és mit tartalmaz? Milyen verziót használtál a Notepad++-ból? Ha valami régebbit, akkor első próba legyen az új! Ezen kívül ezek vannak még egyszerűtől a komolyabbig:

Notepad2-mod
Text Editor Pro
Sublime Text
Visual Studio Code

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50016) Ronam válasza SpaceJam (#50015) üzenetére


Ronam
addikt

Webáruházak termékeinek az adatait tartalmazza (terméknév, ean kód, link, képlink stb). Lehet az egyik frissítés miatt szállt el, mert régebben működött rendesen. Megpróbálom ezeket amit írtál, köszi!

(#50017) Janos2015


Janos2015
csendes tag

Sumatra v3.3.3 pdf olvasó letöltve, a betekintő ablak mappanézetben nem működik. Miniatűröknél pipa kiszedve. Hogyan lehet betekinteni mappanézetben ? thx.

(#50018) Fire/SOUL/CD válasza Janos2015 (#50017) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell eltávolítani, simán telepítsd újra, de ezzel a beállítással.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#50019) Janos2015 válasza Fire/SOUL/CD (#50018) üzenetére


Janos2015
csendes tag

Köszönöm! :R

(#50020) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Köszönöm szépen az obs studio ötletét! :R Véletlenül akadtam rá a topikban. :)

Azt szeretném kérdezni, hogy nálatok is ilyenek a felvételek?

Bárhova állítom a minőséget, ilyen marad. Lehetne olyan minőségben felvenni vele, ahogy a képernyőn látom?

Köszönöm szépen! ;)

(#50021) SpaceJam válasza Lauda (#50020) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Véletlenül benne van az összefoglalóban is ezer éve.

Egyébként könnyű a beállításaikban eltévedni, ezért érdemes újból ellenőrizni, hogy tényleg a video-felvételi minőséget állítod és nem a streaming-ét. Első indításkor amúgy feldob egy varázslót is, amivel már akkor be lehető lőni jóra a minőségét. Nekem így nézett ki a beállítások erre vonatkozó része pár verzióval korábban (Recording fül, nem Streaming!), amivel teljesen jó minőséget kaptam:

Használja a videokártyát, így nem árt, ha az van. :) Gagyi laptoppal más tud lenni a helyzet.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50022) Lauda válasza SpaceJam (#50021) üzenetére


Lauda
félisten

Nem kerestem konkrétan ilyen programot most, csak a topikot olvasgatva találtam rá és ugrott be, hogy hasznos lenne számomra. ;)

Köszönöm szépen a beállításaidat! :R ;)

(#50023) SpaceJam válasza Lauda (#50022) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Nyilván videokártya-függő, hogy milyen encoder-t enged majd beállítani, de azzal a két állítókával tudsz legfőképp játszani (Preset / Quality preset). Meg én jobban szerettem az MP4-es output-ot.

Érdemes lehet körbenézni a Neszén, kb. 250 válogatott progi van fent most, szemben az itteni 120 darabbal. :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50024) Lauda válasza SpaceJam (#50023) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm az ötleteket! :B :R

--------------------------------------------------

Az rtlmost tudhat valamit, még ilyen progival sem lehet menteni dolgokat, csak a fekete képet és a hangot rögzíti. :D

[ Szerkesztve ]

(#50025) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Keresek egy olyan programot PC-re amivel tudok a routeren portforwardot beállítani/törölni UPnP-vel.
Azért van rá szükség mert a buta szolgáltatós router csak upnp-t kezel, manuálisan nem lehet portforwardot beállítani. Ilyen programot ugyan találtam Androidra, de kényelmesebb lenne ezt asztali pcn intézni..

(#50026) SpaceJam válasza Doky586 (#50025) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

manuálisan nem lehet portforwardot beállítani

És ha be lehet, akkor sem biztos, hogy bármire hatással van (pl. ZTE). Fillérekért lehet kapni használt routert.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50027) Doky586 válasza SpaceJam (#50026) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezen felálláshoz: [kép] (albérlet, szomszéd, kollégium, stb)

(#50028) SpaceJam válasza Doky586 (#50027) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Szerintem itt próbáld meg!

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50029) Doky586 válasza SpaceJam (#50028) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Említettem hogy wifis (telefonos) megoldásom van. UTP kábeles megoldást keresek windowsra. (ezért nem jó a wifi topik) :K

(#50030) SpaceJam válasza Doky586 (#50029) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

akkor ez

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50031) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Az összefoglalóban ajánlott AIMP-et használom, de észrevettem, hogy a telepítőjére bejelez az ESET Internet Security, ill. egyszer engedtem csak (régen) a netről frissülni, és akkor emlékeim szerint mindenféle csúnyaságot töltött le...
Mit tudtok erről?
Ill az ingyenes Media Monkey-t ajánlották helyette, ami állítólag kiváló zenekatalogizáló is, erről mi a vélemény?

(#50032) SpaceJam válasza aquark (#50031) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Akkor talán meg kéne válni attól a hulladéktól - és nem az AIMP-ra gondolok... Semmiféle csúnyaságot nem tölt le az AIMP, már amennyiben a hivatalos oldalról, vagy megbízható szoftveres oldalról származik. Most jelent meg az 5-ös változat új skinnel, ajánlott továbbra is. Meg egy fals riasztásoktól mentesebb internet security se ártana. Az ESET olyan, mint a freemail - csak nem bír kikopni a köztudatból...

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50033) milu


milu
aktív tag

Zoom konferencia beszélgetéseket szükséges felvennem a program beépített felvevőjével.
A felvételeket szükséges lehet kiegészítenem képekkel, introval, egyéb anyagokkal...
Jelenleg a vágáshoz és a videó anyag szerkesztéséhez a Kdenlive programot kezdtem használni.
Amit tapasztaltam ezalatt a pár alkalommal, hogy például a 93 MB-os, 1 órás felvétel "meghízott" kétszeresére, háromszorosára.

Tegnap a Movavi Video Suite (fizetős) programmal kipróbáltam a videó tömörítését, amiben egy olyan beállítás is volt, hogy ugyanakkora méretre konvertálja, amekkora az eredeti felvétel volt.

Tudtok-e olyan megoldást (alkalmazást) ajánlani, amivel a szerkesztett videót az eredeti (Zoom által készített) méretre lehet a szerkesztés után készíteni, tömöríteni?
(A HandBrake programban sem találtam olyan beállítást, amivel ezt a kívánt az eredményt el lehet érni)

(#50034) cigam válasza milu (#50033) üzenetére


cigam
félisten

Csak beállítás kérdése. Amikor exportálod, akkor a forrás anyag bitrátáját állítsd be, és máris közel egyforma méretű anyagot kapsz(feltéve ha a hosszuk megegyezik).

Doky586
UPnP Wizard

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50035) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Milyen programot/oldalt/mobil alkalmazást ajánlanátok egy iPhone 11-el lőtt fotó feljavítására? Normál esetben vállalható képeket csinál a telefon, de a sorozatkép módban az élesség nem lett az igazi.

Köszönöm!

(#50036) Cs1csó válasza woolwich (#50035) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg a GIMP vagy a Paint.NET

(#50037) liszi70 válasza woolwich (#50035) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az élesség nem lett az igazi"
Szerintem az élességet igazából nem lehet korrigálni. Vannak machinációk, amik az élesség látszatát képesek kelteni, ezt bele is teszik a képszerkesztő progikba, de ami nem éles az eredetiben, az valójában utána sem lesz az. Nem lehet részleteket elővarázsolni onnan, ahol nincs. :)

(#50038) milu válasza liszi70 (#50037) üzenetére


milu
aktív tag

"Képlopó" programot keresek, ami az alábbiakat tudja:
Számokkal lehessen beállítani a kinyerendő kép méretét és a képernyőn elfoglalt helyét.
Azért fontos nekem ez az opció, mert sokszor van szükségem arra, hogy a képernyő képét akár később (egy-két hét múlva), azonos pépernyőhelyről, azonos méretben kell kinyernem.

Ismertek/használtok ilyen megoldást?

(#50039) SpaceJam válasza milu (#50038) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

A ShareX-et nézegesd meg, az elképesztően sokat tud ingyen.

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50040) milu válasza SpaceJam (#50039) üzenetére


milu
aktív tag

SpaceJam köszi a gyors válaszodat!

Sajnos nem találtam meg a keresett lehetőséget!
Ettől függetlenül valóban nagyon jó program a Sharex!
Van benne egy olyan opció, hogy "Legutoljára használt régió", sajnos ezt sem lehet beállítani, "csak" a legutolsó régióra emlékszik...

A kívánt tulajdonságú képlopót továbbra is keresem!

(#50041) AtHoS válasza milu (#50040) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha mégsem találnál, akkor egy egyszerű iview megoldja neked ezt a problémát utólagos régió kivágással. Meg tudod adni a kívánt képterület helyét x-y koordinátákkal és a méretét width-high értékekkel, amit el is tud menteni, de batch műveleteknél egyéb dolgokat is hozzá tudsz csapni, ha szükségesnek látod és ezen beállításokat fájlba menteni, később betölteni.

De bizonyára más képkezelők is hasonlóan jók lehetnének ehhez

ui.
Mondjuk iview tartalmaz képlopó funkciót is, ahol x-y koordinátákkal lehet beállítani a képlopás helyét és width-high értékekkel a méretét

read-only mode on the forum

(#50042) milu válasza AtHoS (#50041) üzenetére


milu
aktív tag

AtHoS! Egyedi a javaslatod, de a szándékomat maximálisan kiszolgálja! Köszönöm, ez zseniális!

Annyit kérek még, hogy a képernyőn és a beállítások miatt a beírandó x és y pontokat, (mert nem mindig az y=0 és nem mindig az y=0 pontra kell beállítanom a képernyő mentés területét) hogy tudom meg, mert akkor ezeket az értékeket elmenteném későbbre! (Amikor ugyanakkora méretű és ugyanazon a helyen lévő képet kell lementenem)

[ Szerkesztve ]

(#50043) milu válasza milu (#50042) üzenetére


milu
aktív tag

Sharex megmutatja a képernyőn elhelyezkedő pozíciót, (x és y koordináták) méretet. (a feltöltött kép bal felső sarka, fekete alapon, fehér betűk, számok)

(#50044) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Olyan programot keresek Win10-re, amely megmondja részletesen a kijelző panel adatait.
Köszi előre is.

(#50045) SpaceJam válasza májkimiki (#50044) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Ilyen nincs szerintem. Amit lehet róla tudni, azt látod bármelyik HW-infó progi. Pl. a HWiNFO. :)

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50046) SpaceJam válasza SpaceJam (#50045) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

-val

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50047) w.miki


w.miki
veterán

PDF széleinek automatikus le vágását mivel lehet megcsinálni? Hogy a dokumentum teljesen kitoltse a képernyőt már megnyitásnal.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50048) SpaceJam válasza w.miki (#50047) üzenetére


SpaceJam
aktív tag

Menj neki a PDF24-nek, az a legteljesebb PDF-szerkesztő ingyenesen.
Ezen túl szerintem csak fizetős megoldás lesz a dologra.

[ Szerkesztve ]

neszetools.hu ● pc360.hu

(#50049) w.miki


w.miki
veterán

Néztem az online részt. De ott melyik lehet a margó levágó opció?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#50050) AtHoS válasza milu (#50042) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha az első mentés egyedi terület megadást igényel, akkor az 5-ös Custom rectangle/region capture pontot kell kijelölni. Ilyenkor capture alkalmával megjelenik a képernyőn egy széltől-szélig érő függőleges+vízszintes vonal, aminél a kereszt aktuális helyzetének x-y koordinátáit mutatja a kereszt mellett balra-fent. Ha megvan a bal felső sarok, akkor katt (ha nem mozdítjuk a kurzort, akkor mutatja az X-Y koordinátákat a kattintás pillanatában)
A kurzort elmozdítva átvált a mutatott érték width-height-ra, majd a terület kijelölése után újabb katt és kész a képernyőmentés.

Nem valami felhasználóbarát, mert az x-y koordinátát meg kell jegyezni, míg a width-height pedig a mentett kép méretéből meglesz később is, bár erre is van lehetőség megjegyezni.

Sajnos a ShareX általi kényelmes nyújtogatom a téglalapot kényünk-kedvünk szerint itt nem érhető el és belenézve a súgóba nem találtam lehetőséget arra sem, hogy a koordinátákat a fájl névbe auto beleírja (bár a width-height paramétereket bele lehet kombinálni a fájlnévbe, ezek viszont a kép megnyitásával is megtudhatóak)

Utólagos képvágáskor az iview fejlécében mutatja a kijelölés bal felső sarkának x-y koordináit és mellette a width-height értékeket, plusz az oldalarányt és itt van lehetőség a kijelölést utólagosan szélesíteni-keskenyíteni mind vízszintes, mind függőleges irányban

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.