Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) bluemirage válasza ollie (#50999) üzenetére


bluemirage
őstag

Alaplapra a integrált VGA: Intel GMA 3100 van neki.
Ezért írta...

Meliora sunt bono inimica

(#51002) cigam válasza kennyke (#51000) üzenetére


cigam
félisten

WEBshot? Mivel parancsorból paraméterezhető, simán készíthetsz vele egy Batch fájlt, amit időzítve indítasz.

---
Mijaza GA-G31m-ES2C-n?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#51003) kennyke válasza cigam (#51002) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszönöm a tippet, eddig ez a legjobb! :R
Egész jól működik, pár képet nem ment le az adott oldalakon, de az on még finomítok.
közi!!

(#51004) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!

AbbyFineReader leváltására elkezdtem kipróbálni az igyenes :Y PDF24 Creator-t.
A szerkesztési lehetőségek persze elmaradnak.

Tudtok értelmes alternatívát ajánlani?
Nem feltétlen ingyen, de
akár jobbat,
akár olcsóbbat,
mint az Abby?

Köszönöm.

(#51005) sisi22


sisi22
tag

Milyen programmal lehet ugy letolteni yt-rol videot, hogy weboldal alapjan letrehozott srt feliratfajl is legyen hozza?
(Akarmilyen nyelven, ahogy neztem, eddig az angol mellett spanyol es francia is volt idonkent, a lenyeg az, hogy az idozitesek meglegyenek)

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#51006) #54597376 válasza sisi22 (#51005) üzenetére


#54597376
törölt tag

(#51007) zsoltip válasza zsoltip (#51004) üzenetére


zsoltip
őstag

Ha marad az Abby, akkor éves licensz helyett, egy egyszeri vásárlást hol tudok megvalósítani? Nem találok erre lehetőséget. Nem, nem csak a legújabb verzió, és nem, nem csak a gyártó oldala érdekel. :)

Köszönöm.

(#51008) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Olyan programot keresek mint a windows feladat ütemező, de sokkal több esemény alapján tud ütemezni, nekem pl a nem mozog az egér X ideig kritérium kellene.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#51009) sztanozs válasza daninet (#51008) üzenetére


sztanozs
veterán

screensaver?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#51010) daninet válasza sztanozs (#51009) üzenetére


daninet
veterán

batch fájlt kellene indítani ha inaktív a gépem x ideig. És inaktív alatt az egér mozgását értem, mert szól zene stb az ébren tartja a windowst

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#51011) #54597376 válasza daninet (#51010) üzenetére


#54597376
törölt tag

A beépített feladat ütemezőben van olyan, hogy "Start the task if computer is idle for: X minutes". Ez nem jó?

(#51012) daninet válasza #54597376 (#51011) üzenetére


daninet
veterán

A teljes sztori az, hogy alvóba akarom rakni a gépem ha inaktív. De vannak driverek meg szoftverek a gépemen amik a windows-t aktívnak triggerelik és egyrészt elég nehéz ezeket felülírni ([DRIVER] legacy kerner caller), másrészt pedig néha változnak is, teljesen kiszámíthatatlan. Nem tudom automatiksan alvóba rakni a gépem. Az egyetlen mód ami működik ha egy batch fájlba meghívom a psshutdown.exe -d fájlt és az kényszerítve azonnal alvóba rakja.
Most az egyetlen dolgom már csak az, hogy kiderítsem, ezt hogyan tudnám egér mozgáshoz kötni, mert az alap windowsos idle dolog nem működik nekem.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#51013) sisi22 válasza #54597376 (#51006) üzenetére


sisi22
tag

Koszonom, a win-t kiprobaltam win10 alatt, de nem mukodik, valoszinuleg linux alatt megy csak gond nelkul.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#51014) #54597376 válasza daninet (#51012) üzenetére


#54597376
törölt tag

Esetleg nézd meg ezt: [link]
De én erre inkább AHK-val mennék rá. Pl. A_TimeIdle

(#51015) daninet válasza #54597376 (#51014) üzenetére


daninet
veterán

ez a shutter lite tökéletes :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#51016) sisi22 válasza tothbe (#50983) üzenetére


sisi22
tag

Kiprobaltam volna a todolist8-at, de csak tagoknak engedi letolteni, a programozas meg tavol all tolem, igy, ha valaki letoltotte es elkuldene nekem a zip fajlt kiprobalasra, megkoszonnem.

A masik linken sajnos tobb kamu dolog van, a joplin pl egy valami, de amikor a weboldalat megnezem, egeszen mas programot akar a nyakamba sozni, es semmi mas nincs ott.
Mas ingyenes programoknal pedig kilog a lolab, hogy egy fizetos programjukat butitottak le hasznalhatatlanra, hogy a fizetoset megvetessek.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#51017) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Mi jelenleg a legjobb megoldás egy teljes Win11 SSD átpakolására egy nagyobb SSD-re? A meghajtón csak a rendszer van és csak azok a partíciók, amiket magának csinált a rendszer. :R

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51018) Cs1csó válasza jaffa 2843 (#51017) üzenetére


Cs1csó
félisten

Macrium Reflect Free

(#51019) lenoma


lenoma
aktív tag

Az ASUS Fan Xpert 3-4 Win10 '22 július update miatt teljes használhatatlan,
ezért keresek olyan ventillátor szabályozó automata programot
ami Win10-nél automatikusan futna a háttérben és beállíthatóan,
hőmérséklet alapján szabályozza a ventillátorok sebességét külön-külön.

(#51020) jaffa 2843 válasza lenoma (#51019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Fan Control az eddigi legjobb, amit én találtam. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51021) niof válasza lenoma (#51019) üzenetére


niof
addikt

A külön-külön alatt mit értesz? Mert anno én is ebben a dilemmában voltam, hogy az egyes ventilátorokat egyénileg szerettem volna szabályozni. Ráadásul nem egységes a ventik típusa, illetve gyártója sem nálam.
Hozzáteszem, hogy nálam kevés volt az alaplapi vezérlők száma, ezért kellett más megoldás.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#51022) lenoma válasza niof (#51021) üzenetére


lenoma
aktív tag

Be Quiet ház, van rajta manuális kapcsolós venti szabályozó, de azt nem használnám, 3 féle különböző 12-14Cm-es Be Quiet házhűtő van benne. Szeretném szoftveresen halkítnai, ameddig nem terhelt a gép de ha terhewlem automatán menjen a sebessége fel a külön-külön beállítás szerint. Alulfeszelt ultrahalk géepkről bvan szó Az egyik Intel T-s procival a másik R5. Ameddig nincs game csak net vagy film addig max 10dB zaj, tehelve max 16 dBb! Mindkét gép asuys lapos, egy ideig ment Biosból, de aztán az asus feltolta a 3 pines ventik minimum fordulatát 60%-ra, Leveleztem velük ők javasolták a Fan Xpert 3-4-et de az nem működik a Win 10 '22 July update óta. Szoftveres kell vindows alól, háttérben futva a beállítások szerint külön-külön a ventikre. Nem igaz, hogy nincs ilyen szoftver!!!!! Neki kell állnom alulvezérelni ellenállasokkal a bios beállításait?

[ Szerkesztve ]

(#51023) Cs1csó válasza lenoma (#51022) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valami ilyesmit? [link]

(#51024) lenoma válasza Cs1csó (#51023) üzenetére


lenoma
aktív tag

Szoftvereset szeretnék, mauális kapcsoló van a BeQuiet házon de azt nem használom, pedig sok ventit kezelne.

(#51025) Cs1csó válasza lenoma (#51024) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem hiszem, hogy menni fog. Vagy hardveres - mint amit linkeltem vagy a gyári vezérlő a házon - vagy a BIOS ahol ha jól be vannak kötve akkor tudja a 3pin-est és a PWM-est is vezérelni. Nekem is ASUS lap van és ott (Z97 K talán) és ott egy csomó mindent lehet sajnos nekem csak a CPU venti van bekötve a két házventi - az elől és a hátul lévő - pedig a manuális ventilátor vezérlőre amit amúgy nem lenne rossz (ha elkezdek játszani előtte mindent maxra húzok majd a játék végén visszaállítok) csak sajnos ezek a gépház hátulján vannak elhelyezve. (Fractal Design Core 2500)
Ha lesz következő gépházam akkor vagy rendesen az alaplapra kötöm vagy pedig egy ilyen előlapi vezérlőt veszek és azzal irányítom a ventilátorokat.

Elvileg lehetne úgy is , hogy pl. a házventik vezérlését a VGA-ra bízod és ha játék van akkor azok is jobban pörögnek.

[ Szerkesztve ]

(#51026) Visormail válasza lenoma (#51024) üzenetére


Visormail
addikt

Amit jaffa 2843 linkelt azt nem nézted? Ez a legfejlettebb ilyen szoftver jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#51027) AtHoS válasza Visormail (#51026) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Argus Monitor-hoz hogyan viszonyul? [link] (tudom, hogy ez fizetős)

read-only mode on the forum

(#51028) niof válasza lenoma (#51022) üzenetére


niof
addikt

Nálam az volt a gond, hogy a deszkámon 2 vezérlő van a 3 féle ventihez. 2db 14cm-es Be Quiet Pure Wings 2 High Speed, 1db 14cm-es Akasa Apache, és 1db 12cm-es Akasa Viper. Mindegyik eltérő fordulatú, így nem lehetett egy vezérlőre tenni. Keresnem kellett egy olyan vezérlőt, ami nem elosztó, tehát nem csak továbbadja az alaplap felől kapott vezérlést, hanem egyénileg szabályozható kimenetei vannak. Akkoriban nem találtam mást, csak a Commander Pro-t, ami ezt tudta. Nem volt olcsó, viszont az iCUE szoftverrel tökéletesen működik. Mind a 6 kimenete egyedileg vezérelhető, profilozható. De lehet, hogy van már más gyártónak is hasonló megoldása, akkoriban én csak ezt találtam.
És igen, ez szoftveres, tehát amit te (is) keresel.

[ Szerkesztve ]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#51029) lenoma válasza jaffa 2843 (#51020) üzenetére


lenoma
aktív tag

A Fan Control nem vált be.

#51027AtHoSVisormail#51026
Az Argus jó, pont ilyet keresek de nem fizetnék érte. 30 napig addig használom még nem találok hasolót.

#51028nioflenoma#51022
Hardware-t nem szeretnék venni egy szoftver miatt, valami hasonló van a gépházban gyárilag csak ahhoz nincs szoftver csak manual kapcsoló.




(#51030) regener válasza lenoma (#51029) üzenetére


regener
veterán

Mi a gond a Fan Controllal?
Akár úgy is be lehet állítani hogy egy hőszenzor változásait kövesse és az alapján szabályozzpn a hőmérsékletnek megfelelően.

(#51031) jaffa 2843 válasza lenoma (#51029) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Kifejtenéd? Mert amit keresel, azt tökéletesen tudja, még többet is.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51032) lenoma válasza jaffa 2843 (#51031) üzenetére


lenoma
aktív tag

A CPU + a 3 házhűtő 20-30% - on induljon és a CPU 50C hőmérsékleti maradjon is így, majd 70C-ig fokozatosan emelkedjen 100%-ra.Nekem ezt nem sikerült beállítanom. KB úgy, hogy 50c alatt mindegyik 600rpm körül menjen. Ezt be tudom állítani valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#51033) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Létezik olyan program ami tényleg ingyenesen tudja a HDD-t klónozni SSD-re? Már többet is kipróbáltam amire az volt írva fasza ingyenes verzióban is tudja, erre mikor indítanám, pofámba vágja, hogy aktiváljam be. Köszönöm előre is a segítséget, elnézést, ha benne van a leírásban de nem vettem észre.

(#51034) jaffa 2843 válasza lenoma (#51032) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Persze. Sőt olyat is lehet, hogy több szenzor átlagát vagy különbségét figyelje. Sokkal komplexebb program, mint elsőre látszik.

Ha egy görbére akarod tenni mindet, akkor elég ha csinálsz egy Curve-et, belövöd, hogy melyik szenzort figyelje és beállítod a ventiket az adott görbére.

Nálam így néz ki. Én mondjuk a ház ventiket CPU+GPU átlaga alapján járatom, ha valami csak a VGA-t terheli, attól még járassa a levegőt jobban.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51035) AtHoS válasza Kovbob (#51033) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Kérdésedre pontosan válaszolva: Létezik :K

read-only mode on the forum

(#51036) Kovbob válasza AtHoS (#51035) üzenetére


Kovbob
senior tag

Jó, igen szarul tettem fel a kérdést. De közben megtaláltam ezt a marcrium reflectet, ez úgy néz ki működik.

(#51037) lenoma válasza jaffa 2843 (#51034) üzenetére


lenoma
aktív tag

Hol sikerült ezt a görbét előhozni? Akkor nem néztem át elég alaposan.

(#51038) jaffa 2843 válasza lenoma (#51037) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Jobb alul nagy zöld + gomb :))

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#51039) AtHoS válasza Kovbob (#51036) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát na ja :DDD

Egyébként megtaláltad az Ultimate ajánlott programot erre a feladatra, ami egyébként az összefoglalóban is benne van csak átsiklottál felette :B (elsődlegesen backup-ként, majd a sor végén említi csak a klónozást az összefoglaló)

read-only mode on the forum

(#51040) Rataxes


Rataxes
csendes tag

Sziasztok! Olyan alkalmazást, vagy keresőmotort keresek, amiben működhet a csoportos keresés lista alapján. Gondolok itt olyansmire, mint pl a NAV oldalán elérhető "ÁFA alanyok csoportos lekérdezése" funkció, ahol egy txt fájlba egy listába soronként beírva az adószámokat a listán lévő összes adóalanyt lekérdezi.
Valami hasonlót szeretnék google-vel, vagy valamelyik másik keresővel, hogy beírok pl. 20 keresendő tételt (vagy akármit) egy listára, és a kereső meg kilistázza a listán szereplő nevekkel kapcsolatos híreket időrendben visszafelé, mint a google "hírek" funkciója.

(#51041) tothbe válasza Rataxes (#51040) üzenetére


tothbe
addikt

Ezt egy sima Google keresés is tudja. Csak használd a lista elemek között az OR search operatort.
pl: nap OR hold OR csillagok

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#51042) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

PStart helyett keresek valami egyszerű, ingyenes alternatívát. PStart kitesz tálcán értesítési területre ikont, amire bal/jobb klikkelve feljön egy lista a magam által hozzáadott applikációkkal, programokon kívül innen futtatok AutoHotKey, Powershell, batch és egyéb szkripteket is, meg lehet adni neki egyedi nevet és ikont, illetve mappákba rendezni. Sajnos eljárt felette az idő, ikonokat már nem mindig kezeli megfelelően, pl:

Tényleg csak ennyire van szükség, default Windows jobbklikk kinézetű menüre amit én állítok össze és tálcáról elérem. Néztem még SyMenu-t, de az egy lebegő gombról indul, nem tálcáról. :R

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#51043) tonyrulez válasza tonyrulez (#51042) üzenetére


tonyrulez
őstag

Megválaszolva magam, mert most találtam csak rá: SystemTrayMenu
Tökéletesen helyettesíti a PStart-ot.

4 8 15 16 23 42

(#51044) sisi22 válasza #54597376 (#51006) üzenetére


sisi22
tag

Linux alatt parancssorbol mukodik, de feliratfajlt nem csinal. :-(

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#51045) tonyrulez válasza sisi22 (#51044) üzenetére


tonyrulez
őstag

Pontosan mivel próbáltad?

Feltöltő által készített felirathoz --write-sub
Automatikusan generálthoz --write-auto-sub
SRT-ben letöltéshez --sub-format srt
Amiben nem vagyok biztos hogy --all-subs vagy --sub-langs LANGS kell-e, vagy automatikusan letölti az első feliratot.

Egyébként nem kell hozzá Linux, Windows-on is ugyanúgy működik. Illetve yt-dl helyett yt-dlp-t használnék (chocolatey-n is rajta van)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#51046) sisi22 válasza tonyrulez (#51045) üzenetére


sisi22
tag

Ezzel a kettovel, egyikkel se csinal semmilyen feliratot:

Feltöltő által készített felirathoz --write-sub
Automatikusan generálthoz --write-auto-sub

Csak a video fajlt tolti le, amiben benne van az audio fajl is, raadasul lassan.

win alatt jdownloader jo, kulon leszedi a video es audio fajlt es a nyitokepet is., es gyorsan tolt le, de az csak a fent levo feliratfajlokat szedi le.

regi video, legalabb egy olyan feliratfajlt kellene letrehozni, amiben az idozitesek benne vannak, majd kezzel modositom a feliratot, de kezzel az idozitest is megcsinalni rengeteg idot igenyelne.

Abban nem vagyok biztos, hogy esetleg duplan kene megadni neki, tehat a parancssorba berni mindkettot:
--write-auto-sub --sub-format srt

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#51047) tonyrulez válasza sisi22 (#51046) üzenetére


tonyrulez
őstag

Kipróbáltam auto generált feliratos videóval és direkt hozzá készítettel is, srt-t nem akart csinálni, de vtt-t igen:

C:\Users\tonyrulez\Downloads>yt-dlp --write-auto-sub --sub-format srt https://www.youtube.com/watch?v=RlPesrNpPNQ
[youtube] RlPesrNpPNQ: Downloading webpage
[youtube] RlPesrNpPNQ: Downloading android player API JSON
WARNING: No subtitle format found matching "srt" for language en, using vtt
[info] RlPesrNpPNQ: Downloading 1 format(s): 313+251
[info] Writing video subtitles to: Intel tried to keep this from me [RlPesrNpPNQ].en.vtt

Az eredmény vtt fájlt itt át tudtam konvertálni srt-re.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#51048) sisi22


sisi22
tag

Akkor sajnos bizonyitott, hogy a yt-dl csak hirdeti magarol, hogy csinal feliratot, de valojaban csak meglevo feliratot kepes megtalalni es letolteni.:-(

Akkor a kerdes ugyan az, mint korabban, milyen programmal lehet feliratfajlt generaltatni?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#51049) tonyrulez válasza sisi22 (#51048) üzenetére


tonyrulez
őstag

Eredeti kérdésedben ez szerepelt: "hogy weboldal alapjan letrehozott srt feliratfajl is legyen hozza?"

A weboldal alapján létrehozott fájl = Youtube weboldal létrehozza a feliratot, és ezt tölti le. yt-dl(p) csak azt tudja letölteni ami van.

4 8 15 16 23 42

(#51050) sisi22 válasza tonyrulez (#51049) üzenetére


sisi22
tag

Igen, akkor meg ugy tudtam, ha valaki feltolt egy videot, a yt general hozza egy szovegfajlt.

Azota privatban tisztaztuk, hogy ez csak nehany eve van, korabban feltoltott videoknal nincs feliratfajl. :(((

Igazabol az is jo lenne, ha az idoziteseket megcsinalna valami, a feliratot begepelem majd, csak az idozitesekkel ne kelljen szenvedni. :O

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.