Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) qwertly válasza ollie (#43999) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,de nem tudom,hogy tudom az időkorlátot szabályoznia a MS fiókkal a Szülői felügyelet pedig nagyon jól állítható a Kaspersky Total Security programmal.Plusz mivel szeretném a tablet okos mobil fronton is lekorlátozni ott is csak jókat olvasok az androidos
Kaspersky SafeKids – Kids mode programról.Így adok esélyt neki mid a két platformon.

(#44002) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Van olyan videó lejátszó program, ahol gyorskeresésnél az előnézeti kép, nagyobb mint a Splashnél? Olyan lenne jó, mint ami a kis kép mellett van

(#44003) HarryPotter válasza spe88 (#44000) üzenetére


HarryPotter
őstag

esetleg: [link]

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#44004) vic999


vic999
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok olyan programot, eszközt, vagy bármit, amivel egy teljes weboldalt le lehet menteni Word dokumentumként (PDF is játszik)?
Vagy még jobb lenne olyan szoftver, ami a teljes weblapon megszámolja a karaktereket.

Előre is köszönöm!

(#44005) sztanozs válasza vic999 (#44004) üzenetére


sztanozs
veterán

A csak a szemmel láthatókat, vagy a nem láthatókat is (:DDD) ?
Btw szinte minden böngésző tud pdf-be nyomtatni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44006) vic999 válasza sztanozs (#44005) üzenetére


vic999
csendes tag

Azt tudom, de az lenne a lényeg, hogy ne egyesével kelljen átmenni az oldalakon és úgy kimenteni, hanem zak um pack mindent kimentene egyben.

Fordítóknak lenne segítség, hogy nagy weboldalak esetén rögtön összeszámolja a karaktereket anélkül, hogy egyesével végig kellene menni minden menüponton.

(#44007) GreenIT


GreenIT
tag

Tudtok olyan programot, ami lementi nekem ezt a forumot, hogy vegigolvashassam?

45 ezer beiras, 200-asaval megnyitva es kezzel mentese napokig tartana. :(((

(#44008) GreenIT


GreenIT
tag

Portadle todo-t hasznalok es ajanlok egy ideje masoknak is, de most jonnek kifogasok, hogy "valami jobb" kellene.

Tudtok ajanlani "valami jobb" ingyeneset? ;]

Kozben talaltam Task Coach portable-t, de ma nem lesz idom kiprobalni, ismeri valaki?

[ Szerkesztve ]

(#44009) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Na, van egy jó furcsa megoldandó problémám, több topikban is megkérdezem.
Egy 32 GB-s pendrive-ot szeretnék 256 GB-osnak láttatni, persze mindezt úgy, hogy a tényleges kapacitás azért megbízhatóan használható legyen.
Hogy miért?
Egy új Philips TV csak úgy tud adást rögzíteni, ha egy min. 250 GB-os USB meghajtó van rádugva, amit a tévé maga formáz meg ext4 fájlrendszerűnek.
A régi Philips-nek elég volt 32 GB-os tárhely is. 32 GB-ra is bőven ráfért vagy 8 órányi tévéanyag, így csak emiatt nem vennék egy új meghajtót, már feltéve ha megoldható a "hamisítás".
Windows használó vagyok, csak hogy még nehezebb legyen a dolog.

Vajon a kamu 10 dolláros 1 TB-os pendrive-nál hogyan oldják meg a tényleges 4 GB kiterjesztését?

Előre is kösz minden tippet, útbaigazítást! :R

Elfogadom a sütiket.

(#44010) Dluinet válasza Dr.NX (#44009) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az aliexpress-en lehet kapni, arról lehet felismerni, hogy 250-500GB-osnak hirdetik meg, de csak egy 32Gb-os árát kérik el érte ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44011) Dluinet válasza Dluinet (#44010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

mégse jó megoldás, mert nagyon lassúak szoktak lenni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44012) Dr.NX válasza Dluinet (#44011) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi a tippet. Közben egy másik topikban kaptam választ. Inkább leteszek a dologról. Találtam pár progit, de valószínűleg csak tönkretenném az amúgy jó és működő Sandisk pendrive-ot.
Veszek inkább egy külső HDD-t.

Elfogadom a sütiket.

(#44013) GreenIT


GreenIT
tag

Firefox 61-tol kemprogramma valt.
Maradt akar egyetlen bongeszo, amit biztonsagos hasznalni?

(#44014) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Tudtok olyan cross platform self hosted könyvjelző kezelő alkalmazást ami tudja a könyvjelzőket akár egy helyi lemezen vagy USB pendrive-on tárolni akár a saját szerveremen? Regisztráció és email nélkül. Jelszó kezelőre bevált a KeePass. Ilyesmire gondolok csak könyvjelzőkkel. És lehessen könnyen szerkeszteni, mappákba rendezni a könyvjelzőket. Linux-on és Windows-on használom. Az se baj ha két külön programváltozat csak az adatbázis kompatibilis legyen mindkettővel.

[ Szerkesztve ]

(#44015) pc360 válasza GreenIT (#44013) üzenetére


pc360
addikt

Miről beszélsz vajon?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44016) Cs1csó válasza GreenIT (#44013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem nagyon, talán a Waterfox, de én jobban bízom a fősodorba tartozó böngészőkben. Ha általános adatvédelemről van szó akkor még mindig az FF a jobb, de ha nagyon titkolni akarod a böngészgetésedet akkor esetleg kipróbálhatod a TOR Browser-t.

Az Opera pl. Kínai tulajdonban van nemrég mondta valaki és utánanéztem, a Vivaldi-ról nem sokat tudok.

Ha az adataidra akarsz jobban vigyázni akkor pl. azt teheted, hogy nem a google böngészőjét használod hanem mondjuk a DuckDuckGo-t.

(#44017) ollie válasza pc360 (#44015) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Erre én is kíváncsi vagyok.

***

(#44018) dqdb válasza #04331520 (#44014) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha ugyanazt a böngészőt használod mindkét platformon, akkor a legegyszerűbb megoldás, ha bekapcsolod a szinkronizálást.

Ha eltér a két böngésző, de a szinkronizálás számodra megoldás, akkor ott van az Xmarks. Már nincsen.

Ha nem szeretnéd a könyvjelzőidet felhőbe küldeni, akkor a legtöbb böngésző képes importálni/exportálni html formátumban a könyvjelzőket, ami működik, de lássuk be, macerás.

Ha a felhő oké, és mindenhonnan elérhető könyvjelzőket szeretnél, akkor akad pár online megoldás is (start.me, Delicious, raindrop.io, ...).

Ha önálló offline bookmark managerre vágysz, akkor ez a termékkategória azelőtt élőhalott állapotba került, hogy kialakultak volna a multiplatformos megoldások.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44019) zsoltzsolt válasza GreenIT (#44013) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szabó Ervin Könyvtár
😁

(#44020) bhonti válasza GreenIT (#44007) üzenetére


bhonti
tag

wget.exe és/vagy scriptből.)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#44021) mezis válasza zsoltzsolt (#44019) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet hogy már azt is bekamerázták... :DDD

mezis

(#44022) #04331520 válasza dqdb (#44018) üzenetére


#04331520
törölt tag

A lényeg, hogy más gépén nem akarok belépni a Firefox fiókomba, de használnám más gépén a könyvjelzőimet.

(#44023) dqdb válasza #04331520 (#44022) üzenetére


dqdb
nagyúr

Akkor valamelyik online megoldás tűnik a legjobb megoldásnak idegen gépen privát módban megnyitott ablakból használva.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44024) zsoltzsolt válasza mezis (#44021) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Sőt... A poloska invázió oda is is betört
😁

[ Szerkesztve ]

(#44025) #04331520 válasza dqdb (#44023) üzenetére


#04331520
törölt tag

Oké. Köszi,

(#44026) GreenIT válasza pc360 (#44015) üzenetére


GreenIT
tag

FF 61-esem van, csutortokon eszrevettem, hogy idonkent nem talal meg weboldalakat.
Ujrateleppites utan kozolte, hogy frissitette magat 63-ra, mielott kipipalhattam volna, hogy ne frissitsen.
A 63-as beallitasainal le van tiltva, hogy ne ellenorizze, hogy alapertelmezett bongeszo es kotelezo a frissitesek
telepitese, csak annyit tehetek, hogy nem automatikusra teszem a frissitest. Megszunt az alapveto opcio, hogy ne legyen frissites.
Raadasul hiaba allitom be, hogy ne jegyezze meg a bongeszesi adatokat, az emil nevet es talan a jelszot is megjegyzi, nem tudom, hogyan, mert a beallitasai szerint nem tarol semmit.
A hiba tovabbra is fennall, nehany weboldalt csak elso alkalommal jelenit meg, kesobb mar csak a kugli
kereso oldala jon be, hogy "hasonlokat" ajanljon - ujratelepites utan ismet csak elso legelso alkalommal jeleniti meg.
Ha a cache-bol kozvetlenul torlom a bongeszovel kapcsolatos adatokat, azonnal visszallitja az eroszakos beallitasait a kotelezo automatikus frissitessel es a ff weboldalak azonnali betoltesevel, ami raadasul piszok lassu.

Latszik, hogy ms mintara eroszakoskodnak a beallitasoknal, mindenaron megjegyzik a bongeszesi adatokat es korlatozzak a webes elerest valamilyen modon.

(#44027) pc360 válasza GreenIT (#44026) üzenetére


pc360
addikt

Kezdjük ott, hogy nincs is még stabil 63-as verzió, úgyhogy már itt sántít az, amit írsz. Amúgy a böngészők esetén nincs értelme visszatartani a frissítést, úgyhogy nagyon helyes, hogy nincs ilyen opció. Nem véletlenül készülnek ugyanis az újabbak... Ezt most nem fogom fejtegetni, "IT"-val a nick-edben illene tudnod az okait.

A Mozilla az egyik legkorrektebb hátteret jelenti az adatbiztonság tekintetében. Az, hogy kifejezetten kémprogram lenne, az nem csak múltkor tűnt oltári baromságnak, hanem a mostani hsz-ed után is az. Friss, Windows 10-en, vagy Linux-os alapon, a megfelelő védelmek mellett, a friss, stabil verzió (62.0.3) ilyet biztosan nem produkál, amiket leírtál. Egy eleve fertőzött rendszeren, vagy egy már széjjalbarmolt Firefox profillal (ráadásul ugye béta verzióval) viszont bármi elképzelhető.

Latszik, hogy ms mintara eroszakoskodnak a beallitasoknal.
Nem, az látszik, hogy valami nagyon nincs rendben a gépeden.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44028) Cs1csó válasza GreenIT (#44026) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 pc360

Annyival kiegészíteném, hogy nem is értem miért pont a 61-est használtad? Már jó ideje a 62-es valahányadik kisebb javításokon átesett verziója van stabilként fent.

Ha ennyire nem akarsz frissíteni akkor inkább válaszd a Firefox ESR verziót.
ITT egy leírás az ESR verzióról.

(#44029) GreenIT válasza pc360 (#44027) üzenetére


GreenIT
tag

Kezdjük ott, hogy nincs is még stabil 63-as verzió, úgyhogy már itt sántít az, amit írsz

Ezt mozillasoknak ird meg, miert erre frissitettek.

A Mozilla az egyik legkorrektebb hátteret jelenti az adatbiztonság tekintetében.

Ja, haromszor kell atmenni a beallitasokon, mire lemond arrol, hogy megjegyezze a webes elozmenyeket, es meg utana is, ahogy beirom a webes levelezesbe a nevet, automatikusan atugrik a jelszo rublikaba.

Kilepeskor pedig megtartja a nevet es a kesobb a weboldalra visszaterve mar a beirt nevvel fogad, hogy csak a jelszot irjam be.

Amugy ez itt erosen offtopic.

(#44030) Cs1csó válasza GreenIT (#44029) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ilyen módon akarod használni akkor ott az inkognitó mód. Az én böngészőprofilomat csak én használom, akár a zárolható is a böngésző vagy a gép és akkor illetéktelenek nem fogják tudni miket nézegetsz.

(#44031) GreenIT válasza Cs1csó (#44028) üzenetére


GreenIT
tag

Mert egy fel eve, amikor elkovettem azt a hibat, hogy engedtem az automatikus frissitest, ugy elbarmolta a rendszert, hogy harom napba tellett, mire vissza lehetett allitani, es akkor hozzaertok szerint a 61-es developer edition volt a legstabilabb es legmegbizhatobb.

Majd akkor frissitek, amikor tudom, hogy nem fogja elbarmolni a gepemet es epp eleg volt az a harom nap - plane, hogy pont fontos hataridos munkam volt, es mivel nem teljesitettem hataridore, egy fel eves jol fizeto allasrol maradtam le.

Visszallok egy 5x-es verziora, remelem, az mukodni fog.

(#44032) pc360 válasza GreenIT (#44029) üzenetére


pc360
addikt

Akkor nálad a Developer miatt frissítették arra, az nem a stabil verzió (sokszor talán nem véletlenül).

Mondom, hogy nálad nem stimmel valami, ha még a rendszert is eltúrta. Egy friss Win 10-zel semmi ilyesmit nem művel a stabil. Két gépen használjuk a 62-est, és egy harmadikon is kipróbáltam most. Habár a GeekUninstaller kicsit beleakadt a leszedésébe (személy szerint Operázok), de megoldható volt az is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#44033) GreenIT válasza pc360 (#44032) üzenetére


GreenIT
tag

Ubuntu linux, nem volt frissitve fel eve es nem jott be semmi a gepre.
A bongeszoben sincs semmilyen addon telepitve.

Igazabol az faj, hogy a weboldalt nem jeleniti meg, mert reggelente azt kell olvasnom, az hatarozza meg a napomat.
Furcsa, hogy ujratelepites utan elso alkalommal szepen megjeleniti, de kesobb mar nem talalja meg, meg szakaszonkent beirva se.

(#44034) Domonkos válasza GreenIT (#44007) üzenetére


Domonkos
Ármester

Most nincs elottem gep, hogy kiprobalhassam, de valami ilyesminek mukodnie kellene.

#!/bin/bash

for i in {1..44001..200} ; do
echo https://prohardver.hu/tema/milyen_program_ami/hsz_$i-$((i+199)).html
done | xargs -n 10 curl -s | sed -n 's:<p class="mgt0">\(.*\)</p>:\1:p'

Felelosseget termeszetesen nem vallalok erte...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44035) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Volna egy kép amit szeretnék kinyomtatni. Egy fontos dolog lenne vele kapcsolatban, hogy a méretét én tudjam beállítani, és amit ott beállítok az a valóságban és a papíron is akkora legyen.
Melyik programmal lehet ezt megtenni? Illetve egy pár soros leírás, hogy ezt hogyan is kell kivitelezni.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#44036) Dluinet válasza Predator2 (#44035) üzenetére


Dluinet
nagyúr

menj el egy gyors nyomdába, ezt fénymásolónak is szeretik hívni az emberek, de te ki ne ejtsed a szádon a fénymásolást, mert rondán fognak rád nézni. Az állatorvost sem hívod hentesnek.

Bemész, mondod, hogy szeretnéd, hogy nyomtassák ki neked, ebben és ebben a méretben.
Fizetsz, szép és pontos eredményt kapsz, max 200 forintért (max A/4-es méret esetén).

Kár ezzel szenvedni otthoni nyomtatóval.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44037) sfdrakex válasza Predator2 (#44035) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Irfanview, de bármelyik másik képnéző is tudja szerintem. Rányomsz a nyomtatásra, és megadod hány centis legyen a kép.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#44038) bluemirage válasza Predator2 (#44035) üzenetére


bluemirage
őstag

Valóban az említett irfanview-al is meg lehet csinálni. Általánosan elterjedt képnézegető.
A képet megnyitni vele, majd CTRL+P, aztán ott Print Size blokban, a Custom-ot jelölni,
majd megadni cm-ben, de közben mellette pipálni az "Aspect Racio"-t, azaz, hogy tartsa a képarányt.

Meliora sunt bono inimica

(#44039) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok

Nagy tv-n este szoktunk mostanság filmezni ,őskövület vlc player akadozik néha ,elégé nem kényelmesen játssza le az mkv bluray vagy akár 4k s filmeket...
Egy normális videó lejátszót tudtok nekem ajánlani ami 2160 vagy akár 1080p 60hz asztali felbontás mellet lagolás mentesen viszi az általános hd mkv formátumot?

Köszöntem ,szép estét! :R

[ Szerkesztve ]

(#44040) Domonkos válasza TechN7ne (#44039) üzenetére


Domonkos
Ármester

mpv

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#44041) Cs1csó válasza TechN7ne (#44039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hasonló szituban - a VLC-vel szaggattak a videók egy nagyon régi gépen - a PotPlayer-t telepítettem és röccenésmentesen vitte a filmet, de az MPV-t is érdemes kipróbálni.

(#44042) TechN7ne válasza Domonkos (#44040) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Egy fokkal jobb ,64bit es friss verziót telepítettem ,szép képe van (szebb mint a vlc nek) ,de néha ez is beröccen... :F
Megpróbálom a 32bit es verziót felrakni és csicso82 által ajánlott PotPlayer-re is rápróbálok.

Köszöntem uraim ,szép estét! :R

(#44043) jasohn


jasohn
tag

Sziasztok! Egy olyan OCR programot keresek ami tud táblázatokat PDF-ből beolvasni, úgy hogy a tábla bizonyos celláiba kézzel írt számok vannak.
Tudtok valamit ajánlani? Extra plusz lenne, ha szinten táblázatos formában adná vissza a tartalmat. Köszi

(#44044) andreas49 válasza jasohn (#44043) üzenetére


andreas49
senior tag

ABBYY FineReader (tud magyarul is)

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#44045) jasohn válasza andreas49 (#44044) üzenetére


jasohn
tag

És a Fine Reader 14 tudja a kézírást is értelmezni?

(#44046) andreas49 válasza jasohn (#44045) üzenetére


andreas49
senior tag

Kézírás esetén én jellemző a 95-98 % beolvasás. Ki kell próbálni

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#44047) Skizz


Skizz
addikt

Sziasztok,
Van 4db rövid, pár perces .mov videóm. Össze kellene fűznöm őket egy videóba, aztán az egyesített videóból kivágni a fölös részeket (kb. a fele).
Probáltam movavit, meg cyberlink powerdirectort, de vagy értelmezhetetlen, vagy nem is működik.

Tudnátok erre valami egyszerű programot? Ennyit kell tudnia, mást nem, nem kell se aláfestőzene, se felirat semmi.
köszi,

(#44048) mezis válasza Skizz (#44047) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

? Avidemux ?

mezis

(#44049) Skizz válasza mezis (#44048) üzenetére


Skizz
addikt

Megpróbálom, köszi.

(#44050) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Ajánlott, ingyenes TeamViewer alternatívát keresek. Egyedül Windows-on lenne használva (bár Linux támogatás nem hátrány, de onnan csak távvezérelnék). Sajnos TV már folyamatosan amiatt panaszkodik hogy üzletszerűen használom ezért kapjam be, pedig 3 gépet menedzselek csak családon belül. És egyszerű csatlakozás nagy előny, mert akinek segíteni kell van hogy a TV ikont nem találja az asztalon... :)

4 8 15 16 23 42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.