Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) szabacsik válasza sbazsi (#7650) üzenetére


szabacsik
őstag

[Automatic Print Email 2.03] ezt találtam neked.

/\____/\

(#7652) sbazsi válasza szabacsik (#7651) üzenetére


sbazsi
veterán

ez sajna nem freeware :(

(#7653) ollie válasza Laybee (#7648) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Joomla és hasonló tartalomszerkesztőkkel is megoldhatod, de egy ilyen program kezelésének elsajátítása több hónap, legalábbis ha olyan szinten akarod használni, amit említettél (ebolt.hu). Bár szerintem olyan megoldást nem találsz, ahol legalább alap szinten nem kell tudnod programozni.
Áruld már el, miből gondolod, hogy az informatikában minden hipp-hopp megvan?

[ Szerkesztve ]

***

(#7654) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Tudnátok mondani egy kifejezetten 64 bites lejátszó programot?

Én vagyok M3nyus!

(#7655) ollie válasza M3nyus (#7654) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, de egyébként milyen előnyt várnál egy 64 bites (zene)lejátszóprogramtól?

***

(#7656) M3nyus válasza ollie (#7655) üzenetére


M3nyus
aktív tag

azt hogy működjön :DDD
Egy ismerősöm gépe ittvan nálam, és a hiba a következő:
IE alatt a képek, de csak a képek, szétesnek:
[link]
Ez megoldodott Opera használatával, ielletve (win7 van a gépen már) 64 bites ie vel is tökéletes.
De videók nézhetetlenek, akármit tett fel, probált vagy 20 félét, énis probáltam már mindenfélét de ugyan ugy lilás csikos kockás az összes videó, igy gondoltam kiprobálnék valami direkt 64 bites lejátszót, találtam [EZT] de ez sajna nemükszik.
Elösször hardverhibára gyanakodtam, cseréltem:
Videokártya
Monitor
Memoria
Driverek/Bios frissités
Komplett rendszer winxp->win7
Mindig produkálta a hibát :W
Most a böngészés megoldott Operával, márcsak valahogy a filmnézést kellele megoldani.
5let? :U

Én vagyok M3nyus!

(#7657) Joccy88


Joccy88
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Szükségem lenne egy olyan programra, amely .dxf fájlformátumban dolgozik és szeretnék vele különböző betűtípusú szöveget szerkeszteni. Egy plasma géppel kellene dolgoznom és fémből kivágnom szövegeket...
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#7658) honyike


honyike
aktív tag

Hello!

Nem tudtok ajánlani valami stopper programot?

Köszi!

(#7659) Laybee válasza ollie (#7653) üzenetére


Laybee
őstag

Egy szóval nem gondoltam hogy hipp hopp megvan, nekem 3 napot mondtak hogy bárki összehozza. Sajnos muszáj megcsinálnom, nem jó kedvemből. Akkor rosszul informáltak.

(#7660) ZCoyote válasza honyike (#7658) üzenetére


ZCoyote
őstag

ez?

Romani ite domum.

(#7661) kraftxld válasza Joccy88 (#7657) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Autocad

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7662) Antigabo válasza ArchElf (#7587) üzenetére


Antigabo
tag

Köszönöm a válaszodat AE ;)
Tudod azt hittem hogy nem én találtam fel azt a kis programot ami megoldja a zsinórhúzogatást.- De mivel senki nem tud ilyenről - lehet hogy mégis csak most lett feltalálva... :B
Nade lemondok a jogdíjakról - csak írja már meg valaki !.. :C
Nem csak zene lejátszáshoz hanem 2 csatornás játékhoz is szeretném használni
Semmilyen okos szívesrobot ne mondja azt hogy írjak bele a programba ! Jó ? :Y
ehez keresem azt a programot ami... :W

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7663) footy


footy
addikt

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amivel műszakokat lehet beosztani, modellezni.

Az alábbi feltételeknek kellene még teljesülni:
-Központilag legyen mendzselhető (jogok beállíthatóak legyenek)
-Többféle megjelenítési mód legyen
-Távolról el lehessen érni
-Természetesen olcsó legyen :))

nagyon fontos volna, köszi

(#7664) kételkedem válasza Joccy88 (#7657) üzenetére


kételkedem
addikt

Bár kraftxld már említette az AutoCAD-ot, itt nézz szét, itt több ingyenes program is van, ami kezeli a dxf formátumot.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7665) ArchElf válasza Antigabo (#7662) üzenetére


ArchElf
addikt

Hangkártya drivert szerintem kevesen irogarnak itt a fórumon, úgyhogy ha nem csak zenehallgatáshoz, vagy videózáshoz kell megoldás, akkor vagy forrasztanod kell egy kis fizikai elosztót (amit esetleg távkapcsolóval tudsz vezérelni), vagy lemondasz erről az igényről.
De hogy jobban megérsd, egy szemléltető példával bemutatom mi történik, és hogy te mit szeretnél:

Játékprogram behívja a zeneképző modult (pl DirectX - DMedia filter), megnyitja a zenefájlt, annak (és a játék beállításainak) megfelelően bekonfigurálja a "megjelenítő" filtert, A filter átadja az adatokat a hangcodec-nek - legenerálja a hangot, a legenerált adathalmazt a hangkártya driverén keresztül megszólaltatja.
Ebbe a folyamatba 3 helyen tudsz szoftveresen (viszonylag egyszerűen) beleszólni, hogy ne a "default" módon jöjjön a hang, hanem úgy ahogy te szeretnéd:
- a játék kódjában (futás közbeni memória manipulációval - játékonként egyesével meg kell írni a loadert)
- a directx filternél (+1 filter driver közbeiktatásával vagy szintén futás közbeni memória manipulációval)
- a hangkártya drivernél (szintén +1 filter driver közbeiktatásával vagy szintén futás közbeni memória manipulációval)

Ezen kívül meg tudod valósítani a hardveres beavatkozást is, rögtön a hangkártya kimenetén, ha analóg jel jön ki, illetve az erősító analóg kimenetén, ha a hangkártyádból digitális jel megy erősítőbe.

Természetenesen ezek csak a "legegyszerűbb" megoldások, hiszen speciális célhardverrel akár a digitális jelfolyamot is meg tudod módosítani, ami hangkártyáról az erősítőre megy.

Esetleg ha olyan profi erősítőd van, lehet, hogy ezt az igény be tudod rajta állítani egy-két kattintással, vagy gombnyomással.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7666) dr_strange válasza Laybee (#7659) üzenetére


dr_strange
senior tag

Open Source e-commerce systems

Nezz korul a fenti linken, felsorolnak nehany kifejezetten online kereskedelemre irt websitemotort. Hatha talalsz koztuk olyat, amin csak keveset kell reszelni, hogy az igenyeknek megfeleljen.

Ha ezek nem jonnek be, esetleg nezz utana a drupal cms-nek, ahhoz leteznek e-commerce modulok, ill. az ezPublish rendszernek.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7667) [pod]Diablo


[pod]Diablo
őstag

Hello!

Olyan program kéne nekem ami csinál a printscreent 1 beállított gombra,és el is menti a képet 1 általam megadott helyre.
Előre is köszönöm a segítséget!

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#7668) honyike válasza ZCoyote (#7660) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi! :) Ez tökéletes! :)

(#7669) #65675776 válasza [pod]Diablo (#7667) üzenetére


#65675776
törölt tag

IrfanView (Options -> Capture/Screenshot...)

(#7670) szandisas


szandisas
senior tag

Sziasztok! ma fel kellene vennem egy műsort: innen Milyen progit ajánlanátok?

aláírás

(#7671) [pod]Diablo válasza #65675776 (#7669) üzenetére


[pod]Diablo
őstag

köszi

"Sült hal, Tom Jones, délutáni tea, rossz kaja, mégrosszabb idő, kibaszott Mary Poppins, LONDON!" // ...when i get sad.i stop being sad and be awesome instead...

(#7672) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lehet fogalomzavarban vagyok, ezt a kapcsolatot milyen programmal lehet megvalósítani? Ha hülyeséget kérdezek bocsi.
Két gépet összekötve az egyik adminisztrációs szervere a másiknak, így ua azt a feladat tölti be, ha az egyik meghibásodik valahol még mindig megy tovább a rendszer, biztos lassabb így mint egy gép magában.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#7673) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Az alkalmazottunk sokat netezik, az előzményeket ügyesen kitörli de sokszor rajtakaptuk már a szemünk sarkából... Kellene valami program ami vagy méri hogy hány percet használsz egy alkalmazást (pl valami amit netcafe-kban használnak) vagy valami ami ésszerű keretek között lekorlátozza a netet (csak ezzel ugye az a baj hogy a munkájához szüksége van azért a netre és fejből nem vághatok be párszáz címet a routerbe hogy mit nem nézhet)...
Várom a válaszokat :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7674) MY2K válasza footy (#7663) üzenetére


MY2K
aktív tag

Ehhez mit szólsz? Olcsó és távolról elérhető :)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#7675) cigam válasza daninet (#7673) üzenetére


cigam
félisten

Fel kell hívni a figyelmét a piacgazdaságra, és arra hogy senki sem pótolhatatlan.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7676) Laybee válasza dr_strange (#7666) üzenetére


Laybee
őstag

Köszi! Körbeszaglászok!

(#7677) dr_strange válasza Laybee (#7676) üzenetére


dr_strange
senior tag

Szivesen - ha kikotsz valamelyik mellett, tedd mar meg, hogy beirod ide, erdekelne, mi a tapasztalat.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#7678) kételkedem válasza daninet (#7673) üzenetére


kételkedem
addikt

User Monitor (fizetős) A felhasználót nem korlátozod semmiben, csak látod, hogy mit csinál, így az alkalmazott sem fog gyanút.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7679) kételkedem válasza daninet (#7673) üzenetére


kételkedem
addikt

Ingyenes user loggerek:
User Logger
HSLAB Logger Lite
TotalRecall 1.1 Szerintem neked ez lenne a legjobb.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7680) Core2duo6600 válasza daninet (#7673) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha rendesen dolgozik és elvégzi a munkát amit kell, akkor mit zavar ha netezik ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7681) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!

Tuning miatti kékhalál óta nem tudok bebootloni a vista oprendszeremmel, csökkentett módban sem. Kéne valami cd-ről futtatható program amivel ki lehet javítani a filerendszert, vagy legalább le lehet menteni a rendszer partíción található adataimat. Milyen progit keressek?

(#7682) ollie válasza Osiris (#7681) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vista telepítő DVD -> windows repair (elindítasz egy normál telepítést, majd mikor érzékeli, hogy már van egy Vista telepítve a kiválasztott meghajtóra, felajánlja a javítás lehetőségét is).

***

(#7683) Antigabo válasza ArchElf (#7665) üzenetére


Antigabo
tag

Köszi a kimerítő leírást !
a helyzet az hogy 2 külön erősítőhöz megy az első és a hátsó két oldal jele a quadrofonhoz - egyenlőre csak egy jack osztóval tudom megcsinálni fizikailag a műveletet ha éppen a Lock-On-nal akarok játszani ahol jól hangzik az "ál"quad is de aztán mondjuk a far cry 2 már igazi quad-ba kell és akkor dugdosás to front / rear
Ezért mondom hogy fizika vs ész - 1:0 -
2009 ben - since i.e. 10000..... :O

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7684) Mauzes


Mauzes
őstag

Üdv!

Van egy kamionos útvonaltervezője faternak, amit oda szeretne adni másnak is, de a cd-ről telepített program csak akkor futtatható, ha egy floppy-t, egy kulcslemezt behelyezünk a gépbe, és onnan beolvassa a kulcsot.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt a floppy-lemezt lemásolni? Ugyanis tök üresnek látszik a lemez, bármivel néztem is eddig...

(#7685) Core2duo6600 válasza Mauzes (#7684) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Találtam egy párat

Alulról 3 ikkal kezd, talán az a legjobb

A google a barátod amúgy, amire kell keresni, floppy raw copy, floppy clone

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Raw módban kell leolvasnod és visszaírnod a floppy t

[link]
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7686) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Tudtok-e olyan telefonálós programot (PC-n Win környezetben pl.: a FreeCall) amivel pár forint ellenében a MAC PB-ról interneten keresztül tudok vezetékes számokat hívni?

Sajnos a FreeCall nem működik MAC-es környezetben, ahogy olvastam....

(#7687) Core2duo6600 válasza mimi_bacsi (#7686) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A skype nál van ilyen lehetőség, mac re is létezik
http://skype.com/intl/hu/

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7688) ollie válasza Core2duo6600 (#7685) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez szerintem illegális, nem értem miért segítesz neki.

Antigabo: látom nem értetted meg mit írt ArchElf. Nem 5 perc ezt szoftveresen megoldani.

[ Szerkesztve ]

***

(#7689) Antigabo válasza ollie (#7688) üzenetére


Antigabo
tag

Légyszíves nekem ne okoskodjál - már kértelek
nem érdekel a véleményed !
én megoldást keresek - és egy kis vacak programot.
szerintem nem extra, nem nagy
Nem tehetek róla hogy nem használ ilyet senki !
Tudod a telefonközpont is úgy nézett ki régen hogy ott ültek és dugdosták a csatlakozókat - amíg valami magamfajta hülye ki nem találta hogy nem így kéne...
Talán jó hogy akkor nem voltál ott hogy leszóld az újítót !.. - :N

- 2009 - PC age - Low Tech :((

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#7690) Draken


Draken
őstag

sziasztok!
adott egy fusi amilo li2727 laptop. kellene nekem egy olyan program (vagy bármi) ami megtalálja a wifi helyeket és tud is rá csatlakozni.

(#7691) BigBadPlaYeR válasza ollie (#7688) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Skype-ban mi az illegális :F

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7692) #65675776 válasza BigBadPlaYeR (#7691) üzenetére


#65675776
törölt tag

Abban semmi, de a válasz nem is arra ment, hanem a kulcsfloppy másolására. Az viszont tényleg illegális.

(#7693) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan program kellene ami monitorozza, hogy mennyi video memoriát használnak a programok/játékok. Rivatunerben van ilyen funkció, de csak xp alatt működiik én pedig vista x64-et használok.

Köszi előre is segítséget.

i9 / 4080 / 32"

(#7694) ArchElf válasza Antigabo (#7689) üzenetére


ArchElf
addikt

Gondolom a digitális telefonközpontot sem ingyen csinálták meg anno (nem hiszem, hogy akár most kapnál ingyen - főleg nem akkor, amikor az elsőt csinálták)

Tényleg nem tehetsz róla, hogy rajtad kívül senki nem használ ilyet, de legalább akkor ne lepődj meg, hogy nem találsz rá megoldást (főleg nem ingyen). Szerintem néhány százezer forintért bármelyik kódoló guru megcsinálja neked 1-2 nap alatt az a "vacak kis programot"... Adj fel rá hirdetést és voila...
"Talán jó hogy akkor nem voltál ott hogy leszóld az újítót !" - Vásárol rá szabadalmi jogot, ha úgy gondolod hogy ezt te találtad ki... Lehet, hogy még meg is térül majd a befektetett pénzed.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7695) Osiris


Osiris
őstag

Sziasztok!
Ezuttal egy olyan programot keresek, ami freeware és az XP-t be tudom vele úgy állítani, hogy a bootolás után automatikusan indulo IE-ből ne lehessen kilépni és más programot se lehessen elindítani. A gép amin ezt végre kéne hajtani, egy terminálként működne amin adatokat lehet bevinni a böngészőben megjelenő weboldalon keresztül, és a rendszer többi részét teljesen el kéne zárni a felhasználók elöl. (USB, bill., egér ALT+Tab, stb mindent le kéne tiltanom) Milyen megoldás van erre? :F

(#7696) tothbe válasza Osiris (#7695) üzenetére


tothbe
addikt

Miért fontos ehhez az xp? vannak ilyen boot-olható cd-s(még floppy-s is) oprendszerek, amikben szinte csak böngészö van, és mivel cd-n van, még elállitani sem tudja a user.
Egyébként xp prof alatt is le lehet korlátozni egy user jogait csak kell group policyban matatni és egy autologin pl. a gépre, exlorer-re automatikus inditás, gyorsbillentyük tiltása, feladatkezelö tiltása, és egeret meg akár be sem dugod pl. vagy letiltod xp-ben az eszközkezelöben.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#7697) kraftxld válasza Osiris (#7695) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha tartományi tag a gép, akkor a group policy-vel szépen meg lehet ezt szabni, de ha nem, akkor a helyi policy-t tudod szerkeszteni.
Így lehet heggeszteni a helyit: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7698) Core2duo6600 válasza ollie (#7688) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mert ha nekem van hasonló gondom, akkor nekem is jólesik ha valaki segít.
Otthon amúgy is lehet mindenből egy a polcon.
Cégnél, ott nem, ezt alárírom.

(#7695) Osiris
Erre van beépített megoldás, nem kell külső progi, a csoport házirendszerkesztőben kell matatni.
Hogy magától ide lépjen be, ez is beállítás kérdése.
gpedit.msc

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7699) ollie válasza Antigabo (#7689) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Néha kicsit gondolkodhtanál is. Telefonközpont nincs ingyen.

***

(#7700) sekli


sekli
addikt

létezik olyan program, vagy valami megoldás, hogy le tudjam csukni a notebook-ot anélkül, hogy kikapcsolna...? nyilván, ha úgy állítom be az energiagazdálkodási beállításokba, akkor jó, de nekem csak néha kéne, általában azért készenlét kell...

és még valami: talán az origón voltak régebben ilyen hotspot-keresős írások..., na ilyet szeretnék én is, tehát kéne valami program, ami folyamatosan keresi a wifi-hálózatokat, és megjegyzi, ha talál, esetleg külön a titkosítatlant, és ilyenkor hangotad, vagy még jobb, ha GPS vevővel is együtt tudna működni...

milyen programmal lehet ezt megcsinálni...?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.