Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) kraftxld válasza more (#7348) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Adobe Premiere 6.5
De érdemes hozzá nézni egy korabeli hardveres kártyát (Matrox, Canopus) potom pénzért, és nagyon megtáltosodnak a dolgok tőle.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7352) z0d1AK válasza Bagira01 (#7350) üzenetére


z0d1AK
veterán

magyarul azt, h pl van egy zene, és abból csak a zene hallatszon, de az ének ne, és arra tedd rá a más énekét?
nem igazán megvalósíható:F ne hallgass a filmekre:))

Milyen programmal lehet naplózni játék közben a hőmérsékletet, és az fps-t is?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7353) more válasza kraftxld (#7351) üzenetére


more
tag

Köszi a választ! Már be is szereztem a programot, telepíteni még nem volt időm.
Esetleg tudnál mondani pontosabb kártyatípust? mert én csak nagyon drágákat találtam, egy barátomnak rakom össze a gépet és szeretné minél kevesebből megúszni.

(#7354) Bagira01 válasza z0d1AK (#7352) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem pont arra gondoltam. Hanem h valaki beszél a gépre. Az illető hangszínét valahogy lemásolja a program és aztán én is beszélek a gépre aztán a progi átalakítja az én hangszínem az övére :K

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#7355) sekli válasza z0d1AK (#7352) üzenetére


sekli
addikt

FPS-t FRAPS-sal, hőmérsékletet speedfan-nal...

(#7356) kraftxld válasza z0d1AK (#7352) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Anno egy 550-es P2-t láttam Matrox rt2000-el [link] meglepően durván csinált minden vágást és effektet real time-ban. Ez 2001-2002 körül volt, DVD felbontású DV-AVI-val.
A Canopus AVDC300-as volt még hasonló kategóriájú.
Vaterán vagy ebayen szoktak felbukkanni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7357) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok cab fájlokat szeretnék készíteni.Kitömörítés megy winrar de vissza nem tudom úgy tömöríteni,hogy *cab fájlok legyen.Van olyan tömörítő program amelyel pl:svcpack mapát + *ini fájlt betudom úgy csomagolni,hogy valamilyen név.cab fájl legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7358) ollie válasza qwertly (#7357) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

pölö

google-ről ugye már hallottál?

***

(#7359) mob_zzz


mob_zzz
aktív tag

Tudnátok ajánlani egy jó és egyszerű ingyenes szinkronizáló szoftvert? Eddig Toucant használtam, de az utóbbi időben nem megy az mp3 mappám szinkronizációja (valószínűleg a túl nagy méret miatt, mert a többi mappával nincsen gond).
Olyan programra lenne szükségem, amivel egy-egy mappa tartalmát kiegyenlíthetem (pl laptop és gép megfelelő mappája), úgy hogy mindig mindkettőben a legfrissebb fájlok legyenek és tartalmuk teljesen megegyezzen.
Ezen kívül ezt a programot használnám biztonsági mentésre is, ebben az esetben nem szinkronizációról, hanem tulajdonképpen tükrözésről lenne szó (ami már megvan, nem kell újra átmásolni).
De azt hiszem máris túlragoztam a dolgot.
Szóval valakinek ötlet?

(#7360) #65675776 válasza qwertly (#7357) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha ms cab-et akarsz csinálni, akkor semmit sem kell telepítened, minden ott van hozzá a Win-ben. Parancssoros formában. Jelen esetben a makecab.exe kell neked.

(#7361) qwertly válasza ollie (#7358) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi a segítséget :),igen ismerem a googlét csak nem tudtam miképpen kellene elindulni :F.

(#7362) cigam válasza mob_zzz (#7359) üzenetére


cigam
félisten

Én erre az fsync-et használom. A Toucan mit mond amikor elakad?
(pl. error 32: a folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja.)
A Windows-nak is van beépített megoldás: Táska. De a PowerToys-nak is van egy ilyen alkalmazása SyncToy néven

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7363) 14adam


14adam
addikt

Hello,olyan programot keresek ami olasz nyelvtanulást segítené,ha ingyenesen leszedhető a program az lenne a legjobb.

(#7364) qwertly válasza #65675776 (#7360) üzenetére


qwertly
addikt

Szia köszi a segítséget igazábol nem vagyok valami nagy szakértő a parancssorhoz jobban szeretem a klikkezéseket :B.Ezért talán megpróbálom az előtted javasolt linket,[link] nem is akarok nagyon belemélyedni csak szeretnék az nLitével készíteni egy telepítő xp ami már tartalmazza az alap programokat.Erről az oldalról indulok el [link] itt már vannak kész program csomagok amit az nlite is megtud emészteni :) csak vannak olyannak amelyek angol nyelvűek és én szeretném ha magyart feltelepíteni.De módosítanom kell egy kicsit és a vissza csomagolás nem ment.

(#7365) mob_zzz válasza cigam (#7362) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Toucan nem mond semmit. Még azt sem, hogy nem válaszol. Nézhetem az üres ablakot, ahol a fájlműveleteket szokta sorolni, de nem történik semmi. Közben a vinyókon nulla lemezkihasználtság. Szóval érthetetlen. Én arra tippelek, hogy a 40gb már sok neki egy mappára, mert a többi, kisebb mappával nincsen gondja.
A SyncToyra én is rátaláltam közben, most azt próbálgatom. A felülete bíztató.
Fsync milyen?

(#7366) z0d1AK válasza Bagira01 (#7354) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát olyat, h egy általad megadott hangszínre alakítja a hangod, olyan programról nem tudok, de szerintem nincs is!
olyan van, h beszélsz, és előre megadott módon torzítja, van is is közte pár "alap" emberi hang, de sok választék ott sincs

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7367) lúzer


lúzer
veterán

Hali!

MS hozzáállásáról tudtok valamit az ingyenes vhd fájlokkal kapcsolatban?
(virtuális gép)

Diplomamunkához kellene, egy virtuális rendszert felépítenék, ha ki akarnák próbálni amit csinálok.

Persze legálisnak kell lennie a dolognak, így az?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7368) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali! Az a gondom, hogy ha egy eredeti DVD-t szeretnék a gépen megnézni, akkor nem játsza la, mert valami biztonsági másolásvédelemre hivatkozik, meg hogy gond van a meghajtó, a videókártya meg nemtom mi illesztőprogramja között.....

Ezzel mit lehet tenni? :F :F

(= Zala =)

(#7369) cigam válasza mob_zzz (#7365) üzenetére


cigam
félisten

parancssoros :D

1 tipp még az nem lehet hogy vmi spéci karakter van az elérési útban, Esetleg (maga az elérési útvonal) hosszab mint 255 karakter?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7370) Core2duo6600 válasza Zalaymate (#7368) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Rendesen fel kell telepíteni a drivereket.
Az adott hardvernek mgfelelőt.
És egy rendes dvd playert beszerezni, erre tökéletes a Cyberlink power dvd je, most a 8 asnál tart.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7371) SzöleTM


SzöleTM
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami iprogi XP64-re amivel tudom úgy szablyzoni a hangokat, mint Vistában( konkrétan, hogy a böngésző hangját le tudjam venni, ha film nézés van pl.)

Köszönet!
:R

(#7372) cigam válasza Core2duo6600 (#7370) üzenetére


cigam
félisten

Van annál olcsóbb is: VLC

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7373) Zalaymate válasza Core2duo6600 (#7370) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Driverek rendben! Épp ezért nem értem a problémáját..... egyik lejátszó sem hajlandó lejátszani.....

Egyéb ötlet? :U

(= Zala =)

(#7374) lúzer válasza Zalaymate (#7373) üzenetére


lúzer
veterán

régiókód rendben?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7375) mob_zzz válasza cigam (#7369) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Az könnyen megeshet, hogy 255 karakternél hosszabb az elérési útvonal (meghajtó:/mp3/előadó/előadó - album/számcím a szintaktika, amit használok), de nem tudtam, hogy ez probléma. Miért az?
Spéci karakterek pedig olyanok vannak csak, amiket a Windows enged (éáűúő, space, pont, vessző, ilyesmik).

(#7376) lúzer válasza mob_zzz (#7375) üzenetére


lúzer
veterán

Ennyit tud a windows kezelni, csak ez nem annyira köztudott.
Állítólag vistában is ezért lett pl. c:\users a docu...end settings helyett meg ilyesmi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7377) cigam válasza mob_zzz (#7375) üzenetére


cigam
félisten

Sztem alakítsd át a dupikátumot. /előadó/előadó - album/ helyett /előadó/album/
Így rövidebb lessz az elérési út, és ez nem csak a mentésnél okozhat problémát

[link]
"In the Windows API (with some exceptions discussed in the following paragraphs), the maximum length for a path is MAX_PATH, which is defined as 260 characters. A local path is structured in the following order: drive letter, colon, backslash, components separated by backslashes, and a terminating null character. For example, the maximum path on drive D is "D:\<some 256 character path string><NUL>" where "<NUL>" represents the invisible terminating null character for the current system codepage. (The characters < > are used here for visual clarity and cannot be part of a valid path string.)"

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7378) mob_zzz válasza cigam (#7377) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Hoppá. Hát erről nem tudtam. Hol okozhat ez még problémát?
Hogyan tudok több száz mappát így átnevezni egyszerűen?

(#7379) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Tud valaki olyan ingyenes rajzolóprogramot, amiben fel lehet tenni négyzetrácsot egy képre automatikusan (úgy, hogy nem kell egyenként pozicionálgatni pl. egyeneseket). Teljesen mindegy, hogy a felrakott négyzetrács csak a munkafelületen látszik vagy rákerül a tényleges képre is, nekem mindkét megoldás megfelel.

(#7380) cigam válasza mob_zzz (#7378) üzenetére


cigam
félisten

Hát pont a fájlok elérésénél. pl. lefuttatsz egy lemezellenörző programot, az észreveszi, hogy hoho ez a bejegyzés hosszabb mint 256 karakter, na ezt majd jól kijavítom (csonkolja vagy törli, és máris buktad azokat a fájlokat). Meg eleve a rendszerben ezeknek a fájloknak az elérés esetleges, programja válogatja mit lép 1 ilyen hosszú elérési útra/fájlnévre

Az átnevezésre nincs tippem, viszont (ezért is) hagyom, hogy az iTunes kezelje a fizikai rendezgetését a zenéknek. Amit elég logikusan épít fel előadó/album/számok struktúrában. Manuálisan meg célszerű a különféle helyekről beszerzett anyagokról leveszem a csilivilit. (csiliviliéngravbbeltemezzelazzalmegudvahaveroknakwarezteambemutatja pl. The Killers - Day And Age [2008][CD+SkidVid_XviD+Cov]320Kbps)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7381) cigam válasza Mackósajt (#7379) üzenetére


cigam
félisten

PL. Gimp, de bármelyik progi ami kezeli a rétegeket. 1 rétegnek beteszed a négyzetrácsot olyan raszterrel ami neked tetszik, a felette levő rétegen meg azt rajzolsz amit akarsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7382) mob_zzz válasza cigam (#7380) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Hát igen, ha ez így van, akkor tényleg nem árt, ha megváltoztatom a könyvtárakat.
Keresek majd megoldást rá, hogy hogyan tudom megtenni valami kötegelt művelettel.

Az iTunest nem ismerem egyébként, de nem szeretem rábízni magam az ilyen automatikus módszerekre, főleg ilyen nagy mennyiségű adatnál. Amikor először találkoztam a WMP-nél az automata borító-letöltéssel és cimkézéssel, nagy lelkesedéssel próbáltam ki, de a zenéim feléhez rossz metaadatok kerültek...

(#7383) Mackósajt válasza cigam (#7381) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Köszönöm, működik a dolog. :)

(#7384) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Én olyan telepítőlemezt szeretnék csinálni ahol menüből ki lehet pipálni hogy milyen programok települjenek,lenne egy telepítés gomb és szépen feltelepülne a cucc automatikusan.Mivel lehet ilyet csinálni?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#7385) Morris


Morris
veterán

Sziasztok!

Tudna valaki ajánlani egy olyan progit amivel avi (XVID) fájlokat össze tudok fűzni. Keresgéltem már sokat, de csak amolyan idejétmúlt topikokat találtam.
oprendszer Vista 32bit.
Virtualdub, avi joiner nem működött sajna.
A virtualdubnak xvid-es gondja van, az avi joiner dolgozik, aztán 3 fájlból ismét megcsinálja az első cd-t :F :W
konkrétan egy 3cd-re szaggatott filmet szeretnék összerakni egybe
please help
(csak azt nem értem ki a hátam ír ki a mai napig cd-re filmeket :W )

(#7386) 14adam


14adam
addikt

Hello,olyan programot keresek ami olasz nyelvtanulást segítené,ha ingyenesen leszedhető a program az lenne a legjobb.

(#7387) Traxx


Traxx
őstag

Hali!

Flash videót szeretnék letölteni, de a rágósabb fajtából :D És nem boldogulok vele...talán még rémlik nektek a Csak egy ember kap ajándékot idén a Mikulástól videó: [link] Nos, a VideoGet csődöt jelentett, a firefox-os VideoDownloadHelper addon szintén, az Operához készült Video Downloader minialkalmazás úgyszint. Más tippem meg a letöltésre perpill nincs...

Valakinek sikerült már, vagy tud módszert? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7388) Troy.


Troy.
addikt

Ezen a fórumon a sandbox ismeretlen program? Legalábbis nem találtam neki topicot. ( ez a homokverem :DD tetszik. )
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

.

(#7389) Core2duo6600 válasza Traxx (#7387) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem ie fogod tudni letölteni, mert a háttérben amikor valaki ajánlja neked, és beírja a te adataidat, akkor számodra a szerver generál egy egyedi videot.
Van a hypercam nevű progi azzal próbáld meg, hogy a hangot felveszi - e vagy sem azt nem tudom.

(#7388) Troy.
Ha a vnc ét vagy a MS Virtuálpc jét használod akkor ugyanítt vagy.
Még a Virtualbox is ilyen ha jól tudom.
utobbi asszem van linuxra is.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#7390) cigam válasza Core2duo6600 (#7389) üzenetére


cigam
félisten

Attól, hogy egyedi, még letölthető. A flash lejátszó is letölti vhonnan nem?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7391) Traxx válasza cigam (#7390) üzenetére


Traxx
őstag

Én is pont erre gondoltam...az egyedi jellege ellenére valahogy csak lejön :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7392) mob_zzz válasza mob_zzz (#7365) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Na a SyncToy-jal is megpróbálkoztam az ominózus mappánál. Ez nem fagyott ki, viszont egyszerűen nem látja a különbségeket a szinkronizálandó mappák közt. Kiírja, hogy nincs végrehajtandó művelet. Szóval sajna ez sem az igazi.

Viszont azóta meg sikerült a Toucannal megcsinálni a szinkronizációt érdekes módon. Nem tetszik, hogy ilyen kiszámíthatatlan és hogy nem tudom most miért engedte, azelőtt pedig miért nem...

(#7393) Winner_hun válasza Traxx (#7387) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nekem a Firefox a Video DownloadHelperrel simán leszedte:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7394) bandras0226


bandras0226
aktív tag

7384-re valaki?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#7395) Traxx válasza Winner_hun (#7393) üzenetére


Traxx
őstag

Elvileg nekem is, gyakorlatilag nem :U Megpróbáltam lejátszani, sikertelenül...átkonvertálni, úgyszintén sikertelenül. Tehát látszólag jó, lementett 7,8 megát, de mégse...ezért írtam, hogy rágós fajta :D

De ha Neked gond nélkül leszedte és le is játszható, fel tudnád tölteni valahová? :B :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7396) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Olyan programra lenne szükségem ami arra képes hogy van pl 20 könyvtár és mindegyikben van tömörített fájl és ezeket kéne kicsomagolni ugyan olyan névre , mint a fájl neve, mert egy kicsit fárasztó az hogy egyesével csomagolom ki. Ha egyáltalán lehetséges ez.

[ Szerkesztve ]

(#7397) Traxx válasza Traxx (#7395) üzenetére


Traxx
őstag

HyperCam és a Quick screen capture úgyszintén bukó volt a témában...a hangot felvették, de a képet nem :O

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7398) cigam válasza Traxx (#7397) üzenetére


cigam
félisten

http://217.20.138.179/flash/viral.swf
Ezt már egy sima letöltéskezlő is megoldja

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7399) Traxx válasza cigam (#7398) üzenetére


Traxx
őstag

Na próbáltam egy ilyet: [link]

Nehezen, de összejött :) Ha csak a címsorba másoltam be, sehogyse akarta az ékezetest :F

Szóval köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#7400) Antigabo


Antigabo
tag

Heló !

Tud valaki ilyen alkalmazásról ?:
Olyan prg keresek ami meg tudja azt csinálni hogy ha
- be van állítva a PC hangja kvadrofonikusra (tehát 2-2 szóró elől-hátul)
- és csatlakoztatva van 1-1 sztereó jack az első és a hátsó hangfalpárhoz
DE mivel sajnos vannak olyan szar prg.k ami csak sztereó és csak az első két hanszórót használja
viszont én azt szeretném hogy hátul is ugyanaz szóljon mint elől
akkor ne keljen kihuzigatni stb dugdosni a dugókat hanem egyszerűen ez a kis progi egy gombnyomásra megoldja oda - vissza ezt a gondot.
Ha tud valaki ilyenről légyszi jelezze ! - Köszi ! :R

Szégyen a tudás - de hasznos !

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.