Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Willie válasza dokee78 (#35996) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Ha nem válna be a qBittorrent, akkor azt fogom feltelepíteni. Azzal annyi a bajom, hogy nem lesz hozzá frissítés illetve nem lehet a torrenteket a letöltés helye szerint rendezni. Hirtelen ennyi ugrott be. :D Lehet még a Tixatit kipróbálom.

(#36002) cigam válasza Sk8erPeter (#35998) üzenetére


cigam
félisten

Köszönöm, hogy kipróbáltad! Ebből rá is jöttem, hogy nálam miért nem működik. Nálad a két onedrive fiók közötti együttműködés miatt jött össze. Nekem csak egy linket generáltak, nem "meghívtak". A cégnek nincs is onedrive fiókja, de most kipróbáltam az enyémmel. Be vagyok jelentkezve, de tojik reá:

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36003) Sk8erPeter válasza cigam (#36002) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nekem csak egy linket generáltak, nem "meghívtak"."
Pontosabban csak megtekintésre osztották meg a mappát, nem szerkesztheted. Igazad van, kipróbáltam, ebben az esetben tényleg nincs olyan link, hogy "Mappa felvétele a OneDrive-ra", bocs, ezt nem próbáltam előtte. Most kipróbáltam ilyen módon is, ahogy írod, elvileg ilyen esetre ott van a "Másolás máshová" link, elméletileg ennek is jónak kéne lennie a célra (persze közel sem biztos), ha a jobb oldalt megjelenő panelben kijelölöd, melyik mappádba másolja a cuccot, DE a gyakorlatban nálam érdekes módon sajnos csak tekergőzött a töltődést jelző ikon jódarabig még egy két dokumentumot tartalmazó mappánál is, aztán "Meghiúsult" hibaüzenettel befejezte a próbálkozást. Szóval valamit itt (is) elkúrtak a Májkroszoftnál. (Gáz, ilyen parák fel sem merülnek pl. a Google Drive-nál...)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36004) cigam válasza Sk8erPeter (#36003) üzenetére


cigam
félisten

Akkor te előbbre jutottál, mert amikor ráböktem a másolás máshova gombra, akkor jobboldalt megjelent egy oszlop, benne a töltődik felirattal, ami csak töltött, töltött, töltött...

Amúgy a levelező web-es felülete sincs a helyzet magaslatán: Utolsó oldalra ugrok, törlöm az utolsó 1-2 levelet(Változó hány törlés után jön elő), a következő pillanatban már üres a levelek listája, mintha üres lenne az inbox. Hiába ugrok az elejére meg vissza végére, a vége oldal üres marad. Ilyenkor csak úgy tudom előhívni a legrégebbi leveleket, ha egyesével visszalapozok a végére.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36005) dezs520 válasza gulac12 (#35999) üzenetére


dezs520
senior tag

Tök jó,köszönöm! :)

(#36006) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Laptopon lévő WIN10-et clone-oznék SSD-re. Korábban sikeresen használtam a WIN7 clone-ozásához a Macrium Reflect-et, azt is a Rescue Disk-kel. Tökéletesen működött, de nem tudom, az új OP-rendszert is ilyen eredményesen tudja-e másolni...
Windows alól ajánlott clone-ozni, vagy újra Resque Disk-kel csináljam?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36007) cigam válasza Anubis_9 (#36006) üzenetére


cigam
félisten

Elméletileg működne a shadowcopy szolgáltatással, de tuti ami fix, offline, CDről indítva esnék neki a klónozásnak. A végén egy alignálás ellenőrzés/javítás, és készen is vagy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36008) dokee78


dokee78
félisten

Egyszerű Free videó elforgató programot keresek,de online lehetőség is jöhet:
Persze jó minőségben csinálja és az egész videót.

Googleval találtam egy VLC leírást,de az a régebbi VLC-vel működik és macerás is.(sok mindent kell állítgatni)
Másik progi,amit találtam,csak pár percet képes feldolgozni azt is pocsék minőségben.

(#36009) cigam válasza dokee78 (#36008) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux
A képminőség pedig függ a codec beállításaitól, pl. bitráta. Minél nagyobb annál szebb, cserébe annál nagyobb lesz a fájl mérete.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36010) dokee78 válasza cigam (#36009) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi kipróbálom. :R

Jó magyarul is tudó Particionáló Free progit tudsz?
Pendrivot szeretnék vele 2 részre osztani.

De a Windows gyárija is tud pendrivot partícionálni?

[ Szerkesztve ]

(#36011) cigam válasza dokee78 (#36010) üzenetére


cigam
félisten

Magyar windows-ba épített lemezkezelő? Az újabbak már tudnak partíciót átméretezni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36012) Willie válasza dokee78 (#36010) üzenetére


Willie
őstag

Lemezkezelő/GParted :)

(#36013) dokee78 válasza Willie (#36012) üzenetére


dokee78
félisten

Lemezkezelő nem tudja,inaktív a zsugorítás.

(#36014) cigam válasza dokee78 (#36013) üzenetére


cigam
félisten

Ajha... Mondjuk sose próbáltam pendrive-on. Sajna akkor csak külföldi nyelvezetü programokat tudok ajánlani, pl. gparted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36015) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

Olyan videóvágó programot keresek amivel a videó-kamera által készített mp4 videókból ki tudok vágni egy részletet majd elmenteni úgy, hogy az eredeti minőség megmaradjon. Magyarul csak egy részlet eltávolítását akarom, semmi más :)

Előre is köszi!

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36016) dokee78 válasza ot93 (#36015) üzenetére


dokee78
félisten

Boisoft Video Splitter?

(#36017) ot93 válasza dokee78 (#36016) üzenetére


ot93
senior tag

Nemtudom :D Én nem értek ehhez. :D de megnézem milyen :)
Most készülök megismerkedni a videóvágással csak fontos, hogy eredeti minőség legyen a vége és semmit sem csinálok vele csak kivágni a felesleges részeket :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36018) ollie válasza ot93 (#36017) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

MP4-nél lehetséges csak vágni újrakódolás nélkül, de csak bizonyos képkockáknál (asszem key frame-eknek hívják azokat), vagyis nem tudod képkockára megmondani a vágás helyét (ill. nem te mondod meg, hogy hol vágjon pontosan).

***

(#36019) ot93 válasza ollie (#36018) üzenetére


ot93
senior tag

tehát ez mit is jelent pontosan? de attól mg tudok eredeti minőségben vágni?
bocs de ez a videózás még elég új nekem :D

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36020) brd válasza ot93 (#36019) üzenetére


brd
nagyúr

Röviden arról van szó, hogy a modern képtömörítési eljárások jó része úgy dolgozik, hogy a változásokra fókuszál az algoritmus az egymást követő képkockákon, mert ha csak ezt kell tömöríteni, jelentős megtakarítás érhető el. Viszont ehhez szükség van időnként teljes képkockák tömörítésére is a videofolyamból (egyrészt túl nagy változáskor érdemes, minőségi okokból, másrészt ha valamilyen hiba fordul elő a folyamban (pl. stream-eléskor), akkor nem az egész folyam lesz kuka, hanem max. a következő keyframe-ig; és hasonlók) ezeket a teljesen letömörített képkockákat hívják keyframe-eknek. Amikor ilyen képkockánál történik a vágás, akkor az nem érinti a video többi részének minőségét, ill. gyorsan kivitelezhető a vágás, mert nem kell újratömöríteni semmit. Olyan program is létezik, ami csak az előző, és a következő keyframe-ig tartó részt tömöríti újra, vágáskor, így pontos képkockára is tudsz vágni vele, mégsem érinti a video többi részének minőségét a vágás.

The only real valuable thing is intuition.

(#36021) Anubis_9 válasza cigam (#36007) üzenetére


Anubis_9
őstag

Végül is csináltam egy Resque Disk-et... Azonban kicsit elakadtam: adott egy 150GB-os partítció (ami kb. 1/4-ig van csak tele) egy HDD-n, amin van a Win10. Ezt szeretném egy 120GB-o Fury SSD-re áthúzni. Azonban az összes Win10-zel kapcsolatban lévő partíció átmásolása esetén, azt írja a Macrium Reflect, nincs elég hely a céllemezen. Persze, mert a 150GB több, mint 120GB. :D Nem emlékszem, hogy oldottam ezt meg korábban, tud valaki segíteni egy ötlettel? Köszi! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36022) brd válasza Anubis_9 (#36021) üzenetére


brd
nagyúr

Mondjuk átméretezed? Ha szerencséd van, még a Win10 is meg tudja csinálni (ha nem kell adatot áthelyeznie), ez magyar Win-ben zsugorítás néven fut a partíció, jobbgombos menüjében. Aztán átmókolod MR-rel, a célgépen pedig partíció nyújtása/kiterjesztése, vagy ilyesmi ugyanúgy a lemezkezelőben.

The only real valuable thing is intuition.

(#36023) ot93 válasza brd (#36020) üzenetére


ot93
senior tag

amit leírtál azt nagyjából felfogtam :) akkor tehát lehetséges az mp4 videóimat megvágni minőségromlás nélkül :) és akkor erre alkalmas a fent említett program? :) mert én nem akarom feltölteni sehova, tehát a méret nem számít, de persze a felesleges részek nem kellenek :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36024) cigam válasza Anubis_9 (#36021) üzenetére


cigam
félisten

Nem lehet beállítani így?

+ Valahol tuti belőhető, hogy csak az adatokat tartalmazó szektorokról készüljön másolat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36025) cigam válasza ot93 (#36023) üzenetére


cigam
félisten

Alkalmas, de erre (is) inkább avidemux-ot ajánlom ;) Alapból "copy" a kép/hang codec, vagyis nem tömörít újra, csak másol. Viszont tényleg figyelni kell, hogy csak kulcsframe-nél legyen vágás (I)-vel jelöli ezeket a pontokat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36026) brd válasza ot93 (#36023) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos nem ismerem a programot, de a marketing bullshit alapján valószínűsítem, hogy a leírt módszert használja a program.

The only real valuable thing is intuition.

(#36027) ot93 válasza cigam (#36025) üzenetére


ot93
senior tag

köszönöm a segítséget és brdnek is, megnézem mindkettőt :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#36028) Anubis_9 válasza cigam (#36024) üzenetére


Anubis_9
őstag

De, és így tökéletes! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#36029) MrWhite


MrWhite
tag

Több gépre is telepíthető ingyenes internet security programot keresek Windows 10 Pro (x64) gépekre.
Van ilyen program, vagy elégséges a Windows tűzfal és Defender is?

...

(#36030) Dluinet válasza MrWhite (#36029) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Microsoft Security Essentials

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36031) Essejó válasza cigam (#36014) üzenetére


Essejó
veterán

A GParted tud magyarul...

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#36032) Sk8erPeter válasza Dluinet (#36030) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt már hiába próbálná telepíteni Windows 10-re, az már annak a része. :)

(#36004) cigam:
Katasztrofális egyébként a Microsoftnak a OneDrive-szolgáltatása, régebben egy üzleti accounttal is használtam a OneDrive-ot (egyébként egyetemen keresztül), és az asztali alkalmazás és a webes felület használata során hasonló degenerált problémák voltak a szinkronizációval, meg a megosztással, sokszor a bejelentkezés is különböző hibaüzenetek formájában vált sikertelenné, egyszerűen összességében teljesen megbízhatatlan volt a szolgáltatás. Pedig üzleti account esetén aztán végképp elvárható lenne, hogy atomstabil legyen...

(#36013) dokee78:
A Windows beépített Lemezkezelője jelenleg még Windows 10 esetén sem változott semmit, ugyanolyan ostoba és használhatatlan az alapvető partíció-létrehozáson túl, mint eddig is volt. (Pl. ilyeneket felejts el, hogy partíciók ide-oda tologatása, normális átméretezési lehetőségek, és így tovább.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36033) MrWhite válasza Sk8erPeter (#36032) üzenetére


MrWhite
tag

Ez azt jelenti egyben, hogy elégséges és hatékony védelem a (Windows részét képező) tűzfal és Defender?

...

(#36034) Benhill


Benhill
senior tag

Hali!

Valami olyasmi programot keresek ami hasonló mint az Anti Twin (dupla fájlok keresése)...csak fejlettebb.

Én az összes merevlemezen egyszerre szeretnék végrehajtani keresést(hogy a merevlemezek tarltamait hasonlítsa össze), és különböző kivételeket beállítva hogy mit ne keressen.
Konkrétan képek és kisebb méretű videókra gondolok, mert rendezgettem a képeimen, és van aminek a mappáját 3 helyen is megtaláltam.

(#36035) Fire/SOUL/CD válasza Benhill (#36034) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha esetleg használsz CCleaner-t, akkor az is tudja, illetve rengeteg ilyen progi létezik neten.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36036) brd válasza MrWhite (#36033) üzenetére


brd
nagyúr

Nem, távolról sem. Csak azt jelenti, hogy a része. A vírusirtókat komoly helyeken eleve úgy szokták tesztelni, hogy az MSE-nél (vagy Defendernél) mennyivel jobb. Tehát ami annál rosszabb, az nem is kerül be a tesztbe (vagy ha igen, akkor ezzel az eredménnyel meg is bukott, mint vírusirtó).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#36037) cigam válasza brd (#36036) üzenetére


cigam
félisten

Komolyabb helyeken... Túl van lihegve, és ha úgy tetszik pár százalékon megy vita.

Bár itt az "utolsó", de csak 8.4%-al lemaradva az első helyről. nekem a 90+%-os biztonság megfelel.

Ha úgy tetszik, akkor meg az egyik legjobb, hisz egyetlen fals pozitív riasztást sem adott:

Forrás:http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2015/10/avc_fdt_201509_en.pdf

Vagy nyugodt lelkiismerettel ajánlanál egy olyan "ingyenes" ajánlatot, ami cserébe profiloz, és ki tudja mit csinál még?

Esetleg a 4. legjobb találatokat elérő Baidu lenne jó ajánlat, ami "őrületesen sok" fals pozitív riasztást ad? Nem lehet fekete/fehér alapon kimondani, hogy ez a legjobb. Mindegyiknek más-más az erőssége, és a gyengesége.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36038) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Valami egyszerű kis programra lenne szükségem, ami tudja a következőt:
Rádió stream linket beillesztem, és real-time rögzíti az adást, majd elmenthető valamilyen épkézláb formátumban (pl mp3)
Hangrögzítős megoldást használtam eddig, de így minden "zaj" belekerül, az is, ami nem a műsor része.

Gugli ezeket találta, van tapasztalatotok valamelyikkel?
-StationRipper
-streamWriter

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#36039) brd válasza cigam (#36037) üzenetére


brd
nagyúr

Pár %: nem tudom, mi alapján adják (gondolom, (detektált/vizsgált kártevők)*100, vagy hasonló lehet), de igazából nem is érdekel, a sorrend a lényeg, itt biztonságról van szó.
Téves riasztás: tökéletes program nincs, de inkább legyen nálam koton, amikor nem kell, mint nem, amikor kellene.
Ajánlás: ügyes, kiválasztod a második legszarabbat (felismerésben), majd feltételezed, hogy azt ajánlanám. Erre inkább nem reagálok, nem az a szint.
Én egyébként olyat ajánlanék, ami nagyon jó felismerésben (elsők között van), használható a felülete (bár az új trendek miatt itt már inkább úgy lehetne fogalmazni, hogy kevésbé rossz), és lehetőleg nem ad túl sok téves riasztást. Ez egyben a fontossági sorrend is. Még esetleg az is szóba kerülhet, hogy mennyire érzékelhető a jelenléte (pl. terhelés, hülye ablakok - ingyeneseknél pl. hogy "tudom, hogy jó vagyok, de vegyél meg, mert akkor még örülünk is" -, gyorsaság) de ez szubjektív, nehéz tesztelni/értékelni úgy, hogy mindenkinek megfelelő legyen.
Erősség-gyengeség: Simán lehet, hogy pl. valakinek az a jó, ha átjáróház a gépe, de legalább nem basztatja a vírusirtó soha. Igen, van ilyen ember is, de vele nem szeretnék semmilyen kapcsolatot ápolni. Van azért egy arany középút, ami legyen ha kicsit keskeny is, az értelmesebb tömeg jó részének megfelel.
Most komolyan olyan nehéz értékelni valamit, ha több, mint egy szempont van? :U

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#36040) Willie válasza A_ScHuLcZ (#36038) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Az AIMP-ban van ilyen lehetőség, még sose használtam, de egy próbát megér! :) [link]

(#36041) cigam válasza brd (#36039) üzenetére


cigam
félisten

Ajánlás: ügyes, kiválasztod a második legszarabbat (felismerésben), majd feltételezed, hogy azt ajánlanám. Erre inkább nem reagálok, nem az a szint.

Én azért válaszolok jó? Megpróbálok a te fellegeidbe emelkedni, ha már nem vagy hajlandó leereszkedni hozzám.
Vagy a szöveg értésssel van problémád, vagy velem. De hogy én nem írtam olyat, hogy az AVG-t ajánlanád, az biztos. Csak egy kérdés volt, hogy inkább ajánlanál egy kémprogramként funkcionáló antivírust, csak azért, mert 1-2 tesztben pár százalékkal jobb eredményt ért el? Az AVG-t csak azért hoztam szóba, hogy linkelni tudjam azt a cikket amiben az AVG ingyenes verziójának huncutságairól szól. Említhettem volna az összes többi ingyenes kiadást is kínáló céget. Fogalmam nincs melyik program van a szíved sarkában, nem is érdekel.

Szerinted nem elég a beépített, szerintem meg elég.
Tök feleslegesen liheged túl úgy, hogy még az eredeti kérdést feltevőnek sem mondod meg, hogy akkor melyik igen, csak leszólod a beépítettet, hogy az nem jó. Mellesleg nevezhetjük etalonnak is, hiszen ahoz képest vizsgálják a többit. ;]

tökéletes program nincs, de inkább legyen nálam koton, amikor nem kell, mint nem, amikor kellene.
Ferdítesz, rossz példa. Ha nem használnál víruskergetőt, az lenne olyan, mintha nem lenne nálad koton. Ebben az esetben inkább a formáján, színén, ízén, vastagságán vitázunk.

van ilyen ember is, de vele nem szeretnék semmilyen kapcsolatot ápolni
Ha ez alatt az MS beépített víruskergető használóit érted, akkor légy szíves vegyél fel a tiltólistádra!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36042) Sk8erPeter válasza brd (#36039) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A fenébe, akkor úgy tűnik, hogy velem is meg kell szakítanod mindenfajta kommunikációt. :DDD
Bevallom, évek óta a Microsoft Security Essentials-t használom. Korábban a NOD32 fizetéséről azért álltam le, mert tarthatatlan volt az erőforrás-igénye (manapság nem tudom, mi a helyzet). Aztán jött ilyen-olyan vírusirtó próbálgatása, az ingyenesek pattogtak a nyomorék önreklámaikkal (AVG, Avast, Avira, tökömtudja), a fizetősöknél szintén felmerült már a próbaidőszak alatt is a túlzott erőforrás-éhség, aztán volt, ami nem volt rossz, de mégsem voltam elégedett úgy igazán, eközben szimpla lustaságból felpakoltam az MSE-t, és azóta egyrészt nem volt kedvem utánanézni, mi az aktuális tényleg legjobb, meg pénzt dobálni rá, ha nem jön be, másrészt időm sem nagyon volt próbálgatni, aztán így maradt. Nem nyaltam be azóta sem semmit, úgyhogy tetszik-nem tetszik, nem változtattam ezen a megbotránkozást és felháborodást keltő "szokásomon", ami ráadásul azt is eredményezi, hogy besorolsz a tiltólistán szereplő emberkék közé, akik nem az értelmes tömeget képviselik. ;] Na bumm. Hát evvan, biztos nem a legjobb védelem, de így is lehet élni tudatos felhasználóként. Az az érved amúgy, hogy emiatt "átjáróház" a gép, picikét görbe is, meg meredek is, na de ez nem is az a topic. :)

(#36033) MrWhite:
Ilyet szerintem csak valami marketingbullshitet magából pofátlanul kipottyantó álszakember mondana BÁRMELYIK vírusirtóra. :D

Sk8erPeter

(#36043) MaxxDamage válasza Sk8erPeter (#36042) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én támogatom az MSE használatát! Régóta azt használom Win7 64bit-en és semmi gondom vele! Még anno s478-as konfiggal (mikor még 3-400k volt egy olyan konfig) a Kaspersky fizetett részét használtam (és az pl. ette a gépet, visszafogta) az MSE egy original win mellé tökéletesen megfelelő az aktív tűzfal társaságában :K

/amúgy alapjába véve tűzfal is elegendő és nem kap be az ember semmit...anno russian oldalakról kaptam be sok vírust.../ :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36044) brd válasza cigam (#36041) üzenetére


brd
nagyúr

Csak egy kérdés volt, hogy inkább ajánlanál egy kémprogramként funkcionáló antivírust, csak azért, mert 1-2 tesztben pár százalékkal jobb eredményt ért el?

Addig biztosan nem, ameddig van nála jóval több %-ot (ez jelenleg min. 8) elérő, ami nem is viselkedik kémprogramként (vagy legalábbis nem tűnik úgy - nem fejtettem vissza minden vírusirtót, hogy pontosan mit csinál).

Tök feleslegesen liheged túl úgy, hogy még az eredeti kérdést feltevőnek sem mondod meg, hogy akkor melyik igen, csak leszólod a beépítettet, hogy az nem jó.

Leírtam a szempontjaimat. Nem fogom senkinek a szájába rágni, mit használjon, nem is érzem felbátorítva magamat, hogy bárkinek megmondjam; arra viszont igen, hogy mit ne, mert az hamis biztonságérzetet ad. Rengeteg géppel találkoztam már, amelynél már a felhasználója érzékelte, hogy lassú a működése, ill. probléma van az Interneteléréssel, és MSE volt rajta. Én magamnak leteszteltem, amikor az addig használt irtóm (számomra) fos termék lett (az NOD32 volt egyébként, ha érdekel valakit is :) ), ill. időnként ránézek, hogy a detektálásban még mindig az élen jár-e. Egyébként nem titok, ingyenes Avira-t használok már legalább 3 éve, de lehet, hogy 5 is van már. Ebben számomra mindössze 2 kicsit bosszantó dolog van: az egyik, hogy az óra mellett (felett) kb. hetente felugrik egy saját magát reklámozó ablak (van/volt? egy külön, nagy méretű ablak is, de azt egyszerűen lehetett letiltani), a másik, hogy a kézi kártevő keresésnél még 2015-ben sem lehet feltetetni a saját exclude listájára egy/több file-t, csak a beállításokból, annak ellenére, hogy már úgy 3-5 éve ott van az erre utaló nevű menüpont, de ezekkel könnyen együtt lehet élni.

Mellesleg nevezhetjük etalonnak is, hiszen ahoz képest vizsgálják a többit.

Végül is, ebben az értelemben etalon: példa, hogy milyen ne legyen. :D

Ferdítesz, rossz példa.

Inkább csak túlzok, a koton sem 100%-os védelem, ahogyan a teherbe esés/fertőződés sem 100%-os eredménnyel következik be. De mi értelme egy olyan vírusirtót használni, amely 8+%-kal több kártevőt enged át, és az egyetlen előnye az, hogy az OS-t gyártó cég készíti? Pl. egy ingyenes Avira egy "mai" (min. 2 mag, min. X2/CoreDuo) gépen még mindig szinte észrevehetetlen, és a heti kb. 1 reklámtól eltekintve a működése is teljesen automatikusra állítható, tehát kb. annyit látsz belőle, mint a MSE-ből, csak több kártevőt ismer fel.

Ha ez alatt az MS beépített víruskergető használóit érted, akkor légy szíves vegyél fel a tiltólistádra!

Nem, azt értem alatta, aki azt hiszi, hogy az elegendő. Remélem (sejtem) sem te, sem Sk8erPeter nem hiszi azt, hogy azt használva teljes a védelem, és egyikőtök sem indítgat mindenféle exe-t abban a tudatban, hogy majd a MSE úgyis letiltja, ha káros, lásd: [...]de így is lehet élni tudatos felhasználóként. by Sk8erPeter. Azonban egy nem megfelelően hozzáértő gondolhatja azt, hogy MSE-t használva minden rendben. Hát nem.

The only real valuable thing is intuition.

(#36045) MrWhite


MrWhite
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, de talán mégsem kellene átharapni egymás torkát a véleménykülönbségek miatt. Ahány felhasználó, annyi féle tapasztalat.

Az eredeti kérdésem azért vetődött fel, mert év végén lejár a több gépre szóló license (F-Secure Client Security).
A kérdés most (kissé átfogalmazva) az, hogy:
1. megújítsuk a lejáró license-t,
vagy
2. válasszunk helyette (költséghatékonyabb) ingyenes szoftvert (AVAST, AVIRA, NOD32...)
vagy
3. az MSE (Microsoft Security Essentials) úgyis része a Windows 10-nek és használjuk azt?

...

(#36046) andatti


andatti
senior tag

Nekem egy olyan PORTABLE progi kellene, (azaz külső eszközről, pendrive-ról indítható) amivel a laptop képernyőjén végzett tevékenységet tudnám rögzíteni viszonylag jó minőségben, nem túl nagy méretben... Miből lehet választani? Mert én egyetlen ilyen progit sem ismerek és most nincs időm a keresésre áldozni, viszont sürgős lenne...

(#36047) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy probléma, amire tudom, hogy lennie kell megoldásnak, de nem találom.

Adott egy ~10 éves laptop, mi épp a vízválasztó vonal rossz oldalán áll, mert a 915GA Centrino platform GPU-jához nem készült (és állítólag hardware-es korlátok miatt nem is készülhetett) WDDM, csak XP-s driver, valamint nincs még benne hardware-es videó dekóder sem, illetve elég öreg, mai szemmel lassúcska nyers CPU és GPU erőben is, nem csak tudásban.

Ha Flash Player-el próbálok rajta lejátszani egy Youtube videót, akkor szaggat, főleg teljes képernyőn és 360p-től magasabb felbontásban. Ha viszont lementem ezt a videót és normális lejátszót használok, akkor simán viszi a 720p-s videókat is, akár teljes képernyőn. Ez nagyjából egyformán igaz többféle OS-el és böngészővel (akár Windows XP és 7, Ubuntu vagy Lubuntu, FireFox, Chrome, IE11, stb), van ami rosszabb, van ami jobb, de egyik sem elég jó.
Szóval pont annyi hiányzik a "boldogsághoz", amennyivel jobban optimalizált egy MPV vagy MPC-HC, mint az Adobe Flash player. Az egyik a kis felbontással és alacsony bitrátával is szaggat, a másik már épp "HD-Ready" (azért szépen megszenved, de 720p-vel és magas bitrátával is csak nagyon ritkán reccen).

A gond pedig az, hogy nem a Youtube-nak kéne mennie, hanem az atv.hu műsorainak (nem az enyém sem a gépem, sem az online atv iránti igény, hanem egy idősebb ismerősömé) és Youtube-hoz találtam volna megoldást, de ehhez nem, hogy egy külső lejátszóban nyíljon meg a videó (ami elbírna vele ezen a vason).

A vicc viszont, hogy amikor egy noname, olcsó kínai Android 4-es táblagépen ellátogatok az atv.hu-ra, akkor egy kattintásra azonnal feldobja nekem a saját alapértelmezett médialejátszójában a videót. Szóval biztos, hogy egyáltalán nem lehetetlen, nincs semmi speciális védelem az atv Flash alapú lejátszójában, illetve egy egész általános módon működő trükk is sikerrel járhat. Csak kéne a konkrét lánc, ami ezt egy desktop OS-en is megcsinálja. Ez lehet Windows vagy Linux is, mindegy milyen böngésző, csak működjön.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#36048) Sk8erPeter válasza brd (#36044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Természetesen egyáltalán nem gondolom, hogy teljesen meg vagyok védve MSE-vel, és nem is igazán szoktam tanácsolgatni embereknek, hogy azt használják, mert tudom, hogy nem a legjobbak közé tartozik a kimutatások alapján (bár olyan sokkal tényleg nem marad el, de ki tudja, lehet, hogy épp az a pár százalék számít, nálam szerencsére még ilyen nem fordult elő, igaz, figyelek, mit művelek a gépemmel), na meg ha ilyet tennék, biztos, hogy valaki acsarogva akarná szamurájkarddal leszedni a fejemet, mint Te is. :DD Érdekes egyébként, hogy azt állítod, hogy az Avira nem erőforrás-igényes, én ezt is pont azért dobtam ki a kukába egy idő után, mert egyrészt az általad is írt önreklámjai idegesítettek b@szottul (ez egy elég fontos szempont; ha állandóan cseszeget a reklámaival, akkor vehetjük úgy is, hogy én egy trialt használok, nem ingyeneset! Ez esetben tényleg jobb, ha fizetőst használok), másrészt mert pont, hogy úgy éreztem, hogy ez lassítja a gépet. Szóval mások a tapasztalataink, én eddig azt tapasztaltam, hogy az MSE annyira nem hátráltatja a működésben - de fogalmam sincs egyébként az igazi válaszról, nem készítettem méréseket, nem is olvastam ezzel kapcsolatos cikket még, az is lehet, hogy igazad van, az is lehet, hogy nekem van. :DDD Szimplán saccolásra, érzésre tudok alapozni, tehát semmi komolyra.

Viszont a kémkedéssel, meg ehhez kapcsolódó egyéb érveiddel őszintén szólva nem tűnsz túl hitelesnek, mivel ilyen alapon eleve ha Windows-t használsz, már a hasonló állítások szerint kiteszed magad ilyen veszélyeknek (hogy mi igaz belőle, nem tudom eldönteni, nem is tisztem), a rossz nyelvek szerint főleg Windows 10 óta - tehát onnantól, hogy Windows-felhasználó vagy (ami igaz rád), elfogadod ezt a potenciális veszélyt, hasonlóan ahhoz, aki MSE-t használ. Ha nem tetszik a rendszer, úgy vagy hiteles, ha áttérsz más operációs rendszerre (aminek megint csak rossz nyelvek szerint szintén megvannak a hasonló veszélyei). Érted, ha már arra hivatkozol, amit valakik terjesztenek pl. az MSE-ről, hogy csúnya kódrészletek által csúnya dolgokat küldenek el csúnya embereknek, de igazolni ezt nem tudod, akkor egyben elfogadod azt is, hogy maga a Windows ilyen alapon ugyanezt műveli.

===============

(#36045) MrWhite: keresd fel a Vírusirtó topicot, és ott nézz körbe (némi utánaolvasás után esetleg kérdezz, gondolom nem szeretik leírni ugyanazt százszor), hogy mit ajánlanak. Abban egészen biztos lehetsz, hogy az MSE-t nem fogják ajánlani, én sem tenném (még ha azt is használom ;] :DDD).
Mellesleg szerintem érdekes a vita, kisülhet belőle valami hasznos, és megosztjuk egymás tapasztalatait.

(#36043) luimapeiz:
Hogy "tökéletesen megfelelő", az biztosan nem igaz, ahogy azt sem szabad állítani lényegében egyik vírusirtó szoftverről sem, hogy elégséges védelmet nyújt, nincs ilyen. Igazából önmagában az sem elég bizonyíték, hogy valakinél semmi probléma nem jött elő vele (egyébként nálam is ez a helyzet), mert a Microsoft Security Essentials egyelőre biztosan elmarad a kimutatások szerinti "legjobb" (?) védelmi szoftverektől, szóval kezelje mindenki fenntartásokkal (akármit is használ :DDD).
Csak annyira elindult a megvetése azoknak az embereknek, akik ezt használják, hogy már magamra vettem én is, aztán gondoltam leírom a tapasztalataimat. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36049) myke01


myke01
senior tag

Nem kapcsolódik szorosan a topik témájához , azért teszem inkább "OFF-ba" .

Böngésző teszteléshez (benchmark-hoz) milyen program ajánlott ,vagy weboldal ?
(Peacekeeper már nem "játszik", ahogy látom .)

(#36050) Essejó válasza cigam (#36037) üzenetére


Essejó
veterán

Ez pontosan így van!
Ezzel együtt ha valamit olyan helyről szerzek be, vagy valamiért neccesnek érzem a dolgot és nem nagyobb 128 MB-nál akkor felküldöm ellenőrzésre a Vírustotálra, a kapott eredmény tükrében meg eldöntöm, hogy eldobom a cuccot és továbbkeresek vagy felhasználom.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.