Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Visormail válasza djbahool (#17990) üzenetére


Visormail
addikt

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18002) w.miki


w.miki
veterán

Mi az, amivel szöveg (MP3) alá zenét lehet keverni, a háttérbe? Aztán úgy elmenteni az egészet. A lehető legegyszerűbb, kezdőknek való kellene.

(A szöveg felvételére is ajánlhatnátok egy zajmentes programot...)

Köszi

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18003) cigam válasza w.miki (#18002) üzenetére


cigam
félisten

Audacity Ezzel tudsz készre "mixelni", előre felvett szöveg alá zenét keverni, ill. felveheted magát a szöveget is (akár úgy is, hogy közben hallod az aláfestő zenét).

A felvétel zajszintjét nem a program hanem a HW összetevők határozzák meg. Mikrofon, kábelezés, erősítő.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18004) Kezdő vagyok válasza Psychonaut (#18000) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Psychonautéscigam
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#18005) Metalfan


Metalfan
senior tag

Sziasztok!

Keresek egy olyan egyszerű progit, amivel el lehet végezni az alapvető képszerkesztési feladatokat (kivágás, fényerő/kontraszt, stb. - mint pl IrfanView), DE!! megtartja a kép eredeti színeit. Eddig az IrfanView-t használtam kivágásokra, viszont most észrevettem, hogy teljesen más színek vannak a kivágott képen, mint az eredetin. Jelen esetben pedig létszükséglet, hogy az eredeti színek legyenek a kivágott képen. Tudtok esetleg ilyen progit? Photoshop nincs a gépemen, de azt egyébként sem szívesen használnám, mert fölöslegesen nagy és nehézkes.

Előre is köszönöm!

(#18007) Metalfan válasza Dluinet (#18006) üzenetére


Metalfan
senior tag

Köszönöm, közben próba-szerencse alapon kipróbáltam a Photo! Editort, és a jelek szerint nem nyúl a színekhez :) Mindenesetre köszönöm szépen a segítséget! :R

(#18008) agemate


agemate
addikt

Üdv! Flac to mp3 konvertert keresek, ingyeneset. Leszedtem vagy hat programot, egyik sem full free.. Esetleg tudtok valamit ajánlani?

(#18009) cigam válasza agemate (#18008) üzenetére


cigam
félisten

free:ac

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18010) fatal` válasza Metalfan (#18005) üzenetére


fatal`
titán

Akkor nálad valami nem stimmel az IrfanViewal, mert ha nem nyomsz színkorrekciót, akkor megőrzi a színeket.

(#18011) agemate válasza cigam (#18009) üzenetére


agemate
addikt

:R

(#18012) cigam válasza fatal` (#18010) üzenetére


cigam
félisten

Lehet más formátumba menti, más beállításokkal (különböző palettát használ, célformátum színmélysége más) is lehet difit okozni egy mezei vágással.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18013) fatal` válasza cigam (#18012) üzenetére


fatal`
titán

Ez is igaz, de ez bármilyen programnál előfordulhat. :)

(#18014) w.miki válasza cigam (#18003) üzenetére


w.miki
veterán

Köszi, de én régebben próbáltam ezt az Audacity-t, de akkor nem boldogultam. Hogy lehet ezzel vágni/mixelni, másik hangot mögé tenni/hangerőt növelni, van erről valami leírás?
Esetleg egy ennél még egyszerűbb program hangszerkesztéshez?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#18015) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Rákerestem a fórumtémák között is meg egész délután googliztam, de nem találtám rá kielégítő megoldást.
Egy windows xp operációs rendszernél következett be az, hogy induláskor kékhalállal elhasal. Betettem a gyári XP telepítót és a rendszerpartíció fájlrendszerét ismeretlennek látta.
Felhúztam másik HDD-re még egy XP-t.
Tudni kell, hogy a kérdéses merevlemezen 2db partíció található.
A másodikkal semmi probléma nincsen, simán látom rajta az adatokat,de a rendszerpartíciónl memóriahibára hivatkozva nagy piros üzenettel lep meg folyton.
Jópár partíció visszaállító programot kipróbáltam de semmi.
Active@ Partition Recovery Enterprise például látja a hibás merevlemez teljes tartalmát.
Olyan lehetőleg ingyenes program kellene ami pillaantok alatt visszaállítja nekem a partíciós táblát és normálisan elérem az adatokat no és a rendszer bootolásra is képes lesz.
Remélem tudtok segíteni, már kicsit feszélyez a helyzet.....
Köszi

(#18016) fatal` válasza ticzi01 (#18015) üzenetére


fatal`
titán

Ilyet nem nagyon tudsz. Valamilyen adatmentő programmal (pl. amit próbáltál már, vagy getdataback) egy teljesen másik winchesterre (ez fontos hogy NE ugyanarra) mentsd le róla az adatokat, formázd meg és állítsd vissza. A rendszert pedig mindenképpen újra kell telepítened.

(#18017) ticzi01 válasza fatal` (#18016) üzenetére


ticzi01
aktív tag

dede van valami program ezelőtt meg is találtam és két perc alatt az ntfs táblát helyrerántotta. Jól elfelejtettem mi votl a neve, de szerintem létezik más alternatíva is.
Akkor még kicsit kutakodom.
Annyira nem szeretnék midnent újratelepíteni nagy szívás lenne.
És látja rajta a cuccokat,csa megsérűlt a cucc...

(#18018) cigam válasza w.miki (#18014) üzenetére


cigam
félisten

Ennél 1xübb nincs. Nézz meg 1-2 videót a használatáról. Ha csak nézed, de nem érted az angolt, már abból is rájössz, hogy mi merre hány méter..

+ itt van egy, az alapokat taglaló leírás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18019) bobsys


bobsys
addikt

Olyan programot keresek ami tobb jpg filebol kepes egyet csinalni. Bescanneltem vagy 10 oldalt, de mindegyik kulon-kulon fileba kerult igy van 10 darab jpg-m. Ezeket szeretnem egy fileba osszerakni ha lehetseges.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18020) kraftxld válasza bobsys (#18019) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az Adobe Acrobat Pro képes egy pdf-be összepakolni őket, vagy bármilyen pdf printer-re ráküldöd a 10 jpg-t egyszerre valami képnézegető progival.
Vagy jpg-be akarod összefűzni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18021) Dluinet válasza bobsys (#18019) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nincs ilyen szabvány, jobban jársz ha a a szkenner programot állítod PDF-re.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18022) vargadani


vargadani
tag

Sziasztok!
win7-hez szeretnék virtuális asztalokat készíteni. Milyen progit ajánlanátok?
Előre is köszi

Windows 7 Ultimate 32bit + Avira free 2012 + Comodo firewall

(#18023) olivera88


olivera88
veterán

A Total Commanderen kivül milyen programokkal lehet még ftp szerverhez kapcsolodni?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18024) Dluinet válasza olivera88 (#18023) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Windows intézővel.
Beírod a címsorba hogy: ftp:\\valami.hu

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18025) Dluinet válasza vargadani (#18022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Dexpot 1.5.10 Build 1579

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18026) fatal` válasza olivera88 (#18023) üzenetére


fatal`
titán

IE, FileZilla, FlashFXP és ezen kívül van még millió :)

(#18027) Narancs


Narancs
őstag

Milyen program, ami nem engedi használni a win XP-t egészen addig, amíg teljesen be nem töltött? Adott ugyanis egy teljesen hülye ismerős, aki állandóan basztat, h így lassú meg úgy lassú a gépe. Mondanom sem kell, a gépnek semmi baja az égvilágon, csak a drágaság nem várja meg, míg minden program betölt az indulásnál, még javában teker a vinyó, töltődnek a komponensek, ő már kattintgat a Mozillára és anyázik, hogy miért nem jön be a faszbúk. Hiába magyarázom neki, bólogat, de látom rajta, h nem érti. Szóval kéne egy program, ami egészen addig nem engedi semmit ténykedni a felhasználót, amíg minden be nem töltött teljesen az indulásnál. :R

Beauty is pain

(#18028) Dluinet válasza Narancs (#18027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem éppen az de hasonló:
Startup Delayer 3.0 Build 304

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18029) cigam válasza Dluinet (#18021) üzenetére


cigam
félisten

Szabvány? PDF?

Nem egyszerübb pl. XnView-el(Create->Strip of images(Létrehozás->képekcsatolása)), vagy bármelyik képmanipulátorral létrhozni egy mozaik képet?

Persze pontosabb választ lehetne adni a kérdésre, hogy ha meghatározta volna, hogyan akar a 10 képből 1 képet gyártani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18030) tknof1871


tknof1871
őstag

A .mdf és .mds kiterjesztésű fájlokat milyen programmal lehet használni vagy kezelni? Tudom, nem ez pontos kifejezés, hogy használni, kezelni, de nem jut eszembe a másik.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#18031) fatal` válasza tknof1871 (#18030) üzenetére


fatal`
titán

Kiírni szeretnéd?

Akkor imgburn / alcohol 120%.

Ha mountolni akkor Daemon Tools vagy Alcohol 120%.

(#18032) Dluinet válasza cigam (#18029) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem volt világos mit szeretne, egy fájlt ami tőbb képet tartalmaz (PDF vagy Multi-Page TIFF) vagy egy képen több kép montirungja (amit te írtál le).

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#18033) Visormail válasza Narancs (#18027) üzenetére


Visormail
addikt

Jajjj ne is mondd ezeket én hány ilyen gyökeret láttam már, és mivel nem jött be azonnal a böngésző ezért ráklikkel az ikonjára még 10x, majd további 1mp várakozás után konstatálja hogy nem működik, ezért a másik böngésző ikonjára is ráklikkel 10x, utána azt mondja hogy ő nem is klikkelt semmire, miközben ott van 20 böngésző megnyitva azok szerinte maguktól kerültek oda és rossz a gép :W Ezek ellen viszont nem véd a linkelt program se.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18034) cigam válasza Dluinet (#18032) üzenetére


cigam
félisten

Igen, ezért is kapott különféle válaszokat :D
Valamelyik csak jó lesz ;-)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18035) fatal` válasza Visormail (#18033) üzenetére


fatal`
titán

A hülyeség ellen semmi nem véd...

(#18036) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Hello!

Szeretnék kérni valami olyan tanácsot lehetőleg egy ingyenes szoftverről vagy valamiről ami átnevez fájlokat tömegesen...tehát van 1000 darab jpg vagy png vagy gif fájlom és azokat 1-1000 ig felszámozza. Mivel lehetne ezt megoldani lehetőleg gyorsan és dinamikusan. Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

Verba volant, scripta manent.

(#18037) cigam válasza xKacsax (#18036) üzenetére


cigam
félisten

Freecommander is tud "spéci" átnevezést, pl. sorszámozást. Természetesen vannak célprogramok is pl.bulkrename

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18038) fatal` válasza xKacsax (#18036) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom használsz e total commandert, ha igen akkor ctrl+m. De azt hiszem az ingyenes unreal commanderben is van ilyen funkció. :)

(#18039) xKacsax


xKacsax
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors segítséget, sokat segítettetek. :K

Verba volant, scripta manent.

(#18040) fatal`


fatal`
titán

Létezik valami ingyenes OCR program Windowsra, ami normálisan működik és képes jpgből valami szerkeszthető formátumot (nem PDFet) előállítani?

(#18041) Narancs válasza Dluinet (#18028) üzenetére


Narancs
őstag

Kösz kipróbálom :R

Beauty is pain

(#18042) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

elég jól pörög a topik ,ezért itt kérdezem meg. Bnőm bnőjét cseszegeti egy másik csaj a GMAIL-en. Ha belép a csaj már is látja, hogy bent van. Ezt hogy lehet kikapcsolni? Chat, vagy mi a szar ez? Én TB-t használok a levelek nézésére, szóval nem vagyok nagy netes gmail használó.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18043) fatal` válasza cellpeti (#18042) üzenetére


fatal`
titán

Ez a gtalk lehet.

Felül csavarkulcs (az acc címe mellett) -> A Google Mail beállításai -> Csevegés fül -> Csak olyan személyek láthassák az online állapotom, akiknek kifejezetten jóváhagytam a velem való csevegést. -> Állítsd át erre

Ezenkívül a kérdéses partnert bal oldalt blokkolhatjátok ha ráhúzod az egeret -> egyebeket lenyitod és blokkolás. Így több partnert nem fog automatikusan felvenni.

(#18044) cellpeti válasza fatal` (#18043) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm

Tigris, tigris, csóvafény...

(#18045) #65675776 válasza fatal` (#18040) üzenetére


#65675776
törölt tag

A pdf is szerkeszthető, ezernyi program létezik ilyen célra.

Egyébként ha van MS Office-od, akkor abban is van.

[link]. De ha nem akarsz telepítgetni, akkor itt van ez is.

(#18046) fatal` válasza #65675776 (#18045) üzenetére


fatal`
titán

"A pdf is szerkeszthető, ezernyi program létezik ilyen célra."

Tudom, ezért emeltem ki. Tovább kell küldenem, de MSOban nem tudtam, hogy van ilyen funkció. Köszi :)

(#18047) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ide irányítottak! :)

Ingyenes, gyors, egyszerű, de nagyszerű cd/dvd katalogizálót keresek. Nem kell semmi extra.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18048) baricsz válasza Speeedfire (#18047) üzenetére


baricsz
csendes tag

Nem próbáltam még, remélem jó lesz: [link]

There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don`t!

(#18049) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
defrag programot keresek, rákeresni tudnék, a kérdésem inkább úgy hangozna, hogy melyiket ajánljátok? azaz melyek a legjobbak? (sebesség-hatékonyság szempontjából)
köszi
r

(gondolom a fragmentáció lehet az oka, hogy néha 15mb/sec néha meg 60-80mb/sec a másolás hdd-ről hdd-re igaz?)

[ Szerkesztve ]

Dirr

(#18050) Dluinet válasza rigo88 (#18049) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Meg víruskergető, esetleg hőkalibrációt csinál közben a HDD vagy sok egyéb dolog.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.