Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Csakénvagyok válasza cigam (#8250) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Üres a link

(#8252) sNORh válasza #65675776 (#8247) üzenetére


sNORh
addikt

az valóbannem, pedig poén hogy pár napja próbáltam..
fogjuk rá hogy hajnal 4 volt.. :B

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8253) joe2005 válasza csövi (#8249) üzenetére


joe2005
senior tag

Azt nem tudom, hogy a pontos %-ot mivel lehet beállítani, de feladatkezelő folyamatok jobb klikk a folyamaton és a prioritást be lehet állítani 6 szinten.

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8254) csövi válasza joe2005 (#8253) üzenetére


csövi
tag

azt tudom, de szerintem az nem sokat használ

(#8255) kételkedem válasza cigam (#8250) üzenetére


kételkedem
addikt

Gparted LiveCD ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8256) joe2005 válasza csövi (#8254) üzenetére


joe2005
senior tag

Milyen progit szeretnél korlátozni?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8257) joe2005 válasza csövi (#8254) üzenetére


joe2005
senior tag

Lehet, hogy ilyesmi kell?

"Have you tried turning it off and on again?"

(#8258) Kal-El


Kal-El
senior tag

Hello!
Lenne egy súlyos problémám:
Most vettem új gépet és nagyon lassú, minden program behúzza, nehezen tölti be a windowst, nehezen másol, a torrenteket is nehezen tölti be (90 MB 1 óra), egy dvd-t is alig akar megírni (40 perc egy DVD), fájlokat is borzasztó lassan rakja össze (4GB-ot 1,5 óra alatt).
Nem igazán tudom kideríteni mi lehet a probléma.
Nincs egy program ami átnézi a rendszert és egy teljesítmény tesztet csinál rajta, egybe+alkatrészenként külön?
Ezután pedig valami összehasonlítás kéne, hogy a normális teljesítménytől mennyire tér el ha eltér.
Vagy egy olyan program ami megkeresi a rendszert lassító tényezőket pl.: operációs rendszer, program vagy akármi.

(#8259) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Üdv mindenkinek!
Segítségeteket kérném.
Adott egy Intel DX48BT2 lap, egy egyedi házikóban, amiben jelenleg 40-70'C közötti kánikula uralkodik.
Van beépitve 2 db Zalman venti a hátsó oldalon, ámde ez 5V-on kevés, 12v-on már jó, ellenben nagyon hangos.
Olyan megoldás kellene, ami szoftveresen állithatóvá tenné a 2 db alaplapi fun csatira illesztett ventit.
Potméteres megoldás nem jöhet szóba.
Ebben kérném segítségeteket.
Op rendszer jelenleg Xp, de a versenyre Vista lenne, így inkább arra kellene a progi.
Köszönettel várom segítségeteket.
Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#8260) ponix válasza Kal-El (#8258) üzenetére


ponix
aktív tag

Az új telepítéstől kezdve ilyen, vagy egy idő után lett ilyen? vírusirtód van-e, tűzfal van-e? Ha egy idő után állt elő ez a helyzet, akkor próbálj meg egy rendszer-visszaállítást csinálni a probléma időpontja elötti napok valamelyikére: start/minden program/kellékek/rendszereszközök/rendszer-visszaállítás! Ha ez nem oldja meg a dolgot akkor valószínűleg egy újra telepítés fogja megoldani!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8261) Gabás válasza GumisPeter (#8259) üzenetére


Gabás
addikt

speedfant nem próbáltad?

(#8262) kételkedem válasza Gabás (#8261) üzenetére


kételkedem
addikt

A speedfan nem támogatja az alaplapját.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#8263) sbazsi válasza Kal-El (#8258) üzenetére


sbazsi
veterán

Milyen gép? Mi minden van rajta? Hddsentinel?

(#8264) Kal-El válasza sbazsi (#8263) üzenetére


Kal-El
senior tag

OS: Win XP Professional 32 bit SP3
Alaplap: Gigabyte GA-MA78G-DS3H
Processzor: AMD Phenom 8450 X3 AM2+
Memória: 2* Kingmax 2GB DDR2 800MHz
Winchester: MAXTOR 320GB 7200rpm 8MB SATA2 Ez nem új, de még nem raktam rá rendszert, csak most.
Táp: Chieftec 450W
Hogy érted mi minden, az összes programot soroljam fel?

ponix:: telepítés kezdetétől fogva ilyen

[ Szerkesztve ]

(#8265) GumisPeter válasza Gabás (#8261) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Sajna nem ok... :(

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#8266) ponix válasza Kal-El (#8264) üzenetére


ponix
aktív tag

Rakd újra a rendszert! Szerintem! Partíciót is töröld és úgy full elölről! Mire megtalálod a hibát, 5 ször újra telepíted, hacsak nem hardver hiba! Vinyó, RAM, proci túlmelegedés, ilyesmi! Egy ilyen rendszer vizsgáló program a SiSoftware-től a Sandra Standard! Sok minden mutat és ingyenes!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8267) tothm


tothm
őstag

:R Sziasztok! Tud valaki olyan progit ami helyre rakja a vinyót? A hdd disk generator az is ilyen? Kérem segítsetek! :R

(#8268) Winner_hun válasza tothm (#8267) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi az hogy "helyre rakja"?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8269) tothm válasza Winner_hun (#8268) üzenetére


tothm
őstag

A hibákat kijavítja. Lehet, hogy hülyeség, nekem is csak mondták.

(#8270) Csakénvagyok válasza Kal-El (#8258) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Nekem fizikai bad okozott hasonló gondokat. Nézd meg valamivel.

(#8271) ponix válasza tothm (#8269) üzenetére


ponix
aktív tag

Futtatás/chkdsk parancsot írd be és indítsd újra a gépet! Automatikusan elindul a régen scandisk-nek nevezett hibakereső alkalmazás!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8272) Sk8erPeter válasza ponix (#8271) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt sem mindegy, hogyan. Paraméterezni kell:
chkdsk /f /r

Sk8erPeter

(#8273) ponix válasza Sk8erPeter (#8272) üzenetére


ponix
aktív tag

ja vagy sajátgép/ jobb gomb a rendszer meghajtón/ tulajdonságok/ eszközök fül/hiba ellenőrzés, mindkét opcióhoz pipa gép újraindítás ! Ja és ha már itt vagyunk, akkor egy töredezettségmentesítés sem árt utána!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8274) sbazsi válasza Csakénvagyok (#8270) üzenetére


sbazsi
veterán

Épp ezért mondtam a hddsentinelt. :)

(#8275) Sk8erPeter válasza sbazsi (#8274) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az nem HDD, hanem csak HD Sentinel (Hard Disk Sentinel). :P

(#8273) ponix: igen, úgy is lehet, végül is mindegy. Csak kiegészítés volt, mert önmagában a chkdsk paranccsal csak ellenőriz, nem tesz kísérletet a javításra. (parancssorba beírva a chkdsk /? parancsot meg lehet nézni az összes lehetséges paramétert)
A Windows saját töredezettségmentesítőjénél biztonságosabb a Diskeeper (a saját defragnál lehet adatvesztést elszenvedni, ha véletlenül kikapcsol közben a gép - pl. áramszünet miatt; a Diskeeper nem egyből move-ol).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8276) Sk8erPeter válasza cousin333 (#8001) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Van egyáltalán tunerkártyád?
Pl. Leadtek kártyákhoz (mondjuk a minőségi PVR3000 Deluxe-hoz) a Winfast PVR2 program tökéletesen használható rögzítésre, utána lehet módosítgatni VirtualDubMod-dal.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8277) Narxis


Narxis
nagyúr

Sziasztok!

Milyen program ami megmutatja, hogy azok a wlan hálózatok amiket a laptopom befog, merre vagy/és milyen messze vannak? Létezik ilyen? Vista x64-re kellene.

Thanos was right.

(#8278) cigam válasza Narxis (#8277) üzenetére


cigam
félisten

Nem valószínű hogy találsz ilyent.
A beépített antenna iránykarakterisztikája alapján alkalmatlan az irány behatárolására, ehez külső antenna kell (aminek a nyeresége nagy, és a nyílásszöge kicsi). A távolságot a térerő alapján becsülni lehet csak, mivel sok függ attól is, hogy az épületen belül hol helyezkedik el, ill. mekkora teljesítménnyel ad, esetleg külső antenna esetén merre sugároz az ap. Viszont 3szögeléssel már bemérhető a helyzete.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8279) ponix válasza Narxis (#8277) üzenetére


ponix
aktív tag

Ahhoz egy Satelit rendszer, vagy egy lokátor kellene, nem program :DD

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8280) [HUN]Zolee


[HUN]Zolee
senior tag

Milyen programmal lehet egy mappa struktúrában lévő képeket tömöríteni/méretezni, hogy ne kelljen mappánként megcsinálni?

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8281) Gabás válasza [HUN]Zolee (#8280) üzenetére


Gabás
addikt

irfanview

(#8282) emre33


emre33
addikt

Sziasztok!

windows xp alá lenne szükégem hálókártya forgalom monitorozásra.

Vagyi milyen sebeségű volt az áltagos forgalom.

Pl: mrtg vagy munin linuxra
Csak nekem windows alá kellene..

köszi

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8283) [HUN]Zolee válasza Gabás (#8281) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Lehet én vagyok béna, de nem találtam olyan rész benne ahol mappát lehetne hozzáadni a listához.

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8284) Kácsa válasza ponix (#8233) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Bocs ,hogy későn válaszolok nem voltam gépközelben.
Vistát használó laptophoz szeretnék egy csak a drivereket tartalmazó CD-t csinálni(chipset,videó, hang ,stb).Xp -vel kaptam a gépet,adtak hozzá egy driver lemezt,hasonlót szeretnék csak Vistához.Ehhez keressek progit.Nem szeretném a Vista telepitőjébe integrálni a drivereket. :K

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#8285) Sk8erPeter válasza emre33 (#8282) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

DU Meter képes erre, ha jól tudom. [link]

Sk8erPeter

(#8286) Gabás válasza [HUN]Zolee (#8283) üzenetére


Gabás
addikt

bejelölöd az Include subdirt, belépsz a főmappába, és Add all

(#8287) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Melyik program az, amelyiket ha elindítom, kiírja, hogy a gépen milyen hardwerek vannak? ( hangkártya, videókártya....stb) Egyszer valaki itt mondta meg, csak elkevertem, és most nem találok rá. Köszönöm.

(#8288) Gabás válasza kovaripeti (#8287) üzenetére


Gabás
addikt

az eszközkezelő :D

(#8289) cigam válasza emre33 (#8282) üzenetére


cigam
félisten

mrtg-nek van windows portja, de a networx is jó lehet ilyesmire.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8290) ponix válasza Kácsa (#8284) üzenetére


ponix
aktív tag

Hát töltsél le drivereket az alaplap, illetve a különböző hardverek gyártójának az oldaláról, aztán írd ki cd-re! nem látom ennek semmi akadályát! Bár én nem használok vista-t, de ez alap probléma volt eleinte, hogy nem voltak hozzá driverek, de ahogy tudom, a legtöbb hardver gyártó ezt a hiányosságot pótolta már!

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8291) Sk8erPeter válasza kovaripeti (#8287) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Everest, AIDA32 ...

Sk8erPeter

(#8292) emre33 válasza cigam (#8289) üzenetére


emre33
addikt

mrtg-t windows.ra képtelenég felrakni, egy leirás se jó

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#8293) [HUN]Zolee válasza Gabás (#8286) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

és tényleg :) köszi :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#8294) Kácsa válasza ponix (#8290) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Köszönöm,nem adat cd -re gondoltam ,hanem ha a lemezt berakom az olvasóba legördülö menüben ki lehessen választani a telepitendöket,utána automatikusan települjenek (autorun).

ZoLee

(#8295) ponix válasza Kácsa (#8294) üzenetére


ponix
aktív tag

http://www.google.hu/search?source=ig&hl=hu&rlz=1G1GGLQ_HUHU310&=&q=Autorun+create&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=lr%3D&aq=f

itt találsz ilyesmit!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8296) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Milyen program lenne a legjobb a következő feladatra: 4,4 GB-nál nagyobb MKV-ból szeretnék lecsípni egy számomra felesleges audio hangsávot, hogy ráférjen egy DVD5-re. Fontos, hogy nem tömörítse újra az állományt.

Az "AVI-Mux_GUI"-t próbáltam, de a kapott filet- a Media Player Home Cinema nem tudta benyitni, csak a KM Player. :((

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#8297) kovaripeti válasza Gabás (#8288) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Hát ha te az eszközkezelőböl meg tudod állapítani, akkor nagyon ügyes vagy

(#8298) ponix válasza kovaripeti (#8297) üzenetére


ponix
aktív tag

SiSoftware-től Sandra Standard! Minden szart megmutat ami a gépeden van!

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8299) ponix válasza Anubis_9 (#8296) üzenetére


ponix
aktív tag

[Szerintem itt találsz kedvedre valót]

[ Szerkesztve ]

A bölcs alkot, de művét, nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem örzi, el se veszíti!” Tao Te King

(#8300) Sk8erPeter válasza kovaripeti (#8297) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És azt nem láttad, amit én írtam neked?? :U

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.