Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) ollie válasza cigam (#7498) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"x+y=5"

köszönöm, ez jó példa volt

***

(#7502) Hydra SR válasza cigam (#7498) üzenetére


Hydra SR
addikt

Régi Winampban láttam ilyen plug-int ami szűrte elvileg a beszéd-/énekhangot. Ki kellett választani, hogy férfit vagy nőit szűrjön. Néha jól működött, néha nem, de a zenét mindenképp torzította. Sajnos a plug-in nevére nem emlékszem, de valami speech volt benne úgy rémlik.

Gabás :) és abból vissza is lehet állítani, ha elvész a kliens oldali verzió? Ha az ost-t (ilyenkor az keletkezik, nem pst ha jól tudom) csak visszamásolom, az menni fog?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7503) Hydra SR válasza Hydra SR (#7502) üzenetére


Hydra SR
addikt

Aha jól emlékeztem, hogy van benne speech, csak egy pár betűt ki kell cserélni másikra:
Winamp Vocal Remover

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7504) cigam válasza Hydra SR (#7503) üzenetére


cigam
félisten

Valóban, de ez közel sem jó módszer. Abból indul ki, hogy az énekest középre panorámázzák, a hangszerekt meg a vokált kipanorámázzák a térben. Ha a 2 csatornát kivonod egymásból, akkor megkapod a hangszerek+vokált az énekes nélkül. De
Az énekes hangján kipanorámázott fx-ek vannak, vagyis nem eltüntethető, + a hangszereknek is vannak monó komponensei, amik ugyanúgy eltűnnek.

Ez a módszer közel sem ad olyan eredményt, mikor keveréskor lehúzod az énekes hangját.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7505) Hydra SR válasza Gabás (#7500) üzenetére


Hydra SR
addikt

Közben kommunikáltam még a főnökkel, és a bibi az a szinkronizációval, hogy a mailboxokban gyakran van limit, míg a PST-nél leginkább a lemez mérete a limit, így egy user helyi postafiókja lehet jócskán nagyobb a szerver korlátnál, ha létrehoz helyi mappákat. És azokat is menteni kéne. És az Outlook azokat is fogja, amíg fut. Valami alacsony szintű hozzáférés, shadow copy vagy ilyesmivel dolgozó keretprogram kéne. Találtam egy scriptet de az még csak a lelke a műveletnek, nemigen időzíthető, nemigen kezeli le a domaintől független helyzetet (hibákat dobna otthoni bekapcsoláskor ha beraknám indítópultba).
Mindenesetre köszönöm a választ, közeledünk a megoldáshoz :R

cigam: persze, ez egy primitív plug-in, kb. részeg karaoke-zásra jó ha nincs meg az instrumental változat a számból de már mindenki eleget ivott ahhoz, hogy ne zavarja a végeredmény, és átlagban minden 3. számnál hoz használható eredményt de az sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#7506) menalcas válasza ollie (#7495) üzenetére


menalcas
őstag

De épp ez az a kijelző tud nagyobb felbontást elvileg csak a winbe ilyen felbontás nincs :(

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7507) Chaser válasza cigam (#7498) üzenetére


Chaser
titán

Azt mondja a DJ srác, hogy ő se tud ilyenről :U
Értem én, hogy mit mondasz, csak te nem érted, amit én:D
Asszem lesz min agyalgatni a következő időszakokban, érdekel ez a téma. ;)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7508) PazsitZ válasza Chaser (#7507) üzenetére


PazsitZ
addikt

Igen, tök hülyék vagyunk, hogy a valóságot nélkülöző, fiktív elképzeléseidet nem "értjük"/tudjuk alátámasztani. :U
Persze rengeteg ráfordítással, sok mintával, teszteléssel, elméletben lehet lehetséges, de nem hiszem, hogy találsz ilyen szoftvert.

De ennyi poszt megírására szánt energiából szerintem már kétszer megtaláltad volna loslessben a zenét, amit keresel :))

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7509) Chaser válasza PazsitZ (#7508) üzenetére


Chaser
titán

Semmilyen zenét nem kerestem, kellene egy ilyen program, ami néha jól jönne. Mint a winamp plugin is mutatja, nem mindenki tartja lehetetlennek, ha az még messze nem is tökéletes. Hol tartana a világ, ha mindenre rávágnánk kapásból, hogy nem lehet :U Eddig egy embert megkérdeztem, megkérdezek többet, ráérek, nyilván egy nagyon penge matek-fizika koponya kell ehhez, de szerencsére ismerek ilyet is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7510) remaanla


remaanla
csendes tag

Sikerült vásárolnom egy régi típusú Cybook Booken olvasót. Ez még a háttérvilágított színes verzió. (A gép processora: Power PC 821) A következő programokkal kaptam: Windows CE 3.0, uBook Reader, Mobipocket, Pocket World, Ptab.
Sajnos ezek közül egyik sem tud PDF fájlt olvasni. Tudnátok ebben nekem segíteni, hogy milyen program szükséges ahhoz, hogy PDF fájlokat is tudjak hasznáni?

Köszönettel:

Zita

(#7511) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

[Win XP SP3]
Valami kis apróságot keresek, ami a sajátgépben a HDD ikonokat lecseréli (amolyan Vistásra). Szeretném első ránézésre látni, hogy kb. mennyi hely van egy-egy partíción. Volt már valamikor ilyesmim, de nem jut eszembe a neve.
Valaki tudna segíteni?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7512) sekli válasza PazsitZ (#7508) üzenetére


sekli
addikt

vagy eljátszani pár hangszeren... :D

(#7513) sekli válasza BigBadPlaYeR (#7511) üzenetére


sekli
addikt

[link] ez valami ilyesmi...

(#7514) BigBadPlaYeR válasza sekli (#7513) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Ez AZ! Köszönöm a gyors választ! :R

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#7515) menalcas


menalcas
őstag

Még mindig keresek programot amivel áttudom állitani a felbontást xp alatt :R

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#7516) ollie válasza menalcas (#7506) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, akkor fel kell tenni a monitor driverét.

***

(#7517) Lamellus


Lamellus
tag

epidemic, Chaser, ollie, cigam: Direct Note Access

[ Szerkesztve ]

(#7518) Lamellus válasza Lamellus (#7517) üzenetére


Lamellus
tag

Kicsit szűkszavú voltam, tehát az előbbi link a polifonikus (nem midi) hang szétszedésére van.

"Direct Note Access is a technology that makes the impossible possible: for the first time in audio recording history you can identify and edit individual notes within polyphonic audio material. The unique access that Melodyne affords to pitch, timing, note lengths and other parameters of melodic notes will now also be afforded to individual notes within chords."

(#7519) ollie válasza Lamellus (#7518) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez azért messze van attól, amiről itt szó van.

***

(#7520) sekli válasza Lamellus (#7517) üzenetére


sekli
addikt

ez valóban érdekes, de itt ugye szó sincs énekesről, dobról, torzítóról...stb ez végülis annyi, mint, hogy egy zeneileg képzettebb embernek lejátszom egy F akkordot a gitáron, akkor meg tudja mondani, hogy melyik hangokból épül fel az akkord...

(#7521) Lamellus


Lamellus
tag

Nekem úgy tűnik sok esetben működik, persze ennek is van korlátja, ha például két hangszer (több hangszerre is működik) ugyanabban az időben pontosan ugyanazt a hangot játsza. Le tudnátok kicsit bővebben írni miért nem lehet megoldás a problémára?

(#7522) Lamellus válasza Lamellus (#7521) üzenetére


Lamellus
tag

Megint egy kicsit elhamarkodtam az elküldést, maradok off topicban, a Melodyne fórumban is beszélnek erről.

"(...) DNA will allow us to find the vocals in a wav file and then delete them so to create a backing track? Or remove the guitar track for example to allow us to play along?"
"(...) as long as the vocal or guitar doesnt play the same note as something else then it would work."
"As long as the vocals are at different frequencies then everything else, i could see it working."

(#7523) lúzer


lúzer
veterán

kéne egy kis segítség:

rendszergazdák leírva ansi karakterekkel, ez kéne

rendszergazdßk lesz ha sima szöveget hívok bat fájlban

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7524) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

A problémám a következő:

Van 12GB zeném. ez nagyjából 2700 szám.

Sok olyan szám van, aminek nincs meg az előadó, vagy cím, vagy rosszul van, vagy összevissza,...

Olyan program kellene, amibe beteszem a számokat és szépen neten megkeresi az ID3 Tag -ot hozzájuk. (Gondolom ha több félét talál akkor rákérdez, hogy melyik a jó.)

Tehát szépen becímkézi nekem az összes számot.

Nem szeretnék kézzel nekilátni, mert ilyen programot már találtam, de így is van vagy 200 album és azért mindet végigírni + a 2700 szám címét....nagyon fájna! :(((

Szóval ki vele, mi ennek az áldott programnak a neve, ami nekem kell? :D

(= Zala =)

(#7525) sekli válasza Zalaymate (#7524) üzenetére


sekli
addikt

ez szvsz megteszi...

(#7526) Zalaymate válasza sekli (#7525) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Ez tényleg jó, csak sajna maradt kb 200 szám, amihez nem talált semmi érteleset. :(

Na mindegy. Lehet, hogy az én számíimmal vana gond... :D (Sok mondjuk a mix meg a remix és gondolom ez zavarja meg...)

THX a segítséget! :R

(= Zala =)

(#7527) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Olyan programmra kelnne ezsükségem ami kírja esetleg naplózza hogy mekkora sávszélességet használ a gép éppen (letöltés/feltöltés)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#7528) sekli válasza Zalaymate (#7526) üzenetére


sekli
addikt

hát szerintem minden program ugyan azt az internetes adatbázist használja (freedb), szóval szerintem marad a beirogatás...

(#7529) sekli válasza MZsoltee (#7527) üzenetére


sekli
addikt

Vistában alapból van egy "Resource Monitor", ami többek között folyamatokra lebontva mutatja a hálózat-használatot is...

(#7530) honyike


honyike
aktív tag

Hello!

Van olyan progi, ami a sima sztereo hangzást felljavítja 5.1-re? Tehát egy sima számot beleteszek, és a végén kapok egy olyan számot, ami megszólaltatja mind az 5 hangszórót + a mélynyomót!

Köszi!

(#7531) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok alakalmazást keresek,egy tv tuner karihoz,konkrétar, GT-P800 gigabyte karihoz,az a gond,hogy a gyári alkalmazása elég bugos,és szeretném kiprobálni valamilyen más progival,jelenleg media centerbe használom,de így nem a legtutibb!

(#7532) sekli válasza honyike (#7530) üzenetére


sekli
addikt

Létezik csomó winamp plugin, sőt van 5.1 edition winampból...

ez pl egy elég népszerűnek mondható plugin...

(#7533) sekli válasza dunc (#7531) üzenetére


sekli
addikt

én annak idején ChrisTV-vel játszottam...

(#7534) honyike válasza sekli (#7532) üzenetére


honyike
aktív tag

Köszi!

(#7535) Necc


Necc
addikt

Üdv.
Nekem egy olyan program kellene, ami képes sok számítógép között szinkronizálni fájlokat, azaz egy előre megadott hálózati mappa / meghajtó tartalma az összes gépen ugyanaz legyen, továbbá a program működjön offline módban is (azaz ne álljon neki idegesítően rikácsolni, ha épp nincs hálózat), és lehetőleg ne épüljön szerver-kliens kapcsolatra, mert nem 1 gép tartalma kell hogy sok kisgépen megegyezzen, hanem mindegyik gépen az adott mappa azonos tartalmú legyen (ha van hálózat).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7536) hopimix


hopimix
tag

Sziasztok!
Én egy olyan programot keresek, amivel le tudom korlátozni a nethasználatot. Kávéházba kellene, hogy csak jelszóval lehessen netezni. Tudtok valami ilyesmit?

(#7537) z0d1AK


z0d1AK
veterán

nagyon angy segítség lenne nekem, ha tudnátok mondani olyan programokat, amivel vissza tudok állítani adatot leformázott vinyóról!
2 vinyón is megvolt az adat, de sajnos mind2 le lett formázva.
de mind2 csak gyorsformázva.
az egyikre már lett rakva xp is
valaki segítsen plz!
nagyon fontos!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7538) #65675776 válasza z0d1AK (#7537) üzenetére


#65675776
törölt tag

GetDataBack.

Viszont amire már írtál, azon nincs sok esély a sikeres visszaállításra.

A mentést természetesen egy külön vinyóra kell csinálni.

(#7539) z0d1AK válasza #65675776 (#7538) üzenetére


z0d1AK
veterán

köszönöm a gyors választ, közben kiderült, hogy pont azt a particiót nem formáztam le, amin rajta vannak a kellő fájlok, szerencsémre
de azért nagyon köszönöm a segítséged!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7540) cigam válasza Necc (#7535) üzenetére


cigam
félisten

N+1 ilyen program van. Ott van mindjárt a windowsba épített táska. Aztán ott van még a SyncToy szintén az MS-től. Aztán van még a Toucan portable program. Jómagam az fsync-et használom évek óta problémamentesen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7541) cigam válasza hopimix (#7536) üzenetére


cigam
félisten

A leg1xübb talán a jeszavas proxy, de vannak direkt netcafe programok. Esetleg a Cybera is jó választás lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#7542) Necc válasza cigam (#7540) üzenetére


Necc
addikt

A táska csak 2 számítógép között tartja fent a szinkronizációt és nem 4 között.
A többit kipróbálom, és megnézem hogy melyik jön be.

Amúgy sejtettem hogy N+1 ilyen progi van, de nekem a google nem a barátom, mert sosem azt találja meg ami nekem kell, és ismerőseim se tudtak semmi ilyenről :B

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#7543) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amellyel a következő probléma a lehető legkönnyebben megoldható.

Haverom dv kamerájával rögzített anyagot. A kamerája kis dvd lemezekre rögzít. Összesen öt ilyen lemezre rögzített, majd ezeket egy az egyben egyesével kimásolta normál mérető dvd-ékre. Ez így nagyon szép is, mert van menü, de öt lemezt igényel, miközben mondjuk kettő is elegendő lenne.

Tudtok olyan programot, amellyel megoldható lenne a lemezek másolása normál méretű dvd-ékre úgy, hogy normál, asztali lejátszóban is menjen viszont ne kelljen öt lemezt elhasználni a másoláshoz?

Remélem érthetően fogalmaztam :)

A segítséget előre is köszönöm. :R

if you fall seven times, stand up eight

(#7544) ollie válasza t_ferenc (#7543) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerkesztővel lehet megoldani, ami megenged több különálló filmet is a dvd-n, és persze menüt is lehet vele készíteni.

***

(#7545) kételkedem válasza hopimix (#7536) üzenetére


kételkedem
addikt

USER TIME CONTROL CENTER v 4.9.1.2 Fizetős! Jelszóval védettek a beállítások, percre, felhasználóra be lehet állítani, hogy ki és mit csinálhat a gépen.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7546) lúzer válasza Necc (#7542) üzenetére


lúzer
veterán

sima xcopy parancs nem jó?

hogy akarod?
pl. van 5 db mappa - 1 központi, 4 kliens és mindig a legfrissebb dátumú legyen a központin?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#7547) pigatt


pigatt
őstag

Üdv. Mindenkinek.

Ismeri valaki az O&O-nak a partícionáló progiját? Csak azt találtam 64 bit alá. Vélemények róla? Megbizható?

i9 / 4080 / 32"

(#7548) Bari válasza pigatt (#7547) üzenetére


Bari
Modder

Nekem XP alatt nagyon bevált, a háttérben csendben teszi a dolgát.

Üdv: Bari

(#7549) kételkedem válasza Bari (#7548) üzenetére


kételkedem
addikt

Nem kevered a defrag progival? Az szokta csendben a háttérben tenni a dolgát. :U
pigatt szerintem erre gondolt.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#7550) pigatt válasza kételkedem (#7549) üzenetére


pigatt
őstag

igen erre gondoltam! Valakinek tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

i9 / 4080 / 32"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.